Neděle , 29. 01. 2023

Zdislava

Ájurvéda podle Krainové: Co vás na takovém detoxu čeká?

Modelka Simona Krainová je v poslední době známá zejména pro své očistné kúry a detoxy, ájurvéda ji doslova pohltila. Jak taková harmonizace těla pod taktovkou 5000 let staré indické medicíny probíhá?
ájurvéda
Simona Krainová má výstavní tělo.

26. 01. 2023

Simona Krainová za měsíc oslaví 50. narozeniny, přesto se může pyšnit dokonalou postavou, kterou jí závidí nejedna mladší žena. Tu si udržuje pravidelným sportem, zejména běháním, svými detoxy a ájurvédou, kterou si nemůže vynachválit. Jakmile cítí, že je její tělo zatíženo až až, poohlédne se po nějakém programu. Jedním z důvodů, proč se Simona pouští do těchto detoxů je, že nechce být otrokem moderní medicíny.

Ájurvéda ji pohltila

Před rokem se Simona Krainová vydala se svým manželem Karlem na Srí Lanku, kde se jí otevřel nový svět – ájurvéda. Absolvovala zde celou očistnou kúru plnou speciálních procedur. Aby fanoušci pochopili její důvody a rozhodnutí, neváhala jim to vysvětlit. „Posíláte mi tuny dotazů ohledně mého pobytu tady. Hned v úvodu se musím přiznat, že jsem ten typ ženy, která, když má bolest hlavy nebo nějaký zdravotní problém, sáhne po pilulce. Zkrátka typický otrok moderní medicíny. A i když někdy cítím, že něco v těle nehraje, tak hledám rychlé řešení,“ svěřila se.

rituál
Na Srí Lance se účastnila několika očistných a harmonizujících rituálů.

Starodávnou přírodní medicínu a vědění si během jednoho pobytu, i přes počáteční ”bolesti”, zamilovala. „Řeknu upřímně, první dny byly fakt náročné… dostat se do toho rytmu, kde se jede jen 3 x denně a jen zdravě a vyváženě (žádná kávička, vínko, čokoládka, žádné mléčné výrobky, sýry, smažené řízky),“ pokračovala dále.

Budiž ájurvéda

Celkově program zhodnotila následovně: „Myslela jsem, že to možná ani nedám. Jak moc jsem tohle celé potřebovala, jsem si uvědomila až zde. Po příchodu do resortu absolvují všichni klienti diagnostiku, která trvá asi 30 min, a během které mě lékař diagnostikoval tak, jak to někdy nedokážou ani moderní medicínské přístroje. Najednou mi tato alternativní medicína nepřišla jako z jiného vesmíru. Postupně mi to celé začalo dávat význam a smysl. Nemusíte se obávat složitých a náročných procedur. Stačí dát svému tělu prostor a podporu, aby mohlo projít přirozeným očistným procesem.” završila své povídání na Instagramu.

K TÉMATU  Pleťové masky zajistí nejlepší letní péči o pokožku. Máme pro vás pár tipů
Krainová
Takové tělo nemá česká modelka zadarmo.

Nejdřív Srí Lanka, pak Maďarsko

Možná nám dáte za pravdu, že v exotickém klima a zcela jiné zemi se jiný životní styl udržuje snáz. V horku stejně člověk nemá chuť cpát se tučnými jídly, je obklopený čerstvými lokálními surovinami za pár kaček a přirozeně má žízeň. Na zdravotní dovolenou naplněnou také cvičením jógy odletěla Simona bez synů, jak ostatně občas doporučuje každému, takže její tělo mělo takříkajíc plnou a ničím nerušenou pozornost. Pod vedením odborníků daného resortu dodržovala pokyny a harmonizovala se.

Zatěžkávací zkouškou prošla o několik měsíců později v maďarském lékařském středisku specializujícím se rovněž na 5000 let starou indickou medicínu. Že to nebyla procházka růžovým sadem dokazoval i její post: „Den 0: ájurvédská večeře. Tady v Maďarsku to vypadá oproti Srí Lance dost krutě. Žádný maso ani mini dortík se nekoná. No tak uvidíme, kdo s koho. Ku*va, jdu to raději zaspat. Ráno moudřejší večera. Nebo večeře. Zdravím všechny lidi s plným břichem.“ napsala ke svému příspěvku.

jóga
Jóga spadá do očistného ájurvédského programu.

Pod tíhou perfekcionismu

U modelek, jako je Simona Krainová, je vyžadována perfektní postava, pro kterou jsou tyhle ženy schopné udělat prakticky cokoliv. Ovšem velkou kritiku od odborníků získávají právě zmiňované ájurvédské detoxy, které jsou pro normální život naprosto neudržitelné.

To také potvrdila Mgr. Hedvika Jakešová, která nutriční terapii studovala na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. „Ájurvédské programy jsou v západním světě trendy a drahou záležitostí. Popisovaná tři lehká jídla denně s pětihodinovými rozestupy lze absolvovat na rekreačním pobytu, kde sice sportujete, ale po zbytek dne odpočíváte a máte čas pro sebe. V běžném pracovním shonu potřebujete energii, protože hladovění je pro tělo jen další stres,“ vysvětlila.

Krainová
Můžeme si myslet, co chceme, ale postavu má Simona perfektní.

I když mnoho odborníků a lékařů pro hubnoucí programy a detoxy Simony Krainové nemá pochopení, ona sama si z toho nic nedělá. Pevně si za svým rozhodnutím a výroky, které o jídle pronáší, stojí. Nelze zároveň popřít, že ájurvéda vskutku má něco do sebe.

K TÉMATU  Chůze jako fitness i zprostředkovatel zdraví. Co všechno z procházky získáte a jak správně chodit?

Co ájurvédský detox obnáší?

Pokud vás Simona Krainová nějakým způsobem inspirovala, jistě se ptáte, co takový detox na Srí Lance, a vůbec ájurvédský detox, obnáší?

Předně se připravte na úpravu jídelníčku, bez toho se žádný detox ani očistná kúra neobejde. Tělo se potřebuje zbavit nahromaděných toxinů a zažehnout ten správný plamen. Po lékařské konzultaci, kdy odborník zhodnotí vaši kondici a duševní stav, vám sestaví individuální jídelníček a denní režim, který z vašeho trávicího systému vyžene vše škodlivé.

Krainová
Spokojená mysl, spokojené tělo.

Během dne vás čekají různé očistné procedury, které tělo podpoří v sebeuzdravovacím procesu. Jídla budou lehká, zdravá, snadno stravitelná. O dostatečnou hydrataci se postarají bylinné čaje a šťávy. Těšit se můžete i na uvolňující masáže pomocí léčivých bylinných olejů, přičemž můžete také pod dohledem absolvovat očistu a pouštění žilou. K restartování těla a mysli přispívá také jemné cvičení, jako je jóga a pomalé procházky v přírodě, v kombinaci s meditací a bylinnými koupelemi.

Zní to skoro jako snová dovolená. A dost možná to snová dovolená také je. Jen se musíte připravit na to, že jednou se zase vrátíte do reality. Na druhou stranu si z takového pobytu jistě odnesete řadu cenných rad a doporučení, která se můžete pokusit aplikovat do svého běžného života zde.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Napjaté svalstvo nebo rýma? Masáže, které vám skutečně pomohou

S novoročním detoxem pomůže ostropestřec

Zdroje článku:
www.seznam.cz , www.instagram.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kreativitě při balení dárků se žádné meze nekladou. Taštička vám sice ušetří čas, na druhou stranu, pěkný balíček v balícím papíru se stuhou nic nenahradí. Když se na balení trochu vyřádíte a přijdete s něčím originálním, vždycky to bude úspěch, a navíc do vaší práce s balením otisknete i svou snahu, a to se vždycky cení. Inspirujte se nápady na balení dárků ve videu.
Pandemie koronaviru neoslabuje a brzy se k ní přidá ještě podzimní vlna respiračních onemocnění. Nápor na imunitu tak ještě vzroste. Abyste zůstali fit a složité období přečkali, měli byste co nejvíce posílit obranyschopnost. Ideální podporou jsou vitaminy D a C. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy značky Naturevia, kde oba důležité ochránce zdraví najdete.
Módní trendy se dotýkají také obuvi. S příchodem podzimu se mění sortiment v obchodech a prodejci mají pro zákazníky připravenou aktuální nabídku. Co by rozhodně nemělo chybět ve vašem botníku?
Býti potomkem slavného rodiče nebo rovnou obou rodičů se může jevit jako nelehká pozice. Od takovýchto jedinců se mnohé očekává, ať už zdědění krásy nebo talentu. Někteří se rozhodnou jít ve šlépějích svých rodičů, jiní zvolí o něco jiný směr a další se zase světu popularity snaží co nejvíce vyhnout a žít si svůj život mimo vědomí veřejnosti.
Rychle dojet do mateřské školky, odložit dítě paní učitelce a už abychom byli v práci. Rodiče dnes často spoléhají na to, že paní učitelka ve školce (škole) se už nějak postará o to, co je třeba. Před výchovou ale neutečeme, a ani se nezbavíme odpovědnosti z ní vyplývající. Pro dítě je největší autorita rodič. Ve školce se navíc dítě má učit jiné věci, než to, co jako rodiče doma zanedbáváme.
Střelci, jakožto jedno z ohnivých znamení, dokáží být neuvěřitelně spontánní a jsou to právě oni, kteří vám bez obalu řeknou naprosto vše, ať se vám to líbí či nikoliv. Oni věci nefiltrují. Se Střelci bývá velká zábava, často jsou proto obklopeni hromadou lidí a přátel. Mají nadstandardní konverzační schopnosti a své okolí umí vysoce zaujmout a inspirovat, aby žili svůj nejlepší možný život.
Pokud milujete koupání, a zároveň patříte mezi teplomilce, pak s největší pravděpodobností v období podzimu a zimy trpíte. Příjemné teploty jsou pryč, nemluvě o ledových vodách, do kterých skočí leda stoupenci Wim Hofa. Dobrou zprávou ale je, že příjemné koupání ani s příchodem sychravých dnů zdaleka nemusí končit. Stačí jen vědět, kam zajít – na termální místa, kde se klidně ohřejete i mimo horkou letní sezónu. Takže kam vyrazit?
Kdo by netoužil po tom žít v domácnosti, která se vzhledově podobá královskému paláci! Pokud jste zastánci kombinace romantiky a možná malého kýče, anglický styl bydlení je pro vás to pravé. A i když nežijete na anglickém venkově, můžete takto zařízený příbytek mít. Stačí se držet několika pravidel.

Nepřehlédněte

Léto nepochybně patří k vůbec nejoblíbenějšímu období, které většina z nás vždy netrpělivě vyhlíží. Ostatně není nic lepšího, než si užívat sluneční paprsky, hodit opalovačku a vyblbnout se v prohřáté vodě. Jenže co když pohodovou idylku naruší příchod menstruace?
Možná i u sebe můžete s nástupem zimy pozorovat přeměnu svých rukou. Najednou někam zmizí hebká a na dotyk příjemná pokožka a ruce se stanou nevzhlednými a drsnými. Z kůže se mohou olupovat drobné šupinky, může praskat a některá místa mohou být bolestivá na dotyk. Co si s tím tedy počít?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek