Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

Kam na vánoční trhy? Podívejte se na ta nejkouzelnější místa

Krásný čas Vánoc se kvapem blíží, a tak je třeba začít přemýšlet, co o adventu budete s rodinou dělat. Vedle pečení vánočního cukroví se určitě vydáte i na některé vánoční trhy, které doplní kouzelnou atmosféru svátků. Jděte se podívat na ty nejkrásnější trhy, díky nimž se začnete na Vánoce těšit takřka hned.
vánoční trhy
Vánoční trhy v Praze jsou takový základ svátků.

01. 12. 2022

Ať už chcete v adventním čase vyrazit do zahraničí nebo zůstat v České republice, návštěva krásných náměstí plných vánočních stánků je ta nejlepší volba pro volný čas se svými bližními. Nejen že nasajete tu pravou kouzelnou atmosféru Vánoc, také zabavíte vaše natěšené děti – a čekání na Ježíška nebude tak zdlouhavé. Podívejte se na ty nejkouzelnější vánoční trhy, které můžete navštívit.

Praha jako jasná volba

Kdo nebyl alespoň jednou na vánočních trzích v Praze, jako by ani žádné Vánoce neslavil. Udělejte si výlet do našeho hlavního města a užijte si velké množství stánků na Staroměstském náměstí, náměstí Republiky nebo na náměstí Míru. Trhy můžete navštívit již od 24. listopadu a potrvají až do samotného Štědrého dne. Čeká vás nádherná výzdoba, spousta dobrot i drobné stánky s vánočními dekoracemi. Určitě nezapomeňte ochutnat ty nejznámější pochoutky:

  • trdelník ve skořicovém cukru
  • čertík v lokši
  • pečené kaštany
  • vánoční punč
  • mandle pražené v cukru a další

Adventní trhy v Plzni

Pokud máte blízko Plzeň, určitě navštivte i tyto adventní trhy. Jsou přímo na náměstí Republiky, jehož dominantou je nádherná katedrála svatého Bartoloměje. Pod ní se na náměstí rozprostírají malebné stánky, malý kolotoč, dřevěný betlém i zvonice, na kterou můžete zazvonit pro štěstí. Každý den je navíc při trzích i doprovodný program, a tak nepřijdete ani o zpívání koled. Adventní trhy jsou otevřené od 23. listopadu do 23. prosince.

Olomoucké vánoční trhy

V Olomouci se vánoční trhy konají přímo v historickém centru, a po celou dobu konání trhů se můžete těšit na zajímavý program, dobové atrakce i divadlo pro děti a dospělé. Dospělí si užijí také velký výběr vánočních punčů nejrůznějších příchutí na Horním náměstí přímo v punčovém městečku. Vyhraďte si dostatek času, vánoční trhy v Olomouci totiž mají až 80 stánků.

K TÉMATU  Bramborový salát, tradiční a nejlepší recept.

Vánoční trhy v Brně

Vánoční čas si můžete užít také v Brně. Na náměstí Svobody na vás čeká 24 stánků s jídlem a různými pochoutkami, prodejních stánků na trzích najdete 36. Ani v Brně nechybí zajímavý doprovodný program plný tance, živé hudby a divadla.

vánoce
Nasajte tu pravou atmosféru Vánoc na adventních trzích.

Kam za vánoční atmosférou do zahraničí? Nemusíte daleko!

Pokud se chcete vydat za vánočními trhy do zahraničí, určitě by vám neměly uniknout adventní trhy v Norimberku. Ty jsou totiž v německém žebříčku vánočních trhů snad úplně nejvýš. Ochutnejte skvělé bavorské klobásy, vyhlášený perník nebo vánoční punč či pražené mandle. Budete mít z čeho vybírat i u stánků s vánočními dekoracemi a ozdobami. Stánků je totiž na náměstí Hauptmarkt až 180.

V Polsku za vánočními trhy?

Jestliže máte v blízkosti polské hranice, určitě neváhejte a vydejte se do města Krakov. Na hlavním náměstí Rynek Główny je připravený adventní trh, který vás nadchne svou výzdobou i programem. Ochutnat můžete klasický punč nebo svařák, typicky polský grilovaný sýr s brusinkami nebo pečené kaštany. V programu jsou tradiční lidové tance i betlém, ve stáncích pak najdete nádherné ozdoby z broušeného skla, originální šperky nebo pletené košíky.

polsko
Vánoční trhy v Polsku mají také kouzelnou atmosféru.

Další nádherné vánoční trhy najdete také například v Paříži, Berlíně nebo ve Vídni a pokud vám je i to málo, tady naleznete inspiraci na nejkrásnější vánoční trhy v zahraničí.

Ať už se rozhodnete pro české nebo zahraniční adventní trhy, jistě si splníte to nejdůležitější. Užijete si krásnou vánoční výzdobu, ochutnáte výborné pochoutky a nasajete konečně tu pohodovou a slavnostní atmosféru Vánoc.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kolik stojí Vánoce? A jak letos ušetřit?

6 rad jak si užít Vánoce bez stresu a nezbláznit se z toho

Zdroje článku:
www.porovnej24.cz, www.isic.cz
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Mít dostatek kvalitního spánku je nesmírně důležité. Díky tomu se vaše tělo cítí lépe a mozek správně funguje. Mnoho z nás má ale s usínáním problém. A nejenom s usínáním, ale i s udržením kvalitního spánku po celou noc. Pokud spíme špatně, negativně to ovlivňuje možnost učení, snižuje kapacitu paměti, máme špatnou náladu a naše emoce jsou negativní. Co tedy pomáhá k lepšímu spánku?
Rakovina je druhou z nejčastějších příčin úmrtí. Odborníci se shodují na tom, že má mnoho původců, jako je dědičnost, stres, kouření, životní prostředí a další vnější vlivy. A až ze třetiny příčin považují nesprávné stravování. Vhodnou skladbou jídla tak můžete hodně ovlivnit a zachránit. Známe potraviny, které fungují jako prevence proti této zákeřné nemoci!
Mnoho odborníku se shoduje, že pití vody je prospěšné. Dodává nám energii, posiluje imunitní systém, obecně nás udržuje zdravé a jde o nezbytnost. Nicméně všeho moc škodí. Nadměrná konzumace vody může být až život ohrožující a můžete si na vodě vypěstovat i závislost.
Společnost Trust uvádí na trh sluchátka Trust Noma pro poslech hudby a hands-free volání s poutavým retro designem. Chcete je vyhrát? Máme pro vás jednoduchou soutěžní otázku. Zpříjemněte si Vánoce poslechem hudby.:)
Vstupte do světa, kde síla, odhodlání a vzájemná podpora tvoří základ pro dosažení kariérních výšin v roce 2024. Náš článek "Jak naplánovat a dosáhnout kariérních cílů v roce 2024" vám přináší inspiraci a konkrétní kroky, jak postavit stabilní základ pro váš profesní růst. Od strategického plánování k osobnímu rozvoji, podíváme se na klíčové aspekty, které vám pomohou vytvořit úspěšný kariérní rok. Připravte se na podporu a motivaci od Dámské Ligy a objevte cestu ke svým kariérním cílům v roce 2024.
Jsou krásní, slavní a bohatí a díky jejich neúnavné píli ve svém oboru mají tolik peněz, že si mohou dovolit koupit doslova cokoli. Jednou z velmi oblíbených investic jsou luxusní rezidence na těch nejprestižnějších adresách.
Čím to, že některým ženám se v zaměstnání tak daří a jiným nikoli? Svou roli hraje řada faktorů, mezi něž bezpochyby patří osobnostní rysy, rodinné zázemí, dosažené vzdělání a - ano, přiznejme si to - také trocha štěstí. I štěstí je ale třeba vyjít vstříc a jednou z cest, které vedou správným směrem, je kvalitní MBA vzdělání. Proč?
Viber uvádí novou funkci nazvanou Polls (ankety), která uživatelům umožní snadno si ve skupinových chatech a komunitách zorganizovat hlasování na jakékoliv téma. Nová funkce rozšíří možnosti komunikace mezi uživateli, protože jim dává možnost vyjádřit svůj názor na jakékoliv téma snadno a rychle. Umožňuje také každému, kdo se zúčastní dané konverzace, sledovat, jaké názory mají ostatní na určité téma, a to přehledně, aniž by se museli probírat tisíci odpovědí a názorů.
Pokud zrovna nepracujete někde v hotelu, odkud si můžete domů nosit vyřazená prostěradla z kvalitní tkaniny, asi v jednom kuse dokupujete utěrky a hadry. Ty se totiž běžným používáním rychle opotřebovávají, stejně jako vaší péčí o ně.
Milujete nakupování a ještě více milujete nakupování za super nízké ceny? V tom případě jste tady správně a určitě byste si neměli nechat ujít následující řádky! Pro všechny shopaholiky, kteří neodolají rozšiřování své sbírky o nové bezva kousky, jsme sepsali celkem 4 tipy na skvělé outlety, v nichž nakoupíte luxusní oblečení, boty i doplňky za parádně nízké ceny!
Že byste rády přes zimu něco dělaly, ale chodit do posilovny vás nebaví? Stejně jako my vyzkoušejte formu cvičení, která je v kurzu. Kruhový trénink zpevní tělo zábavnou formou.

Výběr článků

Pokud nevíte, co si pod pojmem oční jóga představit, jedná se o pohyby, které jednoduše posilují oční svaly. Nemyslete si ale, že vám toto cvičení zlepší zrak. Dokáže však spolehlivě snížit oční zátěž, vyléčit příznaky suchého oka a zmírnit oční napětí. Jaké jsou tedy největší výhody?
Kuchyň, či přesněji její jídelní část, je ideálním prostorem pro každodenní setkávání celé rodiny. Proto je důležité, aby tento prostor působil příjemně. Zároveň byste se však měli zaměřit také na jeho praktičnost, aby každý z členů měl dostatek prostoru, případně byl stůl vhodný pro konání různých oslav a posezení s přáteli. U stolu by také neměly chybět kvalitní židle, díky kterým budete mít pohodlí.
Dřímají vám pod polštářem dlouho střádané úspory? Možná vás denně provází strach z toho, že na dveře vaší domácnosti zaklepe neovladatelná inflace a všechny vám je sebere. Jelikož tento finanční jev začíná vystrkovat své růžky, je zapotřebí se zamyslet nad investováním. Pokud nemáte naspořeny miliony, je pro vás tou nejlepší cestou zlato – tedy investiční zlato.

Nepřehlédněte

Možná i u sebe můžete s nástupem zimy pozorovat přeměnu svých rukou. Najednou někam zmizí hebká a na dotyk příjemná pokožka a ruce se stanou nevzhlednými a drsnými. Z kůže se mohou olupovat drobné šupinky, může praskat a některá místa mohou být bolestivá na dotyk. Co si s tím tedy počít?
Děti dnes vyrůstají mezi chytrými telefony a tablety, a jejich zájem o ně musíte mít pod kontrolou. Vaše ratolesti vás vidí chytrou elektroniku používat, a není třeba se snažit jim zájem o ni odpírat. Nemyslíme tím, aby vaše dítě místo stavebnice nebo panenky žmoulalo telefon, ale existují hry, které se snaží zábavnou formou něčemu přiučit. Jaké aplikace budou užitečné pro ty nejmenší?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek