Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Online kurz: Věci co se vyplatí vědět a znát, než se do něj vrhnete 

S online kurzy se v posledních měsících doslova roztrhl pytel. Když nebylo možné setkávat se offline, podnikatelé se nalodili na online vlnu a rozjeli to právě ve světě internetu. A tak vznikly nejen kurzy týkající se výuky cizích jazyků, ale i efektivní způsoby, jak zlepšit své schopnosti nebo se naučit něčemu úplné novému, a to třeba FB reklamě nebo působení na sociálních sítích. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí nějakého konkrétního online kurzu, seznamte se s několika věcmi, které se vyplatí vědět a znát.
kurz
Online kurz vás toho spoustu naučí. Když vyberete správně. (foto: 123RF)

28. 02. 2022

Online kurzy zažívají boom. A najít v nabízeném množství ideální kurz, který by splňoval naše požadavky a opravdu nás něco naučil, to je už poněkud obtížné. Proto pokud chcete mít jistotu, že nekupujete zajíce v pytli, ujistěte se, že online kurz zahrnuje i praktickou lekci. Respektive ukázky z praxe, které vás utuží v nově nabytých znalostech nebo vám dopomohou k lepšímu pochopení toho, co jste se právě naučili.

Ideální je online kurz, v rámci kterého plníte nejrůznější úkoly, nedíváte se pouze na video. Abyste si osvojili nějakou dovednost, měli byste danou činnost opravdu trénovat a k tomu díky praktické části opravdu dojde.

Sledujte zpětnou vazbu kurzistů

Abyste se lépe probrali množstvím nabízených kurzů, dejte na reference. Ovšem ne na ty na Googlu nebo Seznamu, za kterými nikdy nevíte, jestli stojí skutečný člověk. Raději si pročtěte zkušenosti, které se pojí k instagramovému nebo facebookovému účtu. Sledujte zpětnou vazbu účastníků a udělejte si na základě odezvy názor na to, jestli je pro vás daný kurz opravdu trefou do černého, nebo jestli se bude jednat pouze o vyhozené peníze.

Při procházení zpětné vazby nesledujte jenom to, jaká je celková odezva. Dívejte se i na to, jestli na ni učitelé, lektoři nebo podnikatelé reagují (a to zejména na tu negativní). Pakliže se účastníci nebo zájemci o kurz nedočkají odpovědi, pak bude pravděpodobně ze strany lektora problém s komunikací či neochota komunikovat. A to nevěstí nic dobrého. 

Slibují se zázraky na počkání? 

Před koupí konkrétního kurzu si pozorně pročtěte, co vám daný online kurz vlastně slibuje. Nejsou to zázraky na počkání? I když se jeví jako velmi atraktivní a člověk by po nich nejlépe sáhnul, je zapotřebí uvědomit si jedno – zázraky se na počkání nestanou. Pakliže vám podnikatel prodávající kurzy týkající se facebookové reklamy slibuje obrovské zisky ihned po absolvování kurzu, raději dejte od takového lektora ruce pryč. Mistrem dovednosti se nemůžete stát lusknutím prstu, takto to zkrátka nefunguje. 

K TÉMATU  Výuka angličtiny přes Skype. Je to dobrý nápad a jde o efektivní způsob učení? Vyzkoušeli jsme

Abyste si osvojili něco nového, nestačí vám sledovat jeden kurz. Musíte zkoušet, zkoušet a zkoušet a samozřejmě také vytrvat, vytrvat a vytrvat. Investujte nejen svůj čas, ale také pozornost. Neexistuje žádná inovativní metoda, stejně tak není možné garantovat výsledky během prvního měsíce výuky.  

Zkušební lekce dodává na důvěryhodnosti

I když v současné době jen málokdo nabízí zkušební lekce zdarma, najdou se takoví. Tedy alespoň ti, kteří nabízí patnáct minut zdarma a i to pomůže k utvoření názoru o daném kurzu nebo lektorovi. Většinou zkušební lekce nebo garanci vrácení peněz nabízí ti, kteří si jsou naprosto jistí v jedné věci, a sice že jsou dobří v tom, co dělají. Vědí, že po absolvování lekce zdarma si vás omotají kolem prstu a že si od nich dražší kurz koupíte. Vám to však dodá jistou jistotu v tom, že utracené peníze budou skutečně skvělou investicí. Že se koupí daného produktu nijak nespálíte.

Jak ale bylo zmíněné, se zkušebními lekcemi se setkáte jenom zřídkakdy. Existují však takzvané masterclass, které bývají zdarma a dávají člověku možnost nahlédnout pod pokličku danému lektorovi nebo jeho stylu učení.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4 tipy, jak na atraktivnější Instagram

Survivor po Česku aneb jak se kazí jedna z nejpopulárnějších reality show světa

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není nad pořádnou šťavnatou krkovičku. Nejlepší je samozřejmě naložená v černém pivu a ugrilovaná, ale pokud zrovna grilování počasí nepřeje, můžete vyzkoušet třeba náš recept. Na česneku pečená krkovička v pikantní omáčce je rychlé a chutné jídlo, které zpestří i váš víkendový rodinný oběd. Pokud k ní připravíte hranolky a naservírujete dobré české pivo či moravské víno, budete se cítit jako v restauraci.
Současná komplikovaná doba COVIDU-19 přinesla s sebou mnohé změny, se kterými se musíme ve svých životech poprat. Jednou z těchto změn je i karanténa. Obzvláště náročná je v případě rodin s dětmi. Přinášíme vám několik tipů, jak děti během karantény zabavit.
Dva měsíce letních prázdnin utekly jako voda a opět nastalo období, kdy deset měsíců vypravujete děti do školy. Což bývá často plné zmatku. Aby u vás doma nevypukl tento scénář, přinášíme vám několik rad. Díky těm vás žádné školní ráno nezaskočí nepřipravené a vše stihnete.
Aby bylo zajištěno bezproblémové fungování těla a všech jeho funkcí, je zapotřebí, abychom mu dodávali jeho pohonné hmoty. Jimi se myslí především vitaminy, také minerály, antioxidanty a další živiny, které se společně podílí na správném fungování organismu. Jedním z klíčových vitaminů je vitamin D, jehož nedostatek umí v těle způsobit opravdu velkou paseku.
Každý romantický film je zpravidla doplněný svou hudbou, která nejenže podtrhne celou atmosféru, ale hlavně ve všech sentimentálních duších zanechá nepopsatelný pocit, ze kterého v příjemném slova smyslu naskakuje husí kůže. Vzbudí v nás rozmanité emoce a vtáhne nás do děje hlavních hrdinů. A zatímco některá hudba kolem nás propluje bez většího pocitu vzrušení, určité love songy jsou prostě legendy všech legend, při jejichž poslechu i po letech tajeme jak zmrzliny na slunci. Které patří mezi ty top?
Matek samoživitelek se v naší společnosti najde celá řada. Zejména v posledních letech roste počet rozvodů, na základě kterých se dítě dostane výhradně do péče matky nebo do péče otce. Ve většině případů je dítě svěřeno do matčiny péče, a i když žena získává alimenty v pravidelných intervalech (když se poštěstí), přesto je třeba ohlížet se na finanční stránku a počítat každou korunu. Zejména v případě, že je žena na mateřské dovolené, není to po finanční stránce snadné. Naštěstí přinášíme několik tipů, jak to po finanční stránce zvládnout a nepropadnout zlým myšlenkám.

Nepřehlédněte

Navzdory tomu, že dnešní možnosti cestování jsou mnohem větší a rozmanitější než kdykoli jindy, stále více tuzemáků dává přednost pobytu na vlastní chalupě. Proč nad zahraniční exotikou vyhrává letní dovolená v našich krajích na celé čáře?
Neustále se apeluje na to, ať dodržujeme pitný režim. Má to pozitivní dopad na zdraví, říkají lékaři. A něco na tom je. Vedle blahodárných účinků na zdravotní stránku však musíme zmínit i dopad na stav naší pokožky. Díky konzumaci dostatečného množství tekutin se vyvarujeme celkové dehydrataci, která podporuje stárnutí pokožky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek