Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Tipy, jak si co nejdéle udržet krásné opálení

Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
opálení
Krásné opálení si lze udržet. (Foto: 123RF)

23. 08. 2021

Nic nevydrží věčně

Smířit se musíte s tím, že dříve nebo později opálení začne postupně slábnout, protože se kožní buňky začínají po jisté době obměňovat. Existuje však několik tajemství, která prodlužují životnost jemného zlatého odstínu. Zajímavé je, že na délku opálení má vliv jeho původ.

Například se říká, že právě jižní opálení zmizí mnohem rychleji, zatímco opálení získané na chatě vydrží mnohem dále. Jediným problémem je, že k dosažení takového „dlouhotrvajícího“ opálení musíte být neustále pod spalujícími paprsky slunce. Nikoliv ho nachytat během týdne na dovolené.

Vše začíná ještě před opalováním

Abyste si udrželi opálení co nejdéle, dodržujte několik jednoduchých rad. Vše začíná už před samotným opalováním. Hraje totiž velkou roli, jak zodpovědně se na opalování připravíte. Pokud dodržíte jednu hlavní zásadu, pokožka bude vstřebávat slunce mnohem efektivněji. Před odchodem na pláž je nutné si udělat jemný peeling, pomocí kterého se odstraní všechny odumřelé částice pokožky. Zdravá kůže tak bude očištěna a celý její povrch bude vstřebávat sluneční paprsky o mnoho lépe.

Všeho s mírou

Rozhodně se nehrňte v záchvatu boje za opálením hned ráno na sluníčko a nedržte se tam do samého večera. Je třeba mít na paměti, že naše kůže prostě není připravena na velmi agresivní působení slunce, zvláště v dnešní době, kdy je chránící ozonová vrstva narušena.

Proto i když se budete opalovat podle všech pravidel (navštěvovat pláž ráno a večer, pravidelně používat opalovací krém), jemná pokožka začne trpět. Na jejím povrchu se mohou objevit drobné popáleniny. Dodržujte tak všechny zásady ochrany před spálením se a sluníčku se raději vystavujte mimo poledne.

Po opalování pokožku zklidněte

Vystavení pokožky ultrafialovým paprskům spouští zrychlený regenerační proces, v důsledku čehož se horní vrstvy kůže odlupují mnohem rychleji. Pravidelná hydratace tento proces výrazně zpomaluje. Proto po návratu z pláže a osprchování se pomáhá nanášení krému nebo zklidňujícího oleje po opalování.

K TÉMATU  Chcete si prodloužit opálení? Udělali jsme pro vás test samoopalovacích krémů

Specializované produkty tak nejen zafixují zlatou pleť pokožky, ale také příjemně zvlhčí tělo. Pocítíte znovuzrozenost.

Jídlo hraje velkou roli

Vaše stravování také pomáhá dlouhodobě udržovat opálení. Existuje několik jednoduchých pravidel – během dne je nutné vypít nejméně 1,5 litru čisté nebo minerální vody. Denní strava by měla zahrnovat různé rostlinné oleje a ryby. Nezbytné jsou vitamíny E, C, A.

Tyto látky si zachovají nejen jemný zlatý odstín. Jsou také schopny zcela eliminovat negativní účinky ultrafialového záření. Pomáhá také beta–karoten, jehož největší množství obsahuje mrkev, špenát, broskve, mango, meruňky nebo meloun.

Na opálení platí oplachy

Domácí prostředky jsou nejlépe přístupné a je to lepší než nakupování drahých krémů. Možná bude znít zajímavě, že po opalování je dobré pokožku opláchnout kávou, čajem nebo kakaem. Ingredience pomáhají dlouhodobě udržovat krásný zlatý odstín.

Mezi výhody opláchnutí těla čajem patří i skutečnost, že napomáhá omlazení pokožky, protože zvlhčuje a napíná póry. Abyste si udrželi opálení na obličeji, musíte pravidelně otírat pokožku vatovým tamponem namočeným v heřmánkovém nálevu.

Mrkev na opálení funguje

Na obličej je také ideální mrkvová maska – mrkev se nastrouhá na jemném struhadle a smíchá se s olivovým olejem. Aplikujte ji na obličej po dobu 15 minut a poté omyjte studenou vodou. Pozor! Pokud máte velmi bledou pokožku, raději se mrkvové masce vyhněte, obličej by mohl získat nepříjemný oranžovožlutý odstín. Na obličej mžete taky aplikovat peeling kávový.

Vše dělejte, respektive opakujte pravidelně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se starat o spálenou pokožku? Zkuste brambory nebo tvaroh!

Jak na samoopalování bez fleků? Zaručené tipy pro přirozený vzhled opálení

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Během panující pandemie koronaviru se společnost Netflix mohla radovat snad každý den. Každý den jí totiž narůstalo množství diváků, kteří nevěděli, jak jinak si zkrátit čas než dobrým filmovým snímkem či seriálovým hitem. Popularita streamovací služby neutichla ani v okamžiku, kdy se lidé navrátili do svých zaměstnání. Naopak trend značně sílil, a to i díky novinkám, které Netflix neustále přináší.
O výstavbě nových bytů především v oblasti metropole se mluví neustále, a to hlavně v souvislosti s její nedostatečnou rychlostí. Méně často se pak ve srozumitelném jazyku mluví o skutečnostech, proč tomu tak je nebo jak se s tím vypořádávají vlády a developeři v zahraničí. Stejné je to pak u proměn bytové výstavby samotné. Pojďte se podívat na 3 zajímavosti, které můžete probrat s kolegy z práce nebo s partnerem a možná se vám podaří rozproudit velmi zajímavou debatu.
Jste příznivci pořádných krváků nebo spíš duchařských hororů? Nebo je vám to úplně jedno, jen když se pořádně bojíte? Těchto pět hororů byste si rozhodně neměli nechat ujít, protože děsivější filmy nejspíš nikdy neuvidíte.
Celý svět stále ještě žije koronavirovou pandemií. Ve večerních zprávách nevidíme nic jiného než pouze počet přibývajících nakažených či informaci o další mutaci zákeřeného onemocnění. Bohužel se pozornost odvrací od mnoha dalších nemocí, jež jsou tu mezi námi stále. Jednou z nich je také legionella. 
Barvení velikonočních vajec je nejrozšířenější symbol Velikonoc u nás. Kraslice může být natvrdo uvařené i vyfouknuté prázdné vejce, které se zdobí různými technikami. Co takhle nějaké netradiční? Zapojte děti a zkuste vytvořit kraslice způsobem, který vás možná ani nenapadl. Barvení pomocí houbičky na nádobí, vytváření vzorů pomocí tavné pistole, namáčení do pěny na holení, barvení pomocí laku na nehty, bublinkové fólie nebo cibule. Všechny způsoby jsou přitom jednoduché. Vyberte si inspiraci pro vás!
Tohle jistě všechny známe… Ani se nenadějete, chvilku zůstanete na sluníčku (ať už odpočívat nebo pracovat) a večer se pak doma nestačíte divit, jak máte červená ramena, záda nebo jinou část těla. Je to nepříjemné, člověku se špatně spí, pokožka je napjatá, citlivá. Kolikrát je obtěžující i nošení různého oblečení s ramínky, těsnějšími okraji. Jak si můžete v takovou chvíli pomoct a dát svou pokožku zase rychle do pořádku?

Nepřehlédněte

V dnešním uspěchaném a konzumním světě hledají lidé stále efektivnější způsoby, jak uspořádat svůj život. Jedním z trendů, který se v poslední době stává stále populárnějším, je koncept kapsulového šatníku. Tento minimalistický směr v oblasti módy nabízí mnoho výhod a může výrazně usnadnit život každému, kdo se rozhodne ji vyzkoušet. O co jde a jak kapsulového šatníku docílit?
Coca-cola je slazený sycený nápoj hnědé barvy, který dobyl celý svět. Kromě toho, že vám budou doktoři doporučovat ho pít jen výjimečně, se dá využít na celou škálu domácích problémů, se kterými by člověk jinak ztrácel drahocenný čas. Coca-cola je díky své "agresivitě" vyřeší rychle a jednoduše a budete nejspíš překvapeni, kde všude najde svoje uplatnění a s čím pomůže.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek