Úterý , 04. 10. 2022

František

Suchý šampon. Jaké zázraky s ním můžete dělat? Který si zvolit a jak s ním správně zacházet, aby byl výsledek opravdu dokonalý?

Suchý šampon, to je pomocník mnoha z nás, o kterém jste už jistě slyšely. Jak s ním ale pracovat, aby se skutečně stal vaším přítelem do nepohody? Naučte se to!
Jak používat suchý šampon?
zdroj: 123RF.com

Jak správně postupovat

Možná nevíte, ale hlavní účinek suchých šamponů spočívá v pohlcení přebytečného mazu z vlasů a pokožky hlavy. Se šamponem je třeba zacházet správně, aby vše opravdu fungovalo, jak má. Někdy můžete mít pocit, že  jsou vaše vlasy po použití suchého šamponu jakoby nalakované. Suchý šampon stejně tak může na vlasech zanechat matný vzhled či bílé stopy. Tohle řeší většinou tmavovlásky. První zásadou tedy je, přečíst si dobře návod na přípravku a držet se ho. Večer šampon nezapomeňte důkladně vyčesat z vlasů.

Když chcete větší objem

Úspora času je jednou z výhod použití suchého šamponu. Během chvilky máte vlasy krásné jako po umytí běžným šamponem. Suchý šampon ale může pomoci ještě více. Třeba vyladit vzhled jinak zplihlých vlasů, odstranit z vlasů mastnotu a dodat jim větší objem. Některé se dají dokonce používat i po umytí vlasů klasickým šamponem. Na tohle ale pozor. Ne všechny přípravky jsou k tomu určené. Odborníci radí vyzkoušet si efekt konkrétního suchého šamponu nejprve nanečisto.

Rozhodně ne každý den!

Méně je více a opatrnost se vyplácí. Suché šampony určitě nepoužívejte denně. Mezi jednotlivými mytími dělejte pauzu minimálně jeden den a vždy dbejte na opravdu důkladné vyčesání. V opačném případě se vám budou ve vlasech a na pokožce hromadit zbytky přípravku. To vede následně k podráždění pokožky. Vlasy se více lámou, ztrácí lesk a přirozenou vitalitu. To jistě nechcete.

Víte, které šampony si vybrat?

Obchody nabízí nepřeberné množství přípravků. Vybrat si z nich není snadné. Ideální jsou šampony s přírodním složením, bez obsahu alkoholu a chemických složek. Ty jsou pro vlasy škodlivé. Naučíte-li se suché šampony správně používat, jistě se při péči o vlasy rázem stanou vašimi oblíbenými pomocníky.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.
Během pandemie začali lidé trávit o 30 procent více volného času u mobilů a počítačů. Aktuálně to jsou čtyři hodiny a dvanáct minut denně u smartphonu a další čtyři hodiny před monitorem. Tato 'nálož' má své důsledky. Čekárny očních lékařů praskají ve všech. Nechcete-li se k pacientům přidat, neignorujte varovné signály. Naučte se potížím předcházet a řešte je.
Podle statistik nejen u nás, ale i v Evropě, žije každé desáté dítě v nové rodině, kde je pouze jeden rodič jejich vlastní. Často tam žijí s nevlastními sourozenci, nebo se s nimi setkávají v rámci různých programů a dohod rozvedených rodičů o víkendech, prázdninách či svátcích. Společné soužití takové rodiny není zpočátku vůbec jednoduché.
Ve světě stále více posedlém zdravím vzkvétá trh s fitness technologiemi. Ať už jste v tělocvičně nebo si v sobotu ráno jen tak běžně zaběhnete po místním parku, každý chce mít na ruce fitness tracker, který zaznamenává jeho data. Nebuďte však na omylu, fitness trackery nejsou vymyšleny jen pro běžce a vášnivé návštěvníky tělocvičny.
Některé z nás se při pojmech „povinné ručení“ a „havarijní pojištění“ jen zatočí hlava při představě, že bychom si jej měly sjednávat samy. Návštěva pojišťoven, porovnání, co nám na přepážkách bylo nabídnuto, ale hlavně: pamatovat si údaje o našem autě. Jenže takto už to dávno neprobíhá! Dnes se pojistíte online, z pohodlí domova. Potřebovat budete jen osobní doklady, velký technický průkaz a několik minut svého času.
Bohémské vlny a sexy kudrliny. Přesně to je dvojice, která se ve světě vlasových trendů snad pokaždé setkává s úspěchem. A aby ne. Vlnky představují určitou dávku divokosti, zatímco kudrliny dokážou být sexy a roztomilé zároveň. Jak podpořit přirozenou krásu vln nebo se postarat o to, abyste se místo rovných vlasů chlubila půvabnými loknami? Přesně na to se podíváme.
Lidé by si vzájemně v nouzi měli pomáhat, i přesto však je na světě mnoho případů, kdy člověku či zvířeti v ohrožení života nikdo pomoc neposkytnul. Doba je čím dál hektičtější a lidé si již méně všímají toho, co se okolo nich děje. Často bývají i lhostejní vůči negativním situacím, do kterých raději nechtějí zasahovat, aby sami nebyli ohroženi.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek