Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Potraviny, co se jen tváří jako dietní. Ale naroste vám po nich zadek!

Určitě to znáte – někdy něco pravidelně jíte a až po delší době zjistíte, že vaše představy o zdravém stravování byly v tu dobu na míle daleko od skutečnosti. Na trhu existuje velké množství potravin, které díky jejich vzhledu či pověsti pokládáme za dietní, ale dietními, respektive zdravými, vůbec nejsou.
dietní
Nad jídlem, které jíte, přemýšlejte. (foto: 123RF)

28. 01. 2022

Takové uvědomění pak mnohdy nebývá vůbec příjemné. Avšak lepší když to zjistíte teď než později! Schválně se pojďte podívat, zda jste se něčím taky necpali v přesvědčení, že jíte zdravé a rádoby dietní potraviny. Třeba vás zachráníme před jedním velkým omylem.

Popcorn

Věříme, že nejednoho z vás napadlo, že popcorn je ta nejzdravější varianta mlsání u filmu. Je to přece jen nafouklá kukuřice. Tomu tak ale rozhodně není! Ačkoliv se v porovnání se smaženými brambůrky může popcorn zdát jako decentní prohřešek, omyl. Především popcorn s různými éčky, příchutěmi a tuky. Proto raději popcorn i brambůrky nahraďte nesolenými oříšky, které vašemu zdraví už rozhodně prospějí! Samozřejmě jich nesmíte sníst tunu. Ořechy totiž obsahují velké množství sacharidů.

Polévky z pytlíku

Někomu se to může zdát jako samozřejmá věc, že cokoliv má nálepku instantní, je přece nezdravé. Jsou však tací, co si polévky z pytlíku stále vaří ve víře, že se nají něčeho relativně zdravého. Že to je jen sáček usušené zeleniny s vodou. Jenže v těchto sypkých směsích by se toho zdravého ani za nehet nevešlo! Instantní polévky jsou jednoduše zlo, kterému byste se měli vyhnout na kilometry daleko. Zvlášť pokud se snažíte zachovat si zdravý životní styl a zhubnout. Jednodušší bude, když se naučíte pár základních zeleninových polévek nebo si zajdete do kvalitní restaurace.

Zeleninové zálivky

Chystáte se na oběd udělat zeleninový salát? Určitě tam kromě zeleniny, salátu a třeba i sýra nebo masa, přidáte zálivku. Ta sice salát zjemní a dodá mu na chuti, pokud jste ji ale koupili v obchodě, salát tím vlastně zničíte. Je velmi pravděpodobné, že jste si do zdravé zeleniny kápli pořádnou nálož nezdravých tuků a cukrů. Podobně je tomu i s majonézou. Domácí zálivku přitom během pár vteřin vesele vytvoříte doma. Stačí smíchat bílý jogurt s bylinkami, případně trochou olivového oleje a citronové šťávy a je to.

K TÉMATUHoroskop krásy a duševního zdraví od 5. 11. do 9. 11. 2018. Začněte pracovní týden s úsměvem a prosadíte si vše!

Sušené ovoce

Ačkoliv ovoce zní samo o sobě jako že patří mezi dietní potraviny, jste na omylu. To sušené je totiž obvykle zpracované pomocí oxidu siřičitého a ke všemu je ještě často obalené ve vrstvě cukru. Co je na tomhle zdravého? Právě že nic. Sice se v ovoci možná uchovají některé zdravé složky, pokud však sušené ovoce mlsáte po hrstech, rozhodně vám přidá na váze spíš než na zdraví. A to už vůbec nemluvíme o ovoci kandovaném a obalovaném v jogurtové polevě nebo zalité hutnou vrstvou čokolády. Tohle si při dietě opravdu odpusťte!

Hroznový cukr

To takhle jedete na velký výlet, jehož vedlejším efektem má být právě hubnutí, a najednou cítíte, že už vám dochází energie. Hroznový cukr by měl přece pomoci, nebo ne? Teoreticky ano, ale v praxi si na něj dávejte pozor. Jeho dávkování člověk snadno přežene, a pak už se nejedná o nutný doping, ale o prachobyčejné mlsání! Sice ho tedy můžete koupit v lékárně, to nic ale nemění na tom, že je to hlavně sladkost. Podobný výstražný trojúhelník mějte nad hlavou i při návštěvě obchodu se zdravou výživou. Jak dobře víte, ne všechny dobrůtky jsou tam jenom zdravé. To se pak mlsá při dietě, když můžete tvrdit, že to je ze zdravé výživy.

Instantní kaše

Nechceme házet všechny kaše do jednoho pytle, některé už v dnešní době jistě spadají mezi dietní potraviny, nicméně je třeba upozornit na to, že ne vždy se jedná o zdravou (natož dietní) stravu. Instantních kaší je na trhu obrovské množství a často se svým obsahem jedna od druhé výrazně liší. Vždy si pečlivě přečtěte složení na zadní etiketě, přičemž pozornost byste měli věnovat především obsahu cukru v dané porci. Je obrovský rozdíl, když si uděláte kaši doma s vlastními ingrediencemi a bez konzervantů, a nebo když jen zalijete horkou vodou tu instantní. Množství cukru ucítíte na první dobrou.

K TÉMATUFit i z pohodlí domova

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Keto-dieta, hloupý výmysl, nebo super fígl jak zhubnout?

Geneticky modifikované potraviny: Je třeba bát se jejich konzumace?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Krásný podzim, který nás čeká, přímo láká na výlety do přírody. Stromy začnou hrát všemi barvami, a tak pokud není venku zrovna lijavec, stačí se teple obléknout a hned můžete vyrazit. Ať už sami, v páru nebo s rodinou, podzimní přírodu si zamilujete.
Také vám někdo v polovině vaší dovolené začne připomínat, jak se vám to krátí a že už brzy půjdete do práce? Kdyby to někdo udělal, asi byste se pěkně naštvala. Ale připomínat dětem, že brzy skončí prázdniny, připadá mnoha dospělým normální. Přitom i děti si potřebují odpočinout a ne myslet na povinnosti, které je čekají. Mají se vůbec děti o prázdninách učit?
Tohle jistě všechny známe… Ani se nenadějete, chvilku zůstanete na sluníčku (ať už odpočívat nebo pracovat) a večer se pak doma nestačíte divit, jak máte červená ramena, záda nebo jinou část těla. Je to nepříjemné, člověku se špatně spí, pokožka je napjatá, citlivá. Kolikrát je obtěžující i nošení různého oblečení s ramínky, těsnějšími okraji. Jak si můžete v takovou chvíli pomoct a dát svou pokožku zase rychle do pořádku?
Je jiná, je svá. Je to Billie Eilish. Do šoubyznysu vplula jako velká voda bez varování a okamžitě z ní začali všichni teenageři šílet. Zlomovým okamžikem byl pro zpěvačku říjen 2015, tedy krátce před dovršením jejích 14 let, když s bratrem Finneasem zveřejnili na SoundCloudu song Ocean Eyes, ze kterého se přes noc stala hudební senzace. A od té doby znal její jméno celý svět.
Jakou nohou jste vkročili do nového roku? I když se zdá být letošní rok stejný jako loňský, několik změn už začalo platit. Mluvíme předně o finančních změnách, kterých letos bylo víc než dost. Otázku je, jestli k řadě z nich muselo vlivem koronavirové krize a velkého schodku ve státním rozpočtu dojít. V každém případě k nim došlo a my vám přinášíme velký přehled.
S novým rokem přichází i řada předsevzetí, mezi nimiž jasně vévodí redukce tělesné hmotnosti. Pokud si i vy přejete zhubnout a nechcete samotnému hubnutí věnovat mnoho času nebo ten čas na dlouhé cvičení jednoduše nemáte, určitě vás zaujme Power Plate. Proč je tento druh cvičení tolik oblíbený a jak je možné, že můžete redukovat tuk během pár minut?
Přemýšlíte, co ještě pořídit na zahradu? Houpačka vám zpříjemní letní dny, kdy budete chtít posedět venku, ale vyhnout se přímému slunci. Jednoduché závěsné zahradní houpačky s ocelovou konstrukcí snadno přemístíte kamkoli po zahradě a na zimu se dají složit. Dřevěná pergola stojí pevně na místě, ale zase vypadá se zavěšenou houpačkou překrásně. Jen si vyberte!
Martin Chodúr si po dvouleté usilovné práci splnil velký sen – natočil desku s šedesátičlennou Janáčkovou filharmonií Ostrava v čele s dirigentem Markem Prášilem. Na albu se podílel textově i aranžérsky, a společně s dramaturgem Janem Adamem sestavili čtrnáct vánočních písní a koled. Album pojmenovali podle titulní písně Hallelujah.

Nepřehlédněte

Stárnutí - fáze života, kterou by ženy nejraději přeskočily. Jenže se jedná o neodvratitelný jev, který k životu zkrátka patří. Proto je důležité se s ním poprat. Pojďme si prozradit několik věcí, s nimiž se stárnutím hravě zatočíte.  

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek