Sobota , 13. 07. 2024

Markéta

Single na Valentýna? No stress, nejste v tom přece sama!

Červená srdíčka, růže, čokoládky, dárky a všude kolem vás ty nechutné projevy lásky… ano, sv. Valentýn se opravdu blíží a s ním také časté deprese z toho, že tento den musíme strávit samy.
single
Vy jste láska vašeho života! (foto: 123RF)

11. 02. 2022

My vám ale poradíme hned několik způsobů, jak se pocitu osamělosti postavit čelem, a přitom se z toho nezbláznit, když jste single na Valentýna!

Hoďte na svátek zamilovaných “ignor”

Neexistuje žádné pravidlo, které by nařizovalo, že musíte svátek zamilovaných slavit nebo dokonce uznávat. Nedovolte, aby sociální média, výkladní skříně v obchodech nebo zamilované příběhy ostatních ve vás vyvolaly špatné pocity z toho, že jste zrovna single. 14. únor je prostě jeden den v roce, stejně jako ostatní dny. Proto se chovejte tak, jako by Valentýn nebyl.

Rozmazlete se víc než obvykle

Pokud nedokážete ignorovat fakt, že jste single na Valentýna, můžete z něj udělat den pro sebe, kdy veškerou péči a lásku budete věnovat sama sobě. Sebeláska je přece také důležitá a není důvod se neoslavit. Na co se v tento den zaměřit? Můžete si zajít do restaurace na nějaké dobré jídlo nebo si ho zkuste uvařit, vytvořte si seznam cílů, kterých byste chtěla dosáhnout. Věnujte se svým koníčkům, vezměte si v práci den volna, pusťte si nějaký film, na který se dlouho chystáte a vůbec nemusíte jít spát se slepicemi, ale večerku si můžete klidně protáhnout.

Buďte svým vlastním tajným ctitelem

V den sv. Valentýna se Instagram a Facebook jen hemží zamilovanými fotografiemi, obrázky květin, čokolád a jiných typických maličkostí, které se tohoto dne týkají. A co takhle si něco poslat sama sobě? Klidně si dárek nechte zaslat do práce. Tento present bude výjimečný, protože jste ho dostala od někoho, kdo vás zná nejlépe – sama od sebe.

Žádné romantické filmy

Vyhněte se sledování romantických filmů a poslouchání milostných písní, protože na Valentýna ve vás mohou vyvolat ještě více pocitů osamělosti. Pokud se vám nedávno rozpadl vztah nebo trpíte úzkostnými stavy, tyto typy aktivit ve vás vyvolají smutek a deprese z toho, že jste během dne zamilovaných sama.

K TÉMATU  Iva Frühlingová otevřeně o polyamorii a rodinném životě

Tak trochu jiný program

Naplánujte si den, který se netočí kolem Valentýna. Zaměřte se na nějaké sportovní aktivity nebo na své koníčky.  Můžete jít například na nějakou zajímavou pěší túru, navštívit fitness centrum a dát si pořádně do těla nebo prostě usedněte k počítači a zahrajte si vaši oblíbenou hru, na kterou běžně nemáte čas.

Večer s přáteli

Pokud máte přátele, kteří jsou také single na Valentýna, naplánujte si večer s nimi. Jejich společnost vám pomůže od samoty, kterou byste musela zažívat a vlastně možná pomůžete i vy jim. Zajděte si do kina na nějakou novinku, zahrajte si zábavnou společenskou hru nebo jednoduše skočte do vašeho oblíbeného podniku na drink. A koneckonců, možná si užijete valentýnský večer víc než kdy jindy.

Potěšte druhé

Znáte někoho, kdo si nedávno prošel rozchodem? Malý dárek na Valentýna by jistě potěšil každého, proč tedy nezpříjemnit den právě tomu, kdo to teď potřebuje asi nejvíce? Domácí sušenky, květiny, dárkový koš nebo pozvání na obyčejnou kávu dané osobě jistě vykouzlí úsměv na tváři a vám hřejivý pocit u srdce.

Valentýn jako klasický všední den

Jedním z nejlepších způsobů, jak se vypořádat se samotou na Valentýna, je věnovat se své každodenní rutině. Ukliďte domácnost, jděte nakoupit, zacvičte si, vyvenčete pořádně svého domácího mazlíčka, připravte si večeři. Dělejte to, co děláte normálně přes týden.

Den stvořený pro sebevzdělání

Kdo řekl, že sv. Valentýn musíte proležet doma? Několik dní dopředu se poohlédněte po nějakém kurzu, který se koná právě na sv. Valentýna. Nejenom že zapomenete, co je za den, ale také získáte nové zkušenosti a poznatky a než se nadějete, budete lepší člověk a den uteče jako voda. Být single na Valentýna totiž není nic neobvyklého, uvědomte si, kolik lidí je v tom s vámi.

K TÉMATU  Navzdory nástrahám showbyznysu mají pevná manželství. České i zahraniční páry, kterým manželství opravdu klape

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Sebeláska je klíčem ke spokojenému životu. Naučte se to!

Napjaté svalstvo nebo rýma? Masáže, které vám skutečně pomohou

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Dříve jste ve skříni našli maximálně dva druhy rostlinného oleje. Nyní jeho rozmanitost přímo ohromuje, ve výsledku však vyvolává mnoho otázek – od prostého „Co je to za olej?“ až po „Jaký druh jídla s ním vařit?“ Pojďme si v těch olejích udělat kapánek jasno a zjistit, které z nich se vyplatí používat v kuchyni pravidelně. Nejspíše budete kukat, jaké oleje se do vaší kuchyně mohou vůbec dostat!
Krásné a dobře upravené vlasy bez ohledu na povětrnostní podmínky a roční období – to je sen každé ženy. Zvláště v dnešní době není vždy možné využívat služby kadeřnických salonů. Proto stojí za to vybavit se doma speciálními přístroji, kterými svým vlasům dodáte zcela nový vzhled. K takovým patří právě žehlička na vlasy. Víte ale, jak vybrat tu správnou?
Paraván u vás doma vytvoří útulné zázemí s motivem dle vašeho gusta a dodá tak pokoji dokonalou atmosféru. Můžete ho použít v ložnici, v obývacím pokoji nebo pro oddělení pracovního stolu. Váš vybraný motiv na laminovaném tvrzeném skle originálně doplní interiér. Vyberte si ten, který vám sedí nejlépe!
Současná hygienická situace si žádá kooperaci nás všech. Je potřeba, abychom se chránili podle hesla, které bylo vytvořeno: „Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě.“ Roušku si můžete vyrobit mnoha způsoby.
Každá žena před příchodem svého prvního dítěte přemýšlí o tom, jaké to asi bude. Jak asi bude probíhat její těhotenství, jaký bude porod a jak vlastně bude její děťátko vypadat? Na všechny otázky však ani maminky ani kamarádky reálně odpovědět nedokáží. Jaké to tedy bude? Co už je předem dané?
Hnědé uhlí, známé pro své využití v domácích a průmyslových kotlích, je pro mnohé z nás klíčem k útulnému a teplému domovu během chladných měsíců. A výběr správného paliva je důležitý nejen pro váš rodinný rozpočet, ale i pro celkovou efektivitu vytápění a ochranu životního prostředí.
Tohle vás dojme! Opuštěné a hladové kotě naříká na ulici mezi odpadky, než si ho všimnou dobří lidé, kteří mu dají najíst. Podívejte se, jak jim drobeček začne pomalu důvěřovat a nakonec se z divokého kotěte stane domácí mazlíček.
Už několik posledních let je módním trendem označovat výrobky přízviskem bio, farmářský nebo lokální. My se dnes podíváme na kloub především slovíčku 'bio', které v nás sice může evokovat něco, co je velmi kvalitní, ale ve skutečnosti tomu tak být rozhodně nemusí.
Samoopalovací krémy, pěny nebo oleje jsou šikovnou věcičkou, kterou si nejedna z nás zamilovala. Důvod je prostý – jedná se o zdravější alternativu opalování, zajistí bronzový nádech mimo letní sezónu, a navíc dokážou dodat barvičku i těm, kterým není shůry dáno a poměrně složitě se opalují.
Žraloci. Pro někoho jsou to velmi obávaní mořští tvorové, pro jiné fascinující živočichové, které by bylo úžasné více probádat a ochraňovat. Do podvědomí většiny z nás se žraloci, jakožto krvelačné bestie, zapsali předně Spielbergovým filmem Čelisti. Zároveň v posledních měsících a letech se stále dočítáme a doslýcháme o smrtelných útocích na lidi v destinacích, ve kterých bychom to zrovna nečekali.
Jste milovníkem sluníčka a už se těšíte, až budete ležet na pláži a necháte sluneční paprsky prohřívat vaši pokožku? A opravdu víte jak se správně opalovat?
Ve velkých městech je denně potkáváte. Mají kasičky, často prodávají drobné předměty, klíčenky, plyšáky, odznaky. A žádají vás o příspěvek na invalidní vozík pro malou holčičku, nemocné pejsky, nevyléčitelné děti a mnoho dalšího. Jak si ověřit, že opravdu přispíváme tam, kde je to potřeba?

Výběr článků

I ženy umí zdolat obrovské překážky a nejvyšší hory světa. Jednou takovou je horolezkyně Klára Kolouchová, která stanula na vrcholu Mount Everestu a čerstvě i obávané K2. Její výstup i životní příběh poutavě přiblíží právě vznikající dokument, který připravuje režisérka Jana Počtová.
Sotva začalo jaro, už tady máme kolekci oblékání pro podzim a zimu. Tahle módní přehlídka vás hodně pobaví, a přitom je k nerozeznání od těch oficiálních! Stejně jako modely předních návrhářů, ani tohle oblečení byste si na sebe prostě nikdy nevzaly.

Nepřehlédněte

Správně sestavená kuchyň je rájem pro každého kuchtíka, protože ušetří spoustu času, ale i kroků. Ovšem takové plánování kuchyně není vůbec jednoduché. Od čeho byste se měli odrazit? Jak sestavit kuchyň tak, aby dávala smysl?
Tchyně - žena, kterou si v životě rozhodně nevybíráme. A bohužel ne vždy ta, se kterou bychom na rodinné oslavě chtěli sedět poblíž. Nedej bože trávit společně dovolenou nebo dokonce bydlet ve stejném domě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek