Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Single na Valentýna? No stress, nejste v tom přece sama!

Červená srdíčka, růže, čokoládky, dárky a všude kolem vás ty nechutné projevy lásky… ano, sv. Valentýn se opravdu blíží a s ním také časté deprese z toho, že tento den musíme strávit samy.
single
Vy jste láska vašeho života! (foto: 123RF)

11. 02. 2022

My vám ale poradíme hned několik způsobů, jak se pocitu osamělosti postavit čelem, a přitom se z toho nezbláznit, když jste single na Valentýna!

Hoďte na svátek zamilovaných „ignor“

Neexistuje žádné pravidlo, které by nařizovalo, že musíte svátek zamilovaných slavit nebo dokonce uznávat. Nedovolte, aby sociální média, výkladní skříně v obchodech nebo zamilované příběhy ostatních ve vás vyvolaly špatné pocity z toho, že jste zrovna single. 14. únor je prostě jeden den v roce, stejně jako ostatní dny. Proto se chovejte tak, jako by Valentýn nebyl.

Rozmazlete se víc než obvykle

Pokud nedokážete ignorovat fakt, že jste single na Valentýna, můžete z něj udělat den pro sebe, kdy veškerou péči a lásku budete věnovat sama sobě. Sebeláska je přece také důležitá a není důvod se neoslavit. Na co se v tento den zaměřit? Můžete si zajít do restaurace na nějaké dobré jídlo nebo si ho zkuste uvařit, vytvořte si seznam cílů, kterých byste chtěla dosáhnout. Věnujte se svým koníčkům, vezměte si v práci den volna, pusťte si nějaký film, na který se dlouho chystáte a vůbec nemusíte jít spát se slepicemi, ale večerku si můžete klidně protáhnout.

Buďte svým vlastním tajným ctitelem

V den sv. Valentýna se Instagram a Facebook jen hemží zamilovanými fotografiemi, obrázky květin, čokolád a jiných typických maličkostí, které se tohoto dne týkají. A co takhle si něco poslat sama sobě? Klidně si dárek nechte zaslat do práce. Tento present bude výjimečný, protože jste ho dostala od někoho, kdo vás zná nejlépe – sama od sebe.

Žádné romantické filmy

Vyhněte se sledování romantických filmů a poslouchání milostných písní, protože na Valentýna ve vás mohou vyvolat ještě více pocitů osamělosti. Pokud se vám nedávno rozpadl vztah nebo trpíte úzkostnými stavy, tyto typy aktivit ve vás vyvolají smutek a deprese z toho, že jste během dne zamilovaných sama.

K TÉMATUPrvní rande je za vámi. Pokud čekáte, až zavolá, raději zavolejte sama

Tak trochu jiný program

Naplánujte si den, který se netočí kolem Valentýna. Zaměřte se na nějaké sportovní aktivity nebo na své koníčky.  Můžete jít například na nějakou zajímavou pěší túru, navštívit fitness centrum a dát si pořádně do těla nebo prostě usedněte k počítači a zahrajte si vaši oblíbenou hru, na kterou běžně nemáte čas.

Večer s přáteli

Pokud máte přátele, kteří jsou také single na Valentýna, naplánujte si večer s nimi. Jejich společnost vám pomůže od samoty, kterou byste musela zažívat a vlastně možná pomůžete i vy jim. Zajděte si do kina na nějakou novinku, zahrajte si zábavnou společenskou hru nebo jednoduše skočte do vašeho oblíbeného podniku na drink. A koneckonců, možná si užijete valentýnský večer víc než kdy jindy.

Potěšte druhé

Znáte někoho, kdo si nedávno prošel rozchodem? Malý dárek na Valentýna by jistě potěšil každého, proč tedy nezpříjemnit den právě tomu, kdo to teď potřebuje asi nejvíce? Domácí sušenky, květiny, dárkový koš nebo pozvání na obyčejnou kávu dané osobě jistě vykouzlí úsměv na tváři a vám hřejivý pocit u srdce.

Valentýn jako klasický všední den

Jedním z nejlepších způsobů, jak se vypořádat se samotou na Valentýna, je věnovat se své každodenní rutině. Ukliďte domácnost, jděte nakoupit, zacvičte si, vyvenčete pořádně svého domácího mazlíčka, připravte si večeři. Dělejte to, co děláte normálně přes týden.

Den stvořený pro sebevzdělání

Kdo řekl, že sv. Valentýn musíte proležet doma? Několik dní dopředu se poohlédněte po nějakém kurzu, který se koná právě na sv. Valentýna. Nejenom že zapomenete, co je za den, ale také získáte nové zkušenosti a poznatky a než se nadějete, budete lepší člověk a den uteče jako voda. Být single na Valentýna totiž není nic neobvyklého, uvědomte si, kolik lidí je v tom s vámi.

K TÉMATUDovolená s partnerem. Jak se během ní nepohádat a vrátit se domů v klidu

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Sebeláska je klíčem ke spokojenému životu. Naučte se to!

Napjaté svalstvo nebo rýma? Masáže, které vám skutečně pomohou

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Koronavirová pandemie se nakonec ukázala jako velmi plodná. I když ztroskotal nejeden byznys, v jiných aspektech života to bylo o něco pozitivnější. Vezměme si porodnost. Nových přírůstků přibylo, rodiny se rozrostly a zájem o podnikání na mateřské zesílil. Jenže nakonec se k tomuto kroku odhodlá pouze málokterá maminka. Důvodem jsou lži, které kolem tohoto způsobu podnikání kolují.  
Nic netrvá věčně, ani šťastný vztah bez hádek a nedorozumění. Jestliže už máte nějaké ty společné roky za sebou a přijde vám, že váš vztah uvadá, neházejte flintu do žita, ale chopte se kormidla a manželství zachraňte. Nevíte jak? Poradíme vám.
Rohy stěn bývají jednou z nejvíce zanedbávaných oblastí v domácnostech, pokud jde o styling a nebo výzdobu interiéru. I když přemýšlíte o tom, jak byste si roh upravili, většinou to stejně skončí tak, že do něj dáte buď nějakou pěknou lampu, nebo velkou pokojovou rostlinu. Existuje však mnoho dalších způsobů, jak si tento kousek domova můžete zajímavě ozdobit. A věřte nám, že některé z nich by vás možná ani nenapadly.
Slyšeli jste někdy o meditaci? Zkoušeli jste ji někdy praktikovat nebo ji dokonce již praktikujete? Dnešní článek bude totiž právě o ní! Pro ty z vás, kteří o meditaci slyšíte poprvé, tak pokračujte ve čtení, protože se dozvíte, jak moc vám může změnit váš život. A to pozitivně. Redukovat stres, léčit vaše tělo, cítit se klidně, cítit se radostně a spoustu dalších benefitů!
Ve velkých městech je denně potkáváte. Mají kasičky, často prodávají drobné předměty, klíčenky, plyšáky, odznaky. A žádají vás o příspěvek na invalidní vozík pro malou holčičku, nemocné pejsky, nevyléčitelné děti a mnoho dalšího. Jak si ověřit, že opravdu přispíváme tam, kde je to potřeba?
Nic netrvá věčně, ani šťastný vztah bez hádek a nedorozumění. Jestliže už máte nějaké ty společné roky za sebou a přijde vám, že váš vztah uvadá, neházejte flintu do žita, ale chopte se kormidla a manželství zachraňte. Nevíte jak? Poradíme vám.
Hudba, umění a drogy nebo alkohol, to k sobě už tak nějak patří. I když to samozřejmě není podmínkou. Zejména umělci k nešvarům doby bohužel tíhnou a to z různých důvodů. I dnes bohužel můžeme sledovat osudy mnohých nadaných zpěvaček, které si život zkazily nějakou tou závislostí.
Ve světě krásy panuje řada mýtů a stereotypů. Některé z nich jsou pozůstatky starších studií, jiné vznikly jednoduše mezi lidmi a postupně se staly dostatečně přesvědčivé natolik, že ovlivnily naše chování a přístup ke kráse jako takový. Vyznat se ve světě pravdy a mýtů je skutečně nelehký úkol, ovšem, abychom vám jej alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších mýtů, které i dodnes kolují mezi námi.

Nepřehlédněte

Suchý šampon je typ vlasového přípravku, který omezuje mastnotu a nečistoty ve vlasech. Na rozdíl od mokrých šamponů a kondicionérů lze suchý šampon nanášet na vlasy, když jsou suché – a právě odtud získal svůj název. Suchý šampon není nutné z vlasů vymývat a obvykle se nanáší na temeno hlavy a další oblasti, kde se může viditelně hromadit olej a lesk.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek