Pondělí , 04. 07. 2022

Prokop

Jak probíhá energetický úklid bytových prostor? Budete žasnout, co lze změnit

Když jsme se s manželem nastěhovali do nového domu po rekonstrukci, pořád se nám na něm něco nezdálo. Sem tam se ozývaly zvláštní loupavé zvuky - a omítka se loupala na místech, kde nebyl žádný důvod k vlhkosti. Nakonec jsme v domě prostě a jednoduše necítili dobře. Tenkrát jsme spojení "energetický úklid" vůbec neznali.
Energetický úklid
Jak probíhá energetický úklid? (zdroj foto: www.123rf.com)

06. 11. 2020

Bylo nám skvěle kdekoliv, jen ne tam. Kamarádi nám tenkrát kromě odborné stavební firmy, která na domě nenašla žádnou závadu, doporučili člověka se schopnostmi vnímat energie. A tak jsme se dostali k tomu, co znamená energetický úklid a co vše může změnit.

Běžný úklid, nic zvláštního  

Přijel k nám člověk, který rozhodně nijak nevyčníval z davu. Krásně oblečená paní s příjemným pohledem i hlasem nám vysvětlila, co se bude dít. Řekla nám, že se jedná o naprosto běžný úklid – a není třeba se nad tím jakkoliv zamýšlet.

„Vyčistit byt od negativních energií by lidé měli pokaždé, když se někam přistěhují. Tak dokážou z bytu „vymést“ to, co tam nechali dělníci a další lidé před nimi,“ vysvětlovala nám paní a přirovnala tento úkon k běžnému zametání a vytírání, které následuje po každých pracích na bytě.

Proč se cítíme doma zle?

„Bytový prostor je jako každý z nás. Když je svědkem lidských starostí a trápení, změní ho to. Proto je potřeba všechny tyto negativní emoce a další energie odvést z bytu a pozemku pryč,“ řekla nám paní, která energie vnímá a vidí.

Přímo v bytě jsme měli jedno zákoutí, kde jsme se necítili dobře. Na tom jsme se s manželem shodli. Dále existovalo místo v obývacím pokoji, kde nám bylo nepříjemně obzvláště ve večerních hodinách. Nevěděli jsme ale proč. Když si paní celý prostor prošla, právě tyto dvě místa určila jako něco, s čím bude nejvíce pracovat a jak energetický úklid provede.

V minulosti to bylo běžné

Dnes se k energetickému úklidu lidé staví všelijak. Například si myslí, že je to něco nadpřirozeného. Jedná se ale o úkon, který lidé dělávali vždy před velkým svátkem, tedy minimálně před Vánoci a Velikonocemi. Nikdo se nad tím nezamýšlel. Lidé to zvládali sami, nebo za pomoci faráře či dalších lidí, kteří se přišli na prostor podívat.

K TÉMATUTipy a triky, jak se zbavit potravinových molů krok za krokem

Energetický úklid – jak to probíhalo?

Paní si sedla ke stolu a zapálila si svíčku. Poté nám vysvětlovala, co v jednotlivých částech domu viděla za potíže. U nás konkrétně se jednalo o starý rodinný spor, kdy se dříve o dům hádali dva sourozenci. To jsem mohla potvrdit, protože takto k domu přišli mí rodiče.

Poté nám paní vysvětlila, že jeden z dělníků měl osobní potíže, a že je zde ve zdech „nechal“ právě v tom místě, kde nám bylo nepříjemně.

Jsme skeptici – ale pomohlo to

Energetickou očistu paní provedla tak, že podle svých slov vynesla z prostor vše, co tam nepatřilo, a nahradila to emocí, která byla danému prostoru vlastní – láskou, klidem a harmonií. I když patříme ke skeptikům a mysleli jsme si své, musíme uznat, že se prostor po jejím příchodu skutečně nějak změnil. Změřit to nelze, ale pocitově to oba s manželem cítíme.

Energetický úklid a jaké jsou jeho metody?

Energetickou očistu bytových prostor provádějí různí lidé. Rozhodně bychom v tom neviděli nic zvláštního a slyšeli jsme i o lidech, kteří používají severoamerické šamanské techniky vykuřování bílou šalvějí nebo vonné esence, které mají proniknout do všech koutů bytu.

Čištění pomocí soli je další způsob, jak si pomoci. Sůl nejen, že pomáhá odstranit například skvrny na koberci, ale dokáže absorbovat i negativní energie. S její pomocí se dá provádět několik dalších rituálů, které doma zvládnete klidně i sami.

Vyčistit si svůj příbytek od negativních energií dokážete určitě i vy. Klidě úplně sami za pomocí kadidla, speciálních svíček, šalvěje nebo soli. Pokud si na tuto špinavou práci sami netroufáte, třeba natrefíte na někoho, kdo to udělá za vás. Existuje mnoho senzitivních lidí, co s tím umí pracovat. Troufli byste si na energetický úklid i vy?

K TÉMATUVybíráme vysavač. Jaké nejčastější chyby děláme, čemu se raději vyhnout a jaké údaje sledovat?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Úklid ve skříni. Udělejte si pořádek, přišel čas svetrů a kabátů

Úklid jako cesta k duševní pohodě. Zlepší vám náladu, soustředění i soužití s partnerem

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Flirtování je bezesporu jedna z nejžhavějších a zároveň nejzábavnějších věcí, které si můžeme ve vztazích do sytosti užívat. Rozhodně neplatí, že flirt patří jen do seznamovací fáze vztahu, rozhodně lze flirtovat i v dlouhodobém vztahu. Pokud se chystáte na rande, bude se vám flirtování hodit. Poradíme vám, jak se v tom stát mistryní!
Zdraví máme jenom jedno, proto bychom na něj neměli zapomínat. Je důležité, abychom si uvědomili zejména jednu věc, a sice že se na pevnosti a odolnosti našeho zdraví podílí i to, co jíme. Každodenní přísun potravin buď zdraví naprosto ruinuje, nebo mu prospívá. Jak jste na tom vy? Cítíte se po svém jídelníčku zdravě a fit? Nebo máte z jídla výčitky? Či snad některé potraviny vaše tělo zcela odmítá?
Trápí vás zdravotní problémy, které se vám neustále vracejí? Máte nějakou nemoc už od dětství a chtěli byste se jí zbavit i bez pomocí léků? V dnešním článku se dozvíte, jak mohou nemoci vznikat! Že jejich kořenem je především psychika. Jak je to možné? A jak to napravit? Čtěte dál a získáte odpovědi!
I když se letošní léto bude nést v trochu méně omezeném duchu (hygienická opatření se začínají uvolňovat stále víc a víc), přesto se většina lidí rozhodla strávit volné dny s rodinou v tuzemsku. I Česká republika zkrátka nabízí mnoho krásného a atraktivního, tak proč to nevidět? Nemusíte nutně využívat automobil k přejíždění z místa na místo, stejně tak nemusíte ujít desítky kilometrů, abyste se dostali tam, kam se dostat chcete. Stačí usednout na kolo. Česko je totiž cyklostezkami doslova protkané.
Letošní léto patřilo bezesporu k těm nejparnějším. Teploty se šplhají přes hranici třiceti stupňů a koupaliště či vodní nádrže hlásí absolutně plno. Zatímco na zmíněných místech se můžeme zchladit ve vodě, doma přemýšlíme nad tím, jak se osvěžit. V každém pokoji domácnosti je totiž snad ještě větší teplo než venku, a tak řada lidí uvažuje nad koupí klimatizace. Je však pravdou, že klimatizace není zrovna levná záležitost a mnohým může toto zařízení udělat velkou čáru přes rozpočet. Proto raději investujte do pokojových rostlin, které zvládnou udržet v interiéru velmi přijatelné klima, i když venkovní teploty dosahují rekordních hodnot.
Letošní léto patřilo bezesporu k těm nejparnějším. Teploty se šplhají přes hranici třiceti stupňů a koupaliště či vodní nádrže hlásí absolutně plno. Zatímco na zmíněných místech se můžeme zchladit ve vodě, doma přemýšlíme nad tím, jak se osvěžit. V každém pokoji domácnosti je totiž snad ještě větší teplo než venku, a tak řada lidí uvažuje nad koupí klimatizace. Je však pravdou, že klimatizace není zrovna levná záležitost a mnohým může toto zařízení udělat velkou čáru přes rozpočet. Proto raději investujte do pokojových rostlin, které zvládnou udržet v interiéru velmi přijatelné klima, i když venkovní teploty dosahují rekordních hodnot.

Nepřehlédněte

Milování většina z nás vnímá jako jednu z nejpříjemnějších věcí na světě. Jde o romantické souznění dvou duší. O fyzický i psychický požitek, který zpravidla popisujeme pozitivně. Najdou se mezi námi ale tací, kteří se na sex rozhodně nedívají tak toužebně, jako většina ostatních. Ba naopak, tihle lidé mají ze sexu strach.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek