Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Tipy, jak si co nejdéle udržet krásné opálení

Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
opálení
Krásné opálení si lze udržet. (Foto: 123RF)

23. 08. 2021

Nic nevydrží věčně

Smířit se musíte s tím, že dříve nebo později opálení začne postupně slábnout, protože se kožní buňky začínají po jisté době obměňovat. Existuje však několik tajemství, která prodlužují životnost jemného zlatého odstínu. Zajímavé je, že na délku opálení má vliv jeho původ.

Například se říká, že právě jižní opálení zmizí mnohem rychleji, zatímco opálení získané na chatě vydrží mnohem dále. Jediným problémem je, že k dosažení takového „dlouhotrvajícího“ opálení musíte být neustále pod spalujícími paprsky slunce. Nikoliv ho nachytat během týdne na dovolené.

Vše začíná ještě před opalováním

Abyste si udrželi opálení co nejdéle, dodržujte několik jednoduchých rad. Vše začíná už před samotným opalováním. Hraje totiž velkou roli, jak zodpovědně se na opalování připravíte. Pokud dodržíte jednu hlavní zásadu, pokožka bude vstřebávat slunce mnohem efektivněji. Před odchodem na pláž je nutné si udělat jemný peeling, pomocí kterého se odstraní všechny odumřelé částice pokožky. Zdravá kůže tak bude očištěna a celý její povrch bude vstřebávat sluneční paprsky o mnoho lépe.

Všeho s mírou

Rozhodně se nehrňte v záchvatu boje za opálením hned ráno na sluníčko a nedržte se tam do samého večera. Je třeba mít na paměti, že naše kůže prostě není připravena na velmi agresivní působení slunce, zvláště v dnešní době, kdy je chránící ozonová vrstva narušena.

Proto i když se budete opalovat podle všech pravidel (navštěvovat pláž ráno a večer, pravidelně používat opalovací krém), jemná pokožka začne trpět. Na jejím povrchu se mohou objevit drobné popáleniny. Dodržujte tak všechny zásady ochrany před spálením se a sluníčku se raději vystavujte mimo poledne.

Po opalování pokožku zklidněte

Vystavení pokožky ultrafialovým paprskům spouští zrychlený regenerační proces, v důsledku čehož se horní vrstvy kůže odlupují mnohem rychleji. Pravidelná hydratace tento proces výrazně zpomaluje. Proto po návratu z pláže a osprchování se pomáhá nanášení krému nebo zklidňujícího oleje po opalování.

K TÉMATUOpalovací krémy mohou měnit naši DNA

Specializované produkty tak nejen zafixují zlatou pleť pokožky, ale také příjemně zvlhčí tělo. Pocítíte znovuzrozenost.

Jídlo hraje velkou roli

Vaše stravování také pomáhá dlouhodobě udržovat opálení. Existuje několik jednoduchých pravidel – během dne je nutné vypít nejméně 1,5 litru čisté nebo minerální vody. Denní strava by měla zahrnovat různé rostlinné oleje a ryby. Nezbytné jsou vitamíny E, C, A.

Tyto látky si zachovají nejen jemný zlatý odstín. Jsou také schopny zcela eliminovat negativní účinky ultrafialového záření. Pomáhá také beta–karoten, jehož největší množství obsahuje mrkev, špenát, broskve, mango, meruňky nebo meloun.

Na opálení platí oplachy

Domácí prostředky jsou nejlépe přístupné a je to lepší než nakupování drahých krémů. Možná bude znít zajímavě, že po opalování je dobré pokožku opláchnout kávou, čajem nebo kakaem. Ingredience pomáhají dlouhodobě udržovat krásný zlatý odstín.

Mezi výhody opláchnutí těla čajem patří i skutečnost, že napomáhá omlazení pokožky, protože zvlhčuje a napíná póry. Abyste si udrželi opálení na obličeji, musíte pravidelně otírat pokožku vatovým tamponem namočeným v heřmánkovém nálevu.

Mrkev na opálení funguje

Na obličej je také ideální mrkvová maska – mrkev se nastrouhá na jemném struhadle a smíchá se s olivovým olejem. Aplikujte ji na obličej po dobu 15 minut a poté omyjte studenou vodou. Pozor! Pokud máte velmi bledou pokožku, raději se mrkvové masce vyhněte, obličej by mohl získat nepříjemný oranžovožlutý odstín. Na obličej mžete taky aplikovat peeling kávový.

Vše dělejte, respektive opakujte pravidelně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se starat o spálenou pokožku? Zkuste brambory nebo tvaroh!

Jak na samoopalování bez fleků? Zaručené tipy pro přirozený vzhled opálení

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Události minulých týdnů nás nenechaly chladnými a rozhodli jsme se, že se vydáme dále za poznáním sebe sama. Karanténu jsme zvládli každý po svém, stejně tak jsme si v sobě všichni museli zpracovat strach o sebe i své nejbližší. Nyní je čas se se vším vypořádat. Každý po svém. My zkusili pobyt ve tmě aneb týdenní terapii, kdy se o sobě dozvíte mnohem více, než byste čekali.
Venkovní pochmurné počasí nikoho zrovna neláká. Proto se raději zachumláme do deky a posedíme si pěkně v teple u krbu. Pokud však nemáte po ruce dobrou knihu, zachrání to některý z oblíbených filmových snímků, jež za poslední roky trhaly rekordy ve sledovanosti. Co konkrétně stojí za zhlédnutí?
Pokud mají muž a žena mezi sebou nevyřčené problémy, které se navenek projevují pnutím, hádkami a napjatou atmosférou, je dobré se s někým poradit. Jako první vždy mezi partnery vyvstává otázka: A funguje to vůbec? Pokud s partnerem stále bojujete a nevíte, jak z té zacyklené smyčky ven, zde je vše, co potřebujete vědět o manželském poradenství.
Všichni milujeme vůni vypraného ložního prádla. Ulehnout do převlečené postele a nechat si něco pěkného zdát - to je v našich očích ideální odměna za náročný den. Jak často ale u vás doma převlékáte postel? Většina lidí to bohužel dělá špatně a následně se o své lůžko (často nevědomky) dělí se stovkami bakterií. To už není tak lákavá představa, viďte?
Rádi ji pijeme, i když víme, že to zrovna zdravé není. Že s její pomocí snadno sundáte žvýkačku z vlasů, to už asi všichni víme. Ale to zdaleka není všechno. Coca-cola vyčistí zašlé kachličky v koupelně, varnou konvici od usazenin nebo pánev s připáleným jídlem! To všechno bez zbytečného trápení a drhnutí. Také si s její pomocí můžete připravit colový dort. Podívejte na video!

Nepřehlédněte

Máte někoho, s kým jste se nedávno pohádaly? Pak je čas se usmířit! Dnes vám to půjde skvěle! Dopřejte také trochu zdraví svým játrům a bacha na rande, pokud si představujete, že bude něco víc. Co ještě pro dnešek radí astroložka Naďa Šmídová?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek