Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Zahrňte do pitného režimu jablečný džus. Posílí vám imunitu a podpoří srdeční kondici

Už nevíte, co pít, abyste si pitný režim co nejvíce zpříjemnily? Pak vám doporučujeme vložit do odšťavňovače několik jablek a připravit si nápoj, co vám prospěje ve všech směrech. Proč s jeho výrobou neotálet?
zdroj: 123RF.com

26. 06. 2018

26. 06. 2018

Na pitný režim se klade velký důraz celoročně. Ovšem teď, s příchodem léta, je jeho dodržování ještě o něco důležitější, protože vyšším teplotám je potřeba přizpůsobit i příjem tekutin. A teď se nabízí otázka – čím zaháníte žízeň vy? Pokud už vám samotná voda „leze krkem“, zkuste dát do odšťavňovače pár jablek sladší odrůdy a vyrobit si vlastní ovocný džus. Tenhle drink vám totiž kromě nepostradatelné hydratace nabízí i zajímavá pozitiva!

Cholesterol v normě a srdce v kondici

Není žádným tajemstvím, že jablka jsou zdrojem více než 30 minerálních látek. Poskytují také cenné enzymy, normalizující střevní mikroflóru a dávku fruktózy, jež stabilizuje hladinu cukru v krvi. Už tohle zní jako něco, co si určitě nechcete nechat ujít. Důvodů, proč jim dát šanci – třeba právě ve formě domácího nápoje, je ale víc. Šťavnaté plody vám dodají i poměrně velké množství vlákniny, která reguluje hladinu cholesterolu, čímž zabraňuje nežádoucímu ucpávání cév. Tím chrání celý váš kardiovaskulární systém před poškozením. Takže na zdraví? Přesně tak.

Prevence rakoviny, které není nikdy dost

Motivací, proč jablečný džus popíjet pravidelně, by mohly být i závěry americké studie, provedené Cornellovou univerzitou, která má sídlo v New Yorku. Z nich jednoznačně vyplývá, že mezi obsaženými látkami v onom ovoci se nachází i několik unikátních sloučenin s anti-rakovinovými účinky. Vědci se rovněž netají názorem, že tyto sloučeniny snižují riziko o celých 30 %, přičemž se to týká zejména rakoviny jater, tlustého střeva, plic a prsu.

Posílení obranyschopnosti, co přijde vhod

Příjemná zjištění přináší i američtí odborníci, tentokrát působící na Massachusettské univerzitě. Ti se na základě svého vlastního průzkumu domnívají, že kulatí a sladcí přátelé vás mimo již zmíněných cenných složek obohatí také o nemalé množství fotochemikálií. Tyto rostlinné látky si tamní specialisté spojují s posíleným imunitním systémem a omezenou pravděpodobností chronických onemocnění. Není už tedy nejvyšší čas na vychlazený jablečný džus? Neříkejte, že vás jmenované výhody k jeho ochutnání alespoň nenavnadily…

K TÉMATU  Jak na křečové žíly? Pomoct mohou nejen odvary

Když už jsme u té domácí výroby, děláte si ovocné nebo zeleninové šťávy často? Pokud znáte nějaký prima recept, budeme moc rádi, když se o něj s námi podělíte!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kam letos míří Češi na dovolenou? Žádné moře, vede chalupa

Dietní sušenky ze tří surovin. K přípravě budete potřebovat pouze jednu misku a 15 minut

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vztahy s tchyní jsou kapitolou partnerského života samy o sobě. I když v mnoha případech jde o vztahy skvělé, v jiných to může značně skřípat. Zatímco někdy dělá tchyně naschvály, jindy si žena nenastaví jisté hranice, které se poté neustále překračují.
Toužíte po pevné a pružné pleti bez jakékoliv chybičky? Chcete mít účes jako ze salonu? Svěřte se do rukou speciální kosmetiky s obsahem kyseliny hyaluronové, jejíž účinky vás ohromí. Pleťové krémy, séra a další produkty se díky jejímu obsahu postarají o zlepšení stavu vaší pokožky.
Zvoní budík - je zase ráno. Probouzíte se polámaní, s viditelnými kruhy pod očima a s padajícími očními víčky. Znovu jste se pořádně nevyspali. Už se to táhne několik dní a stále nevíte, jak svůj spánek opět zkvalitnit a prodloužit. Ty probděné noci se začínají projevovat na vaší pracovní výkonnosti i na náladě, kterou nemáte zrovna nejlepší. Možná za špatným spaním vězí tři věci. Jaké?
Guasha, někde uváděn jako gua sha (vždy vyslovován jako „gvaša“ či „kvaša“) představuje speciální kámen, který má léčebné účinky v podobě masážních metod. Je to čisticí technika obličeje a těla, která má řadu zdravotních přínosů. Předně je ženami vyhledávaná jako přírodní lifting obličeje.
Srdcem každého domova je nepochybně kuchyň, kde pod taktovkou žen vznikají úžasná jídla pro celou rodinu. Omamná vůně jídla a zvědavost, co bude dnes k večeři, často přiláká i další členy smečky. Ať chceme nebo ne, právě kuchyň je místem, kde se zcela nejčastěji setkáváme se svou rodinou, ale i přáteli a návštěvou. A právě proto by kuchyň měla být do detailu vyladěným místem, které bude pýchou každé hospodyňky. Jak získat kuchyň snů?
Jak je již odpradávna známo, byliny mají až kouzelnou léčivou moc. Zmírňují bolest, napomáhají prevenci nemocí a jsou skvělým pomocníkem v boji proti nemocem. Působí na tělo přímo zázračně, dodávají mu sílu, podporu a zásobí tělo potřebnými látkami. Proto byly vždy neoddělitelně spojeny s léčitelstvím a v hojné míře je k léčení využívaly ještě naše babičky. Obohaťte svůj život o čistě přírodní léčiva, které se používají stovky let a vyrobte si léčivé tinktury přímo u vás doma!
Stavby, které vznikají vyřazením lodních kontejnerů, si získávají stále více příznivců. Pokud jste se ještě s takovými domy nesetkali, pravděpodobně si myslíte, že výsledek nebude vypadat nijak vábně a obyvatelně. Nicméně opak je pravdou. Proč kontejnerové domy získávají na popularitě, když dnešní trh nabízí další, již ověřené alternativy bydlení v podobě rodinných či panelových domů?

Nepřehlédněte

Známe ho úplně všichni. Nejspíš ho mnoho z nás má na talíři alespoň párkrát do týdne. Avokádo je hit posledních let, je to superpotravina, která nesmí chybět v žádném zdravém jídelníčku. Jenže s sebou nese i temnou stránku, o které se ví, ale příliš se o ní nemluví. Nebo ji záměrně nevidíme.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek