Domů » Redakční testy » Jsou pomocníci na úklid oken skutečně užiteční? Vyzkoušeli jsme
Redakční testy

Jsou pomocníci na úklid oken skutečně užiteční? Vyzkoušeli jsme

pomocníci na úklid oken
Pojďte si úklid oken trochu usnadnit! (foto: 123rf.com)
Také umýváte okna léta páně stejně? Máte své vyzkoušené metody, na které nedáte dopustit? Podívali jsme se za vás a vyzkoušeli, co nového lze na trhu najít. Umí toho technologie více než poctivá lidská ruka? Jak probíhal úklid oken?

Zaručené triky

Každý z nás si během let vypracoval zaručené triky, které účinně používá při úklidu oken. Mezi ně patří například pomocníci na úklid oken v podobě kýble s vodou, do které přidáváte ocet. Okna se poté lesknou a není potřeba žádných pěnových přísad, která oknům v konečném důsledku přidají ještě více šmouh.

Někdo zase nedá dopustit na staré dobré noviny. Nejlépe prý čistí černobílé klasické noviny, vyleštit okna reklamním letákem je doslova nadlidský výkon. Aby se nám okna leskla, je také vhodné používat pouze bavlněné hadry, například již nepoužitelné utěrky na nádobí.

Každý prostě má v rukávu několik es, na které si při mytí oken vzpomene. Co si ale budeme povídat – pořád je to o fyzické práci, a je to někdy docela fuška, obzvláště v jarních měsících, kdy jsou okna plná pylu. Mrkli jsme za vás na moderní výdobytky dnešní doby, které avizují méně dřiny a více zábavy. Jdeme na ně.

Akumulátorový čistič: Pomocníci na úklid oken mají vítěze

Malý přístroj padne akorát do ruky. Obsahuje nádobu na špinavou vodu a gumovou stěrku, s jejíž pomocí se okno otírá. Elektrické odsávání zajišťuje, že voda putuje z gumové stěrky přímo do sběrové nádoby na vodu. Aby přístroj fungoval, musíte jej nejprve pomocí kabelu nabít. Pak začíná legrace.

Okno umyjete a dějí se zázraky

Nejdříve jsme okno umyli klasickou vodou s mycím prostředkem a octem, na který nedáme dopustit. Nyní by měla následovat fáze stírání vody a leštění. Právě tento úklid nám ale nahradí aku čistič. Pohybem shora dolů přejíždíme okno, dole potom gumovou stěrku otřeme o hadr. Vše se opakuje, než máme hotové celé okno.

Výsledek? Skvělý! Veškerá dřina odpadá a my máme chuť okno umývat třeba každý den – ostatně matky malých dětí o tom ví své. Aku čistič ihned putoval na skleněné výplně dveří a především na zrcadla. Nadšení bylo veliké.

Nutno pro hnidopichy přidat, že je ještě třeba hadrem očistit okraje okna, aby na nich nezůstaly miniaturní šmouhy. I kdyby čistič ale jen umyl vodu z oken a my museli leštit, jsme nadšeni. Leštit jsme nemuseli. Výsledek nám stačil, je parádní.

Robot na úklid oken

Když už doma máme robotický vysavač a nedáme na něj dopustit, zkusili jsme i robota na okna. Nic moc jsme od něj nečekali, ale od kamarádky jsme si jej vyzvedli s nadšením. Jedná se o robot, který umístíte na plochu okna, a on si tam udělá svoje. Celou dobu musí být zapojený v elektřině.

Pokud tedy nemáte po ruce zásuvku, bude potřeba prodlužovací kabel. Robot prostě umístíte na okno a díváte se na jeho show.

Ten, který jsme měli my, byl čtvercový. Nutno přiznat, že okno umyl lépe, než jsme s partnerem čekali. Interiérová okna umyl a vyleštil naprosto dokonale. Venkovní okna jsme věděli, že jen tak nezvládne. Bydlíme totiž v přízemí u dost prašné cesty.

Podle očekávání je na poprvé z vnější strany neumyl. Proto jsme mu při úklidu druhého okna trochu pomohli a okno jsme „přejeli“ hala-bala mycím prostředkem. Pak už si se vším poradil skvěle.

Robot si poradil skvěle i se zrcadlem, které je pravidelně od dětí dost ušmudlané. Na povrchu svislé plochy drží naprosto úžasně, i když jsme tomu ze začátku nevěřili a měli tendence vedle robota stát, aby se nerozbil. Robot na okna je hlučnější, ale komu to vadí? Nám rozhodně ne. Skvělý pomocník!

Pokud vás věčné mytí oken nebaví, unavuje, a chcete svůj čas věnovat jiným činnostem, než je neustálé čištění domácnosti, tyto pomocníky můžeme rozhodně doporučit.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak probíhá energetický úklid bytových prostor? Budete žasnout, co lze změnit

Úklid ve skříni. Udělejte si pořádek, přišel čas svetrů a kabátů