Pondělí , 28. 11. 2022

René

7 dokumentů na Netflixu, které vás chytnou a nepustí

S příchodem sychravých a deštivých dnů nemusíte mít obavy, že se budete doma nudit. O zábavu se vám postará Netflix, který má ve své nabídce dokumenty, co vás chytnou za srdce.
dokument
Co před námi tají vodní zábavní parky?

26. 09. 2022

Černý zabiják

Milovníci mořských živočichů si přijdou na své v dokumentu Černý zabiják. Ten líčí chov kosatek a jejich držení v zajetí zábavních parků, kde s nimi pracují cvičitelé a kosatky pravidelně předvádí show před publikem. Ačkoliv jsou tato vystoupení mezi lidmi oblíbená, málokdo však tuší, kolik ”krve” se za nimi skrývá. Život v zajetí je pro kosatky nebezpečný a traumatizující, což je následně nebezpečné pro všechny lidi, kteří s nimi přijdou do kontaktu.

Dokument se zaměřuje na samce kosatky Tilikuma, který se také ocitl v zajetí delfinária a usmrtil hned několik lidí.

trailer k dokumentu Černý zabiják (2013)

Woodstock 99: Totální provar

Ještě mnozí z nás si pamatují a možná se i někdo zúčastnil největšího hudebního festivalu na světě. Vize Woodstocku v roce 1969 se nesla v duchu klidu a míru za přítomnosti těch největších legend. A i když to byl festival, který se tak nějak organizačně nepovedl, stal se klíčovým momentem v historii, co se týče populární hudby. Třicet let na to se Woodstock vrátil, ovšem v naprosto jiném měřítku, jehož symboly se staly nepokoje, brutalita a násilí.

Dokument se snaží odhalit důvody, proč se Woodstock v roce 1999 absolutně zvrhnul v něco šíleného.

trailer k dokumentu Woodstock 99

Jaderná havárie v Three Mile Island

Věděli jste, že i v Pensylvánii došlo k jaderné havárii podobně jako v Černobylu? V roce 1979 se v jaderné elektrárně Three Mile Island stala nehoda, kterou pracovníci elektrárny naprosto nezvládli. Nehoda naštěstí nemá na svědomí žádné lidské životy jako Černobyl, dokonce nebyl ani zpozorován únik radioaktivních látek.

trailer k dokumentu Jaderná havárie v Three Mile Island (2022)

Dokument poukazuje na fakt, že v elektrárně pracovali, ač vzdělaní, ale naprosto nezkušení pracovníci, které nehoda zcela překvapila. Tolik zmatků a chyb se nedopustil vlivem vysokého stresu snad nikdo. Kdo naprosto selhal a proč úřady lidem lhaly?

Právě jsem zabil tátu

Tomu mladíkovi bylo pouhých 17 let, když se sám přiznal, že svého otce zastřelil. Vinu nikdy nepopíral. Anthony Templet neměl zrovna ukázkové dětství, jeho otec mu ani nikdy nedopřál chodit do školy jako ostatním. Co se v ten den skutečně stalo a co této tragédii předcházelo se dozvíte v třídílném dokumentu.

K TÉMATU  Dlouho očekávané seriály roku 2022. Na co si letos počkat?
Máte na tento příběh odvahu?

Miminka z divočiny

Příroda je kouzelná, zvláště když je plná malých zvířecích miminek. Nechte se vtáhnout do jejich života, který je plný her, ale také nebezpečí, protože i mláďata se musí naučit, jak v přírodě přežít, na co si dát pozor – zvláště, když přijdou o své rodiče.

trailer k dokumentu Miminka z divočiny (2022)

Själö – Island of Souls

V Baltském moři se nachází ostrov Själö, který skrývá velké tajemství. Na ostrově se totiž nacházela instituce, která zkoumala stavy psychicky narušených žen. Ty tu ovšem nebyly ze své vlastní vůle, ale drželi je tu násilím. Mladá filmařka se v dokumentu snaží po letech zjistit, jaká zvěrstva se za zdmi odehrávala, i když už instituce dávno nefunguje.

trailer k dokumentu Själö – Island of souls (2020)

Zadržet dech: Pod ledem

Také vás děsí představa, že jednou uvíznete pod ledem? Příběh Finky Johanny Nordblad odstartoval v roce 2010, kdy se jí stala nehoda na kole. Aby se zlomená noha co nejdříve uzdravila, byla jí doporučena léčba studenou vodou. O pět let později v roce 2015 pokořila rekord, kdy uplavala 50 m pod ledem na jeden nádech. A tak se Johanna Nordblad snaží tento rekord dále překonat. Podaří se jí to?

trailer k dokumentu Zadržet dech: Pod ledem (2022)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Podvodník z Tinderu: Simon Leviev vylákal miliony, proslavil ho Netflix

Seriály na Netflixu, které stojí za zhlédnutí. Už jste je viděli?

Zdroje článku:
www.netflix.com, www.popsugar.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Rádi byste si s partnerem, rodinou či přáteli pronajali byt, ale máte s hledáním bytu buď špatné zkušenosti, nebo jde dokonce o vaši vůbec první zkušenost? Máme pro vás několik tipů, jak vhodný byt bezpečně najít.
„Petra je tak úspěšná a krásná. Té se nikdy nevyrovnám.“ „Když půjdu ven v téhle sukni, určitě si o mně moji kolegové řeknou, že nemám vkus.“ „Moje děti mají tak nešikovnou mámu. Vím, že to jiné matky zvládají všechno mnohem lépe.“ Něco vám chybí - a to je sebeláska!
V 90. letech bylo všechno mnohem jednodušší - zejména pokud jde o vztahy s celebritami. Ve skutečnosti existovaly četné páry celebrit z 90. let, které jsme všichni uctívali, i když jsme si nebyli jisti, jak dobře spolu vycházeli poté, co chaos na červeném koberci utichl a davy šly domů. Většina z těchto párů z 90. let se od té doby rozpadla. Ale pár šťastlivců je stále spolu a stále si užívá svůj románek.
Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.
Sprchování nebo koupání jsou každodenní činnosti. Většinou se k nim schyluje po ránu, ale jindy také večer po náročném dni v zápřahu. Mnoho lidí však k této fázi hygieny přistupuje ekonomicky a spíše se nekoupou, než koupou. Čím víc se budu sprchovat či koupat, tím větší poplatky se na dům budou vztahovat, říkají si. Jelikož ale mluvíme o nezbytnosti, prozraďme si, co je z tohoto pohledu lepší čili ekonomičtější.  
Vibrátory, nevibrační penisy, afrodiziaka, lubrikační gely, masážní oleje. Mnoho žen si stále myslí, že nic takového nepotřebuje, pokud žije v dobrém partnerském vztahu. Ale položme si otázku, zda po každodenním spěchu a stresu máme často chuť na sex. Možná jsou to právě tyto erotické pomůcky, které mohou zlepšit kvalitu společně prožitých intimních okamžiků.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek