Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Muži vs. ženy. Které pohlaví se zamiluje rychleji a kdo častěji lásku slovně vyjadřuje

Bušící srdce, zvýšení krevního tlaku i zpocené dlaně. Tohle všechno se děje při pohledu na milovanou osobu. Své o tom vědí především muži, které společnost považuje za pragmatické a necitlivé jedince! Jak jsou na tom jednotlivá pohlaví? Kdo se zamiluje rychleji? Možná budete překvapené.
Zamilovanost. Které pohlaví podléhá rychleji a kdo častěji lásku vyjadřuje
zdroj: 123RF.com

Prvním a dost možná i nejkrásnějším obdobím každého začínajícího vztahu bývá zamilovanost. Odborníci tento stav přirovnávají k hormonální bouři, která je umocněna silným pocitem náklonnosti, touhy i sexuální přitažlivosti. Přestože se všeobecně předpokládá, že lásce bezhlavě propadají spíše citlivě založené ženy, nejnovější výzkum naznačuje, že jde o pořádný omyl. Jak je to tedy doopravdy?

Pojď ke mně, musím ti něco říct

Američtí odborníci do své studie s tématem zamilovanost zahrnuli bezmála 200 vysokoškolských studentů. Informoval o ní magazín The Journal of Social Psychology. Potom, co respondenty prostřednictvím dotazníku patřičně vyzpovídali, zjistili, že ve svazcích jsou to zpravidla muži, kteří se poměrně brzy cítí až „po uši“ zamilovaní. A co víc, oproti jejich něžnějším polovičkám také třikrát častěji jako první vyřknou ono magické „miluji tě“. Co za tím stojí? S největší pravděpodobností biologické důvody.

Rodina je základ. A nejen státu

Ženy jsou známé tím, že důkladně analyzují svoje emoce. Než svoji lásku slovně vyjádří, dlouho váhají. Je v tom ovšem i jistá dávka opatrnosti, protože otázku rozmnožování neberou na lehkou váhu. Nechtějí si jako budoucího otce vlastních dětí zvolit špatného partnera. Koneckonců, narodily se s určitým počtem vajíček, zatímco muži produkují miliony spermií denně,“ připouští americká psycholožka a sexuální terapeutka Marissa Harrison, která se na průzkumu podílela. Expertka k tomu zároveň dodává, že tohle pozvolné a „bezpečné“ tempo příslušnice něžného pohlaví volí i v případě, jde-li o premiérové milování.

Kdo si počká, ten se dočká

Z poznatků studie rovněž vyplynulo, že dámy v novém vztahu odkládají i moment, kdy dojde k prvnímu fyzickému projevu oddanosti. Zúčastněné adeptky se totiž vyslovily, že obvykle čekají několik měsíců, než se k takovému kroku uchýlí. Oproti nim pánové vyžadují spíše kvapnější slet událostí a předpokládají, že budou moci předvést své nabité milostné zkušenosti už po pár týdnech. A jak to máte se zamilováním vy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zjistili jste, že jste bez takzvaného hotovostního polštáře? Tudíž kdyby přišla další mimořádná situace podobná té na jaře, neměli byste, z čeho žít? Pak je načase začít s financemi lépe hospodařit. Abyste se však radovali ze zisků a nikoli ze ztrát, které na konci měsíce vykážete, stáhněte si mobilní aplikace, které vám se správou osobních financí pomůžou.
Přivydělat si z pohodlí domova nikdy nebylo jednodušší než teď. Pokud prahnete po tom, přispívat do rodinného rozpočtu něco navíc, nemusíte nutně chodit z jednoho zaměstnání do druhého, ale můžete se u oblíbeného televizního pořadu pustit do ručních prací. Možností je víc než dost.
Zahradní fontány, vodotrysky nebo kašny. Obzvlášť v paprscích slunce vypadá voda krásně, ale stejně tak navodí její podsvícení v noci příjemnou atmosféru. Fontány se liší tvarem i velikostí, dají se pořídit jako celek nebo nechat sestavit přímo na vaší zahradě. Jedno mají ale společné - jejich pohybující se třpytivá voda pro vás bude během relaxování venku stejně uhrančivá, jako táborák během letního večera.
Jste zamilovaná a v růžovém oparu si možná ani nepřipouštíte, že byste potřebovali v manželství nějakou smlouvu, která bude řešit vaše finance. Jenže je to tak. Během manželství může nastat mnoho skutečností, které ovlivní vaši finanční situaci. Proto je smlouva o společném či odděleném majetku je dobrým řešením. Říkáme jí předmanželská smlouva.

Nepřehlédněte

Chtěla byste začít meditovat? Láká vás být o samotě jen se svými nejniternějšími myšlenkami a touhami? Ale jak na to? Možná si připadáte jako Liz Gilbertová z románu Jíst, meditovat, milovat, která věděla přesně, jak na to, ale nedokázala se správně naladit. Nebojte, poradíme vám jak a kde s meditací začít krok za krokem.
Zadar v Chorvatsku láká na originální zpívající schody. Mořské varhany navrhl architekt Nikola Bašić v roce 2005 a od té doby hrají nepřetržitě. Tento architektonický objekt je zároveň neobvyklý hudební nástroj. Zvuk vyluzuje tak jako u klasických varhan vzduch, který je vytlačovaný skrze ocelové trubky, schované ve schodech. Ten dovnitř ženou mořské vlny.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek