Pondělí , 28. 11. 2022

René

Alain Delon: Svůdník, který jen bral, ale zapomněl dávat

8. listopadu oslavil herec Alain Delon své 87. narozeniny. Pro všechny je hercem překypujícím charismatem a přitažlivostí, o čemž by mohlo vyprávět mnoho a mnoho žen. Jaký byl a jaký je Alain Delon dnes?
Alain Delon
Alain Delon v Cannes roku 2019.

23. 11. 2022

Nechtěné dítě

Alain Delon se narodil do rodiny matky lékárnice a otce, jenž pracoval v kině. Když Alainovi byly pouhé čtyři roky, jeho rodiče se rozešli, ani otec, ani matka o něj neměli zájem. Proto byl umístěn do pěstounské rodiny vězeňského dozorce. Oba pěstouni byli pracovně vytížení, na Alaina neměli tolik času, kolik malý kluk potřebuje, což se projevilo i v jeho povaze a chování.

Filmové plátno Delona milovalo.

Alain Delon nebyl zrovna vzorným dítkem, neustále porušoval pravidla, přecházel z jedné školy do druhé – a jeho výbušná povaha mu na pověsti moc nepřidala. Školu nakonec dokončil, vyučil se řezníkem, a posléze nastoupil do francouzské námořní pěchoty. I když si prošel přísným výcvikem, rebela v sobě nezapřel. Po čtyřech letech, během kterých se naučil přežít v džungli, zabíjet, musel za neposlušnost z pěchoty odejít.

Ale francouzský hezoun se práce nebál, bez problému si stoupl za kasu v obchodě, oblékl si číšnickou zástěru nebo dokonce prodával své tělo bohatým paničkám. Díky tomu se také seznámil s francouzskou herečkou Brigitte Auber, která si ho vzala pod svá křídla. Během krátké doby si podmanil jak producenty a režiséry z Hollywoodu, tak také všechny ženy, které se kolem něj motaly.

Auber
Herečka Brigitte Auber na plakátu k filmu Chyťte zloděje.

Snímek „Když se do toho zaplete žena“ mu změnil život

Film, který mu změnil život se jmenoval Když se do toho zaplete žena (1957), kde si zahrál nájemného vraha. Jakmile byl snímek vpuštěn do kin, Delonova kariéra rychle nabrala na obrátkách. Stal se nejvyhledávanějším hercem francouzských filmů, které neodmyslitelně patří do francouzské kinematografie (Rocco a jeho bratři, Dobrodruzi, Černý tulipán, Borsalino, a mnoho dalších).

Ukázka z filmu „Když se do toho zaplete žena”

Láska jako z filmu Romy a Alain

Alain Delon si své charisma moc dobře uvědomoval, netajil se svým přístupem k ženám. Rozhodně nebyl vzorným milencem, dokázal během jedné noci vystřídat hned několik krasotinek. Jednou z nich byla i herečka Romy Schneider, která se dá považovat za Delonovu osudovou ženu. Zprvu se nesnášeli, později se vášnivě milovali. Ovšem jejich vztah byl plný hádek, ponižování, Delonových nevěr a hrubého násilí. Ačkoliv byli zasnoubení, po pěti letech vztah skončil.

K TÉMATU  Kdo vytahal a rozkousal všechny pantofle? Viníci se tváří tak, že by vás nenapadlo je podezírat ani ve snu!
Schneider
Romy Schneider, první osudová žena Alaina Delona.

Delon se krátce na to oženil s herečkou Nathalií Barthélemy, která mu porodila syna. Ani s Nathalií mu manželství nevydrželo, a stejně jako s Romy, i v tomto případě trvalo pět let, než bylo rozvedeno. Za ženu svého života dodnes Alain Delon považuje herečku Mireille Darc, se kterou žil 15 let.

Nathalia + Alain

Herec má celkem čtyři děti, tři chlapce a jednu dívku. Nejmladší z nich na svého otce prozradil, že život s ním vůbec nebyl procházkou růžovým sadem, stále se u něj projevovaly záchvaty vzteku a přísnost, což si s sebou Delon nosil už od svého dětství. V nedávném rozhovoru uvedl, že se cítí senzačně, ale osaměle. Prohlásil, že samota, kterou trpí, je vlastně dluhem, jenž splácí za všechny ty roky ubližování jiným ženám a sebestřednosti. Dokonce se nebojí mluvit ani o smrti, kdy pro dnešní svět nemá pochopení a bez lítosti ho dokáže opustit.

Tato žena nakonec po boku francouzského sexsymbolu zůstala nejdéle.

Několik zajímavostí o Alainu Delonovi

  • Alain Delon byl a stále je považován za nejvíce sexy francouzského herce, dokonce si vysloužil i přirovnání k Brigitte Bardot.
  • Zásadně odmítal role s angličtinou, byl věrný své francouzštině.
  • Pro Američany byl jeho francouzský šovinismus spíše na obtíž, proto se mu nepovedlo zařadit mezi oblíbené hollywoodské hvězdy.
  • Delon nesnáší moderní kinematografii, veřejně hlásá o netalentu mnoha hollywoodských herců a hereček.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Claudia Cardinale: Žena, která dobyla svět

Elizabeth Taylor: Báječná žena obklopená špatnými muži

Zdroje článku:
www.britannica.com, www.catwalkyourself.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Všichni jsme někdy v životě emocionálně vyčerpaní. Je normální zažít předávkování jednou nebo druhou emocí a vypořádat se s jejich těžkostí a bojem. A pouze prostřednictvím této zkušenosti můžeme skutečně vidět krásu života. Ale když se emoční vyčerpání promění v neustálý zážitek negativních emocí, už to není zdravé.
Rádi byste si letos konečně dopřáli pořádnou dovolenou a uvažujete, zda pro vás bude lepší hotel nebo kemp? Podívali jsme se na zoubek ubytování v Chorvatsku a přinášíme vám několik zajímavých tipů, které vám pomohou naplánovat si dovolenou přesně podle vašeho gusta.
Do svého jídelníčku můžeme zakomponovat celou řadu potravin. Zapomínat nesmíme především na zeleninu, konkrétně na rajčata, která jsou mnohdy lékaři i odborníky na zdravé stravování označována za zázračnou potravinu. Proč si rajčata vysloužila takovou přezdívku? Proč je mnozí označují za “zázračná”? Důvodem toho jsou zdravotní benefity. Ať už přidáte rajčata do omáčky, polévky nebo jenom na chleba s máslem, uděláte tak něco pro své zdraví.
V životě jsem si nikdy nevedla špatně po finanční stránce, to však neznamená, že bych si mohla nějak vyskakovat. Proto jsem začala přemýšlet, kde přijít k dalším penězům. Pak jsem narazila na nabídku online casina, přišlo mi to jako skvělá možnost, jak si přivydělat z domova. Řekla jsem si, že zkusím štěstí. To jsem však ještě nevěděla, že je to jedna velká past.
Křik a pak pláč, pocity nepochopení a smutek. Výkyvy nálad jsou jen jedním z nepříjemných příznaků klimakteria. K těm dalším patří návaly, noční pocení a nespavost. I proto je přechod pro mnohé velkým strašákem. Jestli se to týká i vás, pak je na čase změnit myšlení a přístup. Nejde o žádné stigma! Klimakterium je přirozenou etapou v životě každé ženy a navíc v dnešní době existuje řada způsobů, jak toto období usnadnit.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek