Úterý , 04. 10. 2022

Bohumil

Péče o pleť vyžaduje stále změnu. Oblíbená kosmetika v chladném počasí nebude stačit

Častou chybou nás žen je, že si oblíbíme určitý typ kosmetiky a používáme ji po celý rok. Ale nežijeme v zemi, kde je počasí stálé. Proto je třeba kosmetiku obměňovat podle ročního období. Nejinak je tomu právě nyní s příchodem podzimu. Vaše pleť bude potřebovat jinou péči.
Vaše péče o pleť vyžaduje změnu. Připravte ji na chladné počasí
zdroj: 123RF.com

27. 09. 2019

Vyměňte krémy a použijte séra

Podzim je nejsušší období v roce. A to i přesto, že většinou často prší. Tomu se doporučuje přizpůsobit i péče o pleť, která v této době potřebuje mnoho vitamínů a hydrataci. Především vyměňte krém. Lehký nahraďte výživnějším s hutnější konzistencí. Pokožku bude více chránit před vlivy počasí. Zaměřte se na krémy hydratační s vitamíny. Neopomiňte ani další látky, jako jsou antioxidanty, koenzym Q10 a podobné.

Krém doplňte hydratačním pleťovým sérem. Tato séra jsou velmi koncentrované pleťové přípravky s vysokým obsahem účinných látek, které intenzívně vyživí pleť a vyhladí vrásky. Některá zase zmírní pigmentové skvrny, což je právě na podzim ideální. Najděte si svoje oblíbené a používejte na vyčištěnou pleť pod denní nebo noční krém. 

Přidejte pleťové oleje a masky

Dvakrát týdně aplikujte na svou pleť hydratační či regenerační masku. Ideální jsou například kombinace s olivovým olejem, mandlem, kozím mlékem. Masku si můžete připravit jednoduše také doma. Jedním z nejlepších přírodních hydratačních prostředků je med, plný antioxidantů, vitamínů a antimikrobiálních látek. Smíchejte jednu lžíci medu se lžící jogurtu, olivového oleje nebo rozmačkaného avokáda a máte skvělou masku bez jakýchkoli dalších látek.

Pořiďte si také kvalitní pleťový olej. Například arganový, moringový, nebo použijte kokosový, který možná máte doma v kuchyni. Oleje obsahují spoustu blahodárných látek a pomáhají zamezit nadměrným ztrátám vody z kůže. Můžete ho používat místo nočního krému.

Méně peelingu, více kyseliny

Na podzim se doporučuje používat méně peeling. Jemná zrníčka zbavují kůži přirozené ochranné bariéry a pleť se stává zranitelnější. Proto omezte frekvenci jeho používání.

Součástí péče o pleť v podzimním a zimní období by měla určitě být i kyselina hyaluronová. Má totiž mimořádnou schopnost vázat vodu a dokáže zvětšit svůj objem až šestkrát. Jestliže ji zařadíte do své péče, vaše pokožka se během pár dní rozzáří.

K TÉMATU  Chraňte svou pleť v mrazu. Nebojte se hydratace. V zimě je třeba víc, než v létě

Pozor na červené skvrny

Pro každou pleť jsou náročné přechody z teplého do studeného prostředí a naopak. Jestliže máte problémy spojené s prokrvením kůže, které se projeví začervenáním pleti a jako prosvítající červené žilky, zaměřte se na kosmetiku pro citlivou pleť se sklonem k zarudnutí. Často se vyskytuje zejména na tvářích, v T-zóně, na čele a bradě. U některých značek bývá označena jako kosmetika pro hypersenzitivní pleť. Tyto řady obsahují látky, které při pravidelném používání redukují červené skvrny, omezují nové zčervenání pleti a mají protizánětlivé účinky.

Nezapomínejte na přirozenou regeneraci

Nechte otevřená okna, dokud netopíte. Vítejte doma čerstvý vzduch a sama choďte venku, kdykoli můžete. Pleti tím dodáte přirozený kyslík a nebudete ji pak muset tolik dopovat kosmetickými přípravky. Také nezapomeňte na vydatný spánek, díky které poskytnete pleti čas na přirozenou regeneraci.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zařizovat si obývací pokoj je stejně těžké, jako si zařizovat ložnici. Zatímco ložnice má být především oázou klidu, obývací pokoj je zase místem, kde se setkává rodina s přáteli, proto se chcete vyšvihnout v očích známých a zařídit si místnost k naprosté dokonalosti. Aby zde však stále proudila potřebná energie, nezapomínejte na zásady feng-šuej.
Všichni jsme někdy v životě emocionálně vyčerpaní. Je normální zažít předávkování jednou nebo druhou emocí a vypořádat se s jejich těžkostí a bojem. A pouze prostřednictvím této zkušenosti můžeme skutečně vidět krásu života. Ale když se emoční vyčerpání promění v neustálý zážitek negativních emocí, už to není zdravé.
Odolný přírodní materiál, který provází člověka odjakživa. Kůže v interiéru znamená pro mnohé sedačku nebo křeslo, ale její využití je velice rozmanité. Kromě jejího praktického využití je totiž perfektním materiálem pro nejrůznější dekorace i originální nábytek. Pokud milujete retro nebo vintage styl, nějaký ten kousek kůže si určitě najde cestu i k vám domů.

Nepřehlédněte

Chcete svého partnera obdarovat krásnou, novou a stylovou peněženkou? Rozpadá se mu ta stará v ruce? Možná si pokládáte otázku, která z nabízených bude tou nejlepší. Je třeba si uvědomit, že pánové uvažují trochu jinak a že i jejich požadavky na tento módní doplněk se mohou lišit. Předně se tak moc nekouká na celkový design.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek