Čtvrtek , 23. 03. 2023

Ivona

Je bývalý partner problém? 4 doporučení, jak s ním vycházet

Lidské vztahy jsou složité a jen stěží by se vám povedlo je předem naplánovat. Když s někým chodíte a vztah neklape, obvykle ho prostě ukončíte. V mnoha případech se pak už nemusíte nikdy setkat a za touto kapitolou můžete po čase udělat pomyslnou tečku. Co když to ale nejde?
Bývalý partner
Jak vycházet s bývalým partnerem? (zdroj foto: www.123rf.com)

12. 10. 2020

Spojení ještě na dlouhá léta

Bývalý partner a vy – možná vás spojují děti nebo se vídáte každý den v práci. Jindy jste nuceni potkávat ho spokojeného s novou partnerkou, i když vám je stále ještě na nic. Zvláště v případě společných dětí si z očí jen tak nesejdete. Pak je každá rada drahá a její realizace ještě horší.

S člověkem mnohdy cloumají emoce a jakékoliv rozumné uvažování je v danou chvíli vyřazeno z provozu. Řekněme si alespoň o nejdůležitějších zásadách, které v komunikaci dodržovat. Třeba se vám pak povede se v danou chvíli zastavit a ukočírovat své emoce.

Když je bývalý partner problém, nejednejte ukvapeně

Je pochopitelné, že mnohokrát budete mít tendence vmést expartnerovi do tváře vše zlé, co vám kdy provedl. Všimněte si okamžiku, který toto odstartoval, a vnímejte pocity, které v danou chvíli máte. Nejednejte však v jejich bezprostředním vlivu.

I když máte chuť svému bývalému vše pěkně vytmavit, nejdřív se zkuste zklidnit, zhluboka dýchat a od situace trochu poodstoupit. Proč s vámi tyto emoce tak mávají? Co konkrétně cítíte? Pokud se budete chovat jako vzteklá fúrie, vaší důstojnosti to příliš nepřidá. Snažte se situaci řešit s klidem.

Můžete samozřejmě podotknout, pokud vám něco konkrétního vadí, ale udělejte to vhodným způsobem. Pokud se setkáváte kvůli společným dětem, rozhodně nic nevyčítejte jejich tatínkovi, když jsou v doslechu.

Rozhovory neprotahujte

I když se musíte setkávat, neznamená to, že musíte stále dokola mluvit o tom, co se mezi vámi odehrálo. Možná, že máte pocit, že jste mu ještě plno důležitých věcí neřekla. Jestli ale byl vztah definitivně ukončen, snažte se ho uzavřít i sama v sobě. Při komunikaci se věnujte praktickým věcem, vyřešte to, co v danou chvíli potřebujete, a pak si jděte opět každý po svém.

K TÉMATU  Vztah na dálku: Dá se překonat? Máme pár tipů, jak na to

Nemanipulujte s okolím

Ať už se jedná o vaše děti nebo kamarády, rozhodně je nezatahujte do sporů, které se týkají pouze vás a vašeho expartnera. Stavěli byste je tak do rolí, ve kterých by se vůbec necítili dobře.

Nechtějte po nich vyjádření, co si o situaci myslí, nemanipulujte s nimi proti svému bývalému, nevydírejte je, nenuťte je se rozhodovat, s kým z vás dvou chtějí trávit svůj čas.

Jasně, plno věcí se v životě změní, třeba se vaši kamarádi opravdu přikloní jen k jednomu z vás, ale to rozhodnutí ponechejte na nich. I z vašich dětí jednou vyrostou dospěláci, kteří si udělají na věc vlastní názor. Nevydírejte je proto, aby s vámi chtěli být, jednou by se to beztak obrátilo proti vám.

Odpusťte

Poslední rada je zřejmě tou nejtěžší. I když na některé vzpomínky jistě nezapomenete, snažte se zbavit se ve svém nitru negativních emocí, které jsou na ně navázané. Pokud budete bývalému partnerovi stále něco zazlívat, potrestáte tím jen sami sebe.

Zkuste tedy odpustit. Někomu na téhle cestě pomůžou koníčky, čas strávený aktivně s přáteli, jinému může pomoci šikovný terapeut. Nebojte se si v těchto náročných situacích říct o pomoc. Čím dřív se vám povede vymanit se z kruhu nepříjemných pocitů, tím dřív si budete moct naplno užívat svůj život.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Partner a já v době karantény. Jak přežít společné soužití, když nemůžeme z bytu?

Máte pocit, že váš partnerský vztah uvadá? Vyzkoušejte těchto 5 tipů, kterými si jej okořeníte

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Problémy se zády jsou v dnešní době civilizačním onemocněním, se kterým se setkává snad každý druhý z nás. A zatímco některé jsou vrozené a získané třeba vlivem skoliózy či hyperkyfózy a dalších latinských názvosloví, jiné jsou způsobené nezdravými návyky, které každý den (mnohdy nevědomky) opakujeme. A právě takové zlozvyky ke zhoršení a ještě větším potížím jenom přispívají. Co nám nejvíce kazí záda?
Rostliny nerozeznávají čtyři roční období jako my lidé, ale pouze dvě. Ovšem od podzimu až do jara mají pokojové rostliny období takzvaného vegetativního klidu. Je chladno a brzy se stmívá, proto rostlinky přestávají tak rychle růst a kvést a prožívají zimní spánek.
Katce se v posledních týdnech změnil život úplně naruby. „Dřív jsem se svým dítětem měla skvělý vztah, v posledním roce začal být však můj šestnáctiletý syn odtažitý a nechtěl si se mnou tolik povídat. Myslela jsem, že je to jen životní období. Pak ale přišel s tou nenadálou větou: Jsem gay, mami! Nevěděla jsem co odpovědět, vůbec jsem to nečekala. Nejradši bych utekla a chvíli ho neviděla! Co mám dělat, když to neschvaluju?“ ptá se.
Každý rok vznikne nějaký song, který pak dobývá žebříčky celosvětových hitparád, slyšíme ho na každém rohu, skáče na nás pomalu i z lednice. Na některé hity časem zapomeneme, ale o takových tu dnes nebude řeč. Až udeří první mrazíky, tyhle letní písničky vás zaručeně rozehřejí a rozproudí vám krev v žilách. Pojďme si připomenout hity, které známe úplně všichni a vždycky si na ně rádi na diskotéce nebo u moře zatancujeme, nebo si je aspoň v duchu zanotujeme.
Nadváhou nechce trpět žádná z nás, a proto mnohé ženy usilovně cvičí a snaží se ji udržet na uzdě. Jak je to ale možné, že po čtyřicítce je ten boj s váhou najednou mnohem těžší? Jak to, že ženy, které byly celý život velice hubené, aniž by o to jakkoliv usilovaly, po čtyřicítce začnou najednou nabírat kila? Co se s tělem děje a je možné něco udělat pro to, abyste žili i nadále zdravě, šťastně a netrápili se složitými dietami?
Rádi utrácíte, ale kolikrát si říkáte, že už máte tolik věcí, až je není kam dávat? V tom případě se zamyslete nad tím, za co utrácíte a jestli náhodou není lepší místo utrácení investovat do něčeho, co se vám skutečně vyplatí.
Mí rodiče jsou spolu už přes dvacet let. Vždycky jsem si myslela, že je nikdy nic nerozdělí, ale pak jsem přišla na to, že není všechno tak růžové. Nechtěla jsem se nikdy do jejich věcí plést, ale když jsme zjistila, co táta mámě provádí, rozhodla jsem se říci pravdu o tom, co vím. Táta mě ale zastavil a uplácí mě. Cítím se hrozně, ale na druhou stranu se mi to líbí.
Jamu je tradiční indonéský lék z kořenů, bylin, květů, kůry a koření. Vyrábí se již více než 1200 let z čerstvých surovin, jako jsou tamarind, galangal, zázvor a kurkuma. V Indonésii se podává prakticky na každém kroku, například i v masážních salonech či při léčebných sezeních. Nejenom, že Indonésanům chutná, ale je také prospěšný pro lidské zdraví. Jak si jej vyrobit, a s kterými neduhy nám dokáže pomoci?

Nepřehlédněte

Stravování nikdy nebylo tak kontroverzní veličinou, jako teď. Je to otázka diety, zdraví, náboženství i sociálního přesvědčení. Každý se stravujeme jinak a je mezi námi čím dál víc jedinců, kteří vyznávají alternativní způsob stravování. Z různých důvodů. Jedním z nejrozšířenějších příkladů je vegetariánství.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek