Úterý , 04. 10. 2022

František

Váš přítel má dítě? Mějte na paměti několik věcí, které vám pomůžou

Váš přítel má z předchozího vztahu dítě a vy se obáváte, zda novou situaci všichni obstojně zvládnete? Máme pro vás několik tipů, se kterými se na celou situaci můžete podívat z té lepší stránky. Co dodržet, aby to fungovalo?
přítel má dítě
Zjistili jste, že má váš přítel dítě? (zdroj foto: www.123rf.com)

22. 01. 2021

Komunikace na prvním místě

Přítel má dítě? Máte kvůli tomu obavy? Nevíte si rady? Jste z nové situace, kdy se potkáváte s jeho potomkem, nejistá? Potřebujete si dodat sílu, abyste vše dokázala vykomunikovat. Komunikace je naprosto na prvním místě. Nyní už to nebude jen zamilovanost a skvělé okamžiky ve dvou.

Pokuste se se svým partnerem probrat všechna úskalí pobytu ve třech. Všechny obavy, které v sobě držíte, se dříve nebo později stejně dostanou na světlo – a v té době již možná budou plné negativity. Pokuste se vše, co vám leží na srdci, s partnerem v klidu probrat.

Prokažte dobrou vůli

Podejte partnerovi pomocnou ruku a ukažte, že to s jeho potomkem myslíte dobře. Sice je možná nevychovaný nebo naprosto nezvládá základní slušnostní a vývojové etapy, ale pořád je to nový člověk ve vašem životě, a navíc má úzký vztah s mužem vašeho srdce, takže není vhodné na něj pohlížet přes prsty.

Zkuste se přemoci a skutečně v sobě vykřesat jiskru té nejlepší dobré vůle a vidět to dítě jako výsledek toho, v čem vyrůstalo. Neodsuzujte jej.

Dítě je třeba pochopit, ne odsoudit

Asi každé dítě na celém světě si přeje, aby jeho maminka s tatínkem byli spolu. A i když je dítě odrostlejší, stále má ve svém životě vlivem rozchodu rodičů zmatek. A právem. A proto i když se k vám nechová příliš přátelsky, je dobré si uvědomit, o co mu v prvé řadě jde.

Mnoho dětí se svým chováním snaží novou partnerku svého otce odradit a potají sní o tom, že se opět dá dohromady s vlastní mámou. Kdybyste se ocitla v kůži onoho dítěte, zřejmě byste to dělala také. Od toho jsme dospělí jedinci, abychom toto chování pochopili.

K TÉMATU  Rozvodové řízení aneb 4 tipy, jak se v klidu rozvést

Nenechte se vylákat do pře

Mnohé maminky, když zůstanou na výchovu dítěte samy, zahořknou. A chtě nechtě své dítě naočkují tak dokonale, že se k vám otočí zády ihned při první schůzce. Nenechte se vlákat do pasti. Děti za toto chování nemohou. Nevidíte ani do situace, kterou právě prožívá jeho matka, takže odsoudit někoho není ta pravá cesta.

Místo toho nechte čas volně plynout a náznaky jedovatých šípů nechte proletět kolem, aniž by to s vámi hnulo. Kydáním špíny na matku dítěte si nikdy v životě nepomůžete – ani sobě, ani partnerovi, ani vašemu vztahu s novým dítětem ve vašem životě.

Přítel má dítě? Bude to z počátku jako na houpačce

Děti z rozvedených manželství jsou často citově nestálé a mají větší problémy si věřit a nalézt pevnou půdu pod nohama. To se promítá i do jejich psychického rozpoložení. Proto nebuďte překvapeni, když se jednou setkáte s přívětivým úsměvem a na příští schůzce to bude pořádně skřípat.

Děti se vyvíjejí a prožívají své radosti a strasti mezi svými vrstevníky. Nový vztah jejich otce je něco, s čím se musí nějakou dobu srovnávat. Zřejmě není možné chtít, aby váš vztah byl hned dokonalý.

Partnerova nejistota

Další věc, na kterou se musíte připravit. Jeho srdce patří vám, ale svému dítěti dal život. Proto pro vašeho partnera je velmi důležité, jak si s jeho potomkem sednete.

I když to na sobě možná nedá znát, rozhodně se mu uleví, když uvidí, že váš vztah neskřípe. A pokud to není úplně ono, zřejmě na partnerovi nějaký čas budete pozorovat jeho nejistotu. Je to lidské. Dejte všemu čas.

Přejeme vám, abyste k sobě našli s potomkem vašeho partnera co nejlepší cestu. A i když to ze začátku nebude úplně vypadat na přátelství, nesnižte se k pomluvám a k popichování. Držte si svůj pevný postoj: Vše bude v pořádku, vše zvládneme. Chce to jen čas a pochopení.

K TÉMATU  Dětské stavebnice rozvíjí motoriku i kreativitu. Podle čeho ji vybírat?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Máte pocit, že váš partnerský vztah uvadá? Vyzkoušejte těchto 5 tipů, kterými si jej okořeníte

Ulevte si od nepříjemných pocitů a vzpomínek a vyřešte své milenecké vztahy. Jak na to, ulevit své psychice začít s čistým štítem?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Výběrem svatebních šatů stráví mnoho nevěst i několik týdnů. Patříte k těm, které se nemohou rozhodnout? Nechte se inspirovat módními trendy roku 2022 a možná najdete, co hledáte.
Obyvatelé hlavního města mají nyní další možnost využít přelomového tréninku pomocí elektrické stimulace svalů (EMS), který umožňuje náležitě procvičit 90 procent svalů v těle za pouhých 20 minut. Společnost BodyBody, která tuto unikátní formu péče o tělo nabízí, otevřela v Praze na Karlově náměstí své šesté pražské studio. V České republice je celkem dvanáct BodyBody studií.
Máme tu začátek nového roku 2021 a určitě si spoustu z vás dalo nějaké předsevzetí! Například začít cvičit, jíst zdravěji, chodit na procházky, myslet více pozitivně, být lepší přítelkyní či přítelem či být lepším rodičem. Vaše předsevzetí se mohou lišit, ale stejně vás všechny něco spojuje. A to to, že jich chcete dosáhnout! Proto vám v tomto článku zmíníme 3 důležité kroky, jak na to. A věřte, že pokud se těchto kroků budete držet, tak máte vyhráno.
Chtěla byste začít meditovat? Láká vás být o samotě jen se svými nejniternějšími myšlenkami a touhami? Ale jak na to? Možná si připadáte jako Liz Gilbertová z románu Jíst, meditovat, milovat, která věděla přesně, jak na to, ale nedokázala se správně naladit. Nebojte, poradíme vám jak a kde s meditací začít krok za krokem.
Lidé jsou různí a někteří mají prostě potřebu se zviditelňovat za každou cenu. Uznání široké veřejnosti si lze získat různými způsoby, na světě je velká spousta lidí, co udělá téměř všechno jen pro to, aby se o nich psalo či mluvilo. Zápis do Guinessovy knihy rekordů jistě jistým úspěchem je, stačí vlastně jen vyniknout a být nejlepší. A je docela jedno v čem.
O zdravém stravování slýcháme ze všech stran. Jak je to důležité pro naše zdraví i tělo jako takové. Jenže už nikde se nemluví o tom, jaké konkrétní potraviny zařadit do jídelníčku, respektive jaké konkrétní potraviny nám skutečně prospívají a nejsou na škodu. Proto vám přinášíme tip - je jím quinoa, což je obilovina, ze které se připravuje kupříkladu mouka, polévka nebo také pivo.

Nepřehlédněte

Jak šetřit s vodou? Běžná otázka, na kterou chce znát tolik lidí odpověď. Úspěch ale tkví ve dvou věcech, a sice ve změně svých návyků a v investování do spotřebičů, které s vodou zachází opatrně. A jedním z těchto spotřebičů je myčka na nádobí. Pokud ještě ve vaší kuchyni nedominuje, prozraďme si, jak takovou myčku na nádobí vybrat?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek