Neděle , 21. 04. 2024

Alexandra

Zahrňte do pitného režimu jablečný džus. Posílí vám imunitu a podpoří srdeční kondici

Už nevíte, co pít, abyste si pitný režim co nejvíce zpříjemnily? Pak vám doporučujeme vložit do odšťavňovače několik jablek a připravit si nápoj, co vám prospěje ve všech směrech. Proč s jeho výrobou neotálet?

26. 06. 2018

26. 06. 2018

Na pitný režim se klade velký důraz celoročně. Ovšem teď, s příchodem léta, je jeho dodržování ještě o něco důležitější, protože vyšším teplotám je potřeba přizpůsobit i příjem tekutin. A teď se nabízí otázka – čím zaháníte žízeň vy? Pokud už vám samotná voda „leze krkem“, zkuste dát do odšťavňovače pár jablek sladší odrůdy a vyrobit si vlastní ovocný džus. Tenhle drink vám totiž kromě nepostradatelné hydratace nabízí i zajímavá pozitiva!

Cholesterol v normě a srdce v kondici

Není žádným tajemstvím, že jablka jsou zdrojem více než 30 minerálních látek. Poskytují také cenné enzymy, normalizující střevní mikroflóru a dávku fruktózy, jež stabilizuje hladinu cukru v krvi. Už tohle zní jako něco, co si určitě nechcete nechat ujít. Důvodů, proč jim dát šanci – třeba právě ve formě domácího nápoje, je ale víc. Šťavnaté plody vám dodají i poměrně velké množství vlákniny, která reguluje hladinu cholesterolu, čímž zabraňuje nežádoucímu ucpávání cév. Tím chrání celý váš kardiovaskulární systém před poškozením. Takže na zdraví? Přesně tak.

Prevence rakoviny, které není nikdy dost

Motivací, proč jablečný džus popíjet pravidelně, by mohly být i závěry americké studie, provedené Cornellovou univerzitou, která má sídlo v New Yorku. Z nich jednoznačně vyplývá, že mezi obsaženými látkami v onom ovoci se nachází i několik unikátních sloučenin s anti-rakovinovými účinky. Vědci se rovněž netají názorem, že tyto sloučeniny snižují riziko o celých 30 %, přičemž se to týká zejména rakoviny jater, tlustého střeva, plic a prsu.

Posílení obranyschopnosti, co přijde vhod

Příjemná zjištění přináší i američtí odborníci, tentokrát působící na Massachusettské univerzitě. Ti se na základě svého vlastního průzkumu domnívají, že kulatí a sladcí přátelé vás mimo již zmíněných cenných složek obohatí také o nemalé množství fotochemikálií. Tyto rostlinné látky si tamní specialisté spojují s posíleným imunitním systémem a omezenou pravděpodobností chronických onemocnění. Není už tedy nejvyšší čas na vychlazený jablečný džus? Neříkejte, že vás jmenované výhody k jeho ochutnání alespoň nenavnadily…

K TÉMATU  Plýtvání potravin je problém nejen v Česku. Jak mu zabránit nebo ho alespoň zmírnit? Kam s potravinami, které nestihneme využít?

Když už jsme u té domácí výroby, děláte si ovocné nebo zeleninové šťávy často? Pokud znáte nějaký prima recept, budeme moc rádi, když se o něj s námi podělíte!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kam letos míří Češi na dovolenou? Žádné moře, vede chalupa

Dietní sušenky ze tří surovin. K přípravě budete potřebovat pouze jednu misku a 15 minut

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

I když dříve bylo naprosto normální, že si děti sem tam od rodičů vysloužily nějaký ten pohlavek nebo plácnutí přes zadek, v dnešní době se na tělesné tresty nahlíží úplně jinak. Zatímco naši rodiče nebo prarodiče na občasném proplesknutí neviděli nic špatného, ba naopak byli zastánci hesla "škoda každé rány, která padne vedle", dneska jakmile na dítě vztáhnete ruku, hned se na vás společnost dívá skrze prsty.
Alkohol je obecně velmi kalorický, proto ho výživoví poradci v rámci hubnutí moc nedoporučují. Jak moc může občasná sklenka vína ovlivnit vaše snažení? Co na to říkají odbornice na hubnutí a zdravý životní styl?
Moje mladší sestra byla vždycky jiná než já. Dostávalo se jí větší pozornosti, protože máma ji měla s druhým manželem, a pro něj ona byla princezna – a já jen přítěž. Musím uznat, že jsem na ni občas žárlila, ona byla tou rozmazlovanou a já jsem musela všechno dělat za ni.
Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.
Skotská vrchovina nabízí překrásnou přírodní scenérii, kterou charakterizují zelené kopce, rozmanité skalnaté útvary, horská údolí a jezera, ale i středověké hrady. Tady je malá ochutnávka, která vás možná navnadí na výlet do této řídce osídlené oblasti.
Lidské vztahy jsou složité a jen stěží by se vám povedlo je předem naplánovat. Když s někým chodíte a vztah neklape, obvykle ho prostě ukončíte. V mnoha případech se pak už nemusíte nikdy setkat a za touto kapitolou můžete po čase udělat pomyslnou tečku. Co když to ale nejde?
Teď nad tím možná ještě tolik nepřemýšlíme, protože v zimě nosíme dlouhé rukávy, které mnohé schovají. Ale s blížícím se jarem, které bude následovat léto, je potřeba tento problém začít řešit. Také vás trápí tmavé lokty?
Domácí mazlíčci jsou zkrátka nekonečným zdrojem zábavy. Umí nás pořádně naštvat, ale svou roztomilostí to vždy vyváží. Psi, kočky, ale dokonce opice nebo veverka, ti všichni vás pobaví svými lumpárnami ve videu. Podívejte se na zvířátka v akci!
Víte o tom, že to, jak dýcháte, má obrovský vliv na váš život? Na vaše zdraví, vaši vitalitu a také na vaši postavu! Proto byste se měli co nejdřív zaměřit na váš dech a naučit se správně dýchat. Můžete si díky tomu vyřešit spoustu zdravotních problémů a také problém s únavou.
Každý kolem vás se chlubí, jak jejich dítě ve dvou letech švitoří první slůvka? Nebojte se, rozhodně nebudete čekat tak dlouho! Naučte se techniku, jak své dítě rozmluvit a již ve věku 9 měsíců mít človíčka, kterému rozumíte první slůvka.
Vyzdobit interiér nejrůznějšími dekoracemi s vánoční tematikou je jedna věc, ale druhá je mít v domě trochu života. I když se o to postarají většinou děti, můžou mít na živosti v domě podíl i pokojové rostliny. Během kouzelných svátků na konci roku však sázejte na takové, které vánoční atmosféru v příbytku umocní.
Pětatřicítka je pro ženy zvláštní mezník. I když nechceme, začneme se zamýšlet, zda je náš život v pořádku, a zda směřujeme správným směrem.

Výběr článků

Skalka je ta část zahrady, se kterou si vyhrajete nejvíc. Tento prvek zahradní architektury napodobuje přirozenou skalní kompozici. Je na vás, kolik prostoru skalce dáte a jak velké kameny zvolíte. Stejně tak, jaké rostliny nebo přímo stromky zde zasadíte. Udělejte si ji podle svého!
Kdo by neznal kultovní seriál Přátelé, který je oblíbený napříč mnoha generacemi? Rosse, Rachel, Monicu, Joeyho, Chandlera a Phoebe milujeme všichni, ovšem pamatujete si děti, které v seriálu hrály? Kdo ztvárnil Bena a Emmu, jedny z důležitých postav seriálu? A co dělají nyní?

Nepřehlédněte

Black House má jednu zvláštnost. Voda v mělkém vnitřním bazénu umí v kombinaci s prosklenými stěnami odrážet sluneční světlo do každé části domu. Je koncipován pro maximální využití nepřímého slunečního záření. Podívejte se na tu nádheru.
Obličejová jóga, anglicky face yoga, je stále oblíbenější. V posledních letech zaznamenává úplný boom, a tak nějak do pozadí posouvá i dříve preferovaný botox. Jenže zatímco obličejovou jógu můžete provádět kdykoliv a kdekoliv, navíc za ni nemusíte utrácet peníze, botox je pořád procedurou, při níž do sebe necháváte vpíchnout chemický jed. Možná je tedy na čase rozhýbat svaly v obličeji a jednoduchými cviky tak dosáhnout mladistvého vzhledu, po kterém touží každá žena.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek