Čtvrtek , 26. 05. 2022

Filip

5 pravidel, jak zařídit obývací pokoj podle feng-šuej

Zařizovat si obývací pokoj je stejně těžké, jako si zařizovat ložnici. Zatímco ložnice má být především oázou klidu, obývací pokoj je zase místem, kde se setkává rodina s přáteli, proto se chcete vyšvihnout v očích známých a zařídit si místnost k naprosté dokonalosti. Aby zde však stále proudila potřebná energie, nezapomínejte na zásady feng-šuej.
obývací pokoj
Žlutá barva přináší do interiéru správné vibrace.

28. 04. 2022

Feng-šuej je staré známé učení, které si klade za cíl vytvořit harmonii mezi člověkem a prostředím, ve kterém žije. Spojené ho máme hlavně se zařizováním interiéru. Co tedy platí v tomto případě a jak si obývací pokoj podle feng-šuej zařídit?

Pohovka nikdy zády ke dveřím

Staré čínské učení říká, že byste v obývacím pokoji nikdy neměli sedět zády ke dveřím. Veškerý sedací nábytek by měl být umístěný tak, abyste ke dveřím seděli maximálně z boku, ideálně čelem. Důvod je prostý – pokud se posadíte zády ke dveřím, nikdy nebudete sedět v klidu. Situaci nebudete mít pod kontrolou a nebudete ani vědět, kdo se za dveřmi nachází a kdo do nich vchází.

obývací pokoj
Žlutá barva přináší do interiéru správné vibrace.

Že nemáte možnost, jak pohovku otočit? Ještě to jde udělat jinak – umístěte do obýváku zrcadlo, které ale nikdy nedávejte přímo naproti dveřím. Zrcadlo sice rozptyluje světlo v interiéru, ale také odráží negativitu, se kterou by mohl člověk do místnosti vejít.

Rozmístěte nábytek do kruhu

A když už jsme u toho nábytku, při rozmísťování se snažte, aby byl do kruhu. Opět je důvod zcela jednoznačný, a sice lidé na sebe vzájemně uvidí a obývací pokoj tak bude přívětivější. A pokud bychom měli být ještě trochu konkrétnější, na levou stranu patří vysoká palma, případně knihovna nebo stojací lampa. Vpravo by si měl najít své místo konferenční stolek nebo taburet.

Feng-šuej dokonce říká, že ze sedačky byste měli vidět nejen na televizi jako takovou, ale také na něco, po čem toužíte nebo čeho byste chtěli dosáhnout. Nositelem snu může být obrázek nebo třeba plakát či malba na zdi.

Mějte po ruce odkládací stolek 

Je konferenční stolek a odkládací stolek. Zatímco první zmíněný se většinou nachází v každém obývacím pokoji, odkládací v mnoha příbytcích chybí. A to je velká škoda. Je totiž symbolem zdraví, tedy pokud je udržovaný v čistotě a je stále hezky uklizený.

K TÉMATUDokonalé bydlení v Moody Residence. Moderní srub si užívá dopadající paprsky slunce

Odkládací stolek by měl být především pevný a kvalitní. Pokud ho chcete něčím zpestřit, ideálně květinami se zakulacenými listy.

Není nad dostatek světla

Pokud chcete žít v celkové harmonii a nechat proudit energii v celém domě, vyplatí se vsadit na dostatek světla. Světlo je podle feng-šuej klíčem ke spokojenému životu, proto do svého domova instalujte zrcadla, která ho přirozeně rozptylují. Aby se přirozenému světlu nezabraňovalo průchodu do domu, strhněte záclony nebo závěsy.

Celý interiér pak prosvětlete lampičkami nebo světlými doplňky, jež nemají tendenci světlo pohlcovat jako tmavé zařízení příbytku.

Optimismus, ať srší z okolních dekorací

Co se týče zmiňovaných doplňků, existují některé, které jdou s feng-šuej ruku v ruce, a které tedy mají své místo i v obýváku. Jsou to především optimisticky laděné kresby a fotografie nebo také zmiňované obrazy znázorňující, po čem toužíte nebo co je vaším přáním.

dekorace
Používejte světlé barvy, vyvarujte se tmavých.

Naopak do obývacího pokoje nepatří výjevy smutku. Ty mohou proudící energii v místnosti spíše zklidnit, ne-li naprosto utlumit. Raději do interiéru nějakým způsobem rozmístěte kameny, jež uzemňují atmosféru a vzbuzují v člověku pocit stability.

Hřejivost má v obýváku své místo

Jak zařídit obývací pokoj podle feng-šuej už víme. Tedy, ještě nám chybí barvy. I na ně má staré čínské učení svůj názor. Říká, že právě sem patří hřejivé, jemné odstíny barev, proto v obchodech s malířskými potřebami sáhněte po krémové, hnědé, bílé, žluté nebo případně nevýrazně oranžové.

Zejména žlutá a oranžová mají v popisu práce podpořit komunikaci a navodit příjemnou atmosféru v místnosti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ložnice podle feng-šuej. Vytvořte si oázu pro klidný spánek

Průvodce Feng Shui: ukliďte si a dodejte svému domovu i životu nový svěží dech

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Rozvodovost je v České republice opravdu na vysoké úrovni a za poslední měsíce se počet ukončených manželství ještě znásobil. Karanténu přikazující lidem, aby strávili svůj čas se všemi členy domácnosti zkrátka ne všichni zvládli s lehkostí a bez hádek či řevu. Nový typ onemocnění však není jediný důvod, proč se vztahy rozpadají.  
Tento měsíc rozhodne. Pandemie dosáhla v Česku dalšího vrcholu a téměř zastavila život. Děti opět zůstaly doma a školy se zcela uzavřely. Jenže i mezi nimi nejmenšími přibývá nemocných. Jejich obranyschopnost je oslabená. Chybí jí přirozené podněty a dlouhá zima vyčerpala zásoby vitaminů. Nelze se tak divit, že přibývá také dětských pacientů.
V dnešní moderní době jsme až zahlceni spoustou nových vychytávek. To se týká oi spotřebičů a pomocníků do domácnosti. V obchodech najdete zboží jakéhokoliv druhu a někdy se vám dokonce podaří narazit na poněkud podivná zařízení, jejichž účel je třeba ještě uhodnout. Přiznejme si, že někde mezi touto hojností zaujal své místo parní čistič.
Všichni lidé na celém světě chtějí být zdraví a krásní. Téměř každá žena si chce uchovat svou krásu a mládí co nejdéle. I když se život zdá být hektický a obtížný, ženy se snaží najít několik minut na péči o sebe každý den. Cílem kosmetických procedur je zastavení nebo zpomalení procesu stárnutí. Ale co když mluvíme o nevysvětlitelné ztrátě krásy? Tohle se stalo ženě z Anglie – Mary Ann Bevan.
Známe to všechny. Ocitneme se z ničeho nic ve společnosti, nikoho neznáme a s naší introvertní povahou nemáme odvahu dát se s někým do řeči. Někdy za to může strach, jindy stud a velmi často také netušíme, jak se do konverzace s ostatními zapojit, abychom se neztrapnily. Naštěstí existuje mnoho témat, do kterých se můžeme bez obav pustit i bez hlubších znalostí i dovedností.
Někdo se pyšní hustou a dlouhou hřívou, někdo se zase trápí se svými řídkými vlasy, které sotva dorostou po ramena. Naštěstí existuje možnost prodloužení vlasů, díky níž si řada z nás splní svůj sen – mít krásné a dlouhé vlasy. Jaké jsou metody prodloužení a na co si dát pozor?
Problémů, které člověka dokážou potrápit, je celá spousta. Mezi ně patří také zánět močových cest, který je velmi bolestivou zdravotní potíží. Ať už postihne ženu nebo muže, umí vyvolat nepříjemné pocity a dokáže člověka potrápit. Proto si pojďme prozradit, jak ho vyléčit.

Nepřehlédněte

O botoxu a jeho účincích se hojně mluví, kosmetické úpravy botoxem jsou skloňovány v médiích a zejména celebrity si v těchto úpravách libují. Ale už zdaleka nejen slavné tváře jeho magii podlehly. Ovšem i když se díky botoxovým injekcím můžete zbavit vrásek, čímž jistě alespoň na chvíli vizuálně zastavíte stárnutí, ne vždy je to výhra.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek