Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2024: Den třetí

Včerejší den na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary nabídl bohatý program s filmovými premiérami, setkáními a kulturními událostmi. Herečka Iva Janžurová se představila na premiéře dokumentu Janžurka, která přilákala pozornost filmových nadšenců. Podívejte se na to, co se odehrálo za kulisy jednoho z nejvýznamnějších filmových festivalů ve střední Evropě.
Festival
Dojatá Iva Janžurová s dcerou po premiéře filmu Janžurka.

01. 07. 2024

01. 07. 2024

Události včerejšího dne na Karlovarském filmovém festivalu

Včerejší den na Karlovarském filmovém festivalu (MFFKV) přinesl bohatý program plný kulturních událostí a zajímavých setkání.

Karlovarský festival s Ivou Janžurovou

V neděli od 14:00 se v Karlovarském městském divadle konala premiéra dokumentu Janžurka, kterou zahájila herečka Iva Janžurová společně s dalšími členy delegace. Tento dokument představuje hluboký pohled na umělecký příběh a život Ivy Janžurové, která je neodmyslitelně spojena s českým filmem a divadlem. Její přítomnost dodala události osobní a umělecký rozměr, který ocenili všichni přítomní diváci a filmoví nadšenci.

Významní hosté a filmové premiéry

Ve Velkém sále festivalu se od 11:00 konala premiéra dokumentárního snímku “Architektura ČSSR 58–89”, který přiblížil pohled režiséra Jana Zajíčka a rappera Vladimira 518. Odpoledne pak ve stejném sále proběhla projekce filmu “Mr. Kneff” od světově proslulého režiséra Stevena Soderbergha, který je jedním z hlavních tahounů kafkovské programové sekce festivalu.

Hyperrealistický dokument a světové premiéry

Večer byl věnován zvláštnímu uvedení hyperrealistického dokumentu “Real” o válce na Ukrajině, který představil sám protagonista a režisér Oleh Sencov v Malém sále od 18:00. Současně se ve stejný čas konala premiéra filmu “Když slunce vyhasne” islandského tvůrce Rúnara Rúnarssona v Kině Čas.

Diskuse a besedy s tvůrci

Návštěvníci měli možnost zúčastnit se diskusí s českými filmovými tvůrci v Domě ČT, kde se probíraly témata současného českého filmu. Odpoledne pak proběhly besedy s tvůrci filmů “Vlny” a “Mord” na Mlýnské kolonádě, které předcházely večerní světové premiéře filmu “Mord” ve Velkém sále.

Zábava a kultura ve večerních hodinách

V KVIFF.TV Parku se konaly různé kulturní akce, včetně talk show a kvízu s hercem Oskarem Hesem. Večer pokračoval tradičním mixem DJs, drinků a živé hudby v Mattoni Life Baru, kde vystoupili Richard Krajčo a Bert & Friends.

K TÉMATU  Jak se mají finalisté prvního ročníku Superstar?

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary: Den druhý

Zdroje článku:
Doporučujeme

No results found.

sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Čím to, že některým ženám se v zaměstnání tak daří a jiným nikoli? Svou roli hraje řada faktorů, mezi něž bezpochyby patří osobnostní rysy, rodinné zázemí, dosažené vzdělání a - ano, přiznejme si to - také trocha štěstí. I štěstí je ale třeba vyjít vstříc a jednou z cest, které vedou správným směrem, je kvalitní MBA vzdělání. Proč?
Vánoční svátky má snad každý rád! Vždyť se během nich jenom odpočívá, sledují se pohádky neustále jdoucí v televizi, také se pořád jí a rozdávají se dárky. Navíc jsou Vánoce dny, během kterých trávíme svůj čas s rodinou a všemi, na kterých nám záleží. Nebo přinejmenším doufáme, že máte o svátcích přesně takovou pohodu.
Skalka je ta část zahrady, se kterou si vyhrajete nejvíc. Tento prvek zahradní architektury napodobuje přirozenou skalní kompozici. Je na vás, kolik prostoru skalce dáte a jak velké kameny zvolíte. Stejně tak, jaké rostliny nebo přímo stromky zde zasadíte. Udělejte si ji podle svého!
Zahalte se do tepla a vydejte se s námi na lednové dobrodružství plné venkovních aktivit vhodných pro všechny věkové kategorie! Bez ohledu na věk si můžete užít odpoledne při sáňkování, procházky v zasněženém lese či stavbu sněhuláka. Připravte se na lednovou zábavu a objevte radost z aktivit pod širým nebem.
Obujte si své Manolo Blahnik, protože holky jsou zpět. Druhá série „A jak to bylo dál...“ je stále v našich myslích (díky návratu Samanthy Jones), ale už teď se nemůžeme dočkat, jaké nové drama třetí série přinese.
Může sýr přivolat noční můry? A jak je to s kořeněnými jídly? Dejte si pozor na to, co jíte. Váš spánek i sny totiž může ovlivnit nevhodná strava. Pokud se v noci převalujete nebo máte problém zabrat, vina může být i v jídle.
Odolný přírodní materiál, který provází člověka odjakživa. Kůže v interiéru znamená pro mnohé sedačku nebo křeslo, ale její využití je velice rozmanité. Kromě jejího praktického využití je totiž perfektním materiálem pro nejrůznější dekorace i originální nábytek. Pokud milujete retro nebo vintage styl, nějaký ten kousek kůže si určitě najde cestu i k vám domů.
Silná intuice, opakující se sny nebo déja vu. To vše jsou údajně známky reinkarnace. Tedy toho, že žijete už "několikátý" život. Znamená to, že se vaše duše vrací znovu v jiné životní formě. Věříte nebo nevěříte?
Možná i u sebe můžete s nástupem zimy pozorovat přeměnu svých rukou. Najednou někam zmizí hebká a na dotyk příjemná pokožka a ruce se stanou nevzhlednými a drsnými. Z kůže se mohou olupovat drobné šupinky, může praskat a některá místa mohou být bolestivá na dotyk. Co si s tím tedy počít?
Vibrátory, nevibrační penisy, afrodiziaka, lubrikační gely, masážní oleje. Mnoho žen si stále myslí, že nic takového nepotřebuje, pokud žije v dobrém partnerském vztahu. Ale položme si otázku, zda po každodenním spěchu a stresu máme často chuť na sex. Možná jsou to právě tyto erotické pomůcky, které mohou zlepšit kvalitu společně prožitých intimních okamžiků.
Stává se vám, že dojíte své jídlo, ale i poté máte zase hlad? Spoustu lidí dojí svou porci, ale i tak je přepadnou chutě dát si ještě něco dalšího. Anebo je přes den stále honí mlsná a snědli by vše, co mají na očích. Čím to vlastně je? A jak se toho ukrutného pocitu hladu a chutí zbavit? Pokračujte ve čtení článku a získáte tak odpovědi na vaše otázky.
Nákup obleku nepodceňujte. Musí vám padnout jako ulitý, jinak působí nevkusně. Na co si při nákupu dávat pozor? Připravili jsme pro vás 6 tipů. Svému muži dejte ty nejlepší rady.

Výběr článků

I když se nacházíme v druhé polovině roku 2020 a i když se už začíná mluvit o trendech příštího roku, pozastavme se nad tím, co se nosí právě letos. Stravte tak poslední měsíce roku v nejstylovějších modelech, které jsou aktuálně in.
Nespavost (insomnie) není v současné době nic výjimečného. Podle statistik poruchami spánku trpí až 40% populace. Příčin může být mnoho, od vedlejších účinků léků až po stres.
Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.

Nepřehlédněte

Pořád šetříte a nic neušetříte? Nebo snad nemáte z čeho šetřit, ačkoliv nevyděláváte úplně málo? V tom případě vám chybí finanční gramotnost. Že ani nevíte, co to je? V tom případě vám prozradíme, že je to to, co vás ve škole bohužel nenaučili.
Práva a povinnosti plynoucí z práce ve státní svátek jsou pro mnoho zaměstnanců, ale i zaměstnavatelů stále velkou neznámou. Jak je to s prací ve svátek? Co když je směna přes půlnoc nebo je někdo zaměstnaný na dohodu? Doplňte si informace.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek