Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Online kurz: Věci co se vyplatí vědět a znát, než se do něj vrhnete 

S online kurzy se v posledních měsících doslova roztrhl pytel. Když nebylo možné setkávat se offline, podnikatelé se nalodili na online vlnu a rozjeli to právě ve světě internetu. A tak vznikly nejen kurzy týkající se výuky cizích jazyků, ale i efektivní způsoby, jak zlepšit své schopnosti nebo se naučit něčemu úplné novému, a to třeba FB reklamě nebo působení na sociálních sítích. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí nějakého konkrétního online kurzu, seznamte se s několika věcmi, které se vyplatí vědět a znát.
kurz
Online kurz vás toho spoustu naučí. Když vyberete správně. (foto: 123RF)

28. 02. 2022

Online kurzy zažívají boom. A najít v nabízeném množství ideální kurz, který by splňoval naše požadavky a opravdu nás něco naučil, to je už poněkud obtížné. Proto pokud chcete mít jistotu, že nekupujete zajíce v pytli, ujistěte se, že online kurz zahrnuje i praktickou lekci. Respektive ukázky z praxe, které vás utuží v nově nabytých znalostech nebo vám dopomohou k lepšímu pochopení toho, co jste se právě naučili.

Ideální je online kurz, v rámci kterého plníte nejrůznější úkoly, nedíváte se pouze na video. Abyste si osvojili nějakou dovednost, měli byste danou činnost opravdu trénovat a k tomu díky praktické části opravdu dojde.

Sledujte zpětnou vazbu kurzistů

Abyste se lépe probrali množstvím nabízených kurzů, dejte na reference. Ovšem ne na ty na Googlu nebo Seznamu, za kterými nikdy nevíte, jestli stojí skutečný člověk. Raději si pročtěte zkušenosti, které se pojí k instagramovému nebo facebookovému účtu. Sledujte zpětnou vazbu účastníků a udělejte si na základě odezvy názor na to, jestli je pro vás daný kurz opravdu trefou do černého, nebo jestli se bude jednat pouze o vyhozené peníze.

Při procházení zpětné vazby nesledujte jenom to, jaká je celková odezva. Dívejte se i na to, jestli na ni učitelé, lektoři nebo podnikatelé reagují (a to zejména na tu negativní). Pakliže se účastníci nebo zájemci o kurz nedočkají odpovědi, pak bude pravděpodobně ze strany lektora problém s komunikací či neochota komunikovat. A to nevěstí nic dobrého. 

Slibují se zázraky na počkání? 

Před koupí konkrétního kurzu si pozorně pročtěte, co vám daný online kurz vlastně slibuje. Nejsou to zázraky na počkání? I když se jeví jako velmi atraktivní a člověk by po nich nejlépe sáhnul, je zapotřebí uvědomit si jedno – zázraky se na počkání nestanou. Pakliže vám podnikatel prodávající kurzy týkající se facebookové reklamy slibuje obrovské zisky ihned po absolvování kurzu, raději dejte od takového lektora ruce pryč. Mistrem dovednosti se nemůžete stát lusknutím prstu, takto to zkrátka nefunguje. 

K TÉMATUPosilte svůj imunitní systém. Střídání počasí a teplot je pro něj největší zkouška

Abyste si osvojili něco nového, nestačí vám sledovat jeden kurz. Musíte zkoušet, zkoušet a zkoušet a samozřejmě také vytrvat, vytrvat a vytrvat. Investujte nejen svůj čas, ale také pozornost. Neexistuje žádná inovativní metoda, stejně tak není možné garantovat výsledky během prvního měsíce výuky.  

Zkušební lekce dodává na důvěryhodnosti

I když v současné době jen málokdo nabízí zkušební lekce zdarma, najdou se takoví. Tedy alespoň ti, kteří nabízí patnáct minut zdarma a i to pomůže k utvoření názoru o daném kurzu nebo lektorovi. Většinou zkušební lekce nebo garanci vrácení peněz nabízí ti, kteří si jsou naprosto jistí v jedné věci, a sice že jsou dobří v tom, co dělají. Vědí, že po absolvování lekce zdarma si vás omotají kolem prstu a že si od nich dražší kurz koupíte. Vám to však dodá jistou jistotu v tom, že utracené peníze budou skutečně skvělou investicí. Že se koupí daného produktu nijak nespálíte.

Jak ale bylo zmíněné, se zkušebními lekcemi se setkáte jenom zřídkakdy. Existují však takzvané masterclass, které bývají zdarma a dávají člověku možnost nahlédnout pod pokličku danému lektorovi nebo jeho stylu učení.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4 tipy, jak na atraktivnější Instagram

Survivor po Česku aneb jak se kazí jedna z nejpopulárnějších reality show světa

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Všichni milujeme vůni vypraného ložního prádla. Ulehnout do převlečené postele a nechat si něco pěkného zdát - to je v našich očích ideální odměna za náročný den. Jak často ale u vás doma převlékáte postel? Většina lidí to bohužel dělá špatně a následně se o své lůžko (často nevědomky) dělí se stovkami bakterií. To už není tak lákavá představa, viďte?
Určitě to znáte – někdy něco pravidelně jíte a až po delší době zjistíte, že vaše představy o zdravém stravování byly v tu dobu na míle daleko od skutečnosti. Na trhu existuje velké množství potravin, které díky jejich vzhledu či pověsti pokládáme za dietní, ale dietními, respektive zdravými, vůbec nejsou.
Když se lísáme ke zvířatům, jejich nenadálý pohyb nebo zvukový projev nás pěkně vyděsí. Někdy tak trochu zapomínáme, že zvířata nemusí brát tulení jako něco příjemného. Zajímá je vaše jídlo, a jdou po něm hlava nehlava. Reakce dětí i dospělých je vždy leknutí, jen ti malí se trochu víc bojí. I takový roztomilý tuleň umí pěkně vyděsit!
Intrauterinní inseminace (IUI) je prvním krokem asistované reprodukce pro páry, kterým se nedaří počít. Obvykle se provádí zhruba po roce, kdy se nedaří během nechráněného pohlavního styku zplodit potomka. Jedná se o základní a neinvazivní metodu, jak otěhotnět. Hlavní princip spočívá v tom, že je spermiím zjednodušena a zkrácena cesta k vajíčku jejich přímou aplikací přímo do dělohy. IUI se provádí na reprodukčních klinikách a nabízí ho také gynekologie Gynem.

Nepřehlédněte

Na zimní období přicházejí do módy hranaté špičky bot. Přesto většina žen dobře ví, že nejvíc sexy jsou boty do špičky a na podpatku. Opticky prodlužují a zeštíhlují nohy. Hned se cítíme sebevědoměji a působíme více žensky i tím, jak musíme držet tělo rovně. Ovšem pozor na rizika, před kterými lékaři varují. Vy, které nosíte podobné boty denně, už o nich možná něco víte.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek