Úterý , 23. 04. 2024

Vojtěch

Eko-chic: Jak být módní a zároveň šetrná k planetě

Udržitelná móda již není jen trendem, ale nezbytností. Naučte se, jak skloubit lásku k módním trendům s odpovědným přístupem k životnímu prostředí, a to vše s elegancí a stylem.
módní
Udržitelnost v módě je důležitá.

V dnešní době, kdy se stále více zaměřujeme na ochranu životního prostředí a udržitelnost, se mnoho z nás snaží najít způsoby, jak být módní, aniž bychom přitom zatěžovali naši planetu. Eko-chic je koncept, který nám umožňuje vyjádřit naši osobnost a styl, aniž bychom přitom obětovali naše ekologické hodnoty. Zde je několik tipů, jak být módní a současně šetrná k planetě.

1. Podporujte módní značky nabízející udržitelnou módu

Základem eko-chic přístupu je výběr oblečení od značek, které se zavázaly k udržitelnosti. Tyto značky často používají recyklované materiály, ekologické tkaniny a zavádějí etické pracovní postupy. Díky podpoře těchto značek nejenže získáte stylové a kvalitní kousky, ale také přispějete k ochraně životního prostředí.

2. Investujte do kvality a nadčasovosti

Místo nákupu levného oblečení, které se rychle opotřebuje nebo vyjde z módy, se zaměřte na kvalitní a nadčasové kousky. Vysoce kvalitní oblečení vydrží déle, což znamená, že nebudete muset tak často nakupovat nové kousky. Nadčasové kousky zase nevyjdou z módy a můžete je nosit roky.

3. Second-hand a vintage nakupování

Nákup oblečení z druhé ruky nebo vintage kousků je vynikající způsob, jak najít unikátní a stylové oblečení, aniž byste přitom zatěžovali planetu. Navíc, díky nákupu použitého oblečení pomáháte snížit množství textilního odpadu a podporujete ekonomiku recyklace.

4. Učiňte z recyklace a oprav oblečení normu

Místo vyhození oblečení, které se vám již nelíbí nebo je poškozené, zvažte jeho recyklaci nebo opravu. Mnoho oblečení může získat nový život prostřednictvím úprav, přešití nebo opravy. Tímto způsobem můžete prodloužit životnost svých oblíbených kousků a zároveň chránit planetu.

5. Minimalizujte oblečení a vytvořte si kapsulový šatník

Kapsulový šatník se skládá z menšího množství pečlivě vybraných kousků, které se dobře kombinují a umožňují vám vytvářet různé outfity. Tímto způsobem můžete minimalizovat množství nepotřebného oblečení a snížit svůj dopad na životní prostředí.

K TÉMATU  Trend "ugly shoes": o co se jedná a proč jsou tyto boty hitem?

Závěr

Být módní a zároveň šetrná k planetě vyžaduje promyšlené rozhodování a uvědomělý přístup k nakupování. Eko-chic není jen o vzhledu, ale o vytváření stylového a udržitelného životního stylu, který respektuje naši planetu. S trochou kreativity a odpovědnosti můžeme všichni přispět k lepší a udržitelnější budoucnosti.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Do divadla, na ples, nebo vernisáž, ale pokaždé šik!

Fast versus slow fashion: Módní souboj 21. století

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Který den budete v komunikaci s okolím perlit, kdy se obejít bez alkoholu a čemu se tento týden raději vyhnout? To vše napoví horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové.
Máte ráda ty večery, kdy si sednete s lahvinkou vína, přidáte nějakou dobrotu a pustíte si pořádný doják, u něhož si můžete pobrečet dojetím, aniž by vás někdo viděl? A co je ještě lepší, tak film, který je založen na skutečné události! Vybrali jsme pro vás ty nejdojemnější kousky, které nenechají jedno oko suché!
Kamení v obývacím pokoji nevyjde nejlevněji, ale svojí práci v interiéru udělá i dekorativní obložení stěn. Sádrokartonové desky dokonale kopírují nejrůznější povrchy, ale kromě upraveného dřeva se dá využít i dřevo z palet. A výsledek vypadá výborně! Na výběr jsou nejrůznější vzhledy a materiály.
Snídaně dělá den – to je staré známé pořekadlo, které platí od dob dávno minulých až po moderní současnost. Právě snídaně by nám měla dát potřebné živiny a energii potřebnou pro následující den. Její součástí by tak měly být hlavně suroviny, které obsahují důležité bílkoviny, vlákninu a další nepostradatelné látky. I proto jsou její součástí ovesné vločky - tedy měly by být její součástí.
Jestliže jste sama ve třiceti, není na tom dnes nic divného. Pokud zůstáváte stále sama a je vám čtyřicet či padesát, začínáte vypadat podezřele. Dlouholeté představy jsou, že je single typicky mladý muž nebo mladá žena, kteří si užívají života, cestují nebo dělají kariéru. Je ale tohle tvrzení pravdivé?
Jít na první schůzku s celou řadou očekávání, která musí partner splňovat, je velmi kontraproduktivní. Jestliže se chcete seznámit, nemůžete čekat, že protějšek splní vaše představy během krátkého setkání v kavárně. Rychlé soudy jsou špatné soudy.
Medovina byla kdysi nápojem novomanželů, protože med je prý skvělé afrodiziakum. Samozřejmě, díky vysoké koncentraci cukrů totiž ničí v buňkách bakterie a navíc obsahuje minerály, pyly, proteiny, vitamíny a aminokyseliny, které jsou tělu velmi prospěšné. A takových potravin je mnohem víc. Opravdu vás nabudí na sex?
S příchodem miminka se ženě naprosto změní život. Najednou je zde někdo, kdo vás zcela potřebuje, je na vás zcela závislý. S tím se pojí i změny v soužití partnerů. Některý muž je na velkou změnu z postu partner na povolání otec schopen pružně reagovat. Někdo naopak odmítá novou roli přijmout a zarputile si jede ve starých kolejích. K čemu taková situace vede? A proč je tak nebezpečná?
„Není ta omáčka moc kyselá? Nejsou ty knedlíčky moc mazlavé?“ Citát z oblíbeného filmu dokumentuje, jak málo si některé ženy věří. A to i v případě, že svou práci zvládají skvěle. Jste jedna z nich? Také máte pocit, že nic neuděláte perfektně? Možná se jen podceňujete. A že nejste dokonalá? Hoďte pochybnosti za hlavu a mějte se ráda!
Člověk si nikdy ničím nemůže být úplně jistý, já jsem si ale byla jistá, že prožívám konečně pravou lásku. Měla jsem plány do budoucna, konečně jsem chtěla založit rodinu, po které jsem tolik toužila. S přítelem jsme spolu začínali už společný čtvrtý rok, už byl čas.
Problémy se zády jsou v dnešní době civilizačním onemocněním, se kterým se setkává snad každý druhý z nás. A zatímco některé jsou vrozené a získané třeba vlivem skoliózy či hyperkyfózy a dalších latinských názvosloví, jiné jsou způsobené nezdravými návyky, které každý den (mnohdy nevědomky) opakujeme. A právě takové zlozvyky ke zhoršení a ještě větším potížím jenom přispívají. Co nám nejvíce kazí záda?

Výběr článků

Love Island je celosvětově oblíbená reality show, která je jakousi obdobou dříve známé reality show Hotel Paradise, kterou vyhrála dnes již známá „podnikatelka“ Nela Slováková. Love Island má své fanoušky po celém světě, k nám se dostala v roce 2021, kdy byla odvysílána její první řada. Pamatujete si na její účastníky?
Vzhledem k tomu, že čas už sledujeme spíše na chytrých telefonech, hodinky se stávají hlavně módním doplňkem. Díky tomu, že je nabízeno mnoho různých designů, můžete si je zcela přizpůsobit svému stylu. Ovšem ženský šatník mnohdy bývá rozmanitý, takže může být složité vybrat k oděvu ty pravé hodinky. Tyto tipy vám však pomohou s výběrem a jejich nošením.
Trendem posledních měsíců je pracovat z domova. Ano, plno věcí dokážeme zařídit i online – ono taky, co jiného nám nyní zbývá. Odpadá nutnost chvátat ráno do práce, dodržet přesnou dobu na oběd i mít připravené adekvátní oblečení do kanceláře. Zároveň zmizel každodenní stres, jak co nejrychleji dostat děti do školy, odpoledne je vyzvednout a dopravit na kroužky. Mohlo by se to zdát vlastně o mnoho snadnější, ale naše zdraví to nemusí vždy příliš ocenit. Jaké následky na něm může náš pohodový home office napáchat?

Nepřehlédněte

Komunikace je základ dobrého vztahu, ale existují některé výroky, které mají zbytečně negativní dopad. Tady jsou ty, které chlapovi raději neříkejte. Možná vám přijdou v pořádku, ale jejich použití může mít trochu jiný efekt, než očekáváte.
Cihlová zeď a moderní interiéry se začínají prolínat, i když by to kdysi nikoho nenapadlo. Ale přiznané cihlové zdi dodají celému interiéru jedinečný charakter. Protože ale pravé cihly najdeme málokde, můžeme cihlové stěny imitovat plastickým dekorem, který je na první pohled k nerozeznání. Tyto obklady se dají koupit v různých vyhotoveních i barvách, takže se mohou tvářit jako břidlice, kámen nebo klasické cihly. Dokonce si je můžete natřít nebo jinak povrchově upravit přesně podle sebe.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek