Středa , 29. 03. 2023

Taťána

Zahrňte do pitného režimu jablečný džus. Posílí vám imunitu a podpoří srdeční kondici

Už nevíte, co pít, abyste si pitný režim co nejvíce zpříjemnily? Pak vám doporučujeme vložit do odšťavňovače několik jablek a připravit si nápoj, co vám prospěje ve všech směrech. Proč s jeho výrobou neotálet?
zdroj: 123RF.com

26. 06. 2018

26. 06. 2018

Na pitný režim se klade velký důraz celoročně. Ovšem teď, s příchodem léta, je jeho dodržování ještě o něco důležitější, protože vyšším teplotám je potřeba přizpůsobit i příjem tekutin. A teď se nabízí otázka – čím zaháníte žízeň vy? Pokud už vám samotná voda „leze krkem“, zkuste dát do odšťavňovače pár jablek sladší odrůdy a vyrobit si vlastní ovocný džus. Tenhle drink vám totiž kromě nepostradatelné hydratace nabízí i zajímavá pozitiva!

Cholesterol v normě a srdce v kondici

Není žádným tajemstvím, že jablka jsou zdrojem více než 30 minerálních látek. Poskytují také cenné enzymy, normalizující střevní mikroflóru a dávku fruktózy, jež stabilizuje hladinu cukru v krvi. Už tohle zní jako něco, co si určitě nechcete nechat ujít. Důvodů, proč jim dát šanci – třeba právě ve formě domácího nápoje, je ale víc. Šťavnaté plody vám dodají i poměrně velké množství vlákniny, která reguluje hladinu cholesterolu, čímž zabraňuje nežádoucímu ucpávání cév. Tím chrání celý váš kardiovaskulární systém před poškozením. Takže na zdraví? Přesně tak.

Prevence rakoviny, které není nikdy dost

Motivací, proč jablečný džus popíjet pravidelně, by mohly být i závěry americké studie, provedené Cornellovou univerzitou, která má sídlo v New Yorku. Z nich jednoznačně vyplývá, že mezi obsaženými látkami v onom ovoci se nachází i několik unikátních sloučenin s anti-rakovinovými účinky. Vědci se rovněž netají názorem, že tyto sloučeniny snižují riziko o celých 30 %, přičemž se to týká zejména rakoviny jater, tlustého střeva, plic a prsu.

Posílení obranyschopnosti, co přijde vhod

Příjemná zjištění přináší i američtí odborníci, tentokrát působící na Massachusettské univerzitě. Ti se na základě svého vlastního průzkumu domnívají, že kulatí a sladcí přátelé vás mimo již zmíněných cenných složek obohatí také o nemalé množství fotochemikálií. Tyto rostlinné látky si tamní specialisté spojují s posíleným imunitním systémem a omezenou pravděpodobností chronických onemocnění. Není už tedy nejvyšší čas na vychlazený jablečný džus? Neříkejte, že vás jmenované výhody k jeho ochutnání alespoň nenavnadily…

K TÉMATU  Nezavírejte oči před nebezpečným modrým světlem

Když už jsme u té domácí výroby, děláte si ovocné nebo zeleninové šťávy často? Pokud znáte nějaký prima recept, budeme moc rádi, když se o něj s námi podělíte!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kam letos míří Češi na dovolenou? Žádné moře, vede chalupa

Dietní sušenky ze tří surovin. K přípravě budete potřebovat pouze jednu misku a 15 minut

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Letní měsíce svádí k tomu oblékat se poněkud spořeji. Muži oblékají kraťasy a tílka, ženy zase sukně, topy, nebo šaty na ramínka. Pokud se trápíte s nepříjemnými a nevzhlednými tukovými polštáři v oblasti podpaží a zad, pak můžete pociťovat při odhalování stud. Abyste si opět věřili a byli hrdí na svou postavu, zacvičte si pár těchto cviků, které podpoří redukci tuku ve výše zmíněných partiích.
Možná je to tempem doby, možná za tím může být chuť změnit něco ve svém životě. Techniky, které pracují s osobním rozvojem, jsou stále více v kurzu. A jednou takovou je ve své podstatě obyčejná, ale přitom natolik zázračná dovednost mindfulness, která vám prostřednictvím všímavosti vztažené k vám obrátí život vzhůru nohama. Ale jen v tom dobrém slova smyslu.
Doplňky do koupelny používáme každý den, ale kromě jejich praktického účelu si dnes můžeme pořídit i krásné designové kousky, které podtrhnou styl vaší koupelny. Dávkovače mýdla, zásobníky na tampony, kelímek na vyplachování úst, košíky na kosmetiku nebo různé držáky, všechno si můžete vyladit k obrazu svému. Inspirujte se.
Už jste někdy slyšeli o ASMR? O technice, která vám díky souboru zvuků dopřeje příjemný pocit uvolnění, relaxace a pomůže vám rychleji usnout? Pokud ještě ne, lepší pozdě než vůbec. Mrkněte, v čem spočívá její tajemství. A proč jí propadlo tolik lidí.
Křečové žíly trápí obrovskou část populace a každý chceme mít o nich co nejdříve pokoj. Jak s nimi ale zatočit, když se někdy může zdá, že nám prostě nechtějí dát pokoj? Léčit je musíte nejen zavedenými lidovými prostředky, ale je třeba k tomu dodržovat i další pravidla. Tělo je složitý organismus a vše je provázáno. Proto zároveň s léčbou dodržujte správný pohyb, jídlo i odpočinek. Jak na to vám poradíme v článku.
Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení
Letní pařáky každého z nás lákají do náruče chladivé a příjemně osvěžující vody. Pokud nechcete být zavření v aquaparcích a hledáte spíš přírodní koupaliště s průzračně čistou vodou a malebným okolím, pak určitě zbystřete. Máme pro vás přehled míst, která stojí za to navštívit, a to nejen u nás, ale i našich nejbližších sousedů.

Nepřehlédněte

Těhotenství patří k požehnaným stavům, při kterých žena prochází řadou změn. A právě tyto změny mohou devítiměsíční čekání značně znepříjemnit. Obrnit se trpělivostí a vytrvalostí musí nejen samy zástupkyně něžného pohlaví, ale i jejich partneři, kteří jsou velmi zkoušení. Pojďme si odtajnit hlavní a nejzásadnější změny, ke kterým v těle těhotné ženy dochází.
V 90. letech bylo všechno mnohem jednodušší - zejména pokud jde o vztahy s celebritami. Ve skutečnosti existovaly četné páry celebrit z 90. let, které jsme všichni uctívali, i když jsme si nebyli jisti, jak dobře spolu vycházeli poté, co chaos na červeném koberci utichl a davy šly domů. Většina z těchto párů z 90. let se od té doby rozpadla. Ale pár šťastlivců je stále spolu a stále si užívá svůj románek.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek