Čtvrtek , 02. 02. 2023

Nela a Hromnice

Dopřejte si víkend jen sama pro sebe a naplánujte si domácí wellness

Už dlouho toužíte po víkendu ve wellness, ale jak časové, tak finanční důvody vám to neumožňují? Nezoufejte, máme pro vás hned několik rad, jak si udělat wellness víkend doma.
domácí wellness
Toužíte po odpočinku? Pak si naplánujte svůj vlastní wellness víkend.

26. 12. 2022

Abyste si své domácí wellness užila se vším všudy, je třeba si to důkladně naplánovat. Pošlete svého manžela na víkend na ryby či jinou oblíbenou činnost, dětem domluvte přespání u prarodičů. V diáři si jasně poznačte datum, které bude patřit pouze vám a můžeme se pustit do příprav.

Úklid je základ

Abyste se v domácím wellness cítila příjemně, zvažte důkladnější úklid domu či bytu pár dnů před plánovaným víkendem. Nepořádek ve vás totiž vyvolá chaos, a také vás bude od klidné relaxace neustále vyrušovat – víkend byste totiž mohla strávit i s koštětem a hadrem v ruce.

Pryč s telefonem

Informujte všechny své blízké, že daný víkend nebudete k dispozici ani na telefonu, ani na sociálních sítích a ani doma – kdyby náhodou někoho napadlo vás přijít zkontrolovat. Telefon i notebook v pátek ukliďte do šuplíku a vytáhněte je až v neděli večer.

Přichystejte se na jógu

Dopřejte si během wellness víkendu příjemné cvičení jógy. Jestliže jógu cvičíte pravidelně, můžete dělat jakékoliv cviky a sestavy, které vás zrovna napadnou. Pokud jste nováček, na internetu je spousta lekcí, díky nimž jógu hravě zvládnete. Ovšem pozor, s předstihem se na ni připravte.

Meditace

Je dokázáno, že meditace je přínosná pro naše psychické, ale také fyzické zdraví. Proto ji během wellness víkendu zařaďte do svého programu. Stačí pouhých pět minut, kdy zavřete oči, pustíte si meditační hudbu, zhluboka se nadechnete a budete vnímat jen svůj dech. Budete mile překvapená, jak čistou hlavu budete mít.

jóga
Jógové sestavy a meditace vás uvolní a příjemně zrelaxují.

Nezapomínejte na přísun tekutin

Řada wellness pobytů je také zaměřená na detoxikaci a odpočinek organismu. Využijte tento čas k očistě těla formou dostatečné hydratace. Uvařte si bylinkové čaje (heřmánek, pampeliška apod.) a naplňte láhve s vodou.

K TÉMATU  Opalovací krémy mohou měnit naši DNA

Pořádný peeling

Ani domácí wellness se neobejde bez základních procedur, jakými je například peeling. Smíchejte cukr, citronovou šťávu a mandlový olej, vytvořte pastu, kterou si naneste na celé tělo. Jemnými a krouživými pohyby kůži zbavte nečistot a odumřelých buněk.

Vůně je důležitá

Na co byste rozhodně neměla zapomenout, jsou esenciální oleje. Nakapejte pár kapek oleje (doporučujeme levandulový) do difuzéru nebo do olejových lamp, abyste podpořila pohodovou atmosféru u vás doma.

Bez koupele se neobejdete

Nic neuvolní mysl a tělo tak, jako horká koupel. Použijte esenciální oleje a epsomskou sůl k vytvoření dokonalého prostředí v koupelně. Všechno podpořte příjemnou relaxační hudbou. Pamatujte však na to, že ve vaně byste měla strávit maximálně půl hodiny. Poté se zabalte do příjemného županu a vlezte do peřin.

koupel
Relaxační koupel je základem každého wellness víkendu.

Uvařte si jen pro sebe

I vaření může být uklidňující, zvláště tehdy, když nespěcháte a můžete si uvařit recept přesně podle sebe nebo když nemusíte řešit, kdy mají děti a manžel hlad. Jídlo by však mělo být lehké, bohaté na zeleninu.

Svíčky kam se podíváš

Svíčky k wellness prostě neodmyslitelně patří, vyvolávají v nás pocit klidu, jejich teplé světlo je pro oči i mysl příjemné a díky vůni podpoří jedinečnou atmosféru daného okamžiku. Proto na ně nezapomínejte.

Dočtěte konečně tu knihu

Mnoho z nás má u postele už několik měsíců rozečtenou knihu, na kterou se jenom práší. Po vydatné večeři a zklidňující koupeli vám nic nestojí v cestě ji konečně dočíst.

I příroda je důležitá

Příroda je všemocným lékem již od pradávna. Nikdo neříká, že během svého wellness víkendu musíte být celou dobu zavřená doma. Vyjděte si na procházku do přírody, zvláště pokud bydlíte na vesnici. Byla by škoda se nenadechnout čerstvého vzduchu a po takové procházce se vám bude i lépe spát.

K TÉMATU  Překvapivé důvody, proč nemáte chuť na sex

Ostatní procedury jsou vítané

Nezapomínejte ani na svůj vzhled, dopřejte si hezkou manikúru a pedikúru, oholte nohy. Vyzrajte nad nedostatky své pleti výživými maskami a po každé koupeli se nezapomeňte namazat tělovým mlékem nebo olejem. Udělejte si vlasový zábal. Zkrátka dopřejte si všechno, na co za běžného chodu nemáte čas.

Uvidíte, že i domácí wellnes si užijete, odpočinete si a takovou maminku a manželku má každý rád.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Co takhle zajít na masáž? Nejste jediní, kdo si dokáže užít wellness. Co takhle dárkový poukaz pro vašeho čtyřnohého člena rodiny?

Zahřejte si tělo relaxační koupelí. Přinášíme tipy na nejlepší uvolnění

Zdroje článku:
www.calmmoment.com, www.afar.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zvoní budík - je zase ráno. Probouzíte se polámaní, s viditelnými kruhy pod očima a s padajícími očními víčky. Znovu jste se pořádně nevyspali. Už se to táhne několik dní a stále nevíte, jak svůj spánek opět zkvalitnit a prodloužit. Ty probděné noci se začínají projevovat na vaší pracovní výkonnosti i na náladě, kterou nemáte zrovna nejlepší. Možná za špatným spaním vězí tři věci. Jaké?
Léto doslova svádí k procházce do lesa, která má na naše tělo pozitivní vliv. Nejen, že jsme na čerstvém vzduchu, ale také jsme prakticky bez signálu čili si odpočineme od tíhy sociálních sítí a dalších hrozeb internetového světa. Navíc si můžeme nasbírat i naši večeři – stačí se poohlédnout po houbách. Které z nich mají pozitivní vliv na zdraví?
O Češích se říká, že jsou národem pejskařů. Vždyť za své čtyřnohé psí parťáky jsou schopní utratit i přes milion korun ročně. To ukazují statistiky. Utrácí se předně za kvalitní žrádlo, také za veterináře a samozřejmě za produkty určené k dentální hygieně. Chovatelé si moc dobře uvědomují, že v psí dutině ústní probíhají stejné procesy jako u lidí. I v psí dutině se mohou vyskytnout zubní kameny nebo zubní plak vedoucí ke zmiňovanému problému. Proto se nedoporučuje podceňovat péči o psí chrup.
Mnoho lidí začíná hubnout především s dietou, protože je to nejjednodušší způsob, jak změnit své každodenní stravovací návyky. To je správný směr, ale nestačí, pokud chcete na svém těle skutečně zapracovat a zhubnout. Je také nutné správně přizpůsobené cvičení a k tomu budete potřebovat vybavení a příslušenství!
Ať už vítáte návštěvu nebo si potřebujete po dlouhém a náročném dni v práci odpočinout, sedací souprava je to, co využijete jako první. Sedačka by měla být dominantou každého obývacího pokoje, ať je sebevíc velký či naopak sebevíc malý. Chybět by neměla ve velkých příbytcích, ani v drobných bytových jednotkách. Otázkou ale je, jak tu správnou vybrat.
Aura nebo-li bioenergetické pole každého organismu, je něco jako atmosféra kolem země. Je to jakýsi neviditelný ochranný štít, chránící naše tělo před nemocemi a negacemi. Je aktuálním stavem toho, jak umíte věci duchovní, mentální a emoční ve svém životě prožívat a žít. Co všechno vám z fotografie aury vyčtou a jak s tím naložit? Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži a přinášíme vám zajímavá zjištění.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek