Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Ložnice podle feng-šuej. Vytvořte si oázu pro klidný spánek

Zařizování ložnice je poněkud obtížné. Přece jen chceme z místnosti vykouzlit oázu klidu, do které se budeme každý den velice rádi vracet. Mnohdy se však stane, že sáhneme po něčem zcela jiném, než co do ložnice patří a rázem je příjemný pocit z ní fuč. Zkrátka a dobře tam neproudí ta energie, která by přispívala ke kvalitnímu spánku. Naštěstí je tu ale stále feng-šuej, podle kterého se můžeme řídit.
feng-šuej
Ložnice jako oáza klidu a míru. (foto: 123RF)

22. 02. 2022

Feng-šuej je staré čínské učení, které si klade za cíl vytvořit harmonii mezi vámi a prostředím, ve kterém se zrovna nacházíte. Jisté principy se vztahují na všechny místnosti v domě čili stačí se jimi pouze řídit. Prozraďme si, jak zařídit ložnici podle feng-šuej, aby náš spánek nabyl zlepšení. 

Ze všeho nejdříve si v ložnici ukliďte 

Aby mohla energie ložnicí proudit, je zapotřebí ji pořádně uklidit. A na to pamatujte nejen ve chvíli, kdy se chystáte přenášet zásady feng-šuej do praxe. Odstraňte veškerý nepořádek, zbavte se všeho, co nepotřebujete nebo co dlouhou dobu nepoužíváte. Proberte skříně, nezapomeňte ani na prostor pod postelí a samozřejmě nenechte ladem ani police, na kterých se toho také skrývá velmi mnoho.  

Při úklidu byste měli být opravdu nekompromisní. Není to opravdu jenom o tom, abyste všechno kolem očistili od prachu a špíny. Do čistky se pouštějte se vším všudy. 

Žádné úložné prostory pod postelí 

Když se přesuneme k zásadám feng-šuej, zmíníme si především prostor pod postelí. Mnoho lidí se domnívá, že využít všechen prostor je důležité. Proto pod postelí skladují nejen peřiny pro hosty, ale také matrace nebo další věci. Feng-šuej ale říká, že prostor pod postelí není určen k zaplnění. Čím méně toho budete pod postelí mít, tím větší energie bude sálat všude kolem. 

Nejednou se ukázalo, že problémy se spánkem opravdu plynuly ze zaplněného prostoru pod postelí. Do rizikové skupiny spadají především jedinci, kteří žijí v menších domech čili úložných prostorů nemají zrovna nazbyt.

feng-šuej
Jemné detaily pomohou vytvořit harmonii. (foto: 123RF)

Čelo postele je klíčem ke kvalitnímu spánku 

Jak vypadá postel, která se vám vyjímá v ložnici? Je bez čela nebo má čelo? Pokud tuto část postrádá, je na čase koupit si novou. Důvod je prostý – čelní rám je totiž symbolem bezpečí. Navozuje pocit, že se nemusíme ničeho obávat, což je při spánku klíčové. Usínáme s podvědomým pocitem, že jsme ochraňovaní. Čelo postele samozřejmě nemusí být nutně ze dřeva nebo jinak bytelné. Může se jednat jenom o látku zavěšenou ke zdi. I ta dokáže požadovaný pocit vykouzlit. 

K TÉMATUBylinková zahrádka: Pastva pro oči, duši i chuťové pohárky

Snadná změna intenzity světel je na místě 

Jak zařídit ložnici podle feng-šuej? Jednoduše, chce to tlumená světla. Respektive takové osvětlení, jehož intenzitu můžeme měnit čili mít ji naprosto pod kontrolou. Pokud je osvětlení schopné se podrobit vaší náladě, máte vyhráno. Naštěstí stmívače dnes nejsou žádným sci-fi nebo něčím, na co by lidé nemohli dosáhnout a tak svou cestu nachází do mnoha domácností. 

Jen málokdo si uvědomuje, že světlo jako takové má opravdu velkou sílu ovlivňovat náladu a celkovou energii. Pokud si nejste jistí, jaké světlo je pro vás ideální, je dobré koupit rovnou několik žárovek, z nichž se posléze rozhodnete. 

Nepřehánějte to se zrcadly 

Pokud sledujete aktuální módní trendy, pak jste bezesporu zaregistrovali, že zrcadla se dostávají do popředí. Bytoví architekti se shodují na tom, že rozptylují světlo v interiéru čili se velkou měrou podílí na celkovém optickém zvětšení příbytku. Jenže podle feng-šuej bychom s tímto trendem měli šetřit.  

Důvod je prostý – zrcadla kromě světla odráží také energii, a to bohužel i tu negativní. Proto zrcadla nevěšte naproti vchodovým dveřím a ani naproti oknu, zejména ne v ložnici, kdy by se zrcadlo podílelo na odrazu světla, což by rázem mířilo do vaší postele.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4 rostliny pro kvalitní spánek a ještě jedna k tomu. Jaké koupit do ložnice?

4 tipy, čemu se vyhnout při zařizování ložnice

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

O tom, že oddalování usnutí a následný nedostatek spánku způsobuje vystavení modrému světlu, jsme již psali. Ale příčin, které způsobují nespavost, je podstatně víc. Někdo má problém s usínáním, jiní usnou, jako když je do vody hodí, ale pak se vzbudí kolem třetí ráno a znovu usnout se nepodaří. Co s tím?
Maminky v tomto videu natočil jeden tatínek, který je dal přes internet dohromady, aby ukázali světu, jak může být běžný život s postižením zábavný a plný radosti. Píseň, kterou společně zpívají, je dojemná skladba A Thousand Years. V originále ji nahrála zpěvačka Christina Perri k filmu Twilight sága: Rozbřesk - 1. část. Video bylo natočeniona podporu World Down Syndrom Day 2018, a představuje 50 matek s jejich dětmi. Původní inspirace vznikla díky britské organizaci Singing Hands, která pomáhá dětem ve skupinách učit Makaton. Tento jazykový program pomáhá slyšet lidem s problémy s učením nebo komunikací pomocí značek a symbolů. Tohle vás skutečně dojme!
Flirtování je bezesporu jedna z nejžhavějších a zároveň nejzábavnějších věcí, které si můžeme ve vztazích do sytosti užívat. Rozhodně neplatí, že flirt patří jen do seznamovací fáze vztahu, rozhodně lze flirtovat i v dlouhodobém vztahu. Pokud se chystáte na rande, bude se vám flirtování hodit. Poradíme vám, jak se v tom stát mistryní!
Každá z nás neustále hledáme osvědčený recept na to, jak být krásná, výjimečná a atraktivní. Představa je to samozřejmě příjemná, ale jak toho vlastně nejsnáze dosáhnout? Snad nejlepší věc, kterou pro to můžeme udělat, je načerpat inspiraci od žen, které se takové už naučily být. Co takové ženy radí ostatním ženám?
O nemocech se většinou nevtipkuje, ovšem výjimkou je nemoc zvaná Alzheimer, o které se mluví v mnoha starších i novějších vtipech. Dalo by se říct, že lidé o Alzheimerově nemoci vtipkují do chvíle, dokud se s chorobou nesetkají tváří v tvář. To pak jdou žerty stranou, jelikož se pochopí, že se jedná o závažnou nemoc a že to opravdu není legrace.
Většina dívek nebo dam, které chtějí mít krásné gelové nety obvykle automaticky zamíří k odborníkovi. Jenže salony krásy jsou mnohde zavřeny, a tak si každá z nás hledá cestu, jak se starat o svůj zevnějšek co nejlépe. Gelové nehty však mohou být problém. Ne každý si je totiž ohledně gelových nehtů jistý v kramflecích. Jak si je doma udělat? Jak nanášet gelový lak doma vám poradíme krok za krokem.
Pandemie se rychle šíří. Čísla nemocných stoupají, proto byste neměli na nic čekat a podpořit svou imunitu. Nikdy totiž nevíte, kdy a kde se s nemocným můžete setkat. Abyste měli dobře fungující obranyschopnost, musíte mít ve formě střeva. K tomu vám pomohou probiotika. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček doplňků stravy Naturevia, ve kterém najdete kvalitní přípravky pro celou rodinu.

Nepřehlédněte

Toužíte po pevné a pružné pleti bez jakékoliv chybičky? Chcete mít účes jako ze salonu? Svěřte se do rukou speciální kosmetiky s obsahem kyseliny hyaluronové, jejíž účinky vás ohromí. Pleťové krémy, séra a další produkty se díky jejímu obsahu postarají o zlepšení stavu vaší pokožky.
Přestože letnímu tropickému počasí již pro tento rok odzvonilo, nemusíte si zoufat, a naopak si ještě užít vodních radovánek. Můžete vybírat z celé řady aquaparků, které jsou dostupné po celý rok. Přinášíme Vám hned 7 tipů, kam můžete vyrazit za zábavou, ale i odpočinkem a rozmanitou péčí o tělo.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek