Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Tapety se navrací do módy. Jaké se dostávají do popředí?

Obecně platí, že lidé tapety buď milují, nebo nesnáší. Tapety jsou skvělým řešením nejen z hlediska designu, ale také izolují teplo, hluk a zabraňují vzniku plísní. V devadesátých letech byly tyto textilie v módě a v každé stylové domácnosti se objevovaly stěny se zajímavými prvky. Po delší době se opět vrací do našich moderních bytů. S tím však vyvstává otázka, jaké jsou nyní trendy?
tapety
Když se řekne tapety, jaký interiér se vám vybaví jako první?

17. 08. 2022

1. Scénické nástěnné malby

Nápady na scénické nástěnné malby krajiny jsou největším trendem tapet pro rok 2022. Nejlepší je, že nemusíte pro takovou tapetu vlastnit obrovský prostor. Existuje spousta tapet, které jsou určené právě k tomu, aby opticky dodaly větší rozměr malým místnostem. Taková tapeta vás může nejen přenést na jiné místo, ale výběrem designu inspirovaného přírodou se mohou stírat hranice mezi interiérem a exteriérem. 

tapety
Ukázka scénické malby, která dodá interiéru nový rozměr.

2. Látkové tapety 

Maximalismus je trend interiérového designu, který se také vrací ve velkém stylu. Poutavá kombinace vzorů, plisé a patchworku spolu s různými materiály dokazuje, že více může být více

tapety
Maximalizujte interiér!

3. Jemné květiny 

Květinové alternativy jsou velkou novinkou pro interiéry roku 2022 a lze je přizpůsobit jakémukoliv prostoru, ať už je vintage, retro nebo moderní. Při výběru tapet do vašeho domova myslete na měřítko květin ve vzorech. Velké výtisky mohou způsobit, že malé místnosti budou vypadat ještě menší, proto se držte jemnějších vzorů, abyste vytvořili požadovanou iluzi v prostoru.

4. Přírodní vzory 

Udržitelnost a „šťastnější domov“ jsou v roce 2022 v popředí. Snaha vnést kus vnějšího prostoru do našich domovů tak poroste. Čím dál více se prosazují přírodní a tkané materiály. Půlnoční modrou vystřídala odvážnější zelená, která přináší biofilní trend wellness prostřednictvím rostlin a listů.

5. Dramatická grafika a elementární geometrie

Většina z nás vyhledává jistotu a klid vzhledem k poměrně chaotickém světu. Takovou oázou klidu tak může být váš obývací pokoj anebo ložnice. Interiéry s tapetami odkazující na elementární geometrické uspořádání, jemné reliéfy a monochromatické palety jsou směrem k pohodlí, které se nachází ve vzorech a rutině. A právě tapety zaměřující se na přesnosti a geometrii přinesou klid do vašeho domova.

tapety
Dramatická grafika dodá místnosti hloubku.

6. Texturní tapety 

Jsou pryč dny, kdy byly tapety jednorozměrným kusem papíru na stěně. S rozvojem tiskových technik se zvyšuje možnost povrchů, na které lze tisknout.

K TÉMATU  PLC House v Argentině: funkčnost a design v každém detailu

Jedním z dalších trendů v oblasti tapet je zavádění textury na stěny. Pro dokonalý zútulňující efekt zvolte tapetu z hessianu. 

7. Trend Chinoiserie 

Chinoiserie je dalším trendem ve světě tapet, který tu je ovšem už mnoho let. Tato technika, historicky spojená s velkolepými venkovskými sídly, byla modernizována novým, svěžím způsobem. Trend chinoiserie, který se vyznačuje orientálními vzory a klikatými stylizovanými motivy květin a ptáků, zaznamenal v posledních letech prudký nárůst popularity. Tento druh tapety vnese do vašeho interiéru wow efekt, který oceníte doma jistě všichni.

tapety
Tzv. chinoiserie má v sobě punc okázalého venkovského sídla.

8. Dramatické tmavé barvy 

Dříve se tmavým barvám lidé spíše vyhýbali vzhledem k tomu, že byly často interpretovány jako temné a působící ponurým dojmem. Vzhledem k tomu, že se svět designu posouvá dopředu, máme nekonečné možnosti v oblasti osvětlení. Můžete si tak dovolit vymalovat ložnici nebo obývací pokoj královskou modří nebo smaragdově zelenou, a pokud k tomu zvolíte vhodné osvětlení, vaše místnost rozhodně ponurá nebude. 

tapety
Přál si tu někdo kapku dramatu?

9. Art deco 

Typický design tapet ve stylu art deco zahrnuje ikonické a bohaté vzory z 20. let 20. století a dodává jim moderní nádech. Pokud máte rádi moderní retro luxusní styl, art deco by mělo do vašeho designového schématu dokonale zapadnout. Představte si mít obývací pokoj v podobném stylu, jako měl ve svém domě Velký Gatsby.

10. Vintage inspirace 

Každé stylové období v sobě obsahuje něco „starého”, co pak dále kombinuje s moderními prvky a nejnovějšími trendy. Tapety s vintage designem dodají vašemu domovu v 21. století pocit, že žijete v 19. století. Tento styl kombinuje luxusní vzhled jemného viktoriánského domu s přátelskou a neformální atmosférou obývacího pokoje vaší babičky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pavol Dendis: Burning Heart slovenského designéra na pražském fashion weeku

K TÉMATU  Luxusní rezidence na Wildcoast Road v australském Portsea vás uchvátí. Tady chcete bydlet!

PLC House v Argentině: funkčnost a design v každém detailu

Zdroje článku:
https://www.homesandgardens.com/news/wallpaper-trends-204459
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pitbulové jsou od pohledu psi velice statní a mnoho lidí si tak myslí, že jsou agresivní a zlí. A ono je tomu právě naopak. Pokud je tento druh psa vychováván v lásce a dostatečné péči, dokáže se pro své pány a rodinu rozdat. Má dobré psí srdce a je to velký ochránce. Tato fakta dokazuje čin, který na internetu prezentoval Juan José, Mexičan, který se stará od štěněte o pitbula Hadese.
Některé z nás se při pojmech „povinné ručení“ a „havarijní pojištění“ jen zatočí hlava při představě, že bychom si jej měly sjednávat samy. Návštěva pojišťoven, porovnání, co nám na přepážkách bylo nabídnuto, ale hlavně: pamatovat si údaje o našem autě. Jenže takto už to dávno neprobíhá! Dnes se pojistíte online, z pohodlí domova. Potřebovat budete jen osobní doklady, velký technický průkaz a několik minut svého času.
Většina z nás si své vlasy barví, protože není spokojená se svou přírodní barvou, která je často spojená s mnoha stereotypy. Například o blondýnách se traduje, že jsou hloupé, zrzky temperamentní a brunetky atraktivní. Mnoho mužů si tak udělá první dojem o ženě na základě její barvy vlasů. Tu určuje látka zvaná melanin, která je produkována u kořene vlasových cibulek.
Nevzhledné vypouklé bříško, potíže s trávením a jiné problémy mohou být příčinou rozestupu břišních svalů. Mylnou představou jsou také klasické obyčejné cviky, které by měly s diastázou pomoct. Co diastáza přesně znamená a co na ni zaručeně zabírá?
Obličejová jóga, anglicky face yoga, je stále oblíbenější. V posledních letech zaznamenává úplný boom, a tak nějak do pozadí posouvá i dříve preferovaný botox. Jenže zatímco obličejovou jógu můžete provádět kdykoliv a kdekoliv, navíc za ni nemusíte utrácet peníze, botox je pořád procedurou, při níž do sebe necháváte vpíchnout chemický jed. Možná je tedy na čase rozhýbat svaly v obličeji a jednoduchými cviky tak dosáhnout mladistvého vzhledu, po kterém touží každá žena.
Zvoní budík - je zase ráno. Probouzíte se polámaní, s viditelnými kruhy pod očima a s padajícími očními víčky. Znovu jste se pořádně nevyspali. Už se to táhne několik dní a stále nevíte, jak svůj spánek opět zkvalitnit a prodloužit. Ty probděné noci se začínají projevovat na vaší pracovní výkonnosti i na náladě, kterou nemáte zrovna nejlepší. Možná za špatným spaním vězí tři věci. Jaké?
Svou domácnost je možné zútulnit příjemnými pokojovými rostlinami, které nemají jen estetickou funkci, ale také řadu jiných schopností, jež nám mohou přijít vhod. Předně se pyšní schopností čistit vzduch v domácnosti. Jiné zase přináší do domu peníze a hojnost. Pozastavme se právě nad druhými zmíněnými a prozraďme si, kterými vyplnit prázdné rohy v interiéru.
Rádi utrácíte, ale kolikrát si říkáte, že už máte tolik věcí, až je není kam dávat? V tom případě se zamyslete nad tím, za co utrácíte a jestli náhodou není lepší místo utrácení investovat do něčeho, co se vám skutečně vyplatí.
Věci mají své místo. I když to na první pohled nevypadá, už dvouleté děti vědí, kam která věc patří. Právě v tomto věku se začne projevovat smysl pro pořádek. Je tak nutné jim dát pravidla her i úklidu. Dítě začne vnímat vnější a vnitřní řád.

Nepřehlédněte

Leden je ideálním obdobím, kdy byste si měli naordinovat očistu. Zbavíte se při ní všech škodlivých látek a zároveň posílíte imunitu. Přece jen játra, a nejen ta, dostala v závěru roku pořádně zabrat. Chcete-li jim ulevit, zapojte se do soutěže o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám pomůže při detoxikaci organizmu a navíc podpoří vaši obranyschopnost.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek