Úterý , 28. 11. 2023

René

8 nejčastějších hlášek, které musí ženy po třicítce poslouchat stále dokola

Ano, skutečně se to děje a rozhodně to není žádná vzácnost. I ženy po třicítce nemusejí mít manžela a děti, jen mezi námi pořád existují tací, které to nejenom překvapuje, ale dokonce i pohoršuje.
po třicítce
Nemáte manžela, děti ani kariéru? A co je komu po tom.

09. 02. 2023

Pokud patříte mezi ony ženy po třicítce, bezdětné a bez manžela, pak vám nezbývá nic jiného než se obrnit velkou trpělivostí. Které otázky a průpovídky nejspíš často slýcháte od svého okolí a jak na ně lze reagovat tak, abyste si zachovala tvář?

Hele, a ty se nechceš vdávat?

Prý se říká, že každá žena touží po svatbě. Jenže ne každá k tomu má příležitost, že. Někdy nemůže najít toho pravého, jindy ji onen pravý tak nějak o ruku nežádá a nežádá. A dokonce existují ženy, které se vdávat doopravdy nechtějí. Berou to jako přežitý akt, který má lidi svázat určitou smlouvou. Ať to máte vy sama jakkoliv, druhé lidi to nemusí vůbec zajímat. Ani když jde o vaši vlastní rodinu, proto se také sluší odpovědět, že je to jen vaše soukromá záležitost a až svatba bude, tak zkrátka bude. Anebo nebude.

Všichni ve tvém okolí už děti mají!

Slýcháme to od babiček, maminek, tatínků, dědečků… Když mají děti vaše kamarádky, je přece jasné, že je musíte mít i vy. Ne, jasného není vůbec nic. Nemusíte dělat všechno, co dělají vaše kamarádky nebo co se od vás automaticky očekává. Třeba děti ani nechcete nebo je mít nemůžete.

Máte plné právo dělat si to, co sama uznáte za vhodné. A pokud děťátko mít nemůžete, nikdo nemá právo vám neustále tuto skutečnost připomínat všetečnými otázkami a poznámkami. Někdy je lepší na tuto průpovídku vůbec nereagovat nebo vystřelit do útoku otázkou, jak přece vaši příbuzní mohou vědět, že všechny vaše kamarádky už děti mají.

Na děti už je skoro pozdě

Lepší pozdě nežli později. Možná vám nevadí, že děti nemáte, protože je nechcete mít, ale pokud je mít chcete, ale ještě je nemáte z jakéhokoliv důvodu, tohle je další průpovídka, která nesnesitelně zraňuje. Navíc není všem dnům konec. Žijeme v jedenadvacátém století a máme jedno z nejlepších zdravotnictví na světě. Zázraky se dějí i v tomto ohledu. I tady je lepší proto nereagovat, pokud se tedy nechcete dostat do sporu s tím, kdo tuto větu vypustil z pusy.

K TÉMATU  Gastronomie se mění. Zdravá a kvalitní strava je "in". Chceme ji i v Česku
stop
Taky už máte občas chuť na ostatní zakřičet: dost, je to můj život?

A kdy konečně založíte rodinu?

Ano, vaši přátelé, kolegové nebo příbuzní by byli nejradši, kdyby od vás dostali kalendář s jasně vypsaným harmonogramem: kdy s partnerem provozujete sex, kdy máte ovulační dny, ve které dny se s partnerem bavíte o svatbě… Ne vždy se dá založení rodiny plánovat. A ne vždy ji plánovat chcete, proto se v tomto případě hodí říct: Někdy, nebo nikdy. Dotyčnému jistě vezmete vítr z plachet. Pokud ale chcete být na onoho člověka, který vám otázku položil, milejší, raději se držte zpátky a řekněte, že jste o tom vážněji ještě nepřemýšlela.

Děti jsou přece to nejlepší, co tě v životě může potkat!

Ano, i ne. Záleží na tom, jestli děti chcete, nebo nechcete. Jestli v dětech vidíte svou budoucnost, či nikoliv. Jestli vás představa mateřství naplňuje, nebo ne. Jestli jste ochotná dát dětem přednost před kariérou nebo osobním pohodlím. Máte právo děti nechtít po dvacítce, stejně jako po třicítce i čtyřicítce, a to i z pro někoho tak sobeckého důvodu, že se nechcete vázat nebo kvůli dětem nějak omezovat. Není nutné tomu druhému vymlouvat, že se mýlí. Nemýlí, jen jsme každý úplně jiný a každý máme v životě úplně jiné priority, sny a plány.

A nechceš si už konečně někoho najít?

Samozřejmě existují výjimky, kdy je člověku lépe samotnému, než aby žil s někým v páru nebo snad v polyamorním vztahu, ale většinou nějakou spřízněnou duši potřebujeme. Že ji ale nemůžeme najít, je věc druhá. Tohle je asi vážně ta nejblbější otázka, kterou někdo může položit. Když jste zrovna sama, vážně to ještě nemusí znamenat, že si nikoho nehledáte nebo že nikoho vedle sebe mít nechcete? Někdy to ale prostě nejde a štěstí na muže nebo ženy nás na čas opustilo.

K TÉMATU  Pijte ovoce a zeleninu. V tekuté formě získá tělo více vitamínů
rande
Není jednoduché najít toho pravého.

Nejsi na holky, že ne?

Ptají se obvykle babičky, maminky nebo tatínci, kteří se už nemohou dočkat svatby a vnoučat. Být lesbou ale není žádné provinění, kterého byste se dopustila nebo něco, kvůli čemu byste se musela ospravedlňovat. Bohužel vás k tomu někteří lidé stále nutí. Je to smutné, ale někdy se tomu vyhnout nelze. Jak na to reagovat? Buď řeknete pravdu, anebo zaútočíte otázkou: A to by něčemu vadilo? Můžete tím rozjet zajímavou diskuzi, nebo neutuchající hádku. Záleží na tom, jestli jste na ni připravená.

Je ti pětatřicet a nemáš kariéru, dítě ani manžela

Ženy se rodí k tomu, aby nejprve pracovaly na své kariéře, pak si našly vhodného partnera, aby porodily a pak se zase vrátily do práce a stíhaly nejenom kariéru, ale i domácnost. Pokud možno obojí dokonale. A to ještě nemluvíme o samotné výchově dětí. Když nemáte po třicítce ani jedno, ani druhé, ani třetí, skoro jako byste stála na okraji společnosti.

Tak tomu ale určitě není. Že nejste slavná ani bohatá, že nemáte děti ani muže přece není konec světa. Důležité je být šťastná a to lze i bez výše zmíněných životních zlomů. Když si nastavíte správně své životní priority, děláte, co vás baví, a zároveň děláte všechno pro to, abyste byla spokojená a šťastná, je to to jediné správné.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Single na Valentýna? No stress, nejste v tom přece sama!

První rande v restauraci: Co nikdy nedělat, ať ho neodradíte hned zkraje?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte za sebou složité vztahové patálie s muži? V tom případě se někdy může stát, že na ně na nějakou dobu doslova zanevřete. Zkrátka a dobře už si nepřejete žádné další potíže, a tak se mužskému pokolení snažíte co nejvíce vyhýbat. Někdy se tak může stát, že z nedostatku fyzické lásky zatoužíte po ženě. Není na tom nic špatného a zkušenosti se stejným pohlavím uvádí v anonymních průzkumech celé řady žen i mužů.

Nepřehlédněte

Ačkoli menstruace občas bývá nepříjemná, je přirozenou součástí našeho života, která je důležitá pro naše zdraví i schopnost početí. Věděly jste ale, že barva vaší menstruace může hodně vypovědět o vašem zdraví?
Čokoláda. Komodita, která dokáže hýbat světem. Člověka umí zbavit stresu a navodit nám pocity štěstí, a to díky uvolňování dopaminu, po kterém se cítíme zkrátka šťastní a uvolnění. Je to zdroj rychlé energie právě proto, že je bohatá na sacharidy. Čokoláda svou vůní a chutí na jazyku dokáže vyvolat krásné vzpomínky a nám navodit příjemný pocit po celém těle.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek