Domů » Krása a móda » 3 módní návyky, které neprospívají vašemu zdraví
Krása a móda

3 módní návyky, které neprospívají vašemu zdraví

módní návyky
Jaké módní návyky škodí našemu zdraví? (zdroj foto: www.123rf.com)
Většina žen chce okouzlit své okolí perfektním vzhledem a dobře zvoleným módním outfitem. Z toho důvodu zpravidla volí kousky, které jim sice zaručí vyladěný vzhled, ovšem na úkor jejich zdraví. A možná k takovýmto ženám patříte i vy. Pojďte se proto podívat na několik špatných módních návyků, které neprospívají vašemu zdraví, a zjistěte, jak najít přijatelný kompromis.

Vysoké podpatky

Říká se, že čím vyšší podpatky, tím vyšší sebevědomí, ale bohužel také zvýšené riziko zdravotních obtíží. Vysoké podpatky vám sice krásně prodlouží a zajistí opticky štíhlé nohy, ale po čase vám nemilosrdně odrovnají vaše nohy i páteř. Bohužel se tedy tato paráda řadí mezi módní návyky škodící zdraví.

Co dělat?

Samozřejmě nejlepší je na podpatky zcela zapomenout. Pokud se jich v životě nechcete vzdát, dopřejte si je pouze ke zvláštním příležitostem. Pro běžné nošení raději zvolte pohodlné boty s nízkým podpatkem, které vám poskytnou patřičnou oporu při chůzi a také volnost vašim prstům.

Pokud se rozhlédnete kolem sebe, zjistíte, že najít takové boty nebude zas tak těžké. Naštěstí moderní doba myslí na vše  – tedy i na atraktivní design ve spojení s dostatečným komfortem.

Velké kabelky

Kabelky větších rozměrů jsou už nějakou tu dobu v kurzu, bohužel patří mezi módní návyky ruinující zdraví. Jejich nošení svádí k tomu, že je naplníme haldou věcí, z nichž polovinu ve skutečnosti ani nepotřebujeme. A samozřejmě platí, že čím těžší kabelka, tím větší zápřah pro celá záda a také rameno, na němž tašku obvykle nosíme.

V tu chvíli se naše snaha okouzlit naprosto mine účinkem – s těžkým břemenem totiž rychle zmizí naše vzpřímená chůze, kterou nahradí shrbená záda.

Co dělat?

Jednou z možností je pečlivě protřídit své věci a skutečně nosit jen to nejnutnější, aby vaše kabelka ubrala na hmotnosti. Vyzrát na to můžete ale i tak, že začnete převážně nosit malé kabelky, do nichž se příliš věcí nevejde. Pokud však na svých podkladech trváte, zkuste svůj outfit okořenit stylovými batohy, v nichž se celková hmotnost rovnoměrně rozloží.

Těsné oblečení

Lehce přiléhavé dámské oblečení není v jistých případech na škodu. Krásně totiž zdůrazní vaše ženské křivky. Nic se ale nemá přehánět, a v tomto případě to platí dvojnásob. Možná si od upnutého oblečení slibujete stylovější vzhled, ovšem pravda je taková, že čím víc přiléhavé kousky budete nosit, tím více budou trpět vaše orgány. A nejen to.

Pokud například s oblibou nosíte velmi těsné dámské džíny, riskujete také vznik gynekologických zánětů a urologických problémů.

Co dělat?

I s volným oblečením můžete honit parádu, tak proč jej nenosit? V případě vršků vyzkoušejte třeba volné dámské topy nebo tuniky. Jsou pohodlné a v létě jsou vážně trendy i sexy. Pokud jde o džíny, oblečte třeba boyfriend kousky, které jsou pohodlné a přitom stylové.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Móda pro zimní počasí. Jak vypadat dobře, když venku mrzne?

Móda baretů pokračuje. Kupte si francouzský baret nebo si vytvořte svůj originál

štítky
data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Lucie Dneboská

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Přidejte svůj názor