Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

5 nejlepších knih na velikonoční dovolenou

Hledáte inspiraci na zajímavé knihy, které byste si mohla vychutnat ve chvilkách klidu o velikonočních prázdninách? Níže najdete hned pět tipů na čtení, u kterého se rozhodně nudit nebudete.
velikonoční dovolenou
Popadněte knížku a prchněte s napínavým příběhem někam ven.

13. 04. 2022

Velikonoční čas se blíží, ale je nad slunce jasné, že uteče jako voda. Proto potřebujete na tyto dny knížky, které zhltnete jedním dechem. Pokud vás zaujme některá z našeho výběru pěti knih na velikonoční dovolenou, určitě se vám to podaří.

1. Neviditelný život Addie LaRue (V. E. Schwab)

Představovala jste si někdy, že jste nesmrtelná a můžete si dělat, co jen chcete? Pak se vám příběh o neviditelném životě Addie LaRue jistě bude líbit.

Bohužel už po pár stránkách zjistíte, že věčný život je vykoupený strašlivou daní. Addie si odjakživa přála poznávat svět, jenže matka s otcem pro ni chtějí jen jedno – aby se dobře vdala a starala se o domácnost. Na to ale Addie nechce přistoupit, a tak se ve svůj svatební den modlí k bohům po setmění. To se ale nemá, protože bohové, kteří poroučí tmě, jsou nebezpeční. A to Addie sama pozná záhy.

Bůh-muž ji prokleje. Dá jí to, co chce, věčný život, ale navždycky zůstane pro ostatní neviditelná. S kýmkoliv se seznámí, hned na ni ten druhý zapomene. Není jí dovoleno být milována.

Jednoho dne se ale všechno změní, přesněji ve chvíli, kdy jí jeden sympatický muž, který pracuje v knihkupectví, řekne větu: „Já si tě pamatuju.“ Tehdy má pocit, že se všechno v dobré obrátí. Ale bohové mají vždycky své plány a nikdo je nemůže oklamat.

2. Patnáct roků samoty (Patrik Hartl)

U téhle knihy si sice neodpočinete, zato se vám dostane neuvěřitelné dávky všemožných emocí. Hlavním hrdinou je muž jménem Aleš, který už v životě prožil mnohá vztahová zklamání. Když ale pozná Jelenu, nadanou hudebnici cestující se sborem po celém světě, má pocit, že je konečně všechno, jak má být.

K TÉMATU  Nejoblíbenější romantické filmy roku 2022

Ale není. Jelena ho nemiluje, dělá si z něj pouhého převozníka a také náhradního otce jejích dvojčat. Je to ale ještě mnohem horší. Čekají ho krušné chvíle, které si nedokázal představit ani v té nejhorší noční můře. Vás zase čekají napínavé chvíle, co vám oživí velikonoční dovolenou. A nakonec zjistíte, že všechno zlé může být k něčemu dobré, alespoň na čas.

3. Deník knihkupce (Shaun Bythell)

Zbožňujete knihkupectví a antikvariáty a vždycky vás zajímalo, jak to v takovém prostředí chodí? Nebo naopak nechápete, jak někdo v tak “nudném” prostředí vůbec může pracovat?

Jestliže chcete strávit velikonoční dovolenou v záchvatech smíchu, přečtěte si Deník knihkupce. Už po pár stránkách zjistíte, že život knihkupce je všechno, jenom ne nudný. Každý den se seznamuje s lidmi nejrůznějších povah, prožívá komické i trapné situace, musí se vypořádávat s lidmi, kteří mu neustále pijí krev, i s každodenní prací, která rozhodně nespočívá jenom v tom, že zandává a vyndává knihy z regálů.

Zaručujeme, že se mnohdy budete smát tak, až vám potečou slzy. Svérázného a sarkastického Shauna si zamilujete.

4. Hezký, ale narovnej se! (Johana Fundová)

V knize se najde úplně každý z nás. Aneta, Kryštof a Nela žijí obyčejné životy dnešních třicátníků. Obvykle ale dělají něco úplně jiného, než si na základní škole vysnili. Ale takový už je přece život.

Když jim ovšem na Facebooku přistane pozvánka na třídní sraz se základkou, rázem si vzpomenou na všechny své sny a plány. Vybaví si někdejší spolužáky a přemýšlejí nad tím, co asi tak dělají.

To ovšem zjistí jedině tak, že se na třídní sraz vydají a své dřívější kamarády potkají tváří v tvář. Koho potkalo štěstí, a koho smůla?

5. Život na naší planetě (David Attenborough)

Není vám jedno, co se s naší Zemí děje? Zajímá vás, jak radikálně probíhají na naší planetě klimatické změny a jak docílit rovnováhy? Jak planetu zachránit? Pak vám na velikonoční dovolenou doporučujeme knihu britského přírodovědce a dokumentaristy.

K TÉMATU  V hlavní roli kočky! Domácí mazlíčci jsou zdrojem radosti a dokáží nás také pěkně pobavit. Podívejte se na vtipné kočičí momenty!

Je plná zajímavých poznatků a unikátních informací, které vás jistojistě přesvědčí o tom, že má smysl tuhle planetu zachránit, děj se co děj. Jedině my lidé dokážeme naši planetu zničit tak, že už na ní nikdy žádný život nebude. Ale jedině my tomu také dokážeme zabránit.

A začít musíme především sami u sebe, u toho, co každý den děláme, čím se živíme, co jíme, jak vyplňujeme svůj volný čas. Každý může něco dělat, ale většina z nás to pořád ještě nechápe.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Romantické knihy pro teplé jarní večery

Knihy pro pohodový večer: desítka těch nejlepších

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Plánujete si nechat v létě udělat piercing? V tom případě je dobré si předtím něco zjistit. Ne každý čerstvý piercing se v létě dokáže rychle zahojit. A navíc vás čeká i mnoho dalších nepříjemností.
Co to je, perfektní make-up na léto? Ve skutečnosti neexistuje žádná samostatná kategorie, kterou bysme mohli pojmenovat „letní tónovací krémy“, protože pleť každého člověka má různé vlastnosti a potřebuje jinou kosmetiku. Navíc každý chce získat různé výsledky: někdo má rád matný finiš a někdo si oblíbil efekt mokré pleti.
Setkáváme se s ní velmi intimně, ovlivní naši pohodu, vezme nám sílu i náladu, nutí nás se o ni starat a ani na minutu na ni nezapomenout. Obtěžuje muže, ženy i děti a každý ji nazývá jinak – viróza, nachlazení, chřipka. Je mezi nimi rozdíl? A jaký?
Existuje tolik různých způsobů, jak si s rodinou vyrobit vlastní ozdoby. A při jejich tvorbě můžete využít spoustu různých materiálů! Každý jistě máme doma třeba nějaký přebytečný papír, že ano? Máme pro vás jednoduché vánoční ozdoby, které si dnes večer můžete s dětmi vytvořit.
Barva bot o vás hodně prozradí a v případě lodiček to platí dvojnásob. Vyberte si barvu podle svého vkusu a osobnosti a doplňte svůj outfit chytře a vkusně. Lodičky jsou klasické dámské boty, kterými nikdy žádný model nepokazíte. Můžete je brát na slavnostní příležitosti k róbám, ale využijete je i v casual módě. Ženy v byznysu je také ocení ke kostýmkům nebo do práce na jednání. Lodičky jsou kouzelně ženské, proto se vyplatí mít jich víc párů. Jaké barvy by neměly chybět ve vašm obetníku objevíte v tomto článku.
Tolik krásných věcí může člověk vyrobit úplně sám. Kreativní DIY nápady vám napoví, jak je to snadné. Zaručeně najdete něco, co budete chtít i u vás doma! Perfektní nástěnné hodiny, jaké nemá nikdo jiný, dřevěný dekor přímo na zdi, pohodlné zahradní posezení z palet a další vychytávky. Co se vám líbí nejvíc?
Také vám někdo v polovině vaší dovolené začne připomínat, jak se vám to krátí a že už brzy půjdete do práce? Kdyby to někdo udělal, asi byste se pěkně naštvala. Ale připomínat dětem, že brzy skončí prázdniny, připadá mnoha dospělým normální. Přitom i děti si potřebují odpočinout a ne myslet na povinnosti, které je čekají. Mají se vůbec děti o prázdninách učit?
Říká se, že ženy jsou v uvažování složité, zatímco muži zůstávají srozumitelní a jednoduší. Co se ale vztahů týká, tak muži a ženy následují trochu rozdílné cesty. To, co muži hledají ve vztahu není to, co by ženy motivovalo, aby do takového vztahu šly. Rozdělují je jejich touhy, mentalita, vášně či úroveň vyjadřování. My vám nyní řekneme, co muži doopravdy očekávají od vztahů se ženami a po čem jejich srdce touží.
Miminka jsou zvědavá, smějí se, hrají si, zlobí, pošťuchují se navzájem a vyžadují pozornost. Tady se můžete podívat na všechno v jednom. Tyhle sladké děti vám možná vylepší den.
Chcete-li vaší ratolesti pořídit pohodlné a zároveň vysoce módní boty, zkuste se porozhlédnout po dětských teniskách. Na následujících řádcích vám prozradíme, podle jakých kritérií vybírat tenisky pro chlapce, abychom nešláply vedle. Čtěte a nechte se inspirovat s námi!
Lidé se scházejí i rozcházejí z různých důvodů. Někteří se neshodnou v plánech ohledně budoucnosti, jiní se potýkají s nevěrou nebo vyhořením vztahu o sobě samém. Někdy ale dojde v partnerství k takovému soumraku, že možnost rozchodu lítá ve vzduchu. Kdy je jasné, že je odchod od sebe tím nejlepším řešením?
Když Karel Gott zemřel, byla to doslova národní tragédie. Mnoho lidí ukázalo velkou vlnu solidarity, která spočívala jak ve velkém množství vzkazů, které dostávala manželka Ivana.

Výběr článků

Nalíčit se do práce je jedna věc. Do divadla už to zabere trochu více času, ale tohle? Kompletní make-up změní vaši visáž tak, že vás nikdo nepozná! Těchto pět příkladů vám ukáže, že se dá z každé ženy vyrobit kráska.
Máte zahradu? Pak by byla velká škoda, kdybyste na ní nepěstovali vlastní zeleninu a ovoce. Nejenže je úroda, kterou si sami vypipláte chutnější než ta z obchodu, nemusíte se obávat žádných chemických látek a postřiků, ale navíc i hodně ušetříte.
Nic nevykouzlí v obývacím pokoji lepší atmosféru než krby a krbová kamna. Planoucí oheň je nejen přírodním zdrojem tepla, ale působí i jako balzám na duši. Když se venku ochlazuje a za okny padne tma, zářivé plamínky se postarají o pocit pohodlí a útulnosti. Prohlédněte si krásné krby a krbová kamna a možná dostanete chuť si zatopit dřevem.

Nepřehlédněte

Trh s nemovitostmi zažívá nevídané období. I když se původně mluvilo o tom, že Češi nemají našetřeno a že jim chybí takzvaný hotovostní polštář, ukázalo se, že peněz je – a mnoho. Skupují se totiž i takové nemovitosti, které svou cenou volají do nebes. A zájem zatím neutichá.
Setkáváme se s ní velmi intimně, ovlivní naši pohodu, vezme nám sílu i náladu, nutí nás se o ni starat a ani na minutu na ni nezapomenout. Obtěžuje muže, ženy i děti a každý ji nazývá jinak – viróza, nachlazení, chřipka. Je mezi nimi rozdíl? A jaký?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek