Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

7 dokumentů na Netflixu, které vás chytnou a nepustí

S příchodem sychravých a deštivých dnů nemusíte mít obavy, že se budete doma nudit. O zábavu se vám postará Netflix, který má ve své nabídce dokumenty, co vás chytnou za srdce.
dokument
Co před námi tají vodní zábavní parky?

26. 09. 2022

Černý zabiják

Milovníci mořských živočichů si přijdou na své v dokumentu Černý zabiják. Ten líčí chov kosatek a jejich držení v zajetí zábavních parků, kde s nimi pracují cvičitelé a kosatky pravidelně předvádí show před publikem. Ačkoliv jsou tato vystoupení mezi lidmi oblíbená, málokdo však tuší, kolik ”krve” se za nimi skrývá. Život v zajetí je pro kosatky nebezpečný a traumatizující, což je následně nebezpečné pro všechny lidi, kteří s nimi přijdou do kontaktu.

Dokument se zaměřuje na samce kosatky Tilikuma, který se také ocitl v zajetí delfinária a usmrtil hned několik lidí.

trailer k dokumentu Černý zabiják (2013)

Woodstock 99: Totální provar

Ještě mnozí z nás si pamatují a možná se i někdo zúčastnil největšího hudebního festivalu na světě. Vize Woodstocku v roce 1969 se nesla v duchu klidu a míru za přítomnosti těch největších legend. A i když to byl festival, který se tak nějak organizačně nepovedl, stal se klíčovým momentem v historii, co se týče populární hudby. Třicet let na to se Woodstock vrátil, ovšem v naprosto jiném měřítku, jehož symboly se staly nepokoje, brutalita a násilí.

Dokument se snaží odhalit důvody, proč se Woodstock v roce 1999 absolutně zvrhnul v něco šíleného.

trailer k dokumentu Woodstock 99

Jaderná havárie v Three Mile Island

Věděli jste, že i v Pensylvánii došlo k jaderné havárii podobně jako v Černobylu? V roce 1979 se v jaderné elektrárně Three Mile Island stala nehoda, kterou pracovníci elektrárny naprosto nezvládli. Nehoda naštěstí nemá na svědomí žádné lidské životy jako Černobyl, dokonce nebyl ani zpozorován únik radioaktivních látek.

trailer k dokumentu Jaderná havárie v Three Mile Island (2022)

Dokument poukazuje na fakt, že v elektrárně pracovali, ač vzdělaní, ale naprosto nezkušení pracovníci, které nehoda zcela překvapila. Tolik zmatků a chyb se nedopustil vlivem vysokého stresu snad nikdo. Kdo naprosto selhal a proč úřady lidem lhaly?

Právě jsem zabil tátu

Tomu mladíkovi bylo pouhých 17 let, když se sám přiznal, že svého otce zastřelil. Vinu nikdy nepopíral. Anthony Templet neměl zrovna ukázkové dětství, jeho otec mu ani nikdy nedopřál chodit do školy jako ostatním. Co se v ten den skutečně stalo a co této tragédii předcházelo se dozvíte v třídílném dokumentu.

K TÉMATU  Minisérie Guru, sexuální násilí schované za terapii
Máte na tento příběh odvahu?

Miminka z divočiny

Příroda je kouzelná, zvláště když je plná malých zvířecích miminek. Nechte se vtáhnout do jejich života, který je plný her, ale také nebezpečí, protože i mláďata se musí naučit, jak v přírodě přežít, na co si dát pozor – zvláště, když přijdou o své rodiče.

trailer k dokumentu Miminka z divočiny (2022)

Själö – Island of Souls

V Baltském moři se nachází ostrov Själö, který skrývá velké tajemství. Na ostrově se totiž nacházela instituce, která zkoumala stavy psychicky narušených žen. Ty tu ovšem nebyly ze své vlastní vůle, ale drželi je tu násilím. Mladá filmařka se v dokumentu snaží po letech zjistit, jaká zvěrstva se za zdmi odehrávala, i když už instituce dávno nefunguje.

trailer k dokumentu Själö – Island of souls (2020)

Zadržet dech: Pod ledem

Také vás děsí představa, že jednou uvíznete pod ledem? Příběh Finky Johanny Nordblad odstartoval v roce 2010, kdy se jí stala nehoda na kole. Aby se zlomená noha co nejdříve uzdravila, byla jí doporučena léčba studenou vodou. O pět let později v roce 2015 pokořila rekord, kdy uplavala 50 m pod ledem na jeden nádech. A tak se Johanna Nordblad snaží tento rekord dále překonat. Podaří se jí to?

trailer k dokumentu Zadržet dech: Pod ledem (2022)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Podvodník z Tinderu: Simon Leviev vylákal miliony, proslavil ho Netflix

Seriály na Netflixu, které stojí za zhlédnutí. Už jste je viděli?

Zdroje článku:
www.netflix.com, www.popsugar.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jak nejlépe překvapit a potěšit svého partnera? Muži to mají o dost jednodušší. Ženy během roku „nenápadně“ naznačují, co by se jim líbilo, a pak to s trochou štěstí najdou pod stromečkem. Ale co vybrat pro manžela, přítele, dědečka nebo strýčka? Většinou mluví o tom, jaké se jim líbí auto, motorka, a že ten obytný vůz za dva miliony by si moc přáli. Nechte je snít dál a překvapte je originálními a designově vychytanými dárky z Tipa.eu.
V první řadě je dobré si říct, že v malém množství rozhodně neuškodí pivo ani víno. Dokonce má obojí pro náš organismus velmi pozitivní účinky. Čemu tedy dáte přednost vy?
Plánování prázdnin s dětmi školou povinnými se často rovná složité manažerské práci. Prázdniny jsou pro všechny děti radostí a úlevou od školních povinností, ale ne tak pro rodiče. Ti musí velmi pečlivě plánovat, kam se školáky. Volných dnů je totiž podstatně víc, než mají dospělí dovolené.
Blíží se narozeniny vašeho partnera a vy usilovně přemýšlíte o tom, co byste mu pořídila? Určitě ho chcete příjemně překvapit a ráda byste vsadila na maximálně praktický dárek, který využije. Kombinace těchto dvou aspektů ovšem není vůbec jednoduchá. Ne vždy se musíte zaručeně zavděčit. Právě proto pro vás máme hned několik tipů, jež se vám mohou hodit. zaměříme se právě na onen zmiňovaný praktický aspekt, jež je z hlediska dlouhodobého využití dárku velmi důležitý.
Nikdy jsem nevěřila, že se to stane zrovna mně. Okouzlil mě muž hned na první schůzce. Jeho charisma působilo jako magnet. Nakonec jsem se dozvěděla, že má za sebou bohatou kriminální minulost. Dnes jsem ráda, že jsem se dokázala odstěhovat. Finančně začínám od nuly.
Jedna z nejznámějších rolí, kterou proslula anglická herečka Kate Beckinsale, je upírka Selene. Skoro to ale vypadá, že recept na věčné mládí objevila i ve skutečném životě.
Zatímco o jiných záležitostech se dokážete bavit dlouhé hodiny, na téma sex ještě jaksi nepřišla řada? Proč je dobré spolu otevřeně mluvit na téma sex, a co získáte, když to zvládnete? Na závěr pro vás máme peprný tip, který rozhodně vyzkoušejte!
Narodit se jako muž nebo žena ještě neznamená, že se tak musíte i cítit. V posledních letech o tom slýcháváme stále častěji a můžeme to chápat, i nemusíme, ale jsou lidé, kteří se vnitřně neztotožňují s žádným pohlavím. Nechtějí se škatulkovat a hrdě se k tomu hlásí. Mezi celebritami jsou tahle prohlášení stále častější. Kdo se v poslední době přiznal a kdo se cítí nebýt ani mužem, ani ženou?
Umíte si představit vánoční svátky bez pohádek? Nemusíte být nutně dítě, abyste vyžadovali oblíbené příběhy na Štědrý den a všechny následující svátky. Užijte si volné sváteční dny a nezapomeňte na pohádky, které vám přinesou klid a krásnou atmosféru do vašeho domova.
Ačkoli z klasické pšeničné mouky pekly a vařily už naše babičky, spolu s příchodem doby, kdy spousta lidí přesedá na zdravější životní styl, se objevily mnohem lepší a nutričně hodnotnější varianty. Skvěle chutnají, plně nahradí klasickou mouku, a ještě prospějí vašemu zdraví, takže co víc si přát. Svět alternativních mouk je ale mnohem pestřejší, než se na první pohled zdá. Které by určitě měly zaujmout místo ve vaší kuchyni?
Být na dítě sama není bůhví jaký med, to nám jistě potvrdí každá žena, která si tím prošla. Ať už se jedná a sociální, finanční nebo časovou nesvobodu. Jak si s tím vším poradit?
Ještě jste neměli příležitost vyzkoušet arganový olej na vlastní kůži, respektive vlasy? Tak to je nejvyšší čas to napravit. Právě teď, když slunce svítí ostošest, vám hřívu ochrání před jeho škodlivými paprsky. Poklad s oříškovou vůní toho ale umí mnohem víc!

Výběr článků

Bali - nádherný, romantický a přírodou protkaný ostrov, který přímo vybízí k prožití okamžiku, který se na vždy zapíše do vaší paměti jako váš den D. Plánujete zde svatbu? Proč ne, je to ostatně v poslední době poměrně trendy záležitost. Předem byste rozhodně měly vědět, na co se připravit. Svatební specialistka a místní balijský průvodce pro vás připravili souhrnné informace přímo z místa činu.
Předvánoční koučink na téma nejen sebelásky a sebehodnoty očima Nely a spousta změn.

Nepřehlédněte

Police nebo knihovny se dají koupit, ale dost možná toužíte po nějakém originálu, který se tvarem přizpůsobí vaší myšlence. Nebojte se experimentovat a inspirujte se nevšedními poličkami, které jsou vedle své účelnosti samy o sobě stylovým doplňkem interiéru. Za vším tady ale stojí nejdůležitější prvek, kterým je milované dřevo.
Ve znamení Beran jsou lidé narození od 21. 3. do 20.4. Tomuto znamení vládne živel ohně. Tito lidé jsou tak opravdu nabití energií a zároveň velmi ambiciózní. Beranům vládne planeta Mars, jde o znamení, jehož symboly jsou jaro, nové začátky a jiskra. Berani jsou velcí bojovníci, ale co dalšího charakterizuje tohle kardiální a ohnivé stvoření?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek