Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

Single na Valentýna? No stress, nejste v tom přece sama!

Červená srdíčka, růže, čokoládky, dárky a všude kolem vás ty nechutné projevy lásky… ano, sv. Valentýn se opravdu blíží a s ním také časté deprese z toho, že tento den musíme strávit samy.
single
Vy jste láska vašeho života! (foto: 123RF)

11. 02. 2022

My vám ale poradíme hned několik způsobů, jak se pocitu osamělosti postavit čelem, a přitom se z toho nezbláznit, když jste single na Valentýna!

Hoďte na svátek zamilovaných “ignor”

Neexistuje žádné pravidlo, které by nařizovalo, že musíte svátek zamilovaných slavit nebo dokonce uznávat. Nedovolte, aby sociální média, výkladní skříně v obchodech nebo zamilované příběhy ostatních ve vás vyvolaly špatné pocity z toho, že jste zrovna single. 14. únor je prostě jeden den v roce, stejně jako ostatní dny. Proto se chovejte tak, jako by Valentýn nebyl.

Rozmazlete se víc než obvykle

Pokud nedokážete ignorovat fakt, že jste single na Valentýna, můžete z něj udělat den pro sebe, kdy veškerou péči a lásku budete věnovat sama sobě. Sebeláska je přece také důležitá a není důvod se neoslavit. Na co se v tento den zaměřit? Můžete si zajít do restaurace na nějaké dobré jídlo nebo si ho zkuste uvařit, vytvořte si seznam cílů, kterých byste chtěla dosáhnout. Věnujte se svým koníčkům, vezměte si v práci den volna, pusťte si nějaký film, na který se dlouho chystáte a vůbec nemusíte jít spát se slepicemi, ale večerku si můžete klidně protáhnout.

Buďte svým vlastním tajným ctitelem

V den sv. Valentýna se Instagram a Facebook jen hemží zamilovanými fotografiemi, obrázky květin, čokolád a jiných typických maličkostí, které se tohoto dne týkají. A co takhle si něco poslat sama sobě? Klidně si dárek nechte zaslat do práce. Tento present bude výjimečný, protože jste ho dostala od někoho, kdo vás zná nejlépe – sama od sebe.

Žádné romantické filmy

Vyhněte se sledování romantických filmů a poslouchání milostných písní, protože na Valentýna ve vás mohou vyvolat ještě více pocitů osamělosti. Pokud se vám nedávno rozpadl vztah nebo trpíte úzkostnými stavy, tyto typy aktivit ve vás vyvolají smutek a deprese z toho, že jste během dne zamilovaných sama.

K TÉMATU  27 důvodů, proč se s vámi muž stejně nakonec rozejde

Tak trochu jiný program

Naplánujte si den, který se netočí kolem Valentýna. Zaměřte se na nějaké sportovní aktivity nebo na své koníčky.  Můžete jít například na nějakou zajímavou pěší túru, navštívit fitness centrum a dát si pořádně do těla nebo prostě usedněte k počítači a zahrajte si vaši oblíbenou hru, na kterou běžně nemáte čas.

Večer s přáteli

Pokud máte přátele, kteří jsou také single na Valentýna, naplánujte si večer s nimi. Jejich společnost vám pomůže od samoty, kterou byste musela zažívat a vlastně možná pomůžete i vy jim. Zajděte si do kina na nějakou novinku, zahrajte si zábavnou společenskou hru nebo jednoduše skočte do vašeho oblíbeného podniku na drink. A koneckonců, možná si užijete valentýnský večer víc než kdy jindy.

Potěšte druhé

Znáte někoho, kdo si nedávno prošel rozchodem? Malý dárek na Valentýna by jistě potěšil každého, proč tedy nezpříjemnit den právě tomu, kdo to teď potřebuje asi nejvíce? Domácí sušenky, květiny, dárkový koš nebo pozvání na obyčejnou kávu dané osobě jistě vykouzlí úsměv na tváři a vám hřejivý pocit u srdce.

Valentýn jako klasický všední den

Jedním z nejlepších způsobů, jak se vypořádat se samotou na Valentýna, je věnovat se své každodenní rutině. Ukliďte domácnost, jděte nakoupit, zacvičte si, vyvenčete pořádně svého domácího mazlíčka, připravte si večeři. Dělejte to, co děláte normálně přes týden.

Den stvořený pro sebevzdělání

Kdo řekl, že sv. Valentýn musíte proležet doma? Několik dní dopředu se poohlédněte po nějakém kurzu, který se koná právě na sv. Valentýna. Nejenom že zapomenete, co je za den, ale také získáte nové zkušenosti a poznatky a než se nadějete, budete lepší člověk a den uteče jako voda. Být single na Valentýna totiž není nic neobvyklého, uvědomte si, kolik lidí je v tom s vámi.

K TÉMATU  Budujete kariéru a zapomínáte na lásku a vztahy. U těchto povolání buďte obezřetní, pokud nechcete zůstat sami

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Sebeláska je klíčem ke spokojenému životu. Naučte se to!

Napjaté svalstvo nebo rýma? Masáže, které vám skutečně pomohou

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nežijeme v Kalifornii ani v jiné lokalitě, kde sluníčko intenzivně hřeje po celý rok a zelenina či ovoce má několikero sklizní. Čtyři roční období znamenají mimo jiné přizpůsobit své tělo a jeho režim na počasí, které přijde. Na podzim byste se tedy neměla stravovat stejně jako v létě, kdy je tělo dobré spíš ochladit. Co udělá vašemu organismu dobře na podzim?
Vždycky jsem si myslela, že rodiče mohou mít jednání svých dětí pod kontrolou a dokážou je ochránit před nebezpečím. Vždy, když jsem slyšela nějaký příběh k tomuto tématu, tak jsem byla paní chytrá, prý mně by se to stát nemohlo, já bych to poznala, moje dítě je poučeno, blá, blá, blá…. No, nikdy neříkej nikdy a to mé určité povyšování, že já jsem lepší matkou rychle vzalo za své. Setkala jsem se s tím tak z blízka, že bych to opravdu nikomu nepřála.
Pojďte se v klidu usadit a kroutit hlavou nad příběhy nešťastníků, kterým se rozhodně první rande nepovedlo podle jejich vysněných představ. Kdo si neohlídal zuby, kdo to přehnal s romantikou, kdo ukázal ze svého těla více, než měl původně v plánu a kdo již svou životní lásku nebyl schopen nahradit někým novým?
Chcete vždy vypadat elegantně a na úrovni bez ohledu na příležitost? Klíčem k elegantnímu oblékání, je dodržování určitých pravidel, která si v následujícím článku oprášíme. Pojďme se podívat na to, jak se oblékat elegantně každý den a nezpůsobit módní faux pas.
Že se nedá módou a módními trendy bojovat proti „blbé“ náladě? Ale dá! Důkazem jsou aktuální trendy na rok 2021, které se na symboliku naděje, síly a vytrvalosti soustředí nejen v barvách, vybavení domácnosti, ale také ve stylu oblékání, účesů a samozřejmě i líčení. Pojďme se na jednotlivé trendy tohoto roku podívat právě optikou nálady a symboliky. Uvidíte, že letos bude čím zahánět chmury!
Bali - nádherný, romantický a přírodou protkaný ostrov, který přímo vybízí k prožití okamžiku, který se na vždy zapíše do vaší paměti jako váš den D. Plánujete zde svatbu? Proč ne, je to ostatně v poslední době poměrně trendy záležitost. Předem byste rozhodně měly vědět, na co se připravit. Svatební specialistka a místní balijský průvodce pro vás připravili souhrnné informace přímo z místa činu.

Nepřehlédněte

Již půl roku se potýkáme s rouškami v různých prostorách. Zatímco někdo v roušce musí trávit jen nezbytný čas například při nákupu, pro jiné se tato povinnost vztahuje na celou pracovní dobu. Pleť pod vlivem vlhka, tepla a nedostatku vzduchu logicky velmi trpí. Objevil se nový problém – jmenuje se maskné. Jak předejít jeho vzniku a jak s ním bojovat, když už se objeví? Poradíme vám.
Letní pařáky každého z nás lákají do náruče chladivé a příjemně osvěžující vody. Pokud nechcete být zavření v aquaparcích a hledáte spíš přírodní koupaliště s průzračně čistou vodou a malebným okolím, pak určitě zbystřete. Máme pro vás přehled míst, která stojí za to navštívit, a to nejen u nás, ale i našich nejbližších sousedů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek