Čtvrtek , 06. 10. 2022

Eliška

Rozchod. 5 důvodů, proč byste měla uvažovat o radikální změně partnera

Zdroj:123RF.com

05. 09. 2017

Existují situace, ve kterých by měly i ty nejideálnější páry zůstat raději přáteli a nepouštět se do minového pole vztahů. Zásadních rozporů, které by vám měly sejmout růžové klapky zamilovanosti z očí a zachránit skvělé přátelství s dlouhou budoucností, je vlastně jen pět. Seznamte se s důvody, při kterých byste měly o rozchodu uvažovat:

1) Vaše plány do budoucna jsou jako oheň a voda.

Budoucí cíle a plány k jejich dosažení hrají ve vztahu jednu z nejdůležitějších rolí. Pokud jste vy například ctižádostivá a cílevědomá a v průběhu pěti let hodláte založit vlastní podnik, který za deset let předstihne ve výši obratu McDonalds a KFC dohromady, pak by nejspíš nebylo dost prozíravé (a v podstatě ani proveditelné) procházet životem po boku pecivála, který sní o víkendech strávených rybřením a spokojeném stáří na chalupě. Postupem času by mezi vámi narůstala propast, na jejímž dně by nakonec zůstalo všechno hezké, co vás zprvu spojovalo.

2) Neshodnete se na společných věcech.

Každé úspěšné patnerství potřebuje pro své dlouhé trvání a budoucnost uzavřít alespoň rámcové dohody ohledně jistých věcí – ať už je to otázka budoucího počtu dětí (pokud je chcete), morálních hodnot nebo toho, co pokládáte za důležité ve vztahu i mimo něj. Odlišné názory mohou často vztah posílit, ale je k tomu zapotřebí silné dávky tolerance a dobré vůle. Existují samozřejmě rozdíly v nazírání na svět, které se nepřekonávají příliš lehce. Pokud nedokážete najít způsob k překonání těchto rozdílů už na počátku vztahu, stěží je budete hledat v budoucnu.

3) Ve vašem vztahu jde pouze o sex.

Sex je pro úspěšný vztah jako vysokooktanový benzín – potíž je v tom, že dobré auto nepotřebuje k pořádné jízdě jen benzín, ale i olej a další prostředky. Pokud se všechen  společně strávený čas točí jen kolem postele (a dalších příhodných míst) a nenajdete si čas k tomu, abyste si společně popovídali o jiných věcech, případně abyste rozhodli o dalších důležitých stránkách vaší budoucnosti, nebude ani žádná budoucnost existovat. V tom případě bude lepší zůstat přáteli a občas si toto přátelství zpříjemnit… Hlavně pozor na to, abyste si sexuální přitažlivoist nepletli s láskou!

K TÉMATU  Domácnost bez chlapa. Jaké to má výhody, které byste měly ocenit? Není všechno tak černé, jak to vypadá. Užívejte si to!

4) Jeden z vás je ve vztahu aktivnější než druhý.

Je to jedna z nejhorších situací, které mohou ve vztahu nastat: jeden z patnerů se jeho rozvíjení a naplňování věnuje s daleko větším odhodláním a přesvědčením než partner druhý. Může to být proto, že miluje více než jeho protějšek, případně ten druhý pro to, aby se cele vložil do vztahu, není ještě úplně připraven. To mmůže vést k narůstajícímu napětí, které se překvapivě projevuje podrážděním na obou stranách. Pokud se vám něco podobného přihodí, měly byste uvažovat o tom, že na chvilku „zvolníte krok“ a teprve až se partner propracuje na vaši úroveň, budete pokračovat dále; pokud možno jeho tempem.

5) V přátelském vztahu vám to klapalo lépe.

Jedna moje známá popsala to, co bylo mezi ní a jejím bývalým manželem, jako „skvělé přátelství dvou dospělých lidí, kteří se nikdy neměli brát“. Jen málokomu před svatbou dojde, že po uzavření sňatku se objevují očekávání a odpovědnost na diametrálně odlišných místech než kde se nachází ve vztahu dvou přátel. Pokud s sebou tato očekávání a odpovědnost přinášejí více hádek a nespokojenosti než lásky, měli byste se vrátit zpět k tomu, co vám šlo tak dobře – k obyčejnému a důvěrnému přátelství.

A jak to máte doma Vy?

Autor: red

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není nic lepšího, než vlastnoručně vypěstovaná zelenina. Bez všech možných chemických hnojiv, pesticidů, insekticidů a bůhvíjaké další chemie. Ale v našich klimatických podmínkách není takové pěstování nic jednoduchého. Zejména v případě, že se stejně jako letos zima poněkud protáhne a i v nížinách sněží ještě v dubnu. Proto pro vás máme tipy a triky, které oceníte při pěstování rajčat.
Překrásný Olea All Suite Hotel je celý postavený z přírodních materiálů a zaujme atmosférou naprosté pohody. Pětihvězdičkový resort vyniká luxusem a personál je tu k dispozici nonstop. Bazény prolínají skrz všechny části hotelu a zajímavostí je, že do se do vody můžete ponořit přímo z vašeho pokoje. Tohle je prostě nádhera!
Léto už je v plném proudu a s ním i více či méně nutné doplňování a obměňování šatníku. Co by ale v sestavování našeho šatníku na teplé měsíce mělo hrát největší roli, jsou materiály oblečení. Víte, které jsou ty nejvíce vhodné na léto, a kterým je lepší se v obchodě raději obloukem vyhnout?
Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
Nic netrvá věčně, ani šťastný vztah bez hádek a nedorozumění. Jestliže už máte nějaké ty společné roky za sebou a přijde vám, že váš vztah uvadá, neházejte flintu do žita, ale chopte se kormidla a manželství zachraňte. Nevíte jak? Poradíme vám.
Mšice jsou jedním z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších druhů hmyzu. Jednak zabíjejí naše milé rostliny, ale i vůbec myšlenka, že máme v domácnosti parazita, není vůbec líbivá. Pokud se něco takového tedy stane, jak s tím bojovat? Co proti mšicím obecně platí a jak se jejich nastěhování do našeho domu vyhnout?
Události minulých týdnů nás nenechaly chladnými a rozhodli jsme se, že se vydáme dále za poznáním sebe sama. Karanténu jsme zvládli každý po svém, stejně tak jsme si v sobě všichni museli zpracovat strach o sebe i své nejbližší. Nyní je čas se se vším vypořádat. Každý po svém. My zkusili pobyt ve tmě aneb týdenní terapii, kdy se o sobě dozvíte mnohem více, než byste čekali.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek