Pondělí , 24. 06. 2024

Jan

Jak začít cvičit pilates? Je to jednoduché a snadné

Krásná postava, zpevněný zadek, silné svaly, perfektní držení těla, stejně jako obratnost a lehkost pohybů... To vše lze získat pomocí cvičení zvaného pilates. Toto cvičení se objevilo již před několika lety, ale stále nabírá na popularitě. Proč ho cvičit? A jak s pilates začít v domácích podmínkách? Uvidíte, že i naprostý začátečník může s pilates začít okamžitě a brzy dosáhnout skvělých výsledků ve formování své postavy!
jak začít cvičit pilates
Začněte cvičit pilates ještě dnes. (foto: 123RF)

13. 07. 2021

Proč je Pilates pro vás to pravé

Než si prozradíme, jak začít cvičit pilates, prozraďme si, jestli je to pro nás to pravé. Zaprvé vám určitě přinese krásné a vypracované tělo. Cvičení pilates se někdy nazývá nejlepší druh fitness pro ženy – tréninkový systém v této oblasti pomáhá formovat vytvarované tělo, aniž by jej přečerpával.

Dále cvičení pilates uvolňuje stres z páteře a zmírňuje bolesti zad. Každý pohyb v Pilates je zaměřen na bezpečné protažení svalů a zvýšení motorické aktivity kloubů. Pokud se chcete nejen protáhnout, zmírnit svalové napětí, ale také být pružnější – pilates je dobrá volba.

A co víc!

Navíc pilates zlepšuje fungování endokrinního systému zvýšením koncentrace hormonů, které mají příznivý vliv na sexuální život. Také jsou díky tréninku svaly pánevního dna dobře propracované, což přispívá ke zdravějšímu a spokojenějšímu ženství. A pak samozřejmě to, že pilates od vás nevyžaduje zvláštní investice – pohodlné oblečení, ponožky a chuť cvičit ?

Pilates je …

Systém cviků zvaných pilates vyvinul před více než 100 lety sportovec, lékař a instruktor Joseph Pilates. Narodil se v Německu v roce 1880 a od samého narození byl nemocný. Když vyrostl, rozhodl se překonat všechna svá onemocnění pomocí jím vyvinuté gymnastiky. Výsledky byly působivé. Díky pilates se plně zotavil dokázal vynikat v gymnastice, plavání, lyžování. Začal pomáhat celé řadě osobností v Americe, jeho systém však získává popularitu i nyní mezi mnoha fitness nadšenci.

Více než fitness

Pilates je cvičení, které se skládá z plynulých pohybů podobných tanečním krokům. Je zaměřeno nejen na protahování a posilování svalů, ale také na harmonizaci všech částí těla. Během cvičení pracují všechny svaly, jak povrchové, tak i ty uložené hluboko. Právě tyto vnitřní vrstvy svalů podporují držení páteře a správnou funkci kloubů. Ve výsledku tak cviky mají vliv na blaho člověka a jeho harmonický vývoj.

K TÉMATU  10 nej sexy hokejistů: Který je ten „váš“?

Na jakém principu funguje?

Při tréninku nemá ani tak význam počet opakování a kombinace jednotlivých cviků. Nejdůležitější věcí v tomto systému je kvalita cvičení. Při každém pohybu musíte pochopit, co se přesně v těle děje. Pilates se také používá jako rehabilitační terapie po úrazech, protože jeho cvičební systém je velmi šetrný k páteři. Cvičení pilates je vhodné pro absolutně každého, bez ohledu na úroveň fyzické zdatnosti, zdraví a věk.

Jak začít cvičit pilates? Důležitá je příprava

Budete potřebovat kvalitní a pohodlné oblečení, nejlépe z biobavlny, jež dobře odvádí pot. Pokuste se vybrat si hlavně něco pohodlného, abyste se celou dobu nemuseli soustředit na příliš utažené kalhoty nebo nepříjemný a svědící materiál. Zároveň budete potřebovat už jen běžnou gymnastickou podložka. A než vůbec začnete cvičit, osvojte si základní principy systému pilates. Bez toho není možné dosáhnout skutečně dobrých výsledků.

Navrhovaný rozpis jedné lekce

Cvičte 2–3krát týdně, maximálně 30 minut (i s rozcvičkou). Častěji to není nutné. Přitom se není třeba zahřívat jako před silovým tréninkem. Stačí stát 3–4 minuty se správným držením těla, poslouchat vlastní dech, naladit se na „dialog“ se svým tělem. V průběhu cvičení nemusíte zahrnovat všechna navrhovaná cvičení do jedné relace. Pro začátečníky je na výběr 4–5 cviků, které bohatě postačí. Proveďte všechny pohyby plynule a pomalu při nízké srdeční frekvenci.

Na co si dát pozor?

Dejte si pozor především na dech. Čím více kyslíku vstupuje do svalů, tím lépe pracují. Proto se ujistěte, že je váš dech co nejhlubší. Naplňte plíce vzduchem až na doraz a také je úplně vyprázdněte. Mezi cviky se zaměřte i na relaxaci. Jednou z nezbytných dovedností je schopnost uvolnit svaly, které právě odpočívají. Kvalita vašeho tréninku se výrazně zvýší, pokud si mentálně představíte, co se děje s vaším tělem a budete se na každý pohyb plně soustředit. Roztěkané myšlenky jsou nepřípustné.

K TÉMATU  Tyto 3 chytré fitness náramky se v 2021 vyplatí koupit

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Proč je v životě důležité správné dýchání? Potěšíte tím nejen své zdraví

Jak začít cvičit? Zhubněte povánoční kila!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jak si potvrdit, že krmivo, které svému psovi kupujete, je té nejvyšší kvality a skutečně obsahuje vše, co pejsek ke spokojenosti potřebuje? Ověřte si, zda obsahuje následující suroviny a zaměřte se na chování a vzhled svého psího kamaráda.
Kdo by se nechtěl probouzet za vůně čerstvě uvařené kávy. Káva je ten nejlepší životabudič a dnes si řada lidí bez šálku dobře uvařeného kofeinového nápoje nedokáže představit den. Patříte také mezi kávové nadšence? Pak byste jede takový kávovar měli mít i doma. Jenže nabídka na trhu je tak rozmanitá a široká! Po jakém kávovaru sáhnout, ptáte se? Poradíme vám!
Zjistěte, jak a kde začít s houbařením, jaké vybavení je nezbytné pro úspěšný sběr, a naučte se správné techniky sběru, abyste chránili přírodní prostředí. Přinášíme praktické rady pro začátečníky i pokročilé, díky kterým si můžete užít bohatou úrodu a příjemně strávené chvíle v lesích České republiky.
Polycystický ovariální syndrom, neboli PCOS, je strašákem pro ženy v reprodukčním věku. Otěhotnět s tímto onemocněním přirozenou cestou je často nad síly ženy samotné i lékařů. Problém je, že příčina, proč onemocnění vzniká, není dosud úplně jasná. A tak naprosté vyléčení není možné.
Letošní léto patřilo bezesporu k těm nejparnějším. Teploty se šplhají přes hranici třiceti stupňů a koupaliště či vodní nádrže hlásí absolutně plno. Zatímco na zmíněných místech se můžeme zchladit ve vodě, doma přemýšlíme nad tím, jak se osvěžit. V každém pokoji domácnosti je totiž snad ještě větší teplo než venku, a tak řada lidí uvažuje nad koupí klimatizace. Je však pravdou, že klimatizace není zrovna levná záležitost a mnohým může toto zařízení udělat velkou čáru přes rozpočet. Proto raději investujte do pokojových rostlin, které zvládnou udržet v interiéru velmi přijatelné klima, i když venkovní teploty dosahují rekordních hodnot.
Milujete hořkou čokoládu ve všech jejích podobách? K této vášni si můžete jen gratulovat. S každým soustem této sladkosti si totiž snižujete pravděpodobnost několika druhů rakovin. Ale i vaše srdce si přijde na své!
Zařizování ložnice je poněkud obtížné. Přece jen chceme z místnosti vykouzlit oázu klidu, do které se budeme každý den velice rádi vracet. Mnohdy se však stane, že sáhneme po něčem zcela jiném, než co do ložnice patří a rázem je příjemný pocit z ní fuč. Zkrátka a dobře tam neproudí ta energie, která by přispívala ke kvalitnímu spánku. Naštěstí je tu ale stále feng-šuej, podle kterého se můžeme řídit.
Zvoní budík - je zase ráno. Probouzíte se polámaní, s viditelnými kruhy pod očima a s padajícími očními víčky. Znovu jste se pořádně nevyspali. Už se to táhne několik dní a stále nevíte, jak svůj spánek opět zkvalitnit a prodloužit. Ty probděné noci se začínají projevovat na vaší pracovní výkonnosti i na náladě, kterou nemáte zrovna nejlepší. Možná za špatným spaním vězí tři věci. Jaké?
Sedavé zaměstnání se bezpochyby vždy nějak odrazí na našem zdraví. Nejde jen o stav páteře a celých zad, ale mohou se objevit i zdravotní potíže rukou od jejich nevhodné a dlouho neměnné pozice. Zároveň trpí vaše klouby, můžete mít větší sklony k nadváze. Zkuste se tedy zamyslet nad tím, jestli i když musíte pracovat, nešlo by se vždy třeba po hodině práce na chvilku protáhnout a svému tělu trochu ulevit.
Doba adventní, pečení cukroví, bramborový salát se smaženým kaprem a očekávání příchodu Ježíška – to vše k Vánocům jak je známe my patří. Ovšem víte, kde se tyto tradice a zvyky skutečně vzaly a kam až sahají kořeny Vánoc?
Amarant zní tak trochu mysticky a připomíná nějaké zaklínadlo. Jedná se však o potravinu, kterou můžete použít jako přílohu nebo si z něj udělat kaši. Vyzkoušejte ho a třeba si právě u vás v rodině najde v jídelníčku své stálé místo.

Výběr článků

Pojďme na skutečnou zábavu. Víte o tom, že existuje 7 typů pánského přirození? Který z tvarů je nejoblíbenější? A který je kuriozitou? Vážené dámy, pohodlně se usaďte, jdeme se podívat na vysoce vědeckou studii o tom, jaké všemožné tvary může mít pánský pinďour!
Na české filmové scéně se tato filmová trilogie drží již několik let. Jistě znáte filmy Ecce homo Homolka, Hogo fogo Homolka a film Homolka a tobolka.
Název této léčivé metody přímo zavání jemnými vůněmi, které vás ovanou hned, jakmile se a takovou aromaterapii vydáte. Poslední dobou e mezi lidmi tato nenásilná cesta harmonizace vlastního těla i duše stále populárnější.

Nepřehlédněte

Krásné umění, inspirované oceánem, vlnami a příbojem. Neobvyklé techniky použití barev a přírodních materiálů vytváří skutečné skvosty, které si můžete udělat také. Stačí trochu tvořivosti a váš originální kousek je na světě. Je to i inspirace na perfektní dárek pro někoho z rodiny, přímo z vašich rukou.
Tváří se jako svatoušci, ale přitom se ve volných chvílích dívají na porno videa. O kom je řeč? No přeci o většině naší mužské populace.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek