Domů » Krása a móda » Podrobný průvodce: jak si správně vybrat trekovou obuv
Jak si vybrat trekovou obuv
Jak si vybrat trekovou obuv, Zdroj: 123RF.com
Krása a móda

Podrobný průvodce: jak si správně vybrat trekovou obuv

Kvalitní pohorky oceníte nejen během výpravy na nejvyšší vrchol Tater, ale i při výstupu na Sněžku nebo na výletě k nejbližšímu hradu či zámku.

Vybíráme trekovou obuv: zohledněte terén, roční období i své nohy

Zatímco houbařit se vám v létě bude nejlépe v lehkých a pohodlných nízkých botách, ve frontě na výstup na Mount Everest naopak oceníte pevnou a zateplenou horolezeckou obuv. Před nákupem pohorek se hlavně zamyslete nad tím, v jakém terénu a za jakých povětrnostních podmínek je budete používat nejčastěji a podle toho zvolte správnou tuhost podrážky a vhodný střih i materiál bot.

Nízké nebo kotníkové?

Na kratších letních túrách po zpevněných a dobře udržovaných cestách dopřejte svým nohám maximum pohodlí a svobody v trekových sandálech nebo lehké nízké obuvi (odpovídá kategorii A-B). V náročném terénu a ve větších nadmořských výškách se však už neobejdete bez vyšších bot, které zabezpečí váš kotník a ochrání vaše nohy před vlhkostí a chladem.

Jak si vybrat trekovou obuv
Jak si vybrat trekovou obuv, Zdroj: eobuv.cz

Kůže nebo textil?

Textilní trekové boty jsou sice lehké a prodyšné, ale do náročného terénu je raději vyměňte za celokožené boty, které jsou odolnější proti mechanickému poškození i povětrnostním vlivům.

Měkká či tuhá podrážka?

Obecně lze říci, že čím náročnější terén a podmínky, tím tvrdší podrážku byste měli zvolit. Na jednodenní nenáročné treky vám postačí lehčí boty s měkkou podrážkou. Pokud se chystáte do náročnějšího nezpevněného terénu do hor, kde se můžete setkat s chůzí po sněhu, případně ledu, tak vybírejte boty s tvdrší podrážkou s drážkami pro možnost upnutí maček.

Myslete na kotníky i malíčky a palce

Vždy je důležité, aby vás boty netlačily či jste v nich neplavali. Proto si vyberte svoje číslo bot a obuv si nezapomeňte vyzkoušet.

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Napsat komentář