Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

3+1 rada, jak vybrat sedačku. Nespalte se při výběru

Ať už vítáte návštěvu nebo si potřebujete po dlouhém a náročném dni v práci odpočinout, sedací souprava je to, co využijete jako první. Sedačka by měla být dominantou každého obývacího pokoje, ať je sebevíc velký či naopak sebevíc malý. Chybět by neměla ve velkých příbytcích, ani v drobných bytových jednotkách. Otázkou ale je, jak tu správnou vybrat.
jak vybrat sedačku
Jak si vybrat správnou sedačku? (foto: 123Rf)

04. 06. 2021

Jak vybrat novou sedačku – otázka, kterou si pokládá každý, kdo po novém válecím společníkovi touží a prahne. Nabídka je na trhu velmi rozmanitá. Jednotlivé typy se liší svým zpracováním, barvou, stylem a samozřejmě také velikostí. Většinou se snažíme hledat moderní alternativy, ale designová stránka není to hlavní či klíčové, co hraje při výběru roli.  

Kvalita, velikost a pohodlí 

Tři základní kritéria, podle kterých je třeba se při výběru sedačky rozhodovat, jsou: kvalita, pohodlí a velikost. To jsou tři věci, na kterých záleží přednostně. Proto se už u prodejce informujte o kvalitě a poskytnuté záruce, která se na pohovku vztahuje. Většinou se kvalita odráží od materiálu, který je použitý, a také od konstrukce sedačky.  

Co se týče velikosti, v tomto případě je to velmi individuální kritérium. Každý vyžaduje pohovku trochu jinou, trochu jinak velkou. Například ne každý potřebuje rovnou rozkládací pohovku, ovšem pohovka s úložným prostorem se hodí vždycky. Většinou se rozhodujeme na základě toho, v jakém příbytku žijeme. Je pochopitelné, že do malého jednopokojového bytu nebudeme chtít prostornou sedačku do tvaru písmene L, i když se u nás návštěvy střídají jako na běžícím pásu.  

A pohodlí – to nejdůležitější kritérium. Proč si kupovat pohovku, na které se nesedí dobře? Při sledování oblíbeného seriálu vyžadujete především komfort. Nechcete sedět na tvrdém a chcete se pohodlně opřít. Opět však platí, že i stránka pohodlí je velmi individuální záležitostí.  

Jak vybrat sedačku? Na potahu záleží 

Při výběru nové sedačky se dívejte i na její potah. Ten by se měl odvíjet od toho, jakým životním stylem žijete. Je zbytečné si pořizovat krásnou koženou alternativu, když vlastníme domácí mazlíčky, kteří nám ji svými drápky jenom poškrábou. Stejně tak je hloupé pořizovat si sedačku bez snímatelného potahu, pakliže jsme opět majiteli domácích mazlíčků.  

K TÉMATU  Jak si zútulnit a zamilovat svůj balkon nebo lodžii?

Od našeho životního stylu se bude odvíjet také barva potahu sedačky. Pokud máte děti, pravděpodobně se vyvarujete světlým alternativám, na kterých je takzvaně “všechno vidět”. Po výběru barevného provedení svou pozornost věnujte také typu povrchové úpravy – ne každá je vhodná pro kohokoliv.  

Zeptejte se odborníků 

Jestliže nemáte v plánu sedačku vyměňovat v následujících několika letech, měli byste si pro nového domácího společníka zamířit tam, kde vám poradí odborníci. I když bude koupě možná o něco dražší (to není podmínkou), odejdete s kouskem, který je pro vás jako dělaný.  

Odborníci navíc poskytují veškeré informace o daném produktu a materiálu, ze kterého je vyroben a jak je zpracován. Získáte základní návod na to, jak se o sedačku starat a podobně. 

Nezatracujte klasiku 

Jak již bylo výše zmíněno, většinou svou pozornost upínáme jen a pouze na moderní alternativy. Jenže je chybou domnívat se, že stará známá klasika není ničím dobrým. Klasické sedačky jsou dnes dostupné v mnoha krásných provedeních a materiálech. Najdete je v kožené variantě i potažené prověřenou látkou.  

Klasické sedací soupravy jsou trefou do černého pro každého, kdo si zrovna nelibuje v aktuálních designových trendech. Tento typ sedaček zkrátka nezklame. Zpravidla respektují zásady zdravého sezení a pohodlného vstávání, což mnohé designové modely nedělají. Na výběr je z mnoha úrovní tuhosti. Stačí se jen posadit a usoudit na základě svého svědomí a vědomí, jestli vám vybraný klasický model plně vyhovuje či nikoliv.  

Ať už si novou sedačku vybíráte v jakékoli variantě, vždycky ji vybírejte pečlivě a s rozvahou. Nechcete se přece zanedlouho do obchodu s nábytkem vracet, nebo ano? 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Obohaťte svůj obývací pokoj o pohodlné křeslo. Večer se o něj budete prát se členy rodiny

5 pokojovek, které fungují jako efektivní čističky vzduchu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Závislost na internetu, sociálních sítích nebo počítačových hrách se projevuje u dětí stále častěji. Podle odborníků je má příznaky opravdové závislosti každé desáté dítě. To je nemalé riziko, že se to může stát i ve vaší rodině. Tyto závislosti jsou – vzhledem k rozšíření internetu a jeho komunikačních sítí – podstatně větším rizikem, než návykové látky či alkohol.
Jakmile se začnete s přáteli bavit o tom, jestli doma chovat nějaké zvíře, můžete se dozvědět mnohé. Někteří nesnesou byť jen představu chlupů na koberci, kočky v posteli nebo pravidelného ranního venčení. Někdo si zase naopak neumí představit život bez zvířecího člena rodiny. Pokud byste ale chtěli argumentovat vlivem na vlastní zdraví, závěry výzkumů jsou jednoznačné – domácí mazlíček vašemu zdraví jedině prospěje!
Prázdniny a dovolené jsou za dveřmi. Ovšem letos budou pro mnohé z nás jiné. Místo koupání v teplém moři nás čeká ráchání v bazénech, studených řekách a ne vždy zrovna čistých rybnících či přehradách. Následkem pak může být řezání a pálení, které mnohé z nás tak důvěrně znají. Typické letní záněty totiž dokážou pořádně potrápit a zkazit volno.
Pracujete doma? Potom dobře víte, že potřebujete pracovní stůl, tedy místo, které je určené přímo pro vaši práci. Ten může mít spoustu podob a tvarů, ale hlavním je styl, jakým zapadá do vašeho interiéru. Někdo dá přednost jednoduché čisté desce, jiný si zase představuje klasické masivní dřevo s šuplíky nebo poličkami. Stačí si vybrat ten svůj, u kterého vám vše půjde jako po másle.
Většina žen chce okouzlit své okolí perfektním vzhledem a dobře zvoleným módním outfitem. Z toho důvodu zpravidla volí kousky, které jim sice zaručí vyladěný vzhled, ovšem na úkor jejich zdraví. A možná k takovýmto ženám patříte i vy. Pojďte se proto podívat na několik špatných módních návyků, které neprospívají vašemu zdraví, a zjistěte, jak najít přijatelný kompromis.
Ryan Reynolds a Blake Lively jsou v současnosti jedním z nejoblíbenějších párů v Hollywoodu. Je úžasné pozorovat, jak se spolu smějí, pošťuchují se na sociálních sítích a navzájem se pracovně podporují. Ačkoliv letos oslavili teprve deset let od svatby, které stvrdili očekáváním čtvrtého dítěte, věříme, že téhle dvojici to vydrží klidně i dalších padesát let.
Sezóna klíšťat už nastala. Že se kvůli tomu bojíte do přírody, abyste si domů nepřinesli boreliózu nebo klíšťovou encefalitidu? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu, nemusíte se vzdávat přírody, abyste žádné klíště nepřilákali. Stačí se jen dostatečně chránit a vsadit na prevenci.
Každému se jistě stalo, že se při vaření popálil. Stačí delší pobyt nad unikající párou nebo opomenutí nasazení chňapek a může být neštěstí na světě. Od nehezkých následků vás mohou ochránit lístky aloe vera, které uvnitř ukrývají příjemnou léčivou a zároveň chladivou dužinu. Pěstujete ji na svém okenním parapetu? 
Mnoho z nás si jistě vzpomene na první ročník soutěže Česko hledá SuperStar. Tehdy ještě jako velmi mladá zpěvačka, Šárka svým nádherným hlasem dokázala okouzlit český i slovenský národ. V obrovské konkurenci se dokázala probojovat do finále společně s Anetou Langerovou. Jak se změnil její život po soutěži a co dělá Šárka dnes? V exkluzivním rozhovoru jen pro Dámskaliga.cz!

Nepřehlédněte

Rozvodové řízení je jedním z nejobtížnějších milníků v životě. Zvláště když obě strany zažívají vztek nebo bolest a jsou do toho zapojeny děti. Jak můžete přistupovat k rozvodu z rozumnějšího a informovanějšího hlediska, abyste usnadnili rozchod sobě i své rodině?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek