Rodina

Do kin míří nová pohádka Hodinářův učeň. Pojďte se do kina pobavit

Do kin míří nová pohádka Hodinářův učeň. Objeví se známí čeští herci
zdroj: bontonfilm
Československá pohádka Hodinářův učeň vypráví příběh o daleké cestě za láskou. Dětem ukazuje, že problémy může překonat statečnost a dobré srdce.

Viktor Preiss v “záporné” roli

Hodinářův učeň je nová tuzemská pohádka, na které spolupracovali Čeští i Slovenští filmaři. Za režií i scénářem stojí zatím poměrně neznámá Jitka Rudolfová a v hlavních rolích se objeví herečky a herci, známí z našich obrazovek. Nechybí mezi nimi Jaroslav Plesl, Michal Balcar, Václav Neužil ml. nebo Miroslav Krobot. V roli zlé sudičky se objeví Jana Plodková a jako mistr hodinář oblíbený Viktor Preiss. A o čem pohádka bude?

Lze přelstít smrt?

Hodinářův učeň vypráví příběh Urbana (Michal Balcar), který se stal sirotkem a ujímá se ho mistr hodinář, který je tak trochu držgrešle a lakota. U něj je Urban v učení. Jak postupně dospívá, zamiluje se hodinářovy dcery Laury (Dana Droppová). Ta mu jeho lásku opětuje, ale svatba se jen tak konat nebude. Hodinář totiž dává Urbanovi úkol, který je podmínkou pro jeho svazek s Laurou. Urban se tak vydává do světa na dalekou výpravu, aby nalezl něco nevídaného – bájné hodinky, které umí varovat před smrtí. O jejich existenci se vedou debaty, ale pokud Urban neuspěje, žádná svatba nebude.

Sudičky pomáhají i škodí

Do příběhu ale zasahují i nadpřirozené síly. Nad kolébkou malého Urbana totiž stanuly tři sudičky. Dobří duchové Rodovoj a Rodovít mu předpověděli lásku i bohatství, zatímco zlá sudička Lichoradka prorokovala strasti a chudobu. Během dobrodružství se tak ukáže, čí sudba byla silnější a jaký osud hodinářova učně Urbana čeká. Ten sám má ryzí charakter a na cestě plné nástrah a překážek dokazuje, že je možné problémy řešit statečností a dobrým srdcem. K užitku mu ale bude i jeho trpělivost a hodinářský um, který si osvojil v učení.

Krásné české exteriéry

Natáčelo se na mnoha místech v našich krajích, a některé lokace určitě poznáte. Krásný varhanový skalnatý útvar v upoutávce je Panská skála, která se nachází v severních Čechách. Nechybí zámek Lednice, tvrz Cuknštejn, kláštěr v Doksanech, Bílé kameny v Lužických horách nebo Hostýnské vrchy v Západních Beskydech. Kouzelných míst je ale v pohádce mnohem víc.

Vezměte malé do kina

Hodinářův učeň podle všech ohlasů dobře odsýpá a rodiče se nemusí bát, že by ratolestem ukazoval nějaké špatné vzory, což se dnes občas stává už i v pohádkách. Zajímavostí je i fakt, že hlavní hrdinové nejsou princezna nebo pan král, a Urbana na konci nečeká trůn a půl království na dlani. Snahou tvůrců bylo podle slov režisérky ubrat na klišé a dát prostor pro humor a komediální situace. Hodinářův učeň má v kinech premiéru už 15. srpna 2019.

zdroj: youtube

Reklama

Reklama