Sobota , 10. 06. 2023

Gita

Vánoční výzdoba – vkusně a levně. Stačí jen troška času

Ještě váš byt nedýchá vánoční atmosférou? Do Štědrého dne zbývá dost času, abyste do bytu vnesli ducha Vánoc. Výzdobu nemusíte kupovat hotovou, je to finančně poměrně náročné. Stačí pár drobností koupit, něco nasbírat v přírodě, inspirovat se a začnou se dít zázraky.
vánoční výzdoba
Vánoční výzdoba snadno, levně a kreativně. (zdroj foto: www.123rf.com)

22. 12. 2020

Malé, levné a rychlé nákupy. Vejdou se i do větší kabelky

Vánoční výzdoba by nevznikla bez tavné pistole. Ta je naprostým základem. Naštěstí ji koupíte už od 100 Kč v železářství nebo hobby marketu. Poté zajděte do blízké švadlenky a tam nakupte vánoční stuhy – ne ty umělohmotné, ale opravdové stuhy.

Jestliže máte v okolí dobré české květinářství nebo nějaký stánek s vánočními potřebami, nakupte tam různé drobnosti – zvonečky, houbičky, zapichovací sněhuláky, malé kouličky, podkůvky, umělé snítky cesmíny s červenými kuličkami.  Stačí tři čtyři kousky od každého.

A nezapomeňte na jmelí a aranžovací hmotu. Nevíte, co to je? Vypadá to jako pěnová houba. Dá se používat suchá i namočená – udržuje pak vlhkost, pokud k aranžování použijete živé rostliny.

Inspirujte se všude kolem. Nezapomeňte na kreativní weby

Zdají se vám krásně nazdobené věnce, co vidíte v květinářství, uměleckým dílem? Když se do toho pustíte, zvládnete je taky, a navíc ušetříte. Zvláště letos to určitě přivítá mnoho rodin. Neváhejte, a co se vám na ulici, v květinářství a různých výlohách líbí, vyfoťte si to.

Skvělé nápady najdete na internetu. Jestliže neznáte kreativní weby, stačí zadat do prohlížeče téma „vánoční tvoření“ a nápady se na vás budou hrnout jeden přes druhý. Pak si stačí jen vybrat směr a přizpůsobit vašim potřebám.

Nejlepším zdrojem vánoční výzdoby je příroda

Jestliže máte zahradu nebo kousek od domu les, zaběhněte pro pár větviček borovice, smrčku, nebo ustřihněte na zahradě kousek túje nebo jiného jehličnanu. V lese nebo v parku můžete nasbírat také pár šišek, skvělé jsou borovicové nebo modřínové. Když je nastříkáte stříbrnou barvou, budou se v každém aranžmá pěkně vyjímat.

Když nemáte přírodu na dosah, kupte větvičky na trhu nebo u květináře. Tam by měli mít i vázací drát, který se hodí, když budete korpus na vánoční věnec (umělý nebo slaměný) obalovat větvemi jehličí. Ale jestliže si moc nevěříte nebo si chcete ušetřit práci, kupte si už korpus s jehličím a doma jen dozdobte.

K TÉMATU  Vánoční výzdoba: Jak v 8 krocích vykouzlit tu pravou atmosféru

Ale také ho nemusíte mít vůbec. Poohlédněte se po domácnosti. Stačí proutěný košík na pečivo, ošatka, pěkná miska nebo kousek polínka.

Vánoční svícen v míse nebo v ošatce

Do mísy dejte podle velikosti kus aranžovací hmoty a do ní zapíchejte jehličnany, až ji bude celá plocha pokrytá. Mezi ně pak přidejte šišky, ořechové skořápky, a zakoupené ozdůbky. Doprostřed umístěte svíčku. Chcete-li aranžmá zabezpečit před možným požárem, dejte svíčku například do mističky. Aby nebyla v těsné blízkosti jehličí.

Jestliže je miska nebo ošatka dost velká, můžete spojit výzdobu s mlsáním. Stačí nechat na jedné straně prostor, kam umístíte oříšky a pár kousků vánočního cukroví.

Kytice na dveřích i na oknech

Vezměte pár jehličnatých větví – vynechejte smrček, ten brzy opadává. Přidejte větvičku zlatého jmelí a svažte velkou vánoční mašlí. Větve dozdobte několika ozdobami, vánoční keramikou, zvonečkem, andílkem. Na připevnění použijte buď tavnou pistoli, nebo normální háčky na vánoční ozdoby.

Takové větve pak můžete zavěsit nejen na dveře domu a bytu, ale i na záclonové konzole do oken, na stěny pokojů místo obrázků, které tam visí celý rok. Do ostatních prostor bytu umístěte zelené větve do váz a také je dozdobte vánočními dekoracemi a mašlemi.

Vánoční květináče za okny a na balkonech

Do jakéhokoli květináče či pěkného malého truhlíku nasypete hlínu, písek, nebo dejte aranžovací hmotu. Zapíchejte větvičky a opět připevněte ozdoby, šišky, mašličky, zapíchněte sněhuláka, přitavte zvonek. Jestliže máte navíc vánoční světélka, promotejte je květináčem a máte nádhernou světelnou dekoraci, která bude zdobit okna až do ledna příštího roku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vánoce přicházejí! Prohlédněte si jednoduché dekorace, které navodí tu správnou atmosféru!

Vánoční interiér na všechny způsoby. Hřejivá domácí atmosféra svátků může mít různé podoby

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Home office je pro mnoho lidí splněným snem. Vždyť doma vás nikdo nekontroluje, šéf vám nedýchá na záda, nemusíte řešit kolegy a mnohdy můžete mít své vlastní pracovní tempo. Úskalím ale může být to, že domácí prostředí tak trošku svádí k prokrastinaci, ne vždy se do pracovního tempa člověk dostane tak rychle, jako ráno po příchodu na pracoviště. Co je ještě horší, mnohdy zapomeneme i pravidelně jíst, chybí nám pohyb a pak nekontrolovatelně přibíráme na váze. Jak tomu předejít?
Naše životní podmínky jsou velice dobré, ovšem ani tato skutečnost nám nezaručuje pevné zdraví. O své zdraví se musí každý starat sám. Je však pravdou, že někdy jen čirou náhodou člověka postihne choroba, o které lze říct, že je snad za trest, a se kterou svět ještě neumí vypořádat. Kupodivu se takových onemocnění nachází mezi námi celá řada, za vypíchnutí stojí například rakovina, nad kterou svět boj ještě nevyhrál.
S příchodem chladnějšího ročního období se pulty supermarketů začínají plnit exotickými druhy ovoce. A vedle tradičního kaki, pomela a dalších podobných vynikajících kousků, nám svou střapatou hlavičku ukazuje také ananas. Věděli jste, že se jedná o spalovač tuků? Zejména po svátcích by proto neměl chybět ve vašem jídelníčku.
8. září 2022 skončila éra Alžběty II. V tento den, v šestadevadesáti letech, opustila svět. Nikoho tato zpráva nenechala lhostejným a někdo bude ještě dlouho truchlit. Se vší úctou k zesnulé královně, pojďme se společně podívat na nějaké úsměvné pikantnosti z jejího života. Mnohé vás jistě překvapí.
Pocity štěstí a spokojenosti v životě jsou nesmírně důležité. Jak jich ale docílit a dlouhodobě si je udržet? Možná máte pocit, že je to obrovská alchymie, se kterou si nevíte rady. Nejspíše si myslíte, že ve hře je celá řada faktorů a mnoho z nich dokážete ovlivnit jenom z části – například vztahy v rodině, v práci… Ve skutečnosti toho ale máte v rukou hodně. Velkou pomoc vám nabízí hormon dopamin a jeho hladinu ve svém těle můžete ovlivnit více, než sami tušíte. Jak na to?

Nepřehlédněte

Stává se vám, že dojíte své jídlo, ale i poté máte zase hlad? Spoustu lidí dojí svou porci, ale i tak je přepadnou chutě dát si ještě něco dalšího. Anebo je přes den stále honí mlsná a snědli by vše, co mají na očích. Čím to vlastně je? A jak se toho ukrutného pocitu hladu a chutí zbavit? Pokračujte ve čtení článku a získáte tak odpovědi na vaše otázky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek