Neděle , 27. 11. 2022

Xenie

Tipy, jak si co nejdéle udržet krásné opálení

Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
opálení
Krásné opálení si lze udržet. (Foto: 123RF)

23. 08. 2021

Nic nevydrží věčně

Smířit se musíte s tím, že dříve nebo později opálení začne postupně slábnout, protože se kožní buňky začínají po jisté době obměňovat. Existuje však několik tajemství, která prodlužují životnost jemného zlatého odstínu. Zajímavé je, že na délku opálení má vliv jeho původ.

Například se říká, že právě jižní opálení zmizí mnohem rychleji, zatímco opálení získané na chatě vydrží mnohem dále. Jediným problémem je, že k dosažení takového „dlouhotrvajícího“ opálení musíte být neustále pod spalujícími paprsky slunce. Nikoliv ho nachytat během týdne na dovolené.

Vše začíná ještě před opalováním

Abyste si udrželi opálení co nejdéle, dodržujte několik jednoduchých rad. Vše začíná už před samotným opalováním. Hraje totiž velkou roli, jak zodpovědně se na opalování připravíte. Pokud dodržíte jednu hlavní zásadu, pokožka bude vstřebávat slunce mnohem efektivněji. Před odchodem na pláž je nutné si udělat jemný peeling, pomocí kterého se odstraní všechny odumřelé částice pokožky. Zdravá kůže tak bude očištěna a celý její povrch bude vstřebávat sluneční paprsky o mnoho lépe.

Všeho s mírou

Rozhodně se nehrňte v záchvatu boje za opálením hned ráno na sluníčko a nedržte se tam do samého večera. Je třeba mít na paměti, že naše kůže prostě není připravena na velmi agresivní působení slunce, zvláště v dnešní době, kdy je chránící ozonová vrstva narušena.

Proto i když se budete opalovat podle všech pravidel (navštěvovat pláž ráno a večer, pravidelně používat opalovací krém), jemná pokožka začne trpět. Na jejím povrchu se mohou objevit drobné popáleniny. Dodržujte tak všechny zásady ochrany před spálením se a sluníčku se raději vystavujte mimo poledne.

Po opalování pokožku zklidněte

Vystavení pokožky ultrafialovým paprskům spouští zrychlený regenerační proces, v důsledku čehož se horní vrstvy kůže odlupují mnohem rychleji. Pravidelná hydratace tento proces výrazně zpomaluje. Proto po návratu z pláže a osprchování se pomáhá nanášení krému nebo zklidňujícího oleje po opalování.

K TÉMATU  Jak se aktivně zabavit v centru Prahy?

Specializované produkty tak nejen zafixují zlatou pleť pokožky, ale také příjemně zvlhčí tělo. Pocítíte znovuzrozenost.

Jídlo hraje velkou roli

Vaše stravování také pomáhá dlouhodobě udržovat opálení. Existuje několik jednoduchých pravidel – během dne je nutné vypít nejméně 1,5 litru čisté nebo minerální vody. Denní strava by měla zahrnovat různé rostlinné oleje a ryby. Nezbytné jsou vitamíny E, C, A.

Tyto látky si zachovají nejen jemný zlatý odstín. Jsou také schopny zcela eliminovat negativní účinky ultrafialového záření. Pomáhá také beta–karoten, jehož největší množství obsahuje mrkev, špenát, broskve, mango, meruňky nebo meloun.

Na opálení platí oplachy

Domácí prostředky jsou nejlépe přístupné a je to lepší než nakupování drahých krémů. Možná bude znít zajímavě, že po opalování je dobré pokožku opláchnout kávou, čajem nebo kakaem. Ingredience pomáhají dlouhodobě udržovat krásný zlatý odstín.

Mezi výhody opláchnutí těla čajem patří i skutečnost, že napomáhá omlazení pokožky, protože zvlhčuje a napíná póry. Abyste si udrželi opálení na obličeji, musíte pravidelně otírat pokožku vatovým tamponem namočeným v heřmánkovém nálevu.

Mrkev na opálení funguje

Na obličej je také ideální mrkvová maska – mrkev se nastrouhá na jemném struhadle a smíchá se s olivovým olejem. Aplikujte ji na obličej po dobu 15 minut a poté omyjte studenou vodou. Pozor! Pokud máte velmi bledou pokožku, raději se mrkvové masce vyhněte, obličej by mohl získat nepříjemný oranžovožlutý odstín. Na obličej mžete taky aplikovat peeling kávový.

Vše dělejte, respektive opakujte pravidelně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se starat o spálenou pokožku? Zkuste brambory nebo tvaroh!

Jak na samoopalování bez fleků? Zaručené tipy pro přirozený vzhled opálení

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Léto je sice oblíbeným ročním obdobím pro mnoho z nás, ale naše pokožka a vlasy toto nadšení zrovna nesdílí. A proto bychom se o své tělo měli v létě starat ještě více než v ostatních ročních obdobích, nebo přinejmenším specificky. Jak by měla vypadat péče o vaše vlasy v době, kdy je spaluje letní žár?
Doba koronavirová z nás udělala `domácí` sportovce. Kupujeme si švihadla, činky, jógamatky, rotopedy, ale hlavně běžecké pásy. Na většinu z nich se ještě před půl rokem čekalo několik měsíců. Ale který je ten správný přímo pro vás? Na co byste měla klást při jeho výběru důraz? Cena rozhodně není ten nejdůležitější faktor, kterým byste se měli řídit, je jich mnohem víc.
Stavby, které vznikají vyřazením lodních kontejnerů, si získávají stále více příznivců. Pokud jste se ještě s takovými domy nesetkali, pravděpodobně si myslíte, že výsledek nebude vypadat nijak vábně a obyvatelně. Nicméně opak je pravdou. Proč kontejnerové domy získávají na popularitě, když dnešní trh nabízí další, již ověřené alternativy bydlení v podobě rodinných či panelových domů?
Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?
Vánoční stromek získává ve většině českých domácností jednou ročně opravdu výraznou roli, protože obzvláště pro naše nejmenší je symbolem splněných přání a naděje. Je tedy potřebné jeho výběru věnovat patřičnou pozornost. Jak vybrat vánoční stromek, aby byl dokonalou ozdobou jakéhokoli prostoru, najdete v následujících řádcích.
Přemýšlíte, co ještě pořídit na zahradu? Houpačka vám zpříjemní letní dny, kdy budete chtít posedět venku, ale vyhnout se přímému slunci. Jednoduché závěsné zahradní houpačky s ocelovou konstrukcí snadno přemístíte kamkoli po zahradě a na zimu se dají složit. Dřevěná pergola stojí pevně na místě, ale zase vypadá se zavěšenou houpačkou překrásně. Jen si vyberte!
Rozvodové řízení je jedním z nejobtížnějších milníků v životě. Zvláště když obě strany zažívají vztek nebo bolest a jsou do toho zapojeny děti. Jak můžete přistupovat k rozvodu z rozumnějšího a informovanějšího hlediska, abyste usnadnili rozchod sobě i své rodině?
Dnešní medicína dokáže vážně zázraky. Jedním z takových oborů je oftalmologie. Oční specialisté vám už zvládnou pomocí umělých nitroočních čoček zcela obnovit poškozené vidění a vrátit vás do normálního života, aniž byste musely používat brýle či kontaktní čočky. Není ale čočka jako čočka.

Nepřehlédněte

Čím to, že některým ženám se v zaměstnání tak daří a jiným nikoli? Svou roli hraje řada faktorů, mezi něž bezpochyby patří osobnostní rysy, rodinné zázemí, dosažené vzdělání a - ano, přiznejme si to - také trocha štěstí. I štěstí je ale třeba vyjít vstříc a jednou z cest, které vedou správným směrem, je kvalitní MBA vzdělání. Proč?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek