Úterý , 21. 03. 2023

Radek

Jak na popraskané paty? Věnujte svým chodidlům dostatek péče

Zvlášť v dnešní pandemické době, kdy jsou kosmetické služby méně dostupné, je nutné poradit si v rámci manikúry a pedikúry. Péče o chodidla a jejich ztvrdlé části je někdy tvrdý oříšek. Pravidelnou starostí o nohy se ale všem nepříjemným stavům vyhnete. Vyzkoušejte tyto účinné tipy na krásná a hladká chodidla.
paty
Chodidla jsou opomíjená a přitom právě ony nás celý den nosí. (foto: 123RF)

19. 01. 2022

Pokud vás trápí tvrdá kůže na částech chodidla, pak dobře víte, jak může být bolestivý každý krok. Zarostlé nehty v kůži kolem nich, ztvrdlá chodidla nebo popraskané paty. To jsou nejčastější problémy chodidel, zvlášť během dlouhé zimy, kdy jsou naše nohy neustále v neprodyšných ponožkách a botách.

Dejte chodidlům péči

Ve chvíli, kdy venku zavládne jaro a teplé počasí, snažte se dát svým nohám dostatek prostoru a vzduchu. Chůze naboso je velmi prospěšná nejen pro kůži na patách, ale také pro celkové zdraví lidského těla díky prokrvení chodidel a rozproudění lymfatického systému.

Nezapomínejte na svá chodidla ani během zimy, kdy jsou schovaná v teplých ponožkách. Péče o chodidla závisí především na odstranění odumřelých buněk. Nejjednodušší způsob je pravidelné drhnutí pat peelingem, v případě větších tvrdostí můžete použít i speciální břit, kterým opatrně ztvrdlou kůži odstraníte.

Volte správnou obuv

Tvrdá kůže na patách může vznikat také špatnou volbou obuvi. Jedině boty s kvalitní podrážkou, stélkou a kvalitním zpracováním dokáží chodidla zachránit od deformace nebo špatného sešlapání kůže. Nezapomínejte také na správné odvětrávání boty, aby vaše nohy nebyly příliš utěsněné nebo v neustálém vlhku vlivem potu.

Dopřejte si domácí procedury

Masáž chodidel je pro mnohé velmi příjemným rituálem, jedná se také o velmi zdravou proceduru. Masáží a procvičením chodidel a prstů na noze můžete podpořit kvalitní postavení páteře a celého těla, zamezíte také tvorbě ztvrdlých míst nebo vzniku puchýřů.

Ve chvíli, kdy dokončíte odstranění všech ztvrdlých míst nebo mrtvých kožních buněk, můžete přistoupit na samotnou péči a relaxaci chodidel. Velmi důležitým bodem je dostatečná hydratace celých chodidel. Na tento krok péče o chodidla existuje mnoho receptů, ty nejúčinnější si můžete osvojit hned teď.

K TÉMATU  Jak pečovat (nejen v létě) o vlasy, abyste je měly krásné jako modelky z reklamy?

Med není pouze k jídlu

V jednom z těchto receptů pro zvlhčení celých chodidel je dominantní ingrediencí med. Rozmíchejte šálek medu v teplé vodě, kterou si připravíte jako lázeň pro své nohy. Ponořte obě nohy do teplé vody a nechte působit 20 nebo klidně až 30 minut. Po půlhodině této relaxace můžete nohy vyjmout a škrábáním odstranit přebytečný povlak. Vaše chodidla a popraskané paty budou krásně jemné a kůže mnohem vláčnější.

Poslouží i olej

Pro vláčnost chodidel a jemnou kůži na patách můžete při svém rituálu péče o nohy použít také olej. Je na vás, zda používáte olivový, sezamový nebo jiný rostlinný olej. Olej naneste na chodidla večer, než půjdete spát. Vmasírujte ho krouživými pohyby vatovým tamponem nebo přímo rukama. Poté svá chodidla zakryjte teplými ponožkami. Ráno budou vaše nohy opět krásně hebké.

Připravte si zvláčňující přírodní krém

Pro přípravu krému na nohy si připravte lžičku olivového oleje, pár kapek citronové šťávy a levandulový olej. Všechny tyto ingredience smíchejte s malým množstvím vody a dobře promíchejte, dokud nevznikne hustý roztok, jen o málo řidší, než je klasický krém. Tento přírodní krém nanášejte každý večer na chodidla a masírujte do úplného vstřebání.

Díky těmto tipům budou vaše nohy opět bez nepříjemných a bolavých prasklin, suchých míst nebo hrubé kůže. Vaše popraskané paty budou tatam, chodidla hebká a jemná na dotek. V letních měsících se tak nemusíte stydět za své nohy v krásných sandálech.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přírodní domácí kosmetika: vyrobte si ji v pohodlí domova

Ranní rutina, která vás postaví na nohy. Vyzkoušejte studenou sprchu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Polycystický ovariální syndrom, neboli PCOS, je strašákem pro ženy v reprodukčním věku. Otěhotnět s tímto onemocněním přirozenou cestou je často nad síly ženy samotné i lékařů. Problém je, že příčina, proč onemocnění vzniká, není dosud úplně jasná. A tak naprosté vyléčení není možné.
Máte pocit, že vy nebo někdo ve vašem okolí tráví v práci mnohem víc času, než je zdravé? Je pro vás práce na prvním místě a to jediné, o čem dokážete mluvit, jsou pracovní záležitosti? Možná vás dostihl workoholismus, který dnes není nic výjimečného. V době, kdy lidé chtějí především uspět, něco dokázat a být bohatými se workoholismu poměrně daří. Lidé kladou profesní život na první příčku žebříčku priorit, rodinné záležitosti se odsouvají na neurčito. Jen málokdo si ale uvědomuje, že trpět workoholismem je špatně.
Obývací pokoj potřebuje něco, kam si odložíte mobil, časopis nebo kávu, když si sednete na sedačku před televizi. Tuhle roli zastávají konferenční stolky. Zaměřili jsme se na ty dřevěné, nebo přímo z masivu. Jsou praktické a s jednoduchým designem, a také si na ně můžete natáhnout nohy! Zkuste si vybrat nějaký originální kousek.
Události minulých týdnů nás nenechaly chladnými a rozhodli jsme se, že se vydáme dále za poznáním sebe sama. Karanténu jsme zvládli každý po svém, stejně tak jsme si v sobě všichni museli zpracovat strach o sebe i své nejbližší. Nyní je čas se se vším vypořádat. Každý po svém. My zkusili pobyt ve tmě aneb týdenní terapii, kdy se o sobě dozvíte mnohem více, než byste čekali.
Chcete svého partnera obdarovat krásnou, novou a stylovou peněženkou? Rozpadá se mu ta stará v ruce? Možná si pokládáte otázku, která z nabízených bude tou nejlepší. Je třeba si uvědomit, že pánové uvažují trochu jinak a že i jejich požadavky na tento módní doplněk se mohou lišit. Předně se tak moc nekouká na celkový design.
Kvalitní spánek je nepostradatelnou součástí našeho života. Když ale koukneme na současná čísla, je až k neuvěření, kolik lidí trápí problémy se spánkem. S přechodnou nespavostí si tělo dokáže poměrně dobře poradit, ovšem pokud dlouhodobě nemůžete usnout anebo se často probouzíte uprostřed noci, nastává problém, který si v zájmu vašeho zdraví žádá urychlené řešení. Jak si s tím šikovně poradit?
Svatba je přelomovým a krásným dnem v životě. Aby byl svatební den nezapomenutelný zejména pro nevěstu a ženicha, je důležité zvolit i tu správnou hudbu. Výběr svatebních písní ovšem není žádná legrace. Co si nevěsty nejčastěji přejí a co se aktuálně hraje? Vyzpovídali jsme DJ, který má v tomhle směru mnohaleté zkušenosti. A zeptali jsme se i samotných nevěst.
Zima už mnohé začíná deprimovat, proto se snaží vnést si první střípky jara alespoň k sobě do šatníků. Svetry tak stále zůstávají v popředí, ale pomalu začínají být vytěsňování kousky nejmódnějších stylů přicházejícího teplejšího ročního období. Víte, co se bude nosit?
Modelek je po celém světe velké množství. Jejich konkurence je opravdu vysoká. Do světa reflektorů se ale dostanou jen ty nejlepší. Ovšem co to znamená nejlepší? Nejvyšší? Nejhubenější? Nejkrásnější? Nejmladší? To vše má svůj úhel pohledu. Jsou totiž modelky, jejichž kariéra skončí tak rychle, jak začala, a oproti tomu jsou i takové, které jsou stále žádané i ve věku (nebo právě proto), kdybychom si spíše řekli, že už takové povolání není zcela vhodné.

Nepřehlédněte

Chodit bez bot se stalo tak trochu módním trendem. Najednou máme podporovat chůzi dětí po kamínkách, existují různé stezky na trénink chůze naboso, frčí barefoot neboli bosé boty. Čím nám tohle ale vlastně prospívá? Bude naše zdraví za chůzi naboso opravdu vděčné?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek