Sobota , 03. 12. 2022

Blanka

Je bývalý partner problém? 4 doporučení, jak s ním vycházet

Lidské vztahy jsou složité a jen stěží by se vám povedlo je předem naplánovat. Když s někým chodíte a vztah neklape, obvykle ho prostě ukončíte. V mnoha případech se pak už nemusíte nikdy setkat a za touto kapitolou můžete po čase udělat pomyslnou tečku. Co když to ale nejde?
Bývalý partner
Jak vycházet s bývalým partnerem? (zdroj foto: www.123rf.com)

12. 10. 2020

Spojení ještě na dlouhá léta

Bývalý partner a vy – možná vás spojují děti nebo se vídáte každý den v práci. Jindy jste nuceni potkávat ho spokojeného s novou partnerkou, i když vám je stále ještě na nic. Zvláště v případě společných dětí si z očí jen tak nesejdete. Pak je každá rada drahá a její realizace ještě horší.

S člověkem mnohdy cloumají emoce a jakékoliv rozumné uvažování je v danou chvíli vyřazeno z provozu. Řekněme si alespoň o nejdůležitějších zásadách, které v komunikaci dodržovat. Třeba se vám pak povede se v danou chvíli zastavit a ukočírovat své emoce.

Když je bývalý partner problém, nejednejte ukvapeně

Je pochopitelné, že mnohokrát budete mít tendence vmést expartnerovi do tváře vše zlé, co vám kdy provedl. Všimněte si okamžiku, který toto odstartoval, a vnímejte pocity, které v danou chvíli máte. Nejednejte však v jejich bezprostředním vlivu.

I když máte chuť svému bývalému vše pěkně vytmavit, nejdřív se zkuste zklidnit, zhluboka dýchat a od situace trochu poodstoupit. Proč s vámi tyto emoce tak mávají? Co konkrétně cítíte? Pokud se budete chovat jako vzteklá fúrie, vaší důstojnosti to příliš nepřidá. Snažte se situaci řešit s klidem.

Můžete samozřejmě podotknout, pokud vám něco konkrétního vadí, ale udělejte to vhodným způsobem. Pokud se setkáváte kvůli společným dětem, rozhodně nic nevyčítejte jejich tatínkovi, když jsou v doslechu.

Rozhovory neprotahujte

I když se musíte setkávat, neznamená to, že musíte stále dokola mluvit o tom, co se mezi vámi odehrálo. Možná, že máte pocit, že jste mu ještě plno důležitých věcí neřekla. Jestli ale byl vztah definitivně ukončen, snažte se ho uzavřít i sama v sobě. Při komunikaci se věnujte praktickým věcem, vyřešte to, co v danou chvíli potřebujete, a pak si jděte opět každý po svém.

K TÉMATU  4 tipy, jak zlepšit milostný život. Za vyzkoušení stojí třeba erotické pomůcky

Nemanipulujte s okolím

Ať už se jedná o vaše děti nebo kamarády, rozhodně je nezatahujte do sporů, které se týkají pouze vás a vašeho expartnera. Stavěli byste je tak do rolí, ve kterých by se vůbec necítili dobře.

Nechtějte po nich vyjádření, co si o situaci myslí, nemanipulujte s nimi proti svému bývalému, nevydírejte je, nenuťte je se rozhodovat, s kým z vás dvou chtějí trávit svůj čas.

Jasně, plno věcí se v životě změní, třeba se vaši kamarádi opravdu přikloní jen k jednomu z vás, ale to rozhodnutí ponechejte na nich. I z vašich dětí jednou vyrostou dospěláci, kteří si udělají na věc vlastní názor. Nevydírejte je proto, aby s vámi chtěli být, jednou by se to beztak obrátilo proti vám.

Odpusťte

Poslední rada je zřejmě tou nejtěžší. I když na některé vzpomínky jistě nezapomenete, snažte se zbavit se ve svém nitru negativních emocí, které jsou na ně navázané. Pokud budete bývalému partnerovi stále něco zazlívat, potrestáte tím jen sami sebe.

Zkuste tedy odpustit. Někomu na téhle cestě pomůžou koníčky, čas strávený aktivně s přáteli, jinému může pomoci šikovný terapeut. Nebojte se si v těchto náročných situacích říct o pomoc. Čím dřív se vám povede vymanit se z kruhu nepříjemných pocitů, tím dřív si budete moct naplno užívat svůj život.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Partner a já v době karantény. Jak přežít společné soužití, když nemůžeme z bytu?

Máte pocit, že váš partnerský vztah uvadá? Vyzkoušejte těchto 5 tipů, kterými si jej okořeníte

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Také patříte mezi ženy, které mají mastnou pleť a lesknou se tak v létě i v zimě? Pak vám ze všeho nejdříve pogratulujeme. O ženách s mastnou pletí se říká, že stárnou velmi pomalu a po celý svůj život budou vypadat minimálně o pět let mladší. Na mastné pleti se totiž netvoří tolik vrásek. Tou špatnou správou je, že v létě trpíme.
Tělo je dobře propracovaný stroj, který nás pravděpodobně nepřestane fascinovat. Aby však fungovalo tak, jak má, je zapotřebí, aby bylo poháněno správným palivem. Ani klasický automobil nepojede bez benzínu, ani tělo nebude fungovat bez minerálů a vitaminů, které jsou jeho pohonnou hmotou.  
Ať už vítáte návštěvu nebo si potřebujete po dlouhém a náročném dni v práci odpočinout, sedací souprava je to, co využijete jako první. Sedačka by měla být dominantou každého obývacího pokoje, ať je sebevíc velký či naopak sebevíc malý. Chybět by neměla ve velkých příbytcích, ani v drobných bytových jednotkách. Otázkou ale je, jak tu správnou vybrat.
Pozdrav vycházejícímu slunci nad třpytícím se oceánem. Meditace za zvuku mořských vln. Uvolňující procházky palmovými háji. Kokosová voda a spousty exotického ovoce. Potřebujete dovolenou pro tělo i mysl? Vydejte se do teplých krajin za jógou. Spojit dovolenou s cvičením jógy je stále víc a víc populární.
Mí rodiče jsou spolu už přes dvacet let. Vždycky jsem si myslela, že je nikdy nic nerozdělí, ale pak jsem přišla na to, že není všechno tak růžové. Nechtěla jsem se nikdy do jejich věcí plést, ale když jsme zjistila, co táta mámě provádí, rozhodla jsem se říci pravdu o tom, co vím. Táta mě ale zastavil a uplácí mě. Cítím se hrozně, ale na druhou stranu se mi to líbí.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek