Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

5 nejlepších knih na velikonoční dovolenou

Hledáte inspiraci na zajímavé knihy, které byste si mohla vychutnat ve chvilkách klidu o velikonočních prázdninách? Níže najdete hned pět tipů na čtení, u kterého se rozhodně nudit nebudete.
velikonoční dovolenou
Popadněte knížku a prchněte s napínavým příběhem někam ven.

13. 04. 2022

Velikonoční čas se blíží, ale je nad slunce jasné, že uteče jako voda. Proto potřebujete na tyto dny knížky, které zhltnete jedním dechem. Pokud vás zaujme některá z našeho výběru pěti knih na velikonoční dovolenou, určitě se vám to podaří.

1. Neviditelný život Addie LaRue (V. E. Schwab)

Představovala jste si někdy, že jste nesmrtelná a můžete si dělat, co jen chcete? Pak se vám příběh o neviditelném životě Addie LaRue jistě bude líbit.

Bohužel už po pár stránkách zjistíte, že věčný život je vykoupený strašlivou daní. Addie si odjakživa přála poznávat svět, jenže matka s otcem pro ni chtějí jen jedno – aby se dobře vdala a starala se o domácnost. Na to ale Addie nechce přistoupit, a tak se ve svůj svatební den modlí k bohům po setmění. To se ale nemá, protože bohové, kteří poroučí tmě, jsou nebezpeční. A to Addie sama pozná záhy.

Bůh-muž ji prokleje. Dá jí to, co chce, věčný život, ale navždycky zůstane pro ostatní neviditelná. S kýmkoliv se seznámí, hned na ni ten druhý zapomene. Není jí dovoleno být milována.

Jednoho dne se ale všechno změní, přesněji ve chvíli, kdy jí jeden sympatický muž, který pracuje v knihkupectví, řekne větu: „Já si tě pamatuju.“ Tehdy má pocit, že se všechno v dobré obrátí. Ale bohové mají vždycky své plány a nikdo je nemůže oklamat.

2. Patnáct roků samoty (Patrik Hartl)

U téhle knihy si sice neodpočinete, zato se vám dostane neuvěřitelné dávky všemožných emocí. Hlavním hrdinou je muž jménem Aleš, který už v životě prožil mnohá vztahová zklamání. Když ale pozná Jelenu, nadanou hudebnici cestující se sborem po celém světě, má pocit, že je konečně všechno, jak má být.

K TÉMATU  Muži vs ženy. Epická bitva jako z Gladiátora vás dostane do kolen

Ale není. Jelena ho nemiluje, dělá si z něj pouhého převozníka a také náhradního otce jejích dvojčat. Je to ale ještě mnohem horší. Čekají ho krušné chvíle, které si nedokázal představit ani v té nejhorší noční můře. Vás zase čekají napínavé chvíle, co vám oživí velikonoční dovolenou. A nakonec zjistíte, že všechno zlé může být k něčemu dobré, alespoň na čas.

3. Deník knihkupce (Shaun Bythell)

Zbožňujete knihkupectví a antikvariáty a vždycky vás zajímalo, jak to v takovém prostředí chodí? Nebo naopak nechápete, jak někdo v tak „nudném“ prostředí vůbec může pracovat?

Jestliže chcete strávit velikonoční dovolenou v záchvatech smíchu, přečtěte si Deník knihkupce. Už po pár stránkách zjistíte, že život knihkupce je všechno, jenom ne nudný. Každý den se seznamuje s lidmi nejrůznějších povah, prožívá komické i trapné situace, musí se vypořádávat s lidmi, kteří mu neustále pijí krev, i s každodenní prací, která rozhodně nespočívá jenom v tom, že zandává a vyndává knihy z regálů.

Zaručujeme, že se mnohdy budete smát tak, až vám potečou slzy. Svérázného a sarkastického Shauna si zamilujete.

4. Hezký, ale narovnej se! (Johana Fundová)

V knize se najde úplně každý z nás. Aneta, Kryštof a Nela žijí obyčejné životy dnešních třicátníků. Obvykle ale dělají něco úplně jiného, než si na základní škole vysnili. Ale takový už je přece život.

Když jim ovšem na Facebooku přistane pozvánka na třídní sraz se základkou, rázem si vzpomenou na všechny své sny a plány. Vybaví si někdejší spolužáky a přemýšlejí nad tím, co asi tak dělají.

To ovšem zjistí jedině tak, že se na třídní sraz vydají a své dřívější kamarády potkají tváří v tvář. Koho potkalo štěstí, a koho smůla?

5. Život na naší planetě (David Attenborough)

Není vám jedno, co se s naší Zemí děje? Zajímá vás, jak radikálně probíhají na naší planetě klimatické změny a jak docílit rovnováhy? Jak planetu zachránit? Pak vám na velikonoční dovolenou doporučujeme knihu britského přírodovědce a dokumentaristy.

K TÉMATU  Zacvičte si ve vánočním duchu podle těchto videí a udělejte z pohybu zábavu

Je plná zajímavých poznatků a unikátních informací, které vás jistojistě přesvědčí o tom, že má smysl tuhle planetu zachránit, děj se co děj. Jedině my lidé dokážeme naši planetu zničit tak, že už na ní nikdy žádný život nebude. Ale jedině my tomu také dokážeme zabránit.

A začít musíme především sami u sebe, u toho, co každý den děláme, čím se živíme, co jíme, jak vyplňujeme svůj volný čas. Každý může něco dělat, ale většina z nás to pořád ještě nechápe.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Romantické knihy pro teplé jarní večery

Knihy pro pohodový večer: desítka těch nejlepších

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.
Janina rodina byla soudržná. Scházeli se u babičky a rádi spolu trávili víkendový čas. Vše se změnilo, když si její bratr našel Ninu. Zprvu to vypadalo, že bude švagrová docela milá, nakonec ale dokázala proti Janě poštvat celou rodinu, včetně tolik milovaného bratra. A to všechno proto, že jí záviděla.
Pohlavní nemoci – pro mnohé tabu, pro jiné něco tak intimního. Je chybou se domnívat, že vás některá z těchto velmi choulostivých onemocnění nemůže postihnout. Mnohé se totiž nepřenáší jen při pohlavním styku nebo nechráněným sexem. Jejich příčiny mohou být i jiné. Pojďme se seznámit s těmi nejčastějšími.
Viber, jedna z předních světových aplikací pro zasílání zpráv, se spojila s útulkem Bouchalka, který pomáhá psům, kteří čekají na nové majitele nebo kteří se ztatili. Viber nedávno představil lokalizovaný balíček samolepek určený právě pro milovníky psů a pokud i vy chcete přispět pejskům v Bouchalce.
V dnešní době mnoho lidí pracuje z domu, a proto se chtějí ve své domácnosti dobře. Jaké kroky podniknout, abychom se cítily dobře a zároveň nám nevyschl náš finanční polštář? Pojďme se podívat na pár tipů, pomocí nichž můžeme zútulnit naši domácnost.
Lidé by si vzájemně v nouzi měli pomáhat, i přesto však je na světě mnoho případů, kdy člověku či zvířeti v ohrožení života nikdo pomoc neposkytnul. Doba je čím dál hektičtější a lidé si již méně všímají toho, co se okolo nich děje. Často bývají i lhostejní vůči negativním situacím, do kterých raději nechtějí zasahovat, aby sami nebyli ohroženi.
Každý člověk ví, že kvalitní spánek je velice důležitý. Během dostatečně dlouhého a dostatečně kvalitního spánku dochází k regeneraci našeho organismu, který se připravuje na další celodenní fungování. Abychom se vyspali doslova dorůžova, svůj spánek můžeme zkvalitnit například vhodnou matrací nebo dobrým polštářem. Za kvalitním spánkem však stojí i pokojové rostliny v ložnici, které nejen, že perfektně čistí vzduch v interiéru, ale které jsou taktéž prevencí nachlazení. O jakých konkrétních pokojových rostlinách je řeč?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek