Čtvrtek , 29. 02. 2024

Horymír

Alain Delon: Svůdník, který jen bral, ale zapomněl dávat

8. listopadu oslavil herec Alain Delon své 87. narozeniny. Pro všechny je hercem překypujícím charismatem a přitažlivostí, o čemž by mohlo vyprávět mnoho a mnoho žen. Jaký byl a jaký je Alain Delon dnes?
Alain Delon
Alain Delon v Cannes roku 2019.

23. 11. 2022

Nechtěné dítě

Alain Delon se narodil do rodiny matky lékárnice a otce, jenž pracoval v kině. Když Alainovi byly pouhé čtyři roky, jeho rodiče se rozešli, ani otec, ani matka o něj neměli zájem. Proto byl umístěn do pěstounské rodiny vězeňského dozorce. Oba pěstouni byli pracovně vytížení, na Alaina neměli tolik času, kolik malý kluk potřebuje, což se projevilo i v jeho povaze a chování.

Filmové plátno Delona milovalo.

Alain Delon nebyl zrovna vzorným dítkem, neustále porušoval pravidla, přecházel z jedné školy do druhé – a jeho výbušná povaha mu na pověsti moc nepřidala. Školu nakonec dokončil, vyučil se řezníkem, a posléze nastoupil do francouzské námořní pěchoty. I když si prošel přísným výcvikem, rebela v sobě nezapřel. Po čtyřech letech, během kterých se naučil přežít v džungli, zabíjet, musel za neposlušnost z pěchoty odejít.

Ale francouzský hezoun se práce nebál, bez problému si stoupl za kasu v obchodě, oblékl si číšnickou zástěru nebo dokonce prodával své tělo bohatým paničkám. Díky tomu se také seznámil s francouzskou herečkou Brigitte Auber, která si ho vzala pod svá křídla. Během krátké doby si podmanil jak producenty a režiséry z Hollywoodu, tak také všechny ženy, které se kolem něj motaly.

Auber
Herečka Brigitte Auber na plakátu k filmu Chyťte zloděje.

Snímek „Když se do toho zaplete žena“ mu změnil život

Film, který mu změnil život se jmenoval Když se do toho zaplete žena (1957), kde si zahrál nájemného vraha. Jakmile byl snímek vpuštěn do kin, Delonova kariéra rychle nabrala na obrátkách. Stal se nejvyhledávanějším hercem francouzských filmů, které neodmyslitelně patří do francouzské kinematografie (Rocco a jeho bratři, Dobrodruzi, Černý tulipán, Borsalino, a mnoho dalších).

Ukázka z filmu „Když se do toho zaplete žena”

Láska jako z filmu Romy a Alain

Alain Delon si své charisma moc dobře uvědomoval, netajil se svým přístupem k ženám. Rozhodně nebyl vzorným milencem, dokázal během jedné noci vystřídat hned několik krasotinek. Jednou z nich byla i herečka Romy Schneider, která se dá považovat za Delonovu osudovou ženu. Zprvu se nesnášeli, později se vášnivě milovali. Ovšem jejich vztah byl plný hádek, ponižování, Delonových nevěr a hrubého násilí. Ačkoliv byli zasnoubení, po pěti letech vztah skončil.

K TÉMATU  Oppenheimer triumfuje na 81. Zlatých glóbech
Schneider
Romy Schneider, první osudová žena Alaina Delona.

Delon se krátce na to oženil s herečkou Nathalií Barthélemy, která mu porodila syna. Ani s Nathalií mu manželství nevydrželo, a stejně jako s Romy, i v tomto případě trvalo pět let, než bylo rozvedeno. Za ženu svého života dodnes Alain Delon považuje herečku Mireille Darc, se kterou žil 15 let.

Nathalia + Alain

Herec má celkem čtyři děti, tři chlapce a jednu dívku. Nejmladší z nich na svého otce prozradil, že život s ním vůbec nebyl procházkou růžovým sadem, stále se u něj projevovaly záchvaty vzteku a přísnost, což si s sebou Delon nosil už od svého dětství. V nedávném rozhovoru uvedl, že se cítí senzačně, ale osaměle. Prohlásil, že samota, kterou trpí, je vlastně dluhem, jenž splácí za všechny ty roky ubližování jiným ženám a sebestřednosti. Dokonce se nebojí mluvit ani o smrti, kdy pro dnešní svět nemá pochopení a bez lítosti ho dokáže opustit.

Tato žena nakonec po boku francouzského sexsymbolu zůstala nejdéle.

Několik zajímavostí o Alainu Delonovi

  • Alain Delon byl a stále je považován za nejvíce sexy francouzského herce, dokonce si vysloužil i přirovnání k Brigitte Bardot.
  • Zásadně odmítal role s angličtinou, byl věrný své francouzštině.
  • Pro Američany byl jeho francouzský šovinismus spíše na obtíž, proto se mu nepovedlo zařadit mezi oblíbené hollywoodské hvězdy.
  • Delon nesnáší moderní kinematografii, veřejně hlásá o netalentu mnoha hollywoodských herců a hereček.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Claudia Cardinale: Žena, která dobyla svět

Elizabeth Taylor: Báječná žena obklopená špatnými muži

Zdroje článku:
www.britannica.com, www.catwalkyourself.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Je snadné být ženou! To je věta, kterou velmi často vypouští z úst právě muži, kteří nemají ani ponětí o tom, jaké to je - být ženou. Každá žena ví, že to je v mnoha ohledech velice těžké. Stačí si vzpomenout na pravidelné menstruace nebo na období menopauzy, které je plné často šílených stavů a bolestí. Dalším obrovským problémem je vaginální mykóza čili kvasinková infekce, která umí být velice bolestivá a která má tendenci se vracet.  
Pětatřicítka je pro ženy zvláštní mezník. I když nechceme, začneme se zamýšlet, zda je náš život v pořádku, a zda směřujeme správným směrem.
Časy, kdy stačilo hodit do automatu na kávu desetikorunu a člověk se spokojil s "tmavě hnědou tekutinou", jsou už dávno pryč. Podávání i pití kávy se v České republice výrazně proměnilo. Klasického "turka" či instantní kávu už najdete v málokteré kavárně. V supermarketech vás regály s kávou lákají všemi směry: zrnková, mletá, kapsle… Nemůžete se rozhodnut? Přečtěte si našich 6 tipů a budete mít jasno, jak si vybrat a hlavně vychutnat dobrou kávu.
Viber, jedna z předních světových platforem pro komunikaci a zasílání zpráv oznamuje uvedení verze Viber 10, která přináší nový elegantní design uzpůsobený pro lepší zážitek uživatelů a větší výkon aplikace, který umožňuje posílat zprávy 2 x rychleji.
Pro pobyt v přírodě a při různých sportovních aktivitách venku jistě oceníte funkční oblečení, se kterým vás nepřekvapí žádné počasí ani nepříznivé podmínky. Proto bude nejlepší volbou softshellový materiál, s nímž se nemusíte bát žádného dobrodružství.
Rozčlenit byt s malou rozlohou může být oříšek. Tyhle byty na pár metrech čtverečních jsou příkladem toho, jak takový domov zútulnit.
Už dlouho toužíte po víkendu ve wellness, ale jak časové, tak finanční důvody vám to neumožňují? Nezoufejte, máme pro vás hned několik rad, jak si udělat wellness víkend doma.
Někdy se práce v našich životech stane natolik hektickou, že začneme opomíjet vše ostatní jako je například láska a vztahy. Prioritou se pro většinu z nás stane kariéra. U těchto 10 prací byste ale měli být obezřetní, pokud nechcete zůstat sami!
Ačkoli bychom to měli dělat všichni, opravdu není pravidlem, že se v každé domácnosti třídí odpad. Pokud si neosvojíme tyto správné návyky, může se stát, že často budeme vyhazovat odpadky tam, kam prostě nepatří. Ještě horší varianta je ta, že netřídíme vůbec (hanba!). Přitom je to naprosto jednoduchá disciplína. Nejtěžší je pouze začít. Do lehkého začátku vám poradíme, jak na to, abyste přispěli k lepšímu životnímu prostředí.
Coca-cola je slazený sycený nápoj hnědé barvy, který dobyl celý svět. Kromě toho, že vám budou doktoři doporučovat ho pít jen výjimečně, se dá využít na celou škálu domácích problémů, se kterými by člověk jinak ztrácel drahocenný čas. Coca-cola je díky své "agresivitě" vyřeší rychle a jednoduše a budete nejspíš překvapeni, kde všude najde svoje uplatnění a s čím pomůže.
Znáte to taky? Je pracovní den, na seznamu máte jeden milník za druhým a prokousáváte se úkoly. Jenže…nestíháte. Nestíháte vyzvednout děti ze školy, nestíháte si zacvičit, nestíháte šéfovi dodat materiály, které jste mu slíbila už minulý týden… A už vůbec nestíháte jíst. Co kdybychom vám ale řekli, že zdravé, chutné a vyvážené jídlo si můžete dopřát kdykoliv a kdekoliv?
Hledáte-li kvalitní nepromokavé boty, které využijete zejména v nepříznivých dešťových podmínkách, zkuste se poohlédnout po stylových dámských holínkách. Na trhu jsou vysoké i nízké typy holínek, které nejsou pouze funkčním doplňkem, ale také vysoce módním prvkem našeho outfitu. Na následujících řádcích se tak dočtete, co všechno by bylo dobré vzít v potaz, než si nové dámské holínky zakoupíte.

Výběr článků

Když vám píská v uších, pravděpodobně první, co uděláte, je, že začnete takzvaně googlit. Jenže to není nejlepší nápad. Dozvíte se totiž to, co vědět rozhodně nechcete. Máte tinnitus. A to buď na nějaký čas, nebo na celý život. Jenže ne vždy je to pravda.
Je před námi topná sezóna, a to je varování pro naše dýchací cesty. Jak to? Právě za jejich záněty, které nás v zimním období trápí mnohem častěji než jindy, může z devadesáti procent nízká vzdušná vlhkost.
Proč nakupovat nové, když lze kreativně použít věci, které se nám již nelíbí. Pojďte se povídat na dokonalé tipy, jak si váš domov zkrášlit pomocí upcyklovaných věcí. Jdeme starým věcem dát nový život. Budete zírat, co vše se dá vytvořit! Do upcykle!

Nepřehlédněte

Často nás trápí už od kolébky. Není ale žádnou výjimkou, že se objeví až v dospělosti. Jeho projevy jsou různorodé, ale pokaždé nepříjemné. Naštěstí se dá s atopickým ekzémem úspěšně bojovat.
Internet, sociální sítě a technologie dnes ovládají svět a my si jen těžko dovedeme představit současnost bez těchto nástrojů. Ty patří mezi nedílnou součást našeho pracovního, ale i osobního času. Jaký vliv mají technologie a sociální sítě na náš život? Je díky nim jednodušší a lepší nebo se jejich vlivem potýkáme s větším stresem?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek