Pondělí , 02. 10. 2023

Olívie a Oliver

3 módní návyky, které neprospívají vašemu zdraví

Většina žen chce okouzlit své okolí perfektním vzhledem a dobře zvoleným módním outfitem. Z toho důvodu zpravidla volí kousky, které jim sice zaručí vyladěný vzhled, ovšem na úkor jejich zdraví. A možná k takovýmto ženám patříte i vy. Pojďte se proto podívat na několik špatných módních návyků, které neprospívají vašemu zdraví, a zjistěte, jak najít přijatelný kompromis.
módní návyky
Jaké módní návyky škodí našemu zdraví? (zdroj foto: www.123rf.com)

10. 11. 2020

10. 11. 2020

Vysoké podpatky

Říká se, že čím vyšší podpatky, tím vyšší sebevědomí, ale bohužel také zvýšené riziko zdravotních obtíží. Vysoké podpatky vám sice krásně prodlouží a zajistí opticky štíhlé nohy, ale po čase vám nemilosrdně odrovnají vaše nohy i páteř. Bohužel se tedy tato paráda řadí mezi módní návyky škodící zdraví.

Co dělat?

Samozřejmě nejlepší je na podpatky zcela zapomenout. Pokud se jich v životě nechcete vzdát, dopřejte si je pouze ke zvláštním příležitostem. Pro běžné nošení raději zvolte pohodlné boty s nízkým podpatkem, které vám poskytnou patřičnou oporu při chůzi a také volnost vašim prstům.

Pokud se rozhlédnete kolem sebe, zjistíte, že najít takové boty nebude zas tak těžké. Naštěstí moderní doba myslí na vše  – tedy i na atraktivní design ve spojení s dostatečným komfortem.

Velké kabelky

Kabelky větších rozměrů jsou už nějakou tu dobu v kurzu, bohužel patří mezi módní návyky ruinující zdraví. Jejich nošení svádí k tomu, že je naplníme haldou věcí, z nichž polovinu ve skutečnosti ani nepotřebujeme. A samozřejmě platí, že čím těžší kabelka, tím větší zápřah pro celá záda a také rameno, na němž tašku obvykle nosíme.

V tu chvíli se naše snaha okouzlit naprosto mine účinkem – s těžkým břemenem totiž rychle zmizí naše vzpřímená chůze, kterou nahradí shrbená záda.

Co dělat?

Jednou z možností je pečlivě protřídit své věci a skutečně nosit jen to nejnutnější, aby vaše kabelka ubrala na hmotnosti. Vyzrát na to můžete ale i tak, že začnete převážně nosit malé kabelky, do nichž se příliš věcí nevejde. Pokud však na svých podkladech trváte, zkuste svůj outfit okořenit stylovými batohy, v nichž se celková hmotnost rovnoměrně rozloží.

Těsné oblečení

Lehce přiléhavé dámské oblečení není v jistých případech na škodu. Krásně totiž zdůrazní vaše ženské křivky. Nic se ale nemá přehánět, a v tomto případě to platí dvojnásob. Možná si od upnutého oblečení slibujete stylovější vzhled, ovšem pravda je taková, že čím víc přiléhavé kousky budete nosit, tím více budou trpět vaše orgány. A nejen to.

K TÉMATU  Módní trendy roku 2021 jsou tady! Co si letos pořídit do šatníku?

Pokud například s oblibou nosíte velmi těsné dámské džíny, riskujete také vznik gynekologických zánětů a urologických problémů.

Co dělat?

I s volným oblečením můžete honit parádu, tak proč jej nenosit? V případě vršků vyzkoušejte třeba volné dámské topy nebo tuniky. Jsou pohodlné a v létě jsou vážně trendy i sexy. Pokud jde o džíny, oblečte třeba boyfriend kousky, které jsou pohodlné a přitom stylové.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Móda pro zimní počasí. Jak vypadat dobře, když venku mrzne?

Móda baretů pokračuje. Kupte si francouzský baret nebo si vytvořte svůj originál

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každoročně je v České republice diagnostikováno více než 7 200 nových případu onemocnění karcinomem prsu, což odpovídá více než 133 pacientům na 100 tisíc obyvatel. Jedná se o jeden z nejzávažnějších epidemiologických problémů. Jedinou možností boje je včasná diagnostika a úspěšná léčba. Mezi nejagresivnější formy patří zánětlivá rakovina prsu.
Křečové žíly trápí obrovskou část populace a každý chceme mít o nich co nejdříve pokoj. Jak s nimi ale zatočit, když se někdy může zdá, že nám prostě nechtějí dát pokoj? Léčit je musíte nejen zavedenými lidovými prostředky, ale je třeba k tomu dodržovat i další pravidla. Tělo je složitý organismus a vše je provázáno. Proto zároveň s léčbou dodržujte správný pohyb, jídlo i odpočinek. Jak na to vám poradíme v článku.
Aby vaše pleť vypadala zdravě, svěže a odpočatě, nemusíte vydávat horentní sumy za drahé pleťové krémy. I díky běžně dostupným surovinám bude vaše pleť zářivě krásná. Domácí pleťové masky na suchou pleť dodají pleti tolik potřebnou hydrataci a pro jejich přípravu stačí zajít jen do lednice.
Není snad člověk, který by je neznal. Zvláště v poslední době o nich média psala téměř neustále. Tato nepřehlédnutelná dvojice si získala srdce mnohých, ale řadu svých fanoušků také ztratila, a to právě kvůli stěží pochopitelným krokům, které provedla. Harry a Meghan jsou pár, který bude přitahovat pozornost médií neustále. Jaké byli jejich největší výstřelky? Pojďme si je připomenout!
Dámy, ruku na srdce, která z vás se každoročně netěší na první letní paprsky, abyste svou pokožku mohly vystavit sluníčku? Věděly jste ale, že opálená kůže byla dříve známkou chudoby? A kdy se na trhu objevily první opalovací krémy? Čtěte dále a dozvíte se mnohem více o historii opalování.
Vaginální mykóza nebo také kvasinková infekce. To je problém, který je ženám moc dobře známý. Štěstí má žena, která se s nepříjemným pocitem pálení, svědění a nepříjemnou bolestí intimních partií ještě nesetkala. Statistiky však říkají, že se s mykózou alespoň jednou za život setkala snad každá z nich. Proto lze logicky říct, že každá žena se ptala na to, jak s mykózou bojovat.
Máte doma čtyřnohého psího mazlíčka? Pokud ano, neměli byste péči o něj podceňovat. Mít pejska – to není jako mít plyšáka, který bude vaší živou podporou, když se vám nebude dařit. Kromě toho, že mu budete dávat najíst a budete ho chodit venčit, nesmíte zapomínat ani na péči o srst a drápky. Bohužel právě tyto dvě věci jsou u chovatelů psů často opomíjené.

Nepřehlédněte

Problémů, které člověka dokážou potrápit, je celá spousta. Mezi ně patří také zánět močových cest, který je velmi bolestivou zdravotní potíží. Ať už postihne ženu nebo muže, umí vyvolat nepříjemné pocity a dokáže člověka potrápit. Proto si pojďme prozradit, jak ho vyléčit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek