Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

8 nejčastějších hlášek, které musí ženy po třicítce poslouchat stále dokola

Ano, skutečně se to děje a rozhodně to není žádná vzácnost. I ženy po třicítce nemusejí mít manžela a děti, jen mezi námi pořád existují tací, které to nejenom překvapuje, ale dokonce i pohoršuje.
po třicítce
Nemáte manžela, děti ani kariéru? A co je komu po tom.

09. 02. 2023

Pokud patříte mezi ony ženy po třicítce, bezdětné a bez manžela, pak vám nezbývá nic jiného než se obrnit velkou trpělivostí. Které otázky a průpovídky nejspíš často slýcháte od svého okolí a jak na ně lze reagovat tak, abyste si zachovala tvář?

Hele, a ty se nechceš vdávat?

Prý se říká, že každá žena touží po svatbě. Jenže ne každá k tomu má příležitost, že. Někdy nemůže najít toho pravého, jindy ji onen pravý tak nějak o ruku nežádá a nežádá. A dokonce existují ženy, které se vdávat doopravdy nechtějí. Berou to jako přežitý akt, který má lidi svázat určitou smlouvou. Ať to máte vy sama jakkoliv, druhé lidi to nemusí vůbec zajímat. Ani když jde o vaši vlastní rodinu, proto se také sluší odpovědět, že je to jen vaše soukromá záležitost a až svatba bude, tak zkrátka bude. Anebo nebude.

Všichni ve tvém okolí už děti mají!

Slýcháme to od babiček, maminek, tatínků, dědečků… Když mají děti vaše kamarádky, je přece jasné, že je musíte mít i vy. Ne, jasného není vůbec nic. Nemusíte dělat všechno, co dělají vaše kamarádky nebo co se od vás automaticky očekává. Třeba děti ani nechcete nebo je mít nemůžete.

Máte plné právo dělat si to, co sama uznáte za vhodné. A pokud děťátko mít nemůžete, nikdo nemá právo vám neustále tuto skutečnost připomínat všetečnými otázkami a poznámkami. Někdy je lepší na tuto průpovídku vůbec nereagovat nebo vystřelit do útoku otázkou, jak přece vaši příbuzní mohou vědět, že všechny vaše kamarádky už děti mají.

Na děti už je skoro pozdě

Lepší pozdě nežli později. Možná vám nevadí, že děti nemáte, protože je nechcete mít, ale pokud je mít chcete, ale ještě je nemáte z jakéhokoliv důvodu, tohle je další průpovídka, která nesnesitelně zraňuje. Navíc není všem dnům konec. Žijeme v jedenadvacátém století a máme jedno z nejlepších zdravotnictví na světě. Zázraky se dějí i v tomto ohledu. I tady je lepší proto nereagovat, pokud se tedy nechcete dostat do sporu s tím, kdo tuto větu vypustil z pusy.

K TÉMATU  Milujete kávu? A víte, jaký vliv má na vaše zdraví?
stop
Taky už máte občas chuť na ostatní zakřičet: dost, je to můj život?

A kdy konečně založíte rodinu?

Ano, vaši přátelé, kolegové nebo příbuzní by byli nejradši, kdyby od vás dostali kalendář s jasně vypsaným harmonogramem: kdy s partnerem provozujete sex, kdy máte ovulační dny, ve které dny se s partnerem bavíte o svatbě… Ne vždy se dá založení rodiny plánovat. A ne vždy ji plánovat chcete, proto se v tomto případě hodí říct: Někdy, nebo nikdy. Dotyčnému jistě vezmete vítr z plachet. Pokud ale chcete být na onoho člověka, který vám otázku položil, milejší, raději se držte zpátky a řekněte, že jste o tom vážněji ještě nepřemýšlela.

Děti jsou přece to nejlepší, co tě v životě může potkat!

Ano, i ne. Záleží na tom, jestli děti chcete, nebo nechcete. Jestli v dětech vidíte svou budoucnost, či nikoliv. Jestli vás představa mateřství naplňuje, nebo ne. Jestli jste ochotná dát dětem přednost před kariérou nebo osobním pohodlím. Máte právo děti nechtít po dvacítce, stejně jako po třicítce i čtyřicítce, a to i z pro někoho tak sobeckého důvodu, že se nechcete vázat nebo kvůli dětem nějak omezovat. Není nutné tomu druhému vymlouvat, že se mýlí. Nemýlí, jen jsme každý úplně jiný a každý máme v životě úplně jiné priority, sny a plány.

A nechceš si už konečně někoho najít?

Samozřejmě existují výjimky, kdy je člověku lépe samotnému, než aby žil s někým v páru nebo snad v polyamorním vztahu, ale většinou nějakou spřízněnou duši potřebujeme. Že ji ale nemůžeme najít, je věc druhá. Tohle je asi vážně ta nejblbější otázka, kterou někdo může položit. Když jste zrovna sama, vážně to ještě nemusí znamenat, že si nikoho nehledáte nebo že nikoho vedle sebe mít nechcete? Někdy to ale prostě nejde a štěstí na muže nebo ženy nás na čas opustilo.

K TÉMATU  Být Single, proč je to tak špatné, když se sama rozhodnu?
rande
Není jednoduché najít toho pravého.

Nejsi na holky, že ne?

Ptají se obvykle babičky, maminky nebo tatínci, kteří se už nemohou dočkat svatby a vnoučat. Být lesbou ale není žádné provinění, kterého byste se dopustila nebo něco, kvůli čemu byste se musela ospravedlňovat. Bohužel vás k tomu někteří lidé stále nutí. Je to smutné, ale někdy se tomu vyhnout nelze. Jak na to reagovat? Buď řeknete pravdu, anebo zaútočíte otázkou: A to by něčemu vadilo? Můžete tím rozjet zajímavou diskuzi, nebo neutuchající hádku. Záleží na tom, jestli jste na ni připravená.

Je ti pětatřicet a nemáš kariéru, dítě ani manžela

Ženy se rodí k tomu, aby nejprve pracovaly na své kariéře, pak si našly vhodného partnera, aby porodily a pak se zase vrátily do práce a stíhaly nejenom kariéru, ale i domácnost. Pokud možno obojí dokonale. A to ještě nemluvíme o samotné výchově dětí. Když nemáte po třicítce ani jedno, ani druhé, ani třetí, skoro jako byste stála na okraji společnosti.

Tak tomu ale určitě není. Že nejste slavná ani bohatá, že nemáte děti ani muže přece není konec světa. Důležité je být šťastná a to lze i bez výše zmíněných životních zlomů. Když si nastavíte správně své životní priority, děláte, co vás baví, a zároveň děláte všechno pro to, abyste byla spokojená a šťastná, je to to jediné správné.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Single na Valentýna? No stress, nejste v tom přece sama!

První rande v restauraci: Co nikdy nedělat, ať ho neodradíte hned zkraje?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Vánoční přání potěší každého. Proč si neudělat vlastní? Nedá to mnoho práce, a přesto způsobí velkou radost. Překvapí i potěší vaše okolí a vaše snaha i výsledek zase vás. Podívejte se na video a pusťte se do vystřihování a lepení. Bude vás to bavit!
Každá žena ví, jak je důležité, aby spodní prádlo dokonale sedlo. Zejména pak podprsenka, jejíž nepadnutí může vyvolat nepříjemné bolesti zad. Bohužel jen málokterá ví, jak správně by měla dobře padnoucí podprsenka vypadat a jak si ji ostatně vybrat, aniž bychom si museli zkoušet.
Nezáleží na tom, jestli je vám třicet nebo padesát. Bolesti zad a s tím přidružené obtíže se mohou týkat kohokoli, vždy v jiné podobě či intenzitě. Ať už za to může genetika, špatné zlozvyky, nedostatek pohybu a nezdravý životní styl či dokonce úraz, v každém případně je to něco, co dokáže ukrást kvalitu života. A rada nad zlato – když bolí záda, začněte cvičit. Jenže jaké cvičení vybrat, aniž bychom si ublížili a opravdu si pomohli? Jednoznačně SM systém od doktora Richarda Smíška, který s vadami páteře dokáže doslova zázraky.
Chystáte se na dovolenou na druhý konec světa a čeká vás dlouhý let? V tom případě se na něj musíte dobře připravit. Pokud tedy nepatříte mezi šťastlivce, kteří každý let bez problémů prospí.
Blíženci jsou třetím znamením zvěrokruhu (22.5. - 21.6.), kterému vládne planeta Merkur. Jedná se o vzdušné znamení, pro něž je charakteristická upovídanost, zvídavost a přemýšlivost. A co dalšího? Jak Blíženci obvykle přistupují k životu, lásce, kariéře?
Rýmovník si může každý z nás vypěstovat doma v květináči. Jde o léčivou bylinku, která je velmi nenáročná. Potřebuje jen přiměřené světlo a dostatek zálivky. Rozrůst se může opravdu hodně – ale pak nastává otázka, co s ním?
Barva bot o vás hodně prozradí a v případě lodiček to platí dvojnásob. Vyberte si barvu podle svého vkusu a osobnosti a doplňte svůj outfit chytře a vkusně. Lodičky jsou klasické dámské boty, kterými nikdy žádný model nepokazíte. Můžete je brát na slavnostní příležitosti k róbám, ale využijete je i v casual módě. Ženy v byznysu je také ocení ke kostýmkům nebo do práce na jednání. Lodičky jsou kouzelně ženské, proto se vyplatí mít jich víc párů. Jaké barvy by neměly chybět ve vašm obetníku objevíte v tomto článku.
Řada lidí interiér svého domu v průběhu života změní, zrekonstruuje, aby byl hezčí a modernější. O každém to ale neplatí.
Každý člověk má nějaké zlozvyky, a zatímco některé vadí spíše okolí, jiné mohou vadit člověku samotnému. Jedním z nich jsou pocuchané nervy, které lze definovat jako neustálé vytáčení se kvůli každé drobnosti. Jelikož tato nemilá vlastnost ničí vzájemné vztahy, je dobré vědět, jak s problémem zatočit. Možností je víc než dost.
Půdní prostory nemusí sloužit jen k uskladnění harampádí. V půdní vestavbě může vzniknout vysněný podkrovní byt, který vám bude každý závidět. Hlavními charakteristikami jsou samosebou šikmé stropy, přiznané dřevěné trámy a zvláštní osobité kouzlo, jaké klasické byty nemají.
Začínáte se při dlouhých zimních večerech nudit? Není přece nic lepšího, než se po náročném dnu zachumlat do peřin s dobrou kávou nebo čajem a pustit si jedny z nejlepších zahraničních komediálních seriálů.
Semínka se do naší zdravé stravy začala postupně dostávat v minulém desetiletí. Nyní jsou už stále častější přísadou v naší kuchyni. Nicméně pořád je mnoho těch, kteří si neuvědomují, jak zdravý přínos pro nás semínka v pokrmech mají. Některá z nich jsou označována dokonce za superpotraviny, což jen dotvrzuje, jak důležitá pro organismus mohou semínka být.

Výběr článků

Každá z nás neustále hledáme osvědčený recept na to, jak být krásná, výjimečná a atraktivní. Představa je to samozřejmě příjemná, ale jak toho vlastně nejsnáze dosáhnout? Snad nejlepší věc, kterou pro to můžeme udělat, je načerpat inspiraci od žen, které se takové už naučily být. Co takové ženy radí ostatním ženám?
Trendem posledních měsíců je pracovat z domova. Ano, plno věcí dokážeme zařídit i online – ono taky, co jiného nám nyní zbývá. Odpadá nutnost chvátat ráno do práce, dodržet přesnou dobu na oběd i mít připravené adekvátní oblečení do kanceláře. Zároveň zmizel každodenní stres, jak co nejrychleji dostat děti do školy, odpoledne je vyzvednout a dopravit na kroužky. Mohlo by se to zdát vlastně o mnoho snadnější, ale naše zdraví to nemusí vždy příliš ocenit. Jaké následky na něm může náš pohodový home office napáchat?
Rádi utrácíte, ale kolikrát si říkáte, že už máte tolik věcí, až je není kam dávat? V tom případě se zamyslete nad tím, za co utrácíte a jestli náhodou není lepší místo utrácení investovat do něčeho, co se vám skutečně vyplatí.

Nepřehlédněte

Když mi kamarád Milan, co vlastní autoškolu, dával vědět, že se sejdeme na kafe, byla jsem nadšená. Přeci jen se konečně začínají uvolňovat pomalu koronavirová opatření, a proto jsme se sešli na zahrádce jedné příjemné kavárny. To ještě netušil, že nadhodím téma motorka!
Kratom (Mitragyna speciosa) je tropický stálezelený strom z čeledi kávovníkovitých. Pochází z Thajska, Myanmaru, Malajsie a dalších jihoasijských zemí. Jaké má použití v holistickém léčení a wellness?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek