Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Zahrňte do pitného režimu jablečný džus. Posílí vám imunitu a podpoří srdeční kondici

Už nevíte, co pít, abyste si pitný režim co nejvíce zpříjemnily? Pak vám doporučujeme vložit do odšťavňovače několik jablek a připravit si nápoj, co vám prospěje ve všech směrech. Proč s jeho výrobou neotálet?
zdroj: 123RF.com

26. 06. 2018

26. 06. 2018

Na pitný režim se klade velký důraz celoročně. Ovšem teď, s příchodem léta, je jeho dodržování ještě o něco důležitější, protože vyšším teplotám je potřeba přizpůsobit i příjem tekutin. A teď se nabízí otázka – čím zaháníte žízeň vy? Pokud už vám samotná voda „leze krkem“, zkuste dát do odšťavňovače pár jablek sladší odrůdy a vyrobit si vlastní ovocný džus. Tenhle drink vám totiž kromě nepostradatelné hydratace nabízí i zajímavá pozitiva!

Cholesterol v normě a srdce v kondici

Není žádným tajemstvím, že jablka jsou zdrojem více než 30 minerálních látek. Poskytují také cenné enzymy, normalizující střevní mikroflóru a dávku fruktózy, jež stabilizuje hladinu cukru v krvi. Už tohle zní jako něco, co si určitě nechcete nechat ujít. Důvodů, proč jim dát šanci – třeba právě ve formě domácího nápoje, je ale víc. Šťavnaté plody vám dodají i poměrně velké množství vlákniny, která reguluje hladinu cholesterolu, čímž zabraňuje nežádoucímu ucpávání cév. Tím chrání celý váš kardiovaskulární systém před poškozením. Takže na zdraví? Přesně tak.

Prevence rakoviny, které není nikdy dost

Motivací, proč jablečný džus popíjet pravidelně, by mohly být i závěry americké studie, provedené Cornellovou univerzitou, která má sídlo v New Yorku. Z nich jednoznačně vyplývá, že mezi obsaženými látkami v onom ovoci se nachází i několik unikátních sloučenin s anti-rakovinovými účinky. Vědci se rovněž netají názorem, že tyto sloučeniny snižují riziko o celých 30 %, přičemž se to týká zejména rakoviny jater, tlustého střeva, plic a prsu.

Posílení obranyschopnosti, co přijde vhod

Příjemná zjištění přináší i američtí odborníci, tentokrát působící na Massachusettské univerzitě. Ti se na základě svého vlastního průzkumu domnívají, že kulatí a sladcí přátelé vás mimo již zmíněných cenných složek obohatí také o nemalé množství fotochemikálií. Tyto rostlinné látky si tamní specialisté spojují s posíleným imunitním systémem a omezenou pravděpodobností chronických onemocnění. Není už tedy nejvyšší čas na vychlazený jablečný džus? Neříkejte, že vás jmenované výhody k jeho ochutnání alespoň nenavnadily…

K TÉMATUKam letos míří Češi na dovolenou? Žádné moře, vede chalupa

Když už jsme u té domácí výroby, děláte si ovocné nebo zeleninové šťávy často? Pokud znáte nějaký prima recept, budeme moc rádi, když se o něj s námi podělíte!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kam letos míří Češi na dovolenou? Žádné moře, vede chalupa

Dietní sušenky ze tří surovin. K přípravě budete potřebovat pouze jednu misku a 15 minut

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Narodit se jako muž nebo žena ještě neznamená, že se tak musíte i cítit. V posledních letech o tom slýcháváme stále častěji a můžeme to chápat, i nemusíme, ale jsou lidé, kteří se vnitřně neztotožňují s žádným pohlavím. Nechtějí se škatulkovat a hrdě se k tomu hlásí. Mezi celebritami jsou tahle prohlášení stále častější. Kdo se v poslední době přiznal a kdo se cítí nebýt ani mužem, ani ženou?
Pro někoho může jít o kraj nehostinný, neboť si ho často spojujeme zejména s těžbou uhlí. Ve skutečnosti jde ale o nádherný kus krajiny s bohatou historií a přírodními scenériemi, které rozhodně stojí za to navštívit. Vybrali jsme pro vás deset nejzajímavějších míst, které byste si při návštěvě severních Čech neměli nechat ujít.
Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?
Toužili jste někdy po tom mít recept na štěstí? Nebo objevit nějaký nástroj, díky kterému doopravdy zažijete štěstí? Pokud ano, tak mám pro vás dobrou zprávu. Dnes vám totiž prozradím nástroj, který vám štěstí opravdu může přinést. Podmínkou ale je, že tento nástroj uchopíte do praxe a budete se jím řídit. Jste připravení? Jdeme tedy na to.
Mnozí lidé považují pokojové rostliny jenom za jakousi dekoraci či doplněk, který zútulňuje domácnost. Jenže pravdou je, že pokojové rostliny nemají jen dekorativní funkci. Jejich úkolem je pročistit vzduch v interiéru. Pokud jste například alergikem nebo astmatikem, víte, jak důležité je mít domácnost bez pylu, prachu či dalších alergenů a nečistot. Jelikož se o takzvanou zdravou domácnost snažíte, investujete do mnohdy velice předražených čističek vzduchu, aniž byste si uvědomili, že funkci čističky vzduchu hravě zvládnou i pokojové rostliny. Jen stačí vědět, které požádat o pomoc.
Čas nejde zastavit, a tak i miláček všech žen, Antonio Banderas, zakotvil v přístavu šedesátníků. V poslední době prošel velkými změnami ve svém životě. Mimo jiné prodělal infarkt a před několika týdny oznámil, že má koronavirus. Svůj zaběhlý hollywoodský život ale právě po infarktu zcela přehodnotil a dnes plní sociální sítě zcela novými příspěvky. Čemu propadl?
Máte v plánu pořízení nové kuchyňské linky? Pak jistě stojíte před důležitým rozhodnutím. Je lepší koupit si kuchyňskou linku matnou, nebo lesklou? Jasná odpověď v podstatě neexistuje, můžete však obojí zkombinovat nebo si projít všechny výhody a nevýhody. Jak se nakonec rozhodnete?

Nepřehlédněte

I když se loňské léto neslo v poměrně propršeném duchu a člověk si víc užil dešťů než sluníčka, stejně nás to z úsporného hlediska příliš nespasilo. Respektive to nespasilo ty, kteří dešťovou vodu nechytali a nadále z ní netěžili. Jejich spotřeba vody byla stejně vysoká jako každý rok, ovšem ti aktivnější se těšili z rapidní úspory.
Kdo by se nechtěl probouzet za vůně čerstvě uvařené kávy. Káva je ten nejlepší životabudič a dnes si řada lidí bez šálku dobře uvařeného kofeinového nápoje nedokáže představit den. Patříte také mezi kávové nadšence? Pak byste jede takový kávovar měli mít i doma. Jenže nabídka na trhu je tak rozmanitá a široká! Po jakém kávovaru sáhnout, ptáte se? Poradíme vám!

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek