Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Vánoční výzdoba – vkusně a levně. Stačí jen troška času

Ještě váš byt nedýchá vánoční atmosférou? Do Štědrého dne zbývá dost času, abyste do bytu vnesli ducha Vánoc. Výzdobu nemusíte kupovat hotovou, je to finančně poměrně náročné. Stačí pár drobností koupit, něco nasbírat v přírodě, inspirovat se a začnou se dít zázraky.
vánoční výzdoba
Vánoční výzdoba snadno, levně a kreativně. (zdroj foto: www.123rf.com)

22. 12. 2020

Malé, levné a rychlé nákupy. Vejdou se i do větší kabelky

Vánoční výzdoba by nevznikla bez tavné pistole. Ta je naprostým základem. Naštěstí ji koupíte už od 100 Kč v železářství nebo hobby marketu. Poté zajděte do blízké švadlenky a tam nakupte vánoční stuhy – ne ty umělohmotné, ale opravdové stuhy.

Jestliže máte v okolí dobré české květinářství nebo nějaký stánek s vánočními potřebami, nakupte tam různé drobnosti – zvonečky, houbičky, zapichovací sněhuláky, malé kouličky, podkůvky, umělé snítky cesmíny s červenými kuličkami.  Stačí tři čtyři kousky od každého.

A nezapomeňte na jmelí a aranžovací hmotu. Nevíte, co to je? Vypadá to jako pěnová houba. Dá se používat suchá i namočená – udržuje pak vlhkost, pokud k aranžování použijete živé rostliny.

Inspirujte se všude kolem. Nezapomeňte na kreativní weby

Zdají se vám krásně nazdobené věnce, co vidíte v květinářství, uměleckým dílem? Když se do toho pustíte, zvládnete je taky, a navíc ušetříte. Zvláště letos to určitě přivítá mnoho rodin. Neváhejte, a co se vám na ulici, v květinářství a různých výlohách líbí, vyfoťte si to.

Skvělé nápady najdete na internetu. Jestliže neznáte kreativní weby, stačí zadat do prohlížeče téma „vánoční tvoření“ a nápady se na vás budou hrnout jeden přes druhý. Pak si stačí jen vybrat směr a přizpůsobit vašim potřebám.

Nejlepším zdrojem vánoční výzdoby je příroda

Jestliže máte zahradu nebo kousek od domu les, zaběhněte pro pár větviček borovice, smrčku, nebo ustřihněte na zahradě kousek túje nebo jiného jehličnanu. V lese nebo v parku můžete nasbírat také pár šišek, skvělé jsou borovicové nebo modřínové. Když je nastříkáte stříbrnou barvou, budou se v každém aranžmá pěkně vyjímat.

Když nemáte přírodu na dosah, kupte větvičky na trhu nebo u květináře. Tam by měli mít i vázací drát, který se hodí, když budete korpus na vánoční věnec (umělý nebo slaměný) obalovat větvemi jehličí. Ale jestliže si moc nevěříte nebo si chcete ušetřit práci, kupte si už korpus s jehličím a doma jen dozdobte.

K TÉMATU  Vyrobte si doma dávkovač krmení pro pejsky i kočky. Výsledek je perfektní!

Ale také ho nemusíte mít vůbec. Poohlédněte se po domácnosti. Stačí proutěný košík na pečivo, ošatka, pěkná miska nebo kousek polínka.

Vánoční svícen v míse nebo v ošatce

Do mísy dejte podle velikosti kus aranžovací hmoty a do ní zapíchejte jehličnany, až ji bude celá plocha pokrytá. Mezi ně pak přidejte šišky, ořechové skořápky, a zakoupené ozdůbky. Doprostřed umístěte svíčku. Chcete-li aranžmá zabezpečit před možným požárem, dejte svíčku například do mističky. Aby nebyla v těsné blízkosti jehličí.

Jestliže je miska nebo ošatka dost velká, můžete spojit výzdobu s mlsáním. Stačí nechat na jedné straně prostor, kam umístíte oříšky a pár kousků vánočního cukroví.

Kytice na dveřích i na oknech

Vezměte pár jehličnatých větví – vynechejte smrček, ten brzy opadává. Přidejte větvičku zlatého jmelí a svažte velkou vánoční mašlí. Větve dozdobte několika ozdobami, vánoční keramikou, zvonečkem, andílkem. Na připevnění použijte buď tavnou pistoli, nebo normální háčky na vánoční ozdoby.

Takové větve pak můžete zavěsit nejen na dveře domu a bytu, ale i na záclonové konzole do oken, na stěny pokojů místo obrázků, které tam visí celý rok. Do ostatních prostor bytu umístěte zelené větve do váz a také je dozdobte vánočními dekoracemi a mašlemi.

Vánoční květináče za okny a na balkonech

Do jakéhokoli květináče či pěkného malého truhlíku nasypete hlínu, písek, nebo dejte aranžovací hmotu. Zapíchejte větvičky a opět připevněte ozdoby, šišky, mašličky, zapíchněte sněhuláka, přitavte zvonek. Jestliže máte navíc vánoční světélka, promotejte je květináčem a máte nádhernou světelnou dekoraci, která bude zdobit okna až do ledna příštího roku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vánoce přicházejí! Prohlédněte si jednoduché dekorace, které navodí tu správnou atmosféru!

Vánoční interiér na všechny způsoby. Hřejivá domácí atmosféra svátků může mít různé podoby

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zařizování ložnice je poněkud obtížné. Přece jen chceme z místnosti vykouzlit oázu klidu, do které se budeme každý den velice rádi vracet. Mnohdy se však stane, že sáhneme po něčem zcela jiném, než co do ložnice patří a rázem je příjemný pocit z ní fuč. Zkrátka a dobře tam neproudí ta energie, která by přispívala ke kvalitnímu spánku. Naštěstí je tu ale stále feng-šuej, podle kterého se můžeme řídit.
Jde na vás nachlazení a potřebujete se ho rychle zbavit? Přepadla vás velká rýma, pociťujete bolest hlavy a cítíte se slabí? V dnešním článku vám prozradím, jak z toho vyváznout co nejrychleji! Zároveň vám povím, jak tomu předejít. Takže pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli informace, které vám budou přínosné.
Zima už mnohé začíná deprimovat, proto se snaží vnést si první střípky jara alespoň k sobě do šatníků. Svetry tak stále zůstávají v popředí, ale pomalu začínají být vytěsňování kousky nejmódnějších stylů přicházejícího teplejšího ročního období. Víte, co se bude nosit?
Blíží se váš svatební den? Ten je třeba chystat už od chvíle, kdy řeknete při zásnubách své “ano”. Ta nejkrásnější místa na svatbu jsou totiž brzy rezervována. Teprve po rezervaci termínu a místa přichází čas na tvorbu svatebních oznámení. Kdy je poslat a na co si dát pozor?
Vzhled dnes hraje hlavní roli. Na základě celkové vizáže si vytváříme první dojmy a názory na druhého člověka. Hodnotíme v čem přišel, jestli má mastné vlasy nebo jak na tom jsou jeho nehty. Ano, i nehty o člověku mnoho prozradí. Zejména to, jestli dbá na detaily či nikoliv.
Celosvětově uznávaný kanadský kytarista, skladatel a producent Jesse Cook, jež ve své tvorbě dokonale kombinuje prvky jazzu a flamenca, se na začátku nového roku poprvé představí českému publiku. Vystoupí za doprovodu svého bandu ve čtvrtek 20. února v pražském Lucerna Music Baru. V roli předskokana se objeví slovenské uskupení Blue Zodiac. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.
Dnes jsem snědla svůj objednaný Caesar salát, i když vím, že měl chyby. Ale dávám si ho často. Tak jsem špatný druh použitého salátu a kus opečené slaniny neřešila. Vím, co jsem si objednala. Ovšem určitě se vám stává, že si dáte něco, co vůbec neodpovídá kvalitě, kterou jste očekávala. Co může být v restauraci předmětem reklamace?
Kuchyňský bar je někdy chápán jako náhrada za jídelní stůl v malých bytech. Pravda ale je, že klasické sezení u jídla nic nenahradí. Takže naopak, pokud máte prostor a můžete si kromě stolu dovolit i bar, potěšíte jím každou návštěvu. Navíc je bar dobrý pro optické oddělení kuchyně od obývacího prostoru. Další variantou je potom samostatný bar ve sklepě nebo spodním patře domu, kde můžete vytvořit malou klubovnu.
Mikrovlnná trouba je skvělý pomocník v každé domácnosti, ale i v kuchyňkách v zaměstnání. Novější modely dokonce odbourávají tradiční neduhy mikrovlnek, které při ohřívání polévky ohřály jen talíř nebo misku a část pokrmu, zatímco ve středu zůstala úplně studená část. A s trochou cviku v nich ohřejete i knedlíky nebo maso tak, aby jídlo chutnalo jako čerstvě uvaření. Přesto existují potraviny, které do mikrovlnky prostě nepatří. Po ohřátí mohou být dokonce zdraví škodlivé.

Nepřehlédněte

Trávíte-li pracovní dobu z velké části přikováni k monitoru či displeji mobilu, může to mít negativní vliv na váš zrak. Zvláště pokud i volný čas vyplňujete sledováním sociálních sítí, surfováním po internetu nebo sledováním televize, vaše oči příliš často ostří na blízkou vzdálenost, což pro ně není přirozené. Může to vést k různým komplikacím od svědění a podráždění očí přes rozmazané vidění až po akomodační křeč. Na otázky odpovídá MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize Praha.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek