Neděle , 21. 04. 2024

Alexandra

5 pravidel, jak zařídit obývací pokoj podle feng-šuej

Zařizovat si obývací pokoj je stejně těžké, jako si zařizovat ložnici. Zatímco ložnice má být především oázou klidu, obývací pokoj je zase místem, kde se setkává rodina s přáteli, proto se chcete vyšvihnout v očích známých a zařídit si místnost k naprosté dokonalosti. Aby zde však stále proudila potřebná energie, nezapomínejte na zásady feng-šuej.
obývací pokoj
Žlutá barva přináší do interiéru správné vibrace.

28. 04. 2022

Feng-šuej je staré známé učení, které si klade za cíl vytvořit harmonii mezi člověkem a prostředím, ve kterém žije. Spojené ho máme hlavně se zařizováním interiéru. Co tedy platí v tomto případě a jak si obývací pokoj podle feng-šuej zařídit?

Pohovka nikdy zády ke dveřím

Staré čínské učení říká, že byste v obývacím pokoji nikdy neměli sedět zády ke dveřím. Veškerý sedací nábytek by měl být umístěný tak, abyste ke dveřím seděli maximálně z boku, ideálně čelem. Důvod je prostý – pokud se posadíte zády ke dveřím, nikdy nebudete sedět v klidu. Situaci nebudete mít pod kontrolou a nebudete ani vědět, kdo se za dveřmi nachází a kdo do nich vchází.

obývací pokoj
Žlutá barva přináší do interiéru správné vibrace.

Že nemáte možnost, jak pohovku otočit? Ještě to jde udělat jinak – umístěte do obýváku zrcadlo, které ale nikdy nedávejte přímo naproti dveřím. Zrcadlo sice rozptyluje světlo v interiéru, ale také odráží negativitu, se kterou by mohl člověk do místnosti vejít.

Rozmístěte nábytek do kruhu

A když už jsme u toho nábytku, při rozmísťování se snažte, aby byl do kruhu. Opět je důvod zcela jednoznačný, a sice lidé na sebe vzájemně uvidí a obývací pokoj tak bude přívětivější. A pokud bychom měli být ještě trochu konkrétnější, na levou stranu patří vysoká palma, případně knihovna nebo stojací lampa. Vpravo by si měl najít své místo konferenční stolek nebo taburet.

Feng-šuej dokonce říká, že ze sedačky byste měli vidět nejen na televizi jako takovou, ale také na něco, po čem toužíte nebo čeho byste chtěli dosáhnout. Nositelem snu může být obrázek nebo třeba plakát či malba na zdi.

Mějte po ruce odkládací stolek 

Je konferenční stolek a odkládací stolek. Zatímco první zmíněný se většinou nachází v každém obývacím pokoji, odkládací v mnoha příbytcích chybí. A to je velká škoda. Je totiž symbolem zdraví, tedy pokud je udržovaný v čistotě a je stále hezky uklizený.

K TÉMATU  7 tipů, jak opticky zvětšit malý pokoj

Odkládací stolek by měl být především pevný a kvalitní. Pokud ho chcete něčím zpestřit, ideálně květinami se zakulacenými listy.

Není nad dostatek světla

Pokud chcete žít v celkové harmonii a nechat proudit energii v celém domě, vyplatí se vsadit na dostatek světla. Světlo je podle feng-šuej klíčem ke spokojenému životu, proto do svého domova instalujte zrcadla, která ho přirozeně rozptylují. Aby se přirozenému světlu nezabraňovalo průchodu do domu, strhněte záclony nebo závěsy.

Celý interiér pak prosvětlete lampičkami nebo světlými doplňky, jež nemají tendenci světlo pohlcovat jako tmavé zařízení příbytku.

Optimismus, ať srší z okolních dekorací

Co se týče zmiňovaných doplňků, existují některé, které jdou s feng-šuej ruku v ruce, a které tedy mají své místo i v obýváku. Jsou to především optimisticky laděné kresby a fotografie nebo také zmiňované obrazy znázorňující, po čem toužíte nebo co je vaším přáním. Pamatujte, že obrazy do obýváku by měly ladit s okolím a zbytkem dekorace

dekorace
Používejte světlé barvy, vyvarujte se tmavých.

Naopak do obývacího pokoje nepatří výjevy smutku. Ty mohou proudící energii v místnosti spíše zklidnit, ne-li naprosto utlumit. Raději do interiéru nějakým způsobem rozmístěte kameny, jež uzemňují atmosféru a vzbuzují v člověku pocit stability.

Hřejivost má v obýváku své místo

Jak zařídit obývací pokoj podle feng-šuej už víme. Tedy, ještě nám chybí barvy. I na ně má staré čínské učení svůj názor. Říká, že právě sem patří hřejivé, jemné odstíny barev, proto v obchodech s malířskými potřebami sáhněte po krémové, hnědé, bílé, žluté nebo případně nevýrazně oranžové.

Zejména žlutá a oranžová mají v popisu práce podpořit komunikaci a navodit příjemnou atmosféru v místnosti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ložnice podle feng-šuej. Vytvořte si oázu pro klidný spánek

Průvodce Feng Shui: ukliďte si a dodejte svému domovu i životu nový svěží dech

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Většina lidí si myslí, že nový rok je ideální startovací čárou pro nové začátky. Proto si dávají předsevzetí, která pak ale ve většině porušují. Jak na to, aby vám předsevzetí vydrželo? A nejste-li zrovna povaha, která má pevnou vůli, má vůbec smysl si nějaká předsevzetí dávat?
Rozhodli jste se, že do vašeho života zařadíte pohyb a budete tak dbát na celkové zdraví? Nebo se zkrátka jen chcete vrátit do formy či vyrýsovat svaly? Vedle zdravého jídelníčku je třeba začít i cvičit, ale už dávno neplatí, že musíte docházet jen do posilovny. Vytvořte si vlastní soukromé fitko u sebe doma.
Značka Gucci je dlouhá léta považována za synonymum luxusu. Nedosáhne na ni každý, ovšem pokud už ji vlastníte, vlastníte fantastickou investici, která s každým novým dnem roste na své hodnotě. A to dokonce i v případě, že mluvíme o roztrhaných silonkách, které se nedávno ocitly v nabídce světově proslulé společnosti.
Nadváhou nechce trpět žádná z nás, a proto mnohé ženy usilovně cvičí a snaží se ji udržet na uzdě. Jak je to ale možné, že po čtyřicítce je ten boj s váhou najednou mnohem těžší? Jak to, že ženy, které byly celý život velice hubené, aniž by o to jakkoliv usilovaly, po čtyřicítce začnou najednou nabírat kila? Co se s tělem děje a je možné něco udělat pro to, abyste žili i nadále zdravě, šťastně a netrápili se složitými dietami?
Práškový vitamínový boom, který jsme zažívali ještě před pěti nebo deseti lety, už pominul. Každý, kdo jí zdravě a vyváženě, ví, že vitamíny v prášcích jsou naprostá zbytečnost. Tedy až na výjimky.
Vy ani váš partner nepijete alkohol? Žili jste spolu ještě před svatbou? Váš vztah asi nevydrží. A to i přes to, že jste si před oltářem slibovali lásku a věrnost. V pozoru by měli být i tací, kteří mají odloučené rodiče. Prý je potká stejný osud!
Na umělé nehty se používá gel nebo akryl. Některé ženy si je nemohou vynachválit. Jiné, a to i ty, které je třeba dočasně používaly, říkají "už nikdy více". Co rozděluje tyto dva tábory? Třeba jen to, že o umělé se nemusíte delší dobu starat a jsou stále upravené. Na přirozených nehtech musíte pracovat denně, jinak nebudou nikdy vypadat dobře.
Bude se zastřihovat! Střední nebo krátká délka střihu znamená úplně nový účes, ale také rozhodnutí zbavit se své dlouhé okrasy. Možná se inspirujete!
Mytí vlasů může být stejnou rutinou jako samotná ranní hygiena. I při rutině však můžete dělat několik chyb, kterými kvalitu vlasů ničíte. Abyste takovým problémům předešli, naučte se vnímat nejčastější chyby a vyvarujte se jim. Naučte se správnou techniku mytí vlasů a už nikdy se nebudete trápit kvůli lámavým konečkům nebo mastnotě.
Venkovní umění dokáže vyčarovat obdiv. Na skulptury ze dřeva a z kamene narazíme nejčastěji v parku nebo u lesní stezky. Co říkáte na tyhle?
Black House má jednu zvláštnost. Voda v mělkém vnitřním bazénu umí v kombinaci s prosklenými stěnami odrážet sluneční světlo do každé části domu. Je koncipován pro maximální využití nepřímého slunečního záření. Podívejte se na tu nádheru.
Návrat dětí do školy po Vánočních prázdninách může být pro rodiče výzvou. Náš článek se zaměřuje na praktické tipy, jak podpořit své děti ve studijním procesu. Přinášíme konkrétní rady, které pomáhají vytvořit pozitivní a podporující prostředí pro úspěšný návrat do školní rutiny. Jak jsou na tom vaše děti?

Výběr článků

Začala jste na jaře trénink v přírodě a chcete pokračovat? Běháte nebo chodíte? Dá se to zvládnout i na podzim. Podzim sice přináší nižší teploty, mlhu a občasný déšť. Na takové počasí se však můžete připravit a má dokonce i své výhody. Jak sportovat na podzim a využít potenciálu počasi?
Věci mají své místo. I když to na první pohled nevypadá, už dvouleté děti vědí, kam která věc patří. Právě v tomto věku se začne projevovat smysl pro pořádek. Je tak nutné jim dát pravidla her i úklidu. Dítě začne vnímat vnější a vnitřní řád.
Znáte tibi krystaly, nebo jste o nich ještě nikdy neslyšeli? Přitom je to hit posledních let. Jsou tělu prospěšné a tudíž zdravé a ještě se z nich dá vyrobit třeba domácí cider. Objevte kouzlo tibi limonády!

Nepřehlédněte

Kruhy pod očima jsou věčný problém žen. A jelikož umí snížit sebevědomí, protože vzhled kvůli němu není dokonalý, nabízí se otázka, jak problém řešit. Zprvu je nutné si uvědomit, co za potíží vlastně stojí.
V okamžiku, kdy propukla koronavirová krize se zhmotnil nedostatek pracovníků ve zdravotnictví a také v psychoterapii. Zatímco první zmiňovaní se starali o to, aby se nemocní lidé postavili na nohy, psychoterapeuti se o to samé starali v trochu jiném slova smyslu. Bohužel se mezi námi stále našli i ti, kteří si k nim nechtěli zajít pro pomoc. Mysleli si, že navštěvovat je je spíše jedna velká ostuda, ale opak je pravdou. Dnes je to zcela normální. 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek