Pondělí , 08. 08. 2022

Soběslav

Jsou pomocníci na úklid oken skutečně užiteční? Vyzkoušeli jsme

Také umýváte okna léta páně stejně? Máte své vyzkoušené metody, na které nedáte dopustit? Podívali jsme se za vás a vyzkoušeli, co nového lze na trhu najít. Umí toho technologie více než poctivá lidská ruka? Jak probíhal úklid oken?
pomocníci na úklid oken
Pojďte si úklid oken trochu usnadnit! (foto: 123rf.com)

15. 03. 2021

Zaručené triky

Každý z nás si během let vypracoval zaručené triky, které účinně používá při úklidu oken. Mezi ně patří například pomocníci na úklid oken v podobě kýble s vodou, do které přidáváte ocet. Okna se poté lesknou a není potřeba žádných pěnových přísad, která oknům v konečném důsledku přidají ještě více šmouh.

Někdo zase nedá dopustit na staré dobré noviny. Nejlépe prý čistí černobílé klasické noviny, vyleštit okna reklamním letákem je doslova nadlidský výkon. Aby se nám okna leskla, je také vhodné používat pouze bavlněné hadry, například již nepoužitelné utěrky na nádobí.

Každý prostě má v rukávu několik es, na které si při mytí oken vzpomene. Co si ale budeme povídat – pořád je to o fyzické práci, a je to někdy docela fuška, obzvláště v jarních měsících, kdy jsou okna plná pylu. Mrkli jsme za vás na moderní výdobytky dnešní doby, které avizují méně dřiny a více zábavy. Jdeme na ně.

Akumulátorový čistič: Pomocníci na úklid oken mají vítěze

Malý přístroj padne akorát do ruky. Obsahuje nádobu na špinavou vodu a gumovou stěrku, s jejíž pomocí se okno otírá. Elektrické odsávání zajišťuje, že voda putuje z gumové stěrky přímo do sběrové nádoby na vodu. Aby přístroj fungoval, musíte jej nejprve pomocí kabelu nabít. Pak začíná legrace.

Okno umyjete a dějí se zázraky

Nejdříve jsme okno umyli klasickou vodou s mycím prostředkem a octem, na který nedáme dopustit. Nyní by měla následovat fáze stírání vody a leštění. Právě tento úklid nám ale nahradí aku čistič. Pohybem shora dolů přejíždíme okno, dole potom gumovou stěrku otřeme o hadr. Vše se opakuje, než máme hotové celé okno.

Výsledek? Skvělý! Veškerá dřina odpadá a my máme chuť okno umývat třeba každý den – ostatně matky malých dětí o tom ví své. Aku čistič ihned putoval na skleněné výplně dveří a především na zrcadla. Nadšení bylo veliké.

K TÉMATUJak naučit dítě samostatnosti? Přestaňte se chovat jako rodiče a dejte dětem zodpovědnost! Zkuste to a uvidíte, co se doma změní!

Nutno pro hnidopichy přidat, že je ještě třeba hadrem očistit okraje okna, aby na nich nezůstaly miniaturní šmouhy. I kdyby čistič ale jen umyl vodu z oken a my museli leštit, jsme nadšeni. Leštit jsme nemuseli. Výsledek nám stačil, je parádní.

Robot na úklid oken

Když už doma máme robotický vysavač a nedáme na něj dopustit, zkusili jsme i robota na okna. Nic moc jsme od něj nečekali, ale od kamarádky jsme si jej vyzvedli s nadšením. Jedná se o robot, který umístíte na plochu okna, a on si tam udělá svoje. Celou dobu musí být zapojený v elektřině.

Pokud tedy nemáte po ruce zásuvku, bude potřeba prodlužovací kabel. Robot prostě umístíte na okno a díváte se na jeho show.

Ten, který jsme měli my, byl čtvercový. Nutno přiznat, že okno umyl lépe, než jsme s partnerem čekali. Interiérová okna umyl a vyleštil naprosto dokonale. Venkovní okna jsme věděli, že jen tak nezvládne. Bydlíme totiž v přízemí u dost prašné cesty.

Podle očekávání je na poprvé z vnější strany neumyl. Proto jsme mu při úklidu druhého okna trochu pomohli a okno jsme „přejeli“ hala-bala mycím prostředkem. Pak už si se vším poradil skvěle.

Robot si poradil skvěle i se zrcadlem, které je pravidelně od dětí dost ušmudlané. Na povrchu svislé plochy drží naprosto úžasně, i když jsme tomu ze začátku nevěřili a měli tendence vedle robota stát, aby se nerozbil. Robot na okna je hlučnější, ale komu to vadí? Nám rozhodně ne. Skvělý pomocník!

Pokud vás věčné mytí oken nebaví, unavuje, a chcete svůj čas věnovat jiným činnostem, než je neustálé čištění domácnosti, tyto pomocníky můžeme rozhodně doporučit.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATUJak (ne)být sexy. Zkoušeli jsme zaručené rady z časopisů!

Jak probíhá energetický úklid bytových prostor? Budete žasnout, co lze změnit

Úklid ve skříni. Udělejte si pořádek, přišel čas svetrů a kabátů

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když se narodí zdravé miminko, které najednou zemře, jde vždy o nesmírnou tragédii nejen pro rodiče, ale pro celou rodinu. Za náhlou a neočekávanou smrtí miminka může být strašák všech rodičů označovaný jako syndrom náhlého úmrtí kojence. Existují nějaká opatření, která pomáhají výskyt tohoto syndromu snížit? Otázka, která zajímá každou nastávají maminku.
Zoufalé manželky – kdo by neznal tento legendární seriál a jeho 4 hlavní představitelky? Když tedy pomineme Mary Alice, která to zabalila již v pilotním dílu. Ani se jí nedivíme, když dopředu znala scénář. Asi nebyla jediná, kdo se nedokázal vyznat v té spleti nekonečných vražd, zmizení, sousedských válek a podrazů.
Dřevěné bedýnky aktuálně frčí. Nehodí se přirozeně do každého interiéru, ale pokud máte rádi venkovský, přírodní nebo skandinávský styl, oceníte chytré nápady na jejich využití. Bedýnky poslouží hlavně jako odkládací prostory. Vhodnou kombinací z nich můžete vytvářet vlastní originální praktická řešení. Je na vás, jestli zvolíte jednoduché jednobarevné bedýnky nebo omšelý retro vzhled. Dají se obrousit, natřít i spojit. Upravte si je podle sebe!
Vodu používáme všichni každý den. Aniž i to uvědomujeme, spotřebujeme jí obrovské množství – o čemž mnohdy ani nevíme. Zjistíme to, až nám přijde roční vyúčtování a začnou se nám nad ním protáčet panenky. Nicméně existují způsoby, jak vodou v domácnosti šetřit, aniž by nás to nějak omezilo, A hned bude pohled na každoroční vyúčtování veselejší. Jak v domácnosti šetřit vodou?
Máte za sebou složité vztahové patálie s muži? V tom případě se někdy může stát, že na ně na nějakou dobu doslova zanevřete. Zkrátka a dobře už si nepřejete žádné další potíže, a tak se mužskému pokolení snažíte co nejvíce vyhýbat. Někdy se tak může stát, že z nedostatku fyzické lásky zatoužíte po ženě. Není na tom nic špatného a zkušenosti se stejným pohlavím uvádí v anonymních průzkumech celé řady žen i mužů.
Jistě to znáte – někdy máte prostě chuť pustit si nějakou bláznivou komedii a veškeré starosti vyhodit na chvíli z hlavy. Pokud chcete strávit pohodový večer a zasmát se, přinášíme vám tipy na filmy, které by u vás mohly uspět. Některé z nich vás budou jen bavit, jiné vám mohou připadat trochu hořké, některé ve vás přece jen zasejí semínko vážnějších myšlenek, které vás budou provázet ještě pár následujících dní.
Letošní léto patřilo bezesporu k těm nejparnějším. Teploty se šplhají přes hranici třiceti stupňů a koupaliště či vodní nádrže hlásí absolutně plno. Zatímco na zmíněných místech se můžeme zchladit ve vodě, doma přemýšlíme nad tím, jak se osvěžit. V každém pokoji domácnosti je totiž snad ještě větší teplo než venku, a tak řada lidí uvažuje nad koupí klimatizace. Je však pravdou, že klimatizace není zrovna levná záležitost a mnohým může toto zařízení udělat velkou čáru přes rozpočet. Proto raději investujte do pokojových rostlin, které zvládnou udržet v interiéru velmi přijatelné klima, i když venkovní teploty dosahují rekordních hodnot.
Topná sezona je tady, což znamená, že většina lidí přemýšlí nad tím, jestli nezainvestuje do nějakého úspornějšího zařízení. Přece jenom výdaje na energie kvůli konci roku sahají do nemilých výšin a většina lidí hledá možnosti, jak trochu ušetřit. Investice do úspornějšího vytápění je rozhodně jedna z cest stejně jako změna dodavatele elektřiny či plynu. Druhým zmíněným se však nezabývejme a raději si prozraďme, jak vytápět rodinný dům. 

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek