Úterý , 17. 05. 2022

Přemysl

Zelenina, po které zhubnete 2x rychleji

Zhubnout kilogramy, které si možná nesete s sebou od Vánoc nebo z prožité dovolené, jež se nesla ve znamení ochutnávání tamních pokrmů - to je cíl mnoha žen. Odborníci na hubnutí se však shodují na tom, že klíčem k úspěchu je z většiny správné stravování. Do svého jídelníčku proto zařaďte spoustu zeleniny. Mnohé druhy vaši snahu velkou měrou podpoří.
zelenina
Zelenina je zdravá a dá se upravit na milion způsobů. (foto: 123RF)

18. 01. 2022

Ne nadarmo se říká, že úspěch štíhlé postavy tkví z osmdesáti procent pouze ve správném stravování. Ze svého jídelníčku proto vyhoďte velké množství soli a cukrovinek. Ty raději nahraďte zeleninou, díky níž bude snazší si následnou figuru i udržet. Mimochodem věděli jste, že některé druhy jsou svým složením tak velkorysé, že vás podpoří v hubnutí? Někdo jim říká superdietní zelenina, jiní jenom pomocníci při hubnutí. Tak či onak je do svého jídelníčku směle zakomponujte.

Okurka podpoří pitný režim

Mezi zmiňované druhy zeleniny patří jednoznačně okurka, zejména pokud je salátová. Z devadesáti procent je tvořena vodou, což znamená, že podporuje nejen hubnutí, ale také pitný režim. Navíc se ve 100g nachází jenom čtrnáct kalorií, což je naprostá pecka, nemyslíte? Okurky mají v popisu práce také zlepšovat trávení, podpořit vylučování a ulevovat při chronické zácpě. Pyšní se i močopudnými vlastnostmi čili podporují odvodňování a tím pádem snižování váhy.

Brokolice dodá pocit sytosti

Podobného efektu se dočkáte u brokolice, která je také z velké většiny tvořena vodou. Obsahuje však i pořádnou porci vlákniny, díky níž má člověk delší dobu pocit naprosté sytosti. Přejídání proto nebude na pořadu dne. Brokolice je také výjimečně bohatá na vitaminy a minerály. Díky tomu, že neobsahuje žádný tuk, se jí nemusíte bát přidávat do oblíbených salátů nebo jiných jídel. Celkově prospívá našemu metabolismu, zlepšuje trávení a rovněž pročišťuje organismus od škodlivých toxických látek.

Špenát nejí pouze Pepek námořník

Když se řekne špenát, většina lidí si vybaví pohádku s Pepkem námořníkem, který se pyšnil tím, že jeho svaly po pořádné dávce zmiňované zeleniny zesílily natolik, že si poradil s každým, kdo mu přišel do cesty. I když je to fiktivní postava, efekt, který mu špenát způsobil, je však založený na skutečnosti.

K TÉMATUTancující kráva v supermarketu. Nakupování v Mexiku zpříjemňuje taneční show

Kromě toho, že umí špenát stabilizovat hladinu cukru v krvi, umí také omezovat chuť k jídlu. Díky špenátu tedy nebudete mít neustálou tendenci něco jíst, což je problém mnoha lidí (zejména těch, kteří pracují z domova). Jeden šálek vařeného špenátu obsahuje pouze 40 kalorií čili se ho nebojte zařadit do jakéhokoli dietního programu. Obsahuje řadu minerálů a další tělu prospěšné živiny, dokáže ulevit od problémů s trávením a také podporuje pravidelné vyprazdňování. Jinými slovy s jeho pomocí zatočíte s potížemi, jež se týkají trávicího traktu. 

Rajčata proti přejídání 

Za zmínku stojí také rajčata, která podobně jako brokolice bojují proti přejídání. I takzvaná rajská jablíčka v sobě ukrývají látku, která mozku signalizuje, že už jste plně nasycení. Navíc se jedná o potravinu zcela bez tuku, která má opravdu jen minimum kalorií. Zato je to nadupaná vitamínová bomba, kde najdete jak vitamin A, tak B i E.

A věděli jste, že právě rajčata ve svém nitru ukrývají velice zajímavou složku zvanou lykopen? Ta je poměrně vzácná a je velká škoda, že se nenachází ve vícero druzích zeleniny. Lykopen je totiž naprosto skvělý a efektivní bojovník proti rakovině žaludku a kůže, také plic a prostaty. Celkově prospívá kůži, která se díky látce v rajčeti ukryté lépe opaluje.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Brokolice a zdraví: Víte, co vše našemu tělu dodá tato zelenina?

Pravda o zpracování zeleniny. Je nejzdravější syrová? Platí to jen o některých druzích! Která zelenina je lepší uvařit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na zimní období přicházejí do módy hranaté špičky bot. Přesto většina žen dobře ví, že nejvíc sexy jsou boty do špičky a na podpatku. Opticky prodlužují a zeštíhlují nohy. Hned se cítíme sebevědoměji a působíme více žensky i tím, jak musíme držet tělo rovně. Ovšem pozor na rizika, před kterými lékaři varují. Vy, které nosíte podobné boty denně, už o nich možná něco víte.
Výprodeje jsou pro většinu z nás lákavou záležitostí, která nám umožňuje pořídit řadu stylových modelů téměř za babku. Často se ale stává, že nám výhodné ceny zamotají hlavu natolik, že koupíme něco, s čím pak nejsme spokojené a nastává ponákupní vystřízlivění – radost následně vystřídá hořké zklamání. Proto jsme pro vás sestavili několik zásadních bodů, které vám pomohou vybrat si na poprvé opravdu skvělé módní kousky, kterých ani v budoucnu nebudete litovat.
Po dlouhém období samoty jsem si našla přítele, můj život začal být zase o něco šťastnější. Všechno nám klapalo a vypadalo to nadějně. Byli jsme spolu spokojení a pomalu začínali přemýšlet nad společným rodinným životem. Tak jsem se rozhodla, že by Petra mohla poznat i má matka, abych zjistila, co na něj říká ona. Zpočátku vše vypadalo dobře, ale to, co se stalo pak, mě strašlivě zasáhlo.
Plesy, bály, masopustní veselice. Je prostě čas se radovat a tančit. K plesovému veselí a tanci však často patří konzumace alkoholu. A není to někdy jen pár skleniček vína nebo piva. Na takových akcích se nabízí široké spektrum míchaných nápojů či destilátů. A tak se spojí tanec s dobrým pitím – ale ráno ta kocovina! Jak se s ní vypořádat?
Spokojenost se svými prsy je důležitá pro sebevědomí žen a mnohdy se ani nejedná o jejich samotnou velikost, ale spíše tvar a celkový vzhled. A právě to můžete vhodnými cviky ovlivnit. Prsa je možné pomocí jednoduchých cviků zpevnit, což se promítne nejen do vašeho vzhledu, ale především do spokojenosti s vlastním tělem.
Je to tady! Společnost Warner Media oznámila, že hrdinové oblíbeného sitcomu z devadesátek se již v květnu objeví na stanici HBO Max. Co o comebacku legendárních Přátel víme, jak se k němu samotní aktéři vyjádřili, a jak se k tomu postavili tvůrci? Nový projekt je na spadnutí!
Věděli jste, že podle posledních statistik má průměrný člověk ve svém mobilním telefonu stažených zhruba třicet mobilních aplikací? Sice je nemusí nutně využívat, ale staženy jsou. Zatímco pánové nezapomínají kromě sociálních sítí na sportovní aplikace nebo aplikace sportovního sázení, co ve svém mobilu ukrývají ženy?

Nepřehlédněte

Máte pocit, že vy nebo někdo ve vašem okolí tráví v práci mnohem víc času, než je zdravé? Je pro vás práce na prvním místě a to jediné, o čem dokážete mluvit, jsou pracovní záležitosti? Možná vás dostihl workoholismus, který dnes není nic výjimečného. V době, kdy lidé chtějí především uspět, něco dokázat a být bohatými se workoholismu poměrně daří. Lidé kladou profesní život na první příčku žebříčku priorit, rodinné záležitosti se odsouvají na neurčito. Jen málokdo si ale uvědomuje, že trpět workoholismem je špatně.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek