Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Lunetic: zbožňovaní i nenávidění. Avšak nejznámější český boyband

Kdo by je neznal. Kdo by je nemiloval. Pouze 4 chlapci a tolik slávy. 4 hezouni a každá fanynka v devadesátých letech šla při jejich vystoupení do kolen. Dívčí dětské pokoje, polepené plakáty této hudební skupiny, davové šílenství, obsazené první příčky hitparád devadesátých let, to vše je skupina čtyř českých chlapců – Lunetic.
lunetic
Pamatujete si na skupinu Lunetic? (foto: novinky.cz)

10. 11. 2021

Kdo jsou/byli Lunetic

Lunetic je česká hudební skupina, složená ze čtyř mladých chlapců. Jejími zakládajícími členy byli Aleš Lehký a Martin Kocián. Postupně se ke kapele přidali Václav Jelínek a David Škach. Skupina vznikla v devadesátých letech a každý toto období jistě zná. Proslavila se především nejznámější písní Máma.

Je to kapela, která byla známá svými tanečními kreacemi a velmi nakažlivými texty písní. Žánrově by se dala zařadit mezi Pop nebo R&B. Zazářili v hudebním pořadu ESO, moderované Terezou Pergnerovou.

Kdekdo by si myslel, že toto chlapecké uskupení, které navíc získalo i dvakrát bronzové ocenění v anketě Zlatý slavík, vydrží snad navěky. Avšak přišla zdrcující zpráva, především tedy pro fanynky. Skupina oznámila, že končí svou kariéru. Bylo to v roce 2001, kdy jeden ze zakládajících členů, Martin Kocián, oznámil svůj odchod z kapely.

Členové se tehdy dohodli, že každý půjde svou vlastní cestou. Někteří se vydali i sólovou dráhu, avšak bez úspěchu. Martin měl mít tehdy problémy s drogami, které ho donutily skupinu opustit. Nečekaný zvrat pak přišel v roce 2008, kdy Českou republiku obletěly zprávy o tom, že slavný chlapecký boyband se dal opět dohromady.

Martin Kocián

Martin je dnes již bývalým členem chlapeckého seskupení Lunetic. Dnes je spíš znám jako bohém, který se spíše protlouká životem a svádí boj se svými démony. To začalo v roce 2001, kdy odešel z Lunetic. Poté přišla další rána, která mu tento boj jen potvrdila. Tragicky mu zahynula sestra, a tak Martin dál pokračoval s kariérou spíše drogovou.

Zkoušel s tím bojovat, odjel do ciziny, pak si našel práci i v Česku. Byl hostem pořadu 13. Komnata, kde byl vyzpovídán. V roce 2010 se mu narodila dcera. Dnes již není Martin nijak pěvecky aktivní.

K TÉMATU  Sladká holčička zpívá ukolébavku svému štěněti. To nejroztomilejší, co tenhle týden uvidíte

Vašek Jelínek

Jeden z členů legendární skupiny. Účinkování v tomto boybandu ho vyneslo nahoru a přineslo mu přinejmenším úspěch, slávu a popularitu. Po rozpadu skupiny ovšem Vašek nechtěl nijak zahálet, tak se vydal na sólovou dráhu, kdy tvořil vlastní hudbu, podílel se na tvorbě muzikálu. Hudba ho neopustila ani dnes.

Nyní se svou krásnou manželkou vychovává dva syny a naplno se věnuje rodinnému životu, což je pro něj priorita. Aby mohl svou rodinu zabezpečit a starat se o ni, je zaměstnán v reklamní agentuře, což je teď už jeho hlavní pracovní náplní.

Aleš Lehký

Je znám také jako jeden z členů skupiny, která mu odstartovala kariéru. Když se po rozpadu skupiny tento vyučený kuchař rozhodoval, co dál se svým životem, co chce dělat a čemu se věnovat, média a jakýsi stálý kontakt s publikem bylo přesně to pro něj. Začal působit v rádiu jako moderátor. Dnes ho stále můžeme vídat na obrazovkách televize Nova, kde moderuje oblíbený pořad Snídaně s Novou. Kromě toho se také věnuje své rodině, manželce, a především svému synovi.

David Škach

Jako poslední bývalý člen Lunetic, je spíše tím introvertním typem. Řídí se tím, že soukromí je na prvním místě a dnes o sobě nedává téměř vědět. Po rozpadu chlapecké skupiny provozoval čajovnu, poté na čaj odcestoval do Anglie. Dnes se věnuje textařině, oženil se a se svou ženou vychovává dceru.

Dnes již skupina Lunetic působí pouze ve třech, a to bez Martina. Její sláva však už nikdy nebude taková, jako byla tehdy, v devadesátých letech. Přece jen už jsou to tátové od rodin a mají jistě své priority, a to dávat přednost rodině před šílejícím davem fanynek.

K TÉMATU  Billie Eilish. Mladá zpěvačka, která se stala slavnou přes noc. Proč ji teenageři zbožňují?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Rozhovor s Petrou Janů. Jaké byly začátky kariéry a co jste ještě nevěděly?

Nejmladší dcera zesnulého zpěváka Petra Muka vyrostla do krásy!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

I ženy umí zdolat obrovské překážky a nejvyšší hory světa. Jednou takovou je horolezkyně Klára Kolouchová, která stanula na vrcholu Mount Everestu a čerstvě i obávané K2. Její výstup i životní příběh poutavě přiblíží právě vznikající dokument, který připravuje režisérka Jana Počtová.
Lenčiny problémy začaly již na střední škole. Patřila mezi holky se střední postavou, vynikala ve sportu, a měla dobře našlápnuto na svou vysněnou vysokou. Vše se ale změnilo, když se jí nevydařil vztah, do kterého vkládala tolik nadějí.
Také jste si říkaly, jaké by to bylo mít v koupelně nebo v ložnici všechny rtěnky, šminky, make-up a další ty nezbytné věci pěkně srovnané, aby jste měly přehled a vše po ruce? Přinášíme vám jednoduchý návod, jak si takový pořadač vyrobit z kartonové krabice.
Každou sezónu objevíme trend, který zužitkujeme také v dalším roce. Pojďme se proto podívat, co z trendů letošního léta oblečeme také příští rok.
Přestože Vánoce jsou obdobím radosti a dávání, může být výběr vhodného dárku pro děti někdy komplikovaný. Dnešní článek na Dámské Lize upozorňuje na pasti nevhodných dárků pro nejmenší pod stromečkem. Od nesprávných hraček až po problematické trendy, prozkoumáváme, co by rodiče měli brát v úvahu při výběru dárků pro své ratolesti, aby byly nejen radostné, ale i bezpečné svátky
Život dokáže mít smysl pro humor. Jednu chvíli jste nahoře, potom zas dole, a události se občas dějí zdánlivě bez přičinění. Podívejte se na video, které je původně krátkým filmem "One Man's Loss" od Phila Sansoma, a zde ho v sestřihu použil německý zpěvák Hagen Stoll. I takhle hořkosladký dokáže život být!
Když se naším pozemkem prohnala povodeň, zůstali jsme jako opaření. Nejen, že jsme se museli vyrovnat se ztrátou milovaného psa a tím, že jsme přišli o auto, ale rodiče se s tou situací dodnes nevyrovnali.
To, že sex je naprosto přirozenou součástí našich životů, je zcela jasné. Jenže už málokdo si uvědomuje, že chování po sexu o nás mnohé vypovídá. Poradíme vám, co muži nesnáší, když ženy dělají bezprostředně po sexu a na co si dát pozor.
Horoskop astroložky Nadi Šmídové vám napoví, čemu se následující pracovní týden raději vyhnout, co můžete očekávat, a který den je nejvhodnější odpočívat. Kdy budete plodné v práci, a kdy naopak vypustit a dopřát si masáž? A který den probrat s partnerem váš intimní život?
Tetování už dávno není výsadou lidí na okraji společnosti. Naopak, dnes už existují i exklusivní tetovací studia s vybranou klientelou, ve kterých vás zdánlivě jednoduchá „kérka“ vyjde zhruba stejně draho jako nové auto. A když si prolistujete svůj oblíbený společenský časopis, přijde vám, že kdo nemá tetování, jako by dnes nebyl.
Úsměv se podílí na dobrém prvním dojmu. Pakliže máte zuby zažloutlé a nehezké, nemůžeme se divit tomu, když lidé odvrací zrak při rozhovoru s námi. Pokud chcete mít zuby krásně bílé jako perličky, je načase zjistit, díky čemu bílého chrupu dosáhnete.
Připadáte si tlustí, ovšem váha neukazuje žádný kilogram navíc? Na vině může být nafouknuté bříško, což je problém, který se vyskytuje zcela běžně. Patří k nevítaným společníkům, jenž stojí za nízkým sebevědomím. Pojďme si proto prozradit, jak se problému zbavit. 

Výběr článků

Vidět kvést nebo rodit rostlinku, kterou jsme si vypěstovali ze semínka, je čistá radost každého zahrádkáře. Celá řada zelenin i květin se musí vysévat včas, protože mají dlouhou vegetační dobu. Tak abyste stihly sezónu, je nutné se setím začít již nyní v únoru!
V dnešním společenském kontextu se stále více mluví o fenoménu známém jako 'Incely'. Ale kdo jsou vlastně Incelové a co tato identita znamená? Tento článek se zaměřuje na rozklíčování termínu 'Incel' a poskytuje pohled do života mužů, kteří se identifikují jako involuntary celibate. Přinášíme vám analýzu, příčiny, a zkoumáme, jaká společenská témata a výzvy mohou přispívat k formování této specifické komunity.
Skřípe vám to tak nahlas, že to musí být slyšet i u sousedů? Možná je to tím, že místo společně tráveného času koukáte raději do mobilu. Svůj podíl viny na tom může nést i to, že chod domácnosti stojí výhradně na vás!

Nepřehlédněte

Vztahy jsou komplikovaná věc, o tom není sporu ani pochyb. Zatímco někdy to klape a všechno funguje „jako po másle”, jindy to může váznout. A právě mnohé neshody nebo rozcházející se názory mohou stát za vznikem nevěry.
Je pití dvou litrů vody denně málo nebo moc?  Proč káva nebo kola do pitného režimu nepatří? Zatěžujete pitným režimem své tělo nebo mu naopak děláte dobře? Snažili jsme se to zjistit. Tak čtěte, ať víte víc!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek