Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Vánoční výzdoba – vkusně a levně. Stačí jen troška času

Ještě váš byt nedýchá vánoční atmosférou? Do Štědrého dne zbývá dost času, abyste do bytu vnesli ducha Vánoc. Výzdobu nemusíte kupovat hotovou, je to finančně poměrně náročné. Stačí pár drobností koupit, něco nasbírat v přírodě, inspirovat se a začnou se dít zázraky.
vánoční výzdoba
Vánoční výzdoba snadno, levně a kreativně. (zdroj foto: www.123rf.com)

22. 12. 2020

Malé, levné a rychlé nákupy. Vejdou se i do větší kabelky

Vánoční výzdoba by nevznikla bez tavné pistole. Ta je naprostým základem. Naštěstí ji koupíte už od 100 Kč v železářství nebo hobby marketu. Poté zajděte do blízké švadlenky a tam nakupte vánoční stuhy – ne ty umělohmotné, ale opravdové stuhy.

Jestliže máte v okolí dobré české květinářství nebo nějaký stánek s vánočními potřebami, nakupte tam různé drobnosti – zvonečky, houbičky, zapichovací sněhuláky, malé kouličky, podkůvky, umělé snítky cesmíny s červenými kuličkami.  Stačí tři čtyři kousky od každého.

A nezapomeňte na jmelí a aranžovací hmotu. Nevíte, co to je? Vypadá to jako pěnová houba. Dá se používat suchá i namočená – udržuje pak vlhkost, pokud k aranžování použijete živé rostliny.

Inspirujte se všude kolem. Nezapomeňte na kreativní weby

Zdají se vám krásně nazdobené věnce, co vidíte v květinářství, uměleckým dílem? Když se do toho pustíte, zvládnete je taky, a navíc ušetříte. Zvláště letos to určitě přivítá mnoho rodin. Neváhejte, a co se vám na ulici, v květinářství a různých výlohách líbí, vyfoťte si to.

Skvělé nápady najdete na internetu. Jestliže neznáte kreativní weby, stačí zadat do prohlížeče téma „vánoční tvoření“ a nápady se na vás budou hrnout jeden přes druhý. Pak si stačí jen vybrat směr a přizpůsobit vašim potřebám.

Nejlepším zdrojem vánoční výzdoby je příroda

Jestliže máte zahradu nebo kousek od domu les, zaběhněte pro pár větviček borovice, smrčku, nebo ustřihněte na zahradě kousek túje nebo jiného jehličnanu. V lese nebo v parku můžete nasbírat také pár šišek, skvělé jsou borovicové nebo modřínové. Když je nastříkáte stříbrnou barvou, budou se v každém aranžmá pěkně vyjímat.

Když nemáte přírodu na dosah, kupte větvičky na trhu nebo u květináře. Tam by měli mít i vázací drát, který se hodí, když budete korpus na vánoční věnec (umělý nebo slaměný) obalovat větvemi jehličí. Ale jestliže si moc nevěříte nebo si chcete ušetřit práci, kupte si už korpus s jehličím a doma jen dozdobte.

K TÉMATU  Krásně vypadající dárek vždy potěší. Inspirujte se praktickými nápady na balení dárků pro své nejbližší!

Ale také ho nemusíte mít vůbec. Poohlédněte se po domácnosti. Stačí proutěný košík na pečivo, ošatka, pěkná miska nebo kousek polínka.

Vánoční svícen v míse nebo v ošatce

Do mísy dejte podle velikosti kus aranžovací hmoty a do ní zapíchejte jehličnany, až ji bude celá plocha pokrytá. Mezi ně pak přidejte šišky, ořechové skořápky, a zakoupené ozdůbky. Doprostřed umístěte svíčku. Chcete-li aranžmá zabezpečit před možným požárem, dejte svíčku například do mističky. Aby nebyla v těsné blízkosti jehličí.

Jestliže je miska nebo ošatka dost velká, můžete spojit výzdobu s mlsáním. Stačí nechat na jedné straně prostor, kam umístíte oříšky a pár kousků vánočního cukroví.

Kytice na dveřích i na oknech

Vezměte pár jehličnatých větví – vynechejte smrček, ten brzy opadává. Přidejte větvičku zlatého jmelí a svažte velkou vánoční mašlí. Větve dozdobte několika ozdobami, vánoční keramikou, zvonečkem, andílkem. Na připevnění použijte buď tavnou pistoli, nebo normální háčky na vánoční ozdoby.

Takové větve pak můžete zavěsit nejen na dveře domu a bytu, ale i na záclonové konzole do oken, na stěny pokojů místo obrázků, které tam visí celý rok. Do ostatních prostor bytu umístěte zelené větve do váz a také je dozdobte vánočními dekoracemi a mašlemi.

Vánoční květináče za okny a na balkonech

Do jakéhokoli květináče či pěkného malého truhlíku nasypete hlínu, písek, nebo dejte aranžovací hmotu. Zapíchejte větvičky a opět připevněte ozdoby, šišky, mašličky, zapíchněte sněhuláka, přitavte zvonek. Jestliže máte navíc vánoční světélka, promotejte je květináčem a máte nádhernou světelnou dekoraci, která bude zdobit okna až do ledna příštího roku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vánoce přicházejí! Prohlédněte si jednoduché dekorace, které navodí tu správnou atmosféru!

Vánoční interiér na všechny způsoby. Hřejivá domácí atmosféra svátků může mít různé podoby

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Cestování se stane vášní prakticky každého, kdo se do něj ponoří a kdo si začne sepisovat seznam míst, která by chtěl během svého života navštívit. Na wish listu prakticky každého cestovatele se nachází nádherná Paříž, Fontána di Trevi v Římě nebo Spojené státy, které se chtějí zažít už jenom kvůli odlišné kultuře a faktu, že se jedná o naprosto jiný svět. Co si na papír ale napsat i taková místa, o kterých se předpokládá, že za pár let zmizí z povrchu zemského?
Konec školního roku a rozdávání vysvědčení je náročnou dobou pro pracovníky linek bezpečí, kteří vyřizují telefonáty od dětí, které se bojí přijít domů. Do jejich hledání se také musí často zapojit i policie. Čas od času přijde i smutek, když se dítě domnívá, že špatným vysvědčením končí jeho životní čas. Nenechte se zaskočit jedním školním výsledkem. Jde přece o dítě, které milujete.
Vždycky jsem si myslela, že rodiče mohou mít jednání svých dětí pod kontrolou a dokážou je ochránit před nebezpečím. Vždy, když jsem slyšela nějaký příběh k tomuto tématu, tak jsem byla paní chytrá, prý mně by se to stát nemohlo, já bych to poznala, moje dítě je poučeno, blá, blá, blá…. No, nikdy neříkej nikdy a to mé určité povyšování, že já jsem lepší matkou rychle vzalo za své. Setkala jsem se s tím tak z blízka, že bych to opravdu nikomu nepřála.
Jestliže jste právě absolvovala a teprve začínáte uvažovat o hledání zaměstnání, je nejvyšší čas. Možná jste si naplánovala poslední prázdniny s tím, že začnete hledat práci až v září. Ale to už může být pozdě. Některé pozice si rozeberou ti rychlejší. Počítejte totiž s tím, že proces hledání práce a nástupu do zaměstnání může trvat i několik měsíců.
Někdy je to prostě nutné. Tělo přemůžou bakterie a jinak než s pomocí antibiotik se s nimi nezvládnete vypořádat. Předepsaná antibiotika původce nemoci obvykle spolehlivě zničí, ale v našem těle napáchají další škody. Po jejich užívání je tedy třeba myslet i na to, jak tělo dostat zpět do předchozí formy.

Nepřehlédněte

Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek