Pátek , 21. 06. 2024

Alois

Rozchod. 5 důvodů, proč byste měla uvažovat o radikální změně partnera

Zdroj:123RF.com

05. 09. 2017

Existují situace, ve kterých by měly i ty nejideálnější páry zůstat raději přáteli a nepouštět se do minového pole vztahů. Zásadních rozporů, které by vám měly sejmout růžové klapky zamilovanosti z očí a zachránit skvělé přátelství s dlouhou budoucností, je vlastně jen pět. Seznamte se s důvody, při kterých byste měly o rozchodu uvažovat:

1) Vaše plány do budoucna jsou jako oheň a voda.

Budoucí cíle a plány k jejich dosažení hrají ve vztahu jednu z nejdůležitějších rolí. Pokud jste vy například ctižádostivá a cílevědomá a v průběhu pěti let hodláte založit vlastní podnik, který za deset let předstihne ve výši obratu McDonalds a KFC dohromady, pak by nejspíš nebylo dost prozíravé (a v podstatě ani proveditelné) procházet životem po boku pecivála, který sní o víkendech strávených rybřením a spokojeném stáří na chalupě. Postupem času by mezi vámi narůstala propast, na jejímž dně by nakonec zůstalo všechno hezké, co vás zprvu spojovalo.

2) Neshodnete se na společných věcech.

Každé úspěšné patnerství potřebuje pro své dlouhé trvání a budoucnost uzavřít alespoň rámcové dohody ohledně jistých věcí – ať už je to otázka budoucího počtu dětí (pokud je chcete), morálních hodnot nebo toho, co pokládáte za důležité ve vztahu i mimo něj. Odlišné názory mohou často vztah posílit, ale je k tomu zapotřebí silné dávky tolerance a dobré vůle. Existují samozřejmě rozdíly v nazírání na svět, které se nepřekonávají příliš lehce. Pokud nedokážete najít způsob k překonání těchto rozdílů už na počátku vztahu, stěží je budete hledat v budoucnu.

3) Ve vašem vztahu jde pouze o sex.

Sex je pro úspěšný vztah jako vysokooktanový benzín – potíž je v tom, že dobré auto nepotřebuje k pořádné jízdě jen benzín, ale i olej a další prostředky. Pokud se všechen  společně strávený čas točí jen kolem postele (a dalších příhodných míst) a nenajdete si čas k tomu, abyste si společně popovídali o jiných věcech, případně abyste rozhodli o dalších důležitých stránkách vaší budoucnosti, nebude ani žádná budoucnost existovat. V tom případě bude lepší zůstat přáteli a občas si toto přátelství zpříjemnit… Hlavně pozor na to, abyste si sexuální přitažlivoist nepletli s láskou!

K TÉMATU  S kolika lidmi jste měli sex: Za čísly se skrývá mnohem víc. Proč váš 'Body Count' neříká vše

4) Jeden z vás je ve vztahu aktivnější než druhý.

Je to jedna z nejhorších situací, které mohou ve vztahu nastat: jeden z patnerů se jeho rozvíjení a naplňování věnuje s daleko větším odhodláním a přesvědčením než partner druhý. Může to být proto, že miluje více než jeho protějšek, případně ten druhý pro to, aby se cele vložil do vztahu, není ještě úplně připraven. To mmůže vést k narůstajícímu napětí, které se překvapivě projevuje podrážděním na obou stranách. Pokud se vám něco podobného přihodí, měly byste uvažovat o tom, že na chvilku „zvolníte krok“ a teprve až se partner propracuje na vaši úroveň, budete pokračovat dále; pokud možno jeho tempem.

5) V přátelském vztahu vám to klapalo lépe.

Jedna moje známá popsala to, co bylo mezi ní a jejím bývalým manželem, jako „skvělé přátelství dvou dospělých lidí, kteří se nikdy neměli brát“. Jen málokomu před svatbou dojde, že po uzavření sňatku se objevují očekávání a odpovědnost na diametrálně odlišných místech než kde se nachází ve vztahu dvou přátel. Pokud s sebou tato očekávání a odpovědnost přinášejí více hádek a nespokojenosti než lásky, měli byste se vrátit zpět k tomu, co vám šlo tak dobře – k obyčejnému a důvěrnému přátelství.

A jak to máte doma Vy?

Autor: red

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Práva a povinnosti plynoucí z práce ve státní svátek jsou pro mnoho zaměstnanců, ale i zaměstnavatelů stále velkou neznámou. Jak je to s prací ve svátek? Co když je směna přes půlnoc nebo je někdo zaměstnaný na dohodu? Doplňte si informace.
Máte za sebou poměrně náročné týdny a přemýšlíte, jak si spravit náladu? I když zaručeně pomáhá zmrzlina společně s dobrým dezertem, nemusíte se nutně uchylovat k cukru. Stačí se jen správně obléknout!
Výrazná změna zasáhla do české hudební scény, když zpěvák, hudebník a skladatel David Koller oznámil svůj odchod ze skupiny Lucie. Informaci potvrdil i jeho manažer Tomáš Staněk, ačkoliv zatím zůstává tajemstvím, co přesně stojí za touto změnou.
Zahalte se do tepla a vydejte se s námi na lednové dobrodružství plné venkovních aktivit vhodných pro všechny věkové kategorie! Bez ohledu na věk si můžete užít odpoledne při sáňkování, procházky v zasněženém lese či stavbu sněhuláka. Připravte se na lednovou zábavu a objevte radost z aktivit pod širým nebem.
Meduňka – citronem vonící bylina z Evropy se používá jako kulinářská, léčivá i kosmetická bylina. Všeobecně se má za to, že má uklidňující účinky, je ceněná pro svou schopnost snižovat stres a úzkost, podporovat lepší spánek a zmírňovat zažívací potíže a nadýmání. Zdravotní studie prokázaly, že meduňka dokáže zvýšit pocit pohody, štěstí a bdělosti jednotlivců.
Předvánoční koučink na téma nejen sebelásky a sebehodnoty očima Nely a spousta změn.
Koření je nedílnou součástí každé kuchyně - dává výjimečnou chuť jednotlivým pokrmům a dotahuje jeho tóny k dokonalosti. A kromě toho, že dokáže patřičně potěšit naše chuťové buňky, je přínosem i z hlediska zdraví. Samozřejmě v závislosti na použitých bylinkách. Proč ale koření kupovat, když si mnohem kvalitnější můžete vyrobit snadno v pohodlí doma?
Vstupte do světa femtech, inovativního průmyslu, který kombinuje technologie a ženské zdraví. Zjistěte, jak tyto technologie překonávají tabu a otevírají nové možnosti pro ženy všude.
Zdá se vám, že se váš život nevyvíjí tím správným směrem? Zarazili jste se v určitém bodě, odkud se vám nedaří pohnout ani o píď? Řešení je celá řada. Je na vás, které si nakonec zvolíte. Já zkusila koučink a dodnes nelituji!
Jak to vypadá, když v nákupním centru usedne za veřejné piano člověk a začne hrát? Tentokrát je to ale profesionální hudebník Henri Herbert, který za klávesami vypaluje skladbu Boogie Woogie Piano. Na svou dokonalou hru přirozeně kolemjdoucí upoutá!

Výběr článků

Určitě vám neuniklo, že od jisté doby se všude kolem nás rozmohla termální kosmetika, která se krátce po uvedení na trh stala doslova must-have trendem. Ostatně, co se týče krásy, nám slibuje řadu úžasných účinků, a navíc je zcela přírodní. A právě na to, jestli, jak a proč funguje se společně podíváme.
Bojíte se, že se z vás při vstupu do posilovny stane nasvalená mužatka? Tak klid. Takhle to vážně nefunguje. Ale jestli chcete zpevnit tělo, je to potřeba.
Vztahy jsou komplikovaná věc, o tom není sporu ani pochyb. Zatímco někdy to klape a všechno funguje „jako po másle”, jindy to může váznout. A právě mnohé neshody nebo rozcházející se názory mohou stát za vznikem nevěry.

Nepřehlédněte

Negativní zprávy nás zahlcují. Napětí stoupá a klid nejspíše ještě dlouho nikdo z nás nepozná. Není se čemu divit. Sotva jsme zvládli jednu krizi, přišla další, daleko horší a jen kousek od našich hranic. Obavy o budoucnost nyní trápí hodně lidí. Pokud nemůžete z aktuálního dění spát a pracují vám nervy, soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, které vám pomohou náročné období zvládnout.
Mnoho lidí se potýká s bolestmi zad při sedavém zaměstnání. Často si poposedneme, vypneme se, ale za chvilku zase povolíme záda i břicho. Ty, kteří pracují u počítače celý den, trápí tuhá krční páteř a také trapézy máme stále v napětí. Co s tím? Přestávky a malý workout při práci na počítači jsou nutné, protože sedíme v jedné pozici a jediné čím hýbeme, jsou prsty na rukách… Zapojit své tělo, prohřát se a protáhnout se je s naším tipem jednoduché a zábavné.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek