Neděle , 29. 01. 2023

Zdislava

Martina (24): Začala jsem se měnit kvůli příteli, když došlo na nejhorší, odešel ode mě

Dlouho jsem nemohla najít lásku, vždycky jsem byla trošku při těle, měla jsem problémy s pocením, nějaké zdravotní problémy, které způsobovala moje nadváha a pleť samý pupínek. Bojovala jsem s tím v pubertě hodně dlouho a neměla jsem žádné sebevědomí.
měnit
ilustrační obrázek

15. 09. 2022

Až jsem potkala na koupališti jednoho kluka, který mě měl rád. Začala jsem se kvůli němu měnit – a málem mě to stálo život.

Osudová návštěva koupaliště

Neměla jsem moc kamarádek, byla jsem hodně uzavřená a ani doma mi nepomáhali rodiče, kteří si mě neustále dobírali. Jíst jsem tolik nechtěla, ale v jídle jsem hledala útěchu, prostě to jinak nešlo a já jsem se pořád přejídala. Tloustla jsem, z nezdravého jídla jsem měla špatnou pleť, ale nikdo mi nepomohl, abych šla do sebe a něco s tím udělala. I když jsem se často cítila dost sama, měla jsem alespoň dvě kamarádky, které jsem znala už od školky. Ty mě braly, nic mi nevyčítaly a bavily se se mnou pořád stejně.

V létě, kdy jsme odmaturovaly, mě kamarádky vzaly na koupaliště. Krčila jsem se na dece, kolem sebe jsem měla omotaný ručník, nechtěla jsem se nikdy moc ukazovat a bála jsem se posměšků. Už jsem zkrátka taková byla. To holky se koupaly, bavily s ostatními a já jsem je většinu času jen pozorovala. Četla jsem si knihu, když mě oslovil veselý a celkem i pohledný kluk v našem věku. Hned si se mnou začal povídat, ptal se, proč nejdu do vody a nebavím se s ostatními.

Vymluvila jsem se na to, že mi není dobře, ale že jsem nechtěla zůstat doma a taky jsem mu vyprávěla o tom, jak záživnou knížku čtu. Přisedl si ke mně, povídali jsme si celkem dlouho a pak, když k nám už šly moje kamarádky, mě pozval na rande. Štěstím jsem v tom okamžiku byla bez sebe, nechtěla jsem tomu ani věřit, že mě někam pozval a samozřejmě jsem nabídku přijala.

Bylo to jako z románu

Hned jsem se pochlubila kamarádkám a ty mi slíbily, že mě na rande jaksepatří připraví. Pomohly mi sehnat šaty, jedna mě nalíčila, druhá učesala a za tři dny jsem šla na své vůbec první rande v životě. Dopadlo to skvěle, rozuměli jsme si, a tak mě pozval i na druhou schůzku. Sice jsem trošku propadala panice, nevěřila jsem si, a když mi kamarádka začala povídat o tom, že bych se měla připravit i na nějaké intimnosti, byla jsem děsně nervózní. Nedokázala jsem si představit, že bych se před ním měla svléknout.

K TÉMATU  7 bohatých a slavných, kteří byli kdysi bez domova

Ale i to jsem právě díky svému princi překonala, pořád mi říkal, jak jsem krásná a jiná, že jsem zajímavá a chytrá a mně se to krásně poslouchalo. Vždycky jsem hodně četla a tohle pro mě byla moje osudová láska jako z románu. Měsíce plynuly, já jsem šla na vysokou školu, on už pracoval, ale pořád jsme byli spolu. Po půl roce mi nabídl i společné bydlení, což mě překvapilo, ale neodmítla jsem. Našla jsem si brigádu, měla i nové přátele a vlastně jsem byla najednou úplně někým jiným.

Nechceš začít se mnou cvičit?

Nic ale nebylo růžové moc dlouho. Zpočátku to začalo dost nevinně, zeptal se mě třeba, jestli bych s ním nezačala cvičit, snažil se mi měnit stravu, radil mi, jak bych se měla oblékat. Já mu ve všem chtěla udělat radost a dělala jsem, co chtěl. Ale nevyhovovalo mi to, nakonec jsem tajně jedla, když nebyl doma a cvičení mi taky moc nešlo. Pak došlo na ostrou výměnu názorů, poprvé mi řekl do očí, že jsem tlustá, že jsem zase přibrala od doby, co jsme spolu a pak řekl něco, co jsem nemohla vymazat z hlavy. Že se za mě stydí.

Pro něj cokoliv

Ranilo mě to, ale nemohla jsem ho ztratit. Šla jsem tedy do sebe a hnána neustále tou samou myšlenkou a jeho slovy, že se za mě stydí, jsem přestala jíst. Cvičení mi činilo problémy, takže jsem se omezovala v jídle, ani tak jsem ale moc nehubla. Začala jsem polykat pilulky na hubnutí, pila jsem zázračné koktejly, denně jsem nesnědla víc, než jeden bílý jogurt a kousek ovoce. Nakonec jsem už jen polykala prášky a pila vodu, nemohla jsem pozřít nic. Sama jsem si to nepřipouštěla, hubla jsem, začala se doslova měnit před očima, ale bylo mi čím dál více špatně, až jsem jednoho dne omdlela a přítel mi musel zavolat sanitku.

K TÉMATU  Umění rvát se s osudem. Slavní lidé, kteří se poprali se svým handicapem a udělali z něj výhodu

Trvalo to rok, zhubla jsem více než třicet kilo a hubla jsem dál, příteli se to líbilo, a to bylo pro mě to hlavní. Po propuštění z nemocnice jsem v tom pokračovala, pro něj bych udělala cokoliv. Během dalších dvou měsíců jsem ale v nemocnici skončila znovu – a pak zase.

Jste nemocná

Teď už to mám všechno hodně zamlžené, musela jsem přerušit i školu, nic jsem nezvládala, neměla jsem energii, nemohla jsem udržet pozornost, byla jsem roztěkaná a náladová. Vlastně jsem se pak už jen bavila s přítelem, který se mi ale začal po tom všem vzdalovat. Vadilo mu, že nemáme sex, protože jsem na to neměla chuť a ani sílu, byla jsem mimo. Ale dělala jsem to, aby byl se mnou spokojený a nemusel se za mě stydět. Tak hloupá jsem byla.

váha
Začala jsem se měnit kvůli příteli.

Veškeré úsilí bylo k ničemu, protože se se mnou nakonec stejně rozešel, chtěl holku, co mu dá, co chce, a tedy i sex. Našel si jinou a vyhodil mě z bytu. Byla jsem na dně, a tak jsem se rozhodla spolykat prášky a ukončit to všechno. Ani nevím, jestli jsem se chtěla zabít, asi ne. Chtěla jsem na sebe upozornit, ale jemu to už bylo jedno. Viděl, jak se ničím, byl se mnou v nemocnici, když mi doktoři řekli, že jsem nemocná, že mám anorexii, ale on mě i přesto opustil.

Nakonec to dopadlo ale dobře, nastoupila jsem do léčebny, tam mi hodně pomohli. Úplně jsem ho vytěsnila z hlavy a začala zase žít i jíst. Opět jsem nastoupila do školy a myslím, že jsem silnější než kdy dřív. Kvůli muži se ale už nikdy měnit určitě nebudu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kateřina (35): Zatajila jsem příteli těhotenství a rozhodla se podle sebe, začal mě ale drsně vydírat

Jak široká je hranice zdraví a nemoci? Anorexie z jiného úhlu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Do svého jídelníčku můžeme zakomponovat celou řadu potravin. Zapomínat nesmíme především na zeleninu, konkrétně na rajčata, která jsou mnohdy lékaři i odborníky na zdravé stravování označována za zázračnou potravinu. Proč si rajčata vysloužila takovou přezdívku? Proč je mnozí označují za “zázračná”? Důvodem toho jsou zdravotní benefity. Ať už přidáte rajčata do omáčky, polévky nebo jenom na chleba s máslem, uděláte tak něco pro své zdraví.
S mužem se jednoduše můžete rozejít tak, že mu to oznámíte z očí do očí. To je pravděpodobně ten jediný správný způsob. Ne každý si na něj ale troufne, zejména po kratší známosti. V praxi se můžeme setkat s mnoha dalšími způsoby ”rozcházení se”, které vám možná vyrazí dech.
Svou domácnost je možné zútulnit příjemnými pokojovými rostlinami, které nemají jen estetickou funkci, ale také řadu jiných schopností, jež nám mohou přijít vhod. Předně se pyšní schopností čistit vzduch v domácnosti. Jiné zase přináší do domu peníze a hojnost. Pozastavme se právě nad druhými zmíněnými a prozraďme si, kterými vyplnit prázdné rohy v interiéru.
Nabídka kroužků pro školní, ale i předškolní, děti je v současné době mimořádně bohatá. Potřebují děti organizovanou zábavu? Mají si mimo školu rozvíjet své znalosti ve vzdělávacích kroužcích? Určitě ano, ale musíte zvážit, kdy je třeba nechat svoje ambice spát. Pro děti je prospěšný i čas, kdy doma jen tak lelkují. Kolik kroužků už je moc? Jaký kroužek dítěti sedí nejlépe?
Pokud mají muž a žena mezi sebou nevyřčené problémy, které se navenek projevují pnutím, hádkami a napjatou atmosférou, je dobré se s někým poradit. Jako první vždy mezi partnery vyvstává otázka: A funguje to vůbec? Pokud s partnerem stále bojujete a nevíte, jak z té zacyklené smyčky ven, zde je vše, co potřebujete vědět o manželském poradenství.
Ačkoliv plastická chirurgie neustále piluje technologie, díky kterým úspěšně bojujeme proti stárnutí, čím dál větší popularitě se těší obličejová jóga. Tušíte správně, je to cvičení jako každé jiné, ovšem face jóga má za cíl procvičit svaly v obličeji. Pokud nevíte jak začít, není nic jednoduššího než dát follow těmto influencerkám a výsledky se brzy dostaví.

Nepřehlédněte

Potřebujete si z pohodlí domova přivydělat při mateřské dovolené nebo jenom proto, že home office nepokrývá celý váš volný čas? Možností je opravdu mnoho, zejména v dnešní době. Zatímco některé nabídky práce jsou placené opravdu velmi špatně, jiné jsou ohodnoceny naopak velice dobře - tedy pokud se práce odvádí s dostatečnou kvalitou. To je případ i takzvaného copywritingu - psaní textů pro webové stránky.
Všude, kam se podíváme, vidíme nejrůznější způsoby stravování. Mezi ně samozřejmě patří krátkodobé diety jako takové, ale stejně tak trvalé formy, které už představují určitý životní styl. A právě mezi ně nepochybně patří stravování podle ročních období. V čem spočívá a má vůbec smysl?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek