Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Do kin míří nová pohádka Hodinářův učeň. Pojďte se do kina pobavit

Československá pohádka Hodinářův učeň vypráví příběh o daleké cestě za láskou. Dětem ukazuje, že problémy může překonat statečnost a dobré srdce.
Do kin míří nová pohádka Hodinářův učeň. Objeví se známí čeští herci
zdroj: bontonfilm

13. 08. 2019

13. 08. 2019

Viktor Preiss v “záporné” roli

Hodinářův učeň je nová tuzemská pohádka, na které spolupracovali Čeští i Slovenští filmaři. Za režií i scénářem stojí zatím poměrně neznámá Jitka Rudolfová a v hlavních rolích se objeví herečky a herci, známí z našich obrazovek. Nechybí mezi nimi Jaroslav Plesl, Michal Balcar, Václav Neužil ml. nebo Miroslav Krobot. V roli zlé sudičky se objeví Jana Plodková a jako mistr hodinář oblíbený Viktor Preiss. A o čem pohádka bude?

Lze přelstít smrt?

Hodinářův učeň vypráví příběh Urbana (Michal Balcar), který se stal sirotkem a ujímá se ho mistr hodinář, který je tak trochu držgrešle a lakota. U něj je Urban v učení. Jak postupně dospívá, zamiluje se hodinářovy dcery Laury (Dana Droppová). Ta mu jeho lásku opětuje, ale svatba se jen tak konat nebude. Hodinář totiž dává Urbanovi úkol, který je podmínkou pro jeho svazek s Laurou. Urban se tak vydává do světa na dalekou výpravu, aby nalezl něco nevídaného – bájné hodinky, které umí varovat před smrtí. O jejich existenci se vedou debaty, ale pokud Urban neuspěje, žádná svatba nebude.

Sudičky pomáhají i škodí

Do příběhu ale zasahují i nadpřirozené síly. Nad kolébkou malého Urbana totiž stanuly tři sudičky. Dobří duchové Rodovoj a Rodovít mu předpověděli lásku i bohatství, zatímco zlá sudička Lichoradka prorokovala strasti a chudobu. Během dobrodružství se tak ukáže, čí sudba byla silnější a jaký osud hodinářova učně Urbana čeká. Ten sám má ryzí charakter a na cestě plné nástrah a překážek dokazuje, že je možné problémy řešit statečností a dobrým srdcem. K užitku mu ale bude i jeho trpělivost a hodinářský um, který si osvojil v učení.

Krásné české exteriéry

Natáčelo se na mnoha místech v našich krajích, a některé lokace určitě poznáte. Krásný varhanový skalnatý útvar v upoutávce je Panská skála, která se nachází v severních Čechách. Nechybí zámek Lednice, tvrz Cuknštejn, kláštěr v Doksanech, Bílé kameny v Lužických horách nebo Hostýnské vrchy v Západních Beskydech. Kouzelných míst je ale v pohádce mnohem víc.

K TÉMATU  Sladká holčička zpívá ukolébavku svému štěněti. To nejroztomilejší, co tenhle týden uvidíte

Vezměte malé do kina

Hodinářův učeň podle všech ohlasů dobře odsýpá a rodiče se nemusí bát, že by ratolestem ukazoval nějaké špatné vzory, což se dnes občas stává už i v pohádkách. Zajímavostí je i fakt, že hlavní hrdinové nejsou princezna nebo pan král, a Urbana na konci nečeká trůn a půl království na dlani. Snahou tvůrců bylo podle slov režisérky ubrat na klišé a dát prostor pro humor a komediální situace. Hodinářův učeň má v kinech premiéru už 15. srpna 2019.

zdroj: youtube
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je tomu už dvacet let, co byla v Česku uvedená premiéra prvního dílu nejslavnější čarodějnické ságy na světě. Snímek Harry Potter a Kámen mudrců bořil rekordy v návštěvnosti českých kin, a nejinak tomu bylo i při dalších dílech, které tvůrci natočili.
Tolik lidí si přeje jíst zdravě. Bohužel ne každému se to podaří. Lidé se po čase vrátí ke starému režimu nezdravého stravování. O měsíc později zkouší další pokus, ale zase je něco vrátí ke starému režimu. A takto je to dokola a dokola. Jsou tu ale i takoví, kteří se zdravou stravou ještě ani nezačali, protože se nemohou odhodlat. Jak to tedy jednou provždy změnit? Jak se odhodlat, a zároveň u toho vytrvat a nevracet se zpět ke starým návykům? O tom si povíme v dnešním článku. Proto pokračujte ve čtení, držte se daných pravidel a úspěch vás nemine...
Děti a mobilní telefony, to je časté téma k rodičovské diskuzi. Nikomu se nelíbí, kolik času u displejů chytrých zařízení děti tráví. Sami rodiče jim přitom přístroje dávají do rukou nebo jim jdou špatným příkladem. Navenek jsou nespokojení, ale zároveň si tak usnadňují práci a nechávají dítě zabavit se po svém. V jiných případech jim sami ukazují, kolik času u telefonu sami tráví. Proč to není dobře a jak situaci řešit?
Všechno zdražuje - nechtěný, ale bohužel reálný fakt. Vedle potravin se zvyšuje cena za elektřinu, plyn a samozřejmě za vodu, což jsou základní potřeby každého z nás. Abychom dokázali ušetřit po této stránce, spotřeba vody v domácnosti by nás měla zajímat. Kolik aktuálně průměrně činí, kam mizí a jak snížit výdaje s ní spojené? 
Podzim je tradiční období v roce, kdy bilancujeme. Dny se zkracují, počasí zhoršuje, nálada prostě není. Odtud je už jen krůček k nepříjemným pocitům a sešupu nálady směrem strmě dolů. Když se to stane jednou, je to v pořádku. Podzimní deprese by se ale neměly opakovat často.
Přejete si, aby z vašeho dítěte pomalu ale jistě rostla sebevědomá osobnost, která se v životě neztratí? V tom případě budete muset trochu přehodnotit své chování k vlastním potomkům. Když jim totiž dáte trochu nezávislosti a odpovědnosti, velmi jim tím pomůžete. Co by měly doma zvládnout předškolní děti?
Kvůli práci z domova či výuce online trávíte denně mnoho hodin před monitorem. Často je to mnohem víc času, než kolik to bylo před pandemií. Výsledkem je enormní zátěž pro oči. Ty jsou pak unavené. Dopřejte jim péči a výživu, kterou si zaslouží. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia pro namáhané oči.
Guasha, někde uváděn jako gua sha (vždy vyslovován jako „gvaša“ či „kvaša“) představuje speciální kámen, který má léčebné účinky v podobě masážních metod. Je to čisticí technika obličeje a těla, která má řadu zdravotních přínosů. Předně je ženami vyhledávaná jako přírodní lifting obličeje.
Konec školního roku a rozdávání vysvědčení je náročnou dobou pro pracovníky linek bezpečí, kteří vyřizují telefonáty od dětí, které se bojí přijít domů. Do jejich hledání se také musí často zapojit i policie. Čas od času přijde i smutek, když se dítě domnívá, že špatným vysvědčením končí jeho životní čas. Nenechte se zaskočit jedním školním výsledkem. Jde přece o dítě, které milujete.
Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek