Sobota , 23. 09. 2023

Berta

Rozchod. 5 důvodů, proč byste měla uvažovat o radikální změně partnera

Zdroj:123RF.com

05. 09. 2017

Existují situace, ve kterých by měly i ty nejideálnější páry zůstat raději přáteli a nepouštět se do minového pole vztahů. Zásadních rozporů, které by vám měly sejmout růžové klapky zamilovanosti z očí a zachránit skvělé přátelství s dlouhou budoucností, je vlastně jen pět. Seznamte se s důvody, při kterých byste měly o rozchodu uvažovat:

1) Vaše plány do budoucna jsou jako oheň a voda.

Budoucí cíle a plány k jejich dosažení hrají ve vztahu jednu z nejdůležitějších rolí. Pokud jste vy například ctižádostivá a cílevědomá a v průběhu pěti let hodláte založit vlastní podnik, který za deset let předstihne ve výši obratu McDonalds a KFC dohromady, pak by nejspíš nebylo dost prozíravé (a v podstatě ani proveditelné) procházet životem po boku pecivála, který sní o víkendech strávených rybřením a spokojeném stáří na chalupě. Postupem času by mezi vámi narůstala propast, na jejímž dně by nakonec zůstalo všechno hezké, co vás zprvu spojovalo.

2) Neshodnete se na společných věcech.

Každé úspěšné patnerství potřebuje pro své dlouhé trvání a budoucnost uzavřít alespoň rámcové dohody ohledně jistých věcí – ať už je to otázka budoucího počtu dětí (pokud je chcete), morálních hodnot nebo toho, co pokládáte za důležité ve vztahu i mimo něj. Odlišné názory mohou často vztah posílit, ale je k tomu zapotřebí silné dávky tolerance a dobré vůle. Existují samozřejmě rozdíly v nazírání na svět, které se nepřekonávají příliš lehce. Pokud nedokážete najít způsob k překonání těchto rozdílů už na počátku vztahu, stěží je budete hledat v budoucnu.

3) Ve vašem vztahu jde pouze o sex.

Sex je pro úspěšný vztah jako vysokooktanový benzín – potíž je v tom, že dobré auto nepotřebuje k pořádné jízdě jen benzín, ale i olej a další prostředky. Pokud se všechen  společně strávený čas točí jen kolem postele (a dalších příhodných míst) a nenajdete si čas k tomu, abyste si společně popovídali o jiných věcech, případně abyste rozhodli o dalších důležitých stránkách vaší budoucnosti, nebude ani žádná budoucnost existovat. V tom případě bude lepší zůstat přáteli a občas si toto přátelství zpříjemnit… Hlavně pozor na to, abyste si sexuální přitažlivoist nepletli s láskou!

K TÉMATU  10 nejdivnějších způsobů, jak se rozejít s mužem

4) Jeden z vás je ve vztahu aktivnější než druhý.

Je to jedna z nejhorších situací, které mohou ve vztahu nastat: jeden z patnerů se jeho rozvíjení a naplňování věnuje s daleko větším odhodláním a přesvědčením než partner druhý. Může to být proto, že miluje více než jeho protějšek, případně ten druhý pro to, aby se cele vložil do vztahu, není ještě úplně připraven. To mmůže vést k narůstajícímu napětí, které se překvapivě projevuje podrážděním na obou stranách. Pokud se vám něco podobného přihodí, měly byste uvažovat o tom, že na chvilku „zvolníte krok“ a teprve až se partner propracuje na vaši úroveň, budete pokračovat dále; pokud možno jeho tempem.

5) V přátelském vztahu vám to klapalo lépe.

Jedna moje známá popsala to, co bylo mezi ní a jejím bývalým manželem, jako „skvělé přátelství dvou dospělých lidí, kteří se nikdy neměli brát“. Jen málokomu před svatbou dojde, že po uzavření sňatku se objevují očekávání a odpovědnost na diametrálně odlišných místech než kde se nachází ve vztahu dvou přátel. Pokud s sebou tato očekávání a odpovědnost přinášejí více hádek a nespokojenosti než lásky, měli byste se vrátit zpět k tomu, co vám šlo tak dobře – k obyčejnému a důvěrnému přátelství.

A jak to máte doma Vy?

Autor: red

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Rozchodem si projde každý z nás, začíná to v dětství s prvními láskami, pokračuje v dospělosti, kdy s námi mohou neskutečně zatřást. Vzpamatování se z rozchodu je poměrně dlouhá cesta, kterou není dobré moc uspěchat. Člověk by si měl projít všemi nepříjemnostmi, aby dospěl k novému začátku. A jak toho docílit?
Úspěšné složení závěrečných zkoušet se musí oslavit. Promoce je jedinečnou možností, kam uzavřít jednu kapitolu života a otevřít další. Všichni chceme absolventa překvapit krásným dárkem, který se mu bude líbit. Poradíme vám, co pořídit pro ženy i muže. Uvidíte, že nakonec ten nejlepší dárek vyberete.
Postel ukrytá v knihovně nebo sedačka, která se sama přestaví na palandu. Chytré a praktické řešení prostoru doma nabízí originální nábytek budoucnosti. Tyto nápady ale nepůsobí jen jako snaha o získání prostoru za každou cenu. Mnohá řešení jsou vysoce praktická z důvodu účelnosti, jako zasouvací botník pod schody do patra.
Teploty stoupají a pomalu svítá i naděje, že se brzy otevřou sportoviště. Jestli se chcete po delší pauze dostat do formy, rozhodně nepodceňujte přípravu. Dobijte energii a dávejte si postupné cíle. Jinak byste mohli skončit s nepříjemnými křečemi, bolestivě nataženými svaly a vyčerpaní únavou.
Představa, že v davu lidí zahlédneme člověka, do kterého se zamilujeme na první pohled je krásná a šílená zároveň. Lásku na první pohled známe především z romantických filmů, jenže jak to s ní ve skutečnosti je? Opravdu se jedná o lásku na první pohled, nebo jen o přitažlivost, kterou snadno zaměníme s hlubokým citem? Pojďme se tomuto vzácnému jevu podívat na kloub.
Občas se to stane každému. Protáhneme se ze strnulé pozice a v tu ránu uslyšíme křupnutí. Nevábný zvuk, po kterém zpravidla pocítíme příliv úlevy. Co když ale takový zvuk slyšíme o něco častěji, několikrát za den, a stává se z něj železná pravidelnost? Je to problém, nebo můžete být v klidu? Pojďme tomu přijít na kloub.
Když si moje kamarádka a pak také sestra našly partnery na seznamce, začala jsem věřit tomu, že to skutečně funguje. Do té doby jsem se toho strašně bála. Psát si s někým na internetu, nevědět, zda je to skutečně on a potom si s ním vyjít. To mi přišlo děsně riskantní. No ale, když to jim dvěma vyšlo, proč by to nemohlo vyjít taky mně?
Umíte si představit kuchyni bez lednice? Lednice a mrazák zkrátka patří k našemu životu. Denně je používáme, snažíme se je mít neustále plné. Na co však zapomínáme, tak je péče o ně. Především o lednici, kterou používáme trochu více než mrazák, bychom měli správně a dostatečně pečovat. Jenom tak dosáhneme správného efektu, který na potraviny lednice má.  

Nepřehlédněte

Také máte každoroční problém, co koupit, manželovi, synovi nebo dědečkovi? Ženám se nakupuje samo, ale pro mužům? My pro vás máme tipy na originální vánoční dárky, které rozhodně nezůstanou dlouho zabalené…
Dokonalé obočí naštěstí může mít každá žena i ta, které do vínku nebyly dány pravidelné rysy, ta správná hustota obočí ani tvar, který by si sama přála. Teď můžete mít všechno a být ještě krásnější. Co obnáší permanentní tetování obočí a co byste měla vědět předtím, než tuto kosmetickou proceduru podstoupíte?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek