Čtvrtek , 02. 02. 2023

Nela a Hromnice

Kam na vánoční trhy? Podívejte se na ta nejkouzelnější místa

Krásný čas Vánoc se kvapem blíží, a tak je třeba začít přemýšlet, co o adventu budete s rodinou dělat. Vedle pečení vánočního cukroví se určitě vydáte i na některé vánoční trhy, které doplní kouzelnou atmosféru svátků. Jděte se podívat na ty nejkrásnější trhy, díky nimž se začnete na Vánoce těšit takřka hned.
vánoční trhy
Vánoční trhy v Praze jsou takový základ svátků.

01. 12. 2022

Ať už chcete v adventním čase vyrazit do zahraničí nebo zůstat v České republice, návštěva krásných náměstí plných vánočních stánků je ta nejlepší volba pro volný čas se svými bližními. Nejen že nasajete tu pravou kouzelnou atmosféru Vánoc, také zabavíte vaše natěšené děti – a čekání na Ježíška nebude tak zdlouhavé. Podívejte se na ty nejkouzelnější vánoční trhy, které můžete navštívit.

Praha jako jasná volba

Kdo nebyl alespoň jednou na vánočních trzích v Praze, jako by ani žádné Vánoce neslavil. Udělejte si výlet do našeho hlavního města a užijte si velké množství stánků na Staroměstském náměstí, náměstí Republiky nebo na náměstí Míru. Trhy můžete navštívit již od 24. listopadu a potrvají až do samotného Štědrého dne. Čeká vás nádherná výzdoba, spousta dobrot i drobné stánky s vánočními dekoracemi. Určitě nezapomeňte ochutnat ty nejznámější pochoutky:

  • trdelník ve skořicovém cukru
  • čertík v lokši
  • pečené kaštany
  • vánoční punč
  • mandle pražené v cukru a další

Adventní trhy v Plzni

Pokud máte blízko Plzeň, určitě navštivte i tyto adventní trhy. Jsou přímo na náměstí Republiky, jehož dominantou je nádherná katedrála svatého Bartoloměje. Pod ní se na náměstí rozprostírají malebné stánky, malý kolotoč, dřevěný betlém i zvonice, na kterou můžete zazvonit pro štěstí. Každý den je navíc při trzích i doprovodný program, a tak nepřijdete ani o zpívání koled. Adventní trhy jsou otevřené od 23. listopadu do 23. prosince.

Olomoucké vánoční trhy

V Olomouci se vánoční trhy konají přímo v historickém centru, a po celou dobu konání trhů se můžete těšit na zajímavý program, dobové atrakce i divadlo pro děti a dospělé. Dospělí si užijí také velký výběr vánočních punčů nejrůznějších příchutí na Horním náměstí přímo v punčovém městečku. Vyhraďte si dostatek času, vánoční trhy v Olomouci totiž mají až 80 stánků.

K TÉMATU  Dárky k Vánocům, každoroční dilema. Čím obdarovat blízké?

Vánoční trhy v Brně

Vánoční čas si můžete užít také v Brně. Na náměstí Svobody na vás čeká 24 stánků s jídlem a různými pochoutkami, prodejních stánků na trzích najdete 36. Ani v Brně nechybí zajímavý doprovodný program plný tance, živé hudby a divadla.

vánoce
Nasajte tu pravou atmosféru Vánoc na adventních trzích.

Kam za vánoční atmosférou do zahraničí? Nemusíte daleko!

Pokud se chcete vydat za vánočními trhy do zahraničí, určitě by vám neměly uniknout adventní trhy v Norimberku. Ty jsou totiž v německém žebříčku vánočních trhů snad úplně nejvýš. Ochutnejte skvělé bavorské klobásy, vyhlášený perník nebo vánoční punč či pražené mandle. Budete mít z čeho vybírat i u stánků s vánočními dekoracemi a ozdobami. Stánků je totiž na náměstí Hauptmarkt až 180.

V Polsku za vánočními trhy?

Jestliže máte v blízkosti polské hranice, určitě neváhejte a vydejte se do města Krakov. Na hlavním náměstí Rynek Główny je připravený adventní trh, který vás nadchne svou výzdobou i programem. Ochutnat můžete klasický punč nebo svařák, typicky polský grilovaný sýr s brusinkami nebo pečené kaštany. V programu jsou tradiční lidové tance i betlém, ve stáncích pak najdete nádherné ozdoby z broušeného skla, originální šperky nebo pletené košíky.

polsko
Vánoční trhy v Polsku mají také kouzelnou atmosféru.

Další nádherné vánoční trhy najdete také například v Paříži, Berlíně nebo ve Vídni a pokud vám je i to málo, tady naleznete inspiraci na nejkrásnější vánoční trhy v zahraničí.

Ať už se rozhodnete pro české nebo zahraniční adventní trhy, jistě si splníte to nejdůležitější. Užijete si krásnou vánoční výzdobu, ochutnáte výborné pochoutky a nasajete konečně tu pohodovou a slavnostní atmosféru Vánoc.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kolik stojí Vánoce? A jak letos ušetřit?

6 rad jak si užít Vánoce bez stresu a nezbláznit se z toho

Zdroje článku:
www.porovnej24.cz, www.isic.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Důvodů pro sledování tohoto žánru bývá několik. Romantické filmy nás na emoční rovině dokážou pozvednout. Ostatně – kdo z nás by nechtěl věřit, že tam někde se skrývá ta pravá a nepodmíněná láska? Že tam někde je náš dvojplamen, spřízněná duše, která je nám souzená?
Občas se to stane každému. Protáhneme se ze strnulé pozice a v tu ránu uslyšíme křupnutí. Nevábný zvuk, po kterém zpravidla pocítíme příliv úlevy. Co když ale takový zvuk slyšíme o něco častěji, několikrát za den, a stává se z něj železná pravidelnost? Je to problém, nebo můžete být v klidu? Pojďme tomu přijít na kloub.
Taky jste si někdy připadali jako v noční můře? Nic vám nevychází, cítíte se pod psa a máte chuť všechno vzdát! Proč tomu tak vlastně je? Proč se vám nedaří a ostatním ano? Jde to vůbec změnit? Mohou vám věci konečně začít vycházet? Já říkám ANO! Pojďme se na to společně podívat...
Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.
Možná si i vy někdy povzdechnete, že vaše příjmení není nejkrásnější. Třeba jste vždy tiše záviděly spolužačce její příjemné a zvučné příjmení. Než budete klesat na mysli, pojďte se s námi podívat na opravdu velkou sklizeň toho, co se v naších zemích skutečně vyskytuje. Co byste řekly tomu, kdybyste se jmenovaly třeba…
Kdo nemá sociální sítě, jako by nebyl. Poví vám jistě každý, když mu s radostí oznámíte, že nejste majitelem žádného profilu na takových platformách. V současné době mluvíme o velmi důležitém pomocníkovi každého úspěšného podniku. Je to fantastický marketingový nástroj a základ toho, že budete v kontaktu s rodinou i přáteli. Pojďme si více do hloubky rozebrat, proč to už bez sociálních sítí nejde.
Když vám několik lékařů nezávisle na sobě oznámí, že v pětadvaceti letech máte počínající artrózu a nic se s tím nedá dělat, můžete udělat dvě věci. Buď to vzdát a trpět po zbytek života bolestmi kyčlí a všeho možného, nebo lékařům nevěřit a vzít situaci do vlastních rukou.
Pracovní ani sportovní výkony už nejsou co dřív. Únava se stupňuje a energie je na minimu. Máte-li to stejně, pak je na čase dobít „baterky“ a začít si opět užívat život naplno. Soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který vám vrátí elán do života. Kromě životabudiče získáte i důležité vitaminy a minerály pro své srdce, jež vám za ně poděkuje.
Sebevědomí dítěte je ve značné míře ovlivněno tím, jak k němu přistupují jeho rodiče a lidé, kteří jsou s ním v pravidelném kontaktu. Jen stěží si představíte, že by vyrostl zdravě sebevědomý člověk z dítěte, které denně slyší věty ve stylu: „Jsi úplně k ničemu.“ „Z tebe nikdy nic nebude.“ „Jak můžeš být sakra tak nešikovný?“ Takových podobných vět můžeme najít mnoho. Naopak, sami jistě víte, jak vás zahřeje na duši, když si od někoho vyslechnete:“ Tobě to ale dneska sluší!“ nebo „Jsi moc šikovná.“
Konec školního roku a rozdávání vysvědčení je náročnou dobou pro pracovníky linek bezpečí, kteří vyřizují telefonáty od dětí, které se bojí přijít domů. Do jejich hledání se také musí často zapojit i policie. Čas od času přijde i smutek, když se dítě domnívá, že špatným vysvědčením končí jeho životní čas. Nenechte se zaskočit jedním školním výsledkem. Jde přece o dítě, které milujete.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek