Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Single na Valentýna? No stress, nejste v tom přece sama!

Červená srdíčka, růže, čokoládky, dárky a všude kolem vás ty nechutné projevy lásky… ano, sv. Valentýn se opravdu blíží a s ním také časté deprese z toho, že tento den musíme strávit samy.
single
Vy jste láska vašeho života! (foto: 123RF)

11. 02. 2022

My vám ale poradíme hned několik způsobů, jak se pocitu osamělosti postavit čelem, a přitom se z toho nezbláznit, když jste single na Valentýna!

Hoďte na svátek zamilovaných „ignor“

Neexistuje žádné pravidlo, které by nařizovalo, že musíte svátek zamilovaných slavit nebo dokonce uznávat. Nedovolte, aby sociální média, výkladní skříně v obchodech nebo zamilované příběhy ostatních ve vás vyvolaly špatné pocity z toho, že jste zrovna single. 14. únor je prostě jeden den v roce, stejně jako ostatní dny. Proto se chovejte tak, jako by Valentýn nebyl.

Rozmazlete se víc než obvykle

Pokud nedokážete ignorovat fakt, že jste single na Valentýna, můžete z něj udělat den pro sebe, kdy veškerou péči a lásku budete věnovat sama sobě. Sebeláska je přece také důležitá a není důvod se neoslavit. Na co se v tento den zaměřit? Můžete si zajít do restaurace na nějaké dobré jídlo nebo si ho zkuste uvařit, vytvořte si seznam cílů, kterých byste chtěla dosáhnout. Věnujte se svým koníčkům, vezměte si v práci den volna, pusťte si nějaký film, na který se dlouho chystáte a vůbec nemusíte jít spát se slepicemi, ale večerku si můžete klidně protáhnout.

Buďte svým vlastním tajným ctitelem

V den sv. Valentýna se Instagram a Facebook jen hemží zamilovanými fotografiemi, obrázky květin, čokolád a jiných typických maličkostí, které se tohoto dne týkají. A co takhle si něco poslat sama sobě? Klidně si dárek nechte zaslat do práce. Tento present bude výjimečný, protože jste ho dostala od někoho, kdo vás zná nejlépe – sama od sebe.

Žádné romantické filmy

Vyhněte se sledování romantických filmů a poslouchání milostných písní, protože na Valentýna ve vás mohou vyvolat ještě více pocitů osamělosti. Pokud se vám nedávno rozpadl vztah nebo trpíte úzkostnými stavy, tyto typy aktivit ve vás vyvolají smutek a deprese z toho, že jste během dne zamilovaných sama.

K TÉMATU  Dvoří se vám milý a příjemný kolega, přesto s ním nechcete jít na rande. Jak neurazit a bezpečně odmítnout?

Tak trochu jiný program

Naplánujte si den, který se netočí kolem Valentýna. Zaměřte se na nějaké sportovní aktivity nebo na své koníčky.  Můžete jít například na nějakou zajímavou pěší túru, navštívit fitness centrum a dát si pořádně do těla nebo prostě usedněte k počítači a zahrajte si vaši oblíbenou hru, na kterou běžně nemáte čas.

Večer s přáteli

Pokud máte přátele, kteří jsou také single na Valentýna, naplánujte si večer s nimi. Jejich společnost vám pomůže od samoty, kterou byste musela zažívat a vlastně možná pomůžete i vy jim. Zajděte si do kina na nějakou novinku, zahrajte si zábavnou společenskou hru nebo jednoduše skočte do vašeho oblíbeného podniku na drink. A koneckonců, možná si užijete valentýnský večer víc než kdy jindy.

Potěšte druhé

Znáte někoho, kdo si nedávno prošel rozchodem? Malý dárek na Valentýna by jistě potěšil každého, proč tedy nezpříjemnit den právě tomu, kdo to teď potřebuje asi nejvíce? Domácí sušenky, květiny, dárkový koš nebo pozvání na obyčejnou kávu dané osobě jistě vykouzlí úsměv na tváři a vám hřejivý pocit u srdce.

Valentýn jako klasický všední den

Jedním z nejlepších způsobů, jak se vypořádat se samotou na Valentýna, je věnovat se své každodenní rutině. Ukliďte domácnost, jděte nakoupit, zacvičte si, vyvenčete pořádně svého domácího mazlíčka, připravte si večeři. Dělejte to, co děláte normálně přes týden.

Den stvořený pro sebevzdělání

Kdo řekl, že sv. Valentýn musíte proležet doma? Několik dní dopředu se poohlédněte po nějakém kurzu, který se koná právě na sv. Valentýna. Nejenom že zapomenete, co je za den, ale také získáte nové zkušenosti a poznatky a než se nadějete, budete lepší člověk a den uteče jako voda. Být single na Valentýna totiž není nic neobvyklého, uvědomte si, kolik lidí je v tom s vámi.

K TÉMATU  Zdeňka (25): Požádala jsem přítele o ruku. Tuhle reakci jsem nečekala

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Sebeláska je klíčem ke spokojenému životu. Naučte se to!

Napjaté svalstvo nebo rýma? Masáže, které vám skutečně pomohou

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ať už vítáte návštěvu nebo si potřebujete po dlouhém a náročném dni v práci odpočinout, sedací souprava je to, co využijete jako první. Sedačka by měla být dominantou každého obývacího pokoje, ať je sebevíc velký či naopak sebevíc malý. Chybět by neměla ve velkých příbytcích, ani v drobných bytových jednotkách. Otázkou ale je, jak tu správnou vybrat.
Vždycky jsem si myslela, že rodiče mohou mít jednání svých dětí pod kontrolou a dokážou je ochránit před nebezpečím. Vždy, když jsem slyšela nějaký příběh k tomuto tématu, tak jsem byla paní chytrá, prý mně by se to stát nemohlo, já bych to poznala, moje dítě je poučeno, blá, blá, blá…. No, nikdy neříkej nikdy a to mé určité povyšování, že já jsem lepší matkou rychle vzalo za své. Setkala jsem se s tím tak z blízka, že bych to opravdu nikomu nepřála.
Deprese a úzkosti jsou dnes běžné jevy, se kterými se potýkáme. Zatímco někdo k těmto stavům sklouzne z důvodu špatného rodinného zázemí, jiný se do depresí dostane z důvodu až příliš velké snahy uspět. A někdy - někdy je na vině takzvaná obsedantně-kompulzivní porucha. O co konkrétně jde?
Máte pocit, že jste doma neustále sami? Pravděpodobně zvažujete koupi nového zvířecího kamaráda. Co takhle okřídleného společníka? Papoušci jsou totiž oproti kočkám nebo psům méně náročnými stvořeními, která dokážou žít vlastním životem bez vaší přítomnosti. Při výběru ideálního druhu však buďte opatrní – ne všechny se hodí do bytu.
Diamanty jsou věčné, ale někdy zkrátka přijde čas pro něco barevného, svěžího, šťavnatého. A přesně to splňuje olivín neboli peridot. Často hrál v minulosti druhé housle. Však měl také v kategorii zelených drahokamů velkou konkurenci, a to především v podobě smaragdu. S tím byl také běžně zaměňován. Dokonce se proslýchá, že zelené kameny v Kleopatřině slavné sbírce nebyly smaragdy, ale právě olivíny. Nyní se zdá, že se vše obrací, olivín vystoupil ze stínu a začíná být ceněný pro své jedinečné kvality.
Nakupování na internetu se stalo pomyslným trendem. Zejména v době panující pandemie a karantény se i ti, kteří nakupování v e-shopech zatracovali, k tomuto kroku svolili. Neměli najednou na výběr, ostatně nakonec nově nabytou zkušenost dál používali v praxi. To poté vedlo k trhání rekordů v tržbách internetových prodejen, což je trend, který i nadále pokračuje. Pokud i vy patříte mezi vášnivé on-line kupující, pozor si dejte na podvodné e-shopy.

Nepřehlédněte

Přehlídková mola byla už odjakživa spjata s ultra štíhlými modelkami, zatímco ženy plnějších tvarů stály v ústraní. Doba se ale začala měnit. Diktát přílišné štíhlosti ubírá na hlasitosti a svět modelingu obohatily ženy plných tvarů. Jaké plus size modelky patří v současné době k těm největším ikonám a za co získávají obdiv?
Události minulých týdnů nás nenechaly chladnými a rozhodli jsme se, že se vydáme dále za poznáním sebe sama. Karanténu jsme zvládli každý po svém, stejně tak jsme si v sobě všichni museli zpracovat strach o sebe i své nejbližší. Nyní je čas se se vším vypořádat. Každý po svém. My zkusili pobyt ve tmě aneb týdenní terapii, kdy se o sobě dozvíte mnohem více, než byste čekali.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek