Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Erika (40): Vzala jsem zpět bývalého muže, ale jen kvůli dětem. Teď lituji

Po patnácti letech manželství jsem se rozváděla a myslela jsem si, že začnu nový život. Jenže mé dvě děti se nedokázaly s rozpadem rodiny smířit – a mně to nedalo spát. I když jsem vlastně nechtěla, podlehla jsem, a nakonec jsem se k bývalému muži vrátila. Nyní jsou děti šťastné, manžel spokojený, ale já vím, že to není ono. Navíc jsem zjistila něco, co mi situaci ještě více zkomplikovalo.
muže
ilustrační obrázek

02. 11. 2022

Svého muže jsem potkala na diskotéce, byla jsem mladá a užívala život. No ale netrvalo to dlouho, zjistila jsem, že z nezávazného flirtu se vyklubalo něco víc, protože jsem čekala první dceru. Přišlo mi správné si dítě nechat a začít plánovat svatbu, společný život.

Spadla jsem do toho, ani jsem nevěděla jak. Ale dcera se narodila zdravá, my jsme měli jako rodina všechno, a tak jsem začala být i já spokojená. S mužem jsme ale nikdy moc neuměli mluvit, vlastně nás rozdělovaly odlišné zájmy i pohled na svět. Dcera nás však spojovala, a tak jsme se dohodli, že by možná situaci pomohlo vyřešit další těhotenství.

Další dítě

Snažili jsme se léta o druhé dítě, ale nedařilo se. Až po šesti letech jsem otěhotněla – a najednou bylo zase vše krásné. Rodina jakoby najednou byla úplná, druhé dítě jsme chtěli oba, takže to bylo po dlouhé době něco, co nás těšilo stejně, na co jsme se oba upnuli. Jenže i druhá dcera odrostla, děti nás potřebovaly méně, a náš partnerský život zajel do vyjetých kolejí, byla to nuda a stereotyp.

Došlo mi, že vlastně takhle já žít nechci, navštěvovala jsem i psycholožku, se kterou jsem vše probírala, a nakonec jsem dospěla k názoru, že z toho vztahu musím odejít.

Rozchod byl těžký pro všechny

Nevěděla jsem, jak bych to doma měla podat, on se manžel vlastně rozvádět nechtěl, ale já jsem nemohla jinak. Bylo to bolestivé, vlastně mi ho bylo líto, ale nebyla jsem šťastná, a tím jsme trpěli úplně všichni. Ovšem děti to nakonec odnesly úplně nejvíc. Rozchod neprožívaly dobře a snažily se nás všemožně zase spojit, přesto jsme až k rozvodovému řízení dospěli a manžel se odstěhoval.

K TÉMATU  První rande v restauraci: Co nikdy nedělat, ať ho neodradíte hned zkraje?

Mě to trápilo, znovu jsem musela k psycholožce, vlastně jsem si vyčítala, že se rodina rozpadla kvůli mně, měla jsem deprese a opět na tom byly bité hlavně děti. Ty jsme měli s mužem ve střídavé péči, neustále jsme se tak navštěvovali a byli v kontaktu. To bylo možná ještě horší, než kdybychom se už nevídali.

Děti mě přesvědčily

Sama sobě jsem přestávala rozumět a trápila se. Kladla jsem si otázku, zda jsem udělala dobře, a nakonec jsem se rozhodla, že poslechnu děti a muži dám ještě šanci. Ty mě totiž neustále přesvědčovaly, chtěly, abychom byli zase spolu a mně to nedalo spát. I bývalý manžel se snažil, nadbíhal mi, sliboval, že bude všechno jiné, když budeme zase spolu, a tak jsem tomu podlehla. V domnění, že dělám správnou věc, jsme spolu začali zase všichni žít.

No ale idylka netrvala dlouho, došlo mi, že lidé se nemění, že si zase nemáme co povědět, že jsme jen vedle sebe a ne spolu. Mým pochybám ale nepomohl ani fakt, že jsem zjistila, že čekám třetí dítě. To jsme neplánovali – a muž to ještě ani neví. Já totiž nevím, zda s ním další dítě vůbec mohu mít. Co když mě tohle dodělá už úplně?

Jak se rozhodnout?

Vím, že se tomu musím postavit, na potrat jít nechci, ale mít třetí dítě s mužem, se kterým si nedokážu představit budoucnost? Vůbec jsem si nepomohla a došlo mi, že jsem udělala chybu už tehdy, když jsem se vlastně jen kvůli dětem k manželovi vrátila. Nový vztah bych ale asi také navázat nedokázala, to by děti nepřežily a asi by mě zavrhly. Teď ale musím řešit něco mnohem vážnějšího. Mám čtyřicet let a roky se plácám ve vztahu, který mě nenaplňuje. Všechno by se teď zase rozjelo znovu, a pokud muži třetí dítě porodím, už nikdy odejít nemohu.

K TÉMATU  Kdy se ve vztahu objevují krize a které roky bývají kritické? Postavte se jim a překonejte je společně!

Vztahy jsou sice komplikované a já si vždy vážila toho, co mám, ale nikdy jsem se neuměla správně rozhodnout.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dobré vztahy s rodiči potřebují hlavně teenageři. Jak být pro ně přítelem?

Jitka (45): Můj muž se dostal neprávem do vězení. Co teď?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Pohřeb je jedna z nejsmutnějších událostí v našem životě. Je tedy potřeba nic nezanedbat a rozloučit se s láskou a pokorou. Přirozenou součástí je čas na klid, truchlení a celkově zpracování této těžké události.
Alkohol je obecně velmi kalorický, proto ho výživoví poradci v rámci hubnutí moc nedoporučují. Jak moc může občasná sklenka vína ovlivnit vaše snažení? Co na to říkají odbornice na hubnutí a zdravý životní styl?
Většina lidí si myslí, že nový rok je ideální startovací čárou pro nové začátky. Proto si dávají předsevzetí, která pak ale ve většině porušují. Jak na to, aby vám předsevzetí vydrželo? A nejste-li zrovna povaha, která má pevnou vůli, má vůbec smysl si nějaká předsevzetí dávat?
Když žena řekne svému vyvolenému to pověstné “ano”, začne škála plná svatebních příprav. A vedle výběru ideálního obleku a svatebních šatů, dojde také na výběr svatebních oznámení.
Podívejte se na nápadité úpravy ulic ve Francii a New Yorku. Některé z nich jsou skutečně vtipné, přestože pouliční malby často balancují na hraně zákona. Co myslíte, je to zpestření nebo nevkus?
Jak vyšroubovat prasklou žárovku nebo čím vyčistit varnou konvici od usazenin? To a mnoho dalšího se dozvíte ve videu. Vše zvládnete do pěti minut!
Máte doma čtyřnohého psího mazlíčka? Pokud ano, neměli byste péči o něj podceňovat. Mít pejska – to není jako mít plyšáka, který bude vaší živou podporou, když se vám nebude dařit. Kromě toho, že mu budete dávat najíst a budete ho chodit venčit, nesmíte zapomínat ani na péči o srst a drápky. Bohužel právě tyto dvě věci jsou u chovatelů psů často opomíjené.
Jak docílit perfektního vzhledu obočí? Pomocí vosku! Video vám ukáže, že s touto pomůckou orámujete svoje obočí tak, že bude vypadat jak z obálky časopisu.
Plánujete si nechat v létě udělat piercing? V tom případě je dobré si předtím něco zjistit. Ne každý čerstvý piercing se v létě dokáže rychle zahojit. A navíc vás čeká i mnoho dalších nepříjemností.
Značka Gucci je dlouhá léta považována za synonymum luxusu. Nedosáhne na ni každý, ovšem pokud už ji vlastníte, vlastníte fantastickou investici, která s každým novým dnem roste na své hodnotě. A to dokonce i v případě, že mluvíme o roztrhaných silonkách, které se nedávno ocitly v nabídce světově proslulé společnosti.
Každý z nás má svou polohu, ve které spí nejraději. Někdo spí rád na břiše, jiný na zádech a další třeba zase na boku. Ale napadlo vás někdy hledat ve spánkových polohách význam? Že ne? Pak se možná budete divit, co která spánková poloha znamená.

Výběr článků

Přemýšlíte o tom, že byste své dítě na týden nebo dva poslali na dětský tábor? Pro koho jsou tábory vhodné, a komu naopak ublíží? Pojďme se podívat na výhody a nevýhody letního táborování.
Sychravé počasí střídá prosluněné dny. Ráno vycházíme ven téměř v mrazu, odpoledne šplhají teploty ke dvaceti stupňům. Právě toto období patří k těm, kdy se nachlazení nejspíš nevyhneme. Pokud ale znáte triky našich babiček na posílení imunity a přírodní léčbu rýmy a kašle, ničeho se obávat nemusíte.
Efektivní komunikace je základem každého silného vztahu. Naučte se, jak otevřeně a s respektem vyjadřovat své potřeby a přání, což je klíčem k hlubšímu porozumění a větší harmonii mezi partnery.

Nepřehlédněte

Že gejši jsou neoddělitelně spojené s Japonskem ví mnoho těch, kteří se alespoň trochu zajímají o kulturu a svět obecně. Také se ví, že hlavním úkolem gejš bylo především pobavit své klienty tancem, zpěvem, čajovým obřadem, konverzací a dalším programem nezbytným pro kulturní a zajímavou zábavu. O prostituci se v souvislosti s gejšami téměř nedá hovořit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek