Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Muži vs. ženy. Které pohlaví se zamiluje rychleji a kdo častěji lásku slovně vyjadřuje

Bušící srdce, zvýšení krevního tlaku i zpocené dlaně. Tohle všechno se děje při pohledu na milovanou osobu. Své o tom vědí především muži, které společnost považuje za pragmatické a necitlivé jedince! Jak jsou na tom jednotlivá pohlaví? Kdo se zamiluje rychleji? Možná budete překvapené.
Zamilovanost. Které pohlaví podléhá rychleji a kdo častěji lásku vyjadřuje
zdroj: 123RF.com

Prvním a dost možná i nejkrásnějším obdobím každého začínajícího vztahu bývá zamilovanost. Odborníci tento stav přirovnávají k hormonální bouři, která je umocněna silným pocitem náklonnosti, touhy i sexuální přitažlivosti. Přestože se všeobecně předpokládá, že lásce bezhlavě propadají spíše citlivě založené ženy, nejnovější výzkum naznačuje, že jde o pořádný omyl. Jak je to tedy doopravdy?

Pojď ke mně, musím ti něco říct

Američtí odborníci do své studie s tématem zamilovanost zahrnuli bezmála 200 vysokoškolských studentů. Informoval o ní magazín The Journal of Social Psychology. Potom, co respondenty prostřednictvím dotazníku patřičně vyzpovídali, zjistili, že ve svazcích jsou to zpravidla muži, kteří se poměrně brzy cítí až „po uši“ zamilovaní. A co víc, oproti jejich něžnějším polovičkám také třikrát častěji jako první vyřknou ono magické „miluji tě“. Co za tím stojí? S největší pravděpodobností biologické důvody.

Rodina je základ. A nejen státu

Ženy jsou známé tím, že důkladně analyzují svoje emoce. Než svoji lásku slovně vyjádří, dlouho váhají. Je v tom ovšem i jistá dávka opatrnosti, protože otázku rozmnožování neberou na lehkou váhu. Nechtějí si jako budoucího otce vlastních dětí zvolit špatného partnera. Koneckonců, narodily se s určitým počtem vajíček, zatímco muži produkují miliony spermií denně,“ připouští americká psycholožka a sexuální terapeutka Marissa Harrison, která se na průzkumu podílela. Expertka k tomu zároveň dodává, že tohle pozvolné a „bezpečné“ tempo příslušnice něžného pohlaví volí i v případě, jde-li o premiérové milování.

Kdo si počká, ten se dočká

Z poznatků studie rovněž vyplynulo, že dámy v novém vztahu odkládají i moment, kdy dojde k prvnímu fyzickému projevu oddanosti. Zúčastněné adeptky se totiž vyslovily, že obvykle čekají několik měsíců, než se k takovému kroku uchýlí. Oproti nim pánové vyžadují spíše kvapnější slet událostí a předpokládají, že budou moci předvést své nabité milostné zkušenosti už po pár týdnech. A jak to máte se zamilováním vy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Letní měsíce svádí k tomu oblékat se poněkud spořeji. Muži oblékají kraťasy a tílka, ženy zase sukně, topy, nebo šaty na ramínka. Pokud se trápíte s nepříjemnými a nevzhlednými tukovými polštáři v oblasti podpaží a zad, pak můžete pociťovat při odhalování stud. Abyste si opět věřili a byli hrdí na svou postavu, zacvičte si pár těchto cviků, které podpoří redukci tuku ve výše zmíněných partiích.
Co takhle trochu zpestřit interiér? Pokud patříte mezi ty, které mají rády "udělej si sám", tohle jsou nápady pro vás. Originální květináče, plyšová spona na záclony, zarážka na knihy nebo talířek na jednohubky, to vše má jedno společné - základem jsou staré hračky. Nějaký vhodný kousek najdete i u vás, a pak hurá do díla. Zkuste trochu netradiční dekorace!
Rok 2021 byl tím, během kterého se začala projevovat velká ekonomická krize. Mnozí se domnívali, že je dávno za námi, ale to nejhorší nás teprve čeká, a to i letos, jelikož zdražující elektřina se právě v nadcházejících měsících velkou měrou zapíše do rodinných rozpočtů. Ať už jste se dostali do situace, ve které jste museli nového dodavatele energií najít, případně jste se k tomuto kroku rozhodli dobrovolně, prozradíme vám, na co si dát pozor a jak ho vybrat.
Všimly jste si, dámy, že hráči hokeje jsou tak sexy, že pod nimi i ten led taje? Abyste pochopily, co tím myslíme, podívejte se na seznam 10 nejhezčích a nejžhavějších hokejistů posledních let. Věřte, že vaše sny se dostanou na trošku jiný level než doposud.
Býti potomkem slavného rodiče nebo rovnou obou rodičů se může jevit jako nelehká pozice. Od takovýchto jedinců se mnohé očekává, ať už zdědění krásy nebo talentu. Někteří se rozhodnou jít ve šlépějích svých rodičů, jiní zvolí o něco jiný směr a další se zase světu popularity snaží co nejvíce vyhnout a žít si svůj život mimo vědomí veřejnosti.
Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?
Saláty k obědu, svačiny po cvičení nebo šťávy z ovoce jsou obecně považovány za zdravé, ale pokud s nimi nezacházíte správně, vašemu hubnutí spíše uškodí. Dresing na salátu je často stejně kalorický, jako kdybyste snědly hamburger, a ovocné šťávy mají energetickou hodnotu jako tabulka čokolády. Jak si správně poradit s přípravou jídla při hubnutí?
Dnešní hektický způsob života si často vybírá svou daň prostřednictvím bolesti zad, krční páteře, šíje a nepříjemného tlaku v ramenou. Dobrá masáž je v tomto případě více než žádoucí. Nemusíte však nutně do masážního salonu, dobrou masáž se můžete naučit i sami. Poradíme vám hned několik triků, díky nimž se stanete mistrem domácích masáží.

Nepřehlédněte

Lidské vztahy jsou složité a jen stěží by se vám povedlo je předem naplánovat. Když s někým chodíte a vztah neklape, obvykle ho prostě ukončíte. V mnoha případech se pak už nemusíte nikdy setkat a za touto kapitolou můžete po čase udělat pomyslnou tečku. Co když to ale nejde?
Začalo to jednou ve sprše. Asi po páté jsem si kontrolovala prsa. Měla bych to samozřejmě dělat častěji, když vím, že prababička měla ve svých 82 letech diagnostikovaný nádor, ale není čas. A taky jsem kojila, takže jsem ve skupině žen, které jsou proti rakovině prstu více chráněné. Tak to aspoň píšou na internetu. Bohužel jsem si ten den nahmatala bulku v prsu. Co teď? Mám to řešit? Nebo ne?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek