Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Trápí vás bolestivá menstruace? Zkuste zmírnit její obtíže vynecháím kofeinu, pupalkou, roibosem a dalšími triky! Co ještě vám uleví?

Období menstruace nemá ráda asi žádá z nás. Jak si ho tedy zpříjemnit, aby to nebyly dny v pekle? Zkuste pár tipů, aby vám bylo lépe!
bolestiva menstruace
Zdroj: 123RF.com

09. 10. 2018

Samozřejmě, že si na bolest můžete vzít prášky a být v pohodě. Ale proč do sebe zbytečně dávat chemii, když se to dá vyřešit i jinak. Ptáte se jak?

Vynechejte kofein

Když si odpustíte alespoň během prvních dvou dnů kávu, uvidíte, že vaše bolest poleví. Stačí ji omezit nebo ubrat na intenzitě, a hned vám bude lépe. Platí to i na hodně tmavou čokoládu, kde zase neplechu dělá vysoký obsah kakaa. Zkuste se jí vyhnout.

Vsaďte na pupalku

Olej z téhle bylinky s přítomností vitamínu C dokáže zázraky. Stačí ji brát každý den, a do budoucna nebudete o bolestech během menstruace vůbec vědět. Jen nečekejte účinky hned první měsíc, chvíli trvá, než se přítomnost v těle projeví. Na druhou stranu ale zároveň podpoříte krásnou pleť a celkovou hormonální rovnováhu.

Dopřejte si teplé

Během menstruace jsou příjemné teplé obklady na oblast břicha. Ať použijete nahřátý ručník, termofor, polštár z bylinek pohanky, který se také nahřívá, vždy se vám uleví. Někomu prospěje vana, teplá sprcha nebo pití teplého čaje. Nikoli černého nebo zeleného, ale spíše zklidňujícího, například roibosu.

Zapojte bylinky

Kontryhel obecný je jednou z léčivých bylin, používanou při ženských obtížích všeho druhu. „Účinně tlumí krvácení, reguluje menstruaci a tlumí bolesti,“ radí bylinkářka Kateřina Bílková, a doporučuje pít ho ve formě čaje, dva šálky denně, nejlépe na lačno.

Zkuste masáž

Opět vám dobře zafunguje teplý olej, který vám hlavně na oblast trapézů může nanést masér , a uvolnit tak celkové napětí v těle. Je dobré na ni zajít dva tři dny před menstruací. Někomu přijde vhod masáž chodidel, akupunktura nebo akupresura. Metody jsou to alternativní, ale fungující.

A co pomáhá vám? Poraďte ostatním. 🙂

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zarámované fotky jsou klasika, ale co takhle vytvořit celou stěnu ze vzpomínek na vaše zážitky nebo ratolesti, když vyrůstaly? Rámy a rámečky poslouží jako krásná dekorace. Vhodným poskládáním můžete stvořit koláž podle vašeho vkusu, od zvoleného materiálu rámečků až po snímky, které zvěčníte na zdi. Můžete je pak podle libosti měnit a prohazovat. V rámečku ale nemusí být jen fotka, jak uvidíte v naší galerii.
Stravování nikdy nebylo tak kontroverzní veličinou, jako teď. Je to otázka diety, zdraví, náboženství i sociálního přesvědčení. Každý se stravujeme jinak a je mezi námi čím dál víc jedinců, kteří vyznávají alternativní způsob stravování. Z různých důvodů. Jedním z nejrozšířenějších příkladů je vegetariánství.
Tělo je dobře propracovaný stroj, který nás pravděpodobně nepřestane fascinovat. Aby však fungovalo tak, jak má, je zapotřebí, aby bylo poháněno správným palivem. Ani klasický automobil nepojede bez benzínu, ani tělo nebude fungovat bez minerálů a vitaminů, které jsou jeho pohonnou hmotou.  
Intrauterinní inseminace (IUI) je prvním krokem asistované reprodukce pro páry, kterým se nedaří počít. Obvykle se provádí zhruba po roce, kdy se nedaří během nechráněného pohlavního styku zplodit potomka. Jedná se o základní a neinvazivní metodu, jak otěhotnět. Hlavní princip spočívá v tom, že je spermiím zjednodušena a zkrácena cesta k vajíčku jejich přímou aplikací přímo do dělohy. IUI se provádí na reprodukčních klinikách a nabízí ho také gynekologie Gynem.
Známe to všechny, každé z nás se občas stane, že nás přepadne úzkost nebo stres, nic nás nebaví a svou budoucnost vidíme v černých barvách. V této chvíli je zapotřebí zvolnit a udělat si čas sama pro sebe alespoň na pár desítek minut.
Lidé zranění při pádu na zamrzlém či zasněženém chodníku musí o odškodnění bojovat dlouho, v 67 procentech déle než rok. Až ve třech čtvrtinách případů totiž obce a technické služby odmítají za zranění přijmout odpovědnost. Konečné odškodnění se přitom může vyšplhat na statisíce, průměr je 287 tisíc korun. Podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích zodpovídá za náhradu škody, která vznikla při neprůchodnosti chodníku, město či obec. Jak se zachovat, když se vám to stane?
Drtivá většina z nás si nedovede představit své ráno bez hrnku pořádně silného kafe. Pokud do této skupiny patříte, jistě víte, že je důležité, jak si tu první kávu dne připravíte. Přece se neodbudete jen tak nějakou kávou. Objevte tu, která vám chutná nejvíce. Hlavní otázka tedy zní – mletá, nebo zrnková káva? Jaký je v nich vůbec rozdíl?
Nastávající zima s sebou kromě bruslení na zamrzlých rybnících a stavění sněhuláků nese i situace, které toto roční období dokáží znepříjemnit. Kdo z nás v zimě alespoň jednou neuklouzne na namrzlém chodníku? Ty každoročně představují hrozbu pro naše zdraví a nepříjemné pády mnohdy končí zlomeninami. Dalším zimním strašákem je velké množství sněhu padající ze střech nebo obrovské ulamující se rampouchy. Co nám pomůže se chránit?
Podzim je tady. Cítíme to nejen ve vzduchu, ale také to vidíme - listy stromů se začínají zbarvovat a okenní parapety opouští letní rostliny, které je třeba zazimovat. Jelikož jsou nyní okenní parapety prázdné, je načase je něčím oživit. Pojďme si zmínit několik rostlin, které vydrží i chladné podzimní dny.  
Módní trendy se dotýkají také obuvi. S příchodem podzimu se mění sortiment v obchodech a prodejci mají pro zákazníky připravenou aktuální nabídku. Co by rozhodně nemělo chybět ve vašem botníku?

Nepřehlédněte

Narodit se jako muž nebo žena ještě neznamená, že se tak musíte i cítit. V posledních letech o tom slýcháváme stále častěji a můžeme to chápat, i nemusíme, ale jsou lidé, kteří se vnitřně neztotožňují s žádným pohlavím. Nechtějí se škatulkovat a hrdě se k tomu hlásí. Mezi celebritami jsou tahle prohlášení stále častější. Kdo se v poslední době přiznal a kdo se cítí nebýt ani mužem, ani ženou?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek