Neděle , 02. 10. 2022

Olívie a Oliver

Zveme vás na výstavu Karla Míška do kina Světozor

24. 10. 2017

Vernisáž ve středu 25. října (18.00) zahájí ve foyer pražského kina Světozor, za osobní účasti autora, první část výstavy Karel Míšek – Plakát je poselství/Poster is a Message. Návštěvníci budou mít možnost zhlédnout celkem sto divadelních plakátů tohoto významného grafika a malíře.

„Kolekce vystavených plakátů ve foyer kina Světozor představí sto divadelních plakátů Karla Míška, které vznikly v rozmezí let 1992 a 2016. Výstava bude mít dvě části. V první, která bude trvat do 14. prosince, se představí jeho plakáty realizované v letech 1992 – 2010, v druhé pak plakáty z posledních pěti let. Vystaveny budou výhradně sítotiskové plakáty formátu B1, jež autor realizoval pro Národní divadlo Praha, Divadlo S.K. Neumanna, Divadlo E. F. Buriana, Městské divadlo Ústí nad Labem a další,“ říká Pavel Rajčan, kurátor výstavy.

Výstava profesora Karla Míška je již 25 pokračováním výstavního cyklu Zlatá éra Československého plakátu, kterou realizuje prodejní galerie Terryho Ponožky. První část výstavy proběhne od 25. října do 14. prosince, druhá pak od 15. prosince do 4. února 2018. 207 plakátů Karla Míška si můžete prohlédnout zde.

Kdo je Karel Míšek

Profesor Karel Míšek (*8. června 1945) je český pedagog, fotograf, typograf, grafik, malíř a kurátor. Studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru prof. Františka Muziky. Studium ukončil v roce 1970. V letech 1971–1973 studoval na Akademii výtvarných umění ve Varšavě u prof. Henryka Tomaszewského. Zabývá se především plakátovou tvorbou a grafickým designem. Od roku 1994 vede ateliér grafického designu na Fakultě užitého umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Vede katedru vizuálních komunikací tamtéž. V roce 1999 byl jmenován docentem na základě habilitačního řízení na VŠUP v Praze. v 70. a 80. letech tvorba divadelních plakátů (E. F. Buriana, ND, S. K. Neumanna aj.) V roce 2006 obhájil doktorskou práci a získal doktorát Ph.D. na Akademii výtvarných umění ve Varšavě. Je předsedou ochranné organizace autorské Gestor, která zastupuje autory v České republice i v zahraničí v oblasti ochrany autorských práv. Je předsedou profesního sdružení AUG Design, které rozvíjí komunikačně-výstavní a osvětovou činnost v oblasti výtvarného umění.

K TÉMATU  Myslíte si, že vám posilováním narostou svaly? Ne tak docela... Přesto je to důležité!

Autor: red

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bohužel alergie trpí nejen lidé, ale také naší čtyřnozí kamarádi. Počet alergických onemocnění se zvyšuje. Nejvýznamnější alergie u psů jsou alergie na parazity, alergie na inhalační alergeny, alergie na potraviny a nebo kontaktní alergie. Podívejte se na několik tipů, které dokážou alergickou reakce u psa zmírnit.
Semínka se do naší zdravé stravy začala postupně dostávat v minulém desetiletí. Nyní jsou už stále častější přísadou v naší kuchyni. Nicméně pořád je mnoho těch, kteří si neuvědomují, jak zdravý přínos pro nás semínka v pokrmech mají. Některá z nich jsou označována dokonce za superpotraviny, což jen dotvrzuje, jak důležitá pro organismus mohou semínka být.
Malý pokoj má jistě své výhody – je útulný a příjemný, snadno se v něm udržuje pořádek a nemusíte se obtěžovat s tolika kusy nábytku. Přesto se zde cítíte příjemněji, když vypadá opticky větší, než ve skutečnosti je. Nemusíte hned myslet na náročnou přestavbu, stačí pár jednoduchých triků. Nechte se inspirovat.
Sedavé zaměstnání je sice na první pohled nenáročné, ale svému tělo s ním přesto radost neuděláte. Tedy pokud pravidelně nesportujete, nebo alespoň nepraktikujete vhodná kompenzační cvičení. Cviky, které vám představíme v našem dnešním článku, se hodí nejen pro takzvané kancelářské krysy, ale pro všechny, které trápí bolavá záda, ztuhlý krk či jiné obdobné potíže.
Vietnam je turisty hojně navštěvovaný, a to zcela zaslouženě. Je to nádherná země s přátelskými lidmi, krásnou přírodou, zajímavou faunou a flórou, architekturou, historií i jídlem. Po Vietnamu můžete klidně cestovat týdny, nebo dokonce měsíce, a stále vám zůstanou neprozkoumaná místa. Co navštívit ze všeho nejdříve?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek