Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

3 módní návyky, které neprospívají vašemu zdraví

Většina žen chce okouzlit své okolí perfektním vzhledem a dobře zvoleným módním outfitem. Z toho důvodu zpravidla volí kousky, které jim sice zaručí vyladěný vzhled, ovšem na úkor jejich zdraví. A možná k takovýmto ženám patříte i vy. Pojďte se proto podívat na několik špatných módních návyků, které neprospívají vašemu zdraví, a zjistěte, jak najít přijatelný kompromis.
módní návyky
Jaké módní návyky škodí našemu zdraví? (zdroj foto: www.123rf.com)

10. 11. 2020

10. 11. 2020

Vysoké podpatky

Říká se, že čím vyšší podpatky, tím vyšší sebevědomí, ale bohužel také zvýšené riziko zdravotních obtíží. Vysoké podpatky vám sice krásně prodlouží a zajistí opticky štíhlé nohy, ale po čase vám nemilosrdně odrovnají vaše nohy i páteř. Bohužel se tedy tato paráda řadí mezi módní návyky škodící zdraví.

Co dělat?

Samozřejmě nejlepší je na podpatky zcela zapomenout. Pokud se jich v životě nechcete vzdát, dopřejte si je pouze ke zvláštním příležitostem. Pro běžné nošení raději zvolte pohodlné boty s nízkým podpatkem, které vám poskytnou patřičnou oporu při chůzi a také volnost vašim prstům.

Pokud se rozhlédnete kolem sebe, zjistíte, že najít takové boty nebude zas tak těžké. Naštěstí moderní doba myslí na vše  – tedy i na atraktivní design ve spojení s dostatečným komfortem.

Velké kabelky

Kabelky větších rozměrů jsou už nějakou tu dobu v kurzu, bohužel patří mezi módní návyky ruinující zdraví. Jejich nošení svádí k tomu, že je naplníme haldou věcí, z nichž polovinu ve skutečnosti ani nepotřebujeme. A samozřejmě platí, že čím těžší kabelka, tím větší zápřah pro celá záda a také rameno, na němž tašku obvykle nosíme.

V tu chvíli se naše snaha okouzlit naprosto mine účinkem – s těžkým břemenem totiž rychle zmizí naše vzpřímená chůze, kterou nahradí shrbená záda.

Co dělat?

Jednou z možností je pečlivě protřídit své věci a skutečně nosit jen to nejnutnější, aby vaše kabelka ubrala na hmotnosti. Vyzrát na to můžete ale i tak, že začnete převážně nosit malé kabelky, do nichž se příliš věcí nevejde. Pokud však na svých podkladech trváte, zkuste svůj outfit okořenit stylovými batohy, v nichž se celková hmotnost rovnoměrně rozloží.

Těsné oblečení

Lehce přiléhavé dámské oblečení není v jistých případech na škodu. Krásně totiž zdůrazní vaše ženské křivky. Nic se ale nemá přehánět, a v tomto případě to platí dvojnásob. Možná si od upnutého oblečení slibujete stylovější vzhled, ovšem pravda je taková, že čím víc přiléhavé kousky budete nosit, tím více budou trpět vaše orgány. A nejen to.

K TÉMATU  Pravidla pro nošení dámských hodinek: Dejte vyniknout jejich stylu

Pokud například s oblibou nosíte velmi těsné dámské džíny, riskujete také vznik gynekologických zánětů a urologických problémů.

Co dělat?

I s volným oblečením můžete honit parádu, tak proč jej nenosit? V případě vršků vyzkoušejte třeba volné dámské topy nebo tuniky. Jsou pohodlné a v létě jsou vážně trendy i sexy. Pokud jde o džíny, oblečte třeba boyfriend kousky, které jsou pohodlné a přitom stylové.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Móda pro zimní počasí. Jak vypadat dobře, když venku mrzne?

Móda baretů pokračuje. Kupte si francouzský baret nebo si vytvořte svůj originál

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Letní období přeje vytváření krásy. Přejete si i vy mít vaše vchodové dveře nebo interiér ozdobený a překrásný? Podívejte se na naše tipy, se kterými si toto období v roce skutečně oblíbíte. Naše letní věnce dokáže vytvořit každý. Vyberte si, který se bude nejlépe vyjímat u vás doma.
Lidské vztahy jsou složité a jen stěží by se vám povedlo je předem naplánovat. Když s někým chodíte a vztah neklape, obvykle ho prostě ukončíte. V mnoha případech se pak už nemusíte nikdy setkat a za touto kapitolou můžete po čase udělat pomyslnou tečku. Co když to ale nejde?
Viber, jedna z předních světových aplikací pro zasílání zpráv, se spojila s útulkem Bouchalka, který pomáhá psům, kteří čekají na nové majitele nebo kteří se ztatili. Viber nedávno představil lokalizovaný balíček samolepek určený právě pro milovníky psů a pokud i vy chcete přispět pejskům v Bouchalce.
Krásná postava, zpevněný zadek, silné svaly, perfektní držení těla, stejně jako obratnost a lehkost pohybů... To vše lze získat pomocí cvičení zvaného pilates. Toto cvičení se objevilo již před několika lety, ale stále nabírá na popularitě. Proč ho cvičit? A jak s pilates začít v domácích podmínkách? Uvidíte, že i naprostý začátečník může s pilates začít okamžitě a brzy dosáhnout skvělých výsledků ve formování své postavy!
Módní průmysl zažívá boom v mnoha ohledech. Na scénu se vrací devadesátkové trendy, mini střihy jsou po letech znovu v popředí a geometrické tvary na vrcholu. A právě u posledního zmíněného se pozastavíme. Pokud totiž chcete oživit své outfity, proč nezačít právě u vzorovaných modelů, které rozzáří váš šatník?
Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá. Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá.

Nepřehlédněte

Šikana, zejména u dětí, vyžaduje okamžitý zásah. Pokud se vaše dítě najednou rozhodne, že už nechce chodit do školy nebo že chce ukončit kroužek, měla by proběhnout diskuse. Posaďte se se svým dítětem a zeptejte se ho, co se v jeho životě děje. Mějte soucit, porozumění a péči ve svých slovech a tónu hlasu, aby se vaše dítě mohlo otevřít vám.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek