Neděle , 21. 04. 2024

Alexandra

Nejlépe placené herečky roku 2020. Tipli byste to do nich?

Podle žebříčku Forbes vydělalo celkově 100 nejlépe placených hvězd světa v minulém roce celých 6,1 miliardy dolarů. Z toho deset nejlépe placených hereček na světě v minulém roce vydělalo dohromady 254 milionů dolarů. Jde o závratné částky, které zaujmou mnohé milovníky filmového průmyslu. Pojďme se blíže podívat na to, jaké herečky v minulém roce vydělaly nejvíce.
nejlépe placené herečky
Kdo za uplynulý rok utržil nejvíce ze světových hereček? (Foto: 123RF)

14. 06. 2021

Pandemie průmysl zasáhla znatelně

Než přejdeme ke kategorii “nejlépe placené herečky” Je třeba říci, že jde přirozeně o částku před zdaněním a odečty poplatků různým agentům, manažerům nebo právníkům. Také je to kvůli pandemii o 20 % méně, než tomu bylo vloni.

Zajímavostí rozhodně je, že všechny herečky na seznamu, s výjimkou Angeliny Jolie a Emily Bluntové, jsou hvězdami televizních a streamovacích programů. Jak jde vidět, kinofilmy ustupují pomalu do pozadí a na světle se drží seriály, jež si můžeme pustit z pohodlí domova.

№ 1 Sofia Vergara

První místo v žebříčku nejlépe placených hereček na světě obsadila hvězda komediálního seriálu Taková moderní rodinka Sofía Vergara. V minulém roce tato herečka totiž vydělala celých 43 milionů dolarů. Že toto jméno neznáte? Asi zrovna nesledujete současné televizní trendy. V Americe je její jméno totiž hodně skloňované.

Za každou novou epizodu zmiňovaného seriálu si herečka účtuje 500 000 dolarů. Herečka má navíc také navázané smlouvy s mnoha známými značkami.

sofia vergera nejlépe placené herečky
Sofia Vergara je od pohledu víc než známá. Zahrála si v mnoha skvělých bijácích. (foto: 123RF)

№ 2 Angelina Jolie

Druhé místo už asi nikoho nepřekvapí. Obsadila ho totiž velice známá hollywoodská herečka Angelina Jolie, která loni na příjmu tržila celých 35,5 milionu amerických dolarů. Možná bychom tu čekali Meryl Streepovou, avšak ta se do první desítky už pár let nedostala a až v tomto roce si drží 5 místo.

Angelina Jolie
Angelina Jolie se dostala do hledáčku především díky bouřlivému rozvodu. (foto: 123RF)

№ 3 Gal Gadot

Třetí příčku obsadila v hodnocení časopisu Forbes hvězda nového filmu zvaného Red Notice, který je k vidění na streamovací službě Netflix. Tato hollywoodská hvězda nese jméno Gal Gadot, a ačkoliv nám může být rovněž neznámá, přesto patří mezi nejlépe placené herečky, jelikož si vydělala v uplynulém roce 31,5 milionu dolarů. Brzy se bude jednat o hodně zvučné jméno.

gal gadot
I tuto mladou krásku si jistě vybavíte v nejednom filmu. (foto: 123RF)

Další příčky vás mohou překvapit

Na čtvrtém místě vás možná překvapí známá Sookie ze seriálu Gilmorova děvčata Melissa McCarthy.

Je to tím, že se podílí na mnoha projektech, dva filmy natáčí se svým manželem pro Netflix a vede úspěšnou show. Poprvé za posledních osm let se do hodnocení žebříčku Forbes vrátila i Meryl Streep, která podepsala dvě veledůležité smlouvy s různými streamovacími službami. Herečka tím přístup k mnoha rolím, jimiž nás bude na filmových plátnech oslovovat.

K TÉMATU  Romantická reklama, kterou si můžete pouštět pořád dokola

Závěr žebříčku je poněkud neznámý

Na sedmém místě najdeme Emily Blunt, která je poprvé zařazena do seznamu deseti nejlépe placených hereček na světě. Podařilo se jí vyjednat velké honoráře za natáčení nových filmů Expedice: Džungle a Tiché místo: Část II. Na osmém místě můžeme narazit na Nicole Kidman, po které následuje Ellen Pompeo, Elisabeth Moss a Viola Davis. Že tyto tři hvězdy vůbec neznáte?

Kdo jsou tři herečky uzavírající žebříček?

Ellen Pompeo možná neznáte, ale jistě vám něco říká seriál Chirurgové, ve kterém tato herečka přímo excelovala.  Elisabeth Moss sice nepatří zrovna ke stálicím filmového průmyslu, ale kdo sleduje seriál Služebnice jistě ví, o koho se jedná.

A Viola Davis? Tato černoška byla zahrnuta magazínem Time mezi 100 nejvíce vlivných lidí světa. Zahrála si v oceňovaných filmech jako Doubt, Černobílý svět a znát ji můžete ze seriálu Vražedná práva.

Někomu pandemie změnila plány

Scarlett Johansson je ukázkovým příkladem toho, jak pandemie ovlivnila příjmy filmového průmyslu. Herečka loni obsadila první místo v seznamu nejlépe placených hereček a vydělala 56 milionů dolarů, z čehož 35 milionů dolarů putovalo jako zisk z filmu Avengers od Marvelu. Letos se ale Scarlett Johansson do první desítky nedostala, jelikož do jejích plánovaných snímků zasáhl koronavirus.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Znáte telenovelu „Divoký anděl“? Jak dnes vypadají hlavní herci?

Nezkrotná Angelika: Od natáčení uběhlo 52 let. Jak herečka vypadá dnes?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Skotská vrchovina nabízí překrásnou přírodní scenérii, kterou charakterizují zelené kopce, rozmanité skalnaté útvary, horská údolí a jezera, ale i středověké hrady. Tady je malá ochutnávka, která vás možná navnadí na výlet do této řídce osídlené oblasti.
Aura nebo-li bioenergetické pole každého organismu, je něco jako atmosféra kolem země. Je to jakýsi neviditelný ochranný štít, chránící naše tělo před nemocemi a negacemi. Je aktuálním stavem toho, jak umíte věci duchovní, mentální a emoční ve svém životě prožívat a žít. Co všechno vám z fotografie aury vyčtou a jak s tím naložit? Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži a přinášíme vám zajímavá zjištění.
Máte doma čtyřnohého psího mazlíčka? Pokud ano, neměli byste péči o něj podceňovat. Mít pejska – to není jako mít plyšáka, který bude vaší živou podporou, když se vám nebude dařit. Kromě toho, že mu budete dávat najíst a budete ho chodit venčit, nesmíte zapomínat ani na péči o srst a drápky. Bohužel právě tyto dvě věci jsou u chovatelů psů často opomíjené.
Každou milovnici nakupování a módní intelektuálku teď nezajímá nic jiného, než co bude trendem letošního podzimu. Někteří už možná mají nastudováno z módních časopisů či procházkách po obchodech, jiní však stále netuší, do čeho se na ulici obléknout.
Ačkoli z klasické pšeničné mouky pekly a vařily už naše babičky, spolu s příchodem doby, kdy spousta lidí přesedá na zdravější životní styl, se objevily mnohem lepší a nutričně hodnotnější varianty. Skvěle chutnají, plně nahradí klasickou mouku, a ještě prospějí vašemu zdraví, takže co víc si přát. Svět alternativních mouk je ale mnohem pestřejší, než se na první pohled zdá. Které by určitě měly zaujmout místo ve vaší kuchyni?
Obnošené džíny, které už nosíte méně, ale vyhodit je nechcete. Pád snadných tipů a z vašeho odloženého kousku se může stát opět oblíbené oblečení. Tyhle chytré vychytávky vám ukážou, jak džíny vylepšit nebo využít na něco úplně jiného.
Vzájemné intimní chvíle soukromí si každý z nás střeží jako oko v hlavě. Jsou ale výjimky, kdy se naše čtenářky rády svěří s tím, jak to u nich doma probíhá – a to jsou prožité trapasy. Pojďte se s námi zasmát u příběhů, co napsal sám život.
Správně sestavená kuchyň je rájem pro každého kuchtíka, protože ušetří spoustu času, ale i kroků. Ovšem takové plánování kuchyně není vůbec jednoduché. Od čeho byste se měli odrazit? Jak sestavit kuchyň tak, aby dávala smysl?
Vánoční přání potěší každého. Proč si neudělat vlastní? Nedá to mnoho práce, a přesto způsobí velkou radost. Překvapí i potěší vaše okolí a vaše snaha i výsledek zase vás. Podívejte se na video a pusťte se do vystřihování a lepení. Bude vás to bavit!
Zimní móda má svá specifika. Když venku sněží a teploty jsou na bodu mrazu, je třeba se podle toho oblékat. Vzít si péřovku, na nohy plátěnky a na hlavu nic, vypadá stejně, jako když si v létě obujete k plavkám sněhule. Zkuste experimentovat. Určitě najdete, co vám bude nejen slušet, ale hlavně vás zahřeje.
Tihle dva lidé se rozhodli vyzkoušet cvičení jógy v páru. I s návodem to ale není nic jednoduchého, jak si oba dva vyzkoušeli na vlastní kůži. Udržet krkolomné pozice je bez tréninku velký oříšek, i pokud patříte mezi pohybově nadané.
Vlastnímu dýchání obvykle nevěnujeme pozornost. Pravdou však je, že bez něj by naše tělo fungovalo jen několik minut, a že jeho kvalita v mnoha ohledech ovlivňuje naše zdraví i celkové rozpoložení.

Výběr článků

Třešně a višně jsou jedny z nejčastěji pěstovaných ovocných stromů na pozemcích a zahradách u rodinných domků. To není překvapivé, protože všechny odrůdy třešní jsou chutné, zdravé a ideální pro konzumaci přímo ze stromu. Stojí za to zjistit, jak tuto rostlinu správně pěstovat a jak vybrat nejlepší odrůdy třešní, které každoročně poskytnou bohatou úrodu. Řekneme vám také, jaká může být cena třešní a kde je nejlépe koupit.
Chodit bez bot se stalo tak trochu módním trendem. Najednou máme podporovat chůzi dětí po kamínkách, existují různé stezky na trénink chůze naboso, frčí barefoot neboli bosé boty. Čím nám tohle ale vlastně prospívá? Bude naše zdraví za chůzi naboso opravdu vděčné?
Rozčlenit byt s malou rozlohou může být oříšek. Tyhle byty na pár metrech čtverečních jsou příkladem toho, jak takový domov zútulnit.

Nepřehlédněte

Při zmínce výletu do nizozemského hlavního města se málokomu nevybaví tulipány či projížďky na kole mezi romanticky nasvícenými kanály. Amsterdam je živé a kulturně nabité město. Pojďme se společně podívat na zajímavá místa, která určitě stojí za návštěvu.
Chorvatsko je právoplatně jednou z nejoblíbenějších destinací Čechů. Pokud se letos chystáte navštívit tuto zemi, jistě se vám hodí pár tipů na krásná místa, ale také na změny platné od počátku roku 2023.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek