Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Zelenina, po které zhubnete 2x rychleji

Zhubnout kilogramy, které si možná nesete s sebou od Vánoc nebo z prožité dovolené, jež se nesla ve znamení ochutnávání tamních pokrmů - to je cíl mnoha žen. Odborníci na hubnutí se však shodují na tom, že klíčem k úspěchu je z většiny správné stravování. Do svého jídelníčku proto zařaďte spoustu zeleniny. Mnohé druhy vaši snahu velkou měrou podpoří.
zelenina
Zelenina je zdravá a dá se upravit na milion způsobů. (foto: 123RF)

18. 01. 2022

Ne nadarmo se říká, že úspěch štíhlé postavy tkví z osmdesáti procent pouze ve správném stravování. Ze svého jídelníčku proto vyhoďte velké množství soli a cukrovinek. Ty raději nahraďte zeleninou, díky níž bude snazší si následnou figuru i udržet. Mimochodem věděli jste, že některé druhy jsou svým složením tak velkorysé, že vás podpoří v hubnutí? Někdo jim říká superdietní zelenina, jiní jenom pomocníci při hubnutí. Tak či onak je do svého jídelníčku směle zakomponujte.

Okurka podpoří pitný režim

Mezi zmiňované druhy zeleniny patří jednoznačně okurka, zejména pokud je salátová. Z devadesáti procent je tvořena vodou, což znamená, že podporuje nejen hubnutí, ale také pitný režim. Navíc se ve 100g nachází jenom čtrnáct kalorií, což je naprostá pecka, nemyslíte? Okurky mají v popisu práce také zlepšovat trávení, podpořit vylučování a ulevovat při chronické zácpě. Pyšní se i močopudnými vlastnostmi čili podporují odvodňování a tím pádem snižování váhy.

Brokolice dodá pocit sytosti

Podobného efektu se dočkáte u brokolice, která je také z velké většiny tvořena vodou. Obsahuje však i pořádnou porci vlákniny, díky níž má člověk delší dobu pocit naprosté sytosti. Přejídání proto nebude na pořadu dne. Brokolice je také výjimečně bohatá na vitaminy a minerály. Díky tomu, že neobsahuje žádný tuk, se jí nemusíte bát přidávat do oblíbených salátů nebo jiných jídel. Celkově prospívá našemu metabolismu, zlepšuje trávení a rovněž pročišťuje organismus od škodlivých toxických látek.

Špenát nejí pouze Pepek námořník

Když se řekne špenát, většina lidí si vybaví pohádku s Pepkem námořníkem, který se pyšnil tím, že jeho svaly po pořádné dávce zmiňované zeleniny zesílily natolik, že si poradil s každým, kdo mu přišel do cesty. I když je to fiktivní postava, efekt, který mu špenát způsobil, je však založený na skutečnosti.

K TÉMATU  Ananas jako sladký spalovač tuků. A dokáže mnohem víc

Kromě toho, že umí špenát stabilizovat hladinu cukru v krvi, umí také omezovat chuť k jídlu. Díky špenátu tedy nebudete mít neustálou tendenci něco jíst, což je problém mnoha lidí (zejména těch, kteří pracují z domova). Jeden šálek vařeného špenátu obsahuje pouze 40 kalorií čili se ho nebojte zařadit do jakéhokoli dietního programu. Obsahuje řadu minerálů a další tělu prospěšné živiny, dokáže ulevit od problémů s trávením a také podporuje pravidelné vyprazdňování. Jinými slovy s jeho pomocí zatočíte s potížemi, jež se týkají trávicího traktu. 

Rajčata proti přejídání 

Za zmínku stojí také rajčata, která podobně jako brokolice bojují proti přejídání. I takzvaná rajská jablíčka v sobě ukrývají látku, která mozku signalizuje, že už jste plně nasycení. Navíc se jedná o potravinu zcela bez tuku, která má opravdu jen minimum kalorií. Zato je to nadupaná vitamínová bomba, kde najdete jak vitamin A, tak B i E.

A věděli jste, že právě rajčata ve svém nitru ukrývají velice zajímavou složku zvanou lykopen? Ta je poměrně vzácná a je velká škoda, že se nenachází ve vícero druzích zeleniny. Lykopen je totiž naprosto skvělý a efektivní bojovník proti rakovině žaludku a kůže, také plic a prostaty. Celkově prospívá kůži, která se díky látce v rajčeti ukryté lépe opaluje.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Brokolice a zdraví: Víte, co vše našemu tělu dodá tato zelenina?

Pravda o zpracování zeleniny. Je nejzdravější syrová? Platí to jen o některých druzích! Která zelenina je lepší uvařit?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Nikdy jsem nevěřila, že se to stane zrovna mně. Okouzlil mě muž hned na první schůzce. Jeho charisma působilo jako magnet. Nakonec jsem se dozvěděla, že má za sebou bohatou kriminální minulost. Dnes jsem ráda, že jsem se dokázala odstěhovat. Finančně začínám od nuly.
Jestliže pracujete doma stále, máte již nastavená pravidla, jak home office zvládat. Ale možná s home office začínáte, třeba právě díky povinné karanténě.
Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.
V každodenním kolotoči práce a rodiny se objeví neočekávaný zvrat, když hlavní hrdinka narazí na dohodu, kterou uzavřela s tajemným mužem. Tato dohoda nezahrnuje pouze vášnivý románek, ale také odměny a výzvy, které otřesou jejím každodenním životem. S dilematem mezi láskou a povinnostmi se musí rozhodnout, co je pro ni skutečně důležité. Román "Každodenní kolotoč" od Teri Kerot slibuje napínavý příběh o lásce, vášni a životních rozhodnutích, které nás provázejí každým dnem
Na zimní období přicházejí do módy hranaté špičky bot. Přesto většina žen dobře ví, že nejvíc sexy jsou boty do špičky a na podpatku. Opticky prodlužují a zeštíhlují nohy. Hned se cítíme sebevědoměji a působíme více žensky i tím, jak musíme držet tělo rovně. Ovšem pozor na rizika, před kterými lékaři varují. Vy, které nosíte podobné boty denně, už o nich možná něco víte.
Cambridge dieta se skládá ze šesti kroků. Zaručuje rychlé hubnutí a těší se velké popularitě. Navíc vám po celou dobu bude k dispozici speciální nutriční poradce. Zní to až neuvěřitelně dobře? Pojďme se na tuto zázračnou dietu podívat zblízka!
Podzim pro mnohé z nás nepředstavuje zrovna radostné období. Dny se zkracují, stmívá se podstatně dříve, často je deštivo a sychravo, je nám chladno – a představa změny je dalece před námi. Ale nezoufejte, musíte se na to jen podívat z jiného úhlu!
Make-up a líčení dokáží zázraky, o tom už jsme se přesvědčily několikrát. Tahle proměna ale sebere "modelce" několik let a dokonale změní její vzhled!
Doby, kdy existovala pouze dvě pohlaví, muž a žena, jsou dávno pryč. Fyzicky se lidé rodí stejní, ale psychicky se mění. S tím jsou také spojené nároky na to, aby si člověk mohl vybrat takové pohlaví, jaké mu je nejbližší. Znáte všechna pohlaví? Jejich výčet vás možná překvapí. Nevěříte? Přesvědčte se sami.
Mám báječnou kariéru, vydělávám pěkné peníze, ale s osobním životem to vázne. Neseznamuji se, nikam nechodím a vlastně se soustředím jen na práci.
Začala jste na jaře trénink v přírodě a chcete pokračovat? Běháte nebo chodíte? Dá se to zvládnout i na podzim. Podzim sice přináší nižší teploty, mlhu a občasný déšť. Na takové počasí se však můžete připravit a má dokonce i své výhody. Jak sportovat na podzim a využít potenciálu počasi?

Výběr článků

Období dovolených nemusí skončit s prázdninami. Máme pro vás tip na úžasné místo, ze kterého se vám nebude chtít ani odjet. Místo, ve kterém si na své přijdou milovníci osvěžujícího koupání, objevování památek i nadšenci pro horskou turistiku.
Máte ve své domácí lékárničce aspirin? Otázkou je, zda tušíte, co všechno dokáže. Kromě toho, že čistí i ty nejodolnější skvrny na oblečení a zesvětluje tmavé podpaží, také spolehlivě léčí akné. I s černými tečkami si ale hravě poradí!
Bolest při pohlavním styku, bolestivá menstruace a problémy s početím. To všechno se může skrývat pod diagnózou endometriózy. Endometrióza je gynekologické onemocnění, které postihuje řadu žen především v plodném věku.

Nepřehlédněte

Střelci, jakožto jedno z ohnivých znamení, dokáží být neuvěřitelně spontánní a jsou to právě oni, kteří vám bez obalu řeknou naprosto vše, ať se vám to líbí či nikoliv. Oni věci nefiltrují. Se Střelci bývá velká zábava, často jsou proto obklopeni hromadou lidí a přátel. Mají nadstandardní konverzační schopnosti a své okolí umí vysoce zaujmout a inspirovat, aby žili svůj nejlepší možný život.
Zařizovat si obývací pokoj je stejně těžké, jako si zařizovat ložnici. Zatímco ložnice má být především oázou klidu, obývací pokoj je zase místem, kde se setkává rodina s přáteli, proto se chcete vyšvihnout v očích známých a zařídit si místnost k naprosté dokonalosti. Aby zde však stále proudila potřebná energie, nezapomínejte na zásady feng-šuej.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek