Sobota , 02. 07. 2022

Patricie

10 podivných věcí, které dělá vaše kočka. Víte proč?

Máte doma kočku? Pak určitě budete souhlasit, že nad jejím chováním někdy zůstává rozum stát.

14. 07. 2020

Proč začne vaše kočka z ničeho nic zběsile pobíhat po celém bytě nebo ji najdete spát v prázdné krabici, přestože má svůj vlastní pelíšek? Jak uvidíte, vysvětlení není v mnoha případech až tak složité.

1. Oddechuje v malých prostorech

Jakmile kočka spatří prázdnou krabici, tašku nebo skleněnou mísu (čím menší, tím lepší), s velkou pravděpodobností se do ní pokusí nacpat a uložit ke spánku. Přitom se opodál nachází její luxusní pelíšek a vedle něj gauč. Vysvětlení je prosté – v menších prostorách se kočka cítí bezpečněji než na „otevřeném prostranství“. Její kočičí předkové si totiž pro spánek vybírali právě stísněná zákoutí, aby unikli zrakům predátorů.   

2. Masíruje vás tlapkami

Koťata „přešlapováním“ stimulují mléčné žlázy matky během kojení a toto chování jim zřejmě vydrží až do dospělosti. Když vám tedy kočka vyskočí na břicho a začne vás usilovně „hníst“ tlapkami, znamená to, že je spokojená a cítí se v bezpečí. Zároveň si tak „načechrává“ místečko, na kterém se chystá uvelebit.

3. Vrní

Kolem vrnění se vznáší spousta otazníků. Kočka podle všeho nejčastěji vrní, protože je spokojená, například když ji hladíte nebo krmíte. Předením ale může vyjadřovat i negativní pocity jako strach či zlost. Podle vědců by frekvence vrnění, která se nachází v rozsahu 25-150 Hz, údajně mohla kočkám pomáhat hojit jejich tkáně.    

4. Nosí vám nevhodné dárky

Vaši kočku krmíte třikrát denně, a přesto vás někdy přede dveřmi překvapí mrtvá myš nebo pták? Ve skutečnosti byste neměli být znechucení, ale poctění. Kočky se totiž v divočině dělí o přebytečnou kořist pouze se členy své rodiny. Když vám přinesou mrtvé zvíře, vlastně vám tím naznačují, že patříte do jejich klanu. Proto je důležité, abyste ovládli emoce a malého lovce pochválili.  

K TÉMATUZ pekla štěstí. Neuvěřitelné momenty, které zachytila kamera. Nikomu se nic nestalo!

5. Má nenadálý výbuch energie

Když kočka začne z ničeho nic tryskem pobíhat po bytě (a někdy i po stěnách), nepokouší se vás tím přivést k šílenství. Jenom chce vybít nahromaděnou energii, které má zejména jako kotě nadbytek. K tomuto „bláznění“ také často dochází v noci. Kočičí předci totiž den obvykle trávili odpočinkem a na lov vyráželi až po setmění.

 6. Otírá se o vás hlavičkou

Tímto roztomilým gestem si vás ve skutečnosti značkuje jako svůj „majetek“. Kočky totiž mají na obličeji žlázy, kterými zanechávají pachové stopy na všem, o co se otřou. Hlavičkováním se kočka rovněž snaží upevňovat pouta důvěry mezi ní a vámi. Nebo si chce jednoduše vydobýt vaši pozornost.

7. Usadí se na čemkoliv, co zrovna používáte

Proč si kočka umíní, že ze všech míst v bytě je nejpohodlnější zrovna váš notebook nebo rozečtená kniha? Dobře totiž ví, že okamžitě odtrhnete oči od obrazovky a začnete se jí věnovat. Notebook ji navíc může lákat k posezení tím, že vydává příjemné teplo.

8. Pije tekoucí vodu z kohoutku

Málokterá kočka odolá otevřenému vodovodnímu kohoutku (a to i za cenu možného pádu do vany plné vody). Kočky totiž mají z přírody zafixované, že tekoucí voda obsahuje méně bakterií než stojatá, a je tedy bezpečnější.

9. Přežvykuje rostliny

Kočky okusují trávu či jiné rostliny, protože jsou přirozeným kartáčem pro trávicí trakt. Někdy mohou přežvykovat rostliny čistě ze zvědavosti nebo proto, abyste si jich začali všímat.

10. Má panickou hrůzu z okurek

Videí koček vyskakujících metr nad zem, sotva za sebou spatří okurku, je plný internet. Proč ale kočky takto přehnaně reagují zrovna na neškodný kus zeleniny? Podle některých vědců může být důvodem podlouhlý tvar okurky, který připomíná hada. Kočičí instinkt jim proto velí držet se od možného nebezpečí co nejdál. Jiní tvrdí, že kočku vystraší jakýkoliv neobvyklý předmět, který se náhle objeví v její blízkosti.

K TÉMATUV hlavní roli kočky! Domácí mazlíčci jsou zdrojem radosti a dokáží nás také pěkně pobavit. Podívejte se na vtipné kočičí momenty!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nejlepší psí kousky, které vás pobaví. Domácí mazlíčci nás umí pořádně rozesmát

V hlavní roli kočky! Domácí mazlíčci jsou zdrojem radosti a dokáží nás také pěkně pobavit. Podívejte se na vtipné kočičí momenty!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ačkoli menstruace občas bývá nepříjemná, je přirozenou součástí našeho života, která je důležitá pro naše zdraví i schopnost početí. Věděly jste ale, že barva vaší menstruace může hodně vypovědět o vašem zdraví?
Dřevěné bedýnky aktuálně frčí. Nehodí se přirozeně do každého interiéru, ale pokud máte rádi venkovský, přírodní nebo skandinávský styl, oceníte chytré nápady na jejich využití. Bedýnky poslouží hlavně jako odkládací prostory. Vhodnou kombinací z nich můžete vytvářet vlastní originální praktická řešení. Je na vás, jestli zvolíte jednoduché jednobarevné bedýnky nebo omšelý retro vzhled. Dají se obrousit, natřít i spojit. Upravte si je podle sebe!
Pocity štěstí a spokojenosti v životě jsou nesmírně důležité. Jak jich ale docílit a dlouhodobě si je udržet? Možná máte pocit, že je to obrovská alchymie, se kterou si nevíte rady. Nejspíše si myslíte, že ve hře je celá řada faktorů a mnoho z nich dokážete ovlivnit jenom z části – například vztahy v rodině, v práci… Ve skutečnosti toho ale máte v rukou hodně. Velkou pomoc vám nabízí hormon dopamin a jeho hladinu ve svém těle můžete ovlivnit více, než sami tušíte. Jak na to?
Název této léčivé metody přímo zavání jemnými vůněmi, které vás ovanou hned, jakmile se a takovou aromaterapii vydáte. Poslední dobou e mezi lidmi tato nenásilná cesta harmonizace vlastního těla i duše stále populárnější.
Celosvětově uznávaný kanadský kytarista, skladatel a producent Jesse Cook, jež ve své tvorbě dokonale kombinuje prvky jazzu a flamenca, se na začátku nového roku poprvé představí českému publiku. Vystoupí za doprovodu svého bandu ve čtvrtek 20. února v pražském Lucerna Music Baru. V roli předskokana se objeví slovenské uskupení Blue Zodiac. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.
Domácnost jako ze žurnálu, to je snem mnohých. Inspirovat se můžete buďto na sociálních sítích nebo v magazínech, které o bydlení pojednávají. Anebo si prostě a jednoduše můžete pustit nejlepší seriály, které vám prozradí, jak k zařizování nebo správě vašeho domova přistupovat. Všechny přináší Netflix, který je svou nabídkou známý široko daleko.

Nepřehlédněte

Zvlášť v dnešní pandemické době, kdy jsou kosmetické služby méně dostupné, je nutné poradit si v rámci manikúry a pedikúry. Péče o chodidla a jejich ztvrdlé části je někdy tvrdý oříšek. Pravidelnou starostí o nohy se ale všem nepříjemným stavům vyhnete. Vyzkoušejte tyto účinné tipy na krásná a hladká chodidla.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek