Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Nejlépe placené herečky roku 2020. Tipli byste to do nich?

Podle žebříčku Forbes vydělalo celkově 100 nejlépe placených hvězd světa v minulém roce celých 6,1 miliardy dolarů. Z toho deset nejlépe placených hereček na světě v minulém roce vydělalo dohromady 254 milionů dolarů. Jde o závratné částky, které zaujmou mnohé milovníky filmového průmyslu. Pojďme se blíže podívat na to, jaké herečky v minulém roce vydělaly nejvíce.
nejlépe placené herečky
Kdo za uplynulý rok utržil nejvíce ze světových hereček? (Foto: 123RF)

14. 06. 2021

Pandemie průmysl zasáhla znatelně

Než přejdeme ke kategorii “nejlépe placené herečky” Je třeba říci, že jde přirozeně o částku před zdaněním a odečty poplatků různým agentům, manažerům nebo právníkům. Také je to kvůli pandemii o 20 % méně, než tomu bylo vloni.

Zajímavostí rozhodně je, že všechny herečky na seznamu, s výjimkou Angeliny Jolie a Emily Bluntové, jsou hvězdami televizních a streamovacích programů. Jak jde vidět, kinofilmy ustupují pomalu do pozadí a na světle se drží seriály, jež si můžeme pustit z pohodlí domova.

№ 1 Sofia Vergara

První místo v žebříčku nejlépe placených hereček na světě obsadila hvězda komediálního seriálu Taková moderní rodinka Sofía Vergara. V minulém roce tato herečka totiž vydělala celých 43 milionů dolarů. Že toto jméno neznáte? Asi zrovna nesledujete současné televizní trendy. V Americe je její jméno totiž hodně skloňované.

Za každou novou epizodu zmiňovaného seriálu si herečka účtuje 500 000 dolarů. Herečka má navíc také navázané smlouvy s mnoha známými značkami.

sofia vergera nejlépe placené herečky
Sofia Vergara je od pohledu víc než známá. Zahrála si v mnoha skvělých bijácích. (foto: 123RF)

№ 2 Angelina Jolie

Druhé místo už asi nikoho nepřekvapí. Obsadila ho totiž velice známá hollywoodská herečka Angelina Jolie, která loni na příjmu tržila celých 35,5 milionu amerických dolarů. Možná bychom tu čekali Meryl Streepovou, avšak ta se do první desítky už pár let nedostala a až v tomto roce si drží 5 místo.

Angelina Jolie
Angelina Jolie se dostala do hledáčku především díky bouřlivému rozvodu. (foto: 123RF)

№ 3 Gal Gadot

Třetí příčku obsadila v hodnocení časopisu Forbes hvězda nového filmu zvaného Red Notice, který je k vidění na streamovací službě Netflix. Tato hollywoodská hvězda nese jméno Gal Gadot, a ačkoliv nám může být rovněž neznámá, přesto patří mezi nejlépe placené herečky, jelikož si vydělala v uplynulém roce 31,5 milionu dolarů. Brzy se bude jednat o hodně zvučné jméno.

gal gadot
I tuto mladou krásku si jistě vybavíte v nejednom filmu. (foto: 123RF)

Další příčky vás mohou překvapit

Na čtvrtém místě vás možná překvapí známá Sookie ze seriálu Gilmorova děvčata Melissa McCarthy.

Je to tím, že se podílí na mnoha projektech, dva filmy natáčí se svým manželem pro Netflix a vede úspěšnou show. Poprvé za posledních osm let se do hodnocení žebříčku Forbes vrátila i Meryl Streep, která podepsala dvě veledůležité smlouvy s různými streamovacími službami. Herečka tím přístup k mnoha rolím, jimiž nás bude na filmových plátnech oslovovat.

K TÉMATU  Dejte si lahodné smoothie hned po ránu a nastartujte svůj den

Závěr žebříčku je poněkud neznámý

Na sedmém místě najdeme Emily Blunt, která je poprvé zařazena do seznamu deseti nejlépe placených hereček na světě. Podařilo se jí vyjednat velké honoráře za natáčení nových filmů Expedice: Džungle a Tiché místo: Část II. Na osmém místě můžeme narazit na Nicole Kidman, po které následuje Ellen Pompeo, Elisabeth Moss a Viola Davis. Že tyto tři hvězdy vůbec neznáte?

Kdo jsou tři herečky uzavírající žebříček?

Ellen Pompeo možná neznáte, ale jistě vám něco říká seriál Chirurgové, ve kterém tato herečka přímo excelovala.  Elisabeth Moss sice nepatří zrovna ke stálicím filmového průmyslu, ale kdo sleduje seriál Služebnice jistě ví, o koho se jedná.

A Viola Davis? Tato černoška byla zahrnuta magazínem Time mezi 100 nejvíce vlivných lidí světa. Zahrála si v oceňovaných filmech jako Doubt, Černobílý svět a znát ji můžete ze seriálu Vražedná práva.

Někomu pandemie změnila plány

Scarlett Johansson je ukázkovým příkladem toho, jak pandemie ovlivnila příjmy filmového průmyslu. Herečka loni obsadila první místo v seznamu nejlépe placených hereček a vydělala 56 milionů dolarů, z čehož 35 milionů dolarů putovalo jako zisk z filmu Avengers od Marvelu. Letos se ale Scarlett Johansson do první desítky nedostala, jelikož do jejích plánovaných snímků zasáhl koronavirus.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Znáte telenovelu „Divoký anděl“? Jak dnes vypadají hlavní herci?

Nezkrotná Angelika: Od natáčení uběhlo 52 let. Jak herečka vypadá dnes?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Umíte si představit vánoční svátky bez pohádek? Nemusíte být nutně dítě, abyste vyžadovali oblíbené příběhy na Štědrý den a všechny následující svátky. Užijte si volné sváteční dny a nezapomeňte na pohádky, které vám přinesou klid a krásnou atmosféru do vašeho domova.
O výstavbě nových bytů především v oblasti metropole se mluví neustále, a to hlavně v souvislosti s její nedostatečnou rychlostí. Méně často se pak ve srozumitelném jazyku mluví o skutečnostech, proč tomu tak je nebo jak se s tím vypořádávají vlády a developeři v zahraničí. Stejné je to pak u proměn bytové výstavby samotné. Pojďte se podívat na 3 zajímavosti, které můžete probrat s kolegy z práce nebo s partnerem a možná se vám podaří rozproudit velmi zajímavou debatu.
Zarámované fotky jsou klasika, ale co takhle vytvořit celou stěnu ze vzpomínek na vaše zážitky nebo ratolesti, když vyrůstaly? Rámy a rámečky poslouží jako krásná dekorace. Vhodným poskládáním můžete stvořit koláž podle vašeho vkusu, od zvoleného materiálu rámečků až po snímky, které zvěčníte na zdi. Můžete je pak podle libosti měnit a prohazovat. V rámečku ale nemusí být jen fotka, jak uvidíte v naší galerii.
V dnešní době bezpochyby roste oblíbenost korejské a japonské kosmetiky a pomůcek pro krásu, nicméně ani ta čínská nezůstává v zapomnění. Počínaje čínskými bylinkovými čaji a pudry zaznamenal svět krásy instagramový vzestup křišťálového kamene na obličej – Gua sha. To je nástroj, který se používá k masáži obličeje pro čistší a zdravější pleť.
Pití vody se šťávou z citronu, pomeranče nebo limety je zdravé a v rámci hubnoucích režimů a zdravého živoního stylu se těší velké oblibě. Nástrojů na vymačkání šťávy z plodů je k dostání nepřeberné množství, ale co takhle nějaký pěkný kousek? Designové odšťavňovače nejen, že odvedou svojí práci, ale ve vaší kuchyni se budou vyjímat! Na citrusové plody jsou nejvhodnější odstředivé ošťavňovače, ale můžete použít i ty klasické ruční. Které si vybrat?
Každý rodič má vůči svému potomkovi vyživovací povinnost. A tato povinnost nemizí ani v případě rozvodu. Spousta rodičů tak přispívá na své dítě, i přesto, že spolu již nesdílí jednu domácnost a dítě je ve střídavé, nebo výhradní péči druhého rodiče. Jenomže co dělat, když bývalý partner přestane posílat alimenty? Zjistili jsme to pro vás.
Žraloci. Pro někoho jsou to velmi obávaní mořští tvorové, pro jiné fascinující živočichové, které by bylo úžasné více probádat a ochraňovat. Do podvědomí většiny z nás se žraloci, jakožto krvelačné bestie, zapsali předně Spielbergovým filmem Čelisti. Zároveň v posledních měsících a letech se stále dočítáme a doslýcháme o smrtelných útocích na lidi v destinacích, ve kterých bychom to zrovna nečekali.
Vždycky jsem si myslela, že rodiče mohou mít jednání svých dětí pod kontrolou a dokážou je ochránit před nebezpečím. Vždy, když jsem slyšela nějaký příběh k tomuto tématu, tak jsem byla paní chytrá, prý mně by se to stát nemohlo, já bych to poznala, moje dítě je poučeno, blá, blá, blá…. No, nikdy neříkej nikdy a to mé určité povyšování, že já jsem lepší matkou rychle vzalo za své. Setkala jsem se s tím tak z blízka, že bych to opravdu nikomu nepřála.

Nepřehlédněte

Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek