Neděle , 10. 12. 2023

Julie

5 nejlepších knih na velikonoční dovolenou

Hledáte inspiraci na zajímavé knihy, které byste si mohla vychutnat ve chvilkách klidu o velikonočních prázdninách? Níže najdete hned pět tipů na čtení, u kterého se rozhodně nudit nebudete.
velikonoční dovolenou
Popadněte knížku a prchněte s napínavým příběhem někam ven.

13. 04. 2022

Velikonoční čas se blíží, ale je nad slunce jasné, že uteče jako voda. Proto potřebujete na tyto dny knížky, které zhltnete jedním dechem. Pokud vás zaujme některá z našeho výběru pěti knih na velikonoční dovolenou, určitě se vám to podaří.

1. Neviditelný život Addie LaRue (V. E. Schwab)

Představovala jste si někdy, že jste nesmrtelná a můžete si dělat, co jen chcete? Pak se vám příběh o neviditelném životě Addie LaRue jistě bude líbit.

Bohužel už po pár stránkách zjistíte, že věčný život je vykoupený strašlivou daní. Addie si odjakživa přála poznávat svět, jenže matka s otcem pro ni chtějí jen jedno – aby se dobře vdala a starala se o domácnost. Na to ale Addie nechce přistoupit, a tak se ve svůj svatební den modlí k bohům po setmění. To se ale nemá, protože bohové, kteří poroučí tmě, jsou nebezpeční. A to Addie sama pozná záhy.

Bůh-muž ji prokleje. Dá jí to, co chce, věčný život, ale navždycky zůstane pro ostatní neviditelná. S kýmkoliv se seznámí, hned na ni ten druhý zapomene. Není jí dovoleno být milována.

Jednoho dne se ale všechno změní, přesněji ve chvíli, kdy jí jeden sympatický muž, který pracuje v knihkupectví, řekne větu: „Já si tě pamatuju.“ Tehdy má pocit, že se všechno v dobré obrátí. Ale bohové mají vždycky své plány a nikdo je nemůže oklamat.

2. Patnáct roků samoty (Patrik Hartl)

U téhle knihy si sice neodpočinete, zato se vám dostane neuvěřitelné dávky všemožných emocí. Hlavním hrdinou je muž jménem Aleš, který už v životě prožil mnohá vztahová zklamání. Když ale pozná Jelenu, nadanou hudebnici cestující se sborem po celém světě, má pocit, že je konečně všechno, jak má být.

K TÉMATU  Sluníčko a spálená pleť. Osvědčené domácí přípravky, které pomohou s ošetřením pokožky

Ale není. Jelena ho nemiluje, dělá si z něj pouhého převozníka a také náhradního otce jejích dvojčat. Je to ale ještě mnohem horší. Čekají ho krušné chvíle, které si nedokázal představit ani v té nejhorší noční můře. Vás zase čekají napínavé chvíle, co vám oživí velikonoční dovolenou. A nakonec zjistíte, že všechno zlé může být k něčemu dobré, alespoň na čas.

3. Deník knihkupce (Shaun Bythell)

Zbožňujete knihkupectví a antikvariáty a vždycky vás zajímalo, jak to v takovém prostředí chodí? Nebo naopak nechápete, jak někdo v tak “nudném” prostředí vůbec může pracovat?

Jestliže chcete strávit velikonoční dovolenou v záchvatech smíchu, přečtěte si Deník knihkupce. Už po pár stránkách zjistíte, že život knihkupce je všechno, jenom ne nudný. Každý den se seznamuje s lidmi nejrůznějších povah, prožívá komické i trapné situace, musí se vypořádávat s lidmi, kteří mu neustále pijí krev, i s každodenní prací, která rozhodně nespočívá jenom v tom, že zandává a vyndává knihy z regálů.

Zaručujeme, že se mnohdy budete smát tak, až vám potečou slzy. Svérázného a sarkastického Shauna si zamilujete.

4. Hezký, ale narovnej se! (Johana Fundová)

V knize se najde úplně každý z nás. Aneta, Kryštof a Nela žijí obyčejné životy dnešních třicátníků. Obvykle ale dělají něco úplně jiného, než si na základní škole vysnili. Ale takový už je přece život.

Když jim ovšem na Facebooku přistane pozvánka na třídní sraz se základkou, rázem si vzpomenou na všechny své sny a plány. Vybaví si někdejší spolužáky a přemýšlejí nad tím, co asi tak dělají.

To ovšem zjistí jedině tak, že se na třídní sraz vydají a své dřívější kamarády potkají tváří v tvář. Koho potkalo štěstí, a koho smůla?

5. Život na naší planetě (David Attenborough)

Není vám jedno, co se s naší Zemí děje? Zajímá vás, jak radikálně probíhají na naší planetě klimatické změny a jak docílit rovnováhy? Jak planetu zachránit? Pak vám na velikonoční dovolenou doporučujeme knihu britského přírodovědce a dokumentaristy.

K TÉMATU  Posuňte jeho limity: Adrenalinové dárky pro muže

Je plná zajímavých poznatků a unikátních informací, které vás jistojistě přesvědčí o tom, že má smysl tuhle planetu zachránit, děj se co děj. Jedině my lidé dokážeme naši planetu zničit tak, že už na ní nikdy žádný život nebude. Ale jedině my tomu také dokážeme zabránit.

A začít musíme především sami u sebe, u toho, co každý den děláme, čím se živíme, co jíme, jak vyplňujeme svůj volný čas. Každý může něco dělat, ale většina z nás to pořád ještě nechápe.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Romantické knihy pro teplé jarní večery

Knihy pro pohodový večer: desítka těch nejlepších

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Možná je to tempem doby, možná za tím může být chuť změnit něco ve svém životě. Techniky, které pracují s osobním rozvojem, jsou stále více v kurzu. A jednou takovou je ve své podstatě obyčejná, ale přitom natolik zázračná dovednost mindfulness, která vám prostřednictvím všímavosti vztažené k vám obrátí život vzhůru nohama. Ale jen v tom dobrém slova smyslu.
Snad každá žena má své problémové partie, na kterých se ukazuje drobná pomerančová kůže nebo větší celulitida. Boj proti celulitidě není snadný, avšak ne nemožný. Proto můžete vyzkoušet tyto účinné tipy, které vás pomerančové kůže snadno zbaví nebo zmírní její další růst. Vyzkoušejte následující triky a mějte svou pokožku pod kontrolou.
Nakupování na internetu se stalo pomyslným trendem. Zejména v době panující pandemie a karantény se i ti, kteří nakupování v e-shopech zatracovali, k tomuto kroku svolili. Neměli najednou na výběr, ostatně nakonec nově nabytou zkušenost dál používali v praxi. To poté vedlo k trhání rekordů v tržbách internetových prodejen, což je trend, který i nadále pokračuje. Pokud i vy patříte mezi vášnivé on-line kupující, pozor si dejte na podvodné e-shopy.
S příchodem nového roku se obnovily módní kolekce v oblíbených i méně oblíbených obchodech. Loňské zboží vystřídalo letošní a my si již mohli všimnout toho, co se bude letos nosit. Stejně jako vloni, i letos se bude naše pozornost upínat k modelům, které ohlásily svůj velký comeback. I letošnímu roku budou dominovat kousky, které známe z devadesátých let a které po nějakou dobu upadly do zapomnění.
Když začnou bolet dásně, je to velice nepříjemné. Často problém tkví ve vznikajícím zánětu, se kterým je třeba co nejdříve bojovat. Zánět dásní je sice běžné onemocnění, které postihuje dospělé i děti v jakémkoli věku, ale nikdy by se nemělo podceňovat. Pokud vás dásně občas bolí, pojďte se tomu podívat na zoubek, třeba konečně přijdete na to, jak s tímto nepříjemným pocitem zatočit jednou provždy!
Bez rostlin by na Zemi nemohl být život. A přestože má člověk sklon své přirozené prostředí nevybíravým způsobem poškozovat, rostliny stále ještě vnímáme jako uklidňující prvek. Proto se jimi obklopují i ti největší cynici. Existují však různé druhy rostlin a květin. Některé nám prospívají více, jiné méně, a některé nám mohou být dokonce jedovaté. Nejen svými plody, ale i vůní, kterou zejména na jaře vypouštějí. Pojďme se však nyní podívat na pokojové rostliny, které stojí za ti mít doma.
Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.

Nepřehlédněte

Vytoužené jaro už klepe na dveře. Dny se oteplují a prodlužují, příroda a květiny se probouzejí k životu a my se pomalu vzpamatováváme ze zimního spánku. S příchodem jara přichází nejen obměna šatníku, ale také období častějšího zkrášlování, změna stravovacích návyků a získání nové energie. Řada z nás se začíná stresovat tím, že je na čase začít hubnout do plavek, zpevnit křivky, získat lepší kondici a celkově pročistit organismus. Hlavně klid! Tyto změny můžeme nastartovat za pomoci přírodních bylinek. Proč tělu nedopřát to, co potřebuje?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek