Pátek , 21. 06. 2024

Alois

Co vás čeká po čtyřicítce? Přijde lepší sex i závislost na telefonu

Schyluje se u vás k milníku v podobě čtyřicátých narozenin? Těšte se na to, že konečně odhodíte stud a začněte si to v posteli pořádně užívat. Co dalšího vás čeká a co s tím má společného smartphone? Bude hrát s vámi nebo proti vám?
Co vás čeká po čtyřicítce? Přijde lepší sex i závislost na telefonu
zdroj: 123RF.com

Každá životní dekáda s sebou přináší určitá pozitiva i negativa. Zatímco ve dvaceti máme minimum vrásek i zdravotních obtíží, bojujeme s nedostatkem peněz. Po třicítce se vlivem stabilního zaměstnání i rozvážnějšího hospodaření finanční situace stabilizuje, ovšem na pořadu dne bývají jiné trable. Podle zahraničního serveru Woman’s Day se ženy v tomto období začínají potýkat s větším rizikem potratu, sníženou schopností reprodukce, vypadáváním vlasů nebo nechtěnými přírůstky na váze. Co dalšího lze očekávat po čtyřicítce?

Velký třesk v milostné sféře i neskrývaná upřímnost

Hodně lidí si klade otázku, proč tolik mladých mužů vyhledává náruč starších žen. Možnou odpověď přináší americký výzkum, který uskutečnili tvůrci mobilní antikoncepční aplikace Natural Cycles. Ti na základě studie, do které bylo zahrnuto 2600 respondentek, zastávají názor, že příslušnice něžného pohlaví zažívají po čtyřicítce nejlepší milování ve svém životě. Proč právě v tomto čase není o příznivé změny v ložnici nouze?

Děláš to špatně, dotkni se mě níž

Vzhledem k tomu, že ženy přirozeně stárnou, rozvíjejí více společenských a psychologických zkušeností, díky čemuž jsou v kontaktu s vlastní sexualitou. Také bývají smířené se svými tělesnými proporcemi, proto se cítí sebevědoměji, odvážněji a atraktivněji,“ odkrývá tajemství pětihvězdičkových fyzických projevů lásky světoznámý a uznávaný manželský terapeut Ian Kerner, jenž se na průzkumu podílel.

Uvedený odborník zároveň dodává, že taková uvolněnost poskytuje příhodné podmínky pro nejrůznější experimenty, přičemž umožňuje hovořit s partnerem o intimních potřebách, a to zcela otevřeně, což se na kvalitě sexu pozitivně promítá. A pozor, zatímco někdy je potřeba komunikace ku prospěchu věci, jinde může naopak uškodit. Pořád totiž platí, že sdílnost se cení hlavně v té posteli, kterou okupujete s partnerem, nikde jinde!

Mobil jako dobrý sluha, ale zlý pán

Ze všech stran neustále slýcháme, že mladé generace používají své chytré mobilní telefony víc, než je únosné. Přehnané náklonnosti k těmto zařízením ale zdaleka nečelí jen dospívající teenageři, o čemž nedávno informoval britský deník Daily Mail. Závěry průzkumu, jež tento plátek zveřejnil, totiž sdělují, že téměř čtvrtina žen ve věku mezi 40 a 45 lety kontroluje svůj smartphone až dvousetkrát za den. A to navzdory tomu, že si až polovina z nich uvědomuje negativní dopad takové závislosti, stejně jako špatného vlivu sociálních sítí na osobní život i rodinné vazby. Nenechte techniku, aby i vám zničila skvělý sex!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ať už se chystáte na výlet, za nákupy, na první dovolenou nebo zkrátka jen někde chcete přenocovat, podívejte se, jestli se ve vámi vybrané lokalitě nenachází zařízení, které disponuje certifikátem „baby friendly“. Věřte nebo ne, ale ubytování nebo pouhý oběd s dítětem po boku se vám totiž může v mnohém zpříjemnit a usnadnit.
S příchodem vánočního období se nevyhnutelně mění nejen atmosféra domova, ale i pracovní prostředí. Jak zvládnout Vánoce v práci bez ztráty pohody a efektivity? Dnešní článek se věnuje právě této otázce a přináší pět praktických rad, jak skloubit vánoční radost s pracovními povinnostmi. Ať už jste zaměstnanec nebo vedoucí týmu, naše tipy vám pomohou vytvořit vánoční atmosféru v práci, která zlepší náladu a přispěje k dobrému týmovému duchu.
Bradavky patří mezi nejcitlivější části ženského těla. Většinou jsou bodem, který při správné stimulaci dokáže u ženy vyvolat vzrušení, ovšem někdy mohou dost bolet. Co může být příčinou bolesti bradavek?
Zatímco svět čelí velkému množství výzev, jako je například změna klimatu nebo nedostatek obnovitelných zdrojů, společnost by měla začít ženské nápady a vynálezy brát vážněji. Proč? Protože i ženy už mnohokrát dokázaly, že si zaslouží na poli vědy uznání.
Už máte zkušenost s rybičkami? Nebo své první akvárko teprve zakládáte? Ani v jednom případě se nemusíte ničeho bát. Chovat krevetky mohou klidně i začátečníci. Navíc jsou doslova a do písmene pastvou pro oko.
Proměňte jarní úklid z rutinní povinnosti na rodinnou zábavu. Zjistěte, jak motivovat děti k účasti a vytvořit z úklidu zábavnou aktivitu, která posílí rodinné pouto.
Dovolená na ostrově Mauricius zní jako sen každého cestovatele. A přitom cestování na něj nemusí být žádná složitá ani drahá záležitost. Ostrov Mauritius je rájem, kolem kterého se rozprostírá nekonečná Indický oceán. Je to kouzelný ostrov s bílými a čistými plážemi, vysokými a zelenými palmami, na nichž zpívají úžasně barevní ptáci.
Rychlé odmítnutí rande je jediný způsob, jak muži na rovinu říci, že vás nezajímá. Jestliže opravdu nemáte zájem o osobní setkání, musíte mu říci své stanovisko co nejdříve a nekompromisně. Jak?
Každý z nás má svou polohu, ve které spí nejraději. Někdo spí rád na břiše, jiný na zádech a další třeba zase na boku. Ale napadlo vás někdy hledat ve spánkových polohách význam? Že ne? Pak se možná budete divit, co která spánková poloha znamená.
„Já nemusím, já už ho vidím.” Víc asi nemusíme napovídat, protože snad každý ví, odkud tahle věta řečená jemným dětských hláskem pochází. Ano, z úžasné vánoční reklamy na Kofolu, která se od svého vzniku každé Vánoce objevuje na televizních obrazovkách. Od té doby už ale uběhla řada let. Co dnes tehdy tříletá holčička vlastně dělá?
Horská túra nelze srovnávat s běžnou procházkou okolo domu. Při horské túře strávíte chůzí klidně celý den a často se nejedná o odpočinkový výkon ani z hlediska náročnosti trasy. Když se rozhodnete zdolat nějaký vrchol, případně jiný vysoko položený cíl, polovinu cesty stoupáte nahoru a druhou polovinu zase musíte brzdit z kopce, až vás z toho bolí kolena a prsty na nohou.
Umělé květiny jsou velmi oblíbené v kancelářích, obchodech, různých salonech, protože si zachovávají svůj původní vzhled a nevyžadují údržbu. Existuje mnoho pověr týkajících se domu a věcí v něm. Lidé se zajímají o správné uspořádání zrcadel, nábytku a vůbec o vlastně to platí o spoustě věcí, které si domů kupují. Jednou z otázek, které je trápí je to, zda stojí za to, domů kupovat umělé květiny.

Výběr článků

Anorexia nervosa tzv. anorexie je zahalená velkým množstvím stigmat, a třeba právě vás zajímá pravda. Jak nepříjemné je žít v těle anorektika, na kterého se okolí dívá skrz prsty? Uvažování člověka s mentální poruchou není jednoduché, a to včetně člověka trpícího anorexií.
Když se naším pozemkem prohnala povodeň, zůstali jsme jako opaření. Nejen, že jsme se museli vyrovnat se ztrátou milovaného psa a tím, že jsme přišli o auto, ale rodiče se s tou situací dodnes nevyrovnali.
Lákavé cedule na obchodech. Sleva na každém rohu, na každém billboardu, v každé reklamě. Přitahují vaše oči a slibují skoro neuvěřitelné. Jsou povánoční slevy opravdu tak výhodné? Dá se jim odolat?

Nepřehlédněte

Také vám někdo v polovině vaší dovolené začne připomínat, jak se vám to krátí a že už brzy půjdete do práce? Kdyby to někdo udělal, asi byste se pěkně naštvala. Ale připomínat dětem, že brzy skončí prázdniny, připadá mnoha dospělým normální. Přitom i děti si potřebují odpočinout a ne myslet na povinnosti, které je čekají. Mají se vůbec děti o prázdninách učit?
Po dlouhé a poměrně chladné zimě nám do schránek doputuje každoroční vyúčtování za energie. A mnozí se naprosto zhrozí, jelikož nejen, že musí doplácet, ale doplatek je doslova do nebe volající. V této chvíli nemohou dělat nic jiného než se zavřenými oči šek odeslat, a poté přemýšlet, jak snížit energetickou náročnost rodinného domu. Ono to ostatně není nic těžkého, tipy na několik úsporných opatření vám přinášíme.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek