Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Jak probíhá energetický úklid bytových prostor? Budete žasnout, co lze změnit

Když jsme se s manželem nastěhovali do nového domu po rekonstrukci, pořád se nám na něm něco nezdálo. Sem tam se ozývaly zvláštní loupavé zvuky - a omítka se loupala na místech, kde nebyl žádný důvod k vlhkosti. Nakonec jsme v domě prostě a jednoduše necítili dobře. Tenkrát jsme spojení "energetický úklid" vůbec neznali.
Energetický úklid
Jak probíhá energetický úklid? (zdroj foto: www.123rf.com)

06. 11. 2020

Bylo nám skvěle kdekoliv, jen ne tam. Kamarádi nám tenkrát kromě odborné stavební firmy, která na domě nenašla žádnou závadu, doporučili člověka se schopnostmi vnímat energie. A tak jsme se dostali k tomu, co znamená energetický úklid a co vše může změnit.

Běžný úklid, nic zvláštního  

Přijel k nám člověk, který rozhodně nijak nevyčníval z davu. Krásně oblečená paní s příjemným pohledem i hlasem nám vysvětlila, co se bude dít. Řekla nám, že se jedná o naprosto běžný úklid – a není třeba se nad tím jakkoliv zamýšlet.

„Vyčistit byt od negativních energií by lidé měli pokaždé, když se někam přistěhují. Tak dokážou z bytu „vymést“ to, co tam nechali dělníci a další lidé před nimi,“ vysvětlovala nám paní a přirovnala tento úkon k běžnému zametání a vytírání, které následuje po každých pracích na bytě.

Proč se cítíme doma zle?

„Bytový prostor je jako každý z nás. Když je svědkem lidských starostí a trápení, změní ho to. Proto je potřeba všechny tyto negativní emoce a další energie odvést z bytu a pozemku pryč,“ řekla nám paní, která energie vnímá a vidí.

Přímo v bytě jsme měli jedno zákoutí, kde jsme se necítili dobře. Na tom jsme se s manželem shodli. Dále existovalo místo v obývacím pokoji, kde nám bylo nepříjemně obzvláště ve večerních hodinách. Nevěděli jsme ale proč. Když si paní celý prostor prošla, právě tyto dvě místa určila jako něco, s čím bude nejvíce pracovat a jak energetický úklid provede.

V minulosti to bylo běžné

Dnes se k energetickému úklidu lidé staví všelijak. Například si myslí, že je to něco nadpřirozeného. Jedná se ale o úkon, který lidé dělávali vždy před velkým svátkem, tedy minimálně před Vánoci a Velikonocemi. Nikdo se nad tím nezamýšlel. Lidé to zvládali sami, nebo za pomoci faráře či dalších lidí, kteří se přišli na prostor podívat.

K TÉMATU  Úklid trochu jinak. Esenciální oleje můžete využít nejen k provonění domácnosti a povzbuzení

Energetický úklid – jak to probíhalo?

Paní si sedla ke stolu a zapálila si svíčku. Poté nám vysvětlovala, co v jednotlivých částech domu viděla za potíže. U nás konkrétně se jednalo o starý rodinný spor, kdy se dříve o dům hádali dva sourozenci. To jsem mohla potvrdit, protože takto k domu přišli mí rodiče.

Poté nám paní vysvětlila, že jeden z dělníků měl osobní potíže, a že je zde ve zdech „nechal“ právě v tom místě, kde nám bylo nepříjemně.

Jsme skeptici – ale pomohlo to

Energetickou očistu paní provedla tak, že podle svých slov vynesla z prostor vše, co tam nepatřilo, a nahradila to emocí, která byla danému prostoru vlastní – láskou, klidem a harmonií. I když patříme ke skeptikům a mysleli jsme si své, musíme uznat, že se prostor po jejím příchodu skutečně nějak změnil. Změřit to nelze, ale pocitově to oba s manželem cítíme.

Energetický úklid a jaké jsou jeho metody?

Energetickou očistu bytových prostor provádějí různí lidé. Rozhodně bychom v tom neviděli nic zvláštního a slyšeli jsme i o lidech, kteří používají severoamerické šamanské techniky vykuřování bílou šalvějí nebo vonné esence, které mají proniknout do všech koutů bytu.

Čištění pomocí soli je další způsob, jak si pomoci. Sůl nejen, že pomáhá odstranit například skvrny na koberci, ale dokáže absorbovat i negativní energie. S její pomocí se dá provádět několik dalších rituálů, které doma zvládnete klidně i sami.

Vyčistit si svůj příbytek od negativních energií dokážete určitě i vy. Klidě úplně sami za pomocí kadidla, speciálních svíček, šalvěje nebo soli. Pokud si na tuto špinavou práci sami netroufáte, třeba natrefíte na někoho, kdo to udělá za vás. Existuje mnoho senzitivních lidí, co s tím umí pracovat. Troufli byste si na energetický úklid i vy?

K TÉMATU  Vánoční výzdoba – vkusně a levně. Stačí jen troška času

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Úklid ve skříni. Udělejte si pořádek, přišel čas svetrů a kabátů

Úklid jako cesta k duševní pohodě. Zlepší vám náladu, soustředění i soužití s partnerem

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!
Býti potomkem slavného rodiče nebo rovnou obou rodičů se může jevit jako nelehká pozice. Od takovýchto jedinců se mnohé očekává, ať už zdědění krásy nebo talentu. Někteří se rozhodnou jít ve šlépějích svých rodičů, jiní zvolí o něco jiný směr a další se zase světu popularity snaží co nejvíce vyhnout a žít si svůj život mimo vědomí veřejnosti.
Každá z nás chce být krásná. Ale je nutné být krásná za každou cenu? V případě prodlužování vašich vlastních řas těmi umělými rozhodně platí, že zdraví je důležitější. Jaká vám kvůli umělým řasám hrozí rizika? A čím můžete umělé prodlužování nahradit?
Seriál She-Hulk: Neuvěřitelná právnička vznikl ve světoznámém studiu Marvel. Odtud pochází věhlasné snímky, jakou jsou Avengers, Thor, Strážci Galaxie, Captain America, Iron Man, Captain Marvel, Black Widow a mnohé další. Stejně jako tyto všechny uvedené tituly, i seriál She-Hulk nabral u fanoušků na oblíbenosti. Máte-li rádi Marvelovky, sci-fi a komedie o superhrdinech, tento seriál ve vás pravděpodobně získá dalšího fanouška.
Chcete vždy vypadat elegantně a na úrovni bez ohledu na příležitost? Klíčem k elegantnímu oblékání, je dodržování určitých pravidel, která si v následujícím článku oprášíme. Pojďme se podívat na to, jak se oblékat elegantně každý den a nezpůsobit módní faux pas.
Máte doma čtyřnohého psího mazlíčka? Pokud ano, neměli byste péči o něj podceňovat. Mít pejska – to není jako mít plyšáka, který bude vaší živou podporou, když se vám nebude dařit. Kromě toho, že mu budete dávat najíst a budete ho chodit venčit, nesmíte zapomínat ani na péči o srst a drápky. Bohužel právě tyto dvě věci jsou u chovatelů psů často opomíjené.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek