Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Jak si založit s.r.o. krok po kroku

Rozhodli jste se vystoupit ze své komfortní zóny a rozjet podnikání? Nechcete se přímo stát osobou samostatně výdělečně činnou, vaše vize jsou hodny společnosti?
založení sro
Založení s.r.o. je v této době hračka, když víte, jak na to!

Pak vás jistě zajímá, jak založit sro. I když se to zprvu může jevit jako náročná, dlouhá cesta, není to tak složité. Dveře vaší společnosti se brzy otevřou. Pojďte si tu cestu společně s námi projít krok za krokem.

Návštěva notáře jako první bod

Notář bude vaším nejlepším přítelem na cestě k vysněnému byznysu a je jednou z odpovědí na otázku ,,Jak si založit s.r.o?” Právě v jeho rukou leží sepsání zakladatelské listiny nebo společenské smlouvy, pakliže firmu zakládá vícero osob. Aby však tento dokument mohl být sepsán, je zapotřebí znát budoucí sídlo. To může být ryze virtuální, jen musíte získat souhlas od vlastníka budovy. Získat ho je rozhodně lepší než svou firmu usídlit v rodinném domě po prarodičích. Bude to vypadat více reprezentativně.

Složte základní kapitál

Ve chvíli, kdy se vaše společnost zrodí na papíře (což je většinou záležitost zhruba sedmi tisíc + poplatek za virtuální sídlo, pokud ho využijete), je zapotřebí složit základní kapitál. Ten si zvolíte dle vašeho čistého svědomí. Zatímco online agentury ho nebudou potřebovat příliš velký, firmy podnikající ve výrobě ano.

V případě založení s.r.o. je zákonem stanovená minimální výše vkladu, která odpovídá jedné koruně.

Úřady, úřady, úřady

Kam dál budou směřovat vaše kroky? Na úřady, bohužel. Je zapotřebí zřídit si živnostenské oprávnění na základě zakladatelské listiny nebo společenské smlouvy, poté musíte zapsat společnost do obchodního rejstříku. V obou případech mluvíme o krocích, které se nesmí překročit.

Nezapomeňte ani na finanční úřad, kde se musíte registrovat. Přece jenom za vás daně už zaměstnavatel odvádět nebude, musíte se o to postarat sami, respektive vaše účetní.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není nad pořádnou šťavnatou krkovičku. Nejlepší je samozřejmě naložená v černém pivu a ugrilovaná, ale pokud zrovna grilování počasí nepřeje, můžete vyzkoušet třeba náš recept. Na česneku pečená krkovička v pikantní omáčce je rychlé a chutné jídlo, které zpestří i váš víkendový rodinný oběd. Pokud k ní připravíte hranolky a naservírujete dobré české pivo či moravské víno, budete se cítit jako v restauraci.
Vysmíváte se těm, kdo si píšou deník? A zkoušela jste to už někdy? Je to neuvěřitelně očistná záležitost, která vám pomůže zbavit se stresu, utřídit si myšlenky a mnohdy vás také povzbudí. Navíc budete díky deníku mít za pár desítek let na co vzpomínat.
Umělé květiny jsou velmi oblíbené v kancelářích, obchodech, různých salonech, protože si zachovávají svůj původní vzhled a nevyžadují údržbu. Existuje mnoho pověr týkajících se domu a věcí v něm. Lidé se zajímají o správné uspořádání zrcadel, nábytku a vůbec o vlastně to platí o spoustě věcí, které si domů kupují. Jednou z otázek, které je trápí je to, zda stojí za to, domů kupovat umělé květiny.
Dříve jste ve skříni našli maximálně dva druhy rostlinného oleje. Nyní jeho rozmanitost přímo ohromuje, ve výsledku však vyvolává mnoho otázek – od prostého „Co je to za olej?“ až po „Jaký druh jídla s ním vařit?“ Pojďme si v těch olejích udělat kapánek jasno a zjistit, které z nich se vyplatí používat v kuchyni pravidelně. Nejspíše budete kukat, jaké oleje se do vaší kuchyně mohou vůbec dostat!
Krásné a dobře upravené vlasy bez ohledu na povětrnostní podmínky a roční období – to je sen každé ženy. Zvláště v dnešní době není vždy možné využívat služby kadeřnických salonů. Proto stojí za to vybavit se doma speciálními přístroji, kterými svým vlasům dodáte zcela nový vzhled. K takovým patří právě žehlička na vlasy. Víte ale, jak vybrat tu správnou?
Cihlová zeď a moderní interiéry se začínají prolínat, i když by to kdysi nikoho nenapadlo. Ale přiznané cihlové zdi dodají celému interiéru jedinečný charakter. Protože ale pravé cihly najdeme málokde, můžeme cihlové stěny imitovat plastickým dekorem, který je na první pohled k nerozeznání. Tyto obklady se dají koupit v různých vyhotoveních i barvách, takže se mohou tvářit jako břidlice, kámen nebo klasické cihly. Dokonce si je můžete natřít nebo jinak povrchově upravit přesně podle sebe.
O tom, že oddalování usnutí a následný nedostatek spánku způsobuje vystavení modrému světlu, jsme již psali. Ale příčin, které způsobují nespavost, je podstatně víc. Někdo má problém s usínáním, jiní usnou, jako když je do vody hodí, ale pak se vzbudí kolem třetí ráno a znovu usnout se nepodaří. Co s tím?
Pandemie koronaviru neoslabuje a brzy se k ní přidá ještě podzimní vlna respiračních onemocnění. Nápor na imunitu tak ještě vzroste. Abyste zůstali fit a složité období přečkali, měli byste co nejvíce posílit obranyschopnost. Ideální podporou jsou vitaminy D a C. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy značky Naturevia, kde oba důležité ochránce zdraví najdete.

Nepřehlédněte

Proč se trápit, že letos dovolená v cizině nevyjde, když i v Česku je krásně! Hory, lesy, řeky a rybníky doslova lákají k objevování. Ovšem abyste si dovolenou užili bez potíží, dbejte na prevenci, zvláště jste-li náchylní k tzv. letním zánětům. Dobře vybavená lékárnička vám pomůže rychle se potíží zbavit a najít v ní můžete i posilu pro vaši vitalitu, proto soutěžte s námi o balíček přípravků Naturevia.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek