Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

3+1 rada, jak vybrat sedačku. Nespalte se při výběru

Ať už vítáte návštěvu nebo si potřebujete po dlouhém a náročném dni v práci odpočinout, sedací souprava je to, co využijete jako první. Sedačka by měla být dominantou každého obývacího pokoje, ať je sebevíc velký či naopak sebevíc malý. Chybět by neměla ve velkých příbytcích, ani v drobných bytových jednotkách. Otázkou ale je, jak tu správnou vybrat.
jak vybrat sedačku
Jak si vybrat správnou sedačku? (foto: 123Rf)

04. 06. 2021

Jak vybrat novou sedačku – otázka, kterou si pokládá každý, kdo po novém válecím společníkovi touží a prahne. Nabídka je na trhu velmi rozmanitá. Jednotlivé typy se liší svým zpracováním, barvou, stylem a samozřejmě také velikostí. Většinou se snažíme hledat moderní alternativy, ale designová stránka není to hlavní či klíčové, co hraje při výběru roli.  

Kvalita, velikost a pohodlí 

Tři základní kritéria, podle kterých je třeba se při výběru sedačky rozhodovat, jsou: kvalita, pohodlí a velikost. To jsou tři věci, na kterých záleží přednostně. Proto se už u prodejce informujte o kvalitě a poskytnuté záruce, která se na pohovku vztahuje. Většinou se kvalita odráží od materiálu, který je použitý, a také od konstrukce sedačky.  

Co se týče velikosti, v tomto případě je to velmi individuální kritérium. Každý vyžaduje pohovku trochu jinou, trochu jinak velkou. Například ne každý potřebuje rovnou rozkládací pohovku, ovšem pohovka s úložným prostorem se hodí vždycky. Většinou se rozhodujeme na základě toho, v jakém příbytku žijeme. Je pochopitelné, že do malého jednopokojového bytu nebudeme chtít prostornou sedačku do tvaru písmene L, i když se u nás návštěvy střídají jako na běžícím pásu.  

A pohodlí – to nejdůležitější kritérium. Proč si kupovat pohovku, na které se nesedí dobře? Při sledování oblíbeného seriálu vyžadujete především komfort. Nechcete sedět na tvrdém a chcete se pohodlně opřít. Opět však platí, že i stránka pohodlí je velmi individuální záležitostí.  

Jak vybrat sedačku? Na potahu záleží 

Při výběru nové sedačky se dívejte i na její potah. Ten by se měl odvíjet od toho, jakým životním stylem žijete. Je zbytečné si pořizovat krásnou koženou alternativu, když vlastníme domácí mazlíčky, kteří nám ji svými drápky jenom poškrábou. Stejně tak je hloupé pořizovat si sedačku bez snímatelného potahu, pakliže jsme opět majiteli domácích mazlíčků.  

K TÉMATU  Trendy v bydlení: Zima 2018/2019. Warm & Cozy, Chic & Modern, Shimmer & Shine a Cool & Creative. Inspirujte se!

Od našeho životního stylu se bude odvíjet také barva potahu sedačky. Pokud máte děti, pravděpodobně se vyvarujete světlým alternativám, na kterých je takzvaně “všechno vidět”. Po výběru barevného provedení svou pozornost věnujte také typu povrchové úpravy – ne každá je vhodná pro kohokoliv.  

Zeptejte se odborníků 

Jestliže nemáte v plánu sedačku vyměňovat v následujících několika letech, měli byste si pro nového domácího společníka zamířit tam, kde vám poradí odborníci. I když bude koupě možná o něco dražší (to není podmínkou), odejdete s kouskem, který je pro vás jako dělaný.  

Odborníci navíc poskytují veškeré informace o daném produktu a materiálu, ze kterého je vyroben a jak je zpracován. Získáte základní návod na to, jak se o sedačku starat a podobně. 

Nezatracujte klasiku 

Jak již bylo výše zmíněno, většinou svou pozornost upínáme jen a pouze na moderní alternativy. Jenže je chybou domnívat se, že stará známá klasika není ničím dobrým. Klasické sedačky jsou dnes dostupné v mnoha krásných provedeních a materiálech. Najdete je v kožené variantě i potažené prověřenou látkou.  

Klasické sedací soupravy jsou trefou do černého pro každého, kdo si zrovna nelibuje v aktuálních designových trendech. Tento typ sedaček zkrátka nezklame. Zpravidla respektují zásady zdravého sezení a pohodlného vstávání, což mnohé designové modely nedělají. Na výběr je z mnoha úrovní tuhosti. Stačí se jen posadit a usoudit na základě svého svědomí a vědomí, jestli vám vybraný klasický model plně vyhovuje či nikoliv.  

Ať už si novou sedačku vybíráte v jakékoli variantě, vždycky ji vybírejte pečlivě a s rozvahou. Nechcete se přece zanedlouho do obchodu s nábytkem vracet, nebo ano? 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Obohaťte svůj obývací pokoj o pohodlné křeslo. Večer se o něj budete prát se členy rodiny

5 pokojovek, které fungují jako efektivní čističky vzduchu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Občas kvůli tomu, že je tady zase, protočíme panenky. Často nám připravuje krušné i bolestivé chvíle a někdy bychom byly raději, kdybychom si užily alespoň měsíc bez ní. Přesně tak většina žen vnímá menstruaci, která vlivem let neustále mění svou podobu. Jak vypadá ve dvaceti, třiceti a ve čtyřiceti? Mrkněte na její tři, pokaždé jiné, tváře.
Kandolhu Island se nachází v severním Ari Atolu jako součást souostroví Maledivy, kde je věčně krásné počasí. Teplotní průměr je tady po celý rok lehce nad 30 °C. Stejné je to i s teplotou vody okolního Indického oceánu, kde se ostrov nachází - 27 až 29 °C v průběhu celého roku. Tohle je pro mnohé dovolená snů. A doprava? Kvůli mělké hloubce ji zajišťuje hydroplán. V nabídce zážitků je šnorchlování, potápění, rybaření, katamarány, SPA centrum, fitness nebo čtyři restaurace.
Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.
Přejete si, aby z vašeho dítěte pomalu ale jistě rostla sebevědomá osobnost, která se v životě neztratí? V tom případě budete muset trochu přehodnotit své chování k vlastním potomkům. Když jim totiž dáte trochu nezávislosti a odpovědnosti, velmi jim tím pomůžete. Co by měly doma zvládnout předškolní děti?
Jógu zná v dnešní době snad každý a vysoké procento z nás jí doma nebo v tělocvičně dokonce cvičí. Tato relaxační cvičení se vždy provádějí zpomaleně a využívají všech svalů v těle. Jóga má díky tomu skvělé zpevňující a detoxikační vlastnosti. Není sice na hubnutí tak efektivní jako aerobik, nicméně je to velice funkční způsob, jak formovat své tělo. Pokud jógu milujete nebo s ní teprve začínáte, určitě se seznamte se 7 pozicemi, které tvoří samotný základ jógy a pro vaše tělo dokáží vykonat zázraky!
Být krásná v každém okamžiku. To je jeden ze základních nároků, které moderní společnost klade na ženy. Obvykle jde o požadavek nejdůležitější a v mnoha situacích dokonce jediný. S váhou, drobnými potížemi pokožky nebo stylem oblékání sice mohou příslušnice něžného pohlaví něco dělat, chtějí-li, ale existují i estetické nedostatky, s nimiž se život mění v peklo.
Objevte skryté erotogenní zóny. Proč? Muži milují ženy, které se v posteli nestydí. Když se muž potká v ložnici s nespoutanou ďáblicí, je schopen mít ji v hlavě ještě několik let poté. Postelové scény se pak se zájmem vypráví na pánských večírcích. Ačkoli můžete namítat, milenka tohoto ražení je schovaná v každé z nás a je jedno, zda jste otrkaná lvice salónů nebo věrná manželka. Naučte se pomocí jednoduchých triků ovládat partnerovo tělo a odpoutejte se od všednosti dní.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek