Středa , 29. 11. 2023

Zina

Hormonální jóga jako řešení potíží s menstruací nebo otěhotněním

Když se řekne jóga, můžeme si představit mnoho jejích variant. Může jít o pomalé protažení celého těla, dynamickou power jógu, ale třeba i o jógu hormonální. Právě s její pomocí můžete vyřešit mnoho nepříjemností plynoucích z nevhodné hladiny hormonů v těle.
hormonální jóga
Jóga může pomoct při problémech s menstruací i otěhotněním. (foto: 123RF)

17. 09. 2021

Pro koho se hodí?

Systém cviků byl vytvořen a propagován Dinah Rodrigues, která je původem z Brazílie. Ta působí i ve svém vyšším věku stále jako lektorka a terapeutka, je to žena s neskutečným charisma. Celý svůj život se o jógu aktivně zajímá. Ale nenechte se mýlit – hormonální jóga není určena jen ženám. Existuje i sestava pro muže a také trochu odlišná kombinace cviků pro lidi trpící diabetem.

Výsledek pravidelného cvičení

Hlavním úkolem hormonální jógy je ovlivnění činnosti žláz s vnitřní sekrecí. Ty jsou v těle zodpovědné za produkci hormonů, které pak ovlivňují celkovou stabilitu těla. Jóga podporuje především činnost hypofýzy, štítné žlázy, příštítných tělísek, nadledvin a vaječníků. Účinky cvičení můžete pozorovat na mnoha úrovních. Dochází k ovlivnění fyzického zdraví vašeho těla, ale i vaší psychické pohody.

Jaký je konkrétní přínos hormonální jógy?

  • minimalizace potíží s menstruací (nepravidelnost, PMS)
  • zmírnění nepříjemností při menopauze
  • podpora plodnosti
  • zeštíhlení a vytvarování těla
  • zvýšení pohyblivosti
  • odbourání stresu
  • zlepšení kvality spánku
  • zvýšení schopnosti koncentrace
  • psychická stabilita

Sestava pro muže má samozřejmě trochu jiný efekt. Cílem je především podpora plodnosti, snížení negativního efektu stresu, zvýšení libida i řešení potíží s prostatou. U diabetiků cviky pomáhají proti komplikacím nemoci, zlepšují aktuální zdravotní stav. Jóga se doporučuje i u těch, kteří mají dispozici k diabetu v rodině a rádi by zabránili jeho propuknutí u sebe.

Nejdřív se nechte zaškolit

Hormonální jóga obsahuje sestavu cviků, které je třeba provádět v daném pořadí. Cvičení je dynamické, je v souladu s dechem. Při některých pozicích se dýchá velmi prudce do břicha. Cviky na sebe hezky navazují a jsou snadno zapamatovatelné.

Abyste však mohli hormonální jógu sami pravidelně cvičit, je důležité nejprve absolvovat lekci s vyškoleným instruktorem. Ten vás seznámí s jednotlivými kroky a zajistí, abyste cviky prováděli správně. Pak už můžete cvičit v pohodlí domova – ideální denně. 

K TÉMATU  Womanizer! Hračka, kterou jednou zkusíte a už ji nepustíte z ruky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Tímhle způsobem můžete skvěle nastartovat svůj den

Jóga proti syndromu karpálního tunelu: lék na bolest zápěstí

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý z nás si přeje mít prostorný a světelný byt. Dostatek světla působí pozitivně na naši psychiku a vybízí také k větší aktivitě a kreativitě. Máte i vy rozpoložení bytu, které přirozenému světlu příliš nepřeje? Máme pro vás skvělé tipy, jak si do interiéru světlo přidat. Výsledek bude fascinující!
Každý rok se světu představí nové trendy, kterými se můžeme řídit při vybírání nového šatníku nebo zařizování svého bydlení. Zaměřme se nyní na trendy ze světa bydlení, které se budou krapet lišit od těch z roku 2020. Hlavní roli budou hrát přírodní materiály.
Spodní prádlo - většina z nás ho bere jako samozřejmost. A není to špatně. Jen je nutné si alespoň někdy uvědomit, že i taková maličkost ukrývající se pod oblečením se nám výraznou měrou podílí na zdravotní kondici. Například špatně zvolená podprsenka způsobuje bolesti zad a zvyšuje riziko vzniku zánětů a bulek. A kalhotky? Pokud jsou malé, nevhodného střihu nebo z nepříjemného materiálu, vede to ke vzniku vaginálních mykóz.
Není svíčka jako svíčka. Velmi záleží na tom, z čeho je vyrobená. Věděli jste, že většina těch běžně prodávaných škodí zdraví? I z tohoto důvodu si v posledních pár letech lidé zvykli vyrábět si svíčky sami. Vyjdou je mnohem levněji a přesně vědí, z čeho se skládají. Můžete to zkusit i vy.
Křečové žíly trápí obrovskou část populace a každý chceme mít o nich co nejdříve pokoj. Jak s nimi ale zatočit, když se někdy může zdá, že nám prostě nechtějí dát pokoj? Léčit je musíte nejen zavedenými lidovými prostředky, ale je třeba k tomu dodržovat i další pravidla. Tělo je složitý organismus a vše je provázáno. Proto zároveň s léčbou dodržujte správný pohyb, jídlo i odpočinek. Jak na to vám poradíme v článku.

Nepřehlédněte

Může být klíčem ke štěstí a trvalému vztahu astrologie? Ať už hledáte spřízněnou duši, nebo hodnotíte stav současného vztahu, vaše znamení zvěrokruhu vám může poskytnout užitečné informace o vašem milostném životě. Takže, jak je důležité souznění horoskopu?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek