Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Lunetic: zbožňovaní i nenávidění. Avšak nejznámější český boyband

Kdo by je neznal. Kdo by je nemiloval. Pouze 4 chlapci a tolik slávy. 4 hezouni a každá fanynka v devadesátých letech šla při jejich vystoupení do kolen. Dívčí dětské pokoje, polepené plakáty této hudební skupiny, davové šílenství, obsazené první příčky hitparád devadesátých let, to vše je skupina čtyř českých chlapců – Lunetic.
lunetic
Pamatujete si na skupinu Lunetic? (foto: novinky.cz)

10. 11. 2021

Kdo jsou/byli Lunetic

Lunetic je česká hudební skupina, složená ze čtyř mladých chlapců. Jejími zakládajícími členy byli Aleš Lehký a Martin Kocián. Postupně se ke kapele přidali Václav Jelínek a David Škach. Skupina vznikla v devadesátých letech a každý toto období jistě zná. Proslavila se především nejznámější písní Máma.

Je to kapela, která byla známá svými tanečními kreacemi a velmi nakažlivými texty písní. Žánrově by se dala zařadit mezi Pop nebo R&B. Zazářili v hudebním pořadu ESO, moderované Terezou Pergnerovou.

Kdekdo by si myslel, že toto chlapecké uskupení, které navíc získalo i dvakrát bronzové ocenění v anketě Zlatý slavík, vydrží snad navěky. Avšak přišla zdrcující zpráva, především tedy pro fanynky. Skupina oznámila, že končí svou kariéru. Bylo to v roce 2001, kdy jeden ze zakládajících členů, Martin Kocián, oznámil svůj odchod z kapely.

Členové se tehdy dohodli, že každý půjde svou vlastní cestou. Někteří se vydali i sólovou dráhu, avšak bez úspěchu. Martin měl mít tehdy problémy s drogami, které ho donutily skupinu opustit. Nečekaný zvrat pak přišel v roce 2008, kdy Českou republiku obletěly zprávy o tom, že slavný chlapecký boyband se dal opět dohromady.

Martin Kocián

Martin je dnes již bývalým členem chlapeckého seskupení Lunetic. Dnes je spíš znám jako bohém, který se spíše protlouká životem a svádí boj se svými démony. To začalo v roce 2001, kdy odešel z Lunetic. Poté přišla další rána, která mu tento boj jen potvrdila. Tragicky mu zahynula sestra, a tak Martin dál pokračoval s kariérou spíše drogovou.

Zkoušel s tím bojovat, odjel do ciziny, pak si našel práci i v Česku. Byl hostem pořadu 13. Komnata, kde byl vyzpovídán. V roce 2010 se mu narodila dcera. Dnes již není Martin nijak pěvecky aktivní.

K TÉMATUNejvtipnější psi a kočky! Vychutnejte si domácí mazlíčky, kteří vás dokážou rozesmát od ucha k uchu!

Vašek Jelínek

Jeden z členů legendární skupiny. Účinkování v tomto boybandu ho vyneslo nahoru a přineslo mu přinejmenším úspěch, slávu a popularitu. Po rozpadu skupiny ovšem Vašek nechtěl nijak zahálet, tak se vydal na sólovou dráhu, kdy tvořil vlastní hudbu, podílel se na tvorbě muzikálu. Hudba ho neopustila ani dnes.

Nyní se svou krásnou manželkou vychovává dva syny a naplno se věnuje rodinnému životu, což je pro něj priorita. Aby mohl svou rodinu zabezpečit a starat se o ni, je zaměstnán v reklamní agentuře, což je teď už jeho hlavní pracovní náplní.

Aleš Lehký

Je znám také jako jeden z členů skupiny, která mu odstartovala kariéru. Když se po rozpadu skupiny tento vyučený kuchař rozhodoval, co dál se svým životem, co chce dělat a čemu se věnovat, média a jakýsi stálý kontakt s publikem bylo přesně to pro něj. Začal působit v rádiu jako moderátor. Dnes ho stále můžeme vídat na obrazovkách televize Nova, kde moderuje oblíbený pořad Snídaně s Novou. Kromě toho se také věnuje své rodině, manželce, a především svému synovi.

David Škach

Jako poslední bývalý člen Lunetic, je spíše tím introvertním typem. Řídí se tím, že soukromí je na prvním místě a dnes o sobě nedává téměř vědět. Po rozpadu chlapecké skupiny provozoval čajovnu, poté na čaj odcestoval do Anglie. Dnes se věnuje textařině, oženil se a se svou ženou vychovává dceru.

Dnes již skupina Lunetic působí pouze ve třech, a to bez Martina. Její sláva však už nikdy nebude taková, jako byla tehdy, v devadesátých letech. Přece jen už jsou to tátové od rodin a mají jistě své priority, a to dávat přednost rodině před šílejícím davem fanynek.

K TÉMATUJednoduchý recept na jahodové koláčky pomůže vytvořit nezapomenutelnou snídani

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Rozhovor s Petrou Janů. Jaké byly začátky kariéry a co jste ještě nevěděly?

Nejmladší dcera zesnulého zpěváka Petra Muka vyrostla do krásy!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přemýšleli jste někdy nad tím, že začnete cvičit? Chtěli byste mít jakýkoli pohyb, ale nemůžete se k tomu prostě dokopat? Pokud ano, pak pokračujte ve čtení! Tento článek bude pro vás velkou motivací, proč s pohybem začít! Jak vám může změnit život doslova k nepoznání...
Jahody povětšinou známe ze zahrádek a málokoho napadne, že by se vůně jejich čerstvých plodů mohla linout i z parapetů v domácnosti. Nemyslete si, že pěstování jahod doma je beznadějný podnik, ze kterého nebude mít nic jiného než dekorativní efekt. Některým nadšencům se podaří vytvořit celou jahodovou plantáž na parapetu nebo na lodžii – a po celý rok z ní sklízet zralé plody. Jaké jsou tedy zásady pěstování jahod doma v truhlíku a venku v zahrádce?
I když se Česká republika opět začíná otvírat veřejnosti, stále jsou mnohá místa zavřená nebo opředená přísnými hygienickými pravidly. I proto se stále řada rodičů ptá, kam vyrazit s dětmi, když mnoha místa jsou stále ještě veřejnosti nepřístupná. Naštěstí pro vás máme několik konkrétních tipů.
Celosvětově uznávaný kanadský kytarista, skladatel a producent Jesse Cook, jež ve své tvorbě dokonale kombinuje prvky jazzu a flamenca, se na začátku nového roku poprvé představí českému publiku. Vystoupí za doprovodu svého bandu ve čtvrtek 20. února v pražském Lucerna Music Baru. V roli předskokana se objeví slovenské uskupení Blue Zodiac. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.

Nepřehlédněte

Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek