Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

Online kurz: Věci co se vyplatí vědět a znát, než se do něj vrhnete 

S online kurzy se v posledních měsících doslova roztrhl pytel. Když nebylo možné setkávat se offline, podnikatelé se nalodili na online vlnu a rozjeli to právě ve světě internetu. A tak vznikly nejen kurzy týkající se výuky cizích jazyků, ale i efektivní způsoby, jak zlepšit své schopnosti nebo se naučit něčemu úplné novému, a to třeba FB reklamě nebo působení na sociálních sítích. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí nějakého konkrétního online kurzu, seznamte se s několika věcmi, které se vyplatí vědět a znát.
kurz
Online kurz vás toho spoustu naučí. Když vyberete správně. (foto: 123RF)

28. 02. 2022

Online kurzy zažívají boom. A najít v nabízeném množství ideální kurz, který by splňoval naše požadavky a opravdu nás něco naučil, to je už poněkud obtížné. Proto pokud chcete mít jistotu, že nekupujete zajíce v pytli, ujistěte se, že online kurz zahrnuje i praktickou lekci. Respektive ukázky z praxe, které vás utuží v nově nabytých znalostech nebo vám dopomohou k lepšímu pochopení toho, co jste se právě naučili.

Ideální je online kurz, v rámci kterého plníte nejrůznější úkoly, nedíváte se pouze na video. Abyste si osvojili nějakou dovednost, měli byste danou činnost opravdu trénovat a k tomu díky praktické části opravdu dojde.

Sledujte zpětnou vazbu kurzistů

Abyste se lépe probrali množstvím nabízených kurzů, dejte na reference. Ovšem ne na ty na Googlu nebo Seznamu, za kterými nikdy nevíte, jestli stojí skutečný člověk. Raději si pročtěte zkušenosti, které se pojí k instagramovému nebo facebookovému účtu. Sledujte zpětnou vazbu účastníků a udělejte si na základě odezvy názor na to, jestli je pro vás daný kurz opravdu trefou do černého, nebo jestli se bude jednat pouze o vyhozené peníze.

Při procházení zpětné vazby nesledujte jenom to, jaká je celková odezva. Dívejte se i na to, jestli na ni učitelé, lektoři nebo podnikatelé reagují (a to zejména na tu negativní). Pakliže se účastníci nebo zájemci o kurz nedočkají odpovědi, pak bude pravděpodobně ze strany lektora problém s komunikací či neochota komunikovat. A to nevěstí nic dobrého. 

Slibují se zázraky na počkání? 

Před koupí konkrétního kurzu si pozorně pročtěte, co vám daný online kurz vlastně slibuje. Nejsou to zázraky na počkání? I když se jeví jako velmi atraktivní a člověk by po nich nejlépe sáhnul, je zapotřebí uvědomit si jedno – zázraky se na počkání nestanou. Pakliže vám podnikatel prodávající kurzy týkající se facebookové reklamy slibuje obrovské zisky ihned po absolvování kurzu, raději dejte od takového lektora ruce pryč. Mistrem dovednosti se nemůžete stát lusknutím prstu, takto to zkrátka nefunguje. 

K TÉMATU  Po Světle přichází Údolí včel. Anna K je zpět s novou energií a novým albem.

Abyste si osvojili něco nového, nestačí vám sledovat jeden kurz. Musíte zkoušet, zkoušet a zkoušet a samozřejmě také vytrvat, vytrvat a vytrvat. Investujte nejen svůj čas, ale také pozornost. Neexistuje žádná inovativní metoda, stejně tak není možné garantovat výsledky během prvního měsíce výuky.  

Zkušební lekce dodává na důvěryhodnosti

I když v současné době jen málokdo nabízí zkušební lekce zdarma, najdou se takoví. Tedy alespoň ti, kteří nabízí patnáct minut zdarma a i to pomůže k utvoření názoru o daném kurzu nebo lektorovi. Většinou zkušební lekce nebo garanci vrácení peněz nabízí ti, kteří si jsou naprosto jistí v jedné věci, a sice že jsou dobří v tom, co dělají. Vědí, že po absolvování lekce zdarma si vás omotají kolem prstu a že si od nich dražší kurz koupíte. Vám to však dodá jistou jistotu v tom, že utracené peníze budou skutečně skvělou investicí. Že se koupí daného produktu nijak nespálíte.

Jak ale bylo zmíněné, se zkušebními lekcemi se setkáte jenom zřídkakdy. Existují však takzvané masterclass, které bývají zdarma a dávají člověku možnost nahlédnout pod pokličku danému lektorovi nebo jeho stylu učení.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4 tipy, jak na atraktivnější Instagram

Survivor po Česku aneb jak se kazí jedna z nejpopulárnějších reality show světa

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Saláty k obědu, svačiny po cvičení nebo šťávy z ovoce jsou obecně považovány za zdravé, ale pokud s nimi nezacházíte správně, vašemu hubnutí spíše uškodí. Dresing na salátu je často stejně kalorický, jako kdybyste snědly hamburger, a ovocné šťávy mají energetickou hodnotu jako tabulka čokolády. Jak si správně poradit s přípravou jídla při hubnutí?
S příchodem teplejšího počasí všichni začínáme spřádat plány na dovolenou. Bez ohledu na to, kterým směrem se vydáme, potřebujeme oblečení, které nám zajistí pohodlí a umožní nám si naplno užívat kouzla léta. Zajímá vás, co bude v létě 2022 v kurzu? Plážová móda v této sezóně, to je mnohem více než pouze plavky. In jsou stylové pokrývky hlavy, originální sluneční brýle a plážové oblečení, které můžeme nosit nejen na pláž. Trendům kralují čerstvé, zářivé barvy a decentnější pastelové tóny. Nechybí ani vzory: námořnické pruhy, květinové vzory či potisk s tropickým motivem.
Zvlášť v dnešní pandemické době, kdy jsou kosmetické služby méně dostupné, je nutné poradit si v rámci manikúry a pedikúry. Péče o chodidla a jejich ztvrdlé části je někdy tvrdý oříšek. Pravidelnou starostí o nohy se ale všem nepříjemným stavům vyhnete. Vyzkoušejte tyto účinné tipy na krásná a hladká chodidla.
Každá z nás touží po zdravých a dokonalých vlasech. Získat je však mnohem snazší, než se na první pohled může zdát. Stačí jen vsadit na metodu No poo, která se nejen ve světě blogerek stala trendem. V čem spočívá a jak vám pomůže s vitalitou vašich vlasů?
Dávkovač krmení pro pejsky si zvládnete vyrobit vlastnoručně doma. Je převážně z kartonu a vypadá i funguje báječně! Pokud má váš pejsek nenasytný apetit a je dost chytrý na to, aby si stále přisypával, dávkovač možná nebude to pravé. Postavit si ho ale můžete i pro kočky. Inspirujte se tímhle povedeným DIY nápadem.
V 90. letech bylo všechno mnohem jednodušší - zejména pokud jde o vztahy s celebritami. Ve skutečnosti existovaly četné páry celebrit z 90. let, které jsme všichni uctívali, i když jsme si nebyli jisti, jak dobře spolu vycházeli poté, co chaos na červeném koberci utichl a davy šly domů. Většina z těchto párů z 90. let se od té doby rozpadla. Ale pár šťastlivců je stále spolu a stále si užívá svůj románek.
S postupem digitální éry a vzrůstajícím vlivem sociálních sítí se mění nejen náš každodenní život, ale i způsob, jakým procházíme světem romantických vztahů. Seznamovací aplikace se zdají být klíčem k pohodlnému a snadnému hledání partnera, přesto se s nimi vážou otázky a zážitky, které mohou ovlivnit náš citový i sociální život. Tato nová realita digitálního seznamování ovlivňuje různé aspekty mezilidských vztahů a vyvolává diskuse o pravé podstatě lásky v online prostředí.
Že jste několikrát vzpomínaly na své rodiče kvůli tomu, že vám dali nevhodná křestní jména? Až si pročtete náš článek, budete jim s láskou děkovat. Rozhodně si můžete pogratulovat, že jste ještě dopadly dobře. Jdeme na přehled zajímavých a kuriózních křestních jmen, která se skutečně v naší zemi vyskytují.
Chlapík se promění v ženu poté, co si u výdeje zavazadel na letišti otevře svůj kufr. Zřejmě má opravdu na spěch, protože na nic nečeká a začne se svlékat přímo v hale. Ostatní lidé kolem nevěřícně koukají! Tohle se může stát jen v Las Vegas.
Výběr kontaktních čoček je pro každého jejich nositele klíčovým. V dnešní době existuje celá řada variant kontaktních čoček, které mohou vyhovovat jednomu a druhému naopak méně, či vůbec. Jak tedy správně vybrat a nesáhnout vedle? Existuje několik možností, ale nejlépe vám pomůže váš oční specialista
Uskladnění vína musí mít nějaký pořádek. O ten se postarají stojany na víno a vinotéky, které jsou praktickým i designovým doplňkem interiéru. Materiálem číslo jedna je dřevo, ale kromě toho opravovaného dolehl i sem trend palet. Opravdovou chloubou domu je potom vinný sklípek do spirály se vstupem rovnou z kuchyně nebo jídelny.

Výběr článků

Vánoční svátky má snad každý rád! Vždyť se během nich jenom odpočívá, sledují se pohádky neustále jdoucí v televizi, také se pořád jí a rozdávají se dárky. Navíc jsou Vánoce dny, během kterých trávíme svůj čas s rodinou a všemi, na kterých nám záleží. Nebo přinejmenším doufáme, že máte o svátcích přesně takovou pohodu.
Pokud se vám při přečtení názvu dnešního článku vybavilo rozesmáté dítě na venkovním hřišti, zkuste nyní tu představu trochu změnit. Houpání totiž zdaleka nemusí být výsadou dětí. Houpačky umístěné v bytech nabízí prostor pro odpočinek a zároveň jsou velmi zajímavým doplňkem interiéru.
Vlastnoručně vyrobený módní doplněk? Praktická háčkovaná kabelka vypadá šmrncovně a až jí opatříte zapínáním a crossbody popruhem, nikdo vám neuvěří, že je to vaše práce!

Nepřehlédněte

Omamná vůně konvalinky přivábí mnohé zahrádkáře k tomu, aby si tuto krásku pozvali ke svému prahu. Když si ji ale přinesete domů, může se vám z toho pořádně zatočit hlava. Co konvalinka obsahuje a opravdu je jedem naší zahrádky?
Na naši psychiku je toho prostě někdy moc: Práce, starost o rodinu, výchova dětí, péče o domácnost, do toho musíme mnohdy řešit osobní krize a krize ve vztahu. Není tedy divu, že občas už nemůžeme dál, cítíme se unavení a nejdou nám věci tak, jak bychom si představovali. Můžeme si občas myslet, že jsme jen líní, znechucení, a za to se i občas stydíme.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek