Domů » Vztahy » Muži vs. ženy. Které pohlaví se zamiluje rychleji a kdo častěji lásku slovně vyjadřuje
Zamilovanost. Které pohlaví podléhá rychleji a kdo častěji lásku vyjadřuje
zdroj: 123RF.com
Vztahy

Muži vs. ženy. Které pohlaví se zamiluje rychleji a kdo častěji lásku slovně vyjadřuje

Bušící srdce, zvýšení krevního tlaku i zpocené dlaně. Tohle všechno se děje při pohledu na milovanou osobu. Své o tom vědí především muži, které společnost považuje za pragmatické a necitlivé jedince! Jak jsou na tom jednotlivá pohlaví? Kdo se zamiluje rychleji? Možná budete překvapené.

Prvním a dost možná i nejkrásnějším obdobím každého začínajícího vztahu bývá zamilovanost. Odborníci tento stav přirovnávají k hormonální bouři, která je umocněna silným pocitem náklonnosti, touhy i sexuální přitažlivosti. Přestože se všeobecně předpokládá, že lásce bezhlavě propadají spíše citlivě založené ženy, nejnovější výzkum naznačuje, že jde o pořádný omyl. Jak je to tedy doopravdy?

Pojď ke mně, musím ti něco říct

Američtí odborníci do své studie s tématem zamilovanost zahrnuli bezmála 200 vysokoškolských studentů. Informoval o ní magazín The Journal of Social Psychology. Potom, co respondenty prostřednictvím dotazníku patřičně vyzpovídali, zjistili, že ve svazcích jsou to zpravidla muži, kteří se poměrně brzy cítí až “po uši” zamilovaní. A co víc, oproti jejich něžnějším polovičkám také třikrát častěji jako první vyřknou ono magické “miluji tě”. Co za tím stojí? S největší pravděpodobností biologické důvody.

Rodina je základ. A nejen státu

Ženy jsou známé tím, že důkladně analyzují svoje emoce. Než svoji lásku slovně vyjádří, dlouho váhají. Je v tom ovšem i jistá dávka opatrnosti, protože otázku rozmnožování neberou na lehkou váhu. Nechtějí si jako budoucího otce vlastních dětí zvolit špatného partnera. Koneckonců, narodily se s určitým počtem vajíček, zatímco muži produkují miliony spermií denně,“ připouští americká psycholožka a sexuální terapeutka Marissa Harrison, která se na průzkumu podílela. Expertka k tomu zároveň dodává, že tohle pozvolné a “bezpečné” tempo příslušnice něžného pohlaví volí i v případě, jde-li o premiérové milování.

Kdo si počká, ten se dočká

Z poznatků studie rovněž vyplynulo, že dámy v novém vztahu odkládají i moment, kdy dojde k prvnímu fyzickému projevu oddanosti. Zúčastněné adeptky se totiž vyslovily, že obvykle čekají několik měsíců, než se k takovému kroku uchýlí. Oproti nim pánové vyžadují spíše kvapnější slet událostí a předpokládají, že budou moci předvést své nabité milostné zkušenosti už po pár týdnech. A jak to máte se zamilováním vy?

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">