Úterý , 21. 03. 2023

Radek

3 módní návyky, které neprospívají vašemu zdraví

Většina žen chce okouzlit své okolí perfektním vzhledem a dobře zvoleným módním outfitem. Z toho důvodu zpravidla volí kousky, které jim sice zaručí vyladěný vzhled, ovšem na úkor jejich zdraví. A možná k takovýmto ženám patříte i vy. Pojďte se proto podívat na několik špatných módních návyků, které neprospívají vašemu zdraví, a zjistěte, jak najít přijatelný kompromis.
módní návyky
Jaké módní návyky škodí našemu zdraví? (zdroj foto: www.123rf.com)

10. 11. 2020

10. 11. 2020

Vysoké podpatky

Říká se, že čím vyšší podpatky, tím vyšší sebevědomí, ale bohužel také zvýšené riziko zdravotních obtíží. Vysoké podpatky vám sice krásně prodlouží a zajistí opticky štíhlé nohy, ale po čase vám nemilosrdně odrovnají vaše nohy i páteř. Bohužel se tedy tato paráda řadí mezi módní návyky škodící zdraví.

Co dělat?

Samozřejmě nejlepší je na podpatky zcela zapomenout. Pokud se jich v životě nechcete vzdát, dopřejte si je pouze ke zvláštním příležitostem. Pro běžné nošení raději zvolte pohodlné boty s nízkým podpatkem, které vám poskytnou patřičnou oporu při chůzi a také volnost vašim prstům.

Pokud se rozhlédnete kolem sebe, zjistíte, že najít takové boty nebude zas tak těžké. Naštěstí moderní doba myslí na vše  – tedy i na atraktivní design ve spojení s dostatečným komfortem.

Velké kabelky

Kabelky větších rozměrů jsou už nějakou tu dobu v kurzu, bohužel patří mezi módní návyky ruinující zdraví. Jejich nošení svádí k tomu, že je naplníme haldou věcí, z nichž polovinu ve skutečnosti ani nepotřebujeme. A samozřejmě platí, že čím těžší kabelka, tím větší zápřah pro celá záda a také rameno, na němž tašku obvykle nosíme.

V tu chvíli se naše snaha okouzlit naprosto mine účinkem – s těžkým břemenem totiž rychle zmizí naše vzpřímená chůze, kterou nahradí shrbená záda.

Co dělat?

Jednou z možností je pečlivě protřídit své věci a skutečně nosit jen to nejnutnější, aby vaše kabelka ubrala na hmotnosti. Vyzrát na to můžete ale i tak, že začnete převážně nosit malé kabelky, do nichž se příliš věcí nevejde. Pokud však na svých podkladech trváte, zkuste svůj outfit okořenit stylovými batohy, v nichž se celková hmotnost rovnoměrně rozloží.

Těsné oblečení

Lehce přiléhavé dámské oblečení není v jistých případech na škodu. Krásně totiž zdůrazní vaše ženské křivky. Nic se ale nemá přehánět, a v tomto případě to platí dvojnásob. Možná si od upnutého oblečení slibujete stylovější vzhled, ovšem pravda je taková, že čím víc přiléhavé kousky budete nosit, tím více budou trpět vaše orgány. A nejen to.

K TÉMATU  Kůže dominuje podzimu. Investujte do kalhot i sexy sukní

Pokud například s oblibou nosíte velmi těsné dámské džíny, riskujete také vznik gynekologických zánětů a urologických problémů.

Co dělat?

I s volným oblečením můžete honit parádu, tak proč jej nenosit? V případě vršků vyzkoušejte třeba volné dámské topy nebo tuniky. Jsou pohodlné a v létě jsou vážně trendy i sexy. Pokud jde o džíny, oblečte třeba boyfriend kousky, které jsou pohodlné a přitom stylové.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Móda pro zimní počasí. Jak vypadat dobře, když venku mrzne?

Móda baretů pokračuje. Kupte si francouzský baret nebo si vytvořte svůj originál

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Druhů čaje existuje skutečně nepřeberné množství. Čaj, to je životní styl, rituál, který se opakuje dnes a denně. Někdy jím zaháníme žízeň, jindy ho pijeme na chuť. Ovocný nebo bylinný čaj známe dozajista všichni, ale už méně jsou nám známé jejich účinky nebo podrobnější dělení. Pojďme se proto na čaje podívat společně.
Asi každá z nás už slyšela o různých seznamovacích aplikacích či online seznamkách. Někomu jsou seznamky zdrojem nekonečných erotických eskapád, jiní zde hledají osudovou lásku. A pro někoho jsou seznamky jeden velký podvod. Podívejme se, jak je to s nimi doopravdy.
Dříve pro nás bylo psaní rukou stejnou samozřejmostí jako dýchání. V posledních letech se ovšem k psaní rukou dostaneme poprvé a naposledy na základní a střední škole. Pak plynule přecházíme k počítačům a tabletům. Že v tom nevidíte žádný problém? Bohužel jich ale pár nezanedbatelných vyvstává.
Kdo nemá sociální sítě, jako by nebyl. Poví vám jistě každý, když mu s radostí oznámíte, že nejste majitelem žádného profilu na takových platformách. V současné době mluvíme o velmi důležitém pomocníkovi každého úspěšného podniku. Je to fantastický marketingový nástroj a základ toho, že budete v kontaktu s rodinou i přáteli. Pojďme si více do hloubky rozebrat, proč to už bez sociálních sítí nejde.
Fóbie - psychická porucha, která jde ruku v ruce s úzkostmi. Definovat ji lze jako chorobný strach vůči lidem, věcem, objektům nebo vůči konkrétním situacím. Mnohdy nejsou vysvětlitelné, mnohdy si je neseme už z dětství nebo z tohoto období života vychází. Pro mnohé jsou však denním chlebem. Trpí jimi také ženy.
Pitbulové jsou od pohledu psi velice statní a mnoho lidí si tak myslí, že jsou agresivní a zlí. A ono je tomu právě naopak. Pokud je tento druh psa vychováván v lásce a dostatečné péči, dokáže se pro své pány a rodinu rozdat. Má dobré psí srdce a je to velký ochránce. Tato fakta dokazuje čin, který na internetu prezentoval Juan José, Mexičan, který se stará od štěněte o pitbula Hadese.
Pozdrav vycházejícímu slunci nad třpytícím se oceánem. Meditace za zvuku mořských vln. Uvolňující procházky palmovými háji. Kokosová voda a spousty exotického ovoce. Potřebujete dovolenou pro tělo i mysl? Vydejte se do teplých krajin za jógou. Spojit dovolenou s cvičením jógy je stále víc a víc populární.
Kreativitě při balení dárků se žádné meze nekladou. Taštička vám sice ušetří čas, na druhou stranu, pěkný balíček v balícím papíru se stuhou nic nenahradí. Když se na balení trochu vyřádíte a přijdete s něčím originálním, vždycky to bude úspěch, a navíc do vaší práce s balením otisknete i svou snahu, a to se vždycky cení. Inspirujte se nápady na balení dárků ve videu.

Nepřehlédněte

Léto je v plném proudu a s ním i studentské prázdniny. Přemýšlíte, jak naložit s volným časem a zároveň si přivydělat nějaký ten peníz? Projděte si náš přehled, který vám usnadní výběr té pravé brigády.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek