Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Lunetic: zbožňovaní i nenávidění. Avšak nejznámější český boyband

Kdo by je neznal. Kdo by je nemiloval. Pouze 4 chlapci a tolik slávy. 4 hezouni a každá fanynka v devadesátých letech šla při jejich vystoupení do kolen. Dívčí dětské pokoje, polepené plakáty této hudební skupiny, davové šílenství, obsazené první příčky hitparád devadesátých let, to vše je skupina čtyř českých chlapců – Lunetic.
lunetic
Pamatujete si na skupinu Lunetic? (foto: novinky.cz)

10. 11. 2021

Kdo jsou/byli Lunetic

Lunetic je česká hudební skupina, složená ze čtyř mladých chlapců. Jejími zakládajícími členy byli Aleš Lehký a Martin Kocián. Postupně se ke kapele přidali Václav Jelínek a David Škach. Skupina vznikla v devadesátých letech a každý toto období jistě zná. Proslavila se především nejznámější písní Máma.

Je to kapela, která byla známá svými tanečními kreacemi a velmi nakažlivými texty písní. Žánrově by se dala zařadit mezi Pop nebo R&B. Zazářili v hudebním pořadu ESO, moderované Terezou Pergnerovou.

Kdekdo by si myslel, že toto chlapecké uskupení, které navíc získalo i dvakrát bronzové ocenění v anketě Zlatý slavík, vydrží snad navěky. Avšak přišla zdrcující zpráva, především tedy pro fanynky. Skupina oznámila, že končí svou kariéru. Bylo to v roce 2001, kdy jeden ze zakládajících členů, Martin Kocián, oznámil svůj odchod z kapely.

Členové se tehdy dohodli, že každý půjde svou vlastní cestou. Někteří se vydali i sólovou dráhu, avšak bez úspěchu. Martin měl mít tehdy problémy s drogami, které ho donutily skupinu opustit. Nečekaný zvrat pak přišel v roce 2008, kdy Českou republiku obletěly zprávy o tom, že slavný chlapecký boyband se dal opět dohromady.

Martin Kocián

Martin je dnes již bývalým členem chlapeckého seskupení Lunetic. Dnes je spíš znám jako bohém, který se spíše protlouká životem a svádí boj se svými démony. To začalo v roce 2001, kdy odešel z Lunetic. Poté přišla další rána, která mu tento boj jen potvrdila. Tragicky mu zahynula sestra, a tak Martin dál pokračoval s kariérou spíše drogovou.

Zkoušel s tím bojovat, odjel do ciziny, pak si našel práci i v Česku. Byl hostem pořadu 13. Komnata, kde byl vyzpovídán. V roce 2010 se mu narodila dcera. Dnes již není Martin nijak pěvecky aktivní.

K TÉMATU  Zvířátka nás nikdy nepřestanou bavit. Tropí vylomeniny a my je za to milujeme! Také vás mazlíčci nikdy nezklamou?

Vašek Jelínek

Jeden z členů legendární skupiny. Účinkování v tomto boybandu ho vyneslo nahoru a přineslo mu přinejmenším úspěch, slávu a popularitu. Po rozpadu skupiny ovšem Vašek nechtěl nijak zahálet, tak se vydal na sólovou dráhu, kdy tvořil vlastní hudbu, podílel se na tvorbě muzikálu. Hudba ho neopustila ani dnes.

Nyní se svou krásnou manželkou vychovává dva syny a naplno se věnuje rodinnému životu, což je pro něj priorita. Aby mohl svou rodinu zabezpečit a starat se o ni, je zaměstnán v reklamní agentuře, což je teď už jeho hlavní pracovní náplní.

Aleš Lehký

Je znám také jako jeden z členů skupiny, která mu odstartovala kariéru. Když se po rozpadu skupiny tento vyučený kuchař rozhodoval, co dál se svým životem, co chce dělat a čemu se věnovat, média a jakýsi stálý kontakt s publikem bylo přesně to pro něj. Začal působit v rádiu jako moderátor. Dnes ho stále můžeme vídat na obrazovkách televize Nova, kde moderuje oblíbený pořad Snídaně s Novou. Kromě toho se také věnuje své rodině, manželce, a především svému synovi.

David Škach

Jako poslední bývalý člen Lunetic, je spíše tím introvertním typem. Řídí se tím, že soukromí je na prvním místě a dnes o sobě nedává téměř vědět. Po rozpadu chlapecké skupiny provozoval čajovnu, poté na čaj odcestoval do Anglie. Dnes se věnuje textařině, oženil se a se svou ženou vychovává dceru.

Dnes již skupina Lunetic působí pouze ve třech, a to bez Martina. Její sláva však už nikdy nebude taková, jako byla tehdy, v devadesátých letech. Přece jen už jsou to tátové od rodin a mají jistě své priority, a to dávat přednost rodině před šílejícím davem fanynek.

K TÉMATU  Hubnoucí proměny, které vám dokáží, že všechno jde, když je dostatek chuti a vůle!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Rozhovor s Petrou Janů. Jaké byly začátky kariéry a co jste ještě nevěděly?

Nejmladší dcera zesnulého zpěváka Petra Muka vyrostla do krásy!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Výběr plavek je pro spoustu žen téměř frustrující záležitostí. Pokud nejste šťastnou majitelkou dokonalé postavy, nejspíš už jste to zažila také. V obchodech si zkoušíte jeden model za druhým, ale každý z nich nějakým způsobem zvýrazní přesně tu část těla, kterou byste raději schovala.
Přemýšleli jste někdy nad tím, co děláte, když večer ulehnete do postele? Drtivá většina z nás zapne televizi nebo sáhne po svém telefonu, aby nám náhodou před spaním nic neuniklo. Nebo v horším případě obě tyto možnosti zkombinujeme. Bohužel obrazovky těchto zařízení vyzařují takzvané modré světlo, které narušuje naše přirozené spánkové cykly. Ale abyste své tělo připravili na kvalitní spánek, je třeba modré světlo naprosto minimalizovat.
S drobnými popáleninami se chtě nechtě občas potýká každý. Děti se často popálí nepozorností, když se motají kolem kuchyně. Dospělí pak při různých grilováních a táborácích, když přecení své síly, podcení sílu ohně, nebo se jim pod vlivem alkoholu zhorší koordinace pohybu a odhad. Pokud jsou popáleniny vážné, je třeba vyhledat lékařskou pomoc. Ale s těmi mírnějšími si můžete snadno poradit i bez doktorů. Inspirovat se můžete třeba radami našich babiček.

Nepřehlédněte

Pokud patříte mezi znalce kávy a je to první věc, na kterou po probuzení myslíte, chápeme vás. Ale mějte se na pozoru. Pokud máte doma čtyřnohého přítele, je možné, že neodolá pokušení ochutnat ten horký nápoj. A zatímco lidé často potřebují na začátek dne kofeinový šok, káva rozhodně není něco, co by si měl dávat váš chlupatý společník. Jak konkrétně je spojení „káva a pes" škodlivé a co může způsobit?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek