Pondělí , 02. 10. 2023

Olívie a Oliver

Nela v koučinku: Hormony budiž pochváleny

Předvánoční koučink na téma nejen sebelásky a sebehodnoty očima Nely a spousta změn.
hormony
Začíná nová kapitola našeho koučinku s Marcelou.

03. 03. 2023

Náš poslední koučink v roce 2022 byl nejen příjemně vánočně naladěný, byl i plný překvapení. Ty já odjakživa ráda. Marcela se vydává na novou cestu, čerstvou stopou. A to je voda na můj mlýn. Abych i tematicky zůstala ve správném ročním období, vezmu si jako rukojmí běžky. Ty mě sice ne vždy bavily, ale když už, tak pěkně netknutým sněhem. Vybruslené uhlazené stopy mě nikdy nebraly. Nejlépe to vzít napříč kopcem a do lesa v mých milovaných Orlických horách… A sníh se třpytí a všude ticho a člověk má čas se věnovat jak své fyzické schránce, tak si pěkně pročistit hlavu. Krása!

nela
Chválíte občas svoje hormony za to dobré, co pro vás dělají?

Už žádné Emoční rovnice

Ale teď zpátky do pohodlného smaragdově zeleného křesla v kanceláři Marcely. Oznamuje mi, že se rozhodla pro velké změny. Že chce volnost ve svém pracovním životě a že si volí a vybírá pracovat se svými klienty odlišně. Od teď budou koučinky kombinací vícerých technik, včetně práce s energiemi. I nadále se bude Marcela hodně věnovat naslouchání, protože to, co často říkáme, tomu věříme my i naše hlavy, a bereme to pak jako nezdolný fakt.

„Člověk nemusí roky dělat to, pro co se jednou rozhodl, když mu to už nevyhovuje.

Změna je v tom, že už Marcela nebude koučovat pomocí metody Emočních rovnic. To je pro mě znovu objevená inspirace. Že člověk nemusí roky dělat to, pro co se jednou rozhodl, když mu to už nevyhovuje. Často na to zapomínám a touto změnou mě Marcela inspirovala, podívat se s větším odstupem i na můj život. Také zmiňovala cvičení jógy a celkově to na mě působí tak, že chce ve svém životě větší pohodu, že přehodnotila, co jí dělá dobře a kde se třeba úplně necítí. A to jsme dvě! Proto když se mě ptala, zda s ní chci v koučinku pokračovat, nešlo jinak než souhlasit.

K TÉMATU  „Sebere mi děti,” obáváme se. „Nemusí to tak být,” říká advokátka

Pochval ty svoje hormony

Naše poslední setkání se ještě neslo v tradičním, mně dobře známém duchu. Na začátek hodnocení spokojenosti ve všech důležitých oblastech života. Trochu mi hapruje vztah sama k sobě, tím jsem hezky začala naše sezení: „…ále, ty moje hormony, jsou jak splašený, už mě štvou…” A hned jsem to zaslouženě slízla. „Svoje hormony musíš chválit! Buď ráda, že máš pružnou pleť a že si můžeš přibírat a hubnout, jak se ti zlíbí. Hezky se každé ráno postav před zrcadlo a pěkně svým hormonům poděkuj. Divíš se, že tě neposlouchají, když na ně stále nadáváš.”

Zase měla pravdu. Komu by se chtělo pracovat pro nevědoucího tyrana, který mu neustále jen spílá a o pochvale se mu ani nezdálo. A tak to tedy zkouším se svými hormony a celkově tělem (skoro) každé ráno jinak. Po dobrém. A ještě tu radu s radostí šířím dál, ono se to nezdá, ale my ženy si na hormony nevědomky stěžujeme poměrně často.

„A tak ty miliony svých buněk a i ty svoje hormony chválím a učím se, mít je ráda.”

Ono rad vedoucích k sebelásce a vůbec sebepřijetí je spousta. Člověk může sjezdit celý svět a navštívit lecjaké semináře, ale skoro bych si myslela, že ten pohled do zrcadla a upřímná pochvala sebe sama zmůže pořádný kus práce směrem ke spokojenému životu.

Jednou odmítneš, a končíš

Už v loňském roce jsem častokrát zmiňovala, že mi nejde říkat “ne”. V určitých oblastech se mi to hezky zlepšilo, ale rozmohl se mi v hlavě takový nešvar: když odmítnu zakázku, práci, úkol – už nikdy – nikdy – nikdy se mi ten zadavatel neozve. Párkrát se mi to stalo a já to vzala jako fakt. Odmítneš – už si neškrtneš. A čím víc jsem se v tom utvrzovala, tím spolehlivěji to fungovalo. Teď se tedy učím odmítat. Trénujeme to doma s dcerou. Nosí mi různé věci a já říkám: ne, děkuju, třeba později. A až třebas napotřetí nabízenou věc přijmu. Dokonce už jsem to vyzkoušela i v pracovní rovině a světe div se, žádná hrůza se nekonala.

K TÉMATU  Neurokoučink, tak trochu jiná psychoterapie. Najděte řešení svých problémů na základě nejnovějších vědeckých poznatků
dobrodružství
Jak já se těším na nové dobrodružství.

Do nového roku si předsevzetí nedávám, stačí, co si na sebe navymyslím každý den hned ráno a večer se peskuju za to, že jsem všechno nestihla. Těším se ale, že se budeme v roce 2023 s Marcelou věnovat i lepšímu rozložení práce a plánování všeobecně. S věkem (ačkoli jsem se zasekla na 25 a vyšší čísla neznám) jsem asi čím dál tím otevřenější a přístupnější. Proto se těším, jak budou koučinky v novém hávu vypadat. A samozřejmě vám o tom všechno povím.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nela v koučinku: Koučink nekoučink

Nela v koučinku: Koučink Emočních rovnic „na Fénixe“

Zdroje článku:
https://www.marcelahlavackova.cz/post/hormony-budiž-pochváleny
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V dnešní době bezpochyby roste oblíbenost korejské a japonské kosmetiky a pomůcek pro krásu, nicméně ani ta čínská nezůstává v zapomnění. Počínaje čínskými bylinkovými čaji a pudry zaznamenal svět krásy instagramový vzestup křišťálového kamene na obličej – Gua sha. To je nástroj, který se používá k masáži obličeje pro čistší a zdravější pleť.
Příchod miminka představuje krásný okamžik v životě každé maminky. I přes to ale moc dobře víme, že právě založení rodiny mnohdy může zacloumat s rodinným rozpočtem. Příjem maminky se v tu chvíli smrskne na rodičovský příspěvek. Když k tomu přičteme kolik toho miminko potřebuje nebo jak se vše kolem zdražuje, často si říkáme, že by se hodila nějaká koruna navíc. Řešením může být přivýdělek na rodičovské, na který se nyní trochu detailněji podíváme.
Snad každá žena touží po hezké a zdravě vyhlížející postavě. Ovšem jen hrstka z nich má opravdu dostatek času na to, aby trávila celé hodiny v posilovnách nebo jinými sportovními aktivitami. Možná právě proto se v poslední době stala hitem ultra krátká cvičení, která slibují jistý kompromis. Fungují ale vůbec?
Kočka cejlonská je nejmenší kočka na světě. Tento ohrožený druh žije pouze na jihu Indie a ostrově Srí Lanka. Kvůli náročnosti chovu můžete tohle zvířátko spatřit u nás pouze v Zoo Liberec a Zoo Ostrava. Malý noční predátor je ztělesněná roztomilost! Posuďte samy.
Máte pocit, že vaše aviváž není tak zázračná jako v televizní reklamě? I když nerozjasní barvy vašeho prádla tak, jak by podle televize měla, nelamte nad ní hůl. Své využití najde i v mnoha dalších oblastech, na které její výrobce tak úplně nemyslel. Kde všude vám aviváž přijde vhod? To se dozvíte v našem dnešním článku.
Trápí vás únava? Chce se vám pořád spát? Pijete často kávu, ale energie stále nikde? Někde tedy musí být chyba! Představte si, že byste byli plní elánu a energie. Ano, opravdu to jde! Proto si v dnešním článku povíme, jak se konečně zbavit únavy a mít energii, po které tak dlouho toužíte!
Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
Nic netrvá věčně, ani šťastný vztah bez hádek a nedorozumění. Jestliže už máte nějaké ty společné roky za sebou a přijde vám, že váš vztah uvadá, neházejte flintu do žita, ale chopte se kormidla a manželství zachraňte. Nevíte jak? Poradíme vám.
V dnešní době bezpochyby roste oblíbenost korejské a japonské kosmetiky a pomůcek pro krásu, nicméně ani ta čínská nezůstává v zapomnění. Počínaje čínskými bylinkovými čaji a pudry zaznamenal svět krásy instagramový vzestup křišťálového kamene na obličej – Gua sha. To je nástroj, který se používá k masáži obličeje pro čistší a zdravější pleť.

Nepřehlédněte

Vylepšete a ozdobte svojí zahradu tak, aby lahodila vašemu oku. Budou zahradní dekorace a doplňky nenápadné nebo výstřední? Zahradám sluší dřevěné nebo keramické materiály, a samozřejmě přijdou ke slovu také kameny. Experimentovat můžete i s osvětlením. Inspirujte se!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek