Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Jak začít cvičit? Zhubněte povánoční kila!

Máme tu nový rok, nejspíš jste si stanovili různá předsevzetí a jedno z nich může být právě cvičení. Možná jste se ale pokoušeli cvičit už dřív, ale moc dlouho vám to nevydrželo. Anebo jste se k tomu nakonec ani neodhodlali. Čím to vlastně je? A jak to jednou provždy vyřešit a doopravdy se cvičením začít? Pojďme si o tom něco povědět!
jak začít cvičit
Zhubněte konečně povánoční kilogramy. (zdroj foto: www.123rf.com)

14. 01. 2021

Proč to vlastně nejde?

Jak začít cvičit? Nejdříve si pojďme říct, proč to vlastně nejde. Odpovědí na to, proč se tolik lidí stále nemůže odhodlat ke cvičení je tato – můžou za to vaše návyky. Náš mozek má naučené vše, co během života praktikujeme.

Jako malí jsme se učili čistit zuby, až jsme si na to tak zvykli, že nyní si nedovedeme představit, že bychom si je někdy nevyčistili! A to samé platí i u cvičení či u jiných aktivit.

Pokud jste doposud byli zvyklí na komfort a nikdy předtím jste necvičili, tak jste si vypěstovali tento návyk. Pokud si chcete vypěstovat nový návyk – začít cvičit, tak je potřeba na tom začít pracovat. Stejně jako jste pracovali na tom, abyste se naučili čistit zuby každý den!

Jak začít cvičit? Vydržte to 21 dnů

Dle vědeckých studií se náš mozek naučí novému návyku během 21-90 dnů. Proto jestli se vám doposud nepodařilo u cvičení vytrvat, tak je příčina nejspíš v tom, že jste jej nevydrželi praktikovat dostatečně dlouho. Jestli chcete, aby se cvičení stalo vaším novým návykem, tak je potřeba u něj vytrvat minimálně 21 DNŮ!

To znamená, abyste si stanovili režim (například cvičení 3x týdně) a tento nový režim praktikovali alespoň měsíc. Po měsíci se to stane vaší součástí a bude to pro vás mnohem snadnější. Už se k tomu nebudete muset nutit, už to bude téměř tak automatické jako zmíněné čištění zubů.

Těžké začátky

Začátky bývají těžké. Je tomu tak proto, protože tento návyk je pro mozek něco nového. Taky něco, co nezná, tudíž je to pro něj nepříjemné. Proto když se cvičením chcete začít, tak mozek valí myšlenky typu: ,,Dnes to nedělej, radši si lehni“ anebo ,,Vykašli se na to, nezvládneš to!“ či myšlenka: ,,Radši si dej brambůrky a pusť si seriál!“.

Za myšlenky tohoto typu může náš mozek, který se nás snaží odradit od nového návyku. Je to pro něj něco mimo komfortní zónu, a tak se nám v tom snaží zabránit. Dobrou zprávou ale je, že pokud vytrváte a těmito myšlenkami se nenecháte unést, tak máte z části vyhráno!

K TÉMATUTyto 3 chytré fitness náramky se v 2021 vyplatí koupit

Kde vzít motivaci?

Překonat tyto myšlenky a zbavit se výmluv je někdy ale těžké. Proto abyste neměli chuť to vzdát hned v začátcích, tak je důležité mít určitou motivaci. A tou motivací je vaše PROČ! Co to vlastně je? Je to důvod, PROČ chcete cvičit. PROČ chcete mít krásnou postavu. PROČ toho chcete dosáhnout.

Jakmile si tento důvod ujasníte a budete se držet vašeho CÍLE, tak vás tato touha bude držet na vaší cestě a každým dnem posouvat vpřed.

Musí vás to bavit

Důležitým bodem je to, aby vás to bavilo! Najděte si takovou formu cvičení, která vám bude vyhovovat. Někdo cvičí rád v posilovně na strojích a s činkami. Někdo zase cvičí rád doma s vlastní váhou. A někomu vyhovuje chodit na různé skupinové lekce, kde se může vzájemně podporovat s ostatními.

Skupinové lekce jako například kruhový trénink, pilates, jóga a další. Vyzkoušejte klidně více věcí. Díky tomu uvidíte, co vás nejvíc baví. A když vás to bude bavit, tak u toho snadněji vytrváte. Bude vás to totiž tak naplňovat, že se na dané cvičení budete vždy těšit.

Jdeme na to!

Abyste tedy úspěšně začali cvičit, tak je důležité si ujasnit váš CÍL a taky důvod, PROČ jej chcete dosáhnout. Tohle je právě to, co vás bude motivovat a udrží vás to v náročných začátcích, když budete mít touhu to vzdát. Jakmile překonáte náročné začátky, tak už víte, že je důležité vytrvat u cvičení alespoň 1 měsíc.

Díky tomu se to postupně stane vaším novým návykem. Začne vás to bavit, zamilujete si to! A to především i z toho důvodu, protože se po jakémkoli pohybu vyplavují endorfiny – hormony štěstí. Tudíž vám garantuji, že se pro vás cvičení může stát silně návykové!

K TÉMATUTestujeme nejpopulárnější dietu v Evropě. Viktor ji zkouší s 16 kilogramy nadváhy. FOTO

Navíc když uvidíte první výsledky, tak budete mít touhu pokračovat dál. A co ještě stojí za zmínku, je to, že ve dvou se to lépe táhne! Domluvte se s kamarádkou či kamarádem, že se budete ve cvičení vzájemně podporovat a motivovat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

STOP rychlému tloustnutí. Co nedělat, abychom nepřibrali?

Nejčastější chyby po cvičení. Děláte je také? Brání vám dosáhnout vysněných cílů!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Stres je způsobován čímkoli, co vede k nervozitě, k vzteku, k frustraci nebo vás činí nešťastnými. Ví se, že příliš mnoho stresu má nepříznivý vliv na lidské zdraví. Ovšem obtížné je rozpoznat, kdy už je stres škodlivý a kdy ještě prospívá. Když ho poznáte, je poměrně jednoduché s ním něco udělat. Tenhle návod vám umožní se mu postavit.
Kdo by neměl rád léto! Nejkrásnější roční období má jen několik málo vad na kráse. Tou asi největší je dotěrný hmyz. Ať už jde o všudypřítomné komáry, které nám doslova a do písmene sají krev, nenápadná, leč nebezpečná klíšťata, nebo o nenechavé mravence. Právě s mravenci se řada Čechů od pozdního jara potýká. Slovy klasika, ty potvory se vám dostanou všude. Naštěstí s nimi můžete bojovat přírodními prostředky.
Každá z nás neustále hledáme osvědčený recept na to, jak být krásná, výjimečná a atraktivní. Představa je to samozřejmě příjemná, ale jak toho vlastně nejsnáze dosáhnout? Snad nejlepší věc, kterou pro to můžeme udělat, je načerpat inspiraci od žen, které se takové už naučily být. Co takové ženy radí ostatním ženám?
Narodit se jako muž nebo žena ještě neznamená, že se tak musíte i cítit. V posledních letech o tom slýcháváme stále častěji a můžeme to chápat, i nemusíme, ale jsou lidé, kteří se vnitřně neztotožňují s žádným pohlavím. Nechtějí se škatulkovat a hrdě se k tomu hlásí. Mezi celebritami jsou tahle prohlášení stále častější. Kdo se v poslední době přiznal a kdo se cítí nebýt ani mužem, ani ženou?
Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste nevěděli, jak se rozhodnout. Dokola jste přemýšleli nad tím, jaká je ta vaše správná cesta. Taky jste si asi říkali, jestli to rozhodnutí bude opravdu z vašeho srdce. Jak tedy poznat, co doopravdy chcete a činit tak vždy správná rozhodnutí, která vychází z vašeho srdce? O tom si dnes povíme!
Jestliže jste právě absolvovala a teprve začínáte uvažovat o hledání zaměstnání, je nejvyšší čas. Možná jste si naplánovala poslední prázdniny s tím, že začnete hledat práci až v září. Ale to už může být pozdě. Některé pozice si rozeberou ti rychlejší. Počítejte totiž s tím, že proces hledání práce a nástupu do zaměstnání může trvat i několik měsíců.
Děti nutně nemusí trávit svůj volný čas hraním počítačových nebo mobilních her, které je nijak nerozvíjí. Daleko lepší je rozvíjet jejich kreativitu a motoriku s pomocí hraček, které vyplní jejich volný čas stejně dobře a u nichž si užijí stejnou porci zábavy. Těmito hračkami myslíme dětské stavebnice, které jsou mezi námi už dlouhá staletí.
Čím můžete v jakémkoli věku svoje dítě zaručeně otrávit Když budete opakovat tyhle nejhorší rodičovské hlášky. Některé z nich jste určitě slyšely od svých rodičů a nesnášely jste je v dětství a mládí také. Zkuste se jich vyvarovat. I když vás to bude občas stát úsilí a ústa na zámek.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek