Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

Skvrny na oblečení a jak je co nejjednodušeji odstranit?

Rozlití kávy na košili není nikdy příjemné, zvláště pokud už tak jdete do práce pozdě. Ale jakmile budete vědět, jaké metody odstraňování skvrn použít, budou pro vás takové situace hračka. Skvrny nemají šanci!
skvrny na oblečení
Jak se zbavit skvrn na oblečení? (foto: 123rf.com)

18. 03. 2021

Červené víno

Skvrny od červeného vína na vašich zubech jsou dost špatné, ale na vašem oblečení se mohou zdát jako katastrofa. Jak tuto skvrnu odstranit?

 1. Natáhněte kus polité látky přes misku a zajistěte gumičkou.
 2. Nasypte na skvrnu sůl, nechte chvíli působit, a poté ji zalijte horkou vodou.
 3. Oděv vyperte jako obvykle.

Červené víno je také jednou z nejběžnějších skvrn na koberci, vyžaduje to však jinou taktiku odstraňování:

 1. Skvrnu netřete! Vždy ji osušte suchým ručníkem.
 2. Smíchejte 1 lžíci mýdla, vody a 1/4 šálku octa v lahvičce s rozprašovačem, postříkejte potřísněné místo a nechejte 5 až 10 minut působit.
červené víno
Červené víno umí potrápit jak na oblečení, tak na ubruse nebo pohovce. (foto: 123rf.com)

Bahno

Zablácená kolena a skvrny od kaluže jsou běžné, pokud máte děti. Zde je návod, jak odstranit skvrny od bláta z oblečení:

 1. Nechejte bahno zaschnout a potom oblečení protřepejte, abyste odstranili uvolněné nečistoty.
 2. Do skvrny vetřete tekutý prací prostředek a poté ho nechejte 15 minut působit.
 3. Skvrnu každých pár minut protřete mezi prsty. Pokud skvrna přetrvává, naneste gel nebo sprej na odstraňování skvrn, nechejte jej pět minut nasáknout a poté prádlo vyperte jako obvykle.

Bahno si často najde cestu i na vaše koberce. Postup vyčištění:

 1. Počkejte, až bahno uschne.
 2. Vysajte blátivé místo a ujistěte se, že jej čistíte různými směry, abyste zachytili všechny uvolněné kousky bahna.
 3. Vmíchejte lžičku jemného mýdla do šálku vlažné vody, poté použijte bílý hadřík a naneste tento roztok do skvrny, dokud nezmizí.
bahno
Skvrny od bahna se kromě oblečení často vyskytují také na koberci. (foto: 123rf.com)

Káva

Bílé tričko, rušné ráno a šálek kávy. Tato kombinace až příliš často končí skvrnou. Zde je návod, jak se toho zbavit:

 1. Naneste na skvrnu jedlou sodu.
 2. Čistým hadříkem vysajte, dokud skvrna nezmizí.

Pokud vaše káva skončila na koberci, vyzkoušejte tuto metodu:

 1. Vysajte skvrnu hadříkem nebo papírovými ručníky.
 2. Nalijte trochu piva na skvrnu a znovu vysajte.
 3. Opláchněte oblast vodou a znovu vysajte.
K TÉMATU  5 krásek ve větším měřítku. Koukněte na současné ikony PLUS SIZE modelingu 

Abyste se vyhnuli pachům piva, které vám zůstanou na koberci, posypte tuto skvrnu jedlou sodou a poté vysajte.

káva
I káva často přistane na jiném textilu, než jen na oblečení. (foto: 123rf.com)

Rajčatová omáčka

Těstoviny a rajčatová omáčka jsou skvělou kombinací, ale omáčka si často najde cestu na vaše oblečení. Zde je postup, jak odstranit skvrny od rajčat:

 1. Oškrabte všechny pevné zbytky nožem.
 2. Nechte skvrnu namočenou ve studené vodě po dobu pěti minut.
 3. Naneste prací prostředek na náhradní zubní kartáček a skvrnu jemně vydrhněte.
 4. Oděv vyperte v horké vodě, a poté nechejte uschnout na vzduchu.

Pokud vaše špagetová omáčka skončila na koberci, vyžaduje to jinou techniku ​​odstraňování skvrn:

 1. Smíchejte malé množství mýdla s teplou vodou.
 2. Pomocí ručníku vetřete roztok do skvrny, počínaje vnějšími okraji a pohybem směrem ke středu.
 3. Naneste na skvrnu vodou a vysušte.
skvrny na oblečení rajčatová omáčka
I skvrny do rajčatové omáčky lze naštěstí hravě vyčistit. (foto: 123rf.com)

Jak na ostatní skvrny?

Skvrny od krve

Namočte skvrnu do studené vody, otřete mýdlem, opláchněte a poté přidejte trochu peroxidu vodíku a několik kapek amoniaku.

Skvrny od trávy

Smíchejte 1 díl bílého octa se 2 díly vody a poté roztok vetřete do skvrny od trávy – pomocí zubního kartáčku roztok lehce aplikujte do skvrny a poté opláchněte.

Pokud skvrny budete prát, před přendáním do sušičky zkontrolujte, zda jste se skvrny zbavili – pokud ne, proces odstraňování zopakujte.

Jak ukazují tyto tipy pro odstranění některých nejběžnějších skvrn, rozlití a nehody nemusí zničit vaše oblečení a koberce. A rozhodně by vám neměly zničit potěšení z rajčatové omáčky, kávy nebo červeného vína!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Módní trendy roku 2021 jsou tady! Co si letos pořídit do šatníku?

Svatební trendy roku 2021

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

První česká superstar se odehrála roku 2004 … Ano, počítáte správně, je tomu už neuvěřitelných 17 let! A my máme stále v živé paměti některé z finalistů této obrazovky neopouštějící soutěže. Pamatujete si je všechny? A jak se dnes asi mají? Změnila je Superstar na celý život, nebo se spíše vrátili do zajetých kolejí? Posuďte sami.
Někdy je to prostě nutné. Tělo přemůžou bakterie a jinak než s pomocí antibiotik se s nimi nezvládnete vypořádat. Předepsaná antibiotika původce nemoci obvykle spolehlivě zničí, ale v našem těle napáchají další škody. Po jejich užívání je tedy třeba myslet i na to, jak tělo dostat zpět do předchozí formy.
Všichni milujeme vůni vypraného ložního prádla. Ulehnout do převlečené postele a nechat si něco pěkného zdát - to je v našich očích ideální odměna za náročný den. Jak často ale u vás doma převlékáte postel? Většina lidí to bohužel dělá špatně a následně se o své lůžko (často nevědomky) dělí se stovkami bakterií. To už není tak lákavá představa, viďte?
Vytřete návštěvě zrak, až ji usadíte na originální zahradní posezení. Venkovní nábytek z palet má tu výhodu, že si ho můžete poskládat podle sebe jako lego. Palety mají přirozeně svůj daný tvar, ten je ale možné půlit nebo jinak upravovat. Rohová sedačka se stolkem na kolečkách vypadá skvěle. Stačí vše natřít barvou podle vaší chuti a opatřit matrací a polštářky.
Nevolnost, průjmy, zácpy, nadýmání, nafouklé břicho. Připadá vám to povědomé? Taky vás sužují tyto zdravotní problémy? Mám pro vás dobrou zprávu! Z těchto potíží vede cesta ven! Stačí do vašeho života zařadit těchto 5 tipů a vaše trávení vám poděkuje. Věřím, že nejen vaše trávení, ale i vaše psychika, jelikož špatné trávení nás díky nepříjemných problémům může dostávat do stresu.
Chceme-li být i v letošní letní sezóně trendy, bude to chtít i stylové boty. Ty by však neměly být pouze vysoce módní, ale také pohodlné. Na následujících řádcích se dozvíte, podle čeho letní boty vybírat, aby byl váš outfit dokonalost sama. Čtěte a inspirujte se s námi!
Kdo by se nechtěl probouzet za vůně čerstvě uvařené kávy. Káva je ten nejlepší životabudič a dnes si řada lidí bez šálku dobře uvařeného kofeinového nápoje nedokáže představit den. Patříte také mezi kávové nadšence? Pak byste jede takový kávovar měli mít i doma. Jenže nabídka na trhu je tak rozmanitá a široká! Po jakém kávovaru sáhnout, ptáte se? Poradíme vám!

Nepřehlédněte

Nastoupili jste na mateřskou dovolenou a přemýšlíte, jak si aspoň něco málo přivydělat k dobru? Nebo v hlavě nosíte už nějakou dobu podnikatelský plán, na který je najednou více času než kdy dřív? Podnikání na mateřské není tabu a není to ani nic nereálného. Dnes se jedná o zcela běžnou věc.  

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek