Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

Suchý šampon. Jaké zázraky s ním můžete dělat? Který si zvolit a jak s ním správně zacházet, aby byl výsledek opravdu dokonalý?

Suchý šampon, to je pomocník mnoha z nás, o kterém jste už jistě slyšely. Jak s ním ale pracovat, aby se skutečně stal vaším přítelem do nepohody? Naučte se to!
Jak používat suchý šampon?
zdroj: 123RF.com

Jak správně postupovat

Možná nevíte, ale hlavní účinek suchých šamponů spočívá v pohlcení přebytečného mazu z vlasů a pokožky hlavy. Se šamponem je třeba zacházet správně, aby vše opravdu fungovalo, jak má. Někdy můžete mít pocit, že  jsou vaše vlasy po použití suchého šamponu jakoby nalakované. Suchý šampon stejně tak může na vlasech zanechat matný vzhled či bílé stopy. Tohle řeší většinou tmavovlásky. První zásadou tedy je, přečíst si dobře návod na přípravku a držet se ho. Večer šampon nezapomeňte důkladně vyčesat z vlasů.

Když chcete větší objem

Úspora času je jednou z výhod použití suchého šamponu. Během chvilky máte vlasy krásné jako po umytí běžným šamponem. Suchý šampon ale může pomoci ještě více. Třeba vyladit vzhled jinak zplihlých vlasů, odstranit z vlasů mastnotu a dodat jim větší objem. Některé se dají dokonce používat i po umytí vlasů klasickým šamponem. Na tohle ale pozor. Ne všechny přípravky jsou k tomu určené. Odborníci radí vyzkoušet si efekt konkrétního suchého šamponu nejprve nanečisto.

Rozhodně ne každý den!

Méně je více a opatrnost se vyplácí. Suché šampony určitě nepoužívejte denně. Mezi jednotlivými mytími dělejte pauzu minimálně jeden den a vždy dbejte na opravdu důkladné vyčesání. V opačném případě se vám budou ve vlasech a na pokožce hromadit zbytky přípravku. To vede následně k podráždění pokožky. Vlasy se více lámou, ztrácí lesk a přirozenou vitalitu. To jistě nechcete.

Víte, které šampony si vybrat?

Obchody nabízí nepřeberné množství přípravků. Vybrat si z nich není snadné. Ideální jsou šampony s přírodním složením, bez obsahu alkoholu a chemických složek. Ty jsou pro vlasy škodlivé. Naučíte-li se suché šampony správně používat, jistě se při péči o vlasy rázem stanou vašimi oblíbenými pomocníky.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nastoupili jste na mateřskou dovolenou a přemýšlíte, jak si aspoň něco málo přivydělat k dobru? Nebo v hlavě nosíte už nějakou dobu podnikatelský plán, na který je najednou více času než kdy dřív? Podnikání na mateřské není tabu a není to ani nic nereálného. Dnes se jedná o zcela běžnou věc.  
Tak rádi byste se zvedli z posteli a šli se do něčeho pustit! Chtěli byste jít cvičit, učit se do školy, uklidit anebo na něčem pracovat, ale tak moc se vám nechce! Hlavou se vám neustále honí, jak jste líní. V myšlenkách přemýšlíte dokola nad tím, co s tou leností máte udělat. Poznáváte se v tom? Pak je tento článek pro vás jak ušitý na míru. Přečtěte si celý článek a uvidíte, že se vám lenosti podaří zbavit jednou provždy!
Grill párty, ale i tradiční české opékání se těší stále větší popularitě! Není tak divu, že se mění i zvyklosti ohledně vybavení letních teras či pergol. V současné době zde už nenajdete jen pohodlné posezení pro rodinu a přátele, ale i další kusy praktického nábytku, které poskytují cenný úložný prostor na věci, které je vhodné mít při trávení volného času venku po ruce.
Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.
Termín mamahotel se používá hlavně pro syny, kteří bydlí u svých matek či rodičů dlouho, samostatně vydělávají, nicméně na vedení domácnosti se příliš nepodílejí. Ale i mladé slečny mohou svým dlouhodobým bydlením s rodiči plnit definice mamahotelu. Kdy je ten správný čas dětem naznačit, že se mají stěhovat a mamahotel končí? A naopak, není příliš brzy, když chtějí odejít ve 20?
Poslední schůzku s Nelou pojala koučka Marcela Hlaváčková poněkud netradičně. A podle očekávání z ní měla její klientka velkou radost. Proč? To se dočtete na řádcích níže.
Sedavé zaměstnání se bezpochyby vždy nějak odrazí na našem zdraví. Nejde jen o stav páteře a celých zad, ale mohou se objevit i zdravotní potíže rukou od jejich nevhodné a dlouho neměnné pozice. Zároveň trpí vaše klouby, můžete mít větší sklony k nadváze. Zkuste se tedy zamyslet nad tím, jestli i když musíte pracovat, nešlo by se vždy třeba po hodině práce na chvilku protáhnout a svému tělu trochu ulevit.
Trávíte-li pracovní dobu z velké části přikováni k monitoru či displeji mobilu, může to mít negativní vliv na váš zrak. Zvláště pokud i volný čas vyplňujete sledováním sociálních sítí, surfováním po internetu nebo sledováním televize, vaše oči příliš často ostří na blízkou vzdálenost, což pro ně není přirozené. Může to vést k různým komplikacím od svědění a podráždění očí přes rozmazané vidění až po akomodační křeč. Na otázky odpovídá MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize Praha.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek