Domů » Vztahy » Co vás čeká po čtyřicítce? Přijde lepší sex i závislost na telefonu
Co vás čeká po čtyřicítce? Přijde lepší sex i závislost na telefonu
zdroj: 123RF.com
Vztahy

Co vás čeká po čtyřicítce? Přijde lepší sex i závislost na telefonu

Schyluje se u vás k milníku v podobě čtyřicátých narozenin? Těšte se na to, že konečně odhodíte stud a začněte si to v posteli pořádně užívat. Co dalšího vás čeká a co s tím má společného smartphone? Bude hrát s vámi nebo proti vám?

Každá životní dekáda s sebou přináší určitá pozitiva i negativa. Zatímco ve dvaceti máme minimum vrásek i zdravotních obtíží, bojujeme s nedostatkem peněz. Po třicítce se vlivem stabilního zaměstnání i rozvážnějšího hospodaření finanční situace stabilizuje, ovšem na pořadu dne bývají jiné trable. Podle zahraničního serveru Woman’s Day se ženy v tomto období začínají potýkat s větším rizikem potratu, sníženou schopností reprodukce, vypadáváním vlasů nebo nechtěnými přírůstky na váze. Co dalšího lze očekávat po čtyřicítce?

Velký třesk v milostné sféře i neskrývaná upřímnost

Hodně lidí si klade otázku, proč tolik mladých mužů vyhledává náruč starších žen. Možnou odpověď přináší americký výzkum, který uskutečnili tvůrci mobilní antikoncepční aplikace Natural Cycles. Ti na základě studie, do které bylo zahrnuto 2600 respondentek, zastávají názor, že příslušnice něžného pohlaví zažívají po čtyřicítce nejlepší milování ve svém životě. Proč právě v tomto čase není o příznivé změny v ložnici nouze?

Děláš to špatně, dotkni se mě níž

Vzhledem k tomu, že ženy přirozeně stárnou, rozvíjejí více společenských a psychologických zkušeností, díky čemuž jsou v kontaktu s vlastní sexualitou. Také bývají smířené se svými tělesnými proporcemi, proto se cítí sebevědoměji, odvážněji a atraktivněji,“ odkrývá tajemství pětihvězdičkových fyzických projevů lásky světoznámý a uznávaný manželský terapeut Ian Kerner, jenž se na průzkumu podílel.

Uvedený odborník zároveň dodává, že taková uvolněnost poskytuje příhodné podmínky pro nejrůznější experimenty, přičemž umožňuje hovořit s partnerem o intimních potřebách, a to zcela otevřeně, což se na kvalitě sexu pozitivně promítá. A pozor, zatímco někdy je potřeba komunikace ku prospěchu věci, jinde může naopak uškodit. Pořád totiž platí, že sdílnost se cení hlavně v té posteli, kterou okupujete s partnerem, nikde jinde!

Mobil jako dobrý sluha, ale zlý pán

Ze všech stran neustále slýcháme, že mladé generace používají své chytré mobilní telefony víc, než je únosné. Přehnané náklonnosti k těmto zařízením ale zdaleka nečelí jen dospívající teenageři, o čemž nedávno informoval britský deník Daily Mail. Závěry průzkumu, jež tento plátek zveřejnil, totiž sdělují, že téměř čtvrtina žen ve věku mezi 40 a 45 lety kontroluje svůj smartphone až dvousetkrát za den. A to navzdory tomu, že si až polovina z nich uvědomuje negativní dopad takové závislosti, stejně jako špatného vlivu sociálních sítí na osobní život i rodinné vazby. Nenechte techniku, aby i vám zničila skvělý sex!

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">