Pondělí , 24. 06. 2024

Jan

Čtyři fáze Měsíce a jejich symbolika. Ovlivňují naše pocity, úsudky i cyklus

Tajemný společník tam kdesi z vesmíru, který nám svítí noc co noc – to je Měsíc. Jeho fáze nás zahalují do symboliky a mystiky, ovlivňují naše nálady a energii. Každá fáze Měsíce nese svůj význam a zanechává stopu na našem nitru. Věnujte jim pozornost, prozkoumejte jejich význam a objevte, jak mohou ovlivnit vás a váš život. Vstupte do fascinujícího světa měsíčního cyklu a prožijte jeho magii na vlastní kůži.
fáze Měsíce
Víte, co znamenají jednotlivé fáze Měsíce?

19. 06. 2023

Fáze Měsíce a jejich vliv na nás

Čtyři základní fáze Měsíce jsou často považovány za symbolické obrazy cykličnosti a proměnlivosti života. Pravidelné sledování a vědomí těchto fází může člověka přiblížit k přírodě a pomoci mu vnímat a porozumět cyklickým procesům ve vlastním životě. I když neexistují přímé vědecké důkazy o tom, že měsíční fáze mají konkrétní vliv na člověka, mnoho lidí si uvědomuje, že jim tyto fáze poskytují příležitost k sebereflexi, plánování a uvolnění.

Nov

Nov, fáze Měsíce označující začátek měsíčního cyklu. Během této fáze Měsíc na obloze nevidíme, protože sluneční světlo nereflektuje na jeho povrch. Fáze nov představuje symbol nového začátku, obnovu a nové možnosti. Právě v tuto dobu si můžeme stanovit nové cíle a záměry pro další měsíc. Někteří lidé považují fázi novu za ideální dobu pro meditaci, práci se svým vnitřním já a reflexi. Je to doba, kdy bychom se měli soustředit sami na sebe a věnovat se svému růstu, seberozvoji a novým začátkům.

První čtvrť

Po fázi nov přichází na řadu první čtvrť, tedy fáze, kdy Měsíc začne narůstat do své první čtvrti, která je na obloze už vidět. Tato fáze symbolizuje rozhodnutí, růst a akci. Je to čas, kdy bychom měli podniknout první kroky, které nás povedou k našim cílům a plánům. S příchodem první čtvrti začíná narůstat také nová energie, motivace pro nadcházející období. Tato fáze Měsíce je ideální k zastavení a určení svých vlastních priorit, začít činit některá rozhodnutí po důkladném rozmyšlení.

Úplněk

Úplněk je nejznámější a nejvíce působivou fází Měsíce. Kolem úplňku také koluje nespočet mytických pověr, pověstí a povídek. Při úplňku je Měsíc vidět v celé své kráse, je velký a na obloze svítí velmi výrazně. Při úplňku dochází k jeho dokončení, naplnění a vrcholu. Proto může být pro někoho za čas k dokončení a manifestaci toho, co jsme si přáli nebo na čem jsme pracovali během měsíčního cyklu. Úplněk je také často spojován s intenzivními emocemi a energií. Mnoho lidí se v této fázi cítí silněji, jiní zase cítí neklid, vnitřní napětí a u někoho se projevuje třeba jeho potlačená kreativita. 

K TÉMATU  Horoskop krásy a duševního zdraví na víkend 6.-7. 10. 2018 Pečujte o svou pokožku a pozor na karmu!

Poslední čtvrť

Poslední čtvrť představuje fázi, kdy Měsíc ubývá a jeho osvětlená plocha se zmenšuje. Symbolicky reflektuje dobu završení, uzavření a vyčerpání. Je to čas, kdy se můžeme soustředit na vyřešení nedokončených úkolů, naše mysl a tělo se zklidní a uvolní. Poslední čtvrť může přinést i intenzivní pocit sebereflexe a zpětného pohledu na to, co jsme v minulém období dokázali nebo co jsme se naučili.

Za zmínku jistě stojí zmínit jakési spojení mezi měsíčními fázemi a ženským cyklem. Mnoho žen si všímá souvislosti mezi délkou měsíčního cyklu a jejich vlastním menstruačním cyklem. Tato spojitost je dlouhou dobu předmětem zájmu a výzkumu.

Je však důležité si uvědomit, že vnímání a výklad měsíčních fází se v různých kulturách může lišit. Pro některé jsou měsíční fáze zdrojem duchovních praktik a rituálů, zatímco pro jiné jsou pouze astronomickými jevy. Nezávisle na tom, jak vnímáte měsíční fáze, může být zajímavé a obohacující si všímat změn na obloze a jejich spojení s vlastním životem a vnitřním stavem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dvě ovulace v jeden měsíc. Je to vůbec možné?

Měsíc a jaký má vliv na chování člověka?

Zdroje článku:
www.rd.com, www.indastro.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jste vtipní? Přemýšlejte o tom. Myslíte si, že máte dobrý smysl pro humor? Humor je něco, co nás všechny spojuje, od zábavných textových zpráv až po hloupé memy. Svět miluje dobrý smích. Jak jsou na tom jednotlivá znamení s humorem?
Upřímně, matky jsou opravdové hrdinky, které zvládají nekonečný kolotoč povinností. V našem nejnovějším článku se zaměřujeme na příběh jedné takové matky, která je na všechno sama – od každodenních povinností po přípravy na vánoce. Její děti zlobí, nechtějí do školy, a ona si uvědomuje, že potřebuje odpočinek. Co se stane, když se rozhodne strávit víkend v luxusním rezortu? Přečtěte si náš článek, který nahlíží do světa této matky, plný nečekaných zvratů, humorných momentů a možná i inspirace pro všechny, kdo znají výzvy mateřství.
Napadlo vás někdy, že když partnerovi řeknete, jak roztomile vypadá třeba při opravě sekačky, že mu vlastně nelichotíte? Ba naopak, že mu to může velmi vadit? Prozradíme vám 10 komplimentů, po kterých váš partner opravdu netouží.
Upevnit do stojanu, vytáhnout krabice s ozdobami a pustit se do díla. První jdou na řadu světýlka! Někdo si ale na stromku postaví Betlém a vláček. Podívejte se na video.
Při plánování dovolené je jedním z klíčových rozhodnutí výběr mezi all inclusive balíčkem a pobytem na vlastní stravování (self-catering). Každá možnost nabízí odlišný zážitek z dovolené, odpovídající různým preferencím a stylům cestování. Ať už si vyberete hotel, airbnb nebo jiný typ ubytování, budete moci najít řešení, které vám bude nejlépe vyhovovat.
Důvodem, proč máte svou zahrádku, je to, abyste mohli jíst zdravě. Proto je třeba vyhnout se chemii i v souvislosti s hnojením.
Čtení klasických knih vás nebaví? Nebo byste je rádi proložili i nějakým poslechem? V tom případě si vyberte z našich tipů na audioknížky, které vám jistě v letních měsících udělají radost a zpříjemní horké dny.
Převleč si ty mokré plavky. Také vás to štvalo jako malou? Něco pravdy na tom ale je, mokré plavky nebo sezení na studené zemi a další věci mohou zánět močových cest pěkně urychlit.
Protiklady se zpočátku mohou přitahovat. Pak přijde společný život a všechno je často jinak. Mají tedy šanci na společný život partneři, kteří jsou naprosto jiní?
Přemýšlíte už nyní nad tím, kam se letos pojedete podívat? Zahraniční dovolená může být naplánovaná s předstihem, ale klidně i rozhodnutím na poslední chvíli. Dovolená v Itálii je mezi Čechy každým rokem velice oblíbená.
Hnědé uhlí, známé pro své využití v domácích a průmyslových kotlích, je pro mnohé z nás klíčem k útulnému a teplému domovu během chladných měsíců. A výběr správného paliva je důležitý nejen pro váš rodinný rozpočet, ale i pro celkovou efektivitu vytápění a ochranu životního prostředí.

Výběr článků

Krásný podzim, který nás čeká, přímo láká na výlety do přírody. Stromy začnou hrát všemi barvami, a tak pokud není venku zrovna lijavec, stačí se teple obléknout a hned můžete vyrazit. Ať už sami, v páru nebo s rodinou, podzimní přírodu si zamilujete.
Čínský horoskop je úplně jiný než ten náš. V tomto horoskopu je také celkem 12 znamení, ty pak prezentuje rok narození. Rok Tygra slibuje zajímavý vývoj, kroky vpřed, radost, ale i strastiplnou cestu k našim cílům. Pojďte se podívat, co podle čínského horoskopu letos čeká právě vás!
Může být klíčem ke štěstí a trvalému vztahu astrologie? Ať už hledáte spřízněnou duši, nebo hodnotíte stav současného vztahu, vaše znamení zvěrokruhu vám může poskytnout užitečné informace o vašem milostném životě. Takže, jak je důležité souznění horoskopu?

Nepřehlédněte

Patříte k těm ženám, co o své ruce pečují se železnou pravidelností, a přesto ne a ne docílit toho, aby byly dokonele pevné? Možná někde přeci jen děláte chybu.
Asi každý z nás už někdy nějaký ochutnal. Zatímco někomu chutnají více, jinému méně. Očekáváme od nich, že nás doslova nakopnou, dodají nám energii. Úkolem energetických nápojů je zlepšit koncentraci a podpořit soustředění. Málokdo z nás už se ale ohlíží na zdravotní dopad těchto tolik oblíbených drinků.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek