Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Do kin míří nová pohádka Hodinářův učeň. Pojďte se do kina pobavit

Československá pohádka Hodinářův učeň vypráví příběh o daleké cestě za láskou. Dětem ukazuje, že problémy může překonat statečnost a dobré srdce.
Do kin míří nová pohádka Hodinářův učeň. Objeví se známí čeští herci
zdroj: bontonfilm

13. 08. 2019

13. 08. 2019

Viktor Preiss v „záporné“ roli

Hodinářův učeň je nová tuzemská pohádka, na které spolupracovali Čeští i Slovenští filmaři. Za režií i scénářem stojí zatím poměrně neznámá Jitka Rudolfová a v hlavních rolích se objeví herečky a herci, známí z našich obrazovek. Nechybí mezi nimi Jaroslav Plesl, Michal Balcar, Václav Neužil ml. nebo Miroslav Krobot. V roli zlé sudičky se objeví Jana Plodková a jako mistr hodinář oblíbený Viktor Preiss. A o čem pohádka bude?

Lze přelstít smrt?

Hodinářův učeň vypráví příběh Urbana (Michal Balcar), který se stal sirotkem a ujímá se ho mistr hodinář, který je tak trochu držgrešle a lakota. U něj je Urban v učení. Jak postupně dospívá, zamiluje se hodinářovy dcery Laury (Dana Droppová). Ta mu jeho lásku opětuje, ale svatba se jen tak konat nebude. Hodinář totiž dává Urbanovi úkol, který je podmínkou pro jeho svazek s Laurou. Urban se tak vydává do světa na dalekou výpravu, aby nalezl něco nevídaného – bájné hodinky, které umí varovat před smrtí. O jejich existenci se vedou debaty, ale pokud Urban neuspěje, žádná svatba nebude.

Sudičky pomáhají i škodí

Do příběhu ale zasahují i nadpřirozené síly. Nad kolébkou malého Urbana totiž stanuly tři sudičky. Dobří duchové Rodovoj a Rodovít mu předpověděli lásku i bohatství, zatímco zlá sudička Lichoradka prorokovala strasti a chudobu. Během dobrodružství se tak ukáže, čí sudba byla silnější a jaký osud hodinářova učně Urbana čeká. Ten sám má ryzí charakter a na cestě plné nástrah a překážek dokazuje, že je možné problémy řešit statečností a dobrým srdcem. K užitku mu ale bude i jeho trpělivost a hodinářský um, který si osvojil v učení.

Krásné české exteriéry

Natáčelo se na mnoha místech v našich krajích, a některé lokace určitě poznáte. Krásný varhanový skalnatý útvar v upoutávce je Panská skála, která se nachází v severních Čechách. Nechybí zámek Lednice, tvrz Cuknštejn, kláštěr v Doksanech, Bílé kameny v Lužických horách nebo Hostýnské vrchy v Západních Beskydech. Kouzelných míst je ale v pohádce mnohem víc.

K TÉMATU  Miminka a jejich dovádění. Sladcí drobečkové vám zpříjemní den

Vezměte malé do kina

Hodinářův učeň podle všech ohlasů dobře odsýpá a rodiče se nemusí bát, že by ratolestem ukazoval nějaké špatné vzory, což se dnes občas stává už i v pohádkách. Zajímavostí je i fakt, že hlavní hrdinové nejsou princezna nebo pan král, a Urbana na konci nečeká trůn a půl království na dlani. Snahou tvůrců bylo podle slov režisérky ubrat na klišé a dát prostor pro humor a komediální situace. Hodinářův učeň má v kinech premiéru už 15. srpna 2019.

zdroj: youtube
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Perly jsou klasické, nadčasové a vždy podtrhnou eleganci jejich nositele. Věděli jste ale, že perla je jediný drahokam, který vzniká uvnitř živého organismu? Než byly v roce 1893 vytvořené kultivované perly, ta klasická byla vzácnější a dražší než samotné diamanty. Jak tedy správně nosit tento elegantní šperk, který je právě z perel tvořený?
Také patříte mezi ženy, které mají mastnou pleť a lesknou se tak v létě i v zimě? Pak vám ze všeho nejdříve pogratulujeme. O ženách s mastnou pletí se říká, že stárnou velmi pomalu a po celý svůj život budou vypadat minimálně o pět let mladší. Na mastné pleti se totiž netvoří tolik vrásek. Tou špatnou správou je, že v létě trpíme.
Bez mobilu si už nedovedeme život představit. Místo toho, abyste ale surfovali na netu nebo si psali s přáteli a leželi doma na posteli, můžete ho využit k zeštíhlení a posílení celého těla. Mobilní aplikace vám mohou posloužit třeba k vytvoření zdravého jídelníčku nebo zařazení cvičení do každodenního programu. Na trhu je dnes nepřeberné množství apek, co za vás odvedou velký kus práce nebo vám hubnutí aspoň zpříjemní. Vyzkoušejte některý z navrhovaných tipů!
Léto je bohužel u konce. Spolu s tím přišel ten správný čas naladit se na podzimní atmosféru a sladit s ní také barvy v šatníku. Rok co rok módní návrháři přicházejí s novými trendy a ani letos tomu nebude jinak. Na co se v případě podzimní módy můžete těšit?
Krásně a hladce oholené nohy bez jediného pořezání - to se zdá být nesplnitelným snem pro řadu žen. Je to ale opravdu tak náročné, jak se to jeví? Nebo je to jenom o několika tricích či dodržování zásad, které vedou k dokonalému oholení? Pojďme si prozradit, jak si dokonale oholit nohy. Vždyť hladká pokožka vede k vyšším sebevědomí.
Práce na počítači, hraní her či sledování televize mají společné jedno a tím je enormní zátěž na oči. Displeje digitálních přístrojů totiž vyzařují modré světlo, které představuje obrovské množství energie, s níž se musejí oči vypořádat. To, co se ze začátku může projevovat jako podráždění, únava či zarudnutí, může mít časem nepříjemné následky v podobě zhoršení zraku.
Zná to nejspíš každá z vás. Někdy během svého života jste si určitě ve vztahu prošla fází žárlivosti. Pokud byla oprávněná, a váš partner vám byl opravdu nevěrný, chápeme, že jste ostražitá. Pokud ale byla nemístná, a vy se nacházíte ve zdravém a spokojeném vztahu založeném na důvěře, není se čeho obávat. Jestliže jste si totiž partnerovou oddaností jistá a víte, že má oči jen pro vás, žárlivost vás akorát zbytečně vyčerpává. Proto pro vás máme několik tipů, jak se žárlivostí zatočit.
Možná jste o ní nikdy neslyšela a možná naopak ano. Slovo henna se v posledních letech skloňuje ve všech pádech a zaznívají o ní kladné ale i negativní názory. Jak to s hennou vlastně je a na co všechno ji můžete využít? Pro koho se vlastě hodí nejlépe a kdo by na její barvení měl raději zapomenout? A dá se hennou i tetovat? Vše se dozvíte v článku.

Nepřehlédněte

S jarem je mimo stoupajících teplot neodmyslitelně spojena obměna šatníku za vzdušnější a pestřejší oblečení. Prostor dostávají kousky s vypasovanějšími střihy podtrhujícími ženskost a jemnost. Konec konců, kterou z žen by nepotěšila mužská pozornost, kterou vyvolá právě dobře padnoucí sukně různého střihu a délky? Víte, jaký střih se k vaší postavě hodí nejvíce?
Suchý šampon je typ vlasového přípravku, který omezuje mastnotu a nečistoty ve vlasech. Na rozdíl od mokrých šamponů a kondicionérů lze suchý šampon nanášet na vlasy, když jsou suché – a právě odtud získal svůj název. Suchý šampon není nutné z vlasů vymývat a obvykle se nanáší na temeno hlavy a další oblasti, kde se může viditelně hromadit olej a lesk.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek