Pátek , 31. 05. 2024

Ferdinand

Váš přítel má dítě? Mějte na paměti několik věcí, které vám pomůžou

Váš přítel má z předchozího vztahu dítě a vy se obáváte, zda novou situaci všichni obstojně zvládnete? Máme pro vás několik tipů, se kterými se na celou situaci můžete podívat z té lepší stránky. Co dodržet, aby to fungovalo?
přítel má dítě
Zjistili jste, že má váš přítel dítě? (zdroj foto: www.123rf.com)

22. 01. 2021

Komunikace na prvním místě

Přítel má dítě? Máte kvůli tomu obavy? Nevíte si rady? Jste z nové situace, kdy se potkáváte s jeho potomkem, nejistá? Potřebujete si dodat sílu, abyste vše dokázala vykomunikovat. Komunikace je naprosto na prvním místě. Nyní už to nebude jen zamilovanost a skvělé okamžiky ve dvou.

Pokuste se se svým partnerem probrat všechna úskalí pobytu ve třech. Všechny obavy, které v sobě držíte, se dříve nebo později stejně dostanou na světlo – a v té době již možná budou plné negativity. Pokuste se vše, co vám leží na srdci, s partnerem v klidu probrat.

Prokažte dobrou vůli

Podejte partnerovi pomocnou ruku a ukažte, že to s jeho potomkem myslíte dobře. Sice je možná nevychovaný nebo naprosto nezvládá základní slušnostní a vývojové etapy, ale pořád je to nový člověk ve vašem životě, a navíc má úzký vztah s mužem vašeho srdce, takže není vhodné na něj pohlížet přes prsty.

Zkuste se přemoci a skutečně v sobě vykřesat jiskru té nejlepší dobré vůle a vidět to dítě jako výsledek toho, v čem vyrůstalo. Neodsuzujte jej.

Dítě je třeba pochopit, ne odsoudit

Asi každé dítě na celém světě si přeje, aby jeho maminka s tatínkem byli spolu. A i když je dítě odrostlejší, stále má ve svém životě vlivem rozchodu rodičů zmatek. A právem. A proto i když se k vám nechová příliš přátelsky, je dobré si uvědomit, o co mu v prvé řadě jde.

Mnoho dětí se svým chováním snaží novou partnerku svého otce odradit a potají sní o tom, že se opět dá dohromady s vlastní mámou. Kdybyste se ocitla v kůži onoho dítěte, zřejmě byste to dělala také. Od toho jsme dospělí jedinci, abychom toto chování pochopili.

K TÉMATU  Sešívané rodiny. Moje děti, tvoje děti a možná i naše děti. S jakými problémy musíte počítat?

Nenechte se vylákat do pře

Mnohé maminky, když zůstanou na výchovu dítěte samy, zahořknou. A chtě nechtě své dítě naočkují tak dokonale, že se k vám otočí zády ihned při první schůzce. Nenechte se vlákat do pasti. Děti za toto chování nemohou. Nevidíte ani do situace, kterou právě prožívá jeho matka, takže odsoudit někoho není ta pravá cesta.

Místo toho nechte čas volně plynout a náznaky jedovatých šípů nechte proletět kolem, aniž by to s vámi hnulo. Kydáním špíny na matku dítěte si nikdy v životě nepomůžete – ani sobě, ani partnerovi, ani vašemu vztahu s novým dítětem ve vašem životě.

Přítel má dítě? Bude to z počátku jako na houpačce

Děti z rozvedených manželství jsou často citově nestálé a mají větší problémy si věřit a nalézt pevnou půdu pod nohama. To se promítá i do jejich psychického rozpoložení. Proto nebuďte překvapeni, když se jednou setkáte s přívětivým úsměvem a na příští schůzce to bude pořádně skřípat.

Děti se vyvíjejí a prožívají své radosti a strasti mezi svými vrstevníky. Nový vztah jejich otce je něco, s čím se musí nějakou dobu srovnávat. Zřejmě není možné chtít, aby váš vztah byl hned dokonalý.

Partnerova nejistota

Další věc, na kterou se musíte připravit. Jeho srdce patří vám, ale svému dítěti dal život. Proto pro vašeho partnera je velmi důležité, jak si s jeho potomkem sednete.

I když to na sobě možná nedá znát, rozhodně se mu uleví, když uvidí, že váš vztah neskřípe. A pokud to není úplně ono, zřejmě na partnerovi nějaký čas budete pozorovat jeho nejistotu. Je to lidské. Dejte všemu čas.

Přejeme vám, abyste k sobě našli s potomkem vašeho partnera co nejlepší cestu. A i když to ze začátku nebude úplně vypadat na přátelství, nesnižte se k pomluvám a k popichování. Držte si svůj pevný postoj: Vše bude v pořádku, vše zvládneme. Chce to jen čas a pochopení.

K TÉMATU  Křestní jména, co se v naší zemi opravdu vyskytují. Budete se válet smíchy!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Máte pocit, že váš partnerský vztah uvadá? Vyzkoušejte těchto 5 tipů, kterými si jej okořeníte

Ulevte si od nepříjemných pocitů a vzpomínek a vyřešte své milenecké vztahy. Jak na to, ulevit své psychice začít s čistým štítem?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Těšili jste se na první společnou dovolenou v zahraničí, ale dítě tvrdošíjně odmítá vlézt do moře? S jeho obavami je nutné pracovat citlivě, ať už se jedná o roční batole nebo tříletého sviště. Podívejte se, jak si s nimi poradit, abyste nemuseli zůstat jen u hotelového bazénu.
Britská královská rodina v poslední době čelí náporu fotografů a novinářů. Na vině jsou rozpory v rodině vyvolané princem Harrym a jeho americkou manželkou, které nenechávají jednoho člena rodiny v klidu. Tedy výjimkou je královna, která se svou kabelkou nedává znát prakticky žádné emoce, co se týče tohoto tématu.  
V zahradě nám přináší radost, uklidňuje a nabíjí pozitivní energií. Zahradní jezírko vytváří příjemnou atmosféru a jeho realizace není nic těžkého. Můžete vytvořit klasický rybníček s kameny a okrasnými rostlinami, případně do něj umístit nenáročné kapry Koi. Zahradní jezírko může být ale i designově čisté a s pravidelným tvarem, jak si můžete prohlédnout v naší galerii. Které se nakonec stane srdcem vaší zahrádky?
Pokud se snažíte držet štíhlou linii, nebo jste zrovna ve fázi, kdy jste se pustili do hubnutí, určitě se přes den snažíte poctivě dodržovat všechna pravidla, aby se vaše plány jen tak nezhatily, a vy jste hezky šli svému cíli naproti. Napadlo vás ale někdy, že se ráno, klidně i nevědomky, můžete dopouštět určitých chyb, které vám cestu k vysněné postavě akorát překazí? Víme, co vám hned po probuzení zaručeně pokazí hubnutí.
Běhouny zažívají renesanci. Přispěla k tomu móda na provázkové, plošně tkaně koberce. Plní dekorativní i praktickou funkci - v kuchyni, v předsíni, na terase. Koberce jsou však mnohem širší kategorií výrobků. V současné době je možné zakoupit jak tradiční pogumované metrážové koberce do předsíně, tak elegantní koberce do stylové pracovny nebo obývacího pokoje. Zde je přehled udržitelných a estetických modelů.
Každý kolem vás se chlubí, jak jejich dítě ve dvou letech švitoří první slůvka? Nebojte se, rozhodně nebudete čekat tak dlouho! Naučte se techniku, jak své dítě rozmluvit a již ve věku 9 měsíců mít človíčka, kterému rozumíte první slůvka.
Zrovna teď je ten správný čas začít chodit do sauny. Proč? Sauna totiž umí zlepšit imunitu, a zabránit tak častému onemocnění. V neposlední řadě vám také dovede vylepšit psychiku!
Přejí si vaše děti pod stromeček chlupatého mazlíčka? Než to definitivně zavrhnete, vezměte v potaz, že "psí terapie" může příznivě ovlivnit jejich zdraví, konkrétně případné alergie i obezitu dětí. Jak je to možné?
Mnoho lidí nevěří, že vztah na dálku by mohl někdy fungovat. Možná vám to budou rozmlouvat rodiče, kamarádi, kolegové v práci – ale to nejdůležitější rozhodnutí je přeci jenom na vás. Jedno vám ale musí být jasné – nebude to vůbec nic lehkého. Můžete se ale inspirovat pár radami, které vám toto nepříjemné období vzdáleného partnera zjednoduší.
Slyšeli jste někdy o meditaci? Zkoušeli jste ji někdy praktikovat nebo ji dokonce již praktikujete? Dnešní článek bude totiž právě o ní! Pro ty z vás, kteří o meditaci slyšíte poprvé, tak pokračujte ve čtení, protože se dozvíte, jak moc vám může změnit váš život. A to pozitivně. Redukovat stres, léčit vaše tělo, cítit se klidně, cítit se radostně a spoustu dalších benefitů!
V sobotu si dopřejte nějakou aktivitu a pohyb, v neděli potom relaxujte. Co dalšího se objeví o víkendu? Horoskop krásy a duševního zdraví pro vás připravila astroložka Naďa Šmídová.
Přizpůsobte koupelnu vašim představám. Koupelnové baterie pro umyvadla mohou mít dnes téměř jakýkoli design. Trendy je matné černé zpracování nebo LED žárovky, které osvětlují proud vody.

Výběr článků

Od března, kdy princezna Kate oznámila svou diagnózu rakoviny, veřejnost netrpělivě očekává její návrat. Podle důvěryhodných zdrojů však princezna zůstane mimo oči veřejnosti nejméně do konce letošního roku, což vyvolává zklamání mezi jejími příznivci. Tisíce lidí budou muset čekat na jakýkoliv náznak zlepšení jejího zdravotního stavu.
Mnoho z nás trpí nějakou vadou zraku, nejčastěji se však jedná o krátkozrakost či dalekozrakost, tudíž je korekce zraku pro mnoho lidí téma, které musejí řešit. Co je však lepší – brýle nebo kontaktní čočky?

Nepřehlédněte

Mnoho mužů i žen od pěstování masožravek odradí to, že jsou náročné na péči a je nutné je pravidelně krmit. To však není pravda. Masožravá rostlina nepotřebuje nic víc než jiná obyčejná pokojová rostlina.
Přemýšlíte o soukromé školce pro vaše dítě? Dnes se podíváme na výhody a nevýhody soukromých školek. Prozkoumáme výhody jako individuální přístup a zaměření na specifické potřeby dítěte, stejně jako možné překážky, které mohou v soukromých školkách vzniknout. Čemu dáte nakonec přednost státní školce, nebo soukromé? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek