Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Trápí vás bolestivá menstruace? Zkuste zmírnit její obtíže vynecháím kofeinu, pupalkou, roibosem a dalšími triky! Co ještě vám uleví?

Období menstruace nemá ráda asi žádá z nás. Jak si ho tedy zpříjemnit, aby to nebyly dny v pekle? Zkuste pár tipů, aby vám bylo lépe!
bolestiva menstruace
Zdroj: 123RF.com

09. 10. 2018

Samozřejmě, že si na bolest můžete vzít prášky a být v pohodě. Ale proč do sebe zbytečně dávat chemii, když se to dá vyřešit i jinak. Ptáte se jak?

Vynechejte kofein

Když si odpustíte alespoň během prvních dvou dnů kávu, uvidíte, že vaše bolest poleví. Stačí ji omezit nebo ubrat na intenzitě, a hned vám bude lépe. Platí to i na hodně tmavou čokoládu, kde zase neplechu dělá vysoký obsah kakaa. Zkuste se jí vyhnout.

Vsaďte na pupalku

Olej z téhle bylinky s přítomností vitamínu C dokáže zázraky. Stačí ji brát každý den, a do budoucna nebudete o bolestech během menstruace vůbec vědět. Jen nečekejte účinky hned první měsíc, chvíli trvá, než se přítomnost v těle projeví. Na druhou stranu ale zároveň podpoříte krásnou pleť a celkovou hormonální rovnováhu.

Dopřejte si teplé

Během menstruace jsou příjemné teplé obklady na oblast břicha. Ať použijete nahřátý ručník, termofor, polštár z bylinek pohanky, který se také nahřívá, vždy se vám uleví. Někomu prospěje vana, teplá sprcha nebo pití teplého čaje. Nikoli černého nebo zeleného, ale spíše zklidňujícího, například roibosu.

Zapojte bylinky

Kontryhel obecný je jednou z léčivých bylin, používanou při ženských obtížích všeho druhu. „Účinně tlumí krvácení, reguluje menstruaci a tlumí bolesti,“ radí bylinkářka Kateřina Bílková, a doporučuje pít ho ve formě čaje, dva šálky denně, nejlépe na lačno.

Zkuste masáž

Opět vám dobře zafunguje teplý olej, který vám hlavně na oblast trapézů může nanést masér , a uvolnit tak celkové napětí v těle. Je dobré na ni zajít dva tři dny před menstruací. Někomu přijde vhod masáž chodidel, akupunktura nebo akupresura. Metody jsou to alternativní, ale fungující.

A co pomáhá vám? Poraďte ostatním. 🙂

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V poslední době se mění seznamovací taktiky žen. Dříve bylo typické, že se přikláněly ke vztahu se starším partnerem. Nyní se karta obrátila a vyhledávají náruče mladíčků. Věkový rozdíl v řádu pár let není nic nevšedního, nicméně láskyplné partnerské pouto mezi čtyřicetiletou ženou a o 10 a více let mladším zajíčkem je pro mnohé na pováženou. Jistě si také pokládáte tu otázku, zda s ním udržíte krok a budete se mu za pár let líbit?
Definice sendvičové generace je jasná. Je to jak šunka a sýr v sendviči, stlačeni mezi péči o děti a rodiče či prarodiče. Děti, které jsou na nás ještě závislé a zároveň je nutné pečovat o stárnoucí rodiče a prarodiče jednoho z manželů, v horších případech dokonce obou. A práci za vás také nikdo neudělá. Jak si zachovat zdravý rozum, klid a v této psychicky i finančně náročné situaci?
Není snad člověk, který by je neznal. Zvláště v poslední době o nich média psala téměř neustále. Tato nepřehlédnutelná dvojice si získala srdce mnohých, ale řadu svých fanoušků také ztratila, a to právě kvůli stěží pochopitelným krokům, které provedla. Harry a Meghan jsou pár, který bude přitahovat pozornost médií neustále. Jaké byli jejich největší výstřelky? Pojďme si je připomenout!
Milujete nakupování a ještě více milujete nakupování za super nízké ceny? V tom případě jste tady správně a určitě byste si neměli nechat ujít následující řádky! Pro všechny shopaholiky, kteří neodolají rozšiřování své sbírky o nové bezva kousky, jsme sepsali celkem 4 tipy na skvělé outlety, v nichž nakoupíte luxusní oblečení, boty i doplňky za parádně nízké ceny!
Hub se letos urodilo poměrně dost, i když je pravdou, že jen na některých místech. Pokud patříte k lidem, kteří se letos vydávali na houby poměrně aktivně, víte, že se dařilo hlavně růstu bedel. Ať už jste ale narazili na tuto nebo zcela jinou houbu, její konzumací jste prospěli svému zdraví. Houby jsou totiž zdravé, zejména tedy některé z nich.  
Každý druhý zažil během některé své dovolené zažívací potíže. V této souvislosti se častěji mluví o cestovatelském průjmu, ovšem i druhý extrém dokáže dovolenou pokazit. Zácpa umí vystavit stopku všem radostem. Čekáte a ono nic. Jste stále více nafouklí, bolí vás břicho a může se dostavit i malátnost. Pokud k ní máte sklony, tak svému zažívání pomozte.
Fóbie - psychická porucha, která jde ruku v ruce s úzkostmi. Definovat ji lze jako chorobný strach vůči lidem, věcem, objektům nebo vůči konkrétním situacím. Mnohdy nejsou vysvětlitelné, mnohdy si je neseme už z dětství nebo z tohoto období života vychází. Pro mnohé jsou však denním chlebem. Trpí jimi také ženy.
Máme tu nový rok, nejspíš jste si stanovili různá předsevzetí a jedno z nich může být právě cvičení. Možná jste se ale pokoušeli cvičit už dřív, ale moc dlouho vám to nevydrželo. Anebo jste se k tomu nakonec ani neodhodlali. Čím to vlastně je? A jak to jednou provždy vyřešit a doopravdy se cvičením začít? Pojďme si o tom něco povědět!

Nepřehlédněte

Každému se jistě stalo, že se při vaření popálil. Stačí delší pobyt nad unikající párou nebo opomenutí nasazení chňapek a může být neštěstí na světě. Od nehezkých následků vás mohou ochránit lístky aloe vera, které uvnitř ukrývají příjemnou léčivou a zároveň chladivou dužinu. Pěstujete ji na svém okenním parapetu? 

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek