Neděle , 27. 11. 2022

Xenie

Ložnice podle feng-šuej. Vytvořte si oázu pro klidný spánek

Zařizování ložnice je poněkud obtížné. Přece jen chceme z místnosti vykouzlit oázu klidu, do které se budeme každý den velice rádi vracet. Mnohdy se však stane, že sáhneme po něčem zcela jiném, než co do ložnice patří a rázem je příjemný pocit z ní fuč. Zkrátka a dobře tam neproudí ta energie, která by přispívala ke kvalitnímu spánku. Naštěstí je tu ale stále feng-šuej, podle kterého se můžeme řídit.
feng-šuej
Ložnice jako oáza klidu a míru. (foto: 123RF)

22. 02. 2022

Feng-šuej je staré čínské učení, které si klade za cíl vytvořit harmonii mezi vámi a prostředím, ve kterém se zrovna nacházíte. Jisté principy se vztahují na všechny místnosti v domě čili stačí se jimi pouze řídit. Prozraďme si, jak zařídit ložnici podle feng-šuej, aby náš spánek nabyl zlepšení. 

Ze všeho nejdříve si v ložnici ukliďte 

Aby mohla energie ložnicí proudit, je zapotřebí ji pořádně uklidit. A na to pamatujte nejen ve chvíli, kdy se chystáte přenášet zásady feng-šuej do praxe. Odstraňte veškerý nepořádek, zbavte se všeho, co nepotřebujete nebo co dlouhou dobu nepoužíváte. Proberte skříně, nezapomeňte ani na prostor pod postelí a samozřejmě nenechte ladem ani police, na kterých se toho také skrývá velmi mnoho.  

Při úklidu byste měli být opravdu nekompromisní. Není to opravdu jenom o tom, abyste všechno kolem očistili od prachu a špíny. Do čistky se pouštějte se vším všudy. 

Žádné úložné prostory pod postelí 

Když se přesuneme k zásadám feng-šuej, zmíníme si především prostor pod postelí. Mnoho lidí se domnívá, že využít všechen prostor je důležité. Proto pod postelí skladují nejen peřiny pro hosty, ale také matrace nebo další věci. Feng-šuej ale říká, že prostor pod postelí není určen k zaplnění. Čím méně toho budete pod postelí mít, tím větší energie bude sálat všude kolem. 

Nejednou se ukázalo, že problémy se spánkem opravdu plynuly ze zaplněného prostoru pod postelí. Do rizikové skupiny spadají především jedinci, kteří žijí v menších domech čili úložných prostorů nemají zrovna nazbyt.

feng-šuej
Jemné detaily pomohou vytvořit harmonii. (foto: 123RF)

Čelo postele je klíčem ke kvalitnímu spánku 

Jak vypadá postel, která se vám vyjímá v ložnici? Je bez čela nebo má čelo? Pokud tuto část postrádá, je na čase koupit si novou. Důvod je prostý – čelní rám je totiž symbolem bezpečí. Navozuje pocit, že se nemusíme ničeho obávat, což je při spánku klíčové. Usínáme s podvědomým pocitem, že jsme ochraňovaní. Čelo postele samozřejmě nemusí být nutně ze dřeva nebo jinak bytelné. Může se jednat jenom o látku zavěšenou ke zdi. I ta dokáže požadovaný pocit vykouzlit. 

K TÉMATU  Staré silonky do koše nepatří: 8 způsobů, jak jim dát nový účel

Snadná změna intenzity světel je na místě 

Jak zařídit ložnici podle feng-šuej? Jednoduše, chce to tlumená světla. Respektive takové osvětlení, jehož intenzitu můžeme měnit čili mít ji naprosto pod kontrolou. Pokud je osvětlení schopné se podrobit vaší náladě, máte vyhráno. Naštěstí stmívače dnes nejsou žádným sci-fi nebo něčím, na co by lidé nemohli dosáhnout a tak svou cestu nachází do mnoha domácností. 

Jen málokdo si uvědomuje, že světlo jako takové má opravdu velkou sílu ovlivňovat náladu a celkovou energii. Pokud si nejste jistí, jaké světlo je pro vás ideální, je dobré koupit rovnou několik žárovek, z nichž se posléze rozhodnete. 

Nepřehánějte to se zrcadly 

Pokud sledujete aktuální módní trendy, pak jste bezesporu zaregistrovali, že zrcadla se dostávají do popředí. Bytoví architekti se shodují na tom, že rozptylují světlo v interiéru čili se velkou měrou podílí na celkovém optickém zvětšení příbytku. Jenže podle feng-šuej bychom s tímto trendem měli šetřit.  

Důvod je prostý – zrcadla kromě světla odráží také energii, a to bohužel i tu negativní. Proto zrcadla nevěšte naproti vchodovým dveřím a ani naproti oknu, zejména ne v ložnici, kdy by se zrcadlo podílelo na odrazu světla, což by rázem mířilo do vaší postele.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4 rostliny pro kvalitní spánek a ještě jedna k tomu. Jaké koupit do ložnice?

4 tipy, čemu se vyhnout při zařizování ložnice

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Naše životní podmínky jsou velice dobré, ovšem ani tato skutečnost nám nezaručuje pevné zdraví. O své zdraví se musí každý starat sám. Je však pravdou, že někdy jen čirou náhodou člověka postihne choroba, o které lze říct, že je snad za trest, a se kterou svět ještě neumí vypořádat. Kupodivu se takových onemocnění nachází mezi námi celá řada, za vypíchnutí stojí například rakovina, nad kterou svět boj ještě nevyhrál.
Je to tady! Společnost Warner Media oznámila, že hrdinové oblíbeného sitcomu z devadesátek se již v květnu objeví na stanici HBO Max. Co o comebacku legendárních Přátel víme, jak se k němu samotní aktéři vyjádřili, a jak se k tomu postavili tvůrci? Nový projekt je na spadnutí!
Ve zdravém těle zdravý duch. Mnohokrát připomínaná moudrost irského dramatika George Bernarda Shawa je, byla a bude pro lidstvo aktuální. S neustálým rozvojem přísunu informací se každý den dozvídáme o nových metodách cvičení, možnostech sestavení zdravého jídelníčku a korekce životního stylu tak, aby člověk dosáhl co možná nejlepšího pocitu sama ze sebe. Takový pocit vám dodá tolik potřebnou sebedůvěru, která se odráží při každodenních činnostech.
Ve světě krásy panuje řada mýtů a stereotypů. Některé z nich jsou pozůstatky starších studií, jiné vznikly jednoduše mezi lidmi a postupně se staly dostatečně přesvědčivé natolik, že ovlivnily naše chování a přístup ke kráse jako takový. Vyznat se ve světě pravdy a mýtů je skutečně nelehký úkol, ovšem, abychom vám jej alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších mýtů, které i dodnes kolují mezi námi.
Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.
Jste věčná začátečnice? Vždycky se pustíte do běhání a po pár týdnech to vzdáte? Nebo jste ještě nikdy neběhala, ale ráda byste začala? Možná právě vám se bude hodit následujících deset tipů, díky kterým si běh skutečně zamilujete.
Flirtování je bezesporu jedna z nejžhavějších a zároveň nejzábavnějších věcí, které si můžeme ve vztazích do sytosti užívat. Rozhodně neplatí, že flirt patří jen do seznamovací fáze vztahu, rozhodně lze flirtovat i v dlouhodobém vztahu. Pokud se chystáte na rande, bude se vám flirtování hodit. Poradíme vám, jak se v tom stát mistryní!
I když venku panuje nebezpečný koronavirus, to neznamená, že žádné jiné nemoci neexistují. S příchodem nového typu koronaviru nedošlo k odstranění ostatních onemocnění, což je dobré mít na paměti. Stále jsou rizikem i jiné choroby, jako je rakovina nebo chřipka. Mnohé nemoci číhají i na ty nejmenší. Prozraďme si nejčastější dětské nemoci, které jsou rizikové pro naše malé ratolesti.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek