Neděle , 21. 04. 2024

Alexandra

Vánoční výzdoba – vkusně a levně. Stačí jen troška času

Ještě váš byt nedýchá vánoční atmosférou? Do Štědrého dne zbývá dost času, abyste do bytu vnesli ducha Vánoc. Výzdobu nemusíte kupovat hotovou, je to finančně poměrně náročné. Stačí pár drobností koupit, něco nasbírat v přírodě, inspirovat se a začnou se dít zázraky.
vánoční výzdoba
Vánoční výzdoba snadno, levně a kreativně. (zdroj foto: www.123rf.com)

22. 12. 2020

Malé, levné a rychlé nákupy. Vejdou se i do větší kabelky

Vánoční výzdoba by nevznikla bez tavné pistole. Ta je naprostým základem. Naštěstí ji koupíte už od 100 Kč v železářství nebo hobby marketu. Poté zajděte do blízké švadlenky a tam nakupte vánoční stuhy – ne ty umělohmotné, ale opravdové stuhy.

Jestliže máte v okolí dobré české květinářství nebo nějaký stánek s vánočními potřebami, nakupte tam různé drobnosti – zvonečky, houbičky, zapichovací sněhuláky, malé kouličky, podkůvky, umělé snítky cesmíny s červenými kuličkami.  Stačí tři čtyři kousky od každého.

A nezapomeňte na jmelí a aranžovací hmotu. Nevíte, co to je? Vypadá to jako pěnová houba. Dá se používat suchá i namočená – udržuje pak vlhkost, pokud k aranžování použijete živé rostliny.

Inspirujte se všude kolem. Nezapomeňte na kreativní weby

Zdají se vám krásně nazdobené věnce, co vidíte v květinářství, uměleckým dílem? Když se do toho pustíte, zvládnete je taky, a navíc ušetříte. Zvláště letos to určitě přivítá mnoho rodin. Neváhejte, a co se vám na ulici, v květinářství a různých výlohách líbí, vyfoťte si to.

Skvělé nápady najdete na internetu. Jestliže neznáte kreativní weby, stačí zadat do prohlížeče téma „vánoční tvoření“ a nápady se na vás budou hrnout jeden přes druhý. Pak si stačí jen vybrat směr a přizpůsobit vašim potřebám.

Nejlepším zdrojem vánoční výzdoby je příroda

Jestliže máte zahradu nebo kousek od domu les, zaběhněte pro pár větviček borovice, smrčku, nebo ustřihněte na zahradě kousek túje nebo jiného jehličnanu. V lese nebo v parku můžete nasbírat také pár šišek, skvělé jsou borovicové nebo modřínové. Když je nastříkáte stříbrnou barvou, budou se v každém aranžmá pěkně vyjímat.

Když nemáte přírodu na dosah, kupte větvičky na trhu nebo u květináře. Tam by měli mít i vázací drát, který se hodí, když budete korpus na vánoční věnec (umělý nebo slaměný) obalovat větvemi jehličí. Ale jestliže si moc nevěříte nebo si chcete ušetřit práci, kupte si už korpus s jehličím a doma jen dozdobte.

K TÉMATU  Chyby při pěstování orchidejí. Pěstitelé, netrapte své rostliny

Ale také ho nemusíte mít vůbec. Poohlédněte se po domácnosti. Stačí proutěný košík na pečivo, ošatka, pěkná miska nebo kousek polínka.

Vánoční svícen v míse nebo v ošatce

Do mísy dejte podle velikosti kus aranžovací hmoty a do ní zapíchejte jehličnany, až ji bude celá plocha pokrytá. Mezi ně pak přidejte šišky, ořechové skořápky, a zakoupené ozdůbky. Doprostřed umístěte svíčku. Chcete-li aranžmá zabezpečit před možným požárem, dejte svíčku například do mističky. Aby nebyla v těsné blízkosti jehličí.

Jestliže je miska nebo ošatka dost velká, můžete spojit výzdobu s mlsáním. Stačí nechat na jedné straně prostor, kam umístíte oříšky a pár kousků vánočního cukroví.

Kytice na dveřích i na oknech

Vezměte pár jehličnatých větví – vynechejte smrček, ten brzy opadává. Přidejte větvičku zlatého jmelí a svažte velkou vánoční mašlí. Větve dozdobte několika ozdobami, vánoční keramikou, zvonečkem, andílkem. Na připevnění použijte buď tavnou pistoli, nebo normální háčky na vánoční ozdoby.

Takové větve pak můžete zavěsit nejen na dveře domu a bytu, ale i na záclonové konzole do oken, na stěny pokojů místo obrázků, které tam visí celý rok. Do ostatních prostor bytu umístěte zelené větve do váz a také je dozdobte vánočními dekoracemi a mašlemi.

Vánoční květináče za okny a na balkonech

Do jakéhokoli květináče či pěkného malého truhlíku nasypete hlínu, písek, nebo dejte aranžovací hmotu. Zapíchejte větvičky a opět připevněte ozdoby, šišky, mašličky, zapíchněte sněhuláka, přitavte zvonek. Jestliže máte navíc vánoční světélka, promotejte je květináčem a máte nádhernou světelnou dekoraci, která bude zdobit okna až do ledna příštího roku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vánoce přicházejí! Prohlédněte si jednoduché dekorace, které navodí tu správnou atmosféru!

Vánoční interiér na všechny způsoby. Hřejivá domácí atmosféra svátků může mít různé podoby

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Dnes jsem snědla svůj objednaný Caesar salát, i když vím, že měl chyby. Ale dávám si ho často. Tak jsem špatný druh použitého salátu a kus opečené slaniny neřešila. Vím, co jsem si objednala. Ovšem určitě se vám stává, že si dáte něco, co vůbec neodpovídá kvalitě, kterou jste očekávala. Co může být v restauraci předmětem reklamace?
Důvodem, proč máte svou zahrádku, je to, abyste mohli jíst zdravě. Proto je třeba vyhnout se chemii i v souvislosti s hnojením.
Lidé jsou různí a někteří mají prostě potřebu se zviditelňovat za každou cenu. Uznání široké veřejnosti si lze získat různými způsoby, na světě je velká spousta lidí, co udělá téměř všechno jen pro to, aby se o nich psalo či mluvilo. Zápis do Guinessovy knihy rekordů jistě jistým úspěchem je, stačí vlastně jen vyniknout a být nejlepší. A je docela jedno v čem.
Léto je v plném proudu a častuje nás nevyzpytatelným počasím. Vyzrajte na něj s limonádami plnými ovoce. Horké dny si žádají osvěžení a během těch deštivých zase potřebujete vitaminy, abyste předešli nachlazením. Přinášíme proto tipy na limonády z exotického ovoce, které zahrnují jak osvědčené klasiky, tak netradiční kombinace. Nejenomže vám budou chutnat, ale zároveň vás – alespoň pomyslně – přenesou tropického ráje.
I když je pouze otázkou, jestli se v létě dostaneme k vodě, na koupaliště nebo na dovolenou, neznamená to, že bychom měli přestat pracovat na své postavě. Štíhlá figura nám dodává sebevědomí, což je v dnešní době velmi důležité. Pokud vás však nebaví klasický běh, stojí za zvážení pilates.  
Občas si stěžujeme na přebytečná kila, ale spousta z nás není ochotná s tím něco udělat. Pokud jste spokojená, je to v pořádku. Pokud si ale myslíte, že je to nemožné, inspirujte se těmito proměnami!
Ráda darujete, nebo naopak dostáváte květiny? Pak vás jistě bude zajímat, jaký význam jednotlivé květiny mají. Někdy se může dokonce stát, že obdarovaná osoba ví, jakou má která květina symboliku, a může ji tak váš výběr dokonce i urazit. Ptáte se proč? Pak čtěte dál.
S blížícími se Vánocemi po nás naši blízcí budou chtít vědět, co si přejeme pod stromeček. To se může zdát jako příjemná otázka, ale opak může být pravdou. Ne vždy máme v záloze seznam předmětů či zážitků, které nutně potřebujeme mít. Často se může dostavit pocit, že už máme vlastně všechno.
Letní povlečení by mělo být prodyšné a savé. Zimní naopak teplé, měkké a hřejivé. Jaké materiály byste si měli vybrat, abyste se královsky vyspali po celý rok?
Připadáte si tlustí, ovšem váha neukazuje žádný kilogram navíc? Na vině může být nafouknuté bříško, což je problém, který se vyskytuje zcela běžně. Patří k nevítaným společníkům, jenž stojí za nízkým sebevědomím. Pojďme si proto prozradit, jak se problému zbavit. 
Hudba. Pro někoho smysl života, pro někoho příjemné povzbuzení během dne a pro jiného ideální hnací motor pro konkrétní činnost. Ne nadarmo se říká, že svět vidíme podle toho, jakou hudbu posloucháme. Naše oblíbené žánry mnohdy zrcadlí naši osobnost. Zároveň je to pro nás mnohdy v těch nejtěžších a nejnáročnějších okamžicích ten nejlepší parťák, jakého si jen můžeme přát. Hudba ale může efektivně posloužit pro naši práci, rozvoj osobnosti nebo daleko více - může nám pomoci najít samu sebe.
Grill párty, ale i tradiční české opékání se těší stále větší popularitě! Není tak divu, že se mění i zvyklosti ohledně vybavení letních teras či pergol. V současné době zde už nenajdete jen pohodlné posezení pro rodinu a přátele, ale i další kusy praktického nábytku, které poskytují cenný úložný prostor na věci, které je vhodné mít při trávení volného času venku po ruce.

Výběr článků

Lidské vztahy jsou složité a jen stěží by se vám povedlo je předem naplánovat. Když s někým chodíte a vztah neklape, obvykle ho prostě ukončíte. V mnoha případech se pak už nemusíte nikdy setkat a za touto kapitolou můžete po čase udělat pomyslnou tečku. Co když to ale nejde?
Po dokončení školy jsem se chtěla osamostatnit a odejít z domu, protože jsem toužila po nezávislosti. Vždycky jsem si přála bydlet sama a společně s mojí kamarádkou jsme si tohle plánovaly asi od třetí třídy na základní škole. Náš sen se splnil, ale idylka netrvala věčně. Kdybych to tušila, nikdy bych do toho nešla.
Když přicházíte domů, když kolem vašeho domu procházejí lidé, nebo když k vám přijede návštěva, první, co uvidí, je nejen váš dům, ale také zahrada, plot, garážová vrata. První dojem tedy vytváří spousta faktorů. Když dobře sladíte základní prvky na domě i kolem domu, bude vám to dělat radost každý den. V tomto článku se zaměříme na prvky, které se hodí na domě sladit tak, aby byl výsledný vzhled co nejlepší.

Nepřehlédněte

Už vás nebaví chodit do práce? Jste naštvaní pokaždé, když musíte ráno brzy vstávat a když v zimě jezdíte za tmy domů? Pak je na čase poohlédnout se po práci nové, možná takové, při které už nikam nebudete muset chodit. Pracovat se dá přece i z domova.
Od teď pochopíte, proč má Harry Potter svojí Hedviku. Říká se, že jsou sovy moudré, ale určitě jsou krásné a roztomilé. Tito predátoři mají svůj unikátní vzhled hlavně díky obrovským očím, a přestože jsou to majestátní ptáci, umí si pěkně zablbnout. Podívejte se, jak si dovedou hrát.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek