Středa , 29. 05. 2024

Maxim

3+1 rada, jak vybrat sedačku. Nespalte se při výběru

Ať už vítáte návštěvu nebo si potřebujete po dlouhém a náročném dni v práci odpočinout, sedací souprava je to, co využijete jako první. Sedačka by měla být dominantou každého obývacího pokoje, ať je sebevíc velký či naopak sebevíc malý. Chybět by neměla ve velkých příbytcích, ani v drobných bytových jednotkách. Otázkou ale je, jak tu správnou vybrat.
jak vybrat sedačku
Jak si vybrat správnou sedačku? (foto: 123Rf)

04. 06. 2021

Jak vybrat novou sedačku – otázka, kterou si pokládá každý, kdo po novém válecím společníkovi touží a prahne. Nabídka je na trhu velmi rozmanitá. Jednotlivé typy se liší svým zpracováním, barvou, stylem a samozřejmě také velikostí. Většinou se snažíme hledat moderní alternativy, ale designová stránka není to hlavní či klíčové, co hraje při výběru roli.  

Kvalita, velikost a pohodlí 

Tři základní kritéria, podle kterých je třeba se při výběru sedačky rozhodovat, jsou: kvalita, pohodlí a velikost. To jsou tři věci, na kterých záleží přednostně. Proto se už u prodejce informujte o kvalitě a poskytnuté záruce, která se na pohovku vztahuje. Většinou se kvalita odráží od materiálu, který je použitý, a také od konstrukce sedačky.  

Co se týče velikosti, v tomto případě je to velmi individuální kritérium. Každý vyžaduje pohovku trochu jinou, trochu jinak velkou. Například ne každý potřebuje rovnou rozkládací pohovku, ovšem pohovka s úložným prostorem se hodí vždycky. Většinou se rozhodujeme na základě toho, v jakém příbytku žijeme. Je pochopitelné, že do malého jednopokojového bytu nebudeme chtít prostornou sedačku do tvaru písmene L, i když se u nás návštěvy střídají jako na běžícím pásu.  

A pohodlí – to nejdůležitější kritérium. Proč si kupovat pohovku, na které se nesedí dobře? Při sledování oblíbeného seriálu vyžadujete především komfort. Nechcete sedět na tvrdém a chcete se pohodlně opřít. Opět však platí, že i stránka pohodlí je velmi individuální záležitostí.  

Jak vybrat sedačku? Na potahu záleží 

Při výběru nové sedačky se dívejte i na její potah. Ten by se měl odvíjet od toho, jakým životním stylem žijete. Je zbytečné si pořizovat krásnou koženou alternativu, když vlastníme domácí mazlíčky, kteří nám ji svými drápky jenom poškrábou. Stejně tak je hloupé pořizovat si sedačku bez snímatelného potahu, pakliže jsme opět majiteli domácích mazlíčků.  

K TÉMATU  Garážový přístřešek ochrání auto i vás, až budete vykládat nákup. Může vypadat i moderně

Od našeho životního stylu se bude odvíjet také barva potahu sedačky. Pokud máte děti, pravděpodobně se vyvarujete světlým alternativám, na kterých je takzvaně “všechno vidět”. Po výběru barevného provedení svou pozornost věnujte také typu povrchové úpravy – ne každá je vhodná pro kohokoliv.  

Zeptejte se odborníků 

Jestliže nemáte v plánu sedačku vyměňovat v následujících několika letech, měli byste si pro nového domácího společníka zamířit tam, kde vám poradí odborníci. I když bude koupě možná o něco dražší (to není podmínkou), odejdete s kouskem, který je pro vás jako dělaný.  

Odborníci navíc poskytují veškeré informace o daném produktu a materiálu, ze kterého je vyroben a jak je zpracován. Získáte základní návod na to, jak se o sedačku starat a podobně. 

Nezatracujte klasiku 

Jak již bylo výše zmíněno, většinou svou pozornost upínáme jen a pouze na moderní alternativy. Jenže je chybou domnívat se, že stará známá klasika není ničím dobrým. Klasické sedačky jsou dnes dostupné v mnoha krásných provedeních a materiálech. Najdete je v kožené variantě i potažené prověřenou látkou.  

Klasické sedací soupravy jsou trefou do černého pro každého, kdo si zrovna nelibuje v aktuálních designových trendech. Tento typ sedaček zkrátka nezklame. Zpravidla respektují zásady zdravého sezení a pohodlného vstávání, což mnohé designové modely nedělají. Na výběr je z mnoha úrovní tuhosti. Stačí se jen posadit a usoudit na základě svého svědomí a vědomí, jestli vám vybraný klasický model plně vyhovuje či nikoliv.  

Ať už si novou sedačku vybíráte v jakékoli variantě, vždycky ji vybírejte pečlivě a s rozvahou. Nechcete se přece zanedlouho do obchodu s nábytkem vracet, nebo ano? 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Obohaťte svůj obývací pokoj o pohodlné křeslo. Večer se o něj budete prát se členy rodiny

5 pokojovek, které fungují jako efektivní čističky vzduchu

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Byla neskutečně krásná a neuvěřitelně talentovaná. Přesto se v jejím životě objevilo hned několik škraloupů, které jí poškodily pověst. Mona Lisa dvacátého století, jak se Gině Lollobrigidě přezdívá, je však dodnes považována ze největší herecký sex symbol.
Miss krásy Kathy Zhu musela svoji korunku vrátit už následující den. Důvod je absurdní: před rokem si odmítla nasadit hidžáb. K tomu navíc zveřejnila nelichotivou statistiku o černoších. Přestože byla pravdivá, vedení soutěže jí titul okamžitě odebralo.
Šišky borovice mohou posloužit jako dekorace i samotné. S tímto návodem ale z šišek vytvoříte miniaturní vánoční stromečky. Ideální bude zapojit do jejich výroby celou rodinu. Co říkáte, nejsou krásné?
Žraloci. Pro někoho jsou to velmi obávaní mořští tvorové, pro jiné fascinující živočichové, které by bylo úžasné více probádat a ochraňovat. Do podvědomí většiny z nás se žraloci, jakožto krvelačné bestie, zapsali předně Spielbergovým filmem Čelisti. Zároveň v posledních měsících a letech se stále dočítáme a doslýcháme o smrtelných útocích na lidi v destinacích, ve kterých bychom to zrovna nečekali.
Zná to nejspíš každá z vás. Někdy během svého života jste si určitě ve vztahu prošla fází žárlivosti. Pokud byla oprávněná, a váš partner vám byl opravdu nevěrný, chápeme, že jste ostražitá. Pokud ale byla nemístná, a vy se nacházíte ve zdravém a spokojeném vztahu založeném na důvěře, není se čeho obávat. Jestliže jste si totiž partnerovou oddaností jistá a víte, že má oči jen pro vás, žárlivost vás akorát zbytečně vyčerpává. Proto pro vás máme několik tipů, jak se žárlivostí zatočit.
Dnešní doba je zrychlená, spoustu lidí je pod tlakem a pod vlivem stresu. Patříte mezi ty, kteří zažívají stres v každodenním životě? Přáli byste si to jednou provždy vyřešit? A jde to vůbec? V tomto článku si povíme, odkud se stres vlastně bere a taky uvidíte, že je možné s ním jednou provždy skoncovat!
Kdo by nemiloval nakládané kyselé okurky. Jsou výborné k masitému pokrmu, nebo jen tak, když máme chuť. Legendární „kvašáky“ se zkrátka těší velké oblibě. Pokud ale chcete mít ve špajzu dostatečné zásoby zavařených okurek na zimu, je zapotřebí mít dobrou úrodu
Neustálé převalování, polštáře na uších, probděné noci, špunty v uších. Přijde vám to povědomé? Pak právě váš partner nebo partnerka chrápe. Nemusíte se obávat toho, že byste v tom byli sami. Najde se mezi námi vícero lidí, kteří se ptají na jednu otázku, a sice jak se zbavit chrápání, které nám nedá v noci spát?
Mléko a mléčné produkty nepochybně patří mezi přírodní složky kosmetiky. Není se čemu divit, už sama královna Kleopatra využívala mléko – zejména to oslí – pro svou krásu. Dnešní kosmetické produkty obsahují mléko jak kozí, tak oslí, ovčí nebo také syrovátku, tvaroh či jogurt. Víte, jaké blahodárné účinky mají mléčné produkty pro pleť?
Růže jsou překrásné a mohou mít mnoho podob, navíc patří k odolným a také k nejstarším rostlinám, které se pěstují. Můžete si je vysadit do záhonků, ale i do květináčů. Vždy vám budou dělat radost nejen tím, jak vypadají, ale i tím, jak voní. Jak se o ně ale správně starat? Co potřebujete k tomu, aby růže kvetly dlouho?
Všude kolem sebe vidíte v zimním období reklamy, jak máte jednu chvíli úplně ucpaný nos a stačí pár kapek "zázračného" přípravku a už se vám skvěle dýchá. Bez ohledu na všechny kapičky stále platí staré přísloví, že léčená rýma trvá týden a neléčená sedm dní. Jak s ní zatočit?
Mentální anorexie je choroba psychického i fyzického rázu, která nás dokáže pořádně vystrašit. Zvláště, pokud se něco takového děje našemu dítěti. Bezesporu je ji třeba řešit s odborníky, jelikož může vážně poškodit zdravotní stav člověka. Nejdříve ale musíte sami zjistit, že jí daná osoba trpí. Nejčastěji se vyskytuje u dívek, avšak setkat se s ní můžeme u jakéhokoliv pohlaví i v každém věku. Jak ji poznat, abyste včas dokázali zamezit jejímu prohlubování?

Výběr článků

Letní povlečení by mělo být prodyšné a savé. Zimní naopak teplé, měkké a hřejivé. Jaké materiály byste si měli vybrat, abyste se královsky vyspali po celý rok?
V průběhu ledna vzplál na sociálních sítích vášnivý boj o tělesné ochlupení, když hnutí Januhairy oslavuje přirozenost a vyzývá ženy k odložení žiletek. Je zpět doba kdy se svoboda neoholených těl žen projevuje nejen slovy, ale i odvážnými činy. Přidáte se k revolučnímu hnutí, které vzdoruje společenským standardům krásy a zdůrazňuje jedinečný projev individuality?
Každý si svůj svatební den představuje jinak. Někdo sní o pohádkových šatech s dlouhou vlečkou a pompézní výzdobou, jiný zase o skromné party ve stodole, která ale dnes už také může stát desítky korun. Ať už si každý svůj velký den představuje jakkoli, je pravdou, že i ta sebemenší svatba stojí nějaké peníze. Pokud chcete ušetřit a využít své prostředky třeba na svatební cestu, určitě vyzkoušejte některý z našich tipů.

Nepřehlédněte

Současný nouzový stav a karanténa mohou v rodině způsobit ponorkovou nemoc. Nenadálé přerušení kontaktů s přáteli, kolegy z práce, spolužáky, kamarády z klubu či fitka může způsobit, že vztahy v rodině začnou být značně napjaté.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek