Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Jsou pomocníci na úklid oken skutečně užiteční? Vyzkoušeli jsme

Také umýváte okna léta páně stejně? Máte své vyzkoušené metody, na které nedáte dopustit? Podívali jsme se za vás a vyzkoušeli, co nového lze na trhu najít. Umí toho technologie více než poctivá lidská ruka? Jak probíhal úklid oken?
pomocníci na úklid oken
Pojďte si úklid oken trochu usnadnit! (foto: 123rf.com)

15. 03. 2021

Zaručené triky

Každý z nás si během let vypracoval zaručené triky, které účinně používá při úklidu oken. Mezi ně patří například pomocníci na úklid oken v podobě kýble s vodou, do které přidáváte ocet. Okna se poté lesknou a není potřeba žádných pěnových přísad, která oknům v konečném důsledku přidají ještě více šmouh.

Někdo zase nedá dopustit na staré dobré noviny. Nejlépe prý čistí černobílé klasické noviny, vyleštit okna reklamním letákem je doslova nadlidský výkon. Aby se nám okna leskla, je také vhodné používat pouze bavlněné hadry, například již nepoužitelné utěrky na nádobí.

Každý prostě má v rukávu několik es, na které si při mytí oken vzpomene. Co si ale budeme povídat – pořád je to o fyzické práci, a je to někdy docela fuška, obzvláště v jarních měsících, kdy jsou okna plná pylu. Mrkli jsme za vás na moderní výdobytky dnešní doby, které avizují méně dřiny a více zábavy. Jdeme na ně.

Akumulátorový čistič: Pomocníci na úklid oken mají vítěze

Malý přístroj padne akorát do ruky. Obsahuje nádobu na špinavou vodu a gumovou stěrku, s jejíž pomocí se okno otírá. Elektrické odsávání zajišťuje, že voda putuje z gumové stěrky přímo do sběrové nádoby na vodu. Aby přístroj fungoval, musíte jej nejprve pomocí kabelu nabít. Pak začíná legrace.

Okno umyjete a dějí se zázraky

Nejdříve jsme okno umyli klasickou vodou s mycím prostředkem a octem, na který nedáme dopustit. Nyní by měla následovat fáze stírání vody a leštění. Právě tento úklid nám ale nahradí aku čistič. Pohybem shora dolů přejíždíme okno, dole potom gumovou stěrku otřeme o hadr. Vše se opakuje, než máme hotové celé okno.

Výsledek? Skvělý! Veškerá dřina odpadá a my máme chuť okno umývat třeba každý den – ostatně matky malých dětí o tom ví své. Aku čistič ihned putoval na skleněné výplně dveří a především na zrcadla. Nadšení bylo veliké.

K TÉMATU  Domácí řasenka, která funguje! Zkuste si ji vyrobit. Překvapí vás!

Nutno pro hnidopichy přidat, že je ještě třeba hadrem očistit okraje okna, aby na nich nezůstaly miniaturní šmouhy. I kdyby čistič ale jen umyl vodu z oken a my museli leštit, jsme nadšeni. Leštit jsme nemuseli. Výsledek nám stačil, je parádní.

Robot na úklid oken

Když už doma máme robotický vysavač a nedáme na něj dopustit, zkusili jsme i robota na okna. Nic moc jsme od něj nečekali, ale od kamarádky jsme si jej vyzvedli s nadšením. Jedná se o robot, který umístíte na plochu okna, a on si tam udělá svoje. Celou dobu musí být zapojený v elektřině.

Pokud tedy nemáte po ruce zásuvku, bude potřeba prodlužovací kabel. Robot prostě umístíte na okno a díváte se na jeho show.

Ten, který jsme měli my, byl čtvercový. Nutno přiznat, že okno umyl lépe, než jsme s partnerem čekali. Interiérová okna umyl a vyleštil naprosto dokonale. Venkovní okna jsme věděli, že jen tak nezvládne. Bydlíme totiž v přízemí u dost prašné cesty.

Podle očekávání je na poprvé z vnější strany neumyl. Proto jsme mu při úklidu druhého okna trochu pomohli a okno jsme „přejeli“ hala-bala mycím prostředkem. Pak už si se vším poradil skvěle.

Robot si poradil skvěle i se zrcadlem, které je pravidelně od dětí dost ušmudlané. Na povrchu svislé plochy drží naprosto úžasně, i když jsme tomu ze začátku nevěřili a měli tendence vedle robota stát, aby se nerozbil. Robot na okna je hlučnější, ale komu to vadí? Nám rozhodně ne. Skvělý pomocník!

Pokud vás věčné mytí oken nebaví, unavuje, a chcete svůj čas věnovat jiným činnostem, než je neustálé čištění domácnosti, tyto pomocníky můžeme rozhodně doporučit.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Pěstování jahod: doma v truhlíku versus na zahradě

Jak probíhá energetický úklid bytových prostor? Budete žasnout, co lze změnit

Úklid ve skříni. Udělejte si pořádek, přišel čas svetrů a kabátů

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Dnes dáváme přednost sedací soupravě, ale pokud nám to prostor dovolí, proč si nedopřát klasiku? Křeslo v obývacím pokoji je pohodlné a zamilujete si ho! Ušáky, relaxační, rozkládací, moderní i elegantní nebo kožená klasika, vyberte si podle stylu vašeho interiéru.
Když se s námi léto loučí v Česku, neznamená to, že jinde na světě sluneční paprsky i nadále nepřevládají. Například takové Maledivy jsou atraktivní i v zimních chladných měsících, o tom není pochyb ani sporu. Pokud přemýšlíte nad tím, že svůj čas strávíte za hranicemi, prozraďme si, co dovolená na Maledivách nabízí a další informace, které se každému turistovi mohou hodit.
Ratanový květináč ještě nikdy nevypadal lépe. Stačí k tomu venkovní lucerna, větve borovice, vánoční světýlka a pár ozdobiček. Všechno sestavte a naaranžujte podle svého vkusu, a pak už stačí jen rozsvítit. Do lucerny je ideální elektrická svíčka. Výsledek je fenomenální, obzvlášť večer! Přestože je tato dekorace primárně určená na ven, nikdo vám nebrání postavit ji do rohu obývacího pokoje. Pohled na ni vás bude hřát i tam.
Chcete být trendy i na podzim, tak musíte mít odstín vlasů medový. Tato barva nejenže rozzáří vaše vlasy, ale také perfektně ladí s atmosférou sklonku roku. Zahalte se do medové!
To, že je snídaně základ, už jste slyšela mockrát. Jenže jakou si dát, abyste se konečně zbavila toho břicha či celkově zhubla? Víme a prozradíme!
Kolagen je jedna z nejdůležitějších bílkovin ve vašem těle. Je hlavní složkou pojivových tkání, které tvoří několik částí těla, včetně šlach, vazů, kůže a svalů. Kolagen má mnoho důležitých funkcí, včetně zajištění struktury pokožky a posílení kostí.
Viber, jedna z předních světových aplikací pro zasílání zpráv, se spojila s útulkem Bouchalka, který pomáhá psům, kteří čekají na nové majitele nebo kteří se ztatili. Viber nedávno představil lokalizovaný balíček samolepek určený právě pro milovníky psů a pokud i vy chcete přispět pejskům v Bouchalce.
Recepty na bezlepkové cukroví vyřeší problém s vánočním mlsáním, pokud máte vy nebo někdo z rodiny intoleranci na lepek. Vždyť co by to bylo za Vánoce bez cukroví? Takhle se omezovat nemusíte a ani nepoznáte, že je cukroví na stole vlastně bezlepková dieta.
Děti potřebují mámu i tátu, o tom není pochyb. Ale jak dlouho? Do šesti až osmi let. Snažíme se je vychovávat podle našich představ, zajetých pravidel a mustrů, které nám předávali naši rodiče, aniž bychom si uvědomovali, že tím dětem akorát děláme ze života guláš a prodlužujeme dobu, kdy si na věci stejně přijdou sami. Není lehké přestat být takovým rodičem. Ale jde to. Nevěříte? My vám to dokážeme.
„Ten Zdeněk je tak skvělý, vybrala sis opravdu dobře,“ slýchávala Veronika od kamarádů i rodiny. Ve skutečnosti se bála s ním rozejít. Byl to psychopat. Nikdo kromě ní nevěděl, čeho všeho je schopný.
Deprese a úzkosti jsou dnes běžné jevy, se kterými se potýkáme. Zatímco někdo k těmto stavům sklouzne z důvodu špatného rodinného zázemí, jiný se do depresí dostane z důvodu až příliš velké snahy uspět. A někdy - někdy je na vině takzvaná obsedantně-kompulzivní porucha. O co konkrétně jde?

Výběr článků

Je běžné, že má dnes téměř každá domácnost vlastní tiskárnu. Platí ale také, že na tisk dokumentů do školy, do práce nebo vstupenek do divadla opravdu nepotřebujete nějakou zvlášť kvalitní tiskárnu a bezchybný tisk. Vyplatí se proto kupovat levné neoriginální tonery nebo je to hazard s životností vaší tiskárny?
Článek "Co je to Quiet Quitting? A týká se Vás?" rozkrývá fenomén tiché rezignace v pracovním prostředí. Termín označuje nenápadný odchod zaměstnanců, kteří postupně snižují svou angažovanost a odkládají své povinnosti. Dnešní článek nabízí pohled na příčiny, dopady a strategie, jak předejít této formě odchodu nebo s ní efektivně pracovat.
Samozřejmě že ji zvládnete. Cesta do Santiaga de Compostela má mnoho podob. Můžete si zvolit dlouhou a strastiplnou cestu, nebo raději půjdete kratší úseky a hezky pěkně po upravených cestičkách. Všechno se počítá. Každý krok se počítá.

Nepřehlédněte

Vzhled dnes hraje hlavní roli. Na základě celkové vizáže si vytváříme první dojmy a názory na druhého člověka. Hodnotíme v čem přišel, jestli má mastné vlasy nebo jak na tom jsou jeho nehty. Ano, i nehty o člověku mnoho prozradí. Zejména to, jestli dbá na detaily či nikoliv.
Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek