Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Trápí vás bolestivá menstruace? Zkuste zmírnit její obtíže vynecháím kofeinu, pupalkou, roibosem a dalšími triky! Co ještě vám uleví?

Období menstruace nemá ráda asi žádá z nás. Jak si ho tedy zpříjemnit, aby to nebyly dny v pekle? Zkuste pár tipů, aby vám bylo lépe!
bolestiva menstruace
Zdroj: 123RF.com

09. 10. 2018

Samozřejmě, že si na bolest můžete vzít prášky a být v pohodě. Ale proč do sebe zbytečně dávat chemii, když se to dá vyřešit i jinak. Ptáte se jak?

Vynechejte kofein

Když si odpustíte alespoň během prvních dvou dnů kávu, uvidíte, že vaše bolest poleví. Stačí ji omezit nebo ubrat na intenzitě, a hned vám bude lépe. Platí to i na hodně tmavou čokoládu, kde zase neplechu dělá vysoký obsah kakaa. Zkuste se jí vyhnout.

Vsaďte na pupalku

Olej z téhle bylinky s přítomností vitamínu C dokáže zázraky. Stačí ji brát každý den, a do budoucna nebudete o bolestech během menstruace vůbec vědět. Jen nečekejte účinky hned první měsíc, chvíli trvá, než se přítomnost v těle projeví. Na druhou stranu ale zároveň podpoříte krásnou pleť a celkovou hormonální rovnováhu.

Dopřejte si teplé

Během menstruace jsou příjemné teplé obklady na oblast břicha. Ať použijete nahřátý ručník, termofor, polštár z bylinek pohanky, který se také nahřívá, vždy se vám uleví. Někomu prospěje vana, teplá sprcha nebo pití teplého čaje. Nikoli černého nebo zeleného, ale spíše zklidňujícího, například roibosu.

Zapojte bylinky

Kontryhel obecný je jednou z léčivých bylin, používanou při ženských obtížích všeho druhu. „Účinně tlumí krvácení, reguluje menstruaci a tlumí bolesti,“ radí bylinkářka Kateřina Bílková, a doporučuje pít ho ve formě čaje, dva šálky denně, nejlépe na lačno.

Zkuste masáž

Opět vám dobře zafunguje teplý olej, který vám hlavně na oblast trapézů může nanést masér , a uvolnit tak celkové napětí v těle. Je dobré na ni zajít dva tři dny před menstruací. Někomu přijde vhod masáž chodidel, akupunktura nebo akupresura. Metody jsou to alternativní, ale fungující.

A co pomáhá vám? Poraďte ostatním. 🙂

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lidem, kteří jsou narozeni v období od 21. ledna do 20. února patří znamení Vodnáře. Vodnáři jsou velmi silní ale i tvrdohlaví, hlavně jsou ale kreativní. Vodnář je vzdušným znamením a lidé v tomto znamení od narození milují originalitu i netradiční životní styl. Jaké jsou jejich silné a slabé stránky? A co můžete čekat od žen a mužů, kteří se narodili v tomto znamení? Podívejte se na podrobnou charakteristiku.
Máte ráda ty večery, kdy si sednete s lahvinkou vína, přidáte nějakou dobrotu a pustíte si pořádný doják, u něhož si můžete pobrečet dojetím, aniž by vás někdo viděl? A co je ještě lepší, tak film, který je založen na skutečné události! Vybrali jsme pro vás ty nejdojemnější kousky, které nenechají jedno oko suché!
Ženy i muži často mateřská znaménka podceňují, ale to se nevyplácí. Nikdy nemůžete vědět, jestli v sobě náhodou neskrývají strašáka v podobě rakoviny. Proto si nechávejte znaménka nejenom pravidelně kontrolovat, ale také se o ně správně starejte.
Být lepší verzí sebe samých. Snažíme se o to každý den. A když se o to nesnažíme my, chtějí to po nás druzí. V současné době jsou na nás kladené obrovské nároky, během nichž jsme vystavováni nesmírnému tlaku. Co kdybychom vám ale řekli, že každá životní situace se dá zvládnout s nadhledem a lehkostí. Jen potřebujete člověka, který vás pošťouchne tím správným směrem.
Pokud máte doma dítko, které využívá jen málo slov, neskládá pořádně celé věty dohromady nebo se mnohdy v řeči sekne, protože prostě nenachází vhodná slova, zřejmě přemýšlíte, co s tím. Samozřejmě je na místě poradit se s lékařem, ale pokud není situace úplně vážná, snadno na tom můžete společně zapracovat. A o co víc – bude vás to bavit! Jak se dá vývoj řeči dětí podpořit?
Když přicházíte domů, když kolem vašeho domu procházejí lidé, nebo když k vám přijede návštěva, první, co uvidí, je nejen váš dům, ale také zahrada, plot, garážová vrata. První dojem tedy vytváří spousta faktorů. Když dobře sladíte základní prvky na domě i kolem domu, bude vám to dělat radost každý den. V tomto článku se zaměříme na prvky, které se hodí na domě sladit tak, aby byl výsledný vzhled co nejlepší.
Diamanty jsou věčné, ale někdy zkrátka přijde čas pro něco barevného, svěžího, šťavnatého. A přesně to splňuje olivín neboli peridot. Často hrál v minulosti druhé housle. Však měl také v kategorii zelených drahokamů velkou konkurenci, a to především v podobě smaragdu. S tím byl také běžně zaměňován. Dokonce se proslýchá, že zelené kameny v Kleopatřině slavné sbírce nebyly smaragdy, ale právě olivíny. Nyní se zdá, že se vše obrací, olivín vystoupil ze stínu a začíná být ceněný pro své jedinečné kvality.
Rozhodli jste se sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit jim chytré hodinky? Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou výkřikem módy a že je to trend, který je budoucností. I proto je každý chce mít. Zvyšující poptávka vede ke zvyšující se nabídce a rázem není tak snadné vybrat si jedny, které nám budou dělat společnost. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat chytré hodinky, které budou tím nejlepším parťákem v každodenním životě.

Nepřehlédněte

Pokud jste se rozhodli, že regál je skvělým způsobem, jak dosáhnout úspory místa i zpřehlednění uskladněných věcí (může jít o potraviny, nářadí, nástroje, kanystry, přístroje a další), nyní stojíte před rozhodnutím, jaký regál si vlastně vybrat. V úvahu je třeba vzít hned několik parametrů.
Negativní zprávy nás zahlcují. Napětí stoupá a klid nejspíše ještě dlouho nikdo z nás nepozná. Není se čemu divit. Sotva jsme zvládli jednu krizi, přišla další, daleko horší a jen kousek od našich hranic. Obavy o budoucnost nyní trápí hodně lidí. Pokud nemůžete z aktuálního dění spát a pracují vám nervy, soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, které vám pomohou náročné období zvládnout.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek