Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Rozsypaný pudr je konec světa, ale! Poničená kosmetika jde opravit

Stává se to každé z nás. Tvářenka nám spadne na zem a rozláme se na kousíčky. Ani zlomená rtěnka není nic neobvyklého. Ale proč hned drahou kosmetiku vyhazovat, když si ji můžete doma snadno opravit?
kosmetika
Zlomená rtěnka? Nevadí, spravíme. (foto: 123RF)

09. 02. 2022

Není nutné brečet nad rozsypaným pudrem. Poničená kosmetika a její následná oprava je jednoduchá. Ani nemusíte být zrovna mistr kutil, abyste navrátila svým milovaným dekorativním produktům zpět jejich lesk.

Poničená tvářenka nebo oční stíny

Co k opravě potřebujete?

 • poničený produkt
 • hmoždíř nebo misku
 • špachtli
 • 60% líh
 • skleničku
 • ubrousek

Postup krok za krokem:

 1. Nejdříve přesypejte všechnu tvářenku nebo oční stíny do misky či hmoždíře a rozmačkejte ji na co nejjemnější prášek. K tomuto účelu použijte špachtli, nemáte-li hmoždíř. Jestliže vám vypadla z paletky i pánvička na sypký produkt, přilepte ji zpátky tavnou pistolí nebo vhodným lepidlem.
 2. Jemný prášek přesypte zpátky do pánvičky a po troškách k němu přidávejte líh, můžete použít také alpu. Lihu ovšem nesmí být moc, stačí takové množství, aby vám vznikla jemná kaše. Pokud prášek přelijete, vůbec to nevadí, nechte líh zkrátka vyschnout a začněte znovu.
 3. V dalším kroku překryjte pánvičku s práškem dvakrát přehnutým kapesníčkem a skleničkou prášek uhlaďte a stlačte, aby byl jeho povrch hladký a celistvý. Jakmile líh z prášku vyprchá, můžete opět svou tvářenku nebo oční stíny začít používat.
Na Youtube je mnoho nápadů, jak rozsypanou kosmetiku opravit.

Zlomená rtěnka

Co k opravě potřebujete?

 • zlomenou rtěnku
 • vatovou tyčinku
 • zapalovač
 • malý nožík

Postup krok za krokem:

 1. Zlomenou část rtěnky odložte stranou a vatovou tyčinkou si nejprve pečlivě začistěte zlomený konec, aby rtěnka nebyla takzvaně upatlaná.
 2. Zlomený konec nasaďte zpátky na rtěnku a zapalovačem zlomenou část jemně opalujte, dokud se plně nezacelí. Pak ji opět vatovou tyčinkou uhlaďte do hladka, aby nebylo vidět, v jakých místech se rtěnka zlomila.
 3. V dalším kroku nožíkem z konce/kořenu rtěnku seškrábněte přebytečnou vrstvu rtěnky, neboť se vám mohla při opalování mírně roztéct. Poté rtěnku zasuňte a opět její zbylé části na pouzdře očištěte buď vatovou tyčinkou nebo ubrouskem a poničená kosmetika je zpět.
K TÉMATU  Jak na samoopalování bez fleků? Zaručené tipy pro přirozený vzhled opálení

Opravit rtěnka se dá i jinak! Potřebujete:

 • průhlednou uzavíratelnou dózu
 • lékařskou vazelínu
 • vatovou tyčinku

Postupujte následovně:

 1. Trochu vazelíny, přibližně jednu čajovou lžičku, umístěte do uzavíratelné nádobky a přidejte k ní ulomenou část rtěnky.
 2. Vatovou tyčinkou rtěnku s vazelínou smíchejte, dokud nevznikne celistvá hmota. Můžete si pomoci například i špičkou jídelního nože.
 3. Uhlaďte si vzniklý balzám spodkem lžičky nebo prstem a nádobku uzavřete. Tak vám sice nevznikne nová rtěnka, ale máte aspoň nový balzám na rty v kelímku. Barva v tomto případě sice nebude tak sytá, jako původní, zato vám díky vazelíně více vyživí rty a to se zejména v chladných měsících a za větrného počasí počítá!

Zaschlá řasenka

Občas se stane, že na řasenku zapomeneme a ona nám vyschne. Přitom jse za ni možná utratila i několik set korun. Ale nemusíte panikařit. Všechno se dá opravit.

Horká lázeň

Řasenku můžete oživit tím, že ji umístíte do horké lázně. Ujistěte se, že máte řasenku dobře zavřenou. Ponořte ji na deset minut do horké lázně a jakmile řašenka vychladne, můžete ji zase směle používat.

Krém na obličej

Případně můžete použít i obyčejný krém na obličej. Do něj namočte štěteček od řasenky a zase ho do ní vraťte. Otřetete ho párkát o stěny a také ho několikrát vyndejte a zandejte, tím se zaschlá řasenka uvolní a zase bude připravená k použití.

řasenka
Zaschlá řasenka? I to se dá vyřešit. (foto: 123RF)

Oční kapky

Občas vám pomůže do řasenky nakapat dvě nebo tři kapky očních kapek. Řasenkou pak jen lehce protřepete a máte hotovo.

Vazelína

Když vám ani jedna metoda nepomůže, ještě zkuste smíchat malé množství lékařské vazelíny s černými očními stíny a do vzniklé kašičky namočte štěteček od řasenky a zase ho do řasenky vraťte a párkrát jím zakruťte. Je však nutné, abyste do řasenky dostala co nejvíce vazelínové směsi. Pro tento účel lze použít injekční stříkačku.

K TÉMATU  Jednoduché a originální nápady na krásné vánoční dekorace. Vyrobte si doma vlastní výzdobu

Černé uhlí

Zázračný je také gel z aloe vera smíchaný s trochou kokosového oleje, včelího vosku a jedné tablety aktivního černého uhlí. Všechny ingredience smíchejte ve vodní lázni, dokud se nepropojí. Vychladlou směs pak opět pomocí injekční stříkačky vstříkněte do řasenky a zamíchejte kartáčkem tak, aby se směs promíchala se ztuhlou řasenkou.

Neutrácejte za nové drahé produkty, když nemusíte. I poničená kosmetika jde dát do pořádku. A naše tipy jsou toho živým důkazem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kouzlo vrstvení: Zůstaňte v zimě šik, ale přesto v teple

Hit posledních let: Handmade kosmetika. Má však své výhody i nevýhody

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pracovní ani sportovní výkony už nejsou co dřív. Únava se stupňuje a energie je na minimu. Máte-li to stejně, pak je na čase dobít „baterky“ a začít si opět užívat život naplno. Soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který vám vrátí elán do života. Kromě životabudiče získáte i důležité vitaminy a minerály pro své srdce, jež vám za ně poděkuje.
Každoročně je v České republice diagnostikováno více než 7 200 nových případu onemocnění karcinomem prsu, což odpovídá více než 133 pacientům na 100 tisíc obyvatel. Jedná se o jeden z nejzávažnějších epidemiologických problémů. Jedinou možností boje je včasná diagnostika a úspěšná léčba. Mezi nejagresivnější formy patří zánětlivá rakovina prsu.
Svatební sezóna je před námi. A tak si položme společně otázku: Na co vzpomínáme, když jsme byly na kamarádčině svatbě? Většina z nás si vybaví nevěstiny šaty, účes, vizáž... Co si budeme povídat - muži tohle moc neřeší. Maximálně se vyjádří, že to bylo fajn nebo že se přejedli. Zeptali jsme se svatební specialistky, na čem by se o svatbě rozhodně šetřit nemělo, abyste pak nebyly zklamané.
Jakmile vysvitlo sluníčko a konečně se po měsících zimy oteplilo, vsadíme se, že už jste na internetu začala lovit plavky na novou sezonu. V pořádku. S tím úzce souvisí i hubnutí, protože zatímco koukáte na ty holky s perfektní postavou, na sobě najdete obvykle aspoň pár nedostatků, které si umanete do léta spravit. Proto potřebujete jídlo, které vám k vysněné postavě pomůže.
Podzim je obdobím, kdy se mění nejenom barvy listů, ale i módní kousky v našich skříních – sandály v botnících pak střídají kozačky nebo kožené polobotky. Pokud ještě váháte, zda byste měli investovat do nového páru kožených bot, prozradíme vám, proč této koupě nebudete litovat.
Inspirace nikdy není dost, což platí nejen v případě, kdy sestavujeme nové outfity, ale i tehdy, kdy chceme zazářit s neodolatelným lookem. A protože sociální sítě byly a vždy budou nekonečným zdrojem nápadů, vybrali jsme pro vás ty nejlepší zahraniční beauty blogerky, které prostě nesmíte přehlédnout. Mrkněte na ně!
Když se blíží vánoční svátky, v obchodních centrech se setkáváme s obrovskými frontami. Ty však nevedou nikam jinam než do malého krámku s názvem Pandora. Zejména pánové, kteří zapomněli svým nejdražším koupit něco hezkého se snaží na poslední chvíli ulovit alespoň přívěsek na náramek, po kterém ženy doslova touží, i když se tedy razantně plácnou přes kapsu. To se však změní.
Dva měsíce letních prázdnin utekly jako voda a opět nastalo období, kdy deset měsíců vypravujete děti do školy. Což bývá často plné zmatku. Aby u vás doma nevypukl tento scénář, přinášíme vám několik rad. Díky těm vás žádné školní ráno nezaskočí nepřipravené a vše stihnete.
Tmavý režim mobilních aplikací je dnes velmi oblíbený. Zejména uživateli je velmi vyzdvihovaný. Jejich spokojenost míří rovnou do vesmíru a četnost používání appek se díky tomu znatelně zvyšuje. Do svých systémů je postupně zařazují i technologičtí giganti. Není tedy pochyb ani sporu o tom, že mluvíme o trendu dnešní doby. A jelikož s dobou jde i oblíbený Bazoš, i on začal svým uživatelům nabízet exkluzivní tmavou novinku.
Ačkoli menstruace občas bývá nepříjemná, je přirozenou součástí našeho života, která je důležitá pro naše zdraví i schopnost početí. Věděly jste ale, že barva vaší menstruace může hodně vypovědět o vašem zdraví?
Léto je v plném proudu a snad každého z nás čeká aspoň jeden výlet. Buď do přírody, někam za hranice nebo jen k babičce na chalupu. Tak či tak, existují tři módní kousky, bez kterých se nikdo neobejde. Tyto věci se hodí pro každou situaci - spaní pod širákem, letní přeháňka v rozpáleném velkoměstě nebo zkrátka jen stylový doplněk na rande s cizinem. Pojď si přečíst následující řádky a objevit, o jaké kousky se jedná.

Nepřehlédněte

Po dokončení školy jsem se chtěla osamostatnit a odejít z domu, protože jsem toužila po nezávislosti. Vždycky jsem si přála bydlet sama a společně s mojí kamarádkou jsme si tohle plánovaly asi od třetí třídy na základní škole. Náš sen se splnil, ale idylka netrvala věčně. Kdybych to tušila, nikdy bych do toho nešla.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek