Čtvrtek , 23. 03. 2023

Ivona

Muži vs. ženy. Které pohlaví se zamiluje rychleji a kdo častěji lásku slovně vyjadřuje

Bušící srdce, zvýšení krevního tlaku i zpocené dlaně. Tohle všechno se děje při pohledu na milovanou osobu. Své o tom vědí především muži, které společnost považuje za pragmatické a necitlivé jedince! Jak jsou na tom jednotlivá pohlaví? Kdo se zamiluje rychleji? Možná budete překvapené.
Zamilovanost. Které pohlaví podléhá rychleji a kdo častěji lásku vyjadřuje
zdroj: 123RF.com

Prvním a dost možná i nejkrásnějším obdobím každého začínajícího vztahu bývá zamilovanost. Odborníci tento stav přirovnávají k hormonální bouři, která je umocněna silným pocitem náklonnosti, touhy i sexuální přitažlivosti. Přestože se všeobecně předpokládá, že lásce bezhlavě propadají spíše citlivě založené ženy, nejnovější výzkum naznačuje, že jde o pořádný omyl. Jak je to tedy doopravdy?

Pojď ke mně, musím ti něco říct

Američtí odborníci do své studie s tématem zamilovanost zahrnuli bezmála 200 vysokoškolských studentů. Informoval o ní magazín The Journal of Social Psychology. Potom, co respondenty prostřednictvím dotazníku patřičně vyzpovídali, zjistili, že ve svazcích jsou to zpravidla muži, kteří se poměrně brzy cítí až “po uši” zamilovaní. A co víc, oproti jejich něžnějším polovičkám také třikrát častěji jako první vyřknou ono magické “miluji tě”. Co za tím stojí? S největší pravděpodobností biologické důvody.

Rodina je základ. A nejen státu

Ženy jsou známé tím, že důkladně analyzují svoje emoce. Než svoji lásku slovně vyjádří, dlouho váhají. Je v tom ovšem i jistá dávka opatrnosti, protože otázku rozmnožování neberou na lehkou váhu. Nechtějí si jako budoucího otce vlastních dětí zvolit špatného partnera. Koneckonců, narodily se s určitým počtem vajíček, zatímco muži produkují miliony spermií denně,“ připouští americká psycholožka a sexuální terapeutka Marissa Harrison, která se na průzkumu podílela. Expertka k tomu zároveň dodává, že tohle pozvolné a “bezpečné” tempo příslušnice něžného pohlaví volí i v případě, jde-li o premiérové milování.

Kdo si počká, ten se dočká

Z poznatků studie rovněž vyplynulo, že dámy v novém vztahu odkládají i moment, kdy dojde k prvnímu fyzickému projevu oddanosti. Zúčastněné adeptky se totiž vyslovily, že obvykle čekají několik měsíců, než se k takovému kroku uchýlí. Oproti nim pánové vyžadují spíše kvapnější slet událostí a předpokládají, že budou moci předvést své nabité milostné zkušenosti už po pár týdnech. A jak to máte se zamilováním vy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Módní trendy se dotýkají také obuvi. S příchodem podzimu se mění sortiment v obchodech a prodejci mají pro zákazníky připravenou aktuální nabídku. Co by rozhodně nemělo chybět ve vašem botníku?
Už dávno je pryč doba, kdy si lidé doma zapalovali parafínové čajové nebo jiné svíčky. Osvěta na téma svíček se šíří světem rychlostí blesku. Pokud ale stále netušíte, proč zainvestovat do sójových svíček, pár důvodů pro vás máme. Ten hlavní je, že parafínové svíčky vážně poškozují naše zdraví.
Blížila se sedmá hodina večerní a my už jsme netrpělivě čekali před televizními obrazovkami, až se ozve známá melodie a objeví se mužík s papírovou čepičkou. Večerníček je fenoménem, který si pamatujeme do dneška, zvláště některé oblíbené pohádky, které nám každý večer před spaním přinášel. Zavzpomínejte si na pohádkovou nadílku s námi.
Léto je sice oblíbeným ročním obdobím pro mnoho z nás, ale naše pokožka a vlasy toto nadšení zrovna nesdílí. A proto bychom se o své tělo měli v létě starat ještě více než v ostatních ročních obdobích, nebo přinejmenším specificky. Jak by měla vypadat péče o vaše vlasy v době, kdy je spaluje letní žár?
Suchý šampon je typ vlasového přípravku, který omezuje mastnotu a nečistoty ve vlasech. Na rozdíl od mokrých šamponů a kondicionérů lze suchý šampon nanášet na vlasy, když jsou suché – a právě odtud získal svůj název. Suchý šampon není nutné z vlasů vymývat a obvykle se nanáší na temeno hlavy a další oblasti, kde se může viditelně hromadit olej a lesk.
Výraz plovoucí podlaha je tu s námi zhruba už od 90. let minulého století, od té doby se začaly objevovat ve více a více domácnostech. Jejich slávě však ještě zdaleka neodzvonilo. Majitelé bytů a domů jsou si vědomi jejich výhod, a proto výběr typu podlahy padne často zrovna na ně.
Patříte mezi ty, kteří ráno bojují s nedostatkem energie? Zvoní budík, vy máte vstát, ale vám se tak nechce! Nejradši byste spali ještě další 3 hodiny... Pak nakonec vstanete, ale bez elánu, bez energie a jediné, na co se těšíte, je ranní káva. A doufáte, že právě ona vás spasí. Jenže pak uběhne pár hodin a vy potřebujete další kávu... Jak s tímto skoncovat? Jak se cítit vždy plní energie a to třeba i bez kávy? Pokračujte ve čtení článku a odpověď najdete!
Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.
I když školy a školky fungují, tak většina dětí v nich moc času netráví. Stačí jim totiž pár dnů v kolektivu a onemocní. Chřipku střídá nachlazení či angína. Během měsíců, kdy byly doma a nosily roušky, se oslabila jejich přirozená obranyschopnost a nyní jim stačí málo. Tohle byste měli udělat, abyste jejich imunitu opět nastartovali a vaše ratolesti trávily více času v lavici než v posteli.
Na naši psychiku je toho prostě někdy moc: Práce, starost o rodinu, výchova dětí, péče o domácnost, do toho musíme mnohdy řešit osobní krize a krize ve vztahu. Není tedy divu, že občas už nemůžeme dál, cítíme se unavení a nejdou nám věci tak, jak bychom si představovali. Můžeme si občas myslet, že jsme jen líní, znechucení, a za to se i občas stydíme.
Dnes, v době nových přístupů k výživě, se na pohanku začalo pohlížet jako na superpotravinu která dokáže se zdraví člověka dělat naprosté divy! Obsahuje totiž mikroživiny, vitamíny, je to výborný zdroj vlákniny a obsahuje sacharidy s nízkým glykemickým indexem. Proč se do jídel s pohankou pustit a jak ji můžete připravovat vám poradíme v článku.

Nepřehlédněte

Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek