Sobota , 26. 11. 2022

Artur

5 pravidel, jak zařídit obývací pokoj podle feng-šuej

Zařizovat si obývací pokoj je stejně těžké, jako si zařizovat ložnici. Zatímco ložnice má být především oázou klidu, obývací pokoj je zase místem, kde se setkává rodina s přáteli, proto se chcete vyšvihnout v očích známých a zařídit si místnost k naprosté dokonalosti. Aby zde však stále proudila potřebná energie, nezapomínejte na zásady feng-šuej.
obývací pokoj
Žlutá barva přináší do interiéru správné vibrace.

28. 04. 2022

Feng-šuej je staré známé učení, které si klade za cíl vytvořit harmonii mezi člověkem a prostředím, ve kterém žije. Spojené ho máme hlavně se zařizováním interiéru. Co tedy platí v tomto případě a jak si obývací pokoj podle feng-šuej zařídit?

Pohovka nikdy zády ke dveřím

Staré čínské učení říká, že byste v obývacím pokoji nikdy neměli sedět zády ke dveřím. Veškerý sedací nábytek by měl být umístěný tak, abyste ke dveřím seděli maximálně z boku, ideálně čelem. Důvod je prostý – pokud se posadíte zády ke dveřím, nikdy nebudete sedět v klidu. Situaci nebudete mít pod kontrolou a nebudete ani vědět, kdo se za dveřmi nachází a kdo do nich vchází.

obývací pokoj
Žlutá barva přináší do interiéru správné vibrace.

Že nemáte možnost, jak pohovku otočit? Ještě to jde udělat jinak – umístěte do obýváku zrcadlo, které ale nikdy nedávejte přímo naproti dveřím. Zrcadlo sice rozptyluje světlo v interiéru, ale také odráží negativitu, se kterou by mohl člověk do místnosti vejít.

Rozmístěte nábytek do kruhu

A když už jsme u toho nábytku, při rozmísťování se snažte, aby byl do kruhu. Opět je důvod zcela jednoznačný, a sice lidé na sebe vzájemně uvidí a obývací pokoj tak bude přívětivější. A pokud bychom měli být ještě trochu konkrétnější, na levou stranu patří vysoká palma, případně knihovna nebo stojací lampa. Vpravo by si měl najít své místo konferenční stolek nebo taburet.

Feng-šuej dokonce říká, že ze sedačky byste měli vidět nejen na televizi jako takovou, ale také na něco, po čem toužíte nebo čeho byste chtěli dosáhnout. Nositelem snu může být obrázek nebo třeba plakát či malba na zdi.

Mějte po ruce odkládací stolek 

Je konferenční stolek a odkládací stolek. Zatímco první zmíněný se většinou nachází v každém obývacím pokoji, odkládací v mnoha příbytcích chybí. A to je velká škoda. Je totiž symbolem zdraví, tedy pokud je udržovaný v čistotě a je stále hezky uklizený.

K TÉMATU  Chyby při pěstování orchidejí. Pěstitelé, netrapte své rostliny

Odkládací stolek by měl být především pevný a kvalitní. Pokud ho chcete něčím zpestřit, ideálně květinami se zakulacenými listy.

Není nad dostatek světla

Pokud chcete žít v celkové harmonii a nechat proudit energii v celém domě, vyplatí se vsadit na dostatek světla. Světlo je podle feng-šuej klíčem ke spokojenému životu, proto do svého domova instalujte zrcadla, která ho přirozeně rozptylují. Aby se přirozenému světlu nezabraňovalo průchodu do domu, strhněte záclony nebo závěsy.

Celý interiér pak prosvětlete lampičkami nebo světlými doplňky, jež nemají tendenci světlo pohlcovat jako tmavé zařízení příbytku.

Optimismus, ať srší z okolních dekorací

Co se týče zmiňovaných doplňků, existují některé, které jdou s feng-šuej ruku v ruce, a které tedy mají své místo i v obýváku. Jsou to především optimisticky laděné kresby a fotografie nebo také zmiňované obrazy znázorňující, po čem toužíte nebo co je vaším přáním.

dekorace
Používejte světlé barvy, vyvarujte se tmavých.

Naopak do obývacího pokoje nepatří výjevy smutku. Ty mohou proudící energii v místnosti spíše zklidnit, ne-li naprosto utlumit. Raději do interiéru nějakým způsobem rozmístěte kameny, jež uzemňují atmosféru a vzbuzují v člověku pocit stability.

Hřejivost má v obýváku své místo

Jak zařídit obývací pokoj podle feng-šuej už víme. Tedy, ještě nám chybí barvy. I na ně má staré čínské učení svůj názor. Říká, že právě sem patří hřejivé, jemné odstíny barev, proto v obchodech s malířskými potřebami sáhněte po krémové, hnědé, bílé, žluté nebo případně nevýrazně oranžové.

Zejména žlutá a oranžová mají v popisu práce podpořit komunikaci a navodit příjemnou atmosféru v místnosti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ložnice podle feng-šuej. Vytvořte si oázu pro klidný spánek

Průvodce Feng Shui: ukliďte si a dodejte svému domovu i životu nový svěží dech

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Řeč je v našem životě velmi důležitá. Přece jen si jistě hned po pár větách všimnete, pokud někdo nevyslovuje zcela správně, koktá nebo mu dělá potíže výslovnost některých písmen. Řeč se u nás vyvíjí od útlého dětství a je dobré sledovat, jestli tu nenastávají nějaké potíže. Ty je mnohem snazší řešit okamžitě než později v dospělosti.
Lékaři vám často promlouvají do duše, abyste se lépe starali o srdce a mozek. Na jeden orgán ale často zapomínají. Přitom jde o ten největší v těle, který je zároveň nejdůležitější pro naši obranyschopnost. Sídlí v něm až 80 % buněk imunitního systému. Jedná se o střeva a je důležité je mít v dobré kondici. Jedině tak budete připraveni na případný střet s koronavirem.
A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?
Pesimisté vám řeknou, že zvládat puberťáka je opravdu otřesné, a dá se jenom v co největším klidu vyčkávat, až toto náročné období přejde. Na straně druhé si můžete vyslechnut tvrzení, že právě v pubertě se z vašeho dítka stává dospělák a sklízíte plody toho, co jste v něm zaseli. Někdy se doslechnete, že pokud se dítěti adekvátně věnujete v předchozích letech, žádná puberta s ním vlastně necloumá. Ať už vnímáte situaci jakkoliv, pokud vás článek upoutal, zřejmě u vás v rodině nastávají změny spjaté právě s výchovou puberťáka.
Snímek Top Gun se ihned po svém uvedení roku 1986 stal kasovním trhákem a fenoménem, v čele s Tomem Cruisem a Kelly McGillis – a jeho oblíbenost přetrvává do dnešního dne. Je to prostě jeden z těch kultovních filmů, které byste měli alespoň jednou za život vidět. Film pojednává o prostředí elitních stíhacích pilotů, o stíhací škole v rámci amerického námořního loďstva a tohle jsou největší zajímavosti, které Top Gun provází.
Žádná domácnost není útulná, pakliže v ní chybí pokojové rostliny. Zatímco starší generace nedají dopustit na barevně kvetoucí rostliny, jako je africká fialka nebo například ibišek, mladí dávají přednost stálezeleným rostlinám, k nimž patří i zamiokulkas. A právě o této pokojové rostlině bude nyní řeč.
Někdy není času nazbyt – v práci fofr, doma lítačka, člověk si pomalu ani nesedne. Ale jíst se musí, zvlášť když nechcete zbytečně utrácet za oběd v restauraci. Nechte si poradit a odložte při tom předsudky stranou. Rychlý oběd totiž může být i velmi zdravý a plnohodnotný. Dokonce se může stát, že rychlé recepty se ve vaší kuchyni usadí už napořád. Pusťte se s námi do vaření a uvidíte, že manžela a děti už ani nebudete muset přesvědčovat. Tak co, už zapínáte plotnu?
Pocity štěstí a spokojenosti v životě jsou nesmírně důležité. Jak jich ale docílit a dlouhodobě si je udržet? Možná máte pocit, že je to obrovská alchymie, se kterou si nevíte rady. Nejspíše si myslíte, že ve hře je celá řada faktorů a mnoho z nich dokážete ovlivnit jenom z části – například vztahy v rodině, v práci… Ve skutečnosti toho ale máte v rukou hodně. Velkou pomoc vám nabízí hormon dopamin a jeho hladinu ve svém těle můžete ovlivnit více, než sami tušíte. Jak na to?

Nepřehlédněte

Myslíte si, že podle prvotního pohledu na tvář člověka můžete usuzovat na jeho charakter? Podle fyziognomie tomu tak opravdu je. Roli hraje vzhled očí, nosu, úst, čela, ale i jejich vzájemné rozložení v obličeji. Pojďme si říct aspoň některé indicie, které vám mohou poskytnout důležité informace o druhém člověku. Je ale samozřejmě jen na vás, jak velkou váhu tomu budete přikládat...
Vysmíváte se těm, kdo si píšou deník? A zkoušela jste to už někdy? Je to neuvěřitelně očistná záležitost, která vám pomůže zbavit se stresu, utřídit si myšlenky a mnohdy vás také povzbudí. Navíc budete díky deníku mít za pár desítek let na co vzpomínat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek