Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Bydlení v boho stylu? Pokoj vás musí zahřát u srdce

Se správnou pozorností věnovanou detailům a barvám, které si vyberete, může boho vypadat super elegantně. Místnosti s tlumenou nebo neutrální základní paletou s několika divokými vzory jsou často naprosto ohromující a vypadají neuvěřitelně elegantně! Ať už se vydáte jakoukoli cestou, interiéry boho jsou ideální pro dosažení tohoto útulného a příjemného pocitu.
bydlení v boho stylu
Zařiďte si svou domácnost do jedinečného stylu. (foto: 123RF)

26. 04. 2021

Jak zařídit bydlení v boho stylu?

K tomuto eklektickému vzhledu můžete přistupovat dvěma způsoby. V oboz případech bydlení v boho stylu dosáhnete.

  • Můžete jít ALL IN smícháním všech vzorů, barev a textur, které vás napadnou. Žádné zdržování. Skvělý!
  • Můžete být jemnější, pouhým přidáním několika eklektických doteků do svého pokoje.

Nepoužívejte mnoho černé

Pokud toužíte po elegantním bohémském dekoru, zkuste se držet dál od velkých, černých kusů nábytku nebo velkých kusů nábytku ve velmi tmavých odstínech.

Držte se světlého, jasného dřeva: Tmavá dřeva jsou docela těžká, zatímco světlá bělená poskytují vzdušnost a čisté pozadí pro barvy, vzory a textury, které přidáte do svého pokoje.

Pokud zvolíte tento přístup, měli byste se pokusit zapamatovat přidání jednoho nebo dvou malých tmavších prvků, které ukotví váš pokoj.

Rostliny, rostliny, rostliny!

Čím více tím lépe! Ještě jsme neviděli fotografii prohlášené boho místnosti, která nemá alespoň 3 rostliny! Rostliny dodávají přirozenou atmosféru „džungle“ bez námahy – a jsou úžasné! Nezapomeňte také na závěsné rostliny a rostliny vinné révy. Mohou pomoci přidat spoustu vizuálního zájmu do oblastí vašeho pokoje, které vypadají prázdně.

Kaktusy jsou obzvláště populární v trendu výzdoby boho džungle, takže pokud máte přístup k některým pichlavým přátelům, určitě si nějaké vezměte!

Věřte, že rostliny = dobré vibrace.

Smíchejte různorodá světla

Řetězová světla, lucerny, funky lustry, svíčky. Využijte je všechny! Můžete kombinovat libovolné typy světelných zdrojů, které vás potěší, ale myslete na to, že pro boho vzhled jsou typické přírodní materiály, nebo alespoň vzory.

Podobně jako přidání spousty textury jsou vzory klíčem k dekoraci boho.

S barvami nešetřete

Pokud se cítíte ztraceni, zkuste vybrat paletu netradičních barev a pracovat s nimi. Například fialová a zlatá, rezavá a námořnická nebo šarlatová a mandarinková. Pokud tedy máte velký barevný koberec, zkuste vybrat doplňky pokoje, co ladí s akcentní barvou, která doplňuje výraznou barevnost koberce.

K TÉMATU  Jak vybrat vánoční stromek

Vůně domova

Nepodceňujte dopad, který může mít vůně na váš domov! Stejně jako když nosíte parfém, může váš domov, který voní skvěle, opravdu zanechat na lidech trvalý dojem. Je těžké doporučit jakoukoli konkrétní vůni, protože parfém je tak neuvěřitelně subjektivní.

Existuje však mnoho způsobů, jak můžete do svého domova začlenit nádherné vůně, ať už je to pomocí vonné svíčky s příjemným aroma, éterických olejů, kadidla nebo dokonce jen dochucováním některých lahodných ingrediencí při vaření. Možnosti jsou nekonečné, takže se bavte vůněmi a najděte to, co vyhovuje osobnosti vašeho domova!

Věci, které milujete

Věci, které nějakým způsobem vyprávějí příběh, nebo speciální věci, které jste si vybrali na svých cestách, vám budou každý den přinášet radost a budou připomínkou vaší životní cesty. Něco jako prohlížení fotoalba, až na to, že v něm žijete! Pokud zdobíte věcmi, které máte rádi, váš domov, tyto věci v něm se tak jako tak nevyhnutelně stanou podmětem ke konverzaci. A to je skvělé! Budete mít co říct, protože jsou součástí vašeho příběhu!

Vytvoření vrstveného eklektického boho prostoru bude nějakou dobu trvat! Vyzkoušíte si dekorace, barva, osvětlení, materiály – a nakonec najdete rovnováhu. To je v pořádku, protože nemusíte nikam spěchat.

Váš boho životní prostor by měl být vaším odrazem. Pokud se v něm budete cítit dobře, budou to tak cítit i ostatní.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Anglický styl bydlení: prim hrají masivní zrcadla i krb

Skandinávský styl bydlení: Minimalismus skloubený s přírodou

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.
Každoročně je v České republice diagnostikováno více než 7 200 nových případu onemocnění karcinomem prsu, což odpovídá více než 133 pacientům na 100 tisíc obyvatel. Jedná se o jeden z nejzávažnějších epidemiologických problémů. Jedinou možností boje je včasná diagnostika a úspěšná léčba. Mezi nejagresivnější formy patří zánětlivá rakovina prsu.
Děti a mobilní telefony, to je časté téma k rodičovské diskuzi. Nikomu se nelíbí, kolik času u displejů chytrých zařízení děti tráví. Sami rodiče jim přitom přístroje dávají do rukou nebo jim jdou špatným příkladem. Navenek jsou nespokojení, ale zároveň si tak usnadňují práci a nechávají dítě zabavit se po svém. V jiných případech jim sami ukazují, kolik času u telefonu sami tráví. Proč to není dobře a jak situaci řešit?
Vaginální mykóza nebo také kvasinková infekce. To je problém, který je ženám moc dobře známý. Štěstí má žena, která se s nepříjemným pocitem pálení, svědění a nepříjemnou bolestí intimních partií ještě nesetkala. Statistiky však říkají, že se s mykózou alespoň jednou za život setkala snad každá z nich. Proto lze logicky říct, že každá žena se ptala na to, jak s mykózou bojovat.
Děti a mobilní telefony, to je časté téma k rodičovské diskuzi. Nikomu se nelíbí, kolik času u displejů chytrých zařízení děti tráví. Sami rodiče jim přitom přístroje dávají do rukou nebo jim jdou špatným příkladem. Navenek jsou nespokojení, ale zároveň si tak usnadňují práci a nechávají dítě zabavit se po svém. V jiných případech jim sami ukazují, kolik času u telefonu sami tráví. Proč to není dobře a jak situaci řešit?
Už jste někdy slyšeli o osteodynamice? Pokud ještě ne, pak určitě nepřehlédněte náš článek. Právě v něm se dozvíte, v čem je tato metoda výjimečná a co všechno s naším tělem dokáže. A už teď můžeme prozradit, že jen samé dobré věci. Tak jdeme na to!
Jaimie a Dave žijí již několik let v Americe. Oba měli stejný cíl a sen, a to postavit si svůj vlastní dům. Myšlenka hypotéky je nelákala, a tak se rozhodli, že z našetřených peněz zakoupí několik přepravních plechových kontejnerů, přepracují je a doplní dalším recyklovaným materiálem. Výsledek je naprosto famózní. Mladý americký pár dokázal téměř nemožné. Uprostřed přírody postavil dokonalé obydlí, které splňuje veškeré standardy na bydlení. Pojďte se s námi podívat, jak se muži a ženě práce podařila.
Nejoblíbenější nápoj na světě skrývá hodně zajímavostí. Dnes se podíváme hned na 5 zajímavostí, které o tomto nápoji rozhodně neznáte. Některé z nich jsou šokující. Kromě následujících zajímavostí vám nabídneme ještě stručný výčet dalších informací, které jistě neznáte o nápoji, který pijete každé ráno u snídaně.
Tinnitus je nemoc, která přichází zcela nečekaně, ale nezřídka s námi zůstává po celý život. Často se o ní hovoří jako o civilizační chorobě. Jenže tinnitus není nemoc jako taková, spíše jde o příznak něčeho jiného, jen lékaři stále nevypátrali čeho.
Kdo by nemiloval nakládané kyselé okurky. Jsou výborné k masitému pokrmu, nebo jen tak, když máme chuť. Legendární „kvašáky“ se zkrátka těší velké oblibě. Pokud ale chcete mít ve špajzu dostatečné zásoby zavařených okurek na zimu, je zapotřebí mít dobrou úrodu

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek