Neděle , 03. 07. 2022

Radomír

Anglický styl bydlení: prim hrají masivní zrcadla i krb

Kdo by netoužil po tom žít v domácnosti, která se vzhledově podobá královskému paláci! Pokud jste zastánci kombinace romantiky a možná malého kýče, anglický styl bydlení je pro vás to pravé. A i když nežijete na anglickém venkově, můžete takto zařízený příbytek mít. Stačí se držet několika pravidel.
anglický styl bydlení
Zařiďte si domácnost do anglického stylu. (foto: 123RF)

16. 04. 2021

Bydlení v anglickém stylu stejně jako skandinávské bydlení či jiné styly mají svá pravidla. Velmi často se zaměňuje s vintage stylem nebo se stylem Provence, ale jsou zde jisté odlišnosti. Anglický styl bydlení navazuje na tradiční styl Velké Británie a dalších zemí, jež jsou tímto státem ovlivnění. Snoubí se zde elegance a nadčasovost, člověk si dokonce může připadat jako ve starožitnictví, když v takové domácnosti chvilku pobude.  

Dřevo je alfou, omegou 

Ať už se vám na anglickém stylu bydlení líbí právě ono zmiňované snoubení elegance a nadčasovosti nebo notná dávka luxusu, která z interiéru sálá, ptáte se, co by v domácnosti nemělo chybět. Alfou i omegou anglického bydlení je dřevo, které může být v kombinaci s dalšími přírodními materiály, jako je sklo nebo mramor.  

Při výběru nábytku svou pozornost upněte na kusy z masivního, tmavého dřeva. Vhodnou volbou je ořech, mahagon nebo sekvoje či dub. Sedací nábytek by měl být potažen různými textiliemi (nebojte se vzorů, to se Angličanům líbí). Pohovky pak jen doplňte zdobnými polštáři.  

Nezapomínejte na konferenční stolky a odkládací stolky. Jedná se nejen o praktické, ale také estetické prvky, které dozdobí porcelánové bytové doplňky nebo nádobí či honosné svícny, které mohou být jak z mědi nebo jiného kovu, tak ze dřeva.  

Vzory i na stěnách 

Již bylo zmíněno, že Angličané si na vzory potrpí. Mají to zkrátka rádi, i když to mnohým lidem může přijít jako jeden velký kýč. Proto je umísťují i na stěny. Zatímco v mnoha domácnostech zůstávají stěny bez povšimnutí, na anglickém venkově se na zdi lepí textilní tapety nejčastěji s květinovým vzorem. Samozřejmě tento motiv není podmínkou, ale používá se nejčastěji (daleko víc než klasická matná malba).  

K TÉMATUTrendy v bydlení: Zima 2018/2019. Warm & Cozy, Chic & Modern, Shimmer & Shine a Cool & Creative. Inspirujte se!

Aby toho nebylo málo, do oken se věší mohutné sametové závěsy, které můžete znát z královských sídel nebo ze zámků, kde nějakou dobu pobývali hrabata. 

Krb je dominantou hlavní místnosti 

Za hlavní místnost se většinou považuje obývací pokoj, jehož součástí by měl být krb. Jedná se o typický prvek anglických interiérů, který by neměl být jen na parádu – měl by být plně funkční, aby z obývacího pokoje udělal ještě útulnější místo.  

Krb jakožto dominanta hlavní místnosti by neměla postrádat masivní dřevěnou římsu, na které se budou vyjímat bytové dekorace. Většinou se stává, že nad krbem visí obrovské zrcadlo opět s dřevěným rámem.  

Když už jsme u těch zrcadel… 

A když už jsme zmínili zrcadla, nějakou chvíli u nich zůstaňme. Tento dekorativní prvek se velmi často dává do menších bytových jednotek, jelikož umí opticky zvětšit interiér. V bydlení v anglickém stylu má však své místo z jiného důvodu.

V tomto případě je důležité, že opět mluvíme o jakémsi luxusním prvku, který má mít buď nevšední, honosný vzhled, nebo masivní dřevěný rám. Své místo má nejen v obývacím pokoji, ale také v jiných místnostech domu.  

Jde ruku v ruce s křišťálovým lustrem, který je pravděpodobně tím nejvíce kýčovitým prvkem anglicky zařízené domácnosti. Zatímco pro některé je to už moc, jiní se křišťálovému lustru nijak nebrání a s radostí ho instalují do obývacího pokoje nebo jídelny.  

A co vy, učarovalo vám anglické bydlení nebo patříte do skupiny, která se domnívá, že je to jeden velký kýč? A v jakém stylu byste si své bydlení zařídili vy? 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Aktuální trendy ve světě bydlení pro rok 2021

Skandinávský styl bydlení: Minimalismus skloubený s přírodou

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Rychle dojet do mateřské školky, odložit dítě paní učitelce a už abychom byli v práci. Rodiče dnes často spoléhají na to, že paní učitelka ve školce (škole) se už nějak postará o to, co je třeba. Před výchovou ale neutečeme, a ani se nezbavíme odpovědnosti z ní vyplývající. Pro dítě je největší autorita rodič. Ve školce se navíc dítě má učit jiné věci, než to, co jako rodiče doma zanedbáváme.
Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.
Lidé by si vzájemně v nouzi měli pomáhat, i přesto však je na světě mnoho případů, kdy člověku či zvířeti v ohrožení života nikdo pomoc neposkytnul. Doba je čím dál hektičtější a lidé si již méně všímají toho, co se okolo nich děje. Často bývají i lhostejní vůči negativním situacím, do kterých raději nechtějí zasahovat, aby sami nebyli ohroženi.
Prosinec je vhodná doba na nějakou tu pohádku. Na jaký film se vypravit s dětmi do kina? Aktuálně je na výběr hned několik variant, pro co se rozhodnout. Animovaní kutilové Pat a Mat pobaví i dospělé, pohádka z našich krajů Čertí brko se pyšní lákavým obsazením, a francouzská rodinná komedie Vánoce a spol. představí Santu až po kolena v bryndě.
Je sice pravdou, že jsme všichni netrpělivě čekali až se dostaví léto. V horkých letních měsících se nám ale nechtějí nosit tenisky nebo jinak uzavřené boty. V důsledků vysokých teplot mohou někomu také nohy začít otékat. V tuto chvíli přichází na scénu dámské sandály. Jaké jsou typy a s čím je vhodné je kombinovat? Může je nosit opravdu každá dáma a hodí se ke každé příležitosti? Všechny tyto informace jsme zjistili za vás.
Pro mnoho žen je přechod velkým strašákem kvůli jeho nepříjemným symptomům. K nim patří návaly horka, noční pocení, výkyvy nálad a únava. Jenže menopauza patří k životu a je jeho přirozenou součástí. Projde jí každá žena. Ovšem existují přípravky, které vám pomohou její příznaky zmírnit a toto období zvládnout s grácií. Soutěžte s námi a vyhrajte doplňky stravy Naturevia PerfectDay a Magnesium 1!
Když v supermarketech udeří akce, sáhneme na dno prasátek a namíříme si to střemhlav na nákupy. Všechno, co lze schovat do mrazáku, nakoupíme za akční ceny, protože v opačném případě bychom za dané zboží utratili dvojnásobek. To samé platí i v případě masa. Když je za skvělou cenu, nabereme ho kila a pustíme se do zamrazování. Jenže co udělat v okamžiku, kdy ho chceme zpracovat?
Když vám několik lékařů nezávisle na sobě oznámí, že v pětadvaceti letech máte počínající artrózu a nic se s tím nedá dělat, můžete udělat dvě věci. Buď to vzdát a trpět po zbytek života bolestmi kyčlí a všeho možného, nebo lékařům nevěřit a vzít situaci do vlastních rukou.
Cestování se stane vášní prakticky každého, kdo se do něj ponoří a kdo si začne sepisovat seznam míst, která by chtěl během svého života navštívit. Na wish listu prakticky každého cestovatele se nachází nádherná Paříž, Fontána di Trevi v Římě nebo Spojené státy, které se chtějí zažít už jenom kvůli odlišné kultuře a faktu, že se jedná o naprosto jiný svět. Co si na papír ale napsat i taková místa, o kterých se předpokládá, že za pár let zmizí z povrchu zemského?

Nepřehlédněte

Agresivita zahrnuje komplex jednání, které patří do lidské společnosti. Nelze ji ze života vyloučit, protože má nejen své negativní, ale také pozitivní stránky. Pomáhá nám přežít i překonat různé překážky. Pokud se však projevuje ve formě destrukce a násilí, do společnosti nepatří.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek