Úterý , 17. 05. 2022

Přemysl

5 nejlepších knih na velikonoční dovolenou

Hledáte inspiraci na zajímavé knihy, které byste si mohla vychutnat ve chvilkách klidu o velikonočních prázdninách? Níže najdete hned pět tipů na čtení, u kterého se rozhodně nudit nebudete.
velikonoční dovolenou
Popadněte knížku a prchněte s napínavým příběhem někam ven.

13. 04. 2022

Velikonoční čas se blíží, ale je nad slunce jasné, že uteče jako voda. Proto potřebujete na tyto dny knížky, které zhltnete jedním dechem. Pokud vás zaujme některá z našeho výběru pěti knih na velikonoční dovolenou, určitě se vám to podaří.

1. Neviditelný život Addie LaRue (V. E. Schwab)

Představovala jste si někdy, že jste nesmrtelná a můžete si dělat, co jen chcete? Pak se vám příběh o neviditelném životě Addie LaRue jistě bude líbit.

Bohužel už po pár stránkách zjistíte, že věčný život je vykoupený strašlivou daní. Addie si odjakživa přála poznávat svět, jenže matka s otcem pro ni chtějí jen jedno – aby se dobře vdala a starala se o domácnost. Na to ale Addie nechce přistoupit, a tak se ve svůj svatební den modlí k bohům po setmění. To se ale nemá, protože bohové, kteří poroučí tmě, jsou nebezpeční. A to Addie sama pozná záhy.

Bůh-muž ji prokleje. Dá jí to, co chce, věčný život, ale navždycky zůstane pro ostatní neviditelná. S kýmkoliv se seznámí, hned na ni ten druhý zapomene. Není jí dovoleno být milována.

Jednoho dne se ale všechno změní, přesněji ve chvíli, kdy jí jeden sympatický muž, který pracuje v knihkupectví, řekne větu: „Já si tě pamatuju.“ Tehdy má pocit, že se všechno v dobré obrátí. Ale bohové mají vždycky své plány a nikdo je nemůže oklamat.

2. Patnáct roků samoty (Patrik Hartl)

U téhle knihy si sice neodpočinete, zato se vám dostane neuvěřitelné dávky všemožných emocí. Hlavním hrdinou je muž jménem Aleš, který už v životě prožil mnohá vztahová zklamání. Když ale pozná Jelenu, nadanou hudebnici cestující se sborem po celém světě, má pocit, že je konečně všechno, jak má být.

K TÉMATUKandolhu Island je ráj. Modrý průzračný oceán, bílé písčité pláže a žádná přistávací dráha

Ale není. Jelena ho nemiluje, dělá si z něj pouhého převozníka a také náhradního otce jejích dvojčat. Je to ale ještě mnohem horší. Čekají ho krušné chvíle, které si nedokázal představit ani v té nejhorší noční můře. Vás zase čekají napínavé chvíle, co vám oživí velikonoční dovolenou. A nakonec zjistíte, že všechno zlé může být k něčemu dobré, alespoň na čas.

3. Deník knihkupce (Shaun Bythell)

Zbožňujete knihkupectví a antikvariáty a vždycky vás zajímalo, jak to v takovém prostředí chodí? Nebo naopak nechápete, jak někdo v tak „nudném“ prostředí vůbec může pracovat?

Jestliže chcete strávit velikonoční dovolenou v záchvatech smíchu, přečtěte si Deník knihkupce. Už po pár stránkách zjistíte, že život knihkupce je všechno, jenom ne nudný. Každý den se seznamuje s lidmi nejrůznějších povah, prožívá komické i trapné situace, musí se vypořádávat s lidmi, kteří mu neustále pijí krev, i s každodenní prací, která rozhodně nespočívá jenom v tom, že zandává a vyndává knihy z regálů.

Zaručujeme, že se mnohdy budete smát tak, až vám potečou slzy. Svérázného a sarkastického Shauna si zamilujete.

4. Hezký, ale narovnej se! (Johana Fundová)

V knize se najde úplně každý z nás. Aneta, Kryštof a Nela žijí obyčejné životy dnešních třicátníků. Obvykle ale dělají něco úplně jiného, než si na základní škole vysnili. Ale takový už je přece život.

Když jim ovšem na Facebooku přistane pozvánka na třídní sraz se základkou, rázem si vzpomenou na všechny své sny a plány. Vybaví si někdejší spolužáky a přemýšlejí nad tím, co asi tak dělají.

To ovšem zjistí jedině tak, že se na třídní sraz vydají a své dřívější kamarády potkají tváří v tvář. Koho potkalo štěstí, a koho smůla?

5. Život na naší planetě (David Attenborough)

Není vám jedno, co se s naší Zemí děje? Zajímá vás, jak radikálně probíhají na naší planetě klimatické změny a jak docílit rovnováhy? Jak planetu zachránit? Pak vám na velikonoční dovolenou doporučujeme knihu britského přírodovědce a dokumentaristy.

K TÉMATUDovolená s partnerem. Jak se během ní nepohádat a vrátit se domů v klidu

Je plná zajímavých poznatků a unikátních informací, které vás jistojistě přesvědčí o tom, že má smysl tuhle planetu zachránit, děj se co děj. Jedině my lidé dokážeme naši planetu zničit tak, že už na ní nikdy žádný život nebude. Ale jedině my tomu také dokážeme zabránit.

A začít musíme především sami u sebe, u toho, co každý den děláme, čím se živíme, co jíme, jak vyplňujeme svůj volný čas. Každý může něco dělat, ale většina z nás to pořád ještě nechápe.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Romantické knihy pro teplé jarní večery

Knihy pro pohodový večer: desítka těch nejlepších

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!
Každá žena občas zažívá stres anebo úzkosti – to je naprosto běžné. Nicméně nahromaděný stres dokáže pěkně potrápit a zařídit spoustu zdravotních problémů. Ale takový stres v těhotenství! Ten dokáže ovlivnit vývoj vašeho miminka – a to přece žádná z vás nechce. Jak se tedy poprat se stresem v těhotenství?
Vztah s otcem vašeho dítěte skončil a vy víte, že má novou známost. Jak své dítě připravit na setkání s cizí paní? Co musíte dodržet, pokud si nepřejete, aby dítko prožívalo traumata? A jak se odměnit za dobře odvedenou práci? Projděte si základní pravidla potřebná pro toto nelehké životní období.
Bali - nádherný, romantický a přírodou protkaný ostrov, který přímo vybízí k prožití okamžiku, který se na vždy zapíše do vaší paměti jako váš den D. Plánujete zde svatbu? Proč ne, je to ostatně v poslední době poměrně trendy záležitost. Předem byste rozhodně měly vědět, na co se připravit. Svatební specialistka a místní balijský průvodce pro vás připravili souhrnné informace přímo z místa činu.
Blížila se sedmá hodina večerní a my už jsme netrpělivě čekali před televizními obrazovkami, až se ozve známá melodie a objeví se mužík s papírovou čepičkou. Večerníček je fenoménem, který si pamatujeme do dneška, zvláště některé oblíbené pohádky, které nám každý večer před spaním přinášel. Zavzpomínejte si na pohádkovou nadílku s námi.
Retro je v kurzu už několik let, a dotklo se i domácího osvětlení. Můžete si tak pořídit i lampu ve stylu vintage. Tedy věci, které se tváří, jako by za sebou měly celé věky. Toto designové osvětlení navíc vypadá, jako by pocházelo z období páry, a dá zařadit dokonce do kategorie steampunk. Takové industriální lampy vytvoří hřejivou atmosféru, a navíc můžete mít doma i úplný originál.
Tato žena se jmenuje Lauren Bruzzone, a pochází z New Yorku. Její tréninkový partner ji zachytil při cvičení. Nebylo by na tom nic divného, kromě toho, že je jí 72 let! Její trénink je skutečně ukázkový, a dokazuje, co všechno je možné i v pokročilém věku! Jak sama říká, zkoušejte věci, a dávejte jim šanci! Nevzdávejte se, a nenechte se ovlivnit lidmi, kteří říkají, že to nejde.
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek