Domů » Krása a móda » Péče o pleť vyžaduje stále změnu. Oblíbená kosmetika v chladném počasí nebude stačit
Vaše péče o pleť vyžaduje změnu. Připravte ji na chladné počasí
zdroj: 123RF.com
Krása a móda

Péče o pleť vyžaduje stále změnu. Oblíbená kosmetika v chladném počasí nebude stačit

Častou chybou nás žen je, že si oblíbíme určitý typ kosmetiky a používáme ji po celý rok. Ale nežijeme v zemi, kde je počasí stálé. Proto je třeba kosmetiku obměňovat podle ročního období. Nejinak je tomu právě nyní s příchodem podzimu. Vaše pleť bude potřebovat jinou péči.

Vyměňte krémy a použijte séra

Podzim je nejsušší období v roce. A to i přesto, že většinou často prší. Tomu se doporučuje přizpůsobit i péče o pleť, která v této době potřebuje mnoho vitamínů a hydrataci. Především vyměňte krém. Lehký nahraďte výživnějším s hutnější konzistencí. Pokožku bude více chránit před vlivy počasí. Zaměřte se na krémy hydratační s vitamíny. Neopomiňte ani další látky, jako jsou antioxidanty, koenzym Q10 a podobné.

Krém doplňte hydratačním pleťovým sérem. Tato séra jsou velmi koncentrované pleťové přípravky s vysokým obsahem účinných látek, které intenzívně vyživí pleť a vyhladí vrásky. Některá zase zmírní pigmentové skvrny, což je právě na podzim ideální. Najděte si svoje oblíbené a používejte na vyčištěnou pleť pod denní nebo noční krém. 

Přidejte pleťové oleje a masky

Dvakrát týdně aplikujte na svou pleť hydratační či regenerační masku. Ideální jsou například kombinace s olivovým olejem, mandlem, kozím mlékem. Masku si můžete připravit jednoduše také doma. Jedním z nejlepších přírodních hydratačních prostředků je med, plný antioxidantů, vitamínů a antimikrobiálních látek. Smíchejte jednu lžíci medu se lžící jogurtu, olivového oleje nebo rozmačkaného avokáda a máte skvělou masku bez jakýchkoli dalších látek.

Pořiďte si také kvalitní pleťový olej. Například arganový, moringový, nebo použijte kokosový, který možná máte doma v kuchyni. Oleje obsahují spoustu blahodárných látek a pomáhají zamezit nadměrným ztrátám vody z kůže. Můžete ho používat místo nočního krému.

Méně peelingu, více kyseliny

Na podzim se doporučuje používat méně peeling. Jemná zrníčka zbavují kůži přirozené ochranné bariéry a pleť se stává zranitelnější. Proto omezte frekvenci jeho používání.

Součástí péče o pleť v podzimním a zimní období by měla určitě být i kyselina hyaluronová. Má totiž mimořádnou schopnost vázat vodu a dokáže zvětšit svůj objem až šestkrát. Jestliže ji zařadíte do své péče, vaše pokožka se během pár dní rozzáří.

Pozor na červené skvrny

Pro každou pleť jsou náročné přechody z teplého do studeného prostředí a naopak. Jestliže máte problémy spojené s prokrvením kůže, které se projeví začervenáním pleti a jako prosvítající červené žilky, zaměřte se na kosmetiku pro citlivou pleť se sklonem k zarudnutí. Často se vyskytuje zejména na tvářích, v T-zóně, na čele a bradě. U některých značek bývá označena jako kosmetika pro hypersenzitivní pleť. Tyto řady obsahují látky, které při pravidelném používání redukují červené skvrny, omezují nové zčervenání pleti a mají protizánětlivé účinky.

Nezapomínejte na přirozenou regeneraci

Nechte otevřená okna, dokud netopíte. Vítejte doma čerstvý vzduch a sama choďte venku, kdykoli můžete. Pleti tím dodáte přirozený kyslík a nebudete ji pak muset tolik dopovat kosmetickými přípravky. Také nezapomeňte na vydatný spánek, díky které poskytnete pleti čas na přirozenou regeneraci.

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Napsat komentář