Čtvrtek , 22. 02. 2024

Petr

Jak probíhá energetický úklid bytových prostor? Budete žasnout, co lze změnit

Když jsme se s manželem nastěhovali do nového domu po rekonstrukci, pořád se nám na něm něco nezdálo. Sem tam se ozývaly zvláštní loupavé zvuky - a omítka se loupala na místech, kde nebyl žádný důvod k vlhkosti. Nakonec jsme v domě prostě a jednoduše necítili dobře. Tenkrát jsme spojení "energetický úklid" vůbec neznali.
Energetický úklid
Jak probíhá energetický úklid? (zdroj foto: www.123rf.com)

06. 11. 2020

Bylo nám skvěle kdekoliv, jen ne tam. Kamarádi nám tenkrát kromě odborné stavební firmy, která na domě nenašla žádnou závadu, doporučili člověka se schopnostmi vnímat energie. A tak jsme se dostali k tomu, co znamená energetický úklid a co vše může změnit.

Běžný úklid, nic zvláštního  

Přijel k nám člověk, který rozhodně nijak nevyčníval z davu. Krásně oblečená paní s příjemným pohledem i hlasem nám vysvětlila, co se bude dít. Řekla nám, že se jedná o naprosto běžný úklid – a není třeba se nad tím jakkoliv zamýšlet.

„Vyčistit byt od negativních energií by lidé měli pokaždé, když se někam přistěhují. Tak dokážou z bytu „vymést“ to, co tam nechali dělníci a další lidé před nimi,“ vysvětlovala nám paní a přirovnala tento úkon k běžnému zametání a vytírání, které následuje po každých pracích na bytě.

Proč se cítíme doma zle?

„Bytový prostor je jako každý z nás. Když je svědkem lidských starostí a trápení, změní ho to. Proto je potřeba všechny tyto negativní emoce a další energie odvést z bytu a pozemku pryč,“ řekla nám paní, která energie vnímá a vidí.

Přímo v bytě jsme měli jedno zákoutí, kde jsme se necítili dobře. Na tom jsme se s manželem shodli. Dále existovalo místo v obývacím pokoji, kde nám bylo nepříjemně obzvláště ve večerních hodinách. Nevěděli jsme ale proč. Když si paní celý prostor prošla, právě tyto dvě místa určila jako něco, s čím bude nejvíce pracovat a jak energetický úklid provede.

V minulosti to bylo běžné

Dnes se k energetickému úklidu lidé staví všelijak. Například si myslí, že je to něco nadpřirozeného. Jedná se ale o úkon, který lidé dělávali vždy před velkým svátkem, tedy minimálně před Vánoci a Velikonocemi. Nikdo se nad tím nezamýšlel. Lidé to zvládali sami, nebo za pomoci faráře či dalších lidí, kteří se přišli na prostor podívat.

K TÉMATU  Tipy a triky, jak se zbavit potravinových molů krok za krokem

Energetický úklid – jak to probíhalo?

Paní si sedla ke stolu a zapálila si svíčku. Poté nám vysvětlovala, co v jednotlivých částech domu viděla za potíže. U nás konkrétně se jednalo o starý rodinný spor, kdy se dříve o dům hádali dva sourozenci. To jsem mohla potvrdit, protože takto k domu přišli mí rodiče.

Poté nám paní vysvětlila, že jeden z dělníků měl osobní potíže, a že je zde ve zdech „nechal“ právě v tom místě, kde nám bylo nepříjemně.

Jsme skeptici – ale pomohlo to

Energetickou očistu paní provedla tak, že podle svých slov vynesla z prostor vše, co tam nepatřilo, a nahradila to emocí, která byla danému prostoru vlastní – láskou, klidem a harmonií. I když patříme ke skeptikům a mysleli jsme si své, musíme uznat, že se prostor po jejím příchodu skutečně nějak změnil. Změřit to nelze, ale pocitově to oba s manželem cítíme.

Energetický úklid a jaké jsou jeho metody?

Energetickou očistu bytových prostor provádějí různí lidé. Rozhodně bychom v tom neviděli nic zvláštního a slyšeli jsme i o lidech, kteří používají severoamerické šamanské techniky vykuřování bílou šalvějí nebo vonné esence, které mají proniknout do všech koutů bytu.

Čištění pomocí soli je další způsob, jak si pomoci. Sůl nejen, že pomáhá odstranit například skvrny na koberci, ale dokáže absorbovat i negativní energie. S její pomocí se dá provádět několik dalších rituálů, které doma zvládnete klidně i sami.

Vyčistit si svůj příbytek od negativních energií dokážete určitě i vy. Klidě úplně sami za pomocí kadidla, speciálních svíček, šalvěje nebo soli. Pokud si na tuto špinavou práci sami netroufáte, třeba natrefíte na někoho, kdo to udělá za vás. Existuje mnoho senzitivních lidí, co s tím umí pracovat. Troufli byste si na energetický úklid i vy?

K TÉMATU  Kmen stromu v interiéru jako praktická dekorace. Buďte extravagantní

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Úklid ve skříni. Udělejte si pořádek, přišel čas svetrů a kabátů

Úklid jako cesta k duševní pohodě. Zlepší vám náladu, soustředění i soužití s partnerem

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Zajíždíte prsty do vlasů a cítíte, jak jsou suché? Štve vás to? V létě byste jim měla věnovat mnohem vyšší pozornost, než kdy jindy. Časté koupání, mytí, slunce, mořská sůl ani chlorovaná voda jim totiž moc nesvědčí. Mnohem rychleji se vysušují a lámou. Jak se o ně starat?
Příroda se po zimě pomalu probouzí ze spánku. To samé platí také o našem těle, které v chladných měsících fungovalo v trochu jiném režimu. A právě teď, kdy jaro začíná nabírat na síle, je ten správný čas nastartovat očistu organismu a dopřát si svěží probuzení. Jednou z možností je detox jednotlivých orgánů, které zkrátka pro zdravé tělo i mysl musí šlapat jak hodinky. Pojďme se společně mrknout na podrobnosti.
Přemýšlíte nad tím, do jakého stylu zařídíte své bydlení? Možností je spousta! Ovšem k těm nejoblíbenějším patří skandinávské bydlení, které je nejen vzdušné, ale také jednoduché a spojené s přírodou, což je dnes velmi důležité.
Děti vyrostly, osamostatnily se a doma je najednou smutno a prázdno. Nikde žádné pohozené oblečení a najednou vám chybí i ty věčné otázky vašich potomků, co je k jídlu. Nikdo vás nepotřebuje a najednou si uvědomíte prázdno, které vás obklopuje. Pocity osamění a prázdnoty jsou často spojené s tzv. syndromem prázdného hnízda v důsledku osamostatnění již dospělých dětí.
Každý rodič má vůči svému potomkovi vyživovací povinnost. A tato povinnost nemizí ani v případě rozvodu. Spousta rodičů tak přispívá na své dítě, i přesto, že spolu již nesdílí jednu domácnost a dítě je ve střídavé, nebo výhradní péči druhého rodiče. Jenomže co dělat, když bývalý partner přestane posílat alimenty? Zjistili jsme to pro vás.
Zdravá a svěží pleť, to je bezpochyby priorita Francouzek. Chcete se naučit pár jejich jednoduchých triků a mít pleť krásnou a svěží?
Přehlídková mola byla už odjakživa spjata s ultra štíhlými modelkami, zatímco ženy plnějších tvarů stály v ústraní. Doba se ale začala měnit. Diktát přílišné štíhlosti ubírá na hlasitosti a svět modelingu obohatily ženy plných tvarů. Jaké plus size modelky patří v současné době k těm největším ikonám a za co získávají obdiv?
Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
Babí léto nám o víkendu přinese dobrou náladu. Volné dny věnujte péči o pokožku, troše zdravého pohybu venku, a večery si nechte pro sebe. Co dalšího radí astroložka Naďa Šmídová?
Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.

Výběr článků

Kromě relaxu mohou pomoci zdokonalit váš mozek, tělo nebo třeba i spánek. Hry na mobil už nejsou jen pro děti, tak neváhejte a zkuste si nějakou spolu.
Mléko a mléčné produkty nepochybně patří mezi přírodní složky kosmetiky. Není se čemu divit, už sama královna Kleopatra využívala mléko – zejména to oslí – pro svou krásu. Dnešní kosmetické produkty obsahují mléko jak kozí, tak oslí, ovčí nebo také syrovátku, tvaroh či jogurt. Víte, jaké blahodárné účinky mají mléčné produkty pro pleť?

Nepřehlédněte

Česnek je jedna z nejzdravějších potravin na světě. Odhání bacily, viry i upíry a je ceněným čističem cév a celého těla. I když se situace už hodně zlepšila, opravdu kvalitní česnek je na českém trhu stále poměrně nedostatkovým zbožím a pokud už je kvalitní, bývá velmi drahý
V posledních letech jsou stále populárnější hesla jako speed hiking nebo fast hiking. Oblečení, obuv a vybavení určené pro tyto aktivity se objevují v kolekcích nejznámějších výrobců. Co to ale je a co to obnáší? Zveme vás k přečtení krátkého článku na toto téma.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek