Středa , 30. 11. 2022

Ondřej

Bydlení v boho stylu? Pokoj vás musí zahřát u srdce

Se správnou pozorností věnovanou detailům a barvám, které si vyberete, může boho vypadat super elegantně. Místnosti s tlumenou nebo neutrální základní paletou s několika divokými vzory jsou často naprosto ohromující a vypadají neuvěřitelně elegantně! Ať už se vydáte jakoukoli cestou, interiéry boho jsou ideální pro dosažení tohoto útulného a příjemného pocitu.
bydlení v boho stylu
Zařiďte si svou domácnost do jedinečného stylu. (foto: 123RF)

26. 04. 2021

Jak zařídit bydlení v boho stylu?

K tomuto eklektickému vzhledu můžete přistupovat dvěma způsoby. V oboz případech bydlení v boho stylu dosáhnete.

  • Můžete jít ALL IN smícháním všech vzorů, barev a textur, které vás napadnou. Žádné zdržování. Skvělý!
  • Můžete být jemnější, pouhým přidáním několika eklektických doteků do svého pokoje.

Nepoužívejte mnoho černé

Pokud toužíte po elegantním bohémském dekoru, zkuste se držet dál od velkých, černých kusů nábytku nebo velkých kusů nábytku ve velmi tmavých odstínech.

Držte se světlého, jasného dřeva: Tmavá dřeva jsou docela těžká, zatímco světlá bělená poskytují vzdušnost a čisté pozadí pro barvy, vzory a textury, které přidáte do svého pokoje.

Pokud zvolíte tento přístup, měli byste se pokusit zapamatovat přidání jednoho nebo dvou malých tmavších prvků, které ukotví váš pokoj.

Rostliny, rostliny, rostliny!

Čím více tím lépe! Ještě jsme neviděli fotografii prohlášené boho místnosti, která nemá alespoň 3 rostliny! Rostliny dodávají přirozenou atmosféru „džungle“ bez námahy – a jsou úžasné! Nezapomeňte také na závěsné rostliny a rostliny vinné révy. Mohou pomoci přidat spoustu vizuálního zájmu do oblastí vašeho pokoje, které vypadají prázdně.

Kaktusy jsou obzvláště populární v trendu výzdoby boho džungle, takže pokud máte přístup k některým pichlavým přátelům, určitě si nějaké vezměte!

Věřte, že rostliny = dobré vibrace.

Smíchejte různorodá světla

Řetězová světla, lucerny, funky lustry, svíčky. Využijte je všechny! Můžete kombinovat libovolné typy světelných zdrojů, které vás potěší, ale myslete na to, že pro boho vzhled jsou typické přírodní materiály, nebo alespoň vzory.

Podobně jako přidání spousty textury jsou vzory klíčem k dekoraci boho.

S barvami nešetřete

Pokud se cítíte ztraceni, zkuste vybrat paletu netradičních barev a pracovat s nimi. Například fialová a zlatá, rezavá a námořnická nebo šarlatová a mandarinková. Pokud tedy máte velký barevný koberec, zkuste vybrat doplňky pokoje, co ladí s akcentní barvou, která doplňuje výraznou barevnost koberce.

K TÉMATU  DIY: vyrobte si prací prášek a perte levně a účinně. To je ekologie v domácnosti

Vůně domova

Nepodceňujte dopad, který může mít vůně na váš domov! Stejně jako když nosíte parfém, může váš domov, který voní skvěle, opravdu zanechat na lidech trvalý dojem. Je těžké doporučit jakoukoli konkrétní vůni, protože parfém je tak neuvěřitelně subjektivní.

Existuje však mnoho způsobů, jak můžete do svého domova začlenit nádherné vůně, ať už je to pomocí vonné svíčky s příjemným aroma, éterických olejů, kadidla nebo dokonce jen dochucováním některých lahodných ingrediencí při vaření. Možnosti jsou nekonečné, takže se bavte vůněmi a najděte to, co vyhovuje osobnosti vašeho domova!

Věci, které milujete

Věci, které nějakým způsobem vyprávějí příběh, nebo speciální věci, které jste si vybrali na svých cestách, vám budou každý den přinášet radost a budou připomínkou vaší životní cesty. Něco jako prohlížení fotoalba, až na to, že v něm žijete! Pokud zdobíte věcmi, které máte rádi, váš domov, tyto věci v něm se tak jako tak nevyhnutelně stanou podmětem ke konverzaci. A to je skvělé! Budete mít co říct, protože jsou součástí vašeho příběhu!

Vytvoření vrstveného eklektického boho prostoru bude nějakou dobu trvat! Vyzkoušíte si dekorace, barva, osvětlení, materiály – a nakonec najdete rovnováhu. To je v pořádku, protože nemusíte nikam spěchat.

Váš boho životní prostor by měl být vaším odrazem. Pokud se v něm budete cítit dobře, budou to tak cítit i ostatní.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Anglický styl bydlení: prim hrají masivní zrcadla i krb

Skandinávský styl bydlení: Minimalismus skloubený s přírodou

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zejména během zimy k nám do domácnosti zavítal nevítaný host jménem plíseň. Projevuje se nejen nepříjemným zápachem, ale také tmavými skvrnami poblíž oken nebo v rozích místnosti, kde se drží vysoká vlhkost. Plíseň trápí hlavně majitele bytů, kteří mají plastová okna a jimž se vlhkost vzduchu v příbytku především v zimě pohybuje ve vysokých číslech.
Ve světě krásy panuje řada mýtů a stereotypů. Některé z nich jsou pozůstatky starších studií, jiné vznikly jednoduše mezi lidmi a postupně se staly dostatečně přesvědčivé natolik, že ovlivnily naše chování a přístup ke kráse jako takový. Vyznat se ve světě pravdy a mýtů je skutečně nelehký úkol, ovšem, abychom vám jej alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších mýtů, které i dodnes kolují mezi námi.
Zima není váš kamarád? Nejraději byste se proto na Vánoce sebrali a odjeli do teplých krajů a Štědrý den si užívali s koktejlem v ruce, v bikinách a na pláži s výhledem u moře? Není nic jednoduššího než si koupit letenku a odpočítávat dny. Které destinace jsou na zimní dovolenou v tropech jako stvořené?
Umíte si představit kuchyni bez lednice? Lednice a mrazák zkrátka patří k našemu životu. Denně je používáme, snažíme se je mít neustále plné. Na co však zapomínáme, tak je péče o ně. Především o lednici, kterou používáme trochu více než mrazák, bychom měli správně a dostatečně pečovat. Jenom tak dosáhneme správného efektu, který na potraviny lednice má.  
Trápí vás únava? Chce se vám pořád spát? Pijete často kávu, ale energie stále nikde? Někde tedy musí být chyba! Představte si, že byste byli plní elánu a energie. Ano, opravdu to jde! Proto si v dnešním článku povíme, jak se konečně zbavit únavy a mít energii, po které tak dlouho toužíte!

Nepřehlédněte

Máte v plánu pořízení nové kuchyňské linky? Pak jistě stojíte před důležitým rozhodnutím. Je lepší koupit si kuchyňskou linku matnou, nebo lesklou? Jasná odpověď v podstatě neexistuje, můžete však obojí zkombinovat nebo si projít všechny výhody a nevýhody. Jak se nakonec rozhodnete?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek