Sobota , 26. 11. 2022

Artur

Erika (40): Vzala jsem zpět bývalého muže, ale jen kvůli dětem. Teď lituji

Po patnácti letech manželství jsem se rozváděla a myslela jsem si, že začnu nový život. Jenže mé dvě děti se nedokázaly s rozpadem rodiny smířit – a mně to nedalo spát. I když jsem vlastně nechtěla, podlehla jsem, a nakonec jsem se k bývalému muži vrátila. Nyní jsou děti šťastné, manžel spokojený, ale já vím, že to není ono. Navíc jsem zjistila něco, co mi situaci ještě více zkomplikovalo.
muže
ilustrační obrázek

02. 11. 2022

Svého muže jsem potkala na diskotéce, byla jsem mladá a užívala život. No ale netrvalo to dlouho, zjistila jsem, že z nezávazného flirtu se vyklubalo něco víc, protože jsem čekala první dceru. Přišlo mi správné si dítě nechat a začít plánovat svatbu, společný život.

Spadla jsem do toho, ani jsem nevěděla jak. Ale dcera se narodila zdravá, my jsme měli jako rodina všechno, a tak jsem začala být i já spokojená. S mužem jsme ale nikdy moc neuměli mluvit, vlastně nás rozdělovaly odlišné zájmy i pohled na svět. Dcera nás však spojovala, a tak jsme se dohodli, že by možná situaci pomohlo vyřešit další těhotenství.

Další dítě

Snažili jsme se léta o druhé dítě, ale nedařilo se. Až po šesti letech jsem otěhotněla – a najednou bylo zase vše krásné. Rodina jakoby najednou byla úplná, druhé dítě jsme chtěli oba, takže to bylo po dlouhé době něco, co nás těšilo stejně, na co jsme se oba upnuli. Jenže i druhá dcera odrostla, děti nás potřebovaly méně, a náš partnerský život zajel do vyjetých kolejí, byla to nuda a stereotyp.

Došlo mi, že vlastně takhle já žít nechci, navštěvovala jsem i psycholožku, se kterou jsem vše probírala, a nakonec jsem dospěla k názoru, že z toho vztahu musím odejít.

Rozchod byl těžký pro všechny

Nevěděla jsem, jak bych to doma měla podat, on se manžel vlastně rozvádět nechtěl, ale já jsem nemohla jinak. Bylo to bolestivé, vlastně mi ho bylo líto, ale nebyla jsem šťastná, a tím jsme trpěli úplně všichni. Ovšem děti to nakonec odnesly úplně nejvíc. Rozchod neprožívaly dobře a snažily se nás všemožně zase spojit, přesto jsme až k rozvodovému řízení dospěli a manžel se odstěhoval.

K TÉMATU  Krásný vztah mezi sourozenci vypěstujete od narození. Jak na to?

Mě to trápilo, znovu jsem musela k psycholožce, vlastně jsem si vyčítala, že se rodina rozpadla kvůli mně, měla jsem deprese a opět na tom byly bité hlavně děti. Ty jsme měli s mužem ve střídavé péči, neustále jsme se tak navštěvovali a byli v kontaktu. To bylo možná ještě horší, než kdybychom se už nevídali.

Děti mě přesvědčily

Sama sobě jsem přestávala rozumět a trápila se. Kladla jsem si otázku, zda jsem udělala dobře, a nakonec jsem se rozhodla, že poslechnu děti a muži dám ještě šanci. Ty mě totiž neustále přesvědčovaly, chtěly, abychom byli zase spolu a mně to nedalo spát. I bývalý manžel se snažil, nadbíhal mi, sliboval, že bude všechno jiné, když budeme zase spolu, a tak jsem tomu podlehla. V domnění, že dělám správnou věc, jsme spolu začali zase všichni žít.

No ale idylka netrvala dlouho, došlo mi, že lidé se nemění, že si zase nemáme co povědět, že jsme jen vedle sebe a ne spolu. Mým pochybám ale nepomohl ani fakt, že jsem zjistila, že čekám třetí dítě. To jsme neplánovali – a muž to ještě ani neví. Já totiž nevím, zda s ním další dítě vůbec mohu mít. Co když mě tohle dodělá už úplně?

Jak se rozhodnout?

Vím, že se tomu musím postavit, na potrat jít nechci, ale mít třetí dítě s mužem, se kterým si nedokážu představit budoucnost? Vůbec jsem si nepomohla a došlo mi, že jsem udělala chybu už tehdy, když jsem se vlastně jen kvůli dětem k manželovi vrátila. Nový vztah bych ale asi také navázat nedokázala, to by děti nepřežily a asi by mě zavrhly. Teď ale musím řešit něco mnohem vážnějšího. Mám čtyřicet let a roky se plácám ve vztahu, který mě nenaplňuje. Všechno by se teď zase rozjelo znovu, a pokud muži třetí dítě porodím, už nikdy odejít nemohu.

K TÉMATU  Čím se řídit, pokud plánujete dítě a co předtím promyslet?

Vztahy jsou sice komplikované a já si vždy vážila toho, co mám, ale nikdy jsem se neuměla správně rozhodnout.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dobré vztahy s rodiči potřebují hlavně teenageři. Jak být pro ně přítelem?

Jitka (45): Můj muž se dostal neprávem do vězení. Co teď?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

O Češích se říká, že jsou národem pejskařů. Vždyť za své čtyřnohé psí parťáky jsou schopní utratit i přes milion korun ročně. To ukazují statistiky. Utrácí se předně za kvalitní žrádlo, také za veterináře a samozřejmě za produkty určené k dentální hygieně. Chovatelé si moc dobře uvědomují, že v psí dutině ústní probíhají stejné procesy jako u lidí. I v psí dutině se mohou vyskytnout zubní kameny nebo zubní plak vedoucí ke zmiňovanému problému. Proto se nedoporučuje podceňovat péči o psí chrup.
Ať už jedeme na dovolenou kamkoliv, cílem každého z nás je si odpočinout. A to jak aktivně, tak pasivně. Pokud ale toužíte po dovolené, která vás doslova rozmazlí a třeba také posílí vaše zdraví, pak není nic lepšího, než se vydat do míst, kde je lázeňská péče spolu s léčivými termály naprostou samozřejmostí. A kam jinam vyrazit než právě do Maďarska, které je v tomto ohledu proslulé.
Leden je ideálním obdobím, kdy byste si měli naordinovat očistu. Zbavíte se při ní všech škodlivých látek a zároveň posílíte imunitu. Přece jen játra, a nejen ta, dostala v závěru roku pořádně zabrat. Chcete-li jim ulevit, zapojte se do soutěže o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám pomůže při detoxikaci organizmu a navíc podpoří vaši obranyschopnost.
Akné v těhotenství není nic neobvyklého. Je běžné, že se akné na začátku těhotenství trochu zhoršuje a s postupem času se opět zlepšuje. Pravděpodobným viníkem je nadměrná produkce kožního mazu, ke které dochází, když tělo produkuje větší množství estrogenu. Kožní problém odezní, když se vaše hormonální hladiny vrátí k normálu. Ale teď si řekneme, jak na akné ještě během těhotenství vyzrát.

Nepřehlédněte

Každá z nás to zná. A pokud ne, můžete si gratulovat. Úzkost nás v dnešním světě provází častěji než kdy jindy. Ještě aby ne, když tu máme světovou pandemii, lidé umírají, jiní přicházejí o práci. Naštěstí ale existuje několik dechových metod, které vás alespoň trošku pomohou uvolnit se ve vypjatých situacích.
Součástí našeho vzhledu je samozřejmě i chrup. Když se na někoho usmějeme, někoho tím ohromíme, jiného zastrašíme. Abychom se těšili jen z té první reakce, měli bychom se o své zuby řádně starat, ať předejdeme nejen žloutnutí, ale také vypadaným zubům nebo kazům, které jen ničí náš zářivý úsměv.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek