Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Péče o pleť vyžaduje stále změnu. Oblíbená kosmetika v chladném počasí nebude stačit

Častou chybou nás žen je, že si oblíbíme určitý typ kosmetiky a používáme ji po celý rok. Ale nežijeme v zemi, kde je počasí stálé. Proto je třeba kosmetiku obměňovat podle ročního období. Nejinak je tomu právě nyní s příchodem podzimu. Vaše pleť bude potřebovat jinou péči.
Vaše péče o pleť vyžaduje změnu. Připravte ji na chladné počasí
zdroj: 123RF.com

27. 09. 2019

Vyměňte krémy a použijte séra

Podzim je nejsušší období v roce. A to i přesto, že většinou často prší. Tomu se doporučuje přizpůsobit i péče o pleť, která v této době potřebuje mnoho vitamínů a hydrataci. Především vyměňte krém. Lehký nahraďte výživnějším s hutnější konzistencí. Pokožku bude více chránit před vlivy počasí. Zaměřte se na krémy hydratační s vitamíny. Neopomiňte ani další látky, jako jsou antioxidanty, koenzym Q10 a podobné.

Krém doplňte hydratačním pleťovým sérem. Tato séra jsou velmi koncentrované pleťové přípravky s vysokým obsahem účinných látek, které intenzívně vyživí pleť a vyhladí vrásky. Některá zase zmírní pigmentové skvrny, což je právě na podzim ideální. Najděte si svoje oblíbené a používejte na vyčištěnou pleť pod denní nebo noční krém. 

Přidejte pleťové oleje a masky

Dvakrát týdně aplikujte na svou pleť hydratační či regenerační masku. Ideální jsou například kombinace s olivovým olejem, mandlem, kozím mlékem. Masku si můžete připravit jednoduše také doma. Jedním z nejlepších přírodních hydratačních prostředků je med, plný antioxidantů, vitamínů a antimikrobiálních látek. Smíchejte jednu lžíci medu se lžící jogurtu, olivového oleje nebo rozmačkaného avokáda a máte skvělou masku bez jakýchkoli dalších látek.

Pořiďte si také kvalitní pleťový olej. Například arganový, moringový, nebo použijte kokosový, který možná máte doma v kuchyni. Oleje obsahují spoustu blahodárných látek a pomáhají zamezit nadměrným ztrátám vody z kůže. Můžete ho používat místo nočního krému.

Méně peelingu, více kyseliny

Na podzim se doporučuje používat méně peeling. Jemná zrníčka zbavují kůži přirozené ochranné bariéry a pleť se stává zranitelnější. Proto omezte frekvenci jeho používání.

Součástí péče o pleť v podzimním a zimní období by měla určitě být i kyselina hyaluronová. Má totiž mimořádnou schopnost vázat vodu a dokáže zvětšit svůj objem až šestkrát. Jestliže ji zařadíte do své péče, vaše pokožka se během pár dní rozzáří.

K TÉMATU  Dámy, víte, jak si vybrat tu nejlepší kosmetiku?

Pozor na červené skvrny

Pro každou pleť jsou náročné přechody z teplého do studeného prostředí a naopak. Jestliže máte problémy spojené s prokrvením kůže, které se projeví začervenáním pleti a jako prosvítající červené žilky, zaměřte se na kosmetiku pro citlivou pleť se sklonem k zarudnutí. Často se vyskytuje zejména na tvářích, v T-zóně, na čele a bradě. U některých značek bývá označena jako kosmetika pro hypersenzitivní pleť. Tyto řady obsahují látky, které při pravidelném používání redukují červené skvrny, omezují nové zčervenání pleti a mají protizánětlivé účinky.

Nezapomínejte na přirozenou regeneraci

Nechte otevřená okna, dokud netopíte. Vítejte doma čerstvý vzduch a sama choďte venku, kdykoli můžete. Pleti tím dodáte přirozený kyslík a nebudete ji pak muset tolik dopovat kosmetickými přípravky. Také nezapomeňte na vydatný spánek, díky které poskytnete pleti čas na přirozenou regeneraci.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

V době, kdy se digitální svět neustále vyvíjí, přinášíme inspirativní příběhy žen, které si vyšlapaly cestu k úspěchu ve světě technologií. Přečtěte si o výzvách, které překonaly, a inovacích, které přinesly. Tyto příběhy nejen motivují, ale ukazují, že technologický sektor není jen doménou mužů.
Ano, řeč bude tentokrát o mužském přechodu. O tom, co se děje v tuto dobu u žen se mluví hodně, ale téma mužské andropauzy je stále tak trochu opomíjenou záležitostí. I muži však mohou toto období vnímat jako velmi náročné a přináší jim celou řadu nepříjemností. Co se v jejich těle děje, a jak se s těmito změnami co nejlépe vyrovnat?
Asi pro vás není žádnou novinkou, že s přibývající propojeností všeho a všech se ztrácí schopnost se skutečně odpojit. Mozek je zaplaven doslova nevysychajícím proudem informací, které zároveň nedokáže zpracovat. Co se vlastně děje a co můžete dělat pro svůj spokojený život?
Protože žijeme v globalizovaném světě, i v Asii mnohdy slaví Vánoce podle západních a křesťanských zvyků. Ale stále ještě na tomto kontinentu existují země i kousky míst, kde Vánoce vypadají jinak.
Lenčiny problémy začaly již na střední škole. Patřila mezi holky se střední postavou, vynikala ve sportu, a měla dobře našlápnuto na svou vysněnou vysokou. Vše se ale změnilo, když se jí nevydařil vztah, do kterého vkládala tolik nadějí.
Black House má jednu zvláštnost. Voda v mělkém vnitřním bazénu umí v kombinaci s prosklenými stěnami odrážet sluneční světlo do každé části domu. Je koncipován pro maximální využití nepřímého slunečního záření. Podívejte se na tu nádheru.
Když jsem četla na internetu nebo v časopisech o ženách, co je muž bil a léta týral, říkala jsem si, jak je možné, že ty ženy dávno neutekly. Jak si mohly všechno nechat líbit? Myslela jsem si, že to není normální, že je jasné, že každá týraná žena by měla od partnera odejít a žít sama.
Střídavá péče je poměrně častým řešením, jak se o dítě postarat po rozchodu rodičů. Jedná se o jednu z nejlepších možností, pokud rodiče nežijí společně, je však třeba počítat s tím, že střídavou péči provází i řada nevýhod a strastí. Prioritou by vždy měla být spokojenost dítěte.
Nakupování oblečení vás může bavit, ale přesto se nemusí stát zábavou. Hlavní náplní vašeho volného času. Také nemusíte mít plnou skříň, abyste byla vždycky dobře oblečená. Stačí jen přemýšlet a kombinovat.
Modelka Simona Krainová je v poslední době známá zejména pro své očistné kúry a detoxy, ájurvéda ji doslova pohltila. Jak taková harmonizace těla pod taktovkou 5000 let staré indické medicíny probíhá?
Virtuální seznamování se stalo tak oblíbenou cestou k nalezení dokonalého protějšku, že naprosto předčilo osobní kontakt. Jenže jak se v něm naučit chodit? Výběrem správné fotografie to teprve začíná! S čím zabodujete a čemu se raději vyhnout?

Výběr článků

Období plodných dnů i samotná ovulace jsou jedinou cestou, díky které je možné stát se maminkou. Věděli jste ale, že ovulace v jednom cyklu nemusí být pouze jedna? A jak je možné, že za měsíc může tělo ovulovat klidně dvakrát?
Nemusíte jezdit každý rok k moři. V dnešní době ve znamení inflace a šíleného zdražování můžete využít možnosti navštívit tuzemské vodní plochy. Pokud přece jen chcete do zahraničí, proč nenavštívit naše kolegy na Slovensku? To je známé svou přírodou a také vodními plochami, kde zažijete skvělou relaxaci. Kam byste se měli vydat?
Postel nebo televize, schovaná ve zdi, schovaný úložný prostor pod postelí nebo skládací stolky. Skládání všeho, co se dá. Je to účelné a praktické! Podívejte se na chytré vychytávky, které dokáží ušetřit spoustu místa ve vašem prostoru pro žití.

Nepřehlédněte

Proti chřipce se můžete dát očkovat a v případě, že nemoc propukne, lze vsadit na běžně prodávaná syntetická léčiva. Zkusit ale můžete bylinky i sílu přírody.
Děti a mobilní telefony, to je časté téma k rodičovské diskuzi. Nikomu se nelíbí, kolik času u displejů chytrých zařízení děti tráví. Sami rodiče jim přitom přístroje dávají do rukou nebo jim jdou špatným příkladem. Navenek jsou nespokojení, ale zároveň si tak usnadňují práci a nechávají dítě zabavit se po svém. V jiných případech jim sami ukazují, kolik času u telefonu sami tráví. Proč to není dobře a jak situaci řešit?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek