Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Hormonální jóga jako řešení potíží s menstruací nebo otěhotněním

Když se řekne jóga, můžeme si představit mnoho jejích variant. Může jít o pomalé protažení celého těla, dynamickou power jógu, ale třeba i o jógu hormonální. Právě s její pomocí můžete vyřešit mnoho nepříjemností plynoucích z nevhodné hladiny hormonů v těle.
hormonální jóga
Jóga může pomoct při problémech s menstruací i otěhotněním. (foto: 123RF)

17. 09. 2021

Pro koho se hodí?

Systém cviků byl vytvořen a propagován Dinah Rodrigues, která je původem z Brazílie. Ta působí i ve svém vyšším věku stále jako lektorka a terapeutka, je to žena s neskutečným charisma. Celý svůj život se o jógu aktivně zajímá. Ale nenechte se mýlit – hormonální jóga není určena jen ženám. Existuje i sestava pro muže a také trochu odlišná kombinace cviků pro lidi trpící diabetem.

Výsledek pravidelného cvičení

Hlavním úkolem hormonální jógy je ovlivnění činnosti žláz s vnitřní sekrecí. Ty jsou v těle zodpovědné za produkci hormonů, které pak ovlivňují celkovou stabilitu těla. Jóga podporuje především činnost hypofýzy, štítné žlázy, příštítných tělísek, nadledvin a vaječníků. Účinky cvičení můžete pozorovat na mnoha úrovních. Dochází k ovlivnění fyzického zdraví vašeho těla, ale i vaší psychické pohody.

Jaký je konkrétní přínos hormonální jógy?

  • minimalizace potíží s menstruací (nepravidelnost, PMS)
  • zmírnění nepříjemností při menopauze
  • podpora plodnosti
  • zeštíhlení a vytvarování těla
  • zvýšení pohyblivosti
  • odbourání stresu
  • zlepšení kvality spánku
  • zvýšení schopnosti koncentrace
  • psychická stabilita

Sestava pro muže má samozřejmě trochu jiný efekt. Cílem je především podpora plodnosti, snížení negativního efektu stresu, zvýšení libida i řešení potíží s prostatou. U diabetiků cviky pomáhají proti komplikacím nemoci, zlepšují aktuální zdravotní stav. Jóga se doporučuje i u těch, kteří mají dispozici k diabetu v rodině a rádi by zabránili jeho propuknutí u sebe.

Nejdřív se nechte zaškolit

Hormonální jóga obsahuje sestavu cviků, které je třeba provádět v daném pořadí. Cvičení je dynamické, je v souladu s dechem. Při některých pozicích se dýchá velmi prudce do břicha. Cviky na sebe hezky navazují a jsou snadno zapamatovatelné.

Abyste však mohli hormonální jógu sami pravidelně cvičit, je důležité nejprve absolvovat lekci s vyškoleným instruktorem. Ten vás seznámí s jednotlivými kroky a zajistí, abyste cviky prováděli správně. Pak už můžete cvičit v pohodlí domova – ideální denně. 

K TÉMATU  Vajíčko jako opomíjený zkrášlující zlepšovák. Urychluje růst vlasů, hojí strie a čistí póry. Vyzkoušejte vaječné masky na celé tělo!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Tímhle způsobem můžete skvěle nastartovat svůj den

Jóga proti syndromu karpálního tunelu: lék na bolest zápěstí

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Rádi utrácíte, ale kolikrát si říkáte, že už máte tolik věcí, až je není kam dávat? V tom případě se zamyslete nad tím, za co utrácíte a jestli náhodou není lepší místo utrácení investovat do něčeho, co se vám skutečně vyplatí.
Módní průmysl zažívá boom v mnoha ohledech. Na scénu se vrací devadesátkové trendy, mini střihy jsou po letech znovu v popředí a geometrické tvary na vrcholu. A právě u posledního zmíněného se pozastavíme. Pokud totiž chcete oživit své outfity, proč nezačít právě u vzorovaných modelů, které rozzáří váš šatník?
Je zcela na místě, aby jsme vzhledem k času stráveném v kuchyni, vybrali přesně tu, která bude tvořit ucelený design celého bytu či domu, tak také, aby nám efektivně sloužila. Pro splnění těchto podmínek je tak potřeba pečlivě vybírat a přihlédnout v neposlední řadě i k ceně. Tak jaká bude ta vaše vysněná kuchyně? Pojďme se na to společně podívat!
Rozhodli jste se sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit jim chytré hodinky? Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou výkřikem módy a že je to trend, který je budoucností. I proto je každý chce mít. Zvyšující poptávka vede ke zvyšující se nabídce a rázem není tak snadné vybrat si jedny, které nám budou dělat společnost. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat chytré hodinky, které budou tím nejlepším parťákem v každodenním životě.
Růže jsou překrásné a mohou mít mnoho podob, navíc patří k odolným a také k nejstarším rostlinám, které se pěstují. Můžete si je vysadit do záhonků, ale i do květináčů. Vždy vám budou dělat radost nejen tím, jak vypadají, ale i tím, jak voní. Jak se o ně ale správně starat? Co potřebujete k tomu, aby růže kvetly dlouho?
Není žádným tajemstvím, že snídaně je naprostý základ. Poctivá snídaně je zároveň nejdůležitějším jídlem dne, což je o důvod víc, proč bychom si na ní měli dát opravdu záležet. Chutné jídlo vám po ránu zajistí potěšení (a není nic lepšího, než začínat den s radostí). Pokud navíc snídani převlečete do zdravého kabátu, prospějete tím své postavě i celkovému zdraví. Jaké dobroty si tedy po ránu nachystat?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek