Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Váš přítel má dítě? Mějte na paměti několik věcí, které vám pomůžou

Váš přítel má z předchozího vztahu dítě a vy se obáváte, zda novou situaci všichni obstojně zvládnete? Máme pro vás několik tipů, se kterými se na celou situaci můžete podívat z té lepší stránky. Co dodržet, aby to fungovalo?
přítel má dítě
Zjistili jste, že má váš přítel dítě? (zdroj foto: www.123rf.com)

22. 01. 2021

Komunikace na prvním místě

Přítel má dítě? Máte kvůli tomu obavy? Nevíte si rady? Jste z nové situace, kdy se potkáváte s jeho potomkem, nejistá? Potřebujete si dodat sílu, abyste vše dokázala vykomunikovat. Komunikace je naprosto na prvním místě. Nyní už to nebude jen zamilovanost a skvělé okamžiky ve dvou.

Pokuste se se svým partnerem probrat všechna úskalí pobytu ve třech. Všechny obavy, které v sobě držíte, se dříve nebo později stejně dostanou na světlo – a v té době již možná budou plné negativity. Pokuste se vše, co vám leží na srdci, s partnerem v klidu probrat.

Prokažte dobrou vůli

Podejte partnerovi pomocnou ruku a ukažte, že to s jeho potomkem myslíte dobře. Sice je možná nevychovaný nebo naprosto nezvládá základní slušnostní a vývojové etapy, ale pořád je to nový člověk ve vašem životě, a navíc má úzký vztah s mužem vašeho srdce, takže není vhodné na něj pohlížet přes prsty.

Zkuste se přemoci a skutečně v sobě vykřesat jiskru té nejlepší dobré vůle a vidět to dítě jako výsledek toho, v čem vyrůstalo. Neodsuzujte jej.

Dítě je třeba pochopit, ne odsoudit

Asi každé dítě na celém světě si přeje, aby jeho maminka s tatínkem byli spolu. A i když je dítě odrostlejší, stále má ve svém životě vlivem rozchodu rodičů zmatek. A právem. A proto i když se k vám nechová příliš přátelsky, je dobré si uvědomit, o co mu v prvé řadě jde.

Mnoho dětí se svým chováním snaží novou partnerku svého otce odradit a potají sní o tom, že se opět dá dohromady s vlastní mámou. Kdybyste se ocitla v kůži onoho dítěte, zřejmě byste to dělala také. Od toho jsme dospělí jedinci, abychom toto chování pochopili.

K TÉMATU  Jak o Vánocích ušetřit? Inspirujte se našimi 7 tipy

Nenechte se vylákat do pře

Mnohé maminky, když zůstanou na výchovu dítěte samy, zahořknou. A chtě nechtě své dítě naočkují tak dokonale, že se k vám otočí zády ihned při první schůzce. Nenechte se vlákat do pasti. Děti za toto chování nemohou. Nevidíte ani do situace, kterou právě prožívá jeho matka, takže odsoudit někoho není ta pravá cesta.

Místo toho nechte čas volně plynout a náznaky jedovatých šípů nechte proletět kolem, aniž by to s vámi hnulo. Kydáním špíny na matku dítěte si nikdy v životě nepomůžete – ani sobě, ani partnerovi, ani vašemu vztahu s novým dítětem ve vašem životě.

Přítel má dítě? Bude to z počátku jako na houpačce

Děti z rozvedených manželství jsou často citově nestálé a mají větší problémy si věřit a nalézt pevnou půdu pod nohama. To se promítá i do jejich psychického rozpoložení. Proto nebuďte překvapeni, když se jednou setkáte s přívětivým úsměvem a na příští schůzce to bude pořádně skřípat.

Děti se vyvíjejí a prožívají své radosti a strasti mezi svými vrstevníky. Nový vztah jejich otce je něco, s čím se musí nějakou dobu srovnávat. Zřejmě není možné chtít, aby váš vztah byl hned dokonalý.

Partnerova nejistota

Další věc, na kterou se musíte připravit. Jeho srdce patří vám, ale svému dítěti dal život. Proto pro vašeho partnera je velmi důležité, jak si s jeho potomkem sednete.

I když to na sobě možná nedá znát, rozhodně se mu uleví, když uvidí, že váš vztah neskřípe. A pokud to není úplně ono, zřejmě na partnerovi nějaký čas budete pozorovat jeho nejistotu. Je to lidské. Dejte všemu čas.

Přejeme vám, abyste k sobě našli s potomkem vašeho partnera co nejlepší cestu. A i když to ze začátku nebude úplně vypadat na přátelství, nesnižte se k pomluvám a k popichování. Držte si svůj pevný postoj: Vše bude v pořádku, vše zvládneme. Chce to jen čas a pochopení.

K TÉMATU  Láska na první pohled očima vědců. Opravdu existuje? Pravda vás asi trochu zaskočí!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Máte pocit, že váš partnerský vztah uvadá? Vyzkoušejte těchto 5 tipů, kterými si jej okořeníte

Ulevte si od nepříjemných pocitů a vzpomínek a vyřešte své milenecké vztahy. Jak na to, ulevit své psychice začít s čistým štítem?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Spodní prádlo - většina z nás ho bere jako samozřejmost. A není to špatně. Jen je nutné si alespoň někdy uvědomit, že i taková maličkost ukrývající se pod oblečením se nám výraznou měrou podílí na zdravotní kondici. Například špatně zvolená podprsenka způsobuje bolesti zad a zvyšuje riziko vzniku zánětů a bulek. A kalhotky? Pokud jsou malé, nevhodného střihu nebo z nepříjemného materiálu, vede to ke vzniku vaginálních mykóz.
Dnešní medicína dokáže vážně zázraky. Jedním z takových oborů je oftalmologie. Oční specialisté vám už zvládnou pomocí umělých nitroočních čoček zcela obnovit poškozené vidění a vrátit vás do normálního života, aniž byste musely používat brýle či kontaktní čočky. Není ale čočka jako čočka.
Pojďme na skutečnou zábavu. Víte o tom, že existuje 7 typů pánského přirození? Který z tvarů je nejoblíbenější? A který je kuriozitou? Vážené dámy, pohodlně se usaďte, jdeme se podívat na vysoce vědeckou studii o tom, jaké všemožné tvary může mít pánský pinďour!
Vietnam je turisty hojně navštěvovaný, a to zcela zaslouženě. Je to nádherná země s přátelskými lidmi, krásnou přírodou, zajímavou faunou a flórou, architekturou, historií i jídlem. Po Vietnamu můžete klidně cestovat týdny, nebo dokonce měsíce, a stále vám zůstanou neprozkoumaná místa. Co navštívit ze všeho nejdříve?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek