Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Martina (24): Začala jsem se měnit kvůli příteli, když došlo na nejhorší, odešel ode mě

Dlouho jsem nemohla najít lásku, vždycky jsem byla trošku při těle, měla jsem problémy s pocením, nějaké zdravotní problémy, které způsobovala moje nadváha a pleť samý pupínek. Bojovala jsem s tím v pubertě hodně dlouho a neměla jsem žádné sebevědomí.
měnit
ilustrační obrázek

15. 09. 2022

Až jsem potkala na koupališti jednoho kluka, který mě měl rád. Začala jsem se kvůli němu měnit – a málem mě to stálo život.

Osudová návštěva koupaliště

Neměla jsem moc kamarádek, byla jsem hodně uzavřená a ani doma mi nepomáhali rodiče, kteří si mě neustále dobírali. Jíst jsem tolik nechtěla, ale v jídle jsem hledala útěchu, prostě to jinak nešlo a já jsem se pořád přejídala. Tloustla jsem, z nezdravého jídla jsem měla špatnou pleť, ale nikdo mi nepomohl, abych šla do sebe a něco s tím udělala. I když jsem se často cítila dost sama, měla jsem alespoň dvě kamarádky, které jsem znala už od školky. Ty mě braly, nic mi nevyčítaly a bavily se se mnou pořád stejně.

V létě, kdy jsme odmaturovaly, mě kamarádky vzaly na koupaliště. Krčila jsem se na dece, kolem sebe jsem měla omotaný ručník, nechtěla jsem se nikdy moc ukazovat a bála jsem se posměšků. Už jsem zkrátka taková byla. To holky se koupaly, bavily s ostatními a já jsem je většinu času jen pozorovala. Četla jsem si knihu, když mě oslovil veselý a celkem i pohledný kluk v našem věku. Hned si se mnou začal povídat, ptal se, proč nejdu do vody a nebavím se s ostatními.

Vymluvila jsem se na to, že mi není dobře, ale že jsem nechtěla zůstat doma a taky jsem mu vyprávěla o tom, jak záživnou knížku čtu. Přisedl si ke mně, povídali jsme si celkem dlouho a pak, když k nám už šly moje kamarádky, mě pozval na rande. Štěstím jsem v tom okamžiku byla bez sebe, nechtěla jsem tomu ani věřit, že mě někam pozval a samozřejmě jsem nabídku přijala.

Bylo to jako z románu

Hned jsem se pochlubila kamarádkám a ty mi slíbily, že mě na rande jaksepatří připraví. Pomohly mi sehnat šaty, jedna mě nalíčila, druhá učesala a za tři dny jsem šla na své vůbec první rande v životě. Dopadlo to skvěle, rozuměli jsme si, a tak mě pozval i na druhou schůzku. Sice jsem trošku propadala panice, nevěřila jsem si, a když mi kamarádka začala povídat o tom, že bych se měla připravit i na nějaké intimnosti, byla jsem děsně nervózní. Nedokázala jsem si představit, že bych se před ním měla svléknout.

K TÉMATU  Laskavé psí srdce vyrazilo dech všem, co se o této lásce dozvěděli

Ale i to jsem právě díky svému princi překonala, pořád mi říkal, jak jsem krásná a jiná, že jsem zajímavá a chytrá a mně se to krásně poslouchalo. Vždycky jsem hodně četla a tohle pro mě byla moje osudová láska jako z románu. Měsíce plynuly, já jsem šla na vysokou školu, on už pracoval, ale pořád jsme byli spolu. Po půl roce mi nabídl i společné bydlení, což mě překvapilo, ale neodmítla jsem. Našla jsem si brigádu, měla i nové přátele a vlastně jsem byla najednou úplně někým jiným.

Nechceš začít se mnou cvičit?

Nic ale nebylo růžové moc dlouho. Zpočátku to začalo dost nevinně, zeptal se mě třeba, jestli bych s ním nezačala cvičit, snažil se mi měnit stravu, radil mi, jak bych se měla oblékat. Já mu ve všem chtěla udělat radost a dělala jsem, co chtěl. Ale nevyhovovalo mi to, nakonec jsem tajně jedla, když nebyl doma a cvičení mi taky moc nešlo. Pak došlo na ostrou výměnu názorů, poprvé mi řekl do očí, že jsem tlustá, že jsem zase přibrala od doby, co jsme spolu a pak řekl něco, co jsem nemohla vymazat z hlavy. Že se za mě stydí.

Pro něj cokoliv

Ranilo mě to, ale nemohla jsem ho ztratit. Šla jsem tedy do sebe a hnána neustále tou samou myšlenkou a jeho slovy, že se za mě stydí, jsem přestala jíst. Cvičení mi činilo problémy, takže jsem se omezovala v jídle, ani tak jsem ale moc nehubla. Začala jsem polykat pilulky na hubnutí, pila jsem zázračné koktejly, denně jsem nesnědla víc, než jeden bílý jogurt a kousek ovoce. Nakonec jsem už jen polykala prášky a pila vodu, nemohla jsem pozřít nic. Sama jsem si to nepřipouštěla, hubla jsem, začala se doslova měnit před očima, ale bylo mi čím dál více špatně, až jsem jednoho dne omdlela a přítel mi musel zavolat sanitku.

K TÉMATU  Irena (47): Pochovala jsem své vlastní dítě. Nikdy mi nebylo hůř

Trvalo to rok, zhubla jsem více než třicet kilo a hubla jsem dál, příteli se to líbilo, a to bylo pro mě to hlavní. Po propuštění z nemocnice jsem v tom pokračovala, pro něj bych udělala cokoliv. Během dalších dvou měsíců jsem ale v nemocnici skončila znovu – a pak zase.

Jste nemocná

Teď už to mám všechno hodně zamlžené, musela jsem přerušit i školu, nic jsem nezvládala, neměla jsem energii, nemohla jsem udržet pozornost, byla jsem roztěkaná a náladová. Vlastně jsem se pak už jen bavila s přítelem, který se mi ale začal po tom všem vzdalovat. Vadilo mu, že nemáme sex, protože jsem na to neměla chuť a ani sílu, byla jsem mimo. Ale dělala jsem to, aby byl se mnou spokojený a nemusel se za mě stydět. Tak hloupá jsem byla.

váha
Začala jsem se měnit kvůli příteli.

Veškeré úsilí bylo k ničemu, protože se se mnou nakonec stejně rozešel, chtěl holku, co mu dá, co chce, a tedy i sex. Našel si jinou a vyhodil mě z bytu. Byla jsem na dně, a tak jsem se rozhodla spolykat prášky a ukončit to všechno. Ani nevím, jestli jsem se chtěla zabít, asi ne. Chtěla jsem na sebe upozornit, ale jemu to už bylo jedno. Viděl, jak se ničím, byl se mnou v nemocnici, když mi doktoři řekli, že jsem nemocná, že mám anorexii, ale on mě i přesto opustil.

Nakonec to dopadlo ale dobře, nastoupila jsem do léčebny, tam mi hodně pomohli. Úplně jsem ho vytěsnila z hlavy a začala zase žít i jíst. Opět jsem nastoupila do školy a myslím, že jsem silnější než kdy dřív. Kvůli muži se ale už nikdy měnit určitě nebudu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kateřina (35): Zatajila jsem příteli těhotenství a rozhodla se podle sebe, začal mě ale drsně vydírat

Jak široká je hranice zdraví a nemoci? Anorexie z jiného úhlu

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo by netoužil po tom žít v domácnosti, která se vzhledově podobá královskému paláci! Pokud jste zastánci kombinace romantiky a možná malého kýče, anglický styl bydlení je pro vás to pravé. A i když nežijete na anglickém venkově, můžete takto zařízený příbytek mít. Stačí se držet několika pravidel.
Neexistuje žádný univerzální návod, jak si zařídit moderní obývací pokoj. Každý člověk je totiž jiný a každý z nás má odlišný vkus. Důležité proto je, abyste si obývací pokoj vybavili tak, aby se vám v něm příjemně žilo, působil harmonicky a měli jste tam vše, co potřebujete k relaxu a času společně strávenému s rodinou.
Podzim je obdobím, kdy se mění nejenom barvy listů, ale i módní kousky v našich skříních – sandály v botnících pak střídají kozačky nebo kožené polobotky. Pokud ještě váháte, zda byste měli investovat do nového páru kožených bot, prozradíme vám, proč této koupě nebudete litovat.
Každý to známe. Jdeme do obchodu, nakoupíme pár nezbytných potravin, máme téměř prázdný nákupní košík, a přitom naše peněženka trpí. Ačkoliv je nakupování jídla a potravin velice důležité, málokdo si uvědomuje, jaké při tom děláme chyby.
Plavání s kojenci je v posledních letech na vzestupu. Kdo nechodí plavat, jako kdyby nebyl. A proč? Protože plavání přináší mnoho výhod nejen pro miminka, ale také pro jejich maminky.
Dopadlo to skvěle – podařilo se vám úspěšně obhájit titul bakaláře. Tři roky snažení, učení, skládání zkoušek a trávení spousty času nad psaním bakalářky přinesly zasloužené ovoce a vy si můžete před jméno hrdě začít psát titul Bc. Co ale dál? Stačí vám to, nebo byste rádi pokračovali dál? Magisterské studium rozhodně není k zahození a díky němu se vám otevřou zase úplně nové možnosti. A kdy jindy se pustit do dalšího studia, než právě teď – protože čím budete starší, tím to půjde o něco tíž.
Chladné počasí už je tady, tak kde se zahřát, abyste zároveň udělaly něco pro své zdraví a kondici? Hot jóga nebo-li cvičení ve 42 stupních by mohlo být přesně ono. Příjemně vyhřátá místnost v kombinaci s jógou. Zkusily jsme, jaké to je!
Máte doma nějakého čtyřnohého mazlíčka? Nebo dokonce přímo psa? Tohle video vás pobaví! Jak dokonale nenápadní umí být psí hříšníci?
Štědrovečerní večeře u nás už není jen kapr a bramborový salát, přestože tato kombinace dominuje. Češi stále více experimentují. Pokud letos chcete také změnu, nechte se inspirovat tradicemi z jiných zemí světa.
Stres je způsobován čímkoli, co vede k nervozitě, k vzteku, k frustraci nebo vás činí nešťastnými. Ví se, že příliš mnoho stresu má nepříznivý vliv na lidské zdraví. Ovšem obtížné je rozpoznat, kdy už je stres škodlivý a kdy ještě prospívá. Když ho poznáte, je poměrně jednoduché s ním něco udělat. Tenhle návod vám umožní se mu postavit.
Nepříjemná nemoc, která hýbe současným světovým děním, se nevyhýbá ani známým osobnostem. Kdo ze slavných bojuje s nemocí COVID-19 a jaké má příznaky?

Výběr článků

Tvůrci nazvali tuhle povedenou reklamu bitva pohlaví. Scéna je jako vystřižená z filmu Gladiátor. Obě strany proti sobě neváhají použít všechny své zbraně! Tohle vás zaručeně rozesměje!
Jste-li ve věku 55+ a hledáte zaměstnání, můžete se s tím běžně setkat. Věková diskriminace při žádosti o zaměstnání je v naší zemi poměrně běžná. Způsobů, jak ji prokázat a jak se jí bránit, není bohužel mnoho. Ale jsou.
Christina Applegate, herečka známá především jako Kelly Bundová ze sitcomu Ženatý se závazky, se odvážně svěřila se svým bojem s roztroušenou sklerózou. Od své diagnózy v roce 2021 otevřeně mluví o výzvách, které tato autoimunitní nemoc přináší, a o svých osobních pocitech, včetně hluboké deprese. Applegate nadále inspiruje mnoho lidí svou upřímností a odhodláním čelit této náročné situaci.

Nepřehlédněte

Vraťme se společně na hudební scénu, kde se jedna z nejoblíbenějších českých zpěvaček, Anna K, po dlouhých šesti letech vrátila s novým albem, které nese název "Údolí včel". Pro fanoušky to bylo dlouhé očekávání, a jejich trpělivost byla odměněna. To, co nám Anna K přináší na této desce, je nádherný návrat do světa hudby a zároveň připomínka toho, že tato zpěvačka má stále mnoho co nabídnout.
Ať už jste romantickou duší či nikoliv, pár romantických knižních výtisků byste u sebe v knihovně mít měli. Zaprvé nikdy není na škodu žít alespoň v příběhu více naivně, než ve skutečném životě, a zadruhé nějak potřebujete zaplnit volné chvíle během propršených dní. Otázkou nyní zůstává, jakou knihu si pořídit a přečíst?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek