Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Suchý šampon. Jaké zázraky s ním můžete dělat? Který si zvolit a jak s ním správně zacházet, aby byl výsledek opravdu dokonalý?

Suchý šampon, to je pomocník mnoha z nás, o kterém jste už jistě slyšely. Jak s ním ale pracovat, aby se skutečně stal vaším přítelem do nepohody? Naučte se to!
Jak používat suchý šampon?
zdroj: 123RF.com

Jak správně postupovat

Možná nevíte, ale hlavní účinek suchých šamponů spočívá v pohlcení přebytečného mazu z vlasů a pokožky hlavy. Se šamponem je třeba zacházet správně, aby vše opravdu fungovalo, jak má. Někdy můžete mít pocit, že  jsou vaše vlasy po použití suchého šamponu jakoby nalakované. Suchý šampon stejně tak může na vlasech zanechat matný vzhled či bílé stopy. Tohle řeší většinou tmavovlásky. První zásadou tedy je, přečíst si dobře návod na přípravku a držet se ho. Večer šampon nezapomeňte důkladně vyčesat z vlasů.

Když chcete větší objem

Úspora času je jednou z výhod použití suchého šamponu. Během chvilky máte vlasy krásné jako po umytí běžným šamponem. Suchý šampon ale může pomoci ještě více. Třeba vyladit vzhled jinak zplihlých vlasů, odstranit z vlasů mastnotu a dodat jim větší objem. Některé se dají dokonce používat i po umytí vlasů klasickým šamponem. Na tohle ale pozor. Ne všechny přípravky jsou k tomu určené. Odborníci radí vyzkoušet si efekt konkrétního suchého šamponu nejprve nanečisto.

Rozhodně ne každý den!

Méně je více a opatrnost se vyplácí. Suché šampony určitě nepoužívejte denně. Mezi jednotlivými mytími dělejte pauzu minimálně jeden den a vždy dbejte na opravdu důkladné vyčesání. V opačném případě se vám budou ve vlasech a na pokožce hromadit zbytky přípravku. To vede následně k podráždění pokožky. Vlasy se více lámou, ztrácí lesk a přirozenou vitalitu. To jistě nechcete.

Víte, které šampony si vybrat?

Obchody nabízí nepřeberné množství přípravků. Vybrat si z nich není snadné. Ideální jsou šampony s přírodním složením, bez obsahu alkoholu a chemických složek. Ty jsou pro vlasy škodlivé. Naučíte-li se suché šampony správně používat, jistě se při péči o vlasy rázem stanou vašimi oblíbenými pomocníky.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.
Se správnou pozorností věnovanou detailům a barvám, které si vyberete, může boho vypadat super elegantně. Místnosti s tlumenou nebo neutrální základní paletou s několika divokými vzory jsou často naprosto ohromující a vypadají neuvěřitelně elegantně! Ať už se vydáte jakoukoli cestou, interiéry boho jsou ideální pro dosažení tohoto útulného a příjemného pocitu.
Podzim je tady. Cítíme to nejen ve vzduchu, ale také to vidíme - listy stromů se začínají zbarvovat a okenní parapety opouští letní rostliny, které je třeba zazimovat. Jelikož jsou nyní okenní parapety prázdné, je načase je něčím oživit. Pojďme si zmínit několik rostlin, které vydrží i chladné podzimní dny.  
Při putování lesy a přírodou narazíte na celou spoustu bylinek a rostlin. Na co však narazíte pouze při podobném putování Afrikou je takzvaný čertův dráp neboli harpagofyt či také ďáblův spár nebo čertovo kopyto. Přesně tak se říká rostlině, která je mnohými označována za zázrak přírody.

Nepřehlédněte

Mladých a talentovaných autorů nebo autorek není nikdy dost. Jednou z nich je i Kristýna Freiová, která je absolventkou Literární akademie. Ta na sebe nedávno upozornila vydáním své již druhé knihy. Ta se jmenuje Nesmrtelný hrabě a je volným pokračováním jejího debutu knihy Galilejec. Kniha je plná fantastických příběhů, ale zamýšlí se také nad podstatnými životními otázkami.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek